Bij Schrale Lippen] Purol Ziarikztisclii Nieuwsbode GROOT VERKOOPS - ONDERZOEK B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provinoie. Hulp van Fifty-Fifty rookers wordt ruim beloond. RUIME BELOONING f bikosrtid* bQ da tab Vr ijdag8 Dac. 1833, no. 12554. ZIERIKZEE. Het St.-Nicolaasfeest voor de kinderen van ledien van de madernje akteweging en Coöperatie, dat Woens- c agavond j.l. in de bovenzaal van net luis van Nassau" werd gehouden, is u tstekend geslaagd. Ruim 150 kinderen v; n 6—10 jaar hebben volop genoten vi n muziek en lichtbeelden en zijn ruim or. thaald op chocolademelk met koen. Oc k St.-Nicolaas met Piet was aanwe zig. die aan elk kind een aardig stuk spi eLgoed ten geschenke gaf. i ij, die door hun bijdrage hiertoe de cor missie in staat hebben gesteld, heb ben deze kinderen een genotvollen avond ver: chaft. De firma Albert Heijn verzoekt ons med te deelen, dat de winnaars van dè i'rie hoofdprijzen van de gedurende de i fgeloopen week gehouden wedstrijd zijn: familie Breas, A.J.-Polder; familie van Rosmalen te Zieri'kzee en familie Blom te Noordwélle, terwijl 10 anderen troos prijzen ontvingen. HA \MSTEDE. Vergadering van den ge meen craad, gehouden op Vrijdag 1 Dec. Tegie, woordig alle leden. Na opening door den voorzitter Jhr. R. Pöell komt in be ïandeling het bekende schrijven van Ged. Staten omtrent een tijdelijke korting van .21/2 (inclusief 81/2 °'o pensipens- bijdi Lge) op de jaarwedden van burge- mee: ter, secretaris enz. B. en W:. stellen voor aan deze 'korting mede te wierken. Dhr. den liaan is niet tegen korting, maar vind in dit geval dezen maatregel niet reëel vooral waar het in dezen ;w[eer gaat over de lagere salarissen. Waarom in 't algen een niet een flinke korting op de hooge salarissen. Dhr. Blom zegt, dat wii allen 1 311 steentje moeten bijdragen. Het betreft hier toch niet meer dan 4 0/0. Het voorstel van B. en W. wordt daarop zLhst. ingenomen. De pensioensgrond slag var ambtenaar van den Burg. Stand en Gem1» ante-Ontvanger wordt vastgesteld. Daarna komt m bespreking verbetering der clj setinrichting enz. in de openbare schooi De kosten daarvan zullen onge veer f 800 bedragen. B. en W. stellen vote in verband met de hooge kosten m" menteel met tot de verbetering over te gaan; zij achten het met het goede f ogenblik en er komen geen gropte klach- en. Dhr. Blom zegt, dat het bedrag wel met meevalt, maar de inrichting is niet in torlde en geeft reden tot aanmerkingen; bovendien is verbetering pn 't belang der hygiëne gewensch. Wordt het werk se rieus uitgevoerd, dan zullen z.i. de kjosten niet te groot blijken, 't Voorstel wordt voorloopig aangehouden. Thans volgt een verzioek om adhaesïebetuiging aan het adres der Z.L.M. aan het Departement van Economische Zaken betreffende con- tugenteering invoer lupinenzaad. De voor zitter zegt deze zaak besproken te heb ben aan genoemd Departement. B. en W. stellen voor bet adres te steunen, waar toe wordt besloten- De voorzitter doet mededeelmgen omtrent net bezoek op 15 Nov. .jl. van den Commissaris der Konin gin, leden van Ged. Staten en andere heerem in verband met het uitbreidings plan (bestemmingsplan) voor de gemeenten Haamstede, Burgh en Renesse en 'de daarop gevolgdie conferentie met het DageJijksch bestuur dezer gemeenten. De klosten voor elke gemeente zullen pijn. f 200 bedragen. B. en W. stellen voor aan dit plan, op te maken door een van wege Ged. Staten aan te Wijzen des kundige mede te werken en f 200 te ver- leenen. Het is in 't belang der gemeente' als groeiende badplaats, voorkomt be derf van natuurschoon en schept een ze kere ordening en eenheid. De Raad gaat met het voorstel accoord. Tot een uit breiding der ©lectrificatiie aan den Zand weg Wordt 'besloten. Na eennge bespre king omtrent vaststelling der rooilijn aan den Hoogen Weg, wordt dit punt tot latere behandeling van de agenda afge voerd. De voorzitter geeft een overzicht van hetgeen door werkeloozen aan schoon maken van rioleering en verbetering van slooten aan den Zandweg is verricht. De afloop van het water eischt betere voor ziening; besloten wordt hieromtrent in overleg te treden met het waterschap Schouwen, ooit over den aanleg van een koolasch-voetpad. De vojorz. bespreekt te vens de mmder mooie entrée van den Zandweg, die een vrij kaal gezicht op levert. Hij zag daar gaarne een beplan ting van harde soort iepenboomen, die vrij goedkoop wórden aangeboden. Te gen de beplanting bestaat bij dein Raad geen bezwaar. Dhr. Dijkman wal daar voor laten inschrijven door burgers der gemeente; ook daartegen bestaat geen bezwaar, mits de inschrijvingen niet hoo- ger zijn dan andere aanbiedingen. Dhr. Bloim1 Wijst nog op de minder verkwikke lijke situatie bij1 den mestvaalt van dhr. Landegent. B. en W. zullen deze zaak nagaan. De voorzitter zegt dezen morgen een bezoek te hébben gehad van een des kundige der kweekerij „Moerheim" ter bespreking der beplanting van het Dal, waardoor de kom der gemeente wordt verfraaid. Er zal van een en ander een teékienmg worden gemaakt en kan men in de volgende vergadering over deze zaak beslissen. Dhr. Blom brengt klachten van bloembollentelers over omtrent ver zending van bollen via de haven Burgh- sluis, die soms duurder uitkomt dan die verzending per R.T.M. De voorz. zegt, dat B. en W. wel bereid zijn tot compen Met het doel om de waarde Van de verschillende distributiemiddelen in Holland te onderzoeken, heeft de Verkooporganisatie van de fabrikanten het denkbeeld opgevat, om het boven afgebeeld Dollarteeken in diverse kleuren aan te brengen op verschillende f/4 ets. Fifty Fifty sigaretten, die in ge heel Nederland meer en meer verkocht worden. Ten einde dit onderzoek te doen slagen moet iedere met een -teeken gemerkte Fifty Fifty sigaret zoo spoedig mogelijk'bij ons terugkomen, met opgave van datum van verkoop aan het publiek. De fabrikanten verzoeken een ieder vgn faun geachte clientèle vriendelijk, hen met het bereiken van hun doel behulpzaam te willen zijn. U behoeft niet anders te doen dan elke, door U in Uw pakje Fifty Fifty sigaretten gevonden speciaal bedrukte sigaret per brief in te zenden aan: Goodwin 6 Co., Postbus 2, Amsterdam Noord en daarbij te vermelden Uw naam en adres, alsmede naam en adres van Uw winkelier en datum van koop. U ontvangt dan voor Uw moeite eén satie, als werkelijk mocht blijken dat zendingen via de haven iduurder zeulden zijn dan per R.T.M. Dhr. Dijkman vraagt .naar den toestand der Algémeene Be graafplaats. De voorzitter zegt, dat deze in kaart gebracht wordt en reorganisatie wel volgen zal. Dhr. Blom vraagt of lij ken uit andere gemeenten ter begraving moeten aangenomen worden, daar dit in krimping der begraafruimte ten gevolge heeft; Ide voorzitter stelt in deze gevallen verhoogde begrafenisrechten in 't vooruit zicht. Dhr. den Haan klaagt dat, wan neer verwisseling van knechts en arbei ders plaats heeft, de werkgevers dikwijls werknemers, soms met groote .gezinnen, uit andere gemeenten aannemen. Volgt na korter of langer tijd weer verwisse ling, dan 'blijven laatstgenoemden meestal m ide gemeente wonen en vergroioten zoo doende het aantal werkeloozen. Hij zag gaarne die medewerking der werkgevers, om aan dit euvel een einde te maken ook wethouder Vis acht medewerking ge- wenscht. Dhr. de Vneze Zegt, dat, als een werkkracht bij hem Weggaat en hij een meuwe vraagt, meestal geen aanbie ding uit deze gemeente komt en hij zich dus wel uit andere :gem eenten moet voor zien. De voorzitter zegt, dat men in dezen geen dwang kan uitoefenen, maar 'bij voorkomende gelegenheid kan trachten werknemérs uit deze gemeente geplaatst te (krijgen. Daarna sluiting. ELLEMEET. Ook deze gemeente ver eerde St.-Nicolaas op zijn geboortedag met een bezoek. Jong en oud had zich 's avonds in de O.L. School verzameld, om getuige te zijn van zijn intocht en te genieten van de verwonderde en soms ansti.ge gezichten van de kinderen, wan neer 'ze hun cadeautjes in ontvangst kwa men nemen. Zijn Eminentie werd niet moe tot elk een vriendelijk of verma nend woord te spreken en was dit jaar wel bijzonder gul, zoodat ieder, nadat de Bisschop vertrokken was, hoogst vol daan huiswaarts keerde. ZONNEMAIRE. Woensdagmorgen wer den de kinderen der Chr. School op de alleraangenaamste wijze verrast. Voor alle kinderen werd een pakje gebracht: voor de jongens iets eigens en 0|0ik vo,or de meisjes wat aparts. Leuk w'as het te zien, hoe echt verrast ze waren en op wat spontane wijze ze dit uitten. Drie dames hadden de lieve attentie gehajd in deze zorgvolle- tijden waarin ook de kinderen met hun fijnbesnaarde ziel mede lijden vroolijkheid, blijdschap en dankbaarheid te scheppen in het kin derhart. Een woord van echten en wel- gemeenden dank mag deze dne vrou wen niet worden onthouden. God loone haar. (Niiet v. 0. gew. corresp.) NJEUWERKERK. Dinsdagavond j.l. gaf de 'koribalvereeniging „D.S.S." alhier haar eerste uitvoering in café „De Meebaal". De zaal was propvol. De voorzitter, dhr. Eveleens, heette den aanwezigen in har telijke woorden welkom. Hij vergeleek de vereeniging bij een baby' die thans haar eerste stappen op het tooneel zette. In verband daarmede vroeg hij een wel willende critiék. De heerenleden vertoon den mooie gymnastische standen, waar van het effect werd verhoogd door schijn werpers. Verder een 5-tal voordrachten en 2 tooneelstukjes, welke verdienste lijk werden voorgedragen. Sommige rol len wedden zeer mooi vertolkt. Het tal rijke publiek heeft genoten. Na afloop sprak de heer Brouwer, bestuurslid van den „S.D.K.B." de vereeniging toe. Zeer zek«r was hij de tolk der aanwezigen toen hij den leden dankte voor het gie- b'odene, hen verzekerende dat dezen avond voor hen een succes is geweest. De heer Eveleens dankte dhr. Brouwier voor dit compliment en riep den aan wezigen een tot weerziens toe. Het mu zikale gedeelte werd verzorgd door het duo-van den Berge uit Oosterland. OOSTERLAND- De Woensdagavond j.l. door de afdeel ing Oosterland van den B.V.L. gehouden Landstormfilmavond, in het Ned. Herv. Jeugdgebouw, is uitste kend geslaagd. Het gebouw was bijna geheel 'bezet. De voorzitter dér afdeeling de burgem., die de vergadering leidde, liet in zijn openingswoord uitkomen zijn groote voldoening over deze mooie op komst, waaruit de genegenheid voor het Instituut blijkt. Na overste Bierman te hebben verwelkomd, jgaf hij daarne dezen 't woord om het doel en streven van den B.V.L. uiteen te zetten. Overste Bierman betoogde dat elke Landstormer een drre- deelige taak heeft, n.l. te zijn de dra ger van het gezag, steunpilaar voor het gezin en beschermer van H.M.'s troon. Hierna werd o'p het doek weergegeven de grootsche hulde H.M. de Koningin ge bracht bij Haar 35-jarig regeeringsjubi leum op 9 Sept. m het stadion te Am- ssterdam, de openingsplechtigheid der 2e Kamer en de bloemenhulde ;op den Dam te Amsterdam. De Landstormdog te Hulst waar vele Landstormers in Zeeuwsen Verband bijeen kwamen, was ook heel mooi verfilmd. Door overste Bierman werd de orga nisatie van den Bond besproken. Om den band londerling te versterken worden schietwedstrijden gehouden. Als gevolg hiervan werd 'do(or hem aan den leider, den heer A. Deurlop Az., het brevet als koningsschutler, met de daarbij behoo- rende medaille uitgereikt. De neeren C. W. Kristelijn en J. C. Bouwman verkre gen het brevet als scherpschutter. Den heer Deurloo werd dank gebracht voor zijn activiteit aan de afd. en den B.V.L. besteed, welke afd. thans 25 leden telt. De burgemeester dankte overste Bierman voor zijn gloedvol betoog en noemde hem de enthousiaste drager van het In stituut in Zeeland, waarna op zijn ver zoek, door allen staande het eerste cou plet van hel aloude Wilhelmus werd ge zongen. De werkeloosheid is hier de laatste dagen zeer toegenomen, daar zich thans 86 hoofden van gezinnen bij den Arbeidscorrespondent hebben gemeld. ST.-PHILIPSLAND. Loop der bevolking over Nov. Ingekomen: M. West broek, beurtschipper en gezin, van Rotterdam; M. Reijngoudt, landarbeider, van Tilburg; H. Mager, zonder beroep, van Hoogeveen; M. C. Noorthoek, landarbeider en gezin, van Steenbergen; A. Geuze, dienstbode, van Rotterdam. Vertrokken: C. M. Pa- peveld, smidsknecht, naar Zierikzee; M. Wesdorp, sehildersknecht, naar Ooster land; A. v. d. Stel, zonder beroep, naar Alblasserdam. ST.-ANNALAND. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling stonden in het begin dezer week 170 werkloozen in geschreven, waarvan Maandag 4 Dec. (den eersten dag) 107 zijn wezen stem pelen. Aan de beide fairbartken te zamen zijn m het afgeloopen seizoen 11.002.088 k.'g. suikerbieten ge wogen, ter wijl nog ongeveer 260.000 'k.g. onbewo gen is verzonden. In het geheel dus bijna 2 millioen k.g. meer dan in het voor afgaand seizoen. OUD-VOSSEMEER. Door hel groote aantal dames, dat zich beschikbaar stalde voor de vele naai- en breiwerkzaam'hë- den ten behoeve van de bazaar, welke ten bate van de plaatselijke afdeeling van het „Groene Kruis" zal genou- den worden, wórdt met ijver gewerd. De bedoeling is deze bazaar te houdlen op Zaterdag vóór en Dinsdag na Kerst mis in !de lokalen der O.L. School. Men hoopt, 'dat de kas van het Groene Kruis zal versterkt worden door steun van vele ïnjgezetenen bij die gelegenheid, wat noo- dig is, want de gewaardeerde bemoeiin gen van onze wijkzuster met de zieken, vorderen uit den aard der zaak offers. Wintervoedering van vogels Nu hét tijdstip weer gekomen is, waar bij vjogelvoedering dopr het invallen van strenge koude noodzakelijk is, v/ekikeo wij, namens het Comité voor wintervoe dering van vogels, allen, die er toe Wil len bijdragen een ziop uitgebreid moge lijken vogelstand gedurende het ongunsti ge jaargetijde 'in het leven te h!oud;e?i, op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de com missie de aandacht op de brochure o.vieir dit onderwerp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, d$e door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn- De 'brochure is op aanvrage kostelojos verkrijgbaar bij het secretariaat der Ne- derlandsehe Vereleniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat. 40, 's-Gra- venhage. Herinneringen bij de slooping van het huis op de Varremarkt „Het Wapen van Schouwen". In Februari 1758 biekwiam Johannes Bal van ,dén Raad vergunning herberg te h|o;ud%i in „Het Wapen van Schouwen", dat hij voor f2600 uit den boedel van de Weduwe van 'der Waarde gekocht had'. Maar reeds in Februari 1760 werd de zaak bij executie publiek verkocht voor f 1506 aan dien heer Jacobus van der Vliet, die haar verhuurde aan Pieter ide Klerk. Na diens overlijden in 1771 Werd de herberg gedreven dioor zijn weduwte Maria Philipse, die er tót haar overlijden in 1795 verbleef. Het huis werd toen gekocht door Jan Barfcelse Locker, die 1 Februari 1796 vergunning bekwam om herberg te houden en wijn te tappen. Maar reeds in Juli 1800 verhuisde hij en verkocht „Het Wapen van Schouwen" aan Gerbrartd Reniou, die w&agmeester was, mé ar toestemming van den Raad bekwam, om deze betrekking door een plaatsvervanger te doen vervullten. Ook deze bleef er niet lang, daar hij al in Mei 1802 verhuisde en de affaire ver kocht aan Jean Boulé, geboortig uit Bre- tagne. Evenals Zijn voorgangers bezat hij opk de perceelen B 442 en B. 443, zijnde stallingen (nu het plein naast het huis tegenover den Grooten toren). Boulé verkocht alles in 1810 aan Pie ter Lèpin, die er ook njiet lang in ver bleef, maar reeds in April 1812 opgevolgd wérd dqor Comelis van der Jagt, die m 1817 Overleed. Zijne weduwe Helena die Joing®, was nog tot Juli 1840 herbergier ster in „Het Wapen van Schouwen". Zij waren de ouders o. a. van djen bekenden hoofdonderwijzer van Burgh, Jan Alber- tus Manus van der Jagt (1806—1881), die op schoolgebied een aantal werkjes uit gaf. Helena de Jonge werd in 1840 opge volgd door Jan Bokstal, die in 1846 als herbergier verhuisde naar B 470, waarna imet 1 Mei 1846 idle zaak in handen kwiaan van Wouter Struijk Monté, een eigenaar dig mén, zoon van den hoofdonderwijzer van Dreischqr, Coxnelis Monté. In over eenstemming met zijn tanig gelaat, was zijn karakter galachtig en sarcastisch. In 1852 zond bij een verzoek aan den Ge meenteraad om den Sint Lievons Monster- tor&n af te breken, van welk gebouw bij, naar bij beweerde, voor zijn persoon en zijn woning nadeel ondervond In 1858 verliet hij „Het Wapen van Schouwen", noemde zich zaakwaarnemer en werd ten slotte, zondier sollicitatie, nog station chef te Rilland-Bath. Een spoorweg-auto riteit, die hem dat baantje bezjoxgde, be wees daarmede een dienst aan eiSn burge meester van een plattelandsgemeente die last had van 's mlans intriges, naai' men meende. Het ledig staande gebouw kwam daar na in 't bezit van Jan Leendert de Kok, eep molenmaker, die er logement hield en er van 1858 tot 1860 woonde. Na diens vertrek werd het huis gekocht en be trokken door Johannes Blom, die er van 1860 tot 1873 herberg deed en er in op gevolgd werd door zijn vrouw Hendrika Pieternella van den Hamer, die er ook vroeger als echtgenoot© van Jan Bok stal gewóond had. Toen zij in 1883 overleden was, trad van dat jaar tot 1890 Paulus Elizia Blom als herbergier op, die nog opvolgers had in Hendrik Leendert Reeders van 1890 tot 1897, Arie Snaauw, van 1897 tot 1901 en Johannes Bazen van 1901 tot 1905. Laatstgenoemde verkocht de aan „Het Wapen van Schouwen" verbonden ver gunning en dioor de intrekking daarvan in Februari 1905 hield de ajoude zaak op als herberg te bestaan. Maar ajs loge ment, mét daarvoor verkregen loge- ments-vergunning was Jacó(b van den Berge nog van 1 Mei 19)05 tot April 1906 huurder. Wegens het ongebruikt laten dezer vergunning gedurende drie maan den, trokken Ged. Staten van Zeeland: deze in April 1906 in. Dat Bazen in 1905 zijne vergunning verkocht, was het gevolg van zijn ver trek uit Zierikzee, dat rieieds in 19102 plaats had, maar gedurende zijn jafwezigheifd! was Willem1 van der Weeje van 1902 tot 1904 als zetkastelein opgetreden. Van, 1905 tot 1930 heeft „Het Wapen van Schouwen", naast de familie Kos ters, die eigenaar en bewoner was, nog enkele andere personen tot inwoners ge had, wat m|og©lijk was omdat het perceel groot 'was. In 1930 herleefde het vroegere! bedrijf 'gedeeltelijk, doprjdjat aan Klaas Elshout verlof verleend wterd om' hier bier te tappien, wat tjot Augustus 1933 plaats vjond, toen hij het huis verliet. Aangezien het perceel nu verkocht is aan Mannus -Samian, is het jn October j .1. geheel afgebroken en zal nu ter plaatse <een groot nieuw gebouw komlen, dat gelijkvloers voor auto-garage en bo ven voor woonhuis bestemd is. Ofschjoon het gebouw herhaaldelijk dp,or ons „Het Wapen van Schouwen" is genoemd en het ook onder dien naam het best bekend was, zal deze naam'watar- sdhijnlijk wel ontleend zijn aan het oude uithangbord dezer voormalige herberg. De 'eigenlijke naam' was echter in de 17)e eeuw „Het Hart" pf „Het Hert". Het perceel fwas vroeger belast mjeit Oen cijns van fl,50 (later fl,20) ten bdioev© dér stad en van f3,30 ten behoeve van het Weeshuis; maar deze bedragen Zijn respectievelijk sedert 1847 en 1846 niét meer betaald. De drie lindebpomen voor „Het Wa pen van Schouwen" zijn nu verdwenen. Eén werd in 1928 gerooid, een andere niét lang daarna, terwijl de derde boom in 1930 is om'gewaajid. Mjoge, als herinnering aan het oude ge sloopte perceel, de nieuwe garage met woonhuis voortaan den naam van „Het Wapen van Schouwen" dragen'! BURGERLIJKE STANDEN. Over ide maand October. RENESSE. Geboren: 23, Johannes Dirk, z. van KorneliS van Klooster en Maria Duinhouwer. Olverleden: 31, Maria Cornelia Dale bout, 71 j., echtjg. van Willem Steur. ELKERZEE. Geboren: 8, Cornelis, z. van 'Pieter Stoel en Cornelia W)ille(m,ina Steend'ijk; 13, Krijn, z. van Jacob Leendert de Meulmefester en Willemma Adriana van der Have; 24, Cornelia, d. van Marinus Vaane en Dana Viergever. BROUWERSHAVEN. Gébói^n: 13, Maar ten Olivier, z. v. W. J. Bopt en A. W. Kloet; 13, Trijntje Cornelia, d. v. J.Mee ster .en C. TibbertsmU. Overleden: 24, Maatje Slager, 73 edhtg. van J. de Npoijer. NIEUWERKERK. Geboren: 24, Jannetje, idi. van C. van Klinken en N. Braam; 81, Jozina, d'. van K. Eerland en S. J. Folmeri. Gehuwjdi: 11, W. tv. d. Have, 26 j. j.mu, (van Vlaardingien) en J. Schoenmaker, 19 j. j.rt. Overleden: 8, Hubregt van de Zande, 81 j., wedm. van N. Bpuwman. OOSTERLAND. Géboren: 19, Fransiua Pieternella, d'. van Joh. Jan )de Brume en Neeltje Jozina Bal. Gehuwd: 6, Nikolaas B,om, 24 j., (van Niieuwdrkerk) en Alberdlna Jannetje Kwaak, 22 j. Levenloos aangegeven: 6, Een kind van Marinus Hartman en Maria Quaak (van Amsterdam). ST.-ANNALAND. Gebpren3, Johannes, z. v. Chr. Kalle en van G. Melissant; 10, Sandier je|poiminus, z. v. S. Westdorp en van M. van Vess©m;; 29, Ary, z. v. D. A, Luijk len van' H. T. Riddierhjof. Gehuwd: 19, J. Walhput, 28 j., j.m. en M. van Dijke, 20 j., jd.19, D. Dormaair, 26 j. j.m., en A. M. Fase, 22 j'. j.d'. Overleden: 12, Jozina Barendina Gja|e- degebuure, 83 j., ongehuwd; 29, Jan Vos hol, 68 j., wledn. van H. C. Kaashoek. OUD-VOSSEMEER. Gehuwd: 19, Corne lis van den Houke, 25 j., en Lena Hen drika Jaeóba Boogert, 24 j„ (van St.- Maartensddjk). 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 5