sluit is genomen bij de waterleiding, vraagt spr. zich af, of dit alles nu maar door dezen afgevaardigde kan worden beslist, zonder speciaal mandaaat van den raad. Spr. stelt daarom voor, alvorens men besluiten neemt bij de waterleiding, onze afgevaardigde hiervoor door den raad zal worden gezegd, welke houding hij zal moeten aannemen. De voorz. zal rekening houden met hetgeen de heer Overbeeke heeft naar voren gebracht en zal onderzoeken of onze afgevaardigde voor zijn leven is benoemd. Dhr. Moelkcr merkt op, dat de meeste waterleidingen in Zeeland niet commercieel zijn opgezet en in den duursten tijd zijn gebouwd1, zoodat do tarieven hoog moeten zijn, daar het een zeer dure exploitatie is. Evenwel mag men zich gelukkig prijzen, dat in dezen drogen winter en voorjaar, men zulk goed water heeft. Hierna gaat de raad in besloten zitting. RECHTZAKEN. SNEEVLIET VEROORDEELD. De Vijfde Kamier der Amsterdamsche Rechtbank heeft den heer Sneevliet we gens opruiing veroordeeld toit 5 maanden gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis. Er was 11/2 Jaar geëischt. DE MUITERIJ IN INDIË. De zeekrijgsraad te Soerabaja heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van de strafzaken tegen dienstweigeraars bij de marine, van wie de eerste vier terechtstonden, n.l. de matroos le klajs De Geus, de stoker le kl. Dijkstra, de matroos 2e kl. Schilthuizen en de kor poraal-torpedomaker Van Kouwen. De Geus werd veroordeeld tot zes maanden .gevangenisstraf en ontslag uit den mili tairen dienst, Dijkstra tot 5 maanden gevangenisstraf, Schilthuizen tot 4 maan den gevangenisstraf en Van Kouwen tot tien maanden gevangenisstraf en ontslag uit den militairen dienst. VERKOOPINGEN, ENZ. NOORDWELLE. Ten overstaan van no taris M. C. v. d. Bout te Reniesse werd op 12 April j.l. alhier in het openbaar verkocht: Een woonhuis met schuur, m'a- chinegebouw met motor, annex maal derij, erf, tuin en bouw- en weiland,, te Noordwelle aan den Molenweg, te zamen groot 2 H.A. 32 A. 63 c.A. (5 Gem. 174 R.) Kooper werd de 'heer M. A. A. van der Linde te Dreisehor, voor f4496.— de massa. AANBESTEDINGEN. Op de Woensdag j.l. door B. en W. te Oosterland gehouden aanbesteding van den St.-Joostdijk en Stoofweg, is in geschreven als volgt: L. v. Boven, Elle- woutsdijk f1890; M. v. d. Velde, Brui- nisse f1880; W. Wandel, Nieuwerkerk f1795; C. Douw, Zierikzee f1925; Moer land, St.-Annaland f1920; Knuist, S|t.- Maartensdijk f 2400; H. Douw, Zierikzee, en A. v. d. Have, Oosterland f1786; J. en II. Stouten, Oosterland f2150; Manus Hoeve (N.-B.) f1750; M. Capielle en Joh. Boogert, Oosterland f2420; L. v. Pope- ring, Bruinisse f1939; Van den Houten, Zierikzee f2300. Het werk is opgedragen aan H. Douw te Zierikzee en A. v. d. Have, Oosterland. KERKNIEUWS, JUBILEUM. Woensdag herdacht ds. P. E. v. Schaik, predikant bij de Ger. Kerk van Emmer- Compascuum en Emmer-Erfscheidenveen, den dag, waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris stu deerde aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1907 candidaat werd; 12 April 1908 aanvaardde hij zijn ambt te Zonnie- maire, vanwaar hij in 1911 naar Ann a- Jacobapolder vertrok. PftEDIKBEÜRTENoj Zondag 16 - en Maandag 17 April (le en 2e Paaschdag). Kerkwerve. le Paaschdag. 2 ure, ds.Post. 2e geen dienst. Serooskerke. le Paaschdag. 9.30 ure, da. Post (Extra-collecte)i Burgh. le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, da. Sarraber. Renesse. 2e Paaschdag. 9 30, ds. Klaar on 11.30 ure, Kinderkerk. Evangelisatie, le Paaschdag. 6 30 ure, ds Rugsch v. Dugteren. Noordwelle. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. Klaar (Einder-cantate). Haamstede, le Paaschdag 9.30 en 6 80 ure, da. Kentie. Geref. kerk. Ie Paaschdag 9.30 ea 2 ure, cand. J. TJ. Malder van Goea. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. kerk. le Paasch dag. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Elkerzee. le Paaschdag. 9.30, ds Bo-chloo (Extra-coll. voor de berk) en 6 30 ure, idem. 2e geen dienst. Geref. kerk. le Paaschdag. 9 30, ds. Vogelaar en 2 ure, da. Meester. 2e 9.30 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven, le Paaschdag. 10 ure ds. Drost. 2e geen dienst. Geref' kerk. le Paaschdag. 9.30, ds. Meester en 2 ure, ds. Vogelaar. 2e geen dienst. Zonnemaire. le Paaschdag. 9.30 ure, da. Rugsch v. Dugteren. Geref. kerk. le Paasch dag 9 30 en 2 ure, ds. Hoek. 2e 9.30 ure, idem. Noordgouw©, le Paaschdag. 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen, 2e geen dienst. Dreiachor. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. r. d. Griend (Bev nbuwe lidm.) 2e 9 30 ure, idem (Doop en Voorber. H. Av.) Ouwerkerk. le Paaschdag. 2 ure, da. Pgnacker Hordjjk (Doopsbed) Evangelisatie, le Paaschdag. 2 ure, ds. Heozeveldt. Nieuwerkerk. le Paaschdag. 2 ure, dr. Weeda Geref. kerk. le Paaschdag. 9 3(1, ds. Heozeveldt, 2 Leendienst en 6 ure, ds. Heoze veldt. Geref. gem. le Paaschdag. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. le Paaschdag. 9.30, dr. Weeda en 2 ure. geen dienst. Geref kerk. le Paaschdag 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5 30 ure, do heer Remgn. Sirjansland. le Paaschdag. 2 ure, ds. Gerritsen. Bruinisse. le Paaschdag. 9 30 en 2 ure, ds. Waardenburg (Dankz H. Av2e 9.30 nre, ds. Waardenburg. Geref. kerk. le Paaschdag 9 30 en 5 ure, ds. Unger. 2e geen dienst Geref. gem. le Paaschdag 9.30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk 2e geen dienst. Ond-Geraf. kerk le Paaschdag. 9, 2 en 5.30 ure, dhr. Blaak. 2e 9 ure, idem. A.-J.-Polder. Geref. kerk. le Paaschdag 9 30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St -Filipsland. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. 2e 9.30 ure, idem. Oud- Geref. kerk. le Paaschdag. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone (Bed. H. Av.) 2e 9 ure, ds. Boone. Uitgetredenen Oud-Geref. kerk. le Paasch dag. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e 9 ure, idem; Tholen. le Paaschdag. 9.30, ds. Wolfen- berger (Bev. nieuwe lidmaten) en 2 ure, ds. Moerman. 2e 9.30 ure, ds. Wolfenberger. Geref. kerk. le Paaschdag. 9.3Ó en 2 ure, dr. Veltenaar. 2e 9.30 ure, idem. Geref gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. Vrge Geref. gem. le Paasch dag. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. 2e 9.30 ure, vermoedelijk Leeskerk. St.-Maartensdijk. le Paaschdag. .9.30, de heer Sterrenburg uit Zaltbommel en 2 ure, ds. de Bres. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. gem. le Paaschdag. 9 30 en 2 ure, Leesdienst. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Vossemeer. le Paaschdag. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Wolfenberger. 2e 9 30 ure, Leesdienst. Geref. kerk. le Paasch dag. 9.30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 nre, Leesdienst. 2e 9.30, idem en 2 ure, ds. Baag. Poortvliet, le Paaschdag. 9.30, ds. de Bres, 2 ds. Kraay en 6 ure, dhr. Sterrenburg. 2e 9.30 ure, idem. Geref. kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, dhr. de Vries. Geref. gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. 2e 9 30 ure, idem. Scherpenisse. le Paaschdag. 9.30, ds. de Haan (Bev. nieuwe lidmen 2 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, ds. de Haan. Geref. gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. 2e 9 30 ure, idem. Stavenisse. le Paaschdag. 9.30, ds. Moer man en 2 ure, Leeske'k. 2e 9 30 ur*, ds. Moerman. Oud-Geref. kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e 9 30 ure, idem. St.-Annaland. Geen opgaaf ontvangen. Vergadering van den Gemeenteraad van Zierikzee, gehoudien op Dinsdag 11 April. Voorzitter, ide burgemeester. Aanwezig alle leden. Bij de ingekomlen stukken is een ont werp niet teekening van een vroegere stadgenoot,thans verblijvend in Amerika, voor het maken van een andere verbin ding toet de Ooster-Schelde. Het zuidelijk deel van de vroegere Gouwe zou daar door in eere worden hersteld. Het ontwerp wordt vqor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is voorts een schrijven van de commissie van toezicht pp het L. O., waarin wordt (medegedeeld, dat bij 't L'. iOj. geen gezagsondermijnende denkbeelden worden verspreid. De heer Gerritsen herinnert aan het onlangs hier verspreide strooibiljet. Spr. zou er prijs op stellen, wanneer hier uit drukkelijk werd verklaard, dat het niet .waar ds, wat in (dat strooibiljet staat neergeschreven. De voorzitter is overtuigd, dat de be wuste passage niet van toepassing is voor het onderwijs hier en antwoordt ontken nend op de vraag van den heer Gerritsen jOtf de comtoissie voor het M. O. ook een dergelijk schrijven inzond. Mr. Ida Croo, sprekend namens deze cjototoissie, meent, idat het geschrift in 't algemeen was bedoeld en de commis sie zich niet op het terrein der politiek tooet begeven. Nadat de heer v. d. Doe had betoolgd, dat in genoemd biljet een blaam.' werd gewprpen op alle gemeentebesturen ptn Ide voorzitter had verklaard Zichbuiten deze kwestie te houden, wordt derezaak als afgedaan beschouwd. Aan de commissie ter, verdere bestu deering tot bestrijding van de Iepen ziekte, wordt ieen bijdrage van f10 ver leend. Naar aanleiding van het verslag Üer Museumeotomissie, wijst Ide heer Versteeg op eventueel brandgevaar door de schouw in 't museum' en op een vermolmde balk. Den gemeen te-bouwmeester zijn dfezfe zaken ter afdoening in handen gegeven, antwoordt de voorzitter. Aan een onwillige schoorsteen in school B zal eveneens de noodige aandacht wor den besteed. Weth. Panny informeert naar Ide bad inrichting naar aanleiding van ide on langs gehouden besteding, die ver boven Idle begroeting ging. De heer Gerritsen antwoordt, dat het bestuur van de stichting over deze kwes tie nog niet geconfereerd heeft. Het voorstel tot aflossen en opnieuw beleggen van gelden, wprdt z.h.s. goed gekeurd. Het adres, A. Arnold c.s., inzake ont heffing van legesgelden te be talen na 11 uur Zaterdagavond voor het langer open blijven van café's en dergelijke, is daarna aan de orde. De voorzitter herinnert aan het ont staan van deze legesgelden, die voor een deel dienen de pverwerkuretn te be talen aan ide agenten, die ten plezier© van ide caféhouders c.a. langer dienst moesten dpen. Reeds eerder is door enkele raads leden gevraagd op Zaterdagavond niet later |dan elf uur vergunning te verleenen. Spr. wil liever niet alles beletten en aan banden leggen. Hij stelt namens B. en W. voor afwijzend op 't verzoek te be schikken. De heer Gerritsen heeft idieze kwestie eens nader onderzocht en eens nagegaan hoeveel aan overwerk is betaald en hoe veel voor 1933 wordt geraamd. Hem is gebleken, dat feitelijk de caféhouders de vrije dagen van de agenten betalen. Spr. vindt 'dat een gewrongen toestand. Het is niet zoo vneenjd als u denkit, repliceert de voorzitter, welke verklaart, dat het zoo kunnen voorkomen, dat niets betaald werd met die leges-guldens en zóó in de gemeentekas werden gestort. De heer Gerritsen merkt op, dat leges stammen uit den tijd dat de dienstre geling voor de agenten is gemaakt. Toen js o.m. gezegd, laten wij de overuren, die speciaal gemaakt wordien door het langer open blijven van café's e.d. laten betalen door de caféhouders. Nu wordt meer be taald dan oorspronkelijk is bedoeld. Spr. vraagt of er nu geen reden voor zijn, dat de legesgelden worden verminderd. Dhr. Versteeg heeft daarover een an der idée. Hij zou het bedrag, te betalen voor het langer openblijven dan elf uur, willen verhoogen. Den 'heer W. den Boer verwondert het dat de voorzitter* spreekt van „niet alles aan banden leggen", wanneer men bedenkt, hoeveel moeders naar 10 uur verlangen als die man naar huis komt. Nog een uur langer blijven de café's open. Spr. zou het buitengewoon op prijs stellen van dien voorzitter nog eens te hooren dat alle gelegenheden om 10 uur gesloten wordien. Weth. Panny (mérkt op, dat het be drag aan leges niet precies is af te meten. Voor vrije dagen aan Ide agenten wordt het echter niet aangewend; het is speciaal voor de overuren. De voorzitter toietooreert, |dat dhr. Vdr- steeg beeft betoogd, dat de gemeente eerder f2 (moet vragen Idan fl. Er zit in ideze heffing reeds een zekere beper king. Dhr. W. den Boer zou idle café's om 10 uur willen sluiten. Van 'den voor zitter is idat nog niet te verwachten, daar hij overtuigd is dat toen niiet alles aan banden kan leggen. Doet men idat wel dan gébeurien er misschien andere din gen, idie mlen ook niet wensCht. Spreker dringt op aanneming aan en z.h.s. wordt 'het voorstel om afwijzend op 'tverzpek te beschikken, aanvaard'. Bij de vaststelling van het kohier voor de hondenbelasting, wijst dhr. de Broe- keri op ide z.i. ongelukkige tarieven, waardoor eigenaren van groote honden wel erg vieel moeten betalen. Dr. v. 1 d. Kwast zou een kattenbelas ting willen invoeren :en' de eigenaars van foxterriers rattenvangers vrij dom van belasting willen verleenen. Het voorstel wordt niet ondersteund en komt niet in behandeling-. Ter tafel komt thans het nieuwe voor stel van B. en W., betreffende ide te aan te stellen nieuwen bode-c onciérge. Weth. Timm!ervnan heeft uitgerekend, dat de concierge, alles imedegenekend, pUmL f 1400 inkomen zal genieten. Weth. Panny is na aanvankelijk be zwaren te hebben gehad, toet de split sing meegegaan, hoewel hij er geen be zuiniging in ziet. Zoo als het nu wordt voorgesteld zal het duurder worden i. p.v. igoedkooper, meent ide heer A. \d\rn Bo\er, die verder vraagt of het niet verstandiger zou zijn een bode-concierge plus een hulpbede te benoemen De heer W,. \den Boer vindt de salaris schaal voor de beide betrekkingen niet zuiver, f 800 voor den bode en f 1200 voor iden concierge drukt de verhouding z.i. beter uit. De voorzitter wijst er op, dat ook de bode 8i/2 o/0 voor zijn pensioen moet storten, f800 voor die bietrekking zou te gering wonden. Op verzoek van enkele leden zieggen B. en W. toe het benoodi,gde schoon- toaakmaterieel tot een maximum van f 100 voor gemeentelijke rekening te nemein, toaar hun oorspronkelijk voorstel wordt gehandhaafd.. De heer W. den Boer stelt voor hot salaris van den bode op f800 te bepalen. In stemming gebracht wordt dit voorstel verworpen met 8—5 stemmen. Vóór stem den Ide hieeren van Schelven, Quant, de Broekeirt, W. iden Boer en dr. v. d. Kwast. Het voorstel van B. en Wi. wordt hierna aanvaard. De voorstellen 10, 11, 12 en 13 gaan onder den hatoer door. Het aftredend' lid der commissie van toezicht op het L.O., ide heer G. van Duin, wordt als zoodanig herkozen. In de vacature-G. J. Lunenberg, die be dankt heeft als lid van h'et stembureau, werd gekozen de heer F. L. Timmerman. D>e agenda is hiermede afgewerkt en aan de orde is het aangehouden voorste 1-W. den Boer, om den ver- rrekkend(en bode-concierge f 100 toeslag op zijn pensioen te geven, over welk voorstel ide stemtoen hebben gestaakt. De voorzitter merkt op, dat men in Den Haag onlangs een analoog geval te behandelen kreeg. Ook daar heeft toen een desbetreffend voorstel van toeslag op pensioen afgewezen, omldat men uiterst banig was voor de consequenties. Nu is deze gemleente 't vorig jaar soepel ge weest tegenover den persoon in kwes tie. B. en W. hiebben hem1 laten aanblij ven, zoodat zijn idiensttijd nog met een jaar is verlengd geworden, een oplossing die de minste consequenties geeft. Bo vendien stellen B. en W. voor den bode- eoncierge nog f 350 gratificatie te geven. Het voorstel-W. den Boer komt thans opnieuw in stemming. Hiet wordt ver worpen toet 7—6 stemmen. Vóór de heenen Catshoek, Versteeg, v. d. Doe, Gerritsen, W. dien Boer en dr. van der Kwast. Het voorstel van B. en Wi. om f350 gratificatie te geven, wordt daarop mét algemieene stemmen aangenomen. De voorzitter geeft hierop zich zelf het woord naar aanleiding van het in gezonden stuk van dhr. Catshoek, en schetst de geschiedenis van het ver loren en gevonden parelsnoer. Toen de f 150 aan den vinder was uitbetaald, bleek dat de man ook in de werkver schaffing was. Dit werd in de commis sie besproken en beslist dat de 'man tijdelijk uit de werkverschaffing zou tre den. Nauwelijks was deze beslissing ge vallen of bij hem kwam een juffrouw, die erg in haar wiek geschoten was en spr. ter verantwoording riep over de beslissing. Z;e vroeg of dat soms de straf was voor haar eerlijkheid, n.l. dat haar man uitgesloten werd en betoogde dan 'maar beter niet eerlijk te kunnen zijn. Spr. voegde haar toe, dat ieder staatsburger verplicht is, hetgeen hij vindt, bij de politie aan te geven, waar de rechtmatige eigenaar het terug kan krijgen en daarvoor geeft men een 'ble- looning. Maar Ide juffrouw was met deze uitleg niet tevreden. In het stelsel van steunverleeninig moet de commissie voor de werkverschaffing vasthouden aan den regel, dat hij die zichzelf kan redden, bij de werkver schaffing tijdelijk wordt uitgesloten. Nu bleek dat in de week van 17—23 Maart j.l. in Idat gezin f44.90 was verdiend. Daarbij komt ide toevallige bate van f 150, zoodat ongeveer f 200 in kas was. Naast zij die geld hébben, staan velen Idie weinig of niets hebben. Dat spreker 'deze niet-alledaagsche' 'zaak zou hebben opgevat als een onderonsje is niet waar. Met dhr. v. ld. Doe heeft spr. deze kwes tie besproken en tegen hem gezegd, per soonlijk geen bezwaar te 'hebben den toan terug te nemen in de wierkverschaf- fing, wanneer hij kon aaintoonien welke schulden waren afgedaan toen het geld op was. De toan is niet verschenen. De voor zitter herinnert er aan dat de werk loosheid zooveel moeilijkheden baart. Aan Ide eene zijde staan de gemeente-finan ciën en aan ide andere kant de belan gen van de toenschen, terwijl de voor schriften streng zijn. Aan loon hteeft de werkverschaffing hiet eerste kwartaal '33 gekost f 8500, terwijl aan de werkeloozen- kassen f1500 werd gesubsidieerd, totaal f 10.000. Het aantal werkloozien is nog stijgend. De commissie heeft 'Ben confe rentie gehad met dhr. Stevens en de Ned. Heid'e-Mpij. Dhr. Stevens kon er zich mede vereenigen dat het toezicht op de werkverschaffing zou overgaan op idle Ned. Heidie-Mpij., hetgeen Middelburg, Goes en Vlissingen ook hebben gedaan, want op 't 'gebied van de werkverschaffing hebben de gemeenten niet veel meer in te brengen. Neemt ide gemeente de N.H.M. in den arm', idan kost zulks f20 a f24 per week aan loon, •plus 5 0/0 administra tiekosten. Spr. zou dhr. Houdkatop en den voorzitter van fat ricage naar Goes willen laten gaan, teneinde eens te on derzoeken hoe de werkverschaffing daar onder toezicht van Idle Heide-Mpij. werkt. Hoewel spr. niet reageert op kranten artikelen, heeft het hem onaangenaam getroffen, dat in „HetVolksblad" een artikel is verschenen over den burge meester van Zierikzee, 'die de menschen „in de houding" zou laten staan. Al is spr. oud-officier, alle excercitie is hem vreemd. Stukkien als deze maken spr.'s taak erg moeilijk, Wiannjeer men voor zichzelf de overtuiging heeft zijn best te doen om) de zaken zoo goed moge lijk te behandelen. Dhr. v. d. Doe was de kwestie van den toan, die uitgesloten werd, toen hij de f 150 kreeg, 'bekend. Eenige dagen daarna kreeg de zaak een scherpen kant, door 'het ingezonden stuk. Die scherpte meent spr. niiet te veel te moeten af keuren, omdat 'den laatsten tijd de werk verschaffing minder goed werkt. De raad heeft als norm (als maximum, interrum peert dé voorzitter) f 12 per week aan genomen, maar dat wordt lang niiet al tijd uitgekeerd. Er is een teruggang merkbaar in de werkverschaffing. De 'heer Catshoek betreurt het, 'dat B. en W. in de kwiestie van het uitsluiten van den toan, die de f 150 had gekregen, zich niet voldoende op de hoogte heb ben gesteld' van ide gezinsomstandighe den, toaar blijkbaar hun oor te luiste ren hebben gelegd aan verkeerde deu ren. Voor ide vrouw uit dat gezin heeft spreker respect. In dat gezin was achterstand en toen de toevallige bate van 150 gulden binnen kwam is er veel betaald. De vrouw vond het een beleediging aan de commissie te moeten uitleggen waaraan het geld besteed was. Aan spr. heeft ze het wel gedaan en toen is gebleken dat f 145.49 was uit betaald voor allerlei zaken, maar dat, naar toen zegt, heel de buurt zou ge- tracteerd zijn, is onwaar. Niet een Ge meentebestuur is aan 't woord gewêest, maar een Armbestuur! De voorzitter Ihoort vo;or het eerst, dat „men" gezegd heeft, dat heel de buurt is getracteerd. Wanneer de com missie een briefje was overhandigd', zoo- als aan dhr. Catshoek is verstrekt, dan was 'men wellicht niet onbewogen ge bleven voor de feiten. De heer Gerritsen toeent het ingezon den stuk in twee stukken te moeten splitsen. De inzender is het niet eens met de werkwijze van |de commissie voor de werkverschaffing in het eerste deel, maar hij legt in 't tweede deel den bur gemeester woorden in den mond, waar van spr. niet kan aannemen dat die woorden gesproken zijn. Spr. betreurt ook 'het artikel in het „Volksblad". De heer Catshoek geeft den heer Ger ritsen 'in overweging een voorstel te doen, tot instelling van een onderzoek, of hij dingen geschreven heeft, die niet waar zijn. Wat de geïncrimineerde zin- snede betreft, uit het artikel in 't Volks blad, ook hem komt die reer ongeloof- 1 waardig voor. I De heer Gerritsen memoreert dat vol- I gens het ingezonden stuk de burgemees- ter zou gezegd hebben: „Je kan het j tegenwoordig met de eerlijkheid niet zoo 1 nauw meer nemen". Spr. vraagt of de voorzitter verklaren wil idat hij d'eze 1 woorden niet heeft gebezigd. I Dat verklaart ide voorzitter gaarne, dat hij zulks niet heeft gezegd. De heer W. den Boer meent te kun- nen constateeren, dat er «een verhouding 'in den raad is gekomen, die om een oplossing vraagt en dient een motie j in: „De raad der gemeente Zierikzee, gehoord de verdediging van het vraag- stuk werkeloosheid door den burgemees- ter, voorzitter van iden raad, stelt voor 1 h'èmi in dezen zijn volle vertrouwen bij voortduur le verleenen en gaat over tot 1 de orde van den dag". J De voorzitter stelt geen prijs op deze im'otie. Het vertrouwen dat een voorzitter j heeft wordt niet uitgedrukt door woor den, toaar door daden. Spr. schroomt 1 geen critiek, hij staat nu eenmaal in de goal. Het artikel in 't Volksblad over het be„commandeeren" van werkloozen heeft foönn gehinderd. 1 Het kan niet door een Zierikzeeënaar zijn geschreven, want die weten dat hun 1 «burgemeester niet zoo is; spr. behoort I niet tot het type „sabeldrager". Dhr. W. den Boer trekt zijn 'motie in. I Dhr. Gerritsen herinnert aan ide tijde- lijke onderwijzersbenoeming aan de Ulo- 1 school. In,de vergadering, waarin tot de aan stelling werd 'besloten is toen gevraagd: kunnen wij geen last krijgen met de wachtgelders. Medegedeeld is toen dat men ;geen moeilijkheden verwachtte, maar nu is bekend idat de toen aangestelde onderwijzer mlet 1 Mei door een wacht gelder imeet worden vervangen. Spr. is naar den minister op audiëntie gegaan, heeft die zaak uitgelegd, toaar kreeg nul op 't rekwest. Spr. wil nu een ander ministerie afwachten mét misschien meer kans op succes in deze kwestie. Voor- loopig wenschte hij de tijdelijke leer krachten tot ide groote vacantia te hand haven, wat B. en W. toezeggen. J Hierna volgde sluiting der vergadering. WEGGEBRUIKERS .OPGEPAST. Voor wielrijders. Rijdt nimmer met meer dan twee naast elkander. (Blijft op smalle wegen zelfs achter elkaar). Rijdt niet op den rijweg, als daar naast een fietspad aanwezig is. Rijdt op rijwielpaden achter elkander, tenzij toet pad zéér breed is. Geeft tijdig teekens: Als gij stoppen wilt of vaart vermin deren door het op en neer bewegen van uw arm'. Als gij van richting veranderen gaat door het zijwaarts uitsteken van uw arm in de nieuwe richting (bij linksaf gaan dus den linkerarm uitsteken bij rechts- gaan den rechter). Voorziet uw rijwiel van een behoorlij ken, verticaal geplaatsten, reflector of rood achterlicht, een goede bel en, wan neer de fiets een vrijwiel heeft, boven dien van ten minste één krachtig wer kende rem1. Richt den lichtbundel van uw fietslamp schuin naar omlaag: vermijdt verblinding! BURGERLIJKE STANDEN» Over de maand Maart. SCHERPENISSE. Gebloren: 7, Neeltje Christina, d. van J. van Gorsel en C. Bevelander; 7, Cornelia Maria, d. van M. Suurland en C. Petappel; 12, Jan, z. van B. Suurland en M. Braai; 18, Grietje Ja- ooba, id. van P. Suurland en C. Tichem; 29, Marinus, z. van H. M. Duinhouwer en H. C. Polderman. Gehuwd: 9, J. J. de Witte, 23 j., (van St.-Annaland) en E. Jansens, 21 j. j.d.; 9, M. D. Uijl, 26 j., (van Poortvliet) en C. C. Geuze, 24 j.; 23, L. A. Jan sens, 18 j., en P. J. Bijnagï©, 18 j. Overleden: 2, Marinus Rijstenbil, 93 j., wed. van Aaltje Kaashoek. ST.-ANNALAND. Geboren: 2, Cornelis, z. van J. Verhoole en N. A. van der Klooster; 10, Maatje Pietemella, d. van Chr. van T Hof en P. C. Feijtel; 13, Chris tina, id. van C. J. den Boer en M. M. Schot; 20, Pieter, z. van J. de Graaf en J. Keur; 28, Antje, d. van M. Gun ter en S. Rijnberg; 27, Cent, z. van G. C. Goedegebuure en C. Priem. Gehuwd: 23, J. Gaalteer, 20 j. j.m., (van St.-Maartensdijk) en P. Heijboer, 20 j. j.d.; 23, P. Scherpenisse, 23 j. j.m., en M. D. Goudzwaard, 25 j. j.d.; 30, L. Heijboer, 20 j. j.m. en J. van den Boo- gerd, 19 j. j.d. Overleden: 4, Johannis iden Haan, 40 j., echtg. van A. J. Heijboer; 10, Mat- theus Heijboer, 82 j., echtg. van J. Kaas hoek, eerder van A. W:. Lindhout. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 3, Ge rard Marinus, z. van M. Hengstmengel en M. S. Ponse; 5, Johan Dingenus. z. van C. E. B. Knook en M. C. Hartog; 6, Geertruida Wdlhelmina, d. van P. J. Robbe; 8, Cornelis Dingenus, z. van P. C. Goedegebure en C. J. G. Dorst; 12, Elizabeth Maria, d. van I. van Ast en J. G. M. Lange'weg; 29, Johannes Cor nelis, z. van A. v. d. Boogaart en R. C. Pot. Géhuwd: 2, J. M. van Gorsel, 25 j. j.m., en L. K. van Zetten, 19 .j j.d.; 2, Wi. M. Poot, 26 j. j.m., en P. Klaasse! 24 j. j.d. Overledien: 16, W. van Burgt, 89 j., wedn. van W. de Jager; 25, D. J. Luijk, 61 .j, wed. van C. Knuist; 31, R. de Graaf, 71 j., wed. van D. van der Rhée,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 10