ABONNEMENT: Woensdag 3 Mei 1933. zierikzeesche courant. 0®9*ÏVfo?zERGAu!£ ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën HINDERWET. HINDERWET. Hoofdpijn en Kiespijn B I N N E N L A N D. Uit Stad en Provincie. Prijs p. S maanden 1JS0, franco p. post '^1.80. voor het bultenl. per Jaar 'f, 10.—. Afzonderlijke nummers cent Verschijnt dos Maandags, Woensdags en Vrij dags. WeL No. 31 Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode No 12460 (Jitfr-Redicteiir II j KOSTEN van 1—8 regels 80 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór, 10 ure. Uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De eerstvolgende zitting 1 van het Plaatselijk Crisis- j Comité wordt gehouden op Vrijdag 12 Mei a.s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van J. J. COUMOU, broodbakker te Zierikzee, om in het perceel, kada straal bekenjd' in sectie B, no. 651, een kneedmachine met ingehouden electro motor van 11/2 P.K. te mogen plaatsen door hen is toegestaan. Zierikzee, 2 Mei 1933. Burgemeester en Wèthouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken Wekend, dat het verzoek van C. J. J. VERTON, broodbak ker te Zierikzee, dm! in het vperdeel kadastraal bekend in sectie A, no. 1561, teen electromotor van 2 P.K. te mogen plaatsen door hen is ingewilligd. Zierikzee, 2 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. F. WITTERMANS, Secretaris. HEROPENING ZEEUWSCHE LUCHTLIJN zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag Mijnhardt's Hoofdpi]nj>oeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders en zie toe dat de naam Mijnhardt op doos en poeders voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Een geslaagde opening Bloemententoonstelling Rondrit en kerkbezoek Zilerikzee bet eindpunt. Maandagmorgen 1 Mei. Heropening op het geheele Europeesche luchtnet v,an den zomerdienst. Natuurlijk dus ook op Schouwen, waar de stoot werd gegeven, die leidde tot de opening van de Zeeuwsche Lucht lijn. Mistig en koud' is het dezen .mor gen. Op "t Kraanplein bij den agent van de K-L.M. stopt een auto: twee passa giers voor de eerste vliegmachine, rich ting Vüssingen! Twee dames. Ze nemen plaats in de officieele K.L.M.-bus. De heeren Cock en v. d. Broek zijn reeds per gewone auto vooruit gesneld naar 't vliegveld om de laatste schakels in de organisatorische ketting na te zien. Enkele andere leden van het luchtvaart comité, plus eenige genoodigden, gaan met de comfortable touringcar van de- Jong. Schouwen ligt in de nevels ver zonken. De lucht is dicht. Geen zicht! Zal 't een „sof" worden? Wanneer de Plompetoren is gepasseerd gaat 't klaren. De wind jaagt de nevels aan flard'en en een heerlijk zonnetje giet haar wel doende stralen over het schoone stukje Schouwen, dat aan dien duinrand paalt. Van ver wenken vlaggen ter eere van Prinses Juliana, wier verjaardag men op dezen schoenen Meidag herdenkt. Op 't parkeerterrein bij 't vliegveld heerseht reeds eenige levendigheid. Auto riteiten en belangstellenden uit de om geving zijn present. Het vliegveld ligt nog verlaten. Alleen de Shellborden blinken in de zon. Motorengeronk klinkt in de ijle lucht. Kwart voor tien raakt de PH. A.D.X. den Schouwschen bodeM. De eerste etappe R'damWesten-Schou wen is volbracht. Persbroeders uit Rot terdam stappen uit en worden verwel komd. Die twee passagiers voor Vlissin- gen stappen in en kort daarop koerst die machine over de duinen naar Souburg. De achterblijv en den wandelen heen en weer en praatten gezellig onder elkaar. Na een half uur komt de Machine terug, vol met gasten, o.w. de Commissaris der Koningin en de burgemeesters van Mid delburg en Vlissingen. Na ontvangst der autoriteiten en genoodigden zoekt ieder Zijn plaats in touringcar, bus of auto op en langs de friseh groene hagen en tul penveldjes gaat het op Haamstede aan. waar voor hótel „Bom" wordt gestopt. De heer W. G. Boot ontvangt de bezoe kers namens de afd. Haamstede—B,urgh van de alg. vereeniging voor bloembol lencultuur, welke een pracht tulpenten toonstelling heeft georganiseerd. Het doet spreker genoegen en het is hem en de afdeeling een eer, dat die Commissaris der Koningin bij de heropening van d'e Zeeuwsche Luchtlijn, ook deze expositie even wil bezoeken. De bezoekers ver lustigen zich in een pittig kop koffie met rooml en in den schoonen aanblik van de keureollectie tulpen en andere schoone bloemen, geteeld op de geest gronden van den duinvoet. De bizondere collectie bloemen van de finmla Verton trok zeer de aandacht. Niet lang. kon men hier blijven. Het programlma mloet afgewerkt. Voort gaat het weer, thans in de richting van het strand van Wes ten-Schouwen. Voor „Zeelust" wordt ge stopt. De deelnemers aan deze bizondere excursie beklimlmien de top en genieten, boven gekomen, van het schoone ver gezicht over zee en land. Inmiddels wordt het lunchtijd. De koffietafel in de „Schouwsche Boer" wacht. Daarheen gaat nu de tocht langs denzelfden weg. In de „Schouwsche Boer" staat een keurige kof fietafel aangericht, 't Is in orde! De voor zitter van het Luchtvaartcomité, dhr. J. J. Cock, opent de rei der sprekers. Hij richt zich, na woorden van welkom aan allen, tot den Commissaris der Koningin en spreekt aldus: Het is juist twee jaren geleden, dat door U, Mijnheer de Commissaris, het Vliegveld te Haamstede geopend Werd'. Reeds hetzelfde jaar begon de K.L.M, met een proefdienst tusschen Rotterdam en Haamstede, Het groote succes van die proefdienst had tengevolge, dat in 1932 de route werd verlengd tot Vlissingen, waardoor de Zeeuwsche Luchtlijn Werd ge boren. Wederom viel een groot succes te boeken, zoodat de K.L.M. besloot ;de dienst voor dit jaar nogmaals uit te brei den en wel van Amsterdam tot Knocke in België. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat wij tot dusverre zeer tevreden mogen zijn met de behaalde resultaten, en Idit nog wel in tijden, waarin vrijwel alles voorbeschikt was te mislukken. Ook ons pad is niet enkel over rozen gegaan! Gebrek aan geldmiddelen Maakte dat het bestaan van onze Luchtlijn direct werd bedreigd1, want het Diep. v. Water staat en de K.L.M. eischten (en küt zeer terecht) eene aanmerkelijke vergrooting van het vliegveld, waaraan natuurlijk hooge kosten waren verbonden- Het Luchtvaart-Comité verzocht den burgemeester van Haamstede zijne be middeling te willen verleenen bij die te voeren onderhandelingen met die N.V. Nieuw-Haamstede, eigenaresse van het Vliegveld, waarna deze Mpij. onder Zekere voorwaarden bereid werd gevonden de gronden, benoodigd voor die uitbreidng, af te staan en waardoor |als gevolg de ge meente Haamstede huurster is geworden van 't Vliegveld voor den tijld v,an 7 jaren. 'Aan allen, die hebben bijgedragen zoo wel financieel als moreel om het ge- wenschte doel te kunnen bereiken, onzen hartelijken dank. Een speciaal woord van erkentelijkheid wil ik nog. brengen aan de K.L.M., idie ons in alle opzichten ter wille is geweest, inzonderheid ook wat de aanzienlijke verlaging der tarieven be treft. Wij verwachten daar veel goeds van! Een herhaafde verzekering onzer zijds, dat wij de samenwerking Met die Mpij, op hoogen prijs stellen is hier zeker niet misplaatst. Dan krijgt de burgemeester van Haam stede het woord. Hij dankt allen, die pp eenigeriei Wijze hebben mede gewerkt tot het behoud voor Schouwen en Duive- land van het Vliegveld. Vooreerst (de Raa'd der gemeente Haamstede en het Burgerlijk Armbestuur, die met algemeen© stemmen besloten de niet onbelangrijke kosten ver bonden aan het egaliseeren van het Vlieg veld voorloopig voor haar rekening te nemen en het Vliegveld van de N.V. Nieuw Haamslede voor 7 jaar te huren, doch ook de gemeentebesturen van Zie rikzee, Burgh, Renesse, Noordwelle, Se- rooskerke, Zonnemaire en Oosterland, de Kamers van Koophandel te Middelburg en Rotterdam, de V.V.V.'s Haamstede Burgh, Zierikzee en Renesse, de Vereleni ging tot bevordering van het Luchtverkeer van en naar Sch. en Duiv. en enkele par ticulieren, die allen door het verleenen van grootere en kleinere bijdragen het de gemeente Haamstede financieel Moge lijk maakten een huurovereenkomst aan te gaan. Dank zij de samenwierking van Gem :en- ten, vereenigingen en particulieren is hier zonder eenjgen steun van Rijk, Pro vincie of K.L.M., behalve dat de egalisa tie als werkverschaffingsobject werd uit gevoerd, een belangrijk werk tot stand gekomen. Het vliegveld is vergroot van 17 op 29 H.A., inbegrepen het parkeerterrein voor 300 auto's en de onbebouwde omliggen de gronden bedraagt de oppervlakte mans pl.m. 60 H.A. De grootste lengte is ruim 600 M. j De kosten zullen ongeveer 4000 gulden bedragen. Deze gelukkig niet onproduc tieve werkverschaffing, uitgevoerd onder leiding van de Ned1. Heide-Mpij, gaf ge- regelden arbeid aan een 25-tal werkloo- I zen, aan wie zonder eenig voorbehoud woorden van dank voor hun buitenge woon grooten ijver niet onthouden mag Worden. Merkwaardig is, dat gedurende de 'geheele duur van het werk, dit is van eind Januari tot eind April, in het geheel slechts 4 uur regenverlet werd 1 uitbetaald. Minder aangenaam is echter, j dat (door de weinige regen het zetten i van enkele nieuwe gedeelten van het ter- rein meer tijd zal vorderen dan gehoopt werd. Gaarne eindig ik met den wensch uit te spreken, dat het thans door de gemeente geëxploiteerde vergrootte vliegveld Haam stede moge bijdragen tot de verdere ontwikkeling van het vliegverkeer van - en naar Schouwen en Duiveland en dat de Zeelandlijn wederom een succesvol jaar tegemoet zal gaan! De Commissaris der Koningin staat dan op. Hij dankt voor de vriendelijke uitnoo- diging om bij dezen feestdag voor het eiland tegenwoordig te zijn en herdenkt de verjaardag van Prinses Juliana. Spr. wijst op de schoonheid en pracht van het landschap en op de rust en kalmte, waarmede de piloten van ide K. L.M. het luchtruim doorklieven. Hulde en lof brengt spr. aan het driemanschap Cock, v. d. Broek en Roëll, de pioniers van het vliegwezen op, Schouwen, huid© en lof ook aan de onverschrokken piloten;, die de Oceanen overbruggen. De opkomst van het vliegwezen in Nederland danken wij aan de K.L.M., Nederland's glorie, het buitenland ten voorbeeld. Dank Zij de medewerking van deze Mpij. en het luchtvaartcomité Schouwen komlt met 1 Juli e.k. de uitbreiding tot Knocke. Met den wensch, dat het succes van (d|e Zeeuwsche Luchtlijn steeds crescendjo moge gaan, eindigt, onder applaus, idle ComlMissaris. De burgemeesters van Vlissingen en Middelburg danken voor de ontvangen uitnoodigingen ©n huldigen Idle Schouwe- naren voor hunne geleverde prestatiejs, waarop de man van de K.L.M. dl0 h00r Plesman het woord verkrijigt, welke in ©en pittige, beschouwende speech spreekt o,vier die luchtvaart in 't algemeen en over de koMst van de Zeeuwsche Luchtlijn in het bizonder. Namens het Luchtvaartcoimité dankt ide heer Cock voor de goedie wenschen. en de woorden van huldle tot hem en zijn med Werkers gesproken. De koffietafel wordt verlaten. Een dier machines maakt nog een korte vlucht over het terrein, vuurtoren en den duin rand. Dan worden de auto's weder in genomen en gaat de tocht over Renesse-, Ellemeet, Eikerzee naar Brouwershaven, waar halt wordt gehouden om een kort bezoek aan de kerk te brengen. Brou wershaven heeft een van de mooiste ker ken van ons eiland. Binnen het imposate gebouw hangt de kilte der eeuwen en de serene rust idle stil maakt. D© knappe bouwmeesters 'hulde! Op 't ruime Haven plein Wachten de auto's. Met die gaat |d© tocht naar Zierikzee. In „Juliana" wordt thee met cake geserveerd. Burgemeester Bannink 'heet de gasten hier welkom1 op zijn joviale, welsprekende manier, plei tend voor de nooit genoeg geziene schoonheid van onze goede stad. Spreker betreurt het, dat geen Zeeuwsche ver tegenwoordiger in de Staten-Genieraal zit om Zeeland meer en Meer bekend t© maken in overig Nederland. Nu moet men andere middelen te baat nemen. Door de postzegels van V.V.V., met het Stadhuis van Zierikzee, is de stad ver buiten Zeeland' bekend geworden, nletÜ minder ook door idle reclame, die jde K. L.M. Met haar vliegdiensten van- en naar Schouwen voor deze streek maakt en ten slotte vooral ook de intensieve werking van V.V.V., welks voorzitter, dhr. Gerritsen, daarna nog een kort woord spreekt en den vreemdelingen eien gildjs van Zierikzee, plus een aandenken aan biedt. Op de tent in het Havenpark wacht „Kunst en Eer". De groene haneveeireu ZijU van ver zichtbaar. Wanneer het gezel schap tot voor d© tent is genaderd schalt het „Wilhelmus". Breed en gedragen klinkt het Volkslied. Eerbiedig luisteren allen. Dan klinkt het „Wien Neerlands- bloed ien de „K.L.M.-marsch. Wanneer het koper zwijgt wandelen )de gasten verder idoor idle stad en nemen nadien de auto's weer en tuffen naar het vliegveld. Namens de N.V. „Nieuw Haaimlstede", bie den ide dames D. Timlmierman en B. Lux de gasten bloemen aan. De dunnes krijgen een gratis vliegtochtje als loon voor hun welriekend geschenk. Een geslaagde her- openingsdag kon 'het Luchtvaartcomité boeken. Good luckj DE OPDRACHT AAN DR. COLIJN. De Koningin heeft dien minister van Staat dr. H. Colijn ontvangen en hem) opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht de opdracht in beraad te mogen h.oujdlen. Is de vor ming van ©en parlementair ministerie mogelijk? Hierover schrijft men aan 't „Hbl." om. het volgende: Volgens „De Standaard" is gebleken, dat ide meerderheid wenscht, dat er in het bewind -met de christelijke volks aspiraties gerekend wordt. Inderdaad', de „rechterzijde" kan, wanneer zij dit wenscht, klaarblijkelijk een onderling ge nootschap oprichten,waarin Men het ovieir Volhouden maar, de moeilijkheden en plichten van het leven moedig onder Üe oogen zien en eindelijk overwinnen. ▼TT?TT»TfT7f?T?Tf»?TfT?TTT*T beteeklenis van den Bijbel op! bepaalde punten eens is. Maar wat beteekent dat voor politiek? Dat is „De Standaard/' blijkbaar minder duidelijk. IiMmers, de A.R. partij heeft haai' vier ondubbelzinnige programpun ten: herstel van gezag, financiën, eco- nomischh leven, en normale werkgele genheid. En de, rechterzijde heeft een meer derheid. Dus, ide zaak is eenvoudig? Die rechterzijde zal dit program uit voeren? Hier krabt „De Standaard" zich eens achter het oor. Tja, dat zit nog. ,De versplintering van het Parlement maakt de volksvertegenwoordiging zoo krachteloos, dat bemoeilijkt de oplossing van actueele quaesties; het Kabinet moet toch kunnen rekenen op voldjqende steun uit ide Kamer; anders zou ©r een rqgee rings vorm' kunnen opduiken, idie niet blj: onzen volksaard zou passen", zoo verzucht het blad. Waarom? Als mien dan toch een meer derheid' heeft? Partijvorming moet toch dienen, ,0m1 regeering mogelijk te maken, niet om daaraan beletselen in den weg te leggen? Ach „De Standaard1" weet het wel. Er is in die Coalitie geen aaneenge sloten Meerderheid, juist voor de op lossing van idie problemen. Maar dan behoort toch niet vastge houden te w or dep aan een- versteende partijvorming om djan te concludeeren, dat, wanneer het daarmee niet gaat, wij maar naar het fascisme toe moeten! Neen, en nog eens neen. Er behoort gezocht te worden naar een voldoende Meerderheid om idit program te steunen. RUSSISCHE ORDERS IN NEDERLAND. De NV. Amsterdamsche Chininefabriek te Amsterdam ontving opdracht vopr le vering van kinine [naar de Sovjet-Unie voor ©en bedrag van f 4.000.000.- Met die firmia De Klop te Sliedrecht zijn onderhandelingen gaandie vanwege .levering van baggermachines ter waarde van f 320.000. Het wachten is nog slechts op de in het vooruitzicht gestelde staatsgarantie ,oM deze opdracht definitief af te sluiten. In goad vertrouwen denkt U „ASPIRIN" gekooht te hebben, terwijl het soms zeer dikwijls „namaak"- tabletten zijn. Weigert elke verpakking, waarop het Bayerkruiu niet voorkomt. Weigert eveneens losse tabletten. Het is in Uw eigen belang „ASPIRIN" is uitsluitend verkrijg baar in oranje zakjes met 2 tabletten k 10 cent en oranjebandrbui*jes met 20 tabletten 70 cent. ZIERIKZEE. Geheel bezet was Maan dagavond die gezellig versierde boven zaal van 't „Huis v. Nassau", waar door die S.D.A.P., 't Inst. v. Arb. Ontw. en de Moderne Arbeidersbeweging op SCh.- Duiveland Ide viering van id) e n 1 Meidag plaats vond. De traditie der laatste jaren getrouw bestond deze vie ring ook dit jaar weer uit een rede, muziek, zang en de opvoering van een revue, de laatste ditmaal „1 Mei-Revue" geheeten. Als feestredenaar trad op de heer J. A. de Bruijne uit Burgh, idie ma ingeleid te Zijn door den voorzitter den heer Schipper, begon met de oorsprong en de beteekenis van het 1 M;ei fejetst en haar viering uiteen te Zetten, om er ver volgens op te wijzen dat deze 44e her denkingsdag wel eens ondier gunstiger omstandigheden is herdacht idaar in enkele landen de arbeidersbeweging neergesla gen schijnt en zij in de meeste ernstig bedreigd wordlt, doch zoo zeide spr., on danks dat, zal de reactie nimmer m staat Zijn de socialistische gedachte en de beweging te üoodlen. Wat de Ned'er- landsche arbeider betreft, deze kan met vreugde en hoop op de toekomst zijn 1 Mei-dag vieren, hoewel ook hij ge regeld strijd te voeren heeft, zoowel tegen de burgerklasse als tegen de uiterst linkschen en al hebben de jongste ver kiezingen dan ook zetelverlies voor de partij opgeleverd, spr. zeide ervan overtuigd te Zijn dat bij de volgende het grootste deel der arbeiders die nu de rijen der S.D.A.P. hebben veriaten, daar weer zal Zijn teruggekeerd). Ten slotte toprak de heer de Bruijne Üe groei en bloei der arbeidersbeweging op ons eiland, gezien de toename der ge- organiseerden en don verkiezingsuitslag en iden strijd, die nog steeds gevoerd mloet worden tot behoud van de democratie, tegen den oorlog en voor de vrede, om met een krachtige opwekking tot aan sluiting bij S.D.A.P. en Moderne Arbei dersbeweging zijn met aandacht gevolgd© en herhaaldelijk door applaus onderbro ken rede te beëindigen. Ter afwisseling had het orköstje, waar over miej. W. Pik 'den scepter voert, zien eenige malen doen hooren en vulde dit verder op verdienstelijke wijze ide pauzes van den avond aan. Het hoeft zeker geen betoog dat de aanwezigen de ge speelde strijdliederen uit volle borst mede zongen. Alvorens met de opvoering van de revue werd begonnen, bracht üe heer Schipper, namens de feestcommissie van dezen avond; woorden van dank. en waar deering aan den heer en mevr. Pik, voor al hetgeen deze voor ide arbeidersbe weging alhier hebben gedaan. Als stof felijk blijk bood hij hun een fraaie bloe- menIMand aan. De heer Pik aanvaardde deze hulde onder dankzegging, doch meende in alle bescheidenheid, deze, weer af te moeten staan aan den heer Schip per, als voorzitter der afd. Zierikzee, wien hij' verzocht de bloemen als sym bool van de geheele beweging en als een gedachtenis aan dezen avond te aan vaarden. Onder applaus der aanwezigen aanvaardde dhr. Schipper op zijn beurt de hulde. Hierna vroeg idle revue de aandacht, welke, gehoord het applaus, ir in den simiaak viel. Na elk bedrijf moest dan ook enkele malen gehaald worden. In het le bedrijf viel vooral de uitbeelding der typen en de zang te prijzen en in het 2e de voordracht, terwijl het 3e bedrijf meer de komische noot bevatte. Buitengewoon goed was hier 't optreden van de Burgerwacht v. Knup pelveen, die voor geen klein geruchtje vervaard bleek. Met groote voldoening kunnen èm samenstellers èn uitvoerders van de revue op hun werk terugzien. Ook 't oirkest was hier bij de begeleiding der Zangnummers goed op dreef. Het gezamenlijk zingen van de Internationale vormde het passende slot van revue en avond". Bil het op 24 April te Rotterdam gehouden examen voor schipper bij de Binnenvaart is geslaagd voor Praktijk Dip/oma Nederland, Idlhr. A. Iden Boe?, alhier. fc\ec" ■\sö O®' e® *0' ,*4 HAAMSTEDE. In tegenwoordigheid van B. en W. en enkele Raadsleden, den tuin- bouwconsulent Ir. v. d. Plassche, het be stuur der vereeniging tot bevordering van het tuinbouwonderwijs, de commissie van toezicht, ouders van leerlingen en verdere belangstellenden werd Vrijdag in het lo kaal der Tuinbouwschool de eind- les gehouden van den cursus 1932—1933. Na welkom- aan de aanwezigen behanlel de het hoofd der school dhr. C. A. Hartog beurtelings met de le en 2e klasse scheikunde en natuur- en plant kunde. Uit ide meestal vlotte antwoorden der leerlingen, waaronder vijf meisjes, bleek, dat .de cursus onder de. uitsteken de leiding van dhr. Hartog met vrucht gevolgd was. Bij ide uitreiking der rap porten door burgemeester Röell, den voorzitter van den raad van toezicht, uitte Z.Ed.Achtb. zijn tevredenheid over de verkregen resultaten en wenschte hij den leerlingen geluk imiet de over het algömeen mooie cijfers. Alle leerlingen 'derle klasse, t.w. C. A. de Blonde, C. Bom, C. P. Damhruin, A. P. Ge- leijnse, J. de Glopper, C. Krijger, A. M. Padlmios, S. Raffel, M. A. Slager, D. Speelman, W. Steur, P. J. Zijta, L. v. dl Velde, A. J. v. d. Weel, Joh. v. d. Wieel, M. v. d. Zamde, C. Zijta en J. Zijta werden bevorderd tot de 2e klasse Van de 2e tot ide 3e klasse werden be vorderd: J. M. Beije, K. J. Bos, Wi. Capelle, J. J. Hanse, J. W'. Slager, N. Wl. Stein, P. Verton, C. v. d!. Klooster, I. Quaak, Wi. Quaak, W. v. Sluis, H. P. Verton en G. A. v. Zuijen. Niet bevor derd' 1 leerling. Voor de le klasse heb ben zich 15 leerlingen aangemeld; meer- idere aanmelding, maar dan spoedig, is nog altijd mogelijk. Komt, jongens en meisjes, gij zijt niet te oud of te groot oml deel te nemen aan idezen mooiem en nuttigen cursus, zoo passend aan het tuinbouwbedrijf in onze omgeving en zoo hoogst noodig voor Uw toekomst, die im©er dan ooit kennis en vaardigheid van U zal eischen! Na afloop der les kregen wij gelegen heid1 tot bericht1 ging van den proeftuin, kassen, bakken, enz. De kasdruiven- hoornen stonden goed, volkomen ziek- tevrij, en vertoonden weligen groei, eveneens de bakaandbeien, waarvanreeds aardige vruchtzetting. De geheele tuin,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 1