iiiltrtslEIIUHl, Tandarts La Seur ADVERTENTIÊN. Mevr. i C. H. NEEIVOORT-lltmann Practijkhervatting A.S. DINSDAG. J. Quaak Familie BROODMAN Familie TUIJNMAN Café CQ0MANS Familie HART0G Fam. Boot-Van Westen J. M. DALEBOUT Fam. BOOT Fam. HARTOG BERNHARDI--LUKAART u- Familie A. C. BLOM H. W. v. d. Klooster Denken en Oplossen. On2e laatste puzzle in het jaar 1933. Onze laatste puzzle in 1933. Ditmaal zwijg ik verder; waarom, iat geeft deze puzzle bij oplossing nader aan. Gevormd moeten worden ide namen van zeventien 2-lettergrepige Friesche dorpen of gehuchten. Groep A is gerangschikt naar de volg orde en vormt geheel of gedeeltelijk Idie eerste lettergreep. De tweede lettergreep moet men uit groep B zoeken. Eén let ter moet in alle woorden tusschen ge voegd worden en ideze letters bevatten een veel gebruikten wensch. Groep A. Ae, Dri, Aa, 4 Lek, Wor, P, Wijt, Span, De, Pa, Hai, Jor, Tijn, G. J, Jut. Groep B. aam, aard, e, erdl, le, num, num, rig, rijp, sum, sum, um, um, urn, um, ijp, zens. De oplossing van deze puzzle moet in ons bezit zijn uiterlijk 5 Jan. Men zende deze correspondentie aan: Redactie ,„Zie- rikzeesche Nieuwsbode", Zierikzee. Inden linkerbovenhoek der enveloppe of brief kaart het woord „Puzzle" a. u. b. ver melden. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van 8 Jan. Voor goede oplossingen hebben wij weer een fraaien prijs beschikbaar. De beer de Broekert, repliceerejnd, merkt op dat de meerderheid van de Comm. het zwaar te verantwoorden heeft gehad. Spr. kan het niet eens Zijn met dhr. Catshoek, waar deze zegt 'dat de begrooting sluit, daar dit feitelijk niet het geval is. De opmerking van dhr. Ger ritsen dat de voorstellen van de Comm. onlogisch zijn, laat spr. koud. Inderdaad is het pijnlijk en onaangenaam om met salariskorting te komen, doch spr. is er van overtuigd dat het moet. De meer derheid van de Commissie heeft h.i. een zeer democratisch standpunt ingenomen en is zeer billijk geweest daar zij de tractementen van f 1000.— en daar be neden vrij wil laten. Wat de opmerking van dhr. Catshoek omtrent dhr. Naerebout betreft, als deze niet meer verdiende, dan hij hier heeft zjou er niet aan gedacht zijn op diens salaris een korting toe te passen, doch nu deze in totaal aan circa f7000 per jaar komt kan er hier wel wat ,af. Ter- wille van de ontlasting van de burgerij moet in deze richting gewerkt worden. Wal tenslotte spreker's opmerking over de niet-werkende ambtenaren aangaat, hiermede werden bedoeld de verschillen de regeeringsbureaux, die de laatste ja ren zijn opgericht en niet Zierikzee. Spr. heeft alle lof voor het werk van den Secretaris en vele beambten. De heer Gerritsen blijft er bij dat trac- tementskorting hier niet noodig is. Voorts zou spr. gaarne van den heer de Broe- kert vernemen op welke regeeringsbu reaux niet gewerkt wordt. Dit zou dan dan aan de regeering kenbaar gemaakt dienen te Iwjorden opdat deze kan in grijpen. De heer du Croo wil den heer Ger ritsen nog mededeelen dat ook hij over tuigd is dat de verschillende vereeni- gingen hun gemeentesubsidie niet kun nen missen, maar spr. herhaalt dat an dere nonnen moeten worden aangelegd en vraagt of het op peil houden |der subsidies nog verantwoord is voor ide gemeente. Als de vereenigingen nu sub sidie zouden aanvragen zouden zij heel wat minder krijgen dan wat overblijft na een 10 °/o korting. De heer Gerritsen betoogt dat men toch geen andere maatstaf kan gaan aan leggen aan menschen die ziek zijn. Op de t.b.c.-vereeniging en het Groene Kruis kan daarom niet bezuinigd worden. De beer Catshoek bestrijdt dhr. Ide Broe- kert nog eens wat dhr. Naerebout be treft. Diens nevenfuncties worden toch niet door deze gemeente betaald? Ook deze spr. ontraadt korting op de subsidies aan nuttige vereenigingen als de t.b.c.-vereeniging, het Groene Kruis en de vereeniging van Nederlanjdsche Ge meenten. De heer de Broekert antwoordt dhr. Gerritsen dat het niet aangaat inamen te noemen van niet-werkende ambtena ren. Maar dat er bij sommige diensten met geld iwordt gesmeten staat vast. Men zie b.v. maar naar de Ned'. Hei|de-Mpij., die contröle uitoefent op de werkloosheid. De voorzitter, eindelijk aan het woord komend, dankt de heeren voor de wijze waarop zij gediscussieerd hebben, daar hieruit sprak een streven om door ge- zamenlijken arbeid tot een oplossing te gjeraken. Het is voor spr. een moeilijke taak te antwoorden, daar in het college van B. en Wl. ook geen eensgezindheid bestaat. Wat de kwestie der tractements- korljng betreft, herinnert spr. den heer de Broekert aan het, 't vorige jaar aan genomen voorstel om de tractementen te verlagen met 5 en die van f 1000 en daar beneden buiten beschouwing te laten en de daaraan verbonden voor waarden. Aan de eene voorwaarde n.l. die wat Ged. Staten betreft is voldaan en daaruit is een conclusie genomien. De voorgestelde korting op de wethouidiers- salarissen acht spr. onbillijk, daar dit ambt veel moeilijke en verantwoordelijke arbeid vereischt. Bovendien moiet niet vergeten worden dat de gemeente gebon den is aan een hoogere regeling, waar bij Ged. Staten het laatste woord heb ben. Persoonlijk was spr. ook tegen eien korting van 4 o/0l omdat de anjdere gestelde voorwaarde niet geheel vervuld is, n.l. dat de gemeente zou zijn getrof fen door het scheerwetj» van Minister de Geer. Wat het loonpeil in deze ge meente betreft, dit blijft, de 2de kor ting die Jiet rijk toepast in aanmerking genomen, nog beneden dat van het ge middelde. Verder is, gezien de verschil lende belastingen die nog verhoogd kun nen worden, het moment ook nog niet gekomen om met het scherpste bijltje in de tractementen te gaan hakkien. De salarissen zelve loopen ook te veel uit een om op alle 4 te igaan korten. Er zijn er aan den hoogen kant, doch ook zijn er, zooals die van den bolde en den concierge, die in den slechtsten tijd zijn vastgesteld. Nog een moeilijk ding is dat ide raad vroeger eens heeft gezegd, dat zij 8i/2 °/o wil'de korten, doch die tractementen tot f 2000 vrijla ten. Dat geeft een chaos ten jalouzie on der ide ambtenaren, want iemand met f 1000 inkomen zou gekort wlorden en iemand met f 2000 inkomen niet. Beter zou het daarom zijn de tracte menten eens geheel te gaan herzien. Zijn deze dan op gelijke basis gezet, 'dan zou van alle ambtenaren 8l/g pensioens- verhaal te vragen zijn. Komende tot het gesprokene doior den heer du Croo, zegt de voorzitter Idat ide subsidies hier aan den lagen kant zijn in vergelijking met andere gemeenten. Vele vereenigingen zouden in moeilijkhe den geraken of op de flesch gaan als hun subsidie verviel of zou worden be snoeid. B. en W. willen, zoo lang de gemeente zich nog ©enigszins kan red den aan de subsidies niet tornen. Met den heer W. den Boer is spr. het eens dat de zelfstandigheid van de ge meente boven alles gaat. Het lot van Beerta zal deze gemeente niet treffen, daar de raadsleden hier veel te verstan dig Zijn en zuinig beheer een onderdeel van het Zeeuwsche karakter vormt. Wat het Leger des Heils betreft, sluit spr. zich gaarne bij dhr. den Boer aan, daar dit verbazend veel doet voor de allerarmsten, en geestelijken inslag bij brengt bij menschen die nog nooit iets hebben gehoord van de hoogere idmgen des levens Sprekende over het crisismonster zegt spr. hiervoor niet Warm te rijn geloopen, doch Idaar men iets origineels Wenschte, wilde spr. dit niet tegenhouden, daar men het moet zien als een onschuldige grap of een buitengeWione attractie. Met de sport raakte dhr. den Boer een Zwak punt van spr. aan. Sport is iets iwlat de gemeente noodig heeft als broold en is het beste middel tegen idie fouten der jeugd, al geeft spr. toe Idat een deel van de burgerij er Idoor gehinderd Wiordt dat (de sport op Zondag beoefend Wiordt, maar er rijn vele menschen die niet anders kunnen dan op Zonidag. Het is toch altijd nog beter dat (de jeugd 's Zondags sport beoefent dan idat rij naar de café's gaat. Als men de sport ,op Zondag zou ver bieden z(ou men haar tevens den nek omdraaien. Dr. v. d. Kw'ast vroeg naar de vermo gens en den grondslag voor Ide begroo ting. De vermogens zijn ook hier met pl.m. één vijfde gedaald. De groote ver mogens rijn verdwenen vooral ojok dqor de opheffing van de rechtbank. Napra ten over een en ander heeft geen zin. Wat de luchtbeschermingsdienst betreft gelooft de voorzitter niet dat Zierikzee zou gauw gebombardeerd zal worden, al rijn 'hier wel eens een paar verdwaalde bommen terecht gekomen. Bovendien Wiordt de luchtbescherming Idoor de groote massa nog niet „au sérieux" ge nomen. Werkloozencursussen zijn hier hier verder al genoeg maar de animo er voor is niet heel groot. Misschien dat voor de Brandweer en/of Ide Burger wacht hier een taak ligt. Tegen het voor jaar heeft spr. iemand uitgenoodigld om over dit onderwerp hier een lezing tie komen houden Waarbij verscheidene cor poraties uitgenoodigd zullen w'orden, ten einde eerst eens belangstelling te wekxen. Komende nog tot hetgeen de heeren Gerritsen, v. d. Doe en Catshoek hebben gezegd over de tractementen en Ide kor ting daarop, deelt spr. hun beziwiaar wat het verschil in korting betreft. Als men korten wil, moet men allen korten of geen en geen uitzondering maken. Aan onze weddenregeling kleven fouten doch als men logisch wil handelen, moet men allen volgens één basis behandelen en indien noodzakelijk, allen gelijkelijk korten, doch dit zal alleen noodig zijn als We gevaar loopen tegen het plafond te komen. De financiën van de gemeente kunnen tegenloopen doch met alles kan men nu eenmaal geen rekening houden- Hierna werd de raadszitting verdaagd tot Donderdag 21 December, 's namid dags 3 uur. Concertzaal Sound-Bioscoop Hot meisje met de mi 11 i oenen. Ook jn de nuchtere wereld van een advertentiebureau kunnen de meest fan tastische dingen gebeuren, wanneer een der heeren achter de vele loketten Wat slaperig is en dan de tekst van twee verschillende advertenties door elkaar haalt. Aan een dergelijke vergissing was 't te Wijten, dat een arme steno-typiste, die zoo graag een betrekking zou Willen hebben, met een stralenkrans van een millioenenbezit |w|ordt omgeven, terwijl ieen millionnaire, die belegglingsmogelijkheden zocht voor haar groot kapitaal, geen en kel antwdord op haar advertentie ont ving. Dank ziij haar vermeend millioenen bezit krijgt de stenotypiste terstond een betrekking bij een paar jongelui, die e en parfumeriezaak drijven. Er was eens een tijd, dat Bobby en Harry nog geld had den. Toen wias er ook nog een (deinde geweest, die geen geld' had, doch erva ring op het gebied van parfumerieën. Wanneer de film begint heeft deze derde het geld en Bobby en Harry de ervaring en de parfumeriezaak. Kapitaalsuitbrei ding Is dringend noodig en daarom wias de „millionaire" met open armen inge haald. Bobby heeft ondertusschen met een an dere jongedame kennis gemaakt, Lotte, de echte millionnaire. Niet minder ver liefd is Harry en wel in de nieuwe winkeljuffrouw, de voormalige steno-ty piste Magda. Zoo verliefd is Harry zelfs, dat Bobby hierin een gevaar voor de zaak ziet, w'ant de „millionnaire" is er niet voor kleine flirtations, maar om haar geld i'n de parfumeriezaak te steken. Over geldzaken wil Harry met haar niet spreken. De eerste en eenige keer, dat hij dat deed heeft Magda hem verkeerd begrepen en dacht dat hij haar ©en aan zoek wilde doen, waarop zij dadelijk „Ja" zei. En toen Harry eenmaal wist, dat zij van hem hield, wilde hij niet meer met haar over geldkwesties pratien. Bobby neemt nu de zaak zelf ter hand. Als hij vernomen heeft, dat Harry met Magdo in een restaurant heelt aEgespro- ken, sluit hij 's avonds zijn vriend op eai gaal zelf met Magda in het restau rant pralen. Kort en bondig vraagt hij haar, wanneer zij nu eens van plan. is met haar geld over d,e brug te komen. Magda meent alles le doorzien. Men w'as alleen zoo vriendelijk voor haar, omd;at zij rijk zou zijn en alle attenties van Harry golden dus ook alleen maar haar vermeende millioenien. Een klinkende oor vijg is alles wat Bobby incasseeren kan. Een tweede ontvangt hij geen seconde later van Lotte, die hem meent te be trappen met een andeje vrouw'. Magda is woedend en Lotte is kwaa;d en beiden verbreken hun verloving. Den volgenden dag vindt men het viertal terug voor de loketten van het advertentiebureau. Magda wil opnieuw probeeren per ad vertentie een betrekking te vindein. Lotte op dezelfde een beleggingsobject voor haar kapitaal, de beide compagnons zoe ken een kapitaalkrachtigen deelgenoot vioor hun zaak. Gelukkig worden dan echter alle geschillen uit den weg ge ruimd en elk misverstand opgehelderd. &yOBTc DAMMEN. OOSTERLAND. De damclub „D. O. C." heeft in haar laatste beijenkomst beslo ten bij genoegzame deelname in de 2de helft van Jan. 1934 een simultaanavond te geven, waarin dan een ojizer dami- kampioenen uit Nederland', n.l. den heer B. Springer te 's-Gravenhage een séance zal geven. Beoefenaars van het mooie damspel wlorden op ons eiland in be- duidende mate gevonden. De club zou deze damspelliefhebbers gaarne tot deel neming aan deze séance willen opwek ken. Daar genoemde heer Springer al op vele plaatsen in ons land is opge treden en een simultaanséance van maxi mum 40 deelnemers toestaat, is het te verwlachten dat het een interessante avond zal wlorden. Uitslag Postduivententoonstelling „De Luchtpost", Tholen. Oude doffers: le pr. H. Verkerke; 2e. A. Rijnberg, Tholen; 3e. J. Lindhout; 4e. M. Steketee, St.-Maartensdijk; 5e. A. Baaij; Ge. A. Rijnberg, Tnolen; 7e. J. Lindhout, St.-Maartensdijk; 8e. J. Ver- meij, Oud-Vossemeer; 9e. M. Steketee; 10e. id., St.-Maartensdijk; lie. J. Ver- ihey, Oud-Vossemeer; 12e. A. Priem, St.- Maartensdijk. Jonge doffers: le pr.,M. Steketee, St.- Maartensdijk; 2e. G. Havermans, Oud- Vossemeer; 3e, 5e, 9e, 12e, M. v. Noort; 4e en 10e. A. Rijnberg, Tholen; 6e. J. Lindhout, St.-Maartensdijk; 7e. A. Baaij, Tholen; 8e. J. Andriesse, Scherpenisse; lie. J. Perestam, Tholen. Oude Duiven: le en 2e pr. G. Haver mans, Oud-Vossemeer; 2e. P. Blaas; 4e. M. Bijl, Tholen; 5e. J. Vermeij, Oud-Vos semeer; 6e. A. Rijnberg; 7e. Ch. de Jonge, Tholen. Jonge duiven: le, 4e en 6e pr. A. Rijnberg, Tholen; 2e en 9e. J. Lindhout, St.-Maartensdijk (Z.E.V.); 3e. M. vi. Noort, 5e. J. Perestam; 7e. C. Praat, Tholen; 8e. J. Vermeij, Oud-Vossemeer; 10e. M. Nijs, Tholen. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Marktoverzicht ider vorige week, inge zonden door Fa. Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, Nassaukade 158, telef. 81431, Amsterdam. Zoodra de vorstperiode afgelpopen was begonnen de handellaers direct de aan de spoorlijnen liggende aardappelen te koopen tegen veel hoogere prijzen, dan voor de vorst. De markt was sterk ge ruimd van bonten, en de eerste wagons werden tegen hooge prijzen vlug ver kocht. Wanneer de dooi blijft aanhou den, zullen er wel weder spoedig ver- sche schepen aardappelen aan de markt komen. 27 December werden cle volgen de prijzen gemaakt per 70 Kg.: Zeeuw- sche bonten f 4.25—4.50; id. eigenh. f3.40 —3.25; Flakkeesche eigenh. f 3.20—3.30. Zeeuwsche uien per 50 k.g. f 1.20—1.60. Coöperatieve Veiling Zlerlkiee. Veiling van 22 .December. Campagne zoet 9—12; zoete bellefleur 9—11; ermgaard 8—12; grauwzoet 11; goudreinet 7—14; zure bellefleur 7—12; pondsperen 8—11; gieser wildeman 9— 14; kleipeer 6—11: drielsche groen 11; spruiten 3—14; per k.g.; roode kool f4 6.70; savoije id. f 4—6.10; per 100 st. Veiling van 28 December, Kippeneieren f 2.90—4.10; Barnevelders f 3.30—3.60; kleine f 2.50—2.60. Eendeneieren f3.30; bpter f 0.80—0.90. VERLOOFD: COBA STOUT JESDIJK en JOOST BOTTE. Zierikzee, Raamstraat Kerkwerve. Oudejaar 1933. De heer en mevrouw ITTMANN geven kennis, dat te Putten (Old), in den ouderdom van 63 jaar is overleden, hnn ondste ZuBter, Brouwershaven, 26 Deo. 1933. Tel. let. S, ZITDA1 des Deaderdage ID-I2aar Batel MELISSE, St.-Maarta»d|]k. K. Overbeeke M. M. Overbeekevan Zalm Manufacturen Burgh, 1 Jan. 1934 p. f. Zaadhandel, Commissionnair, Te!. 21 Haamstede, 1 Jan. 1934 p.f. K. M. Gast L. M. GastBrandenburg 121 Willowstreet, East Paterson N.J. U. 8. A. 1 Jan. 1934 p. f. A. L. Capelle P. Capelle—Fasol Haamstede, 1 Jan. 1934 p. f. L. J. Verton K. VertonBoot Bnrgh, 1 Jan. 1934 p. f T. L. Jonker K. C. JonkerBrandenburg Haamstede, 1 Jan. 1934 p. f. Wjj wenBchen onze geachte clientèle een goed en gelukkig Nieuwjaar. A. L. Bakker J. V. Bakkervan Oeveren Bargh, 1 Jan. 1934 C. Groenleer C. W. Groenleer—Kademaker Eierhandel Bnrgh, 1 Jan 1934 p. f. Een gelukkig Nieuwjaar aan be gunstigers, vrienden en bekenden. J. A. Q. TAZELAAR, Brood-, Beschuit- en Banketbakker. Stavenisne, 1 Januari 1934 p f. p r. Stavenisse, 1' Jan. 1934 p. f. p. r. Stavenisse, 1 Jan. 1934. J. C. A. TAZELAAR, Sohilder en Eohtgenoote, wensohen hnn geaohte clientèle een gelukkig Nieuwjaar, Stavenisae, 1 Jan. 1934. A. J. J. Tazelaar N. TazelaarMoerland Stavenisse, 1 Jan. 1934. P- {-P^»- A. Jonker, Gem.-Veldwachter en Echtgenoot® Noordgonwe. p. f. Noordgonwe, 1 Jan. '34. p. f. Tninboawsohool Haamstede, 1 Jan. '84. p. f. P. J. Ochtman A. C. A. OchtmanKuhl Zierikzee, 1 Jan. 1934. p. f. 0. ELEFPE, Stalling on Afspanning „Huis van Nassau", wensoht eliëmèle, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Familie, vrienden en bekenden een gelnkkig Nieuwjaar. Familie STEUR, Opsiohter Domeinen Burgh, 1 Januari 1934, L. J. Blom E. C. BlomDe Brujjne. Haamstede, 1 Jan. 1934. p. f. P. L. Vis E. J. M. Vis-Geluk Haamstede, 1 Januari 1934. P- f-P_r. Haamstede, 1 Jan. 1934. p. f Meeldijk, Haamstede, 1 Jan. 1934. p f. Jae. Blom M. BlomVan de Zande Westen-Schouwen, 1 Jan. 1934. p f. M. W. Dalebout K. A. DaleboutVan Gastel Haamstede, 1 Jan. 1934. p. f. Dainzioht, Duinoord en Iris. Westen-Sohouwen, 1 Jan. 1934. p. f. Bnrgh, 1 Januari 1934. p. f. Wed. ZIJTA—Beuzenberg wensoht familie, vrienden en begun stigers een gezegend Nieuwjaar. Haamstede, 1 Januari 1934. Met de intrede van 1934 een hartelijke gelnkwensoh aan allen Stavenisse, 1 Januari 1934 L. LEMSOM en Eohtgenoote C. J. KE8TELOO L. J. KESTELOORoozemond, wensohen allen een gelnkkig Nieuwjaar Stavenisse, 1 Jan, 1934 Int. 19 De Heer en Mevronw Int. Tel. 3 p f. Stavenisse, 1 Jan. 1934 p r. Aan familie, vrienden en begunstigers de beste wenBohon voor 1934 Stavenisse, 1 Jan. 1934 J. M. KOEMAN en Eohtgenoote Int. 18 Drankhandel Hartelijke gélukweneoh aan familie, vrienden en begunstigers. Stavenisse, 1 Jan. 1934 J. W. v. d. SLIKKE en Eohtgenoote, Korenmolenaar Aan allen de boete gelukwenschen bij de intrede van 1934 Staveniese, 1 Jan. 1934 M. v. ZUIJEN 0. DE VLIEGER M. C. DE VLIEGER—Boot Haamstede, „Welgelegen" 1 Jan. '34 Al onze vrienden en kennissen in Holland, wensohen we een gelukkig Nieuwjaar toe. D. C. VAN DEN BERGE J. E VAN DEN BERGE-Westerweel Pamakasan, (Madoera) Ned.-Oost-Indië Sedangdangweg. A. M. Qui8t M. A. QuistGeluk ,-,i Steenbergen g. n, Aan vrienden en bekenden een ge lnkkig jaar toegeweneoht door Wed. M. VAN DER VLUGT Drunen (NBr), 1 Jan. 1934, J BEIJE M. A. BEIJE-BL0M Slagerij Bnrgh, 1 Jan. 1934 p. f. Haamstede, 1 Jan. 1934 p. f. L. C. BOM D. W. B0M-0VERBEEKE Burgh, 1 Jan. 1934 p. f, Burgh, 1 Jan, 1984 p. f.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 10