Zierikzeesche A nieuwsbode Y abonnements Vrijdag 17 Aug. 1934. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD buitenland. Boekh. W. 01 VRIES Menton. binnenland. Uit Stad en Provincie. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thon» voor IOcL Prijs p. 8 maanden 1.60, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per Jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 81. Postgiro 137677. 90ste JAARGANG - No. van 1—S regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. J205S trending op den dag van uit- A, J. DE LOOZE .-Redacteur II. J. KOSTEN gave TÓ6r 10 ure- Dit aummtr bestaat uit 2 bladaa. Politiek testament van Von Hindenburg In opdracht van kolonel Voin Hinden burg heeft vice-kanselier b.d. Von Papien aan Rijkskanselier Hitier een document overhandigd, dat het politieke testament van wijlen Rijkspresident generaal-vleld- maarschalk Von Hindenburg bevat. In opdracht van den Rijkskanselier heeft Von Papen het document thans gepubli ceerd. Het testament bestaat uit twee gedeelten. Het eerste gedeelte is geschreven in 1919 toen Hindenburg meende, dat zijn publieke loopbaan afgesleten w'as. Dit gedeelte eindigt aldus: „Op het oogenblik heeft een stormvloed van wilde politieke hartstochten en luid schallende leuzen onzie geheele vroegere staatsopvatting onder zich begraven en naar het schijnt alle heilige overLetverin- gen vernietigd. Maar deze vloied zalw'eer verloopen. Dan zal uit de eeuwig bei wogen zee van ons volksleven weer do rots opduiiken, waaraan zich eens de hoop loinzer vaderen heeft vastgeklemd en waarop bijna een halve eeuw ge^ leden door einze kracht de toekomst van het vaderland met vertrouwen wórd ge grondvest. Indien zoo weer de nationale geidachte, het nationale bewustzijn ontstaat, dan zullen voor |ons uit den grooten oiorljojg waarop geen volk met gerechtvaardigde trots en zuiverder geweten kan terugblik ken dan 't onze, Zoolang het trouw1 was, alsook uit den bitteren ernst vam dezle dagen waardevolle vruchten rijpen. Hielt bloed van al degenen, die gevallen Zijn in het geloof aan Duitschlands gropitheid, is daarom niet vergeefs gevlooid. In dit vertrouwen leg ik de pen uit de hand en bouw vast up U, Duitsche jeugd In het tweede gedeelte, geschreven in Mei 1934, zegt Von Hindenburg p.m.: ,„Het laatste deel van mijn levlen is te- gelijk het Zwaarste voer mij geweiesL Velen hebben mij in dez|et verwarde tijden niet bègrepen, en niet ingezien, dat het mijn eenige zorg Was het versch|e(urde en ontmoedigde Duitsche voilk terug tja brengen tot de zelfbewuste eenheid. Ik oefende mijn ambt uit in het bewustzijn, dat in de binnenlandsche en buitenland- sche politiek een voorbereidingstijd nood zakelijk was, gedurende welkfen wij pns veel zouden moeten ontleggen. Van af de Paasehboodsühap van het jaar 1925;, waarin ik de natie opriep tot goids- vrucht en sociale gerechtigheid, tot (Ou derlingen vrede en p'olitïiejk© Zuiverheid, ben ik het niet moede gielworden de in nerlijke eenheid van hjert volk en de zelf bezinning op zijn beste eigenschappen te bevorderen. Daarbij was ik mij ervan bewust, dat de grondwet en de regee- ringsvorm, welke de natie zich in het uur van hoogsten nlood en van inwendige zwakheid had gegeven, niet voldoiem aan de ware behoeften ien eigenschappen vain ons volk. Het uur mjoiest rijpen, waarin dit inzicht algemeen goed Zou, worden. Daarom scheen het mij mijn plicht, het land door het dal van onderdrukking en vernedering van buiten, inlmetrlijken nood en zelfverscheuring van bitinen, z(on- der gevaar voor Zijn bestaan te vpenen tot dit uur Zou klomen". Nadat er dan verder op gewezen is, dat de geschiedenis zal bewijzen, „hoe bitter, maar ook hop noodzakelijk in het belang van de handhaving van het Duitsche leven menige staatshandpling ge weest is, die door mij geteekend is", vervolgt het testament: „In overeenstemming met dp groeiende innerlijke saneering en dei versterking van het Duitsche volk kon Oip de basis van eigen nationale eer ien waardigheid een voortschrijdende en ztoo Goid wil 'zegenrijke medewerking in de geheel Europa betreffende quaestiies verworven en verkregen worden. Ik dank dei Voor zienigheid, dat Izöj mij op mijn levens avond het uur van beginnend herstel heeft laten beleven. Ik dank al degenen, die in Onbaatzuchtige vaderlandsliefde hebben meegewerkt aan den wederop bouw van Duitschland. Rijkskanselier Adolf Hitler en zijn be weging hebben een beslissenden stap van historische draagwijdte gedaan naar het groote dool om het Duitsche volk teza men te brengen tot onderlinge eenheid, met overbrugging van alle stand- en klasf severschillen. Ik weet, dat er nog vepj te doen blijft en ik wensch van harte, dat achter de daad der nationale ver heffing en van de aaneensluiting va|n het volk de daad der verzoening staat, die het geheele Duitsche vaderland pm- vat. Ik scheid van mijn Duitsche volk in de vaste hoop, dat datgene, waarvan ik in 1919 sprak en wat in een langzaam rijp Worden tot den 30sten Januari 1933 heeft gevoerd, zal rijpen tot algeiheiele vervulling en voleindiging van de histo rische zending van ons volk. In dit vaste geloof van de toekomst van het vaderland kan ik gerust mijn oogen sluiten". Kalfslederen Portefeuilles, speciale prijs 140 oent. Kalfslederen Heeren Portemon- naies, le keus 95 eent Padvinderriemen 45 cent. De as. stemming in Duitschland De leiding van de rijkspropaganda in Duitschland heeft bekend gemaakt: Vrij dag 17 Aug. spreekt de Rijksleider tot het Duitsche volk. Zondag legt 't Duit sche vollk dqor een eenstemmig „Ja" zijn belijdenis van trouw- af aajn den Rijksleider. Deze dagen moeten feest dagen voor het land zijn. Daariotm Wordt de geheele bevolking opgewekt de vlag uit te steken. De vlaggen moeten de wereld topnen, dat Duitschland en Zijn Leider één Zijn. De Rijksmiddelen In de thans verstreken zeven maan den van het jaar 1934 werd in to taal aan directe belastingen ontvangen f 63.297.200.82, het vprige jaar over het zelfde tijdvak f 70.415.837.14. Deze be langrijke daling komt hoofdzakelijk voor rekening y:an de achteruit gelpppen In- komstenbel., welke nu reeds f 7.046.747.66 minder heeft lopgebracht dan het vorige jaar. Slechts de grondbelasting en de vermogensbelasting brachten over 't af gelopen tijdvak van dit jaar iets meer pp dan in 1933 namelijk f 198.279.24 en f 85.146.57. De raming van de Opbrengst voor het geheele jaar bedraagt f93.309.500; dit beteekent vpor 7 maanden f 54.430.541.66, zpodat de opbrengst die f 63.297.200.82 bedraagt, de raming met f 8.866.658.16 pvertreft. Wiat de Overige middelen betreft, deze blijven w'el oinder de raming, die voor 7 maanden bedroeg f 225.468.541.69, ter wijl opgebracht werd f 198.636.548.63 of f 26.831.993.06 minder. Van de pverige middelen overschreden de raming de dividend- en tantièmebelas ting, de accijns óp geslacht, op wijn, de rechten en boeten van zegel, de rech ten en boeten van registratie, de suc cessierechten en de lopbrengst der loods gelden. De Overige middelen brachten alle minder op dan de raming. Het ergst is wederom de omzetbelas ting in gebreke. De opbrengst per maand is geraamd op f 6.791.666'.67. De maand Juli bracht evenwel slechts f 3.728.011.27 Op- De opbrengst bedraagt thans over de eerste 7 maanden van '34 f 26.575.941.14 terwijl 7/i9 der raming f 47.541.666.69 be draagt. De couponbelasting bracht in de afgeloqpen maand iets meer op dan de raming, die f 533.333.33 is, bij een op brengst van. f 624.313.10. Over de eerste zeven maanden van het jaar is de ra ming i 3733.333.31, terwijl de (Opbrengst f 2.316.612.01 is. Door de nieuwe belasting-en vloeide de schatkist in totaal over het afgeloo- pen tijdvak van dit jaar f 19.272.786.93 meer tpe dan over de overeenkomstige periode van het vorige jaar. VMBSCMIIALEHBE BERICHTOL Een natte plezierreis. In den nacht van Dinsdag ;op Woensdag te ongeveer één ;uur, liep de plezier boot „Nijverheid III", bemand met hpn- derd passagiers, aan den grond op het meer Het Wijde van de Lende te Olde- markt (O.). De boot, die op weg was van Sneek naar Steggerda, geraakte tengevolge van de duisternis buiten de vaargeul en liep zóó vast, dat het onmogelijk was om pp eigen kracht los te komen, zoodat het er1 niet al te mooi uitzag. Op noodseinen die de boot gaf, voer men van Olde- markt met bootjes naar de plezierboot en zoo gelukte het de honderd passa giers, half varende en half loppendei diojor het water, aan den wal te brengen. De doornatte passagiers hebben, na zich hier wat opgeknapt te hebben, des morgens de reis per auto voortgezet. Donderdag ochtend heeft de motorboot „De Drie Provinciën" de bop[t na veel mjoeite vliot gekregen. Verkeersongeval. Donderdag morgen reed een vrachtauto do|or Hel mond. Eenige jongens sprpingen op don wagen en reden verder mee. Op den. Ba- kelsche weg viel een der jongens vain den wagen. Met een Zware hersenschud ding werd hij opgenomen en bij een sla ger binnengebracht, wiaar hij kortesn tijd later overleed. Olie in beslag genomen. In het Oosten van Rotterdam heeft da poli tie verschillende partijen, te z'amen viqot ruim 500 K.G. arachide-olie in beslag genomen, omdat geen heffing iop dezle olie Was betaald, terwijl ze evenmin vopir- Zien Was van een crisismerk en omdat geen aangifte was gedaan bij de crisis- zuivelcentrale, dat men de partijen in voorraad had. In een patat-fritezaak apin de Korte Goudschewagenstraat is alleen al een partij van 215 K.G. in beslag genomen. Kranige jongedame. Een 15- jarig meisje, Greetje den Ouden, uit Naarden, is er in geslaagd, een 42-j', dame uit Breda, die zich op de Loos- drechtsche plassen in gevaar bevónd, op kranige wijze te redden. De damie wias gewoon, in binnenwater te zwemmen en tegen den stroom van de Loosdrechtsche plassen bleek zij niet opgewassen. Het jongemeisje bevond zich op den spring- toren van een der zweminrichtingen, toen zij bemerkte, dat de dame niet meer bij machte Was verder te zwemmen. De 15-jarige sprong onverwijld te iwiater en riep de dame toe, dat zij1 op den rug, moest gaan zwammen, doch de Zwem ster was reeds te uitgeput, óm dezten raad te kunnen ÓP volgen. Het jonge meisje heeft haar toen geholpen en zoo gelukte het, de dame in de gewlensdhte houding te krijgen. Terwijl 't jopgemeisje met één hand de Zwiemster vasthield, Wist Zij1 met de ardere hand óp te zwemmen en den springtoren te berei ken. Met een roeiboot wierd de uitge- putte zwemster toen naar de badinrich- ting gebracht. Verdronken. Donderdagmiddag wias de 49-jarige A. S., uit de Heen- vlietstruat te Rotterdam, met zijn twee dochters de 10-jarige J. S. en de 13-jarige M. S. en de 26-jarige mevrt U., eveneens te Rotterdam wonende, te Scheveningen ,aan het Noorderstrand im zee aan het zwemmen. Op een gegeven oogenblik schijnen zij door den stroom Omgevallen te z'ijn en zich niet meier te hebben kunnen Oprichten. Drie om standers, die het gevaar zagen, iwiaairin het 4-tal verkeerde, zijn met een lijn in Zee gegaan en slaajgden erin alle 4 aan het strand te brengen. De heer A. S. bleek echter reeds te zijn ©verleden. De 20-jarige J. S. was bewusteloos. Ter stond werden pogingen gedaan de le vensgeesten Weer op te Wekken, wiaiarin men na joingeveer 3 kw/artier in dei daad slaagde. Zij1 werd daarop naair het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gra- venhage gebracht. Mevr. U. en het meisje* M. S. hadden geen letsel lopgeloopen. Omstreeks 3 uur Donderdagmiddag is de 14-jarige jongen K. v. K., uit Den Haag, bij het zwemmen in zee aan (het strand te Kijkduin, afgedreven en ver dronken. Donderdagavond is het 3- jarige zoontje van de familie P. M> Bo- gerd aan de Emmastraat te Gorinchem in een lonbewiaakt oogenblik in e,eu ach ter de woning gelegen sloot -geraakt en verdronken. Donderdagmiddag beiglaf zich de 11-jarige W. P., van de Var- kensmarkt te Dordrecht, in [het Wantij te wiater met de bedoeling om te gaan baden. De jongen verstond de Zwemkunst echter niet voldoende ,en verdronk. Het lichaam werd spoedig opgehaald, doch de levensgeesten bleken te zijn geweken. G e v a a r 1 ij k speelgoed. Te Bad Rothenfelde, in Westplhalen, waren eenige dagen geileden twee1 acht jarige jongens van Enschedeeschei fami lies bezig te spelen met z.g. knalpistq- len., Daarbij Zijn eenige papieren in brand geraakt, waardoor beide kinderen Zware brandwonden opliepen. Een. van hen, heit Zoontje van dr. Zwijnenberg is Woens dagavond overleden. De toestand van heit andere kind is bevredigend. In een pindaaiioot j e gestikt.— Het anderhalfjarig dochtertje van den heer V. L. te Beverwijk, is gestikt in een pinda-nootje. Hoewel verschillende doktoren geneeskundige hulp verleenden, mocht het niet gelukken het nootje te verwijderen. De heer L. verloor zijn eenig kind. Verbiorgen schat. Reeds in vroe ger tijden Werd in Dussen (N.-Br.) ge sproken, dat op de „Hopgeweiden", ge legen achter het Kasteel in die gie- meente, een schat in een der opderaard- sche gangen verborgen zit. Hoewel daar tot op heden weinig aandacht aam ge schonken is, heeft echter thans oen on dernemend man uit die gemeente de eer ste stappen gedaan om dien schat te vin den. Met een eigen geconstrueerde wi chelroede is hij er op uitgetrokken met het resultaat, dat de wichelroede) wer kelijk iets heeft aangewózen. Naar ver luidt Zal de ondernemer met den eige naar der weilanden in nadere pndetrha©- deling treden om te trachten den schat op te sporen. Moeilijkheden met vreemde zeelieden. De politie te Vlissingem heeft haar handen vol met maatregelen betreffende vreemde zeelieden, 't Griek- sche stoomschip „Oriopiosl", aan bpord Waarvan Zaterdagmorgen vroeg een 20- tal stakende zeelieden zijn gebracht, ligt nog altijd op de reede. De kapitein wil niet vertrekken en de politie wil die betrokken menschen niet aan Wal latein komen. Deze zpak wordt nu langs dipljo)- matieken weg behandeld. Aan boord vam een ander Grieksch stoomschip, dat lag te bunkeren, waren enkele leden dier bemanning ontevreden over de behan deling en wilden van boord afgaan. Dit is hun door de pólitie belet, waarna het schip met alle opvarenden is vertrokken. Nog heeft een kapitein van [een, Frainsch stoomschip getracht zeven perspoen vam Zijn bemanning, die niet van Frajnsche nationaliteit Zijn, aam wal te zetten-, om dat hij alleen maar Franschen aan boord mag hebben. Ook dit is door de politie belet. Burgemeesterschap' ter over neming. In het laatste nummer van „De Gemeentestem" komt een advertentie voor, waarin een burgemeester van eem gemeente in het grootesteden-gebied met een ambtsinkomen van ongeveer f 4000, ter kennis van Zijn collega's brengt, dat hij van standplaats wenscht te ruilen, liefst met een collega in heit Zuiden dies lands. Een dergelijke advertentie valt aan te merken als een merkwaardig verschijn sel. Zelfs vroeger, toen „vraag iep aan bod" het nog zplO ongeveer met (elkaar konden vinden, zal een dergelijk© ruil wel nimmer zijn voorgekomen, schrijft het.'Hbl. Het is ook mpieilijk aan te nemlem dat van regeeringsZijde aan eem derge lijke transactie zal worden medegtejwerkt. En bij die „zijde" moet men toch teqeicht komen als men het na wat loven en bieden onder elkaar epns is geworcten(, gesteld al, dat er iemand zal te vindpm zijn, die op deze advertentie ingaat. VAN HEINDE EK" VER. Een dezer dagen heeft mem een gedetineerde in de gevangenis Sing-Sing te New-Yioirk geopereerd, teneinde een gezwel in den buik, waarvan hij reeds geruimen tijd last had, te verwijderen. Tot hun groote verwondering vonden de Chirurgen bij de operatie echter niet het verwachte gezwól, doch wel een spons die een 6-tal jaren geljeden, toen de man eveneens een (operatie aan den buik Onderging, moet zijn vergeten. De populaire olifant Chang uit den dieren tuin van Brooklyn, werd dezer dagen 2iek, ging lijglgen en wilde niet meer Opstaian. Met een boven de kooi aan gebrachte kraan trok men den kolos nog eeni-gen tijd overeind, doch Chang stjond iwlankelend op zijn paoten. Een der oppassers, die reeds vaker een mea ning had gehad omtrent de behande ling van zieke dieren, die afweek van die van den dierenarts, goot den olifant een pint whiskey in den bek. Dit middel scheen te helpen, wiant eenig© uren later moest de dierenarts volle dige beterschap eionstateeren. Het wias Woensdag 20 jaar geleden, dat het P ia li a m a-k anaal vioor de scheep vaart tusschen den Atlantische en den Stille Oceaan is geopend. Gedurende dit tijdvak zijn er meer dan 80.000 sche pen in beide richtingen door het ^ka naal gevaren. Naar gemeld wlordt is van officieele z'ijde in Italië een cam pagne begonnen tegen de mode, die de slanke 1 ij n voorschrijft en wel óp grond van hygiënische overwegingen. Ook door de geestelijkheid wordt gepro testeerd tegen deze hedendaagsche rage. Onlangs is een Engelsche geneesheer, die tengevolge van een auto-ongeluk, dat door de schuld van een ander werd ver oorzaakt die tegen hem opreed, waar door de rechterhand van den arts voor goed onbruikbaar werd -ge maakt, een schadevergoeding toegewe zen. Op gr,ond van het feil dat het mis sen van de rechterhand voor den dok ter i.h.a. een ontzaggelijk verlies betee kent, werd hem een bedrag van 12.500 pond sterling toegekend. Een inlamdsch houthakker werd in" een bosch nabij Ran- chi in Bihar (Br. Indië) verrast door een tijger, die in de omgeving bekend stond iajs man-eater. De man had slechts zijn houthakkersbijl bij zich en wiachtte den aanval van den tijger niet af, doch wierp zich op tiet dier en raakte het met de bijl haven op den kop. Dit wias waarschijnlijk echter teveel voor hem, wiant de man bezwijmde en kwam pas geruimen tijd later bij. Hij lag, naast den tijger, die door den eenen slag met de bijl gedood wias. Te Keulen is een hpogeplaatst staatsambtenaar ge arresteerd, die 2 mannen had omgekocht, teneinde zijn zoon om het leven te bren gen. Op deze wijze Iwilde hij zich in het bezit stellen van het bedrag dter levensverzekering, die vOor 20.000 mark gesloten was. Het plan lekte echter uit en thans zit de boosaardige man achter de tralies. Bij Darihara, ;oip de Gan ges (Britsch-Indië) is een veerboot, met 200 menschen aan boord, omgeslagen, doordat eenige verschrikte ossen te wa ter sprongen, toen de boeit dioiqr den sterken stroom begon te schommelten, wiaardqor een beetje watter over boord kwiam, dat een paniek tonder de passa giers verwekte, en deze toon lallen naar één kant van het schip hiqlden. Slechts 30 passagiers konden worden gered. ZIERIKZEE. Donderdagmiddag verga derde ten Stadhuize het Comité van Ac tie tot behoud van de tram. Uit de ge houden uitvoerige besprekingen |0|ver dein stand van Zaken, bleek, dat het Comité, onder leiding van zijn ijverigeti voorzit ter, den heer I. de Broiekert, nog steeds diligent is. In verband met een vajnu de zijde van de directie van de R.T.M. aan Ged. Staten van Zeeland gericht verzoek of delzle in principe tot heit ver- leenen van een provinciate subsidie aan de R.T.M. bereid Zouden z'ijn, is van* JPBEBIKBEUKTENo Zondag 19 Augustus te Zierikzee. Ned. Her?» Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, dn Barnouw. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Gerritsen. Luth. Kerk; Geen dienet. Geref. Kerk. 10.80 en 6.80 are, dr. v. Lonkhngzen. Chr. Geref. Kerk. 9 30, ds Hoogendoorn, 2 Leesdietst en 6 ure, ds Hoogendoorn (oude tgd). Geref. Gem. (St.-Domusstraat) 1.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd), Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk (oude tgd(. wege het Comité een audiëntie bij ge^ noemd college aangevraagd om dit ver zoek te ondersteunen en eventueel na der toe te lichten. Vooirts werd te dezer vergadering besloten, contact te zoeken met Flakkee, tot welk doel ©en schrij ven werd gericht tot den burgemeester van Middelharnis. Zaoals uit een in dit nummer voor komende advertentie blijkt, vindt aan staande Zaterdagavond op het Haiven- plein een löpenluchtvoorstelling plaats, te geven door Daisy Beachmore en haar gezelschap, welk gezelschap óP, verschei dene plaatsen van het land en ook op oins eiland groot succes heeft gtehad, zaoals ons uit verschillende beoordee lingen bleek. Behalve Daisy Beachmore zelve als messenwerpster treedt o.a. ook een clown op wiens taak het is het pu bliek aan het lachen te brengen, wat vooral in dezen tijd geen gemakkelijkie taak is. Voor de kleinen vindt om 6 uur een Kindervoorstelling plaats. RERKWERVE. Openb. raadsvergadering OP Maandag 13 Aug1. Alle leden aan wezig. Viojorz. de burgem. Na de gewlonie Opening en een .opmerking van weth. v. d. Cingel, n.a.v. de gelezien notulen, wtelke Opmerking daarin zal worden aange bracht, doet de voorz. mededeeling, dat van Ged. St. de goedgekeurde rekening! van 1932 is ontvangen, alsmede de goed keuring van de wijziging van het po- litiereglement, wiajarna als eerste punt aan de órde is: „Vaststelling verorde ning regelende eischen vajn benoembaar heid en bezoldiging van de igjerraeente- veldwiachters", zulks naar aanleiding van een brief van den Min. van Binn. Zaken;. Het concept wordt in Zijn geheel voor gelezen en na eenige bespreking en en kele «opmerkingen, onveranderd z. h. ist. goedgekeurd. Evenzoo wordt z.h.st. goed gekeurd de rekeninjg '33 van de gemeente Zierikzee betreffende het verschuldigde inzake onderwijs en ;af- en overschrijd ving daarvóór. De begrootinigi van het Burgerlijk Armbestuur ©ver 1935 volgt alsnu. ArtikelsgeW'ijze Wórdt zij behan deld en zi. h.st. vastgesteld in Ontvan$ en uitg. óp f 2120.495Aan de orde is nu de begrooting der burgerlijke gemeen te óver 1935. Ook deze wordt artikiels- gewijze behandeld en z.h.st. vastgesteld :op 1 33896.17 in ontv. en uitg. Geduren de pl.m. een kwartier (werd hiervoor een geheime zitting (gehouden. Bij die om vraag wordt nog besproken een verzoek van C. v. d. Wekken Az. lom voorziening in het watergebrek, Waarvan hij en ook z'ijn Omgeving te lijden hebben, door en langs de waterleiding. Na eenige be sprekingen wordt tenslotte besloten dat B'. en W. in Overleg met den directeur der Maalschappij voorzieningen zullen zien te treffen loon in dezen noodtole- stand binnen den kortst mogelijken tijd te voorzien. Hierna de gebruikelijke sluiting. SEROOSKERiKE. Dinsdag 14 dezer kwam de Raad dezer gemeente in open bare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. H. Scholder. Aan wezig alle leden. De voorzitter herdenkt in zijn openingswqoird wijlen' Prins Hen drik der Nederlanden, bij welke woor den de raadsleden zich aansluiten, door zich eenige qogenblikken van hun Zetels te verheffen. Aan de ofde komt de re kening 1933 en de begrooting 1935 van den Vleeschkeuringsdienst, kring, Brou wershaven, welke beidei worden goedge keurd. Op een verzoek van de vereenl- ging Ziekenhuisverpleging Noordwellte en omstreken, om v)0|oir de jaren 1934 en 1935 een garantie te mogen ontvangen van 71/2 pCt. in eventueele tekorten pvlejr die jaren, Wordt gunstig beschikt. Ver volgens komen ter tafel de rekening ha venbedrijf over 1933, benevens de reke ning der gemeente ovejr dat jaar. De com missie van onderzoek brengt bij mp)nde van den heer P. A. Legemate rapport uit en adviseert deze blende rekeningen voor- loopig vast te stellen. Aldus Wlofrdt be sloten 1 De baten en lasten vam het haven bedrijf bedragen over dat jaar f 6357.61, terwijl de gemeente-rekening aanwijst in Ontvang f 16632.49, in uitgiaaf f 14022,26, aldus een goed slot aanwijzende van f2610,23. Aan mej. T. E. L. Beun wordt op haar verzoek eervol entslag verleend als onderwijzeres aan de O.L. SehopJ, terwijl in de daardoor (ontstane vaca ture wordt vóórzien door de benoeming van mej. P. J. Wagemaker te Dreischor. De benoemde verkreeg 6 stemmen; 1 stem was uitgebracht pp mej. T. de Kok te Gostbuxg. Vastgesteld wordt vervol gens een gemeenschappelijke regeling) met de gemeenten Haamstede, Renesse en NiQordwelle, inzake gebriuik van de mjoj-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1934 | | pagina 1