ADVERTENTIÊN. THEEMUTS EN EIERWARMER Een aardige combinatie. We kunnen de theemuts en eierwarmer, natuur lijk ln de kleur breien, die we zeJf wenschen. doch om een voorbeeld te geven, hebben wij zelf tinten aangegeven. Nadat de muts gebreid ls wordt een ander gedeelte van satinet gemaakt en opgevuld met kapok of watten, hierover komt de gebreide muts. De hoofdkleur is groen, terwijl we tevens kleine bolletjes wol noodig hebben in een don kerder tint groen, rood, geel, roze, zwart, bruin en mauve, een paar alluminium naalden en haar naald, waarvan de dikte afhangt van het al dan niet stijf haken of breien; vermoedelijk brei naalden no. 3^2 en haaknaald 3. De hoogte van de theemuts zal ongeveer 19 cM. bedragen en de wijdte 24 a 25 cM.; men kaa echter deze zelf naar verkiezing wijzigen De theemuts. Met de groote kluwen wol, dus de zachte tint groen worden twee lapjes in rechte en averechte toeren gebreid, die de gewenschfe afmeting heb ben; de eerste toer recht, nè de opzetsteken zat recht verdraaid gebreid moeten worden. De twee deelen worden op elkander gelegd, zóó dat de goede kant buiten komt en de zij- en boven kanten met vaste steken aan elkander gehaakt met de donkere tint groen in vaste steken; daarna wordt de geheele onderkant met donkergroene wol omgehaakt. Nu beginnen wij met de garneering van bloe men en blaadjes, die op de muts gehecht worden, zooals de teekening aangeeft. De blaadjes. 7 kettingsteken omkeeren, 1 steek overslaan, ter vervanging van de eerste vaste 6 vasten, hierdoor krijgen we een nerf van het blad; we herhalen 7 kettingst., 1 steek overslaan, 6 vasten, dan een vaste in de 6e vaste van Cc le nerf, dit herhalen we nog éénmaal, zoodat we drie nerven hebben, die op de teekening zijn aangegeven. Op de eerste nerf worden op elk der 6 vasten weer vasten gehaakt en 2 vasten in de laatste steek. 3 vasten, 7 stokjes, 3 vasten, tot aan het einde van de rij, die door de twee eerste nerven is gevormd. 2 vasten in de punt, 3 vasten, 7 stokjes, 3 vasten, langs 'de andere zijde van de derde nerf, 2 vasten in de punt van de derde nerf; -daarna met halve vasten naar het middelpunt der bladen haken en 7 kettingst.. 1 overslaan en 6 vasten in de volgende lussen maken; hierdoor wordt het steeltje gevormd. De 4e der 7 stokjes komt juist in het midden tusschen 2 bladen. Op deze wijze worden 4 blaadjes gehaakt. Voor de bloemen maken we een hart van zwarte wol, beginnen met 5 kettingsteken, maken met een halve vaste een ring. In den ring komen 16 stokjes, maar voor het eerste haken we 3 kettingsteken, sluiten met een halve vaste. Zwarte draad afbreken en een van de gekleurde aanknoopen. 2e rondte. 3 kettingst., 1 stokje, dubbel stokje (wol 2 X over de haak slaan), 1 stokje op (deze 3 st. komen boven de drie kettingst. der vorige rondte), 3 kettingst., halve vaste in dezelfde steek van het laatste stokje; op deze wijze worden 5 blaadjes gevormd. Af hechten. We maken nu 7 bloemetjes in verschil lende kleuren (4 voor de muts), alle met zwaTt of bruin hartje. Steek. 15 kettingsteken, omkeeren, 14 vasten afhechten. Afwerken. In het midden der bovenkant wor den twee blaadjes met een afhangend steeltje bevestigd (aan beide zijden één blad), en wel zoo, dat het middelste gedeelte van het blaadje wat uitsteekt. Beide punten worden aan elkander vastgehecht. De vier bloemen en twee bladen worden op het breiwerk gehecht. De Eierwarmer, Een recht lapje wordt gebreid, dat 10 bij 10 cM. in het vierkant is; bij de laatste toer worden telkens 2 st. samen gebreid, daarna wordt een draad afgebroken en door een stopnaald gehaald om eenige malen door de steken te halen; daarna wordt het lapje dichtgenaaid en de onderkant met donker groene wol omgehaald. Aan de bo venkant worden 3 bloemetjes van verschillende kleur opgewerkt zóó, dat de bloemetjes iets uit steken; onder elk bloemetje komt een recht steeltje. HANDIG KEUKENTRECHTERTJE. Het is zoo gemakkelijk, niet waar, Indien wij in onze keuken allerlei kleine hulpmiddelen, waar door wij tijd sparen bij de hand hebben. Zoo hebben wij zoo vaak een of ander te vullen met een kleine opening, zonder hulpmiddel kunnen wij onze peper- en zoutstrooiers b.v. heel moeilijk bijvullen. Bijgaand trechtertje, dat van dun carton gemaakt wordt, kan ons hierbij goede diensten bewijzen. We knippen een stuk van het dunne carton in den vorm, die het voorbeeld aangeeft, met een lengte van 19 cM. en een breedte van 16 cM„ knippen de ronde hoekjes weg en geven een trechtervorm aan het carton, waarna we de zijden met goede kleefstof dicht plakken. Het geheel kan daarna met gekleurd papier beplakt worden aan de buitenzijde althans. Een klein ringetje wordt van papier geknipt en tegen de achterzijde geplakt, hierdoor wordt een dun koordje gehaald, waaraan het opgehangen wordt HET GEBRUIK VAN ZOUT. Zout mag in zeer vele gevallen een prachtig hulpmiddel zijn om vlekken te verwijderen, maar kan ook wel eens leelijke plekken geven, indien er mede op zilveren of nikkelen peper- en zout vaatjes gemorst wordt en de korreltjes niet bij het opbergen worden verwijderd. Zilveren en andere metalen lepeltjes, die in het zoutivaatje blijven staan,slaan aan en verkleuren zelfs. Wasschen in zeepsop helpt niet, evenmin is poetsen afdoende. Wat hiertegen te doen Is? Een heel eenvoudig middeltje werkt probaat; men zorge slechts een klein ileschje olijfolie bij de hand te hebben en met de olie worden de aan getaste plekken der metalen voorwerpen goed dik ingewreven, daarna een paar dagen weg gezet. Na dien tijd wordt de olie met een flanellen doekje verwijderd en kunnen de voorwerpen worden gepoetst. Nu wij hierboven hebben aangegetoond, hoe zout vlekken kan veroorzaken, willen wij toch ook nog even op het groote nut van genoemd mineraal wijzen. Indien men vochtige kelderkasten heeft, plaat se men in de vier hoeken een pot met zout; dit zal de vochtige lucht tot zich trekken en wanneer de inhoud der potten erg nat wordt, droge men het in de oven of op de kachel, om het daarna weer te gebruiken. Een practisch en goedkoop hulpmiddel om vocht te onttrekken aan min of meer vochtige vertrekken of pro visiekasten! BLOUSE EN ROK voor meisjes van 1216 jaar. (7750) Blouse en rok, zooals deze afbeelding ons te zien geirft. vormen een aardig geheel. b:v. een effen of fantasierokje mer een vyella blouse in bijpassende tint kleeden heel aardig. Indien we hieraan de voorkeur geven, dan leent dit model zich ook heel goed om er een japonnetje aan één stuk van te maken. Het patroon der blouse wordt dan op taille hoogte afgeknipt, ingehaald en aan het rókje gezet. De blouse met Hoogopslaande kraagje heeft middenvoor een split, terwijl als sluiting een lint of dun koord gebruikt wordt. De raglan mouwen worden met een smal boordje aan de onderzijde afgewerkt; het rokje, dat uit twee baantjes be staat is achter een weinig klokkend en heeft midden voor een diepe plooi. Maken wij de blouse van effen stof, dan is een garneering van'kruissteek in gekleurde zijde op kraag en manchetten heel aardig, evenals enkele eenvoudige motieven op den bovenarm. Strijkpatronen hiervoor zijn in handwerkwinkels te verkrijgen. Knippatronen 0.58. JURKJE VOOR MEISJES. van 25 jaar. 7105 Flanellen of vyella jurkje voor kleine meisjes, dat naar verkiezing ook met -*en lang mouwtje gemaaki kan worden, dat aan de pols eenige ma len wordt ingehaald, zoo dat een klein strookje op de hand valt. Langs de hals wordt de ruimte 5 a 6 maal onder elkander ingehaald en verdeeld, zoodat een kleine ronde pas gevormd,j wordt. Patronen verkrijg-: baar voor ƒ0.58. 7/05 GELEGENHEIDSJURKJE voor meisjes van 47 jaar. (7757) Dit jurkje kunnen we zonder of met een klein pofmouwtje maken, van wit of zacht» gekleurde dunne soepele stof, alsmede van fluweel. De voor- en achterzijde van het jurkje hebben beide drie baantjes, smal aan de bovenzijde en naar onderen toe wijder uitloopende. Aan de hals is een rond geknipte bovenpas, waaraan over de bovenarm valt Patronen verkrijgbaar voor f 0.58. ONZE KNIPPATRONEN. Patronen worden toegezonden na overschrij ving van ƒ0,58 op postrekening 191919 t.n.v. den „Knippatronendienst" te 's-Gravenhage. Aan vragen kunnen ook per postwissel geschieden. Patronen, die per brief, besteld worden onder bijsluiting van postzegels kosten f0.68 en dienen geadresseerd te worden aan de mode-redactrice van dit blad, Muzenstraat 5B, 's-Gravenhage. De maat en het nummer van het gewenschte patroon met uw naam en volledig adres duide lijk in blokletters vermelden. Bij elk patroon wordt onze nieuwe modekraat voor het gebruik medegezonden. Denken en Oplossen Nummer39. Ziehier een opgave, om eens goed over na te denken. Ik besla uit twee zelfstandige naaral- wooraen. Mijn laatste deel is het tegen gestelde van mijn geheel, terwijl mijn eerste door jong en oud, rijk en arm1 gedragen wordt. Welk zelfstandig naamwoord wordt bedoeld Antwoord op nummer 38. De twee Indische troepen, waarvan de vorige week gesproken werd, zijn geen van beide uitmuntende in kwantiteit. Het eene gezelschap bestaat uit vijf, het an dere uit zeven artisten. ore. Leesdienxt Geref. berk. 930 en 2 ure. ds. Vreugdenbil Oud-^pref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, dhr Wynne te Oldebroek. Poortvliet 9. 0, Leeskerk en 2 ore, d* Moerman Geref kerk 9.:-0 en 2, de He r de Vries; 6 ure Leeskerk. Gerei. gem. 930, 2 en 6 ure. Leeskerk Scberpenisse. 9.?0. Leeskerk en 2 nre. ds de Baan. Geref. gem. 9.30, 2 eu 6 are, Leeskerk. Stavenisse, 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5 30 ure Leeakerk. St-Annaland. 9 30, ds. Van Doorn en 2 ure, Lf-esi- erk, Geref. gem. 930, 2 en 5 30 ure. Leeskerk, CONCERTZAAL-SOUNDBIOSCOOP. Richard Tauber. Een aangrijpend beeld uit het Zeemans leven! Vijf jaren lang heeft de „Gute Holfnung" de oceanen doorkruist. En thans na lange jaren is ze die ha vein binnengeloopen en k omen deze man nen, vrienden geworden in den loop der tijden, weer aan wai. Kapitein, stuurman, zoowel als licht matroos hebben genoeg van het zee mansleven en storten zich van ganscher ha^e in de hun zoolang ciinthouden ge nietingen van het leven aan wal. Elk dezer vijf zeelieden heeft zijn eigen ervaringen en allen, zoowei de eerste als de tweede, derde en vierde moeten erkennen, dat hun droomen slechts droo- men waren en de werkelijkheid bedrieg lijk is. En de vijfde is de stuurman Pe ter, de jonge knappe zeerob, gekomen om zijn zuster te vinden, die hij niet vindt. Hij ontmoet een meisje van de straat, dat hij lief krijgt. Hij vergeeft haar haar misstappen, wil haar trots alles tot zijn vrouw maken. Een leven vol zonneschijn en geluk wenkt. Daar komt het verschrikkelijke weten een ontzettend geheim openbaart zich hem en het meisje. Voorgoed zijn zij geschei den... Hij keert terug naar de zee, die hij voor altijd vaarwel gezegd had en vindt pp het schip zijn kameraden gebroken als hij, door ontgoocheling en teleurstel ling. Het schip vaart weg en voert met zich vijf menschen, wier harten moede zijn en verweesd. „Ich glaub' mie mehr an eine frau", is de eerste groote zingende en sprekende film met Duitschland's beroemden tenor Richard Tauber. Alleen reeds het feit dat thans een ieder in de gelegenheid gesteld wordt dezen buitengewonen zanger te hooren is een gang naar deze film waard. De film biedt veel afwisseling en toont kte amusante zoowel als de tragische zijde van het groote stadsleven. Tauber's stem klinkt door de microfoon even hel der als in werkelijkheid en vier liederen, het een nog mooier dan het andere, zingt hij op de van hem' bekende wijze, o.a. Deine Mutter bleibt immier be dir eni Ueber's Meer groess ich jdich Heómat- land- EVEN NADENKEN. Vergeven is zich zeiven teruggeven. Wie zijn karakter prijs geeft, zinkt in de diepte. Zielskracht stempelt den mensch tot held. Eenvoud wekt aan 't eind altijd eerbied. Hoe (minder woorden, hoe beter gebed. ONGELUKKEN. Te Harskamp was de 16-jarige Burgers bezig carbid in een laschtoestel te doen. Vermoedelijk is hij er te vlug met vuur bij gekomen, waar door het toestel uit elkaar is gespron gen. B. werd ernstig aan het hoofd ge wond en is op weg naar het ziekenhuis le Arnhem1, waarheen hij per zieken auto werd vervoerd, overleden. Op den rijksstraatweg Enschede—Hengelo is onder de gemeente Lonneker een aan rijding geschied tusschen een auto van ir. G. en een autobus uit Almelo. De auto van den heer G. werd totaal vernield. Hij zelf kreeg ernstige hoofdwonden en zijn vrouw eQ kindje liepen beenbreuken op. Alle drie zijn naar het ziekenhuis te Enschedé vervoerd. De autobus werd beschadigd. Bij den spoorwegover gang aan den Amsterdamschen strtratweg te Utrecht is de 20-jarige P. H. V. uit Utrecht onder een zeswielige, met stee- nen geladen vrachtauto geraakt. V. was onmiddellijk dood. ZWARE BRAND. Woensdagnacht om streeks 12 uur is een ernstige brand uitgebroken in hel gebouw van de fa. Kraemer en Röder, handel in IJzerwa- ren en Gereedschappen, gevestigd aan den Middensteiger te Rotterdam'. Het pand bestaande uit een grooten winkel, met magazijnen en kantoorlokalen, en vijf verdiepingen hoog, strekt zich met het aangrenzende pakhuis, uit over een diepte van ongeveer 150 M. Onmiddel lijk naast dit pand ïs gevestigd het mo demagazijn van Esders, terwijl zich aan de achterzijde o.a. bevinden een hout- opslagplaats en een tabaksfabriek. Een nachtwaker ontdekte den brand. De brandweer rukte dadelijk met groot ma teriaal uit, hetgeen ook noodig was, want in een ommezien had zich in het gebouw een geweldig vuur ontwikkeld en had het vuur zich met groote snelheid over nagenoeg het geheele gebouw uitgebreid. Niet minder dan zeven motorspuiten en twee drijvende spuiten, benevens een groot aantal slangenwagens namen aian de blussching deel. De 'brandweer con centreerde haar grootste taak op behoud van het gebouw der firma Esders, dat eerst kort geleden gebouwd is. Omstreeks twee uur kon de brandweer zeggen, dat het groote gebouw van Esders gespaard was. Een nieuwe prooi viel aan het vuur ten deel in het pakhuis van de tabaKs- firma Koch Co., dat in enkele oogen- blikken reeds als een fakkel brand de. Er bestond daarna weer ernstig ge vaar voor de andere pakhuizen, die in het blok zijn ingebouwd en die tot dus ver waren behouden. De families uit de huizen, die om het complex liggen, heb ben hun huizen in allerijl moeten ver laten. Met man en macht werkte de brandweer en tegen half vijf Donder dagochtend was zij de brand meeste^. In het geheel was met 45 stralen water gegeven. De brarid is tenslotte beperkt gebleven tot eenige groote pakhuizen. Totaal uitgebrand zijn het pekhuis van idle fa. Kraemer Röder, 't grootie pakhuis van de firma Koch Co., waar in een groote voorraad tabak lag op geslagen en de zolderverdieping met 2 étages, van het pand der fjrmg Kraemer. en Röder aan den Middensteiger. De in ventaris van de firma gebr.. Kraemer vertegenwoordigt een waarde van onge veer twee ton, in het pakhuis van de N.V. Koch Co., lag voor f 1.000.000 aan tabak opgeslagen. Daarboven is er nog zware brand- en waterschade aan gericht aan belendende perceelen. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN..,. Alphen aan den Rijn (V.D.) Donderdag avond zijn 2 beschonken cafébezoekers in de Raadhuisstraat alhier slaiags ge raakt. De 23-jarige los werkman B. van Leeuwen en de 25-jarige betonwerker Hyman hadden reeds in het café „De Vergulde Wagen", waar ze meer ge dronken hadden dan ze konden verdra gen, twist met elkaar gekregen. Na slui tingsuur werd de ruzie op straat voort gezet. Van L. trok plotseling een groot dolkmes en bracht daarmede H. een steek in den linkerschouder toe. Boven dien bedreigde hij H. met een revolver. H. bleek vrij ernstig gewond te zijn en werd voorloopig verbonden. Van L. is in arrest gesteld. VERHOOGING ENGELSCHE MARINE- BEGROOTING. Londen (V.D.) Volgens de Marinemedewerker van de „Daily Tele- graph" verwacht men in Engelsche Ma rinekringen met stelligheid, dat de En gelsche Marinebegrooting voor het jaar 1933/1984 belangrijk hooger zal zijn dan diie voor het begrootingsjaar 1932/1933. JAPANSCHE VLOOTMANOEUVRES. - Tokio (V.D-.) De Japansche vlootmanoeu- vres zullen dit jaar eerder worden ge houden dan gewoonlijk en i0.a. zullen oorlogsoefeningen van een speciaal ka rakter er bij worden ingelascht. De ma noeuvres zullen in den Stillen Oceaan worden gehouden in de omgeving van de onder Japansch mandaat stamde Ma- riannen en Carolineiieilanden. Zij zullen zich uitstrekken tot ide Marshalleilanden. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. Teyping (V.D.) De sneeuwstormen en de temperatuur beneden nul in het strijdge bied van de provincie Jehol zijn oorzaak van de bijna volslagen rust in het gebied der Japansche en Chineesche troepenj. Alleen enkele ruiterpatrouilles kwamen met elkaar in botsing. Tengevolge van de sneeuwstormen konden geen vlieg tuigen opstijgen, zoodat aan het bom bardement der Japansche vliegtuigen van Kailoe dat reeds eenige dagen duurjde ben einde kwam. Burgerlyke Stand van Zierikzee. Geboren: 14, Cornelis, z. van D. Lege- mate en A. den Boer; 14, Marinus Pie< ter, z. van P. J. Beuzenberg en M. C. Smalheer; 17, Gerarda Elizabeth, d. van C. M. Timmerman en J. Potappel. Gehuwd: 18, J. Leijdekkers, 28 j. j.m., en L. P. den Haan, 21 j., j.d. Overleden: 14, Johann Hermann Thien, 73 j., echtg. van A. J. Schouten; 19, Adriana Jozina Hoekman, 7 w. SPORT,, Thoolsche competitie: Oud-Vossemieer. Afd. I. O.V.C. II—S. O.C. I(St.-Maartensdijk): 2—0. Brab. Voetbalbond, le klasse: O.V.C. I Mevo III (Bergen op Zoom): 61. ZIER1KZEE, 19 Januari. Chevaliergerst i 4.50; br. 'boonen f 7.557.75; erwten (schokkers) f 11—14.50; per 100 k.g.; aardappelen (eigenheimers) f 0.325; idem bonte f 0.90—1; blauwe f 1; per 70 k.g.; uien, groote bruine en id. witte f 1— 1.10; id. grove f 0.50—0.75; per 50 k.g. Weinig aanvoer en vraag. BROUWERSHAVEN. In het begin van deze week zijn alhier verhandeld, gesor teerd en verscheept: 2100 balen uien en 650 H.L. aardappelen. De prijs van de uien bedroeg f 1 per baal van 50 k.g. en van de aardappelen f 0.90 voor de bonte en f 1 voor de blauwe. Veiling van 19 Januari. GROOTE VEILING. Kipeieren f 3.50; kleine f 2.60. KLEINE VEILING. Eendeieren f 3.60—3.70; boter 59—67. Vailingsv. „Eendracht" te Tholen. Veiling van 18 Januari. Grove uien f 2.03—2.04; gewone Rijns- burger f 2.80—2.94; id. br. f 2.87—2.95; drielingen f 2.51—2.59; picklers f 4.98— 5; stekuien f 2.29. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 763.6 te Sodankyla (Finland). Laagste 751.3 te Isafjord. Verwacht tot den avond van 21 Jan.: Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar- of half bewolkt, weinig of deen sneeuw, lang zaam. toenemende vorst. Fietsers licht op: Van 20—21 Januari van 4.5S_7.29. 21-22 4,54_7.28. 22—28 4,567.27. Ap oth eken. Zondag 22 Jan. is, na; 2 uur, de opot- üheek-Gasille geopend. ONDERTROUWD: JOHANNES JACOBUS VAN TOL, Wedn. van Zoetje Reedijk, en JEANNETTE ANNA DE GRAAF, -Wed. van A. den Boer. Paradijslaan 135, Rotterdam', r-rr-20 Jan. 33. Heulstraat 16, Huwelijksvoltrekking 1 Februari a.s. Toekomstig adres: Paradijslaan 105.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1933 | | pagina 2