Tegen zonnebrand Purol ZierikzBesche Nieuwsbode AKKER.CACHET5 00^' B IJ VOEGSEL ~BINNÊ!N~LAND. Uit Stad en Provincie FEUILLETON. „Zij"-crême m MOEKIM GELIK. 1 bthsorsndi bi] d« van Vrijdag 9 Juni 1933, No. 12475. De Rijksveldwacht jubileert De Rijksveldwacht, die op 1 Jan. j.l. sedert 75 jaar als zelfstandige politie-' organ/satie bestond, herdacht Wcensdlag dit feit te 's-Gravenhage op eenvoudige wijze. De bloei nier rijksveldwacht be gon eigenlijk pas, toen haar het toe zicht op de naleving der in 1857 tot stand gekomen Jachtwet werd opgedra gen. In het belang der vogelbescherming hebben de veldwachters enorm veel ge daan, terwijl hun arbeid voor de dieren bescherming in het algemeen niet on derschat mag worden. De sterkte van het korps steeg van 475 'man in 1858 tot 1265 man in 1933. Aan het intellectueele peil der veldwach ters wordt de laatste jaren veel aandacht geschonken; de exameneischen voor het verkrijgen der gewenschte benoeming, zijn aanmerkelijk verzwaard. Een opleidings brigade zorgt er voor, dal de tijdelijke rijksveldwachters bij hun vaste aanstel ling voldoende zijn toegerust iam hun werk naar behooren te kunnen verrich ten. Door cursussen worden de veldwach ters voortdurend op de hoogte van hun tijd; gebracht. Nut van 't Algemeen. De Jaarvergadering. In het A.M.VJ.-gebouw te Amsterdam is Woensdag de algemeene vergaidering gehouden van de „Maatschappij" tot Nut van 't Algemeen". Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental 'daalde van 23438 tot ongeveer 27050. Het aantal departe menten daalde van 313 tot 312. De Mpij. telt 12 districten. Zeeland heeft 15 depar tementen en 1212 leden. De financiëele toestand der Mpij. blijft bevredigend; het kapitaal bedraagt thans f 272.074, 'waarbij te voegen het „Nieuwen- huyzenfonds" en f 264.494, samen f 536.,568. Nadat enkele huishoudelijke punten Wa ren afgedaan, kwlam aan de orlde de motie betreffende het rassenvraagstuk Welke motie met grqote imleerde.heild weijd aangenomen. Z i e r i k z e e wilde geen getuigenis in Woorden, idioch een daad; was er geen meerderheid voor een idaad, dan liever 2Wijgen. Die daad zou moeten bestaan in het steunen van hein, die lijden onder een geest van onverdraagzaamheid, waar d*6 dan ook heerscht. Na aanneming ider motie werd, op voorstel van Zierikzee een tweede motie aangenomen, Waarin het hoofdbe stuur Werd verzocht, plannen uit te wer ken om le. het subsidieeren van uitgaven' van elders verboden wetenschappelijk werk; 2e. het subsidiëeren van weten schappelijk onderzoek door verdreven ge- leerden met Werelidreputatie; 3e. het ver leen en van financiëelen steun aan van elders verdreven dienaren van (wetenschap en kunst, en Waarin voorts het hoofdbe stuur Werd gemachtigd belangrijk cul tuurwerk, dat door een bepaalde geestes- verhoudang met ondergang Wordt be dreigd, met daden te steunen. ZIERIKZEE. Woensdagmiddag waxen C. G. en W. de V. in den Westhoek aan 't zwemlmen. De V., welke niet zwem men kon, voelde op een gegeven öogen- blik geen grond meer en begon naar zee af te drijven. C. G. begaf zich naar de kant, pakte een zwemgordel en wist die onder ide V. te duwen, waarna ;dieze door C. G. naar de kant werd getrok ken. De redding geschiedde op tijd, want de V. was reeds ieen paar maal onder geweest. De kinderen van de gebruikers van nen door het verzamelen van carton- netjes waarop foto's gereproduceerd v.IJsendijk's koffie en thee kun- van ide verschillende stadia der Zuider zeewerken en welke cartonnetjes zich in de machinaal verpakte thee en kof fie bevinden, tegen inlevering van 100 punten, in 't bezit komen van een album, waarin ide plaatjes kunnen worden op geplakt en waarnaast een verhaal is geschreven door ir. Ed. C. Witscheij, secretaris der Zuiderzeewerken. Het al bum bevat, wanneer het geheel is vol geplakt, een leerzaam' overzicht van een werk van groote nationale beteekenis en intern, vermaardheid. De Minister van Financiën ntaakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inko men en/of vermogen (ge wet ens geld) is ontvangen bij den ontvanger der (directe belastingen enz. te Zierikzee f625.48. Prov. Staten van Zeeland. De raad van beheer der N.V. Water leidingmaatschappij Tholen vroeg" o(m subsidie van de Provincie. Ged. Staten stellen voor afwijzend op dit verzoen te beschikken, omdat de Provincie reeds van 1919 af finantieelen steun heeft toe gekend, in den vorm van een rente garantie en bovendien, omdat tot en met 1933 de kans op verlies is uitge sloten, tengevolge van den regeerlngs- steun en van de verhooging der prijzen voor de aangeslotenen. Ged. Staten wijzen op de groote schom melingen in de uilgaven ten bate van de calamiteuse polders, namelijk in de laatste 10 jaar tusschen f86.924 in 1923 en f199.133 in 1930. Waar het vooral in deze tijden bij de 'begroeting moeilijk is een bedrag te ramen, stellen Ged. Staten voor onder den naam) „Zeeweringentonds" een fonds te stichten, waarin hetgeen meer geraamd is dan uitgegeven tot een maximum van f 200.000 zal worden gestort en welk fonds verder dient om in jaren, dat meer uitgegeven is dan geraamd, daar uit het meerdere aan te vullen. Nog stellen Ged. Staten voor de re kening ider provincie over 1931 vast te stellen in ontv. op. f5.823.474.92 en in uitgaaf op f 6.974.852.81, alzoo miet een kwaad slot van f 1.151.377.89. houdt Uw huid j'eugdig en soepel, Uw teint frisoh en fraai. Ia prijzen van 20—75 ct. LANDBOUW ffl VEETEELT, DE PROEFTUIN TE HAAMSTEDE IN '32 Was 1931 voor 'den tuinbouw reeds verre van gunstig, het jaar 1932 blijkt nog ongunstiger te zijn geweest. Het voorjaar kenmerkte zich door koud en droog weer, zoiodat zoowel 'de ontwik keling der vruchtboomen als van de groenten aanvankelijk een ongunstig; ver loop had. De bloei was laat en de weers gesteldheid slecht wat 'die pruimen en peren betrof, zoadat de vruchtziettmg veel te wenschen overliet. Voor de ap pels eveneens laat in bloei, was het weer plotseling warm, zelfs te heet ge worden, zoodat ide bloei met ieen paar dagen was afgeloopen, wat evenmin in het belang van de vruchtzetting is ge weest. In het algemieen was ide zomer echter voor 'de ontwikkeling van het fruit veel gunstiger 'dan 1931 en de mieeridere warmte en droogte hebben vooral het optreden van schuTft tegen gegaan. Pruimen zijn zeer schaarsch ge weest. Ook Ide Tonneboiers als omiman- teling aan twee zijden van den tuin geplant, zijn alsnog in gebreke gebleven vrucht voort te brengen. De aardbeien hebben een goed beschot gegeven. Hier voor was het echter de prijs, diie van 5 tot 18 cent per K.G. varieendje en die deze cultuur daardoor niet lolonend maakte. Buiten verwachting hoog mag de prijs der zwarte bess/en genoemjd Uit het Engelsch JOSEPH HOCKING. 25 (Nadruk verboden). „Wat heeft het voor nut oomedis te spelen, Bob?" zei hij stroef. „We hebben nooit onnet elkaar overweg gekund en ik denk niet, dat daarin nu verandering zal komen, al... al heb je je leven gebeterd". „Maar daarom hoef je me je hand toch niet te weigeren, kerel! Ten slotte aijn we toch neven; !dat feit laat zich niet wegredeneeren. Natuurlijk, het was niet altijd koek en ei tusschen ons, 'dat Weet Miriam ook wiel, maar daarioimi hoeven wie toch niet op v|oet van oorlog te blij ven leven. En als ik door het een lof ander de oorzaak ben geweest van |de vroegere vijandigheid, dan bied ik daar voor mijn verontschuldigingen aan, Ar thur. Laten we het verleden begraven". „Goed", bromde Arthur, nog steeds even norsch; ,;ik Wil je wel een hand geven". Miriam kon niet nalaten de twee man nen met elkaar te vergelijken. Ze Waren ongeveer van denzelfdein leeftijd Arthur was iets jonger. Ze hadden beide de familietrek van de Dulvertons, maar daarmee hield de gelijkenis op. Arthur was wel 'n half hoofd kleiner dan ide an der en veel tengerder gebouwld. Zijn hou ding Was ook lichtgebogen, Enldellion's gestalte daarentegen kaarsrecht. Arthur Was in elk opzicht kleiner, niet alleen physiek, maar ook in idie |diepere beteeke nis van het Woord' naar ziel en geest. Hij leek nietig en onbelangrijk naast den kloeken jongeman, die zojoevem uit Austra lië Was teruggekeerd. Er was niets groots, niets van breedheid of royaliteit aan den jongen advocaat en 1de manier fwlaanolp Jiij geaarzeld had Endellion's hand aan te nemen, had Miriam pijnlijk getroffen. Niet dat zij sympathie voor Endellioin had, maar zij voelde, dat dit een onbe krompener persoonlijkheid was, iemand van ruimer levenskijk en opvatting, dat hij, Wat voor fouten hij ook mocht hebben gehadi, geestelijk verre de meerdere was van 'den man, die haar ten huWelijk had gevraagd1. Wellicht kwam het dooridat die pseudoi Bob Dulverton jaren achtereen een Igezomd leven van harden lichamelijkein arbeid in de open lucht had geleid, terjwlijl Arthur zijn dagen had gesleten in een bedompt kantoor. Vroeger Was het verschil niet zoo tiot haar doorgedrongenterwijl zij Bob het liefst had mogen 1 ijlden, had zij Arthur het meest gerespecteerd en be wonderd. Ze haid Bob altijd vopr traag van geest en zelfs 'n beetje vlegelachtig gehouden.... op scho,ol en aan Ide acaidemie Wias hij 'een mislukking, geweest, en hij had zijn vader bitter teleurgesteld. Arthur daarentegen Wlas een begaailde jongen ge weest, had vlot afgestudeerd en werd algemeen als een knap jurist beschoulwid. Nu echter schenen de rollen omgekeerd; Bob leek niet alleen naar het uiterlijk Zijn neef de loef af te steken, maar ook verstandelijk. Daarbij 'wUs er iets in zijn oogen, dat haar fascineerde. Die hadden niets, dat op (domheid pjt dofheid Wees; worden in vergelijking m!et wat de tuin ders de beide laatst® jaren gewoon wa ren te ontvangen. Een prijs van 30 oent per K.G. was men niet meer gewend. Mogelijk is aan Ideze prijsstijging, de geringere aanvoer als gevolg van het sterke inkrimpen van diezie teelt niet vreemd. De struiken wierden nauwkeurig van rondknop gezuiverd. Kruisbessen, waarvan we een vrij goede opbrengst hadden, zijn als „groen pluk" erg goedkoop gewieest, een prijs van pl.m. f 5 per 100 K.G. zegt dit voldoende. Hiervan is nauwelijks plukloon en transport te betalen. Een kleine hoeveelheid) als „rijpe" kruisbes sen, een imaand later geveild, brachten tot 15 cent per K.G. pp. Misschien ligt hierin een aanwijzing voor #een volgend jaar, waarbij dan echter overdrijving ver meden moet worden. Hoewel over de twiee sporten fram bozen, n.l. Preussen en Lloyd George wat opbrengst en groei betreft niet valt te klagen, blijft het een moeilijk pro duct voor de afzet. Het vervoer brengt groote bezwaren met zich. De druiven- booimien in onze twee koude kassen ont wikkelden zich zeer naar wiensch. De Frankenthaler kwam echter niet vol doende op kleur, een verschijnsel Idat in idlit verslag ook elders het geval is geweest. Vermioedelijk is de weersge steldheid te warm] geweest. Het verleden jaar in gebruik genomen zwavelkanon voldoet aan de verwachtin gen. De zwavel'bestuivingen houden de kassen vrij van spint, en meerdere le den maken dan ook gebruik van dit door de proeftuin aangeschafte werk tuig. Uit de rekening 'blijkt dat de be langstelling onder de tuinders voor het gébruik van dit door de proeftuin aan geschafte werktuig zelfs is verdubbeld tegenover 1931. Een proef tegen spint in leen warenhuis met snijböonein slaagde zeer goed. De voorteelt in Ide druivenkassen bestond alleen uit bloem'kqoil. Tusschen de 2 soorten Rem'me en Veentjes bleien geen verschil, althans oma het eene soort boven het andere te prefereerien. De opbrengst was f 136. Dé winter- en zomierrijen gaven goede ooigsten. Winter rij l. Cultuur zpmerteelt. 10 0 ramen. Wiortelen en sla opbrengst f 105, sla f 1545 ramen ananasmeloen, 121 stuks opbrengst f33.40 45 ramien enkele netmeioen 129 id. f38.60; 10 ra men komkommers 83 id. f7.33. Winter rij II. 100 ramen. 90 ramen bloem'koolplanten voor eigen jgebruik en handel. Er werd verkocht voor f33.05. 10 ra'men slaplanten voor eigen gebruik en verkoop. Er werd verkocht voor f4. Nateelt. Op 9 Maart .wenden deze ra 'men op, de glasaardbeien Dutch Evem gebracht, ideze brachten f 58.60 op. Zomert eelt. 70 ramen dubbele netme ioen, .opbrengst f43.04. 30 ramien kqm)- kom'mers „half lange witte", opbrengst f21.99. De op 13 Mei tusschen de zwarte bessen gezaaide dubble staimprincessien zonder draad hebben een goed beschot gegeven. Ging het met de boonien aan vankelijk goed wat de prijs betrof, hier was het gunstige weer oorzaak dat de teler als 'tware wel aan het plukken kon blijven met als gevolg een dalen van 'de prijs tot een niveau waarbij zelfs het plukloon van de opbrengst niet unieer vergoed werd. De 20 K.G. .uitgezaaide boonen leverden leen opbrengst vani 5285 K.G. boonen en f 294.31 aan gel delijke opbrengst. De opbrengst van de 150 ramen aardbeien „Jucunda" mag met een gemiddelde van 20 K.G. per raam een buitengewone opbrengst genoemd wohden. De geldelijke opbrengst was f281.04 of plJmi. f 1.87 per raam. Kruisbessen. Aantal struiken 210. Kilo opbrengst 495, geldelijke opbrengst f 33.99 Zwarte bessen. Aantal struiken 285. integendeel; Ze idelden een meier dan mid delmatig, scherp intellect vermoeden. Nu ze ze naast elkaar zag, leek het haast ot Arthur was ineen geschrompeld. En Bob, zooals hij. lop dezen heerlijken lentemor gen daar in idie oprijlaan stond, Ide zon spelend1 op Zijn gebruind, levemldig ge zicht, leek hij de verpersoonlijking van kracht en gezondheid. Van morsche, vle gelachtige 1 ompheid geen sppor; elk van zijn bewlegingen logenstrafte de veronder stelling. En in het diepst van haar hart bewonderde Miriam Donnith,oirine sterke mannen. Dat wlas im de grond üer Zaak de reden Idat, als door toovenarij Arthur Dulverton geheel in de schaduw gesteld scneen door zijn onverwacht teruggekeer den neef. „Hallo, Mr. Donnithprne", riep Endiel- lion opeens, „heb ik me niet gehaast om van uW invitatie gebruik te maken?" Zijn stem klonk jeugdig en vrooilijk. „Je bent een bovenste-besle Bob", wlas het hartelijk wederwoorjd. De landjonker haastte zich naar den bezoeker toe. „Je kunt niet te gauW of te dikwijls komen, jongenlief.... het spreekt vanzelf dat je blijft lunchen. Neen, ik accepteer geen Weigering hoor! Mevrouw' Dixon eui Binins en Diolgeth kun nen naar de pomp loopen!" Al pratende had hij Enldiellioh onder de arm genomen en Wlan|deld© (m'et hem in de richting van het huis. Arthur Dul verton en Miriam bleven alleen achter. Een poosje ZWegen zij beiden, Arthur wias zich bewust dat EnJdiellion's verschij ning 'een verandering in |de atmosfeer had t eWeeggebracht en het (viel hem moei lijk zijn pleidooi te hervatten. Maar hij kon toch niet heen gaan, zonder dat Kilo opbrengst 388, geldelijke opbrengst f 100.97. Rooa\e bessen. Aantal struiken 285. Kilo opbrengst 2801/2» geldelijke op brengst f31.05. Framlboze/i. Aantal struiken 200. Kilo opbrengst 45, geldelijke opbrengst f 12.61. Appels. Aantal struiken 70. Kilo op brengst 329, geldelijke opbrengst f34.07. Pruimien. Behalve de 100 struiken die als omtmanteling van den tuin tevens dienstbaar gemlaakt worden, staan er 54 stuks half-stam1 en struiken. Kilo op brengst 28, geldelijke opbrengst f é.10. Peren. Aantal struiken 90. Kilo op brengst 37, geldelijke opbrengst f 7.28. Druiven. Kas I. Frankenthaler, op brengst 1713 ponld, geldelijke opbrengst f301.85 (lengte der kas 40 JM.) Kas II. Black Alicante, iOplbrengst 1731 pond, gel delijke opbrengst f245.46 (lengte der kas 40 M.) V ollegrondcultuur. Eerstelingen. De voorgekiemlde aardappelen Eerstelin gen werden ^1 Maart gepoot. Bruto veld gewas 1847 K.G. geldelijke opbrengst f 119.38. Bloemkool. Rabat 1—2 bloemkool opbrengst f34.20 tezamen met rabat 11. id. 3 stamsnijboonen „Noordster" f32.51. Id. 4 alle soorten koolzaad, prei, kool- planten f 13.10; preiplanten f 19.90. Idl. 5—10 idübble stamprincesse zonder draad, ld'. II bloemkool (zie rabat 1—2). Id. 12 'dubble stamprincesse z onder draad. Id. 13—14 witlof, opbrengst f69.80. Id. 15 —16 uienopbrengst 1550 K.G. verkocht voor f 20.24. I'd. 17—20 Zeeuwsche blauwe en 'bonte aardappelen grootendeels eigien gebruik. Deze rabatjes zijn allen van de zelfde igrootte 15 r.r. Op no. 11 en 3 wordt nu gedurende 3 jaar op elk 42 K.G. patentkali, 42 K.G. slakkeiimieel en 33 K.G. kalksalpeter gestrooid, een al- calische bemiesting dus. Op no. 2 en 4 gedurende hetzelfde aantal jaren 42 K.G. superfosfaat, 42 K.G. patentkali en 22 K.G. zwavelzure ammoniak of wel een zure bemesting. Over ideze meerjarige biemestingsproef, idie nog voortgezet wordt, zijn nog geen bepaalde fmededeelingen te doen. Van de uitvoering crisissteunwet voor den tuinbouw 1932 ontving de proeftuin joiver het tijdvak 1 Jan.—31 Oct. 1932 een bedrag van f 17.52. Door de N.V. Wted|. P. ide Jongh te Goes werd aan den tuin enkele texemplaren van appel, pruim en bessen gezonden in nieuwe variëteiten ter kennismaking. Het zijn in appels op imletznei paradijs het soort Record, in \pruimen: Burbank giant, purple Pers- hore, Early Laxton gage, Reine Claude d'Althan en Laxton gages. In roode bes Laxton imp. 1, in Zwarte bes: Davison's eight en Weswick choice. Een voorbeeld ter navolging! De leiding van den tuin blijkt bij voort during in 'goede handen te zijn. Het is onze tuinbaas gegeven door goede zorg, vakkennis en ijver uit idien tuin te halen wat er uit te halen is. Dat het finan- tieel rendielment niet beter is, behoeft, gezien 'de tijdsomstandigheden, geen na der uitleg. Wat ide proeven aangaat, de tijds omstandigheden die een sluitende ex ploitatie van Iden tuin niet mogelijk ma ken, dwingen, tot het zich beperken hier in. De appels, peren, pruimien, bessen, aaridbeien en frambozen zullen geduren de een reeks van jaren in hun verschil lende soorten en variëteiten op opbrengst gecontroleerd worden en verschillend!© bestrijdingsmiddelen beproefd. Deze ge- gevens kunnen voor de voorlichting van groote waarde zijn. De snoeiproef met roadie bessen, afwis selend kort-lang en ongiesnoeid, wprdit voortgezet. Zeer zeker beantwoordt de proeftuin aan haar bestemming om in (de omgeving de noodige voorlichting te geven. De tuinbaas blijkt een goed vak man te zijn, die het vertrouwen der te- met 't onmiskenbare 1 dat Uw dag alweer eindigen met zoo'n aanval van die ellendige hoofdpijn. NtdwfoKfech Dadelijk een AKKERT Jc Produet ©n desnoods een uur later nog een 1 Verrast bemerkt Ge, dat de dag steeds pret tiger wordt en dat het werk beter vlot dan ooitl Neem toch "AKKERTJES" in huis, per 12 stuks slechts 50 cent. Gobrvikt du1 voortaan ulttluitondi Volgens recept van Apotheker Dumonf "AKKERTJES" Iers heeft en bij voortduring geraad pleegd wordt. Naarmate de tuin langer in cultuur is wordt de mogelijkheid ge schapen meerdere proeven te nemen. Vooral is voor de tuin een nieuwe periode aangebroken doordat de school tot stand is gekomten. De directeur zal door het nemen van proeven en het dienstbaar (maken van den tuin aan het onderwijs, zeer zeker er voor vorg dra gen Idat deze tuin in nog sterkere mate een bron van voorlichting en onderwijs wordt voor de omgeving. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. - Woensdag omötreeks 12 uur ontstond brand in de broodbakkerij annex boer derij van den heer Griethuizen, in het gehucht Greffeling nabij Alp[hen (Geld.). Aangewakkerd door den feilen wind en 'mede tengevolge van de groote droogte sloeg het vuur over naar twee naast gelegen boerenwoningen, bewoond door de families Van Lent en Van Mollen- berg. De brandweer van Alphen kon niet voorkomen, dat zoowel de brood- bakkerij öiet boerderij en de beide boe renwoningen geheel afbrandden. Ook die inboedels gingen grootendeels verloren. FINANCIEEL NIEUWS. Miriam het beslissende iwoorid had gespro ken, 'zei hhij tot zichzelf. „Ik moet nu Weg, Mirry", verbrak hij eindelijk Ide s'ilte. ,Je zult me gelukkig maken voor ik ga, niet Wlaar?" XVII. Endell on lokt een explicatie uit. Maar zooals Arthur een verandering in de atmosfeer bespeurde, zqoi nam Miriami een verandering in haar gevoelens waar. Arthur Was nog altijd Arthur, Idat was duidelijk en ze had hem haar heele leven gekend, maar hij leek opeens kleiner ein zij Was niet zeker, |dat... neen, ze kon het niet onder Woorden brengen. „Je geeft toch om me", drong hij aan. „Dat spreekt vanztelf; ik heb altijd om' je .gegeven, Arthur". „Dat Weet ik, maar je begrijpt wat ik bedoel, zeg me Üat". Miriam deed haar best, ja te zeggen. Een half uur geleden Waren haar gevoe lens voor hem geweest, izfooals hij verlang de, maar nu schrok |ze terug voor die ge dachte Arthur Dulverton's vrouW te wior- den. ,Zijn komst veroorzaakt toch geen ver andering?" vroeg hij, toen Ze niet direct an'Woord gaf. „Neen, natuurlijk niet". „En je geeft niet om hem... niet op die manier?" „Dat heb ik je toch al geZegd l" „En er is geen ander?" Het meisje schudlde het hoofd. „Waarom zeg je dan niet ja? Ik wil mijn leven geven om je gelukkig te maken". „Ik... ik geloof niet dat ik... ja kan zeggen, Arthur". „Waarom niet?" klonk het dringend. R. V. S. In Ide heden (Vrijdag) te Rotterdam gehouden vergadering van aandeelhou ders van de R. V. S. werden Balans en Winst- en Verliesrekening goedgekeurd. Het winstsaldo bedraagt f 1.705.467.155, het dividend 20 o/0 op de verplichte en 8 0/0 pp de onverplichte gestorte be dragen. In financieel opzicht is 1932 voor de R. V. S. een gunstig jaar geweest, wat om. resulteert in een belangrijke ver- hooging 'der extra reserve, die van f2.593.000 op f5.431.000 kon worden ge bracht. Wat de ontwikkeling van het bedrijf betreft, mioet worden vermeld, dat de productie van nieuwe verzekerin gen in 1932 lager, het bedrag der ver vallen posten hooger was dan in 1931. Thans beweegt zich 'de productie van nieuwe verzekeringen in stijgende lijn. Op 1 Jan. 1932 was het verzekerd be drag f388.97.8.677; op 1 Januari 1933 £380.943.251, alzoo een achteruitgang van het verzekerd bedrag van f 8.035.426. De grootste post onder de beleggingen wordt gevormd door de hypotheken. Zij bedragen op 31 Dec. 1932 f27.599.401, en maken 45.86 0/0 uit van het totaal der beleggingen. De gemiddelde gekweek te rente van die hypotheken bedroeg 4.89 0/0. De hypotheken zijn in hoofd zaak verstrekt op winkel- en woonhuizen in de groote steden van ons land. Hy potheken op land zijn bijna niet in por tefeuille. „Wat voor reden is er- in vredesnaam?" „Ik... ik Weet het niet. Maar ik kan niet; heusch ik kan geen ja zeggen. Misschien is het me mogelijk je het een anderen keer uit te leggen, maar nu niet". „Het is Bob", verklaarde Arthur. „Je geeft om hem... ik ben lucht, als hij in de buurt is. Als hij er niet was, zou Je ja igezegd hebben". Hij sprak op bitteren taon en hij was boos pp zichzelt dat hij het deed, want hij wist, dat hij zijn zaak er mee bena deelde. „Het is Bob Dulverton niet", ontkende Miriam. „Voor hij Weg ging, toen ik nog een kind was, mocht ik hem erg graag lijden, ofschoon ide menschen zeiden, dat hij slecht Was, maar nu niet meer". „Je mag hem niet lijden", riep Arthur uit. „Meen je dat heusch, Mirry?" „Ja, ik meen het heusch... ik mag heml niet. Hij heeft niets van den Bob, Idie mijn kameraad Was. Zoowel gisterenavond als daarnet, had ik het gevoel, dat hij een rol speelde". „Dus je vindt, Idat ik gelijk heb, Mir ry? Je denkt ook (dat dit vertoon van braafheid een boosaardige truc is?" Zijn stem klonk gretig; haast opgewekt. Dat Miriam een afkeer zou hebben van den man, idie hij opnieuw als zijn mede- dinger beschouwde, deed zijn hoop op leven. f „Natuurlijk heb ik ongelijk", hernam ze, zonder acht te slaan op Arthur's opmer king. „Maar vader is letterlijk verrukt over hem en op ide Manor zijn ze allemaal dol van blijdschap en geluk. Maar ik kan er niets aan doen. Ik mocht Bob altijd vreeselijk graag, maar nu niet meer", v (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 5