ADVERTENTIËN. IIHETIE VAN 't HOF, geb. OQSSE, TUINLAND, BOUWLAND. 3e programma van de Zlerikzeesche Radio-Centrale Zaterdag 8 December. 11.05-—1.20 London Regional; 1.20—6.20 Droitwich; 6.20—7.50 Stuttgart; 7.50—9.50 Droitwich; 9.50—12 Brussel (Vlaams). wijzing van kalveren, gelijk aan onge veer de helft der toewijzing' 1934, te doen plaats hebben. Teneinde de veehouders zooveel mo gelijk gelegenheid te gjeven onder hun kalveren selectie toe te passen, is thans, wijl de verwlachting mag wiorden ge koesterd, dat Ide definitieve toewijzing voor dit seizoen reeds kort na 1 Jan. a.s. zal kunnen wlorden vastgesteld, be sloten niet tot bovenbedoelde voorloo- pige toewijzing over te gaan. Indien een veehouder bij de defini tieve toewijzing ^lechts gedeeltelijk iof in het geheel geen gebruik zal hebben gemaakt van de hem geboden gelegen heid tot levering aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale, zal de definitieve toewijzing voor 1935 iwiorden verminderd met het aantal dieren, dat dqor hem, ondanks de na 1 November 1934 ge boden gelegenheid niet zal w|orden ge leverd. V Brieven uut Schouwen. Mee sinterklaosaevent zaete m'n saeme vó d'n aert, ikke in Jaone; de katte in d'n ond mee t'r snuute bie de plaete. 't Was zo stille, daajVLe peduule kon Oiore tikke. De vrouwe zat te stoppen, kousen, Wè te versteen, in ikke zolw!at de krante te lezen, in 'n bitje té soezen, in in m'n arte d'aerme vaoders te be- klaegen, die vö sinterklaos motte spele vanaevent. Oew'è, da's tog 'n moeien tied, as te guuzen nog zó kleine bin, in mee 'n stikje speelgoed in suukergqed tevreeë bin. In eens oort'r „uila" eroope an d'ach- terdeure. Ikke Id'r nae toe. „Gin aes kaope ioor", riep te vrouwé nog achter op. „Uust ma", zei'k, ,,'t ei gin noöd". Toe'k achter kwam, zag 'k gin mens, ma ik schopte tegen 'n 'groöt pak. W,a 2ummen noe docht'k. Jaone lOorlde m'n zeker meutele, in kwam mee licht. „Wat eije daer, Joö&", zei ze, ,,'t lieken Wie qoje mee te pak laopt". Dat Was per- sies zo. „Wat noe? Meeneme? Allee dan", zei te vrouwe, „ma pas iop, Iwie Weet wat'r in zit; beschien Wè aerpels zlonder pam- pieren". Wulder in uus in de zaek ope- e-tornd. Da gieng blangenie makkeluk. Dae gae aoltie nog te vee knaopen in 'n touwtje. Ik nam m'n mes, in.... reëm, deur aolles eene. „Bel eeden", zei Jaone, ,,'t z'a van de kinders Weeze". Ik doéht van nie, Want 'k meende 't schrift te kennen. Op 't eëste doddetje, da m'n uut te gesneë stroö aelde, stong: Vö Jaone! Trek zette de vrouwe de scheere d'r in, in.... aelde uut 't pakje vette pampiertjes van but ter. Ik trok m'n pette over m'n aogen, in gaf d'n lond 'n do-uw, die begust te grommen, jom de vrou'wé gezelschap Vouwen. Ze zei niks, ma keek erreg zuuneg. „Ier, da's voi j.oe, Joös", zei se, twdnt da ze vaarder zocht in 'n qO'f pakje d'r uut krauwlde. Toe'k 't ;ope dee, zat 'r 'n greete van 'n paelunk in; op 'n pampier stong: „komplement van 't broodje, in ier is 't overschot". „Die kaaj'in je zak steeke, baes", zei se. „Da doe'k nie", zeg'k, ,,'t is vö de katte, die weet 'r Weg mee", 't Wier 'n zoodje, vreëd1. Blik in vaeger moste d'r an te pas komme. Ma 't pak wias nog nie leeg. 'n Groöt pak vö de vrmUvle. Een eel dienk, van buute leer, in van binne knienebont. „Wat is tot, Joös", zei se. „Da's 'n stqove zonder vier", Zeg'k, „aaj' 's aevens kouwe voeten eit, schuuf je je kouzen d'r in; goed vö je rim- metiek. Jaone d'r gezicht klaerde |op as te locht nae 'n aegelbuuë. „V,q joe is t'r iok nog .wiat, kiek", zei se, 'n kisje segaren, in gin minne lwéetje. El, el", zei Jaone, zeker van neef." „Net," zeg'k, meer kon'k nie uutbrienge. De vr.oüwle ruumde de rommel op, stak d'r voeten in d'r Idraoge stoove, in ik stak ok op, in docht over de goeie gever, die ons iop sinterklaosaevent op onzen ouwen dag nie vergat. Salu. JOöS VAN JAONE. KEBKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. ELKERZEE. Bij de ;opj 2 December j.l. gehouden verkiezing Zijn herkozen tot ouderling de heer Jac. Ringelbeig en tot diaken Ide heer A. J. Dalebout. THOLEN. De qogstoolleete voor de ar men heeft alhier opgebracht de som van t 149.80 Oud-Geref. Gem. OUD-VOSSEMEER. Dinsdagavond 11 Dec. aus. des avonds 6.30 u., de heer J. Spijkhoven van Rhenen. Concertzaal-Soundbioscoop. Cavalcade, een der meest succesvolle films van het laatste jaar, die in de groote steden on telbare malen geprolongeerd Werd, loopt deze week en a.s. Dinsdag te Zierikzee. Een Cavalcade is 'n opeenvolgende reeks, in dit geval van gebeurtenissen in een gezin, tussohen de jaren 1899 en 1933. Slecht zouden Wij de zaak dienen, met eene poging om hier een korte inhoud te geven. Het wiaardevol gegeven vormt een onwrikbaar verband waaraan niet valt te besnoeien, zonder het geheel te schaden. Beter kunnen wij hier eene re censie üit de pers overnemen. Deze schrijft: „Cavalcade" is een Wlonder. Geen wonder van superieure filmkunst, want het is vrij gemakkelijk om eenige tekortkomingen aan te Wijzen en de heele wijze van behandeling dezer familie-tra gedie munt nergens uit ido,or wat wij thans moderne cinematografie noemen. Het wlonder van deze film ligt in haar innige menschelijkheid. Noem haar onzentWege door en dloor burgerlijk, dan zult ge toch moeten er kennen, dat er in die burgerlijkheid ©ogenblikken komen, Waarin alle schei dingslijnen tusschen klassen en standen wegvallen en ge voor gebeurtenissen en bij gevoelens staat, die ons allen even treffen. De handeling speelt zich af in „de hoogere stanlden", in een derftige Engelsche familie. Maar wij zijn geluk kig nog zóó ver, dat een 'élite-moeder dezelfde pijn lijdt, wanneer haar kind ten londer gaat, als de moeder uit de sloppen; dat ze evenveel vreugde voelt bij het Wieerzien van een bedreigden man als de vrouw „uit het volk", dat ze (o, onder gansch andere verhoudingen!) geluk en leed deelt met de minste ha- rer zusteren. Die algemeene menschelijkheid brengt „Cavalcade" naar voren en dit verklaart het merkwaardige feit, Idat deze „geschie denis zonder verhaaltje", dit eenvoudige Weergeven van de lotgevallen dier gene ratie, wélke de laatste eeuwwisseling heeft meegemaakt en uit de voor-oorloig- sche wereld van erkende levenswaarden gerukt is in een bestaan zonder leid draad, zonder richting en zonder hou ding dat dit simpele stukje geschie denis het bioscooppubliek boeit en in het hart grijpt. Diana Wynyard en Clive Brook ver vullen de hoofdrollen. Met alle waar- deering vqqr (hun vaak gevoelig spel vinden Wij de bijrollen beter geslaagd. Zoicx is het echtpaar Bridges meesterlijk van typeering, de oulde keukenmeid' een juweel en het ietwat hysterische tweede meisje van een angstige Werkelijkheid. FEEMKBEUBT&, Zondag 9 December. Kerkwtrve. 2 ure, ds. Post. Na afloop kerkeraadsverkiezin g. Serooskerke. 9,30 ure, ds. Post. Burgh. 9.30 en 6.80 ure, ds. Saraber. Renest*. 10, Zondagschool en 6.30 ure, ds. Klaar (Vradeszondag). Evangelisatie. 6.30 ure, ds. Boschloo. Noordwelle. 9.30, dsi Klaar (Vredes- zondag) en 11.30 ure, Kinderkerk. Haamstede. 9.30, ds. Kentie eu 2 ure, idem (Doop). Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Mulder. Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Vrjjdag 14 Dec. 8 ure, ds. Hoogendoorn, in het clubgebouw. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester (Voor bereiding H. Av.) Zonnemalre. 9.30 ure, ds. Ruijsch v. Dug- teren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Brouwer van Laren. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griethugsen Drelschor. 2 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 2 ure, dr. Weeda. Nieuwerkerk. 9.30 ure, ds. Westerhof. Geref. kerk. 9.30 en 2, Leesdienst; 6 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. de Jonge van IJsselstein. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Sirjansland. 1.30 ure, ds. PgnackerHordgk (Coll. voor noodl kerken en pers) Brulnlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds* Westerhof. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geief. gem. 9.30, 2 en 5.30 nre Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A>J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Flllpsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen, 9.30,'"(ds. Wolfenberger en 2 ure, ds. Moerman. Geref. kerk. 9.30 en 2 30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Lees dienst. Vrge Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baag. St.-MaartensdJJk. 9.30, ds. de Bres (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Nabetr. H. AvNed. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossameer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Kraay. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.20 en 1.50 nre, ds. Bas. Geref. kerk. 9.30,2 en 6 ure, Leeskerk* Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenlste. 9.30 en 2 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenlssa. 9,30, d3. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref, kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.'Annaland. 9.30, ds. Kraay en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Brieven uit de Residentie Sinterklaas De bekende majoor Buiterman, onlangs tot Brigadier bevorderd (bravo, majoor!), de kloeke en energieke leider van het Leger des Heils in Den Haag, heeft eens in eene radio-réde verteld van een jon getje in Australië, dat aan onzen Lie ven Heer bad om Sinterklaas nooit meer te laten rijden, omdat die Sint aan rijke kinderen steöds meer gaf en arme kin deren, die nooit iets kregen, altijd ver gat. Het Leger des Heils 'heeft 'dat ge bed mei idaden beantwoord, w'ant de Sint rijde nu voor alle kinderen. We hadden nog pas gelegenheid om samen met Brigadier Buiterman, die nu weer verzonnen heeft |Om vlak tegenover de Bijenkorf een reuze-kerstboom op te rich ten, het huis van Barmhartigheid te be zoeken, het vroegere Hoofdbureau van Politie, in het centrum der stad. Daar waren alle in den Haag verzamelde kle dingstukken gerangschikt paar grqotte en model en ze wérden door hulpvaardige handen gedistribueerd. We passeerden er ook talrijke cellen met vergeten opschrif ten van gasten, die zich daar verveeld hadden en in gedachten zagen wé die 1 wéér bevolkt met dronken en vechtlustige Ilagenaars, die daar tijdelijk vertoefden en wélliehl Was hunne afzondering ook een soort van barmhartigheid. Veel bij zonders was het niet, die leelijke hokjes. Vroeger trouwens in Zierikzee ook niet, maar thans zou niemand erover durven klagen. Het bedrijf was in vollen gang en 'het deed ons zoo'n beetje denken aan de kinderkleeding-distributie in school B, al zijn daar dan pok geen cel len, doch alleen zoete kinderen. Met Sinterklaas Was onze heele Wijk, tenminste het winkelgedeelte, versierd met guirlandes, gespannen tusschen elec- trisch verlichte sierpalen, een soort Win kelweek, met radio-muziek op alle hoe ken en zoeklichten pp het Thomsion- standbeeld, wlaardojor ook de banken uit het duister zijn gehaald. Een grqot mode-magazijn heeft aan zijn voorgevels een heel .sprqokje aangebracht door mid del van ruw'-geschilderde coulissen. Een zeer geestig sprookje zelfs, want het stelt vopr eene kabouterstad, wlaarin ka bouters lop ori^ineele 'wijze het huidig leven illustreeren: in een waschtobbe vischt een baardmannetje, een kabouter trapt hard om een w!egw|als vooruit te krijgen, op een bpkkenkar rijdt oo!k: al zoo'n kereltje met een schildpad als ros sinant. Er is een pension voor artisten, een 'hotel „De vermolmde boom", en daar vlak naast een Politiebureau, wiaar kaar tende kabouter-agenten zich zitten te ver maken. In een uitstalraam vindt men iden Haag afgebeeld in 1985, dus met 'wol kenkrabbers en vliegtuigen. We ginjgien dat alles 'op ons gemak bezichtigen met onzen triouwén viervoeter, die trotsch is op een medaille, pas van den fiscus ontvangen: pp den voorkant' de Haag- sche Uiver, op den achterkant het jaar 1934 en als men vraagt „what price glo ry", dat alles heeft men voor f 4.50, zonder dat een hond gemeten of ge- Wogen behoeft te wlorden. Men betaalt hier f 9 per jaar bij een inkomen blo van die f 2000, dé 'helft Wanneer dit f' 1000—2000 bedraagt en een derde, Wan neer men minder dan f 1000 heeft. Het zou niet z|0io> gek zijn, indien men ook in Zierikzee niet den omvang van den hond maar Idien van 'des eigenaars p;o.r- temonnaie als uitgangspunt nam vqor fiscale aanslagen. Men kan 'het medail lon desnpolds achterwege laten, hoeWel het eer (hond zal sieren, evengoed'als een verdienstelijk lid 'der burgerij' het bekende lintje. Dit laatste brengt ons vanzelf de „St.-NiColaas-avond" van de Genestet te binnen, die 'daarin de ijdel heid zoo guitig heeft gepersifleerd: „Dees dag, zoo barst hij los, blijft onver geeflijk schqon! H0|O.r, ik ben Kommandeur! Kijk van den Eikekrojon. En hij drukt alles aan zijn rok, zijn vrouw, zijn zoontje, Zijn dochter, broer, neef, nicht en 't meest zijn Eikekrqontje". Maar dat is lang geléden en zulke ijdele menschen zijn er dus niet meer. We keeren derhalve naar de Residentie terug, wiaar de lintjesregen zijn uitgan(g|s- punt heeft, zonder altijd de provincie te bereiken. We begeven ons naar de Groen markt en omgeving, Waar alles in het teeken van Sinterklaas staat. We heb ben daar no£ kort geleden in de Bijen korf 33 gedekte tafels bewlonderd. Naar mate men zelf meer gec'ontingenteerd is in het gebruik van spijzen, hetzij op medisch voorschrift, hetzij pecunia cau sa, is het ook genoegelijker om te zien, hoe een gedekte tafel zich vertjoont, die met smaak en kunstzin is opgemaakt. Het arrangeeren van al deze lucullische dingen wias inderdaad smaakvol en schalks bedacht. We zagen er 't ontbijt van een jongmensch (student) n.l. een scheerbakje met een sneed je brqo|d er bovenop, van een knappe, jonge Vrouw': een schilderijtje van gemakzucht, van een grootmoeder van thans: mjondain, vol met lippenstiften, van een grqoitmoeder 50 jaar geleden: degelijk gedekt, gtedich- tenboek naast het bord, verlder kerst diners, oudejaarsavond-, verlqvings,-, ver- jaardg/gs-maaltijden, bridge-, drive, sou pers, zqo alles in bonte verscheidenheid. En crisis-diner had men vergeten. En er kviamen bij ons herinneringen aaji ve lerlei gedekte tafels en tafelreden cn te gelijk viel ions ioog op een menu, vlak vooir ons prijkend in den brievenstan- dsard', Waarop een afbeelding van den Zier'kzccschen Watertoren en daarnaast gedrukt: „Feestmaaltijd1, Jaangebojden door dm Hoogedelgestrengen Heer, A. van der Weijde, ter gelegenheid van de ope ning der Waterleiding „Sc'houwén-Duive- land" op 3 Juni 1930. We denken nog weemoed aan onzen ouden, gemoedelij ken vriend van der Weijde, doch zullen hierop terugkomen 3 Juni 1935, het eer ste kroonjaar van de stichting Ider SChou- Wen-Duivelandsche waterleiding. Of dan Haamstede en Renesse ook zullen mee doen aan Ide viering, dat kan niemand Weten. Er is in dat Westen des eilands zooveel wonderbaarlijks gebeurd, Want Wie zou er vroeger een vliegveld in Haamstede voorspeld hebben. Daar kan ook nog Wel leidingwater voor Haam stede Ion Renesse bij. Deze Sinterklaaesbrief izou niet af zijn als wé niet nog even gesproken hadden van de bazaar, die 'het crisis-comité in Zierikzee op tou'wi zet. We kennen toe vallig iets van den aard van dat vrome wérk van door goéde vriendschap met een penningmeester, den 'heer No)et, wé ten wé ook de moeilijkheden. En het zou niet meer het oude Zierikzee zijn, zoo- als rw'ij dat gekend hebben, als die ba zaar niet zou slagen. Degenen, die nog iets te missen (hebben, zullen 2€ker gaarne de zorgen van anderen iets te willen verlichten. Teslotte nog even gereleveerd, dat de oud-Wethouder L. Koopman pas zijn 70- sten verjaardag gevierd heeft. We trof fen hem monter en opgewékt aan, met volle belangstelling voor alles, wiat in Zierikzee gebeurt en voor de Nieuwfebb'de. De plantsoenen zijn daar nu hun winter slaap begonnen, maar in het voorjaar ontwaken ze in volle pracht en daar om mag deze oud-wethouder der plant soenen niet vergeten wérden: de bloe men zullen dan z'ijn naam weer fluis teren. ZIERIC. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet U-rug gezonden Noodgedwongen doen onderget eeken den een beroep op hun stadgenooten: Zo:óals bekend Wordt de volgende week, 1214 December de Crisisöazar gehou den, maar daarnaast vindt een groote verloting plaats. De hoofdprijzen zijn al eenigen tijd in de winkels, waar zij werden aangekocht, goéd' zichtbaar neergezet. Maar de loten zijn nog lang niet ver kocht en dit zal moeten gebeuren, w'il de trekking kunnen plaats hebben, de verloting kunnen doorgaan. Het is dus aller belang, dat de loten vlug wér den geplaatst, maar vooral om den nood. in komende Wintertijd in ;onze gemeente te kunnen lenigen, Wiaarvoor èn Bazar èn verloting Worden voorbereid. In de komende dagen zult U een be zoek van een der énz'en kunnen ver- Wachten, die U loten te koop zal aan bieden. ,!•.-! Namens de Crisisloterij Ds. H. J. BARNOUW. Pastoor J. P. A. J. VAN DEN BERGH. FABRIEKSBRAND Donderdagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Mout- fabriek „Aurora" van dhr. Frans Becker te Gennep, gelegen aan den spqorwieg Gennep—Venlo. Het vuur ontstond boven de machinekamer in het achtergedeelte van de 6 verdiepingen hooige fabriek. 10 minuten nadat men den brand had .ont dekt, sloegen ide vlammen hooig uit. Het duurde echter ongeveer een uur voor dat de brandlwéer van Gennep, bestaan de uit een ouder wé tsche brandspuit, tec plaatse 'wlas. Men kon tegen de vuurzee in de fabriek, 'waar het vuur gretig voed sel vond in ide groote voorraden mout en koffie, niets uitrichten en liet daar om het vuur maar lustig branden. Het eenige Wat de brandweer deed was de in de omgeving ligigiende igebo.uwlen W.o. het -wloonhuis van dhr. Beckers, bescher men. De fabriek brandde van binnen geheel uit. De schade, die aanzienlijk is, wlordt idoor verzekering gedekt. Dit is de vieride maal dat deze fabriek binnen een periode van 8 jaar Idoor brand wlordt vernield. FLINKE BRAND Vrijdagmorgen brak door onbekende oérzaak brand uit in het aan de N.V. Hollandsche IJzermagazijn voorh. M. de Wild toebehóorende gebouvv St.-Willi- brord te Alkmaar, bekend als Boji!%- gebouwl en Stempellokaal van den Alk- maarschen R.-K. Volksbond. De b'randi- wéer rukte spoedig met 3 spuiten uit. Het gebouw!, Waarin veel vergaderlokalen en andere vertrekken Waren, was spoe dig één vuurzee. Na een uur wjerken kon het grootste deel van het brandwéer- materiaal inrukken. Het gebouw', (wlaar in beneden café 'wias gevestigd, Waarach ter de Woning van den exploitant is gé- legen en op de eerste verdieping een aantal vergaderlokalen, wlaarb;oven op de 2de verdieping de slaapvertrekken van het groote gezin van den heer Haring, de exploitant van het café wlaren gele gen, is totaal uitgebrand. Niets is ge red. Het gezin Haring, bestaande uit 8 personen, kon zich door een dakraam in veiligheid stellen. KINDJE DOODGEREDEN Te BQOrnbergum (Fr.) heeft Don derdagavond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een autobestuurder, 'die te veel aandacht schonk aan een hem tegemoet rijdende fietser, wieek te veel naar rechts uit, zoodat het daar met haar moeder wlandelende 3-jarig meisje P. Paulusma Werd aangereden. Zij iwias op slag dood. Haar moeder die even eens een duw1 van de auto kreeg, bleef gewénd ép den 'wég liggen. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. SNEEUWSTORM IN AMERIKA Een nieuw'e sneeuwstorm woedde Don derdag over de Middenwéstelijke staten en het groote mérengebiedl van Ide V. S., terwlijl ook van de Rocky Mountains en felle sneeuwstorm in westelijke richting nadert. Te Chicago viel bijna 15 c.M. sneeuw'. De barometer daalde met 15 graden. Ook in Illinois, Indiana, Michi gan en Wisconsin is sneeuwi gevallen. SPOETo VOETBAL. St.-Annaland. Thoolsche cémpetitie, le af'd. H.D.S. I-S.V.C. I: 1-3. Oud-Vossemeer. O.V.C. II—T.V.V. I te Tholen. Thoolsche competitie-wedstrijd: 1 —3. O.V.C. I speelde tegen Putte I; na 55 min. spelen gestaakt wegens weersge steldheid met stand 0—1, MAMMTBSmCWmff ZIERIKZEE, 6 Dec. Chevaliergerst f 5.60 —6; Haver f 5.75—6; Bruine boonen f 11.50 —11.85; EiWten (Schokkers) f 11—11.75; per 100 k.g. Aardappelen, bonte f 2.75; Blauwe f 2.75—2.85; Bevelanders f 2.35; per 100 k.g. Uien, groote bruine en id. witte f 1 per 50 k.g. Stroo f 4.50—5; per 1000 k.g. Weinig aanvoer en vraag. Boterprijs Commissie f 0.75 p. pond plus Omzetbelasting. ST.-ANNALAND. Uienveiling van 6 Dec. 350 balen Rijnsburger (gewlone) f 2.20: 5 balen id. (grove) f 2.20; 50 balen id. (driel.) f 1.05; 50 balen id. (picklers) f 1.54; 25 balen id. (stek) f 0.86; alles per 100 kilogram. COÖPERATIEVE VEILING ZIERIKZEE Veiling van 6 December. Groote veiling: Kipeieren f 3.40. Kleine veiling: Kipeieren f2,80—f4,10; kl. kipeieren f2,80—f3.20; Eien'deneieren f3.20—f3.40. Boter 76-80 ct. Ozb. Veilingsver Stavenisse en Omstreken Veiling van Dondierldlag 6 December. Uienveiling. Groote glele uien f2.20; bonken f2,31; pickles f 1,44; dirielinglem f 1.06. Alles per 100 K.G., gesorteerc' fran co op dien wal; totale aanvoer 22304 balen. ST.-MAARTENSDIJK, 6 Dec. Uienvei ling. Aanvoer 500 balen. Gewone uien f 2.18—2.26; Bonken f 2.38; Picklers f 1.50; Drielingen f 1.08; Stekuien f 0.70; per 100 kilo. Veilingsver. „De Eendracht", Tholen. Veiling van 5 December. Uienveiling. Gewlone Rijnsburger f 2.23; id. bruine f 2.22; drielingen f 1.14; Pick lers f 1.40; Stekuien f 0.93; per 100 k.g. Aanvoer 11000 kilogram. WEERBERICHT. Hoogste barometerst.: 769.7 te Riga. Laagste 745.4 te Blacksod. Verwacht tot idjen avonld van 8 Dec.: Meest matige, Zuidwestelijke tot Zuide lijke wind', tijdelijk opklarend, aanvanke lijk weinig of geen regen en iets kouder. Fietsers licht op Van 7—8 December van 4.16—7.27. 8—9 4.16-7.29. 9—10 4.15—7.30. Apotheken. Zondag 9 December is na twéé uur 's mid'dags 'de apotheek-de Looze ge- lopend. GETROUWD: C. J. DE BIL en M. DE BIL—Dorst, die, mede namens wederzijdsohe familie, hartelijk dank zeggen Toor de Tele blijken van belangstelling, voor en bij hnn huwelijk ondervonden. Zierikzee, Deoember 1934. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Znater, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw eerder Wed. van JAC. PRIEMIS, in den gezagenden ouderdom van rnim 85 jaar. Zierikzee, C. OOSSE. J. M. OOSSE—Hanse. Dordrecht, W. OOSSE. W. OOSSE—Sohippers. I Zierikzee, 6 Deo. 1934. Voor de vele bewijzen van deel neming en medeleven, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Doobter, Znster en Kleindoohter CORRY ondervonden, betnigen wij onzen harte- lijken dank. Zierikzee, 7 Deo. 1934, üit aller naam, CHR. C. TIMMERMAN Nz. Notaris H. F. VAN 't HAAFF te Zierikzee zal, op Vrijdag li December 1934, 's voormiddags 11 nor, in de Sooieteit Concordia" te Zierikzee, ten verzoeke van den Heer M. H. BERREVOETS Je. te Zierikzee, PUBLIEK VERKOOPEM: GEMEENTE ZIERIKZEE. Aan de Cfodskamers De 45.56 Are (1 gemet 28 roeden) tevens gesohikt voor Bouwterrein. In pereeelen en in massa. Aan den Blokweg, Aohtnrenhoek De 96.60 Are (2 gem. 951/, roeden) Perceelsbesohrjjving binnenkort ver krijgbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1934 | | pagina 2