dit ten zeerste ten bate zal komen voor de werkloozen en dat indien het mocht blijken, dat de gemeente geen toestem ming heeft, hij een rechterlijke beslissing zal doen uitlokken. B. en W. stellen voor afwij'zönd te beschikken, daar art. 4 der ver gunning bepaalt, dat geen overdracht mfeg plaats hebben en dat deze vervalt, indien de put niet meer voor het gestelde en overeengekomen doel wordt gebruikt. De heeren Moelker, Bogerd en Dekker doen zich kennen als voorstanders voor in williging, daar een en ander een groote werkverruiming zal bieden, terwijl de werkloozen en (oiok de gemeente en tevens de heer Willemse geholpen 2ijn. De heer Dekker is zeer huiverig voor een proce dure. De heer Overbeeke zal het toe juichen, indien er werkverruiming zal ko men, doch imen mag niet vergeten, dat in deze gemeente ook wel imensehen te vin den zijn, idie deze put in gebruik willen nemen. Het zou onbillijk zijn, deze te pas- seeren. Weth. v. d. Berge meent, Idat men niet moet veronderstellen, Idat de werk loozen allen gebaat zijn met het over geven van dezen put Idoor den heer Wil lemse. Ook anderen kunnen dit uitvoeren. Het gaat hier om het recht. De gemeente kan haar rechten niet maar zoo prijs geven. De voorz. is het hiermede volko men eens. De gemeente dient haar rechten te handhaven, daar men anders niet weet wajar men in de toekomst aan toe zal Zijn. Intusschen is door hem advies inge wonnen bij den heer van Hasselt te Ber gen op Zoom, welke verklaart, dat )d'e gemeente het recht aan haar zijde heeft. Met den heer Willemse kan dan nader overleg worden gepleegd i.z. een billijke schadevergoeding. Spr. acht het tegen het gemeentebelang, indien (men Idit toestaat. Het verzoek wordt verworpen met de stemmen van de heeren Dekker, Moelker en Bogerd voor. In verband met een vorige week ge houden bespreking met een comlmissie van Ged. St. waarbij door hen was aange drongen op verlaging van enkele posten op de begraoting en verhoagitig opcenten, daar voor werkverschaffing een post op kapitaaldienst was geplaatst in plaats van op Gewonedienst, stellen B. en W. voor, omdat het noodzakelijk is, de klassi- ficatie voor de gemeentefo.nds- be Lasting te brengen van 2 op 3. De heer Overbeeke vindt het treurig dat menschen imiet een inkomen van f 600 ook belasting zullen moeten betalen. De voorz. betoogt, dat wel grootere gemeen ten als Tholen hiertoe zijn gekomen, ter wijl men de gelden toch moet vinden. Nu is het billijk dat ieder burger van Tholen; 'daarin iets helpt bijdragen, terwijl voor hen die f 600 inkomen hebben, idit bedrag slechts fl per jaar zal komen. De heer Overbeeke meent, dat die andere gemeenten dan op de hooigste sport vian opcenten staan, terwij'l Tholen slechts 10 opcenten heft. Men moet niet vergeten hoe gunstig Tholen er bij staat gezien andere gemeenten. De heer Overbeeke verklaart tegen dezie wijziging te Zullen stemmen. B. en W. stellen hierna voor de opcenten op de gemeente fondsbelasting te brengen van 10 op 25. Dhr. Overbeeke vraagt of B. en W. nu het eerste jaar met geen verhooging zul len komen De voorz. imierkt op1, dat men met deze verhooging voor dit jaar toekomt, doch voor het volgende jaar weet hij het niet. De heer Overbeeke acht het met het oog op de toenemende werk loosheid, het beter de (opcenten te brengen op 30. De voorz. is er niet voor te vinden 'de belasting hooger op te voeren dan beslist noodzakelijk is. De heer Over beeke meent, idat men het geheele jaar niet van de werkloozen af zal wezen en dat er nu reeds weer menschen op werk zitten te wachten. De voorz. acht de post van f8000 op de begrooting weL voldoen de. Intusschen meent de heer Overbeeke, dat inen hiermede niet zal toekomen. De heer Dekker (voert aan het eens te Zijn met de heer Overbeeke, doch niet met idie extra verhooging opcenten, dat hieraan degenen met f600 inkomen ook ajan zullen moeten betalen. Met algern. st. wordt deze heffing goedgekeurd!. Even eens de opcenten der vermoge ns- belasting te brengen van 10 op 20. B. en W. stellen verder voor, gehoord georganiseerd! overleg, de salarissen van het gemeente personeel mlet 3 o/o te verlagen. Voor verlaging sub- sidiën vereenigingen over 1933 wordt niet veel gevoeld, evenwel meenen B. en W. dat Ideze in 1934 ernstig zullen moeten worden herzien. De heer Bogerd' acht het gezegde over geen verlaging (dier vereeni gingen uit den booze en stelt vojor deze voor 1933 met die helft te verlagen. Even wel moeten de liefdadige instellingen zoo blijven. De voorz. acht het beter, temeer daar deze subsidiën misschien reejdfe' zijn uitbetaald, hiermede te wachten tot de nieuwe begrooting. De heer Dekker Voert aan dat, indien Ged. Staten goed op de hoogte waren hoe laag hier de salarissen Zijn, zij ook niet zouden aandringen op verlaging. Het salaris van den gemeente arts dateert reëds van 1895 |en nu wil men hierop ook nog korten. De voorz. merkt op, dat B. en W. het er made eens Zijn, dat hier de salarissen niet op peil staan. Intusschen is de levensstandaard wel iets goedkooper en is het niet onbillijk, dajt men den ambtenaar ook een kleine kor ting geeft. De heer Overbeeke acht het verkeerd; 'dat men maar alles slikt wat van Ged. St. komt. Men (mloet ook maar eens een keer in beroep gaan. Wat het toestemmen van de ambtenaren uit ge organiseerd overleg betreft, merkt de heer Overbeeke op, dat deze gediacht zullen hebben, dat het toch niet zial helpen, indien zij tegen waren. Wat zal het be drag zijn? Een kleine f475. Als hiermede de begrooting mpet worden gered en die salarissen moeten dienen vqor sluit post, acht spr. dat meer dan treurig. De voorz. zegt, dat de verhooging vermo- gingsbelasüng ook maar f375 wordt. In dien het inkomen der ambtenaren lager wordt, meent de heer Overbeeke, zal ook de middenstand hiervan de dupe worden, daiar immers de koopkracht bij die men schen ook lager zal worden. Spr. acht het optreden van sommigen uit het pu bliek en hier, niets als j&lpuzie en afgunst.' Nooit zal hij meedoen om! het hakmes er maar in te zetten. Spr. zal tegen verla ging voor dit laatste halfjaar stemmen. De heer Wagenaar voegt hierop den heer Overbeeke toe, dat, indien het gaat om eigen Zak te spekken, hij wel anders zal spreken en haalt hierbij aan een voorval met een kind1 van N., welke 25 ct. moest betalen om op het ijs te miogen komen venten. De voorz. gaat geweldig aan het hameren, daar ide heer Overbeeke tegen deze voorstelling van den heer W. op komt, dat dit kwartje niet in eigen zak gaat, maar in de kas der IJsclub. Spr. noemt dit schoftenstreken en blijk van geen opvoeding. De heeren gaan voort met elkander /af te kammen. De voorz. gaat door met hamieren en interrumpeert; indien de heeren willen vechten, moeten zij |üit buiten doen, di'an zullen de naads leden wel een carré vormen. Njaldat dit incident gesloten was, woildt met Ide stem men van de heeren Dekker en Overbeeke tegen, deze salarisverlaging in- gajande 1 Juli as. goeidgekeurd. Het voorstel Bogerd i.z. verlaging subsidiën wordt verworpen met 4 tegen 3 st. voor (voorsteller én de heeren Overbeeke en Dekker). Met 5 tegen 2 st., die van Ide heeren Dekker én Ovterbtëake, wjordt hierna deze nieuwe wijzigingen benevens de ver ordening, vioor invordering goedgekeurd'. Bij Ide rondvraag" informeert de heer Dekker, wat oorzaak is, dat doior een Wethouder, het vervoer van de steen en noodig voor Ide Molenvlietschestraat, Zijn gegund1 zonder inschrijving aan den heer H. Geluk alhier voor fl,70, terwijl het vervoer der steenen aan de Voorstad' slechts f 1,15 kost, terwijl deze kadegeld moest betalen en Geluk niet. Spr. acht dit, waar men hier spreekt idat het over de kleintjes gaat, niét in hét belang der giemeente. De voorz. zegt, dat weth. Van den Berge in overleg met B. en W. een en ander heeft klaar gemaakt, dus niet alleen. Dat een ander het goedkoopier zou doen, wist men eerst later. Daaraan is nu niets meer te doen. Weth. Van |den Berg moest juist die week in Rotterdalm! Zijn en heeft daar schipper Geluk aan genomen. De heer Overbeeke acht het ooit verkeerd; (dat men IdlOjOr het beplanten der Molenvlietschestrfljat, Ideze een meter smaller heeft gemjaakt, zoodat breöde wa gens of auto's elkaar niet meer kunnen passeeren. Indien de raadsleden dit had den geweten, zouden Zij geen toestemming hebben gegeven. Ook acht hij het vragen Van toestemming per briefje geheel en onjuist. De heer Wagenaar is het eens inert: alle heeren, idat men op (de dubbeltjes moet passen en meent daarom (dat het billijk zal Zijn, dat alle afvoer van faecaliën, Zal moeten worden betaald. "Hierna sluiting. Door den heer Nelisse—Schojt alhier, is aan den heer Bal onderhands gegunld het verbouwen van Zijn winkel, gelegen aan ide Hoogstraat alhier. Naar wij ver nemen, zal hierin door Iden heer Simon de Wit, een volledig filiaal worden ge vestigd'. ONDERWIJS. Vorige week slaagde te Utreciht voor het examen tandarts, Ide heer Jo. v. d. Velde Dzn. te Tholen. Bij het te Amsterdam1 gehouden examen Voor apothekers-assistente slaagde mej. J. Zavddsky te Scherpenisse. MMfcBOUW EN VEETEELT. KRING SCHOUWEN—DUIVELAND DER Z.LM. De algemeene ledenvergadering van den Kring Schouwen-Duiveland der Z.LM., Vrijdagmiddag in 't Huis van Nassau te Zierikzee gehouden was druk bezocht, wat den voorzitter, den heer H. C. v. d. Zande, veel ge noegen deed. Na woorden van welkom, speciaal tot den alg. seoretaris, ir. J. J. Dorst en den heer Iz. P v. d. Weele, gaf hg dezen laatste het woord voor zijn causerie over het .Verschil in werkwgze van Holland en die van Zeeland inzake de Tarwe wet". Allereerst behandelde spreker het ontstaan en de regeling van de tarwe- stennregeling, om dan een speoiale vergelijking te treffen tnssohen Noord- Qolland, Zuid-Holland en Zeeland. De positie van Zeeland is t o.v. de twee Hollandsche provinoies zeer moeilijk, omdat de groote centra in de beide genoemde provinoiën beschikken over groote opslagplaatsen, welke we in Zeeland missen. In onze provincie is de handel ingesohakeld, de uitkomsten voor den handel in Holland en Zeeland maken niet veel versohil. De ontvangst van de tarwe loopt nit den aard der zaak uiteen. In de Holl. provinoies wordt veel tarwe Behoon afgeleverd, waardoor meestal tegen een hoogere kwaliteit wordt uit betaald. In Zeeland met zijn groot aantal soorten is een vergeljjking uiterst moeilijk, het maken van een gemiddeld monster is hier niet mogelijk gebleken. Het in Holland toegepaste systeem van plus en min is voor Zeeland onuitvoer baar. Na medegedeeld te hebben hoe men in Holland de zaak behandelt met het monBteren en afleveren, verklaarde spr zioh bereid vragen en inlichtingen te beantwoorden. È£De heer C. Padmos zeide zioh hier niet te wagen om te gaan debatteeren. Het was hem niet gelukt iemand uit Holland hier te krijgen om het Holl. stelsel te komen verdedigen. De voorz. meende, dat met een beetje goeden wil hier wel iemand te krijgen was geweest. Hierna gaf de heer v. d Weele een aantal cijfers ter vergelijking van de kosten die drukken op de gevolgde systemen. Uit dit dorre materiaal, ontleend over 1931, kwam naar voren dat door het maken van meerdere A's in Holland, Zeeland wordt gedupeerd. In hoofdzaak zit het maken van meerdere A's door de Holl. boeren, omdat deze zelf schoonen, terwijl de meeste Zeeuwsohe land bouwers ongesohoond aanbieden. Het zelf-sohoonen noemde spr. een middel om meer geld van de tarwe te kunnen maken. De heer v. d. Weele verklaarde zich tenslotte gaarne bereid met iemand, die het Holl stelsel wil verdedigen, van gedachten te zullen wisselen. Met den wenk, uit den boezem der vergadering, om eens lioht op te steken in Holland, opdat de Zeeuwsohe boer 'n zoo groot mogelijk voordeel trekt van de tarwestenn, zal door het beBtuur rekening worden gehouden. Namens de financieële commissie, braoht daarna de heer J. Doeleman te Dreisohor rapport uit over de rekening over 1932, welke rekening op advies der oommissie, werd goedgekeurd. De kringsecretaris braoht daarop ver slag uit over 1932 den kring en de afdeeling Onderling Slaohtvee betreffend. Aan dit verslag is 't volgende ontleend Het aanstellen van 'n kringdeskundige, ienand, die boer en tuinder van voor lichting dient, heeft geen voortgang kunnen vinden, hoewel velen adhaesie betuigden met het idee. Het eenigste struikelblok was de jaarlijksche contri butie van twee gulden per H.A grond gebruik Een onderzoek is ingesteld naar de huurwaarde van gebouwen in verhouding tot andere provinciën. Ge bleken is dat zulks uniform is geregeld. Niet alle afdeelingen maken gebruik van 't reoht, hun toegekend in het collectief abonnement van veevoeder- onderzoek. Aan autoriteiten zal worden verzocht de niencontróle op te dragen aan een zelfstandig lichaam, waarin met de belangen der landbouwers-uien- telers voldoende rekening wordt ge houden. De afdeeling Zierikzee van den Bond van Smedenpatroons beriohtte dat de tarieven voor het hoefbeslag ea. zijn verlaagd. Een oommissie werd ge vormd om de orisiabotermerken den kooper in rekening te brengen; ook is een andere prgsregeling in 't leven ge roepen 't belang van den prodneent Wat de afdeeling Slacht veeverzekering betreft, van een oormerk werden voor zien 3250 dieren en wel 2503 stuks jongvee, 250 koeien en 497 varkens. Niet minder dan 395 afkeuringen moesten worden vergoed. Onder dankzegging werd het verslag goedgekeurd. De heer C. M. Zeijler werd herkozen als bestuurslid van de Slaohtveeverzeke- ring, de heer P. L. Krepel tot com missaris der Onderlinge Slachtveever zekering. Bij de rondvraag werd den verkoop der boter ter sprake gebracht. De ge- zamelijke boterproducenten zijn het niet eens over den verkoop, hetgeen zich wreekt bij de prijsbepaling Voor de sluiting sprak de voorzitter, namens de Kring, woorden van erken telijkheid aan 't adres van den dieren arts dhr. Stevens te RenesBe, die een cursus in veekennis gratis gaf. VERKOOPINGEN, ENZ. RENESSE. Ten overstaan van notaris M. C. van den Bout werd op 23 dezer alhier in het openbaar verkochtI 59 A 80 c. A. Tuingrond met Sohuur en verdere Opstallen aan de Zandstraat in dezo gemeente. Kooper werd de heer C. de Roo alhier voor f 725,den hoop. II 1 H.A. 9 A 80 o.A Boomgaard en Bouwland aan het Haard wegje onder Noordwelle. Kooper werd de heer G. Horst te Renesse voor f 400,— per gemet of f 1053,72 den hoop DREISOHOR, 23 Mei. Ten overstaan van den notaris H. F. van 't Haaff werd alhier op heden in het openbaar verkooht: Huis met Sohuur en reoht van erfpaoht op den grond, aan den Boogerdweg, groot 4 Are 93 o.A voor f 600,—. Kooper de heer P. C. v. d. Linde. Tnin, groot 4 Are 72 c A., voor f 56,Kooper dezelfde. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. DREISCHOR. Hemelvaartsdag, 8 ure ds. v. d. Griend. NIEUWERKERK. Hemelvaartsdag, 10,30 ure ds. v. d. Griend. THOLEN. Hemelvaartsdag, 10 ure ds. Wolfenberger. Geref. Kerk. Beroepen te Ha am stolde Ide heer J. M. Mulder, cand. te Goes. THOLEN. Hemelvaartsdag, 10 ure dr. Veltenaar. Geref. Gem. THOLEN. Hemelvaartsdag, 10 ure leeBdienBt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. VERDUISTERING. Op last van den O. v. Justitie te Middelburg is aldaar aangehouden A. H. te Krabbend ij ke landbouwer aldaar en wethouder dier gemeente. De aangehoudene is eenigen tijd geleden failliet verklaard. Zaterdag werd te Middelburg de verificatie vergadering gehouden. Daarbij is ge bleken, dat de man ongeveer f 85000 had verduisterd. Dit gaf den officier van justitie te Middelburg aanleiding last te geven tot aanhouding van den man en toen deze per trein Middelburg wilde verlaten werd hij aan het station gearresteerd. Later werd hij voor den officier van justitie geleid en naar het huis vau bewaring te Middelburg over- gebraoht. ONBEWAAKTE OVERWEG. Op den onbewaakten overweg te Medem- b 1 i k is door den trein uit Hoorn een zwaar geladen vrachtauto verpletterd Van de drie inzittenden werden twee personen op slag gedood. De andere werd levensgevaarlijk gewond. VERDRONKEN. Door het springen van den linkervoorband geraakte nabij Sas van Gent een auto, bestuurd door den heer R. van Rompu van Zuid- dorpe, van den weg en vloog tegen een liohtmast en vervolgens in het kanaal De bestuurder en een passagier wisten zich onder water nit de auto te werken en zijn gered; de 22-jarige E de Ridder echter is vermoedelijk door den sohok reeds bewusteloos geworden en dood met de auto opgehaald. Op de Maas te Maastricht werd Maandag druk gekanood. Op een gegeven oogenblik sloeg de kano van den 26 jarigen J. H. P. D. uit Maastricht om, waarbij D. in de diepte verdween. Eenigen tijd later is zijn lijk opgehaald. Bij het baden in den Ouden IJsel is bij Doetinohem de ongeveer twintigjarige BongerB uit 's-Heerenberg verdronken. Zijn lijk is na lang dreggen gevonden. KANO VERMIST. Sedert Zaterdag wordt een 2-persoons kano vermist, die in den voormiddag van dien dag nit Blokzijl is vertrokken met bestemming naar Kampen over het IJsselmeer. Sedert dien is van de beide opvarenden de heeren H. Stekelenburg, redaoteur van de Prov. Overijselsohe en Zwolsche Crt. en H. Soheen uit Loehem niets meer vernomen. Naspeuringen met motor booten hebben tot nog toe geen resultaat gehad. TELEGRAMMEN. FLINKE BRAND. Gieteu (V.D.). Woensdagmorgen brak brand uit in de boerenwoning van den heer J. Kleef te Eext. De brand sloeg over naar de bakkerij van den bakker Udding en vervolgens taBtte het vuur 2 boeren woningen van de familie Homan aan. De brandweer uit Gieten was spoedig ter plaatBe en wist door kraohtig optreden den brand tot de 4 huizen te beperken. De 4 gebouwen, benevens een sohaaps- kooi brandden tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. HET NIEUWE MINISTERIE Den Haag. Naar vernomen wordt, zullen de nieuwe ministers a.s. Vrijdag in den voormiddag door H.M. de Koningin worden beëedigd, waarna in den loop van dien dag aan de verschillende depar tementen de overdraoht der portefeuilles zal plaats hebben. AUTOBOTSING. Moerdgk (V.D Op den Rijksstraatweg nabij het dorp Moerdgk had Dinsdagmiddag een ernstig ongeval plaats. Een groote vrachtauto van de firma Hoogvliet uit Strijen kwam uit de riohting Zevenbergsohenhoek ge reden met een flinke vaart. De ohauffeur die des nachts om 1 nur nit Leuven (België) was vertrokken reed plotseling, doordat hij was ingedommeld, tegen een langs den weg staanden boom. De botsing was zoo hevig dat de auto van voren geheel in elkaar werd gedrukt, terwijl van de cabine de glasruiten aan stukken sloegen. Een werklooze jonge man uit Strijen, die voor plezier de reis naar Leuven had meegemaakt, werd door de glasscherven aan gelaat en hoofd ernstig gewond en moest per auto naar zijn woonplaats worden ver voerd. De ohauffeur bleef ongedeerd en is in de marechausseekazerne aan een verhoor onderworpen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Moskou (V.D.) Het offioieele Sovjet Telegraaf-agentsohap verneemt uit goede bron dat in het Japansohe gezantschap to Tsjangtsjoeng een uit voerige politieke bespreking is gehouden over den toestand aan de Chineesohen Oosterspoorweg Als resultaat van deze bespreking zouden de Mandsjoerysohe autoriteiten van Japansohe zijde op- draoht hebben gekregen het geheele verkeer tussohen den Chineesohen Ooater- spoorweg en Roeland volkomen stop te zetten en bovendien elke Russische invloed op den Chineesohen Ooster- spoorweg geheel nit te schakelen. Van Russische zijde wijst men er op dat door dergelijke maatregelen de toestand in het Verre Oosten nog meer gespannen wordt dan hij reeds is. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 23 Mei. f1000: 11509. f 400: 1305, 13592, 17562. f 200: 2174, 4925, 19867. f 100 973, 1750, 2928, 6000, 6103. 6223, 11565, 12602, 13593, 13779, 14159. Trekking van 24 Mei. f 1000: 4690, 7164, 20599. f 400: 7431, 18939, 20307. f 200: 774, 3861, 7724, 12176, 15851, 20433. f 100: 73, 1123, 8678, 17290, 17772,19587^ ZEETIJDINGEN, ZIERIKZEE, 23 Mei Uitgeklaard motorschip „Progesa", kapitein B. Pronk, met tegels en dakpannen naar Londen SPORT. 4 KORFBAL S.DK.B. 23 Mei 2e klasse. Zierikzee: Olympia II Rust Roest II 4—0 VOETBAL. Vriendschappelijk St.-Annaland. H.D.S. I—T.V V. I (Tholen) 2—1. Tijd van hoogwater en van laagwater, over de maand Mei. HoogwaterLaagwater i D. 25 v.m. 3,18 n.m. 15,46 v.m. 8,51 n,m. 21,07 V.26 3,55 16,21 9,25 21,45 Z. 27 4,31 16,54 10,01 22,25 Z. 28 5,06 17,26 10,38 23,04 M 29 5,41 17,57 11,16 23.42 D. 30 6,18 18,33 12,02 W.31 n 6,59 19,15 0,30 12,58 Tfld van H.W. te Dordieoht 3,15 nar later LW. 5,30 Nu de zomertjjd is ingevoerd dient men bij bovenstaande tijdstippen een uur bij te tellen. BURGERLIJKE STANDENo Over do maand April. KERKWERVE. Overleden: 21, Krina v. d. Hoek, 76 j., wed. van J. v. d. Bos; 26, Anthonie Hanse, 86 j., wed. van Pa. Boot. EABKTBERICHTEMo ROTTERDAM, 23 Mei. Ter veemarkt Waren 'heden aangevoerd: 208 paarden, 3 veulens, 1430 magere runderen, 738 vette runderen, 246 vette kalveren, 1162 nuchtere kalveren, 222 graskalveren, 198 schapen of larnjmierein, 3 Varkens, 6 biggen, 16 bokken of geiten. Prijzen per 1/2 kilo: koeien 15—17 ct., 22—25 ct., 271/2—29 ct.; ossen 16—17 ct., 20—22 ct., 24—26 ct.; stieren 15—16 ct., 18—20 ct., 21—23 ct.; kalveren 20—25 ct., 30—35 ct., 40-421/2 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 110230, kalfkoeien f120250, stieren f45—270, pinken f 30—65, gras kalveren f20—60, vaarzen f60—100, paar den f 100—200, biggen f 6—12, slachtpaar- den f 90—100, biggen per week 60 ct.— f 1, hitten f 40—80, fok nuchtere kalveren f 6—10, slacht nuchtere kalveren f 3—5,50. Rotterdamsehe veiling Wartnoezter- straat. Kippeneieren f 1,55—2,70, eenden; eieren f 1,70—2 de 100 stuks. Aanv. 250.000 stuks. GOES, 23 Mei. Opgaaf van de Lanldb.- comimissie. Boter 70 cents. Eieren f 1,70. Veiling V.P.Z. 23.078 eieren, prijs f2 de 100 stuks. BROUWERSHAVEN. Door de garnalen - visschers is in de afgeloopen week alhier aangevoerd 3400 k.g. grqote garnalen 10 cent, 1300 k.g. groote garnalen a 12 cent en 1700 k.g. 'kleine garnalen a 11/g ct. CoSporsttere Veiling Zlerlknee. 24 Mei. KLEINE VEILING. Eendeieren f 1,40 f 1,70; gans f4,— 4 f4,70; kalkoen f4 d f4,60 GROOTE VEILING. Kipeieren f 1,80; kleine f 1,40; boter f 0,59 k f 0,68. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand768,3 te Hape rende. Laagste barometerstand 755,5 te Vest man öer. Verwacht tot den avond van 25 Mei: zwakke tot matige winden uit Noorde lijke riohtingen, meest baltbewalkt, weinig of geen regen, weinig verande ring in temperatnur. Fietsers licht op Van 24—25 Mei van 9.294.23. 25—26 9.S1—4.22.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 2