Zierikzeesche Nieuwsbode EEN W0NDERLI1KE GELIJKENIS. abonnement; Woensdag 21 Juni 1933. zierikzeesche courant. qa**j!r0 advertentien Inzending Advertentiën H.H. ADVERTEERDERS Toelating van'Leerlingen tot de Openbare U.L.O.-School met ingang van I Sept. n.s. HINDERWET. feuilleton. Dienstplichtwet. binnenland. Transpirearenda Voeten, Uit Stad en Provinoie. Examen gedaan en niet geslaagd. Prtys p. 5 maanden 'f 1.50, franco P- post ƒ1 JO. Voor hst bultanl. per Jaar 10.Afzonderlijks nummers t cent Verschijnt dss Maandags, Woensdags an Vrij dags. Tel. No. O. Postgiro 157677. 12480 I J KOSTEN van 1—8 regels SO cts., ran 4 regels en daarboven 20 cts. pet regel. Reclames SO cts. per regel. BIJ contract belangrijke korting. Inzending op den dag van alt- gave vóór 10 are. Uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf deelen wjj mede, dat 's- VRIJDAGS- MORGENS geen gvoote Adverten tiën over 2 of meer kolommen kunnen worden aangenomen. De inzending dient dus DONDER DAG te geschieden. DE DIRECTEUR. ZIJ, die zich van af heden op ons blad sbonneeren, ontvangen dn tot 1 Juli a.s verschijnende nummers gratis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aan gifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare Schaal vwr uitgebreid la' ger onderwijs in deze gemeente kan ge schieden vóir 15 Juli a.s., bij het hoofd dier school in het schoolge bouw aan de Lange St.-Janstraat en wel eiken werkdag van 12—12.30 uur. De aanvraag tot toelating behoort te geschieden door ouders, voogden of ver zorgers. Zierikzee, 15 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. TIMMERMAN Cz., wnd'. Burgem1. F. NAEREBOUT, lo. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbar» kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van JAC.S DE RIJKE, te Zonnemaire, namens de combinatie van handelaars oipi Schou- wen-Duiv eland, om' vergunning tot het oprichten van een graandrogerij met electro-imotor van 10 P.K. in het pakhuis in de Verbornebuurtstraat, wijk D no. 307 te Zierikzee, kadastraal bekend in sectie B, no. 1865. Op Dinsdag 4 Juli a.s., des namid dags twee uur, zal ten Stadhuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis hemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan' de jurisprudentie niet tot beroep rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinderwet OP DEN BOVEN- BEPAALDEN DAG VOOR HET GEM.- BESTUUR ZIJN VERSCHENEN, TEN EINDE HUN BEZWAREN MONDE LING TOE TE LICHTEN. Zierikzee, 20 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. F. WITTERMANS, Secretaris. T j Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING. 30 (Nadruk verboden). „Hij moet lid) van het Parlement war den", viel een ander geestdriftig toehoor der hem bij. Ook Arthur Dulverton behoorde tot het auditorium; zijn vadier en hij hadden het verstandiger gevonden igeen aanleiding tot praatjes te geven door weg te blijven. Miriam Donnithorne stond naast hem en beide hadden ze met gespannen aan dacht naar Ralph's toespraak geluisterd. „Hij heeft zich in een nieuw vel ge stoken", klonk de hooinenlde critiek van den jongen advocaat. Maar Miriam liet Ide hatelijke opmer king onbeantwoord. Evenals de meeste apdere hoorders, was zij idiep onder dien indruk van Endelldon's redenaarstalent, Bovendien waren de sociale en politieKe denkbeelden, die hij verkondigd had1, haar uit het hart gegrepen; hij had uitgespro ken, wat zij reeds lang bij intuïtie had gevoeld, maar niet in staat was geweest onder woorden te breingen. Vandaar dat Arthur's stalalende uit lating haar onaangenaam aandeed. Gemis aan sympathie voor den persoon van den spreker, behoefde toch geen reden te Zijn om aan zijn prachtige relde de welverdiende bewondering te onthouden. „Ah Arthur", liet Zich onverwacht een opgewekte innemende stem hooreni „'dat is aardig van jel Ik was bang Idat je door het een of ander verhinderd zou zijn" De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend-, dat bij beschikking van den Minister van Defensie, d.d. 16 Juni 1933, Vile AM., No. 210 V., aan JO HANNES JOSEPHUiS MARJA KOEVOETS, ingeschrevene voor den dienstplicht, lich ting 1933, uit deze gemeente, met in gang van 16 Juli 1933, voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht is ver leend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Omtrent het indienen van bezwaar schriften togen deze uitspraak Wordt verwezen naar de publicatie aan het aanplakbord aan het Stadhuis. Zierikzee, 20 Juni 1933. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. Dr Colijn over de munteenheden In een interview Imet een medewerker van Reuter te Londen, die hem naar zijn meening vroeg inzake Ide noodzakelijk heid van een stabilisatie der mu,nt-een- heden alvorens zijn commissie nuttig w-erk kon verrichten, verklaarde dr. Colijn dat het van de grootste beteekenis is dat het pond en de dollar worden gestabili seerd. Een uiteindelijke stabilisatie op dit ©ogenblik lijkt onwaarschijnlijk; zou de stabilisatie nu kom'en, [dan zou zij' waar schijnlijk slechts voorloopig zijn. Op, Ide vraag .of er vele plannen aan hem zijn voorgelegd, zeide dr. Co-lijn dat hij al een flink" aantal voorstellen heeft ontvangen, waarvan er verschei dene een definitief karakter -dragen. Dr. Colijn, wiens staatsm&muitingen, ge kruid met zijn onnavolgbaren humor, hem reeds bij de conferentie bemind hebben gemaakt, gaf er ide voorkeur aan voor zichtigheid te betrachten toen hemi naar zijn verwachtingen voor ide toekoimst werd gevraagd. Hij zeide: „Ik geef er de voorkeur aan om' in dit stadium' der conferentie mijn oordeel over de moge lijke resultaten niet kenbaar te maken". Den Zondag heeft dr. Colijn met ar beiden in zijn hotel doorgebracht, zijn werk voor zijn commissie voorbereidend. Hij werkt in een kleine achterkamer, waar de documenten in groote orde ge rangschikt staan. Op een zijtafel liggen een bijbel en eenige sigaren. Albarda contra Duijs De Brochure. Het kader van de S.D.A.P. was Zondag bijeen in „Handwerkers Vriendenkrinjgf te Amsterdam, onder lei-ding van ir. Al barda. Onder heit kader worden verstaan bestuurders der federatie van vakveir- eenigingen, van de afdeelingen te Am sterdam en bestuursleden van nog -eenige socialistische organisaties. Ir. Albarda heeft een inleiding van drie uur gehouiden, waarin hij- de verschillen de vraagstukken stelde, waarvoor -de partij thans staat en hij het probleelm! van de heroriënteering aanroerde, welke op: het -oogenblik de S.D.A.P. beheerschf. Over de brochure-DuijS zeide ide leider der S.D.A.P., dat de partij- grappen als mr. Duijs zich gepermitteerd- heeft, biest kan missen, waarop de vergadering ap plaudisseerde. Hij keurde jd-e houding van mr. Duijs af, al gaf hij toe, idat -er toch iets bestaat als gewetensvrijheid. Het laten verschijnen van -de brochure en het interview in de Tel. van mr. Duijs werden afgekeurd. Bij de lang durige debatten bleek, idat een aantal der vergaderingbezoekers van moening was, dat mr. Duijs uit de partij moest Als er meer goede boeken werden gelezen, zouden er minder slechte wor den uitgegeven. worden gezet. Ook bleek, dat velen wei nig voelden voor een oriënteering naar een volkspartij- en een soort godsvrede met (de burgerlijke partijen. Hoe de nieuwe oriënteering der partij zal zijn, zal blijken op een buitengewoon congres der S.D.A.P. in September te houden; De muiterij in Indië Vonnissen. De 'zeekrijgsraad te Soerab'aja heeft 34 opvarenden van den torpedojager „Evertsen", beschuldigd van opzettelijke ongehoorzaamheid-, berecht. 18 hunner werden tot maandenlange gevangenis straffen veroordeeld plus ontslag uit den dienst. De overigen kregen langdurige gevangenisstraffen, terwijl egn hunner bovendien in rang werd verlaagd. Hoogere crisisuitgaven Ruim 5 7 millioen -meer. De regeering heeft ieen wetsvoorstel ingediend tot verhoogin-g van hoofdstuK V der Rijksbegrooting met ruim 57 mill, wegens hoogere uitgaven ,voor steun aan bedrijven, noodlijdende gemeenten, werk- loozenkassen enz. Van jdit bedrag komt f82.626 voor re kening van de gewone uitgaven; de rest ten laste van den crisisdienst. Arthur Dulverton draaide Zich om, stond van aangezicht tot aangezicht met Ralph Endellion -en werd nog veel boozer en ontstemd-er, |dan hij' al was ten-gevolge van Idle succesvolle toespraak, waarvan ook hij', tegen wil en Idank zichzelf die verdiensten hadldjen moeten bbekiennen. „Ik was natuurlijk verlangend om mijn bescheiden stem te mengen in het koor van lof, waarmee mijn waarde neef van* daag hulde wondt gebracht", zei hij en het ontging zoomin aan Miriam als aan Ralph, idat zijn woonden gedrenkt waren in azijn. Maar Endellion liet zich daardoor niet van Zijn stuk brengen. „Dat bewijst je familiezin en je onbe krompen, -edelmoedigen aard", antwoordde hij lachend. En op gullen gastheertoon vervolgde hij: „Je komt toch -Zeker mee ln huis, ais die heele menigte straks verdwenen is", hé? Een -paar intieme kennissen en vrien den blijven nog wat en het spreekt van- Zelf, Idat jij, een van mijn weinige fami lieleden, daarbij behoort. Mijnheer Don nithorne heeft beloofd idat Miriam en hij van ide partij zullen zijn". De invitatie liet aan hartelijkheid niets te wenschen over, maar Arthur zette haar in zijn geest over ini Idle grimmige taal van Zijn eigen gevoelens. 't Spijt me, maar ik Im'oet |direct weg", verklaarde hij kortaf; „ik heb nog een hoop werk te doen. En daarbij, eerlijk gezegd ben ik |door mijn vak ge-en be wonderaar van teruggekeerde verloren zonen; ik héb in- mijn advocatenppactijk Zoo bet een en ander met dat soort heeren meegemaakt". Hij was bleek van ingehouden drift toen hij deze woorden uitstiet* Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder, Dit is het meest afdoende middel. In bassen van 45 en 60 ot Alleen bij Apoth. en Drogisten. ZIERIKZEE. In het juist verschenen nuimlmer van „De Kern", Idat nfaande- lijks bij Holke'm-a Warendorff te Am sterdam verschijnt en steeds een kern van belangwekkende artikelen uit bet buiten- -en binnenland bevat, vindt m'en beschouwingen iover: „De maan en het weer", „Waarheen gaat Duitschlanldj", „Japan en Nieuw Guinea", „Onze levens duur", „De Taalkwestie ,in Zuid-A,frikai'*, etc. -etc. Bij K.B. is imlet ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot burgemeester der ge meente Kortgene, ide beer B. J. van Oev-eren, (gemeente-secretaris van Brui- nisse. De beer van Oeveren is 4 D-ec. 1886 te Ouwerkerk geboren, behoort tot de N-ed. Herv. Kerk en is de C.-H. be ginselen toegedaan. Bij gunstig weer zal door „Kunst en Eer" a.s. Donderdagavond half negen in ide tent in het havenpark het volgende programma worden uitge voerd: 1. Marsch; 2. Ouverture Rose- Marie; 3. Walzertrau'me; 4. Grande Fan- taisie sur l'opéra „l'Afrieaine". Pauze. 5. Fantaisie sur l'opéra „Carmen"; 6. „The Linnet" Piccolo-Solo; 7. Un 'doux Rêve, Valse; 8. Fantaisi/e sur l'Opera „Lohengrin"; 9. Finale. Mocht het weer ongunstig zijn, Idan Zal dit concert Dins dagavond 27 Juni worden gegeven. Het is ons opgevallen, dat de stilte gedurende ide concerten ien -de aandacht soms w-el wat erg ver te zoeken is. Zulks is te betreuren -en bovendien on aangenaam voor Idle serieuze luiteraars. Mogen wij hier verzoeken vooral tij dens de uitvoering rustig te zijn? De bevoegdheid oml motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan F. Rijnburg, ■hotelhouder te St.-Annaland, voor een Ihalf jaar, ingegaan 2 Juni. KERKWERVE. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente opgebracht Ide som1 van f6.835. De mindere opbrengst in vergelijking van vroeger zal waarschijnlijk zijn oorzaak wel viniden in de ongunst d-er tijden. HAAMSTEDE. Als bewijs van het toe nemend luchtverkeer op de K.L.M.-iijn Rotterdam—Haamstede—Vlissingen idiene, dat deze lijn, sied-ert -de heropening op 1 Mei j.l., Maandag 19 Juni haar 500en passagier vervoerde met den driedaag- schen dienst. Met 1 Juli vangt de da- gelijksche dienst aan. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad op 16 Juni. Alle leden te genwoordig. Voorzitter de burgemeester. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de zitdagen van burgemeester -en secretaris door hen zijn bepaald op Dins dag en Vrijdag van elke week, -des voor- middags van 10 tot 11 Va uur. De pen sioensgrondslag van Joh. HoogenbjopmJ als ad-viseur woningbouw wordt vastgesteld op f 10.—, idie van J. van den Bout als sccr.-ontvanger van het burgerlijk armbestuur op f283 per jaar. Het be kende adres van Poortvliet wordt imiet algemeenie stemmen voor kennisgeving aangenomen. De begrooting |der gezond heidscommissie voor 1934, in ontv. en uitg. aanwijzende f 1307.95, wordt zon der stemming goedgekeurd. Als gemeen lijk© bijdrage wordt gerekend op I1/2 ct. per inwoner. De rekening van het bur gerlijk armbestuur over het jaar 1932, aanwijzende in ontv. f 1065,6.06, "in uitg. f 6008.52 en alzoo sluitende Imiet een goed slot van f4647.54, wordt Imet de over gelegde bescheiden vergeleken .en zon der stemming goedgekeurd. De voorz, doet mededeeling van een ingekomen schrijven van G.S., waarin wordt be toogd, dat ide kosten der verpleging van een zoon van J. Ringelberg, vroeger in woner van Elkerzeè, thans van Elle- m'eet, voor rekening van Eikerzee ko men. Ook volgens nader bij deskundigen Tim-gewonnen advies is art. 39 der Ar menwet hier van toepassing en derhalve Eikerzee aansprakelijk. De raad gaat hier mee acooiorld en wordt de begrooting 1933 'met het oog hierop gewijzigd; te vens wordt hi-erbij gerekend op e-ejn bij drage van den vader, ide, diaconie der Ned'. Herv. Kerk len van de provincie. Aan J. M. Kristelijn -en M. C. van dé Panne wordt -ontheffing verleend van nog verschuldigd schoolgeld iover 1932. Een der tafel gebracht ontwerp-bouw- verordening zal bij de leden circuleeren en in ide eerstvolgende vergadering in behandeling worden genoim'en. De voorz. deelt imlede, dat plannen zijn (gevormd tot het houden van een bazar met het het Idoel de financien der Ned. Herv. Kerk te versterken. Wijl de consistorie daartoe te klein is -en geen andere ge schikte gelegenheid' is te verkrijgen, ver zoekt het inmiddels (Opgerichte comité gedurende eenige dagen ide beschikking te mogen verkrijgen jover de beide loka len 'der openbare school. Gedurende dien tijd' zou dan school kunnen worden ge- Kennis voldoende, maar to nerveus ge weest "Waarom niet tijdig Mijnhardt'e Zenuwtabletten gebruikt P Hierdoor big ft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth en Drogisten in kokers van 75 oent Het was pas laat in den avond, toen Endiellion zich opnieuw bij Miriam' Kan voegen en hij vond dat het jonge meisje er betrokken uitzag en een indruk van innerlijke onrust maakte. „Ik heb wei een dozijn keer geprobeerd je te naderen", vertelde hij, ,;maar het noodlot scheen telkens een hindernis pp mijn weg te sturen". „Maar ten slotte schijn je het noodlot dan toch overwonnen te hebben!" was het wederwoord'. „Diat doe ik altijd, wanneer het züch tegen mij poogt le keeren". Er was ieen klank in zijn stem, idle Zij er nooit tevoren in had gehoord zijn gezicht verried een onwrikbare vast beslotenheid, die zijn woorden een die pere beteekenis gaf. Miriam", sprak hij" verder, ,Jhet is een avond uit duizenden- ga je 'n poosje mee naar buiten?" Een opwelling, Idie |Zij piet verklaren kon, maar Idie sterker was dan zijzelf, deed haar toestemmen en enkel© (minu ten later liepen Zij naast elkander voort onldjer het dichte gebladerte van 't parK, dat zacht ruischte in den avondwind. i XXI. Een nieuw Duel. „Durf, Idurf en nog ©eins durf!" Zei 1 Endellion tot zichzelf, toen hij met Miri- 11 am het huis verliet. Er waren nu verscheidene weken ver- loopen sinjds hij een1 intrek had genomen op Dulverton Manor, maar hij moest zichzelf toegeven, dat hij met Miriam Dpnnithome niet alleen veel opgeschoten was, maar zelfs een lichte beklemming placht te voelen in haar gezelschap. Maar nu haa hij zich voorgenomen een hoog, stoutmoedig spel te spelen. Mis schien idat het succes van den verloopen |dag hem als champagne naar het hoofd was gestegen, maar nog geen enkele maal had' Zijn voornemen om den scheidsmuur tusschen het meisje en hem (neer te halen, hem1 zoo gefascineerd als vanavond'. Bo vendien, als hij eerlijk tegenover zich zelf was, kon hij' niet ontkennen, |dat hij een eigenaardige belangstelling voor haar voelde. „Mirry", begon hij, nadat Ze In poosje Zwijgend hadden voortgeloopen-, „gelopf je, dat je billijk tegen mij bent?" „In welk opzicht ben ik onbillijk weest?" vroeg Ze. „In je heele houding en manier van optreden. Van het eerste oogenblik at, dat we elkaar hebben teruggezien, heb je een duidelijke antipathie tegen me aan den [dag gelegd en daarin is in at dien tijd nog niet Ide minste verandering ge komen. Wat heb ik gedaan om zoo'n. be handeling te verdienen?" „Heb je me mlee naar buiten genomen om me een stand-je te maken?" luidde de wedervraag. „Neen, maar wél om een poging te doen tot wederzijdsch 'begrijpen. Jouw koelheid is den eenige donkere wolk aan den hemel van mijn tegenwoordig leven' „Dan moet je wel heel (gelukkig zijn!" klonk het 'met 'n vleugje ironie. „Integendeel; jouw afkeer van m|e maakt het me onmogelijk gelukkig te zijn. Hoe anderen ,over me denken, kan iiiie |geen zier schelen. Arthur bijvoor beeld schuwt we als vergif en ik trek mé -er niet zooveel van aan. Maar met jouw gevoelens tegenover (mij is het an ders» Miriam". „Praat geen onzin", verzocht ze ner veus. 1 houden in de consistorie. Onder voor behoud, dat geen schade mag worden geleden door het onderwijs, wordt be sloten Ide schoollokalen voor dat dioteü af te staan. De voorzitter komt terug de in een vorige vergadering ge maakte opmerking door den heer Kloet, betreffende nachtelijk rumoer met het straf eest; ook bij nader onderzoek is hem daarvan niets (gebleken. Kloet hand haaft ev-enwel zijn woorden; zoo. noodig zullen andere personen te dezer zake inlichtingen verschaffen. Vervolgens Id-eelt ide voorzitter nog imede, dat de veld wachter bij het verlaten 'der gemeente woning begin Juni hem ide sleutel dier woning niet heeft afgedragen; eerst een paar dagen geleden heeft hij deze ont vangen, onder 'mededeeling van dien veld wachter, idat hij met de gebruiken hier omtrent niet iop de hoogte was. B. en Wl. hebben op dit -oogenblik nog geen bepaalde voorstellen ten aanzien dezer woning. De heer Ornée geeft in over weging de toegangen tot het terrein dezer woning af te sluiten; daartoe wordt besloten. Ook neemt Ornée op, zich ide woning af en toe te luchten. Een ver zoek van G. Joppe tot wijziging der slui tingsuren zijner kapperszaak wordt aan gehouden tot de volgende vergadering. Daarna sluiting. ELLEMEET. Onze dorpsgenoot J. Kris telijn Dz„ wefd dezer dagen aangesteld bij het corps Maréchaussée's te paard te Apeldoorn. BROUWERSHAVEN. Wioensdag 1 uur zal in het Raadhuis alhier het jaarlijksch onderzoek van de grootverlofgangers der lichtingen 1921 en 1924 plaats hebben voor de gemeenten Brouwershaven, Zon nemaire, Noordgouwe, Duivendijke, Elle- mieet, Eikerzee, Noórdwelle en Serops- ekrke. ZONNEMAIRE. Zaterdag l.i. hielld het Ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon" zijn jaarvergadering onder presidium van burgemeester Roelvink. Aan uitk-eering bij ziekte is wegens gederfd loon uitgekeerd! f329,95. Aan verpleging van 6 patiënten in het ziekenhuis te Noordgouwe is 1174 besteed. De totale ontvangsten bedroegen f625,49, Ida uitgaven f547,90, met een goed slot van f 104,59. Klachten zijn bin nengekomen bij1 Ide uitvoering van een door ide alg. v-erg. genomen besluit, waar bij Ide contributie bij eventueel© uitkep- ring in mindering wordt gebracht. Dit besluit is indertijd genomen met het pog op wanbetalers. Aangezien deze stuiten de maatregel tevens administhati-eve moei lijkheden veroorzaakt, zal er voortaan van worden afgezien. Ten aanzien van die inning der contributies betwistte dé beer J. Kik, idat reelds eerder pen besluit zou zijn genomen, waarbij achterstallige betalingen na 1 Nov. 'zouden worden op gehaald. Het bleek, (dat hier sprake was van ieen bestuursbesluit. De contributie wierd' (daarop vastgesteld op f5 of f2,50. met een wekelijksche uitkeering van 19 of f7,20 in |den zomer en f3 of t2,10 in Iden winter. Er is nog 3 weken ge legenheid om zich pp te gieven voor dé contributieheffing van1 f5 ,ot f2,50. Da aftredende bestuursleden, de hoeren- F. v. |d. Bput, M. J. Sehilperoort, J. Verhuist^ J. Rijstenbil en W. v. Nieuwenhuijze, wor den zonjder stemming herkozen. In de vacatures v,an ide heeren N. W. v. Putte en J. Must-e wierden gekozen1 de heeren N. A. v. Putte en M. Planting. De benoe ming van ieen bolde werd', ondanks die bezwaren van Iden heer J. Kik, overge laten aan het bestuur. Dit lid wenschte ook ©en hoogere bezoldiging van den bolde. Het bestuursvoorstel van f10 werd ,,'tls geen nonsens.... het is de volle waarheid, heilige ernst. Zie ik eruit als Iemand die onzin uitflapt?" Ondanks zichzelf, hief ze haar pogen op naar zijn (gezicht. Er scheen een in vloed-, -een overwicht van hem uit te gaan, Idie ze niet kon verklaren. Haar gedacht-en kwamen moeilijk, haar psy chische vermogens leken -verlamd, de ge waarwording, die zich van haar mees ter maakte grensde pan vrees. Er viel een stilte, waarin het meisje haar hart wild voelde kloppen. Ze zou niet hebben kunnen zeggen, waarom zijn woorden haar zoo vreemd bewogen, maar ze was zich bewust van ieen electrische span ning in de atrn'osfeer, van ©en soort magnetische kracht, welke van Ebdel- lion's persoonlijkheid uitging. „Je zpu er natuurlijk nopit aan kunnen (denken om met Arthur te trouwen", zei hij ten laatste. Zijn autoritaire toon ergerde haar -en dat verbrak de betoovering. „Welk recht héb je om dat te zeg gen?" vroeg zé scherp. „Wélk recht?" Hij lachte. „Dat hoef je toch warempel niet te vragen 1" „Toch vraag ik het". Ze voeldé zich wonderlijk opgewon den; ze had ieen sensatie alsof ze tegen een onzichtbarefn vijand vocht. „Omdat een meisje als jij geen kerel als Arthur als echtgenoot zou kunnen accepteeren". „Wat weet je ten nadeel© van Ar thur?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 1