Zierikzeesche Niiuwsbodt TWEEDE BLAD FEUILLETON. EEN DAPPER MEISJE. Uit Stad en Provlnole. Bij Verkoudheid Mijrihardt's bihooranda bij da u» Vrljdiq 16 D>o. 1932, M. 12403 DAPPERHEID. Ten allen tijde en bij alle volkeren gold dapperheid als een deugd. Voor dien edelman der middeleeuwen was zij een der voorwaarden om in den ridder stand te worden opgenomen. En (nog altijd wordt er eenigszins hoog opgezien tegen iemand, idie als dapper bekend staat. Dapperheid veronderstelt actie vaneen onverschrokken geest, die zich geroepen voelt om te volbrengen, wat zijn inziens in elk geval en onder alle omstandig heden gedaan moet wprdein. Men treft haar aan in 't klein en in 't groot, meestal in gunstigen zin en soms ook wel in ongunstigen zin. Maar altijd was zij het kenmerk der gropten van alle tijden, die hun eigen weg volgend, zich in 't minst niet om afkeuring of tegen werking bekommerden. Een begaafd mensch, wien elke graad van dapperheid ontbreekt, zal moeilijk tot daden van beteekenis komen. De mensch echter, die handelt, zal reeds een zekere mate van dapperheid ontwikkeld hebben. Vraagt niet elke tijd om dappere men- schien en kan ook de onze het zonder hen stellen? Is een dappere niet dikwijls een baanbreker en wegwijzer voor hen, die niet op eigen krachten durven ver trouwen? De wereld van thans heeft hem n.et minder noodig overtuigd als zij is, t stilstand slechts door handelend pp- -eden kan worden overwonnen. Wij hebben eerbied voor den dappere, ofhdat deze zich weet te handhaven. Hier bij behoeven wij echter iniet stil te staan, daar wij kunnen beproeven om ook bij onszelf die zielekracht vrij te maken. Elk bestaan heeft zijn eigen moeite en strijd, zijn tegenkantingen en belemmleringen. Wie dan geen dapperheid betoont -tot in het uiterste, zal van de omstandigheden altijd min of uiteer afhankelijk blijven en kan nooit bteheerscher worden van zieh- Zelf. Daarbij komt nog, |dat ld© geheel© toe- and idler wereld, Ide zorgen ,van onze denden en verwanten, kortom de nood, aar men idie ook tegen komt, niet rnin- 2r luid een beroep doen op onze dap- erheid'. De ontplooiing dezer laatste beteekent groei. Het begrip groei is van grooter beteekenis dan wij [doorgaans meenen. Het is de beweegkracht, welke uitgaat van het ééhe centrum en het is ons beste deel. In ons wordt het gevoeld als een innerlijke bewogenheid, welke zich in een scheppende handeling uiten moet. En dit tuist geeft beteekenis aan het leven. Waarom gevoelen kinderen zich vaak :qq gelukkig? Omdat zij bezig zijn naar alle richtingen te groeien. D© volwassenen daarentegen gevoelen zich niet zelden vóór iden tijd versleten, zpojdat het lijkt, alsof de groei heeft opgehouden en Ide afsterving reeds be gonnen is. Elke gezonde ontwikkeling wordt van binnen uit voltrokken. Voor de (meesten Onzer echter is het gebied van onZe eigen natuur een vreemd, verboden ter rein en toch ontspringen hier jde fontei nen van het stralende, sprankelende leven. Men weet nooit van elkaar ien ook niet eens van zichzelf, wat er in ons zit, zoolang men niet beproefd is. Zooals in 't algemeen bij conflicten in ide' buiten- Wereld en overal zoodra de nood aan den man komt, de ware aard eens men- schen aan den dag treedt. In die alge- meene beproevingen worden we gewoon lijk te licht bevonden. Toch worden we m©teen bewust in welk .opzicht ten in welke graad we in gebreke blijven. En hier ligt een taak voor een krachtige be handeling. Aan dapperheid is tegenwoordig meer dan ooit gebrek, zooals Idoor de alge- Naar het Engelsch van CH. GARVICE. 18 (Nadruk verboden.) meene verslagenheid en ontmoediging on feilbaar worden aangetoond. Moge alles er op gezet worden om die overwinnende kracht in ons op te roepen. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 9 December. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Het adres van B. en W. van St.-Maartensdijk wordt voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt aan het Comité van Actie voor behoud van de Tram een bijdrage te verlee- nen, berekend naar 2 cent per inwoner. Aan A. Stouten wordt ontheffing ver leend van hondenbelasting voor 1 hond en voor i/a jaar. Aan M. C. Boogert wordt ontheffing verleend van schoolgeld voor 1 kind en voor 6 (maanden. Het supple toir kohier der hondenbelasting voor '32 wordt vastgesteld, in totaal op f 16.50 en met 6 aanslagen. Besloten wordt om aan Ged. Staten ontheffing te verzoeken van de verplichting tol het geven vjan on derwijs in het vak lichamelijke oefening aan de io.l. school. De voorz. deelt mede, dat door een fout in den bouw 'der ge meentegebouwen, de Z.W. gevels door slaan. Bij iden regenval in October is dit zeer erg geweest, vooral in de ont vangerswoning. Het euvel is alleen weg te nemen door het bestrijken der buiten muren met een preparaat, dat dit door slaan verhindert. Bij informatie is geble ken, dat dit preparaat „Pyroil" een uitste kend middel schijnt te zijn om muren tegen het indringen van vocht te be schermen. De te behandelen oppervlakte is door den gemeentebouwkundige opge nomen en bedraagt ongeveer 547 M2. Na ampele bespreking wordt besloten aan de Chemische fabriek Pyroil de uiterste prijs te vragen voor het bewerken der buitenmuren. De voorzitter deelt mede, dat de controle over de werkverschaf fing zal worden uitgeoefend door de Ned. Heidemaatschappij; de kosten de zer controle komen voor de helft voor rekening der gemeente. De heer Wan del vraagt of het niet mogelijk is werk te verschaffen zonder rijkssteun. De con trole zal zooveel geld kosten. De voor zitter merkt op, dat het Rijk subsidie verleent in de kosten en ziet het be zwaar van den heer Wiandel niet zoo in. De heer Overbeeke heeft dit be zwaar, dat tegen stukloon moet wier- den gewerkt. De voorzitter antwoordt, dat de Regeering dit eischt. De heer Overbeeke vraagt hoe het zit met het regenverlet. De voorz. antwoordt, dat het hier geen usance, is het regenverlet te vergoeden. De heer Overbeeke wijst er op, dat de werkloozen, voor zij uit bun kas kunnen trekken een wachtweek moeten doormaken. In andere gemeen ten wordt die week dan betaald. Spr. vraagt of dit hier ook niet kan? De voorzitter antwoordt, dat hij daar niet voor is. Alles wordt hier voor de werk- loozen gedaan wat mogelijk is. De 'heer Overbeeke meent, dat er gevallen kun nen voorkomen, waarin het noodig zal zijn om daarin te voorzien. D:e voorz. zegt, dat het in deze gemeente niet zoo erg gesteld is. Het gemeentebestuur helpt zooveel mogelijk mede. Wat de heer Overbeeke bedoelt heeft altijd bestaan en nimmer heeft spr. klachten of aan vragen om steun ontvangen. Die heer Gaanderse zegt, dat iedere arbeider er op rekent, dat hij eenigen tijd zonder werk is en dan heeft hij werk voor zich zelf. De boenen 'moeten nu al 3 jaren werken zonder inkomen. Laten we niet te hard ingaan op hetgeen de heer Over beeke naar voren brengt. De gemeente doet haar best om de menschen werk te verschaffen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Stoutjesdijk, met betrekking tot de straatverlichting, wordt besloten de straatlantaarns des morgens te laten branden van 5% tot 63/d uur. Hierna sluiting. ST.-ANNALAND. Gemeenteraadsverga ring °P Dinsdag 6 Dec. Voorzitter dhr. C. M. P. W. Hanssens; secretaris; dhr. F. M. Boogaard. Aanwezig alle leden. Van de ingekomen stukken noemen wij: Mede- Bleek en vermoeid knielde Lela naast de fontein, het water methaar handten beroerend. Ze plukte een roos en liep toen langzaam', met gebogen hoofd, naar den geleerde terug, die haar stond ga|de te slaan. Na het ontbijt, toen de zo,n boven den heuvelrand uitkwam1, verlie ten zij de Abbey. Als iemand, die droom de, liet de oude man zich door Lela naar de auto leiden, die hen naar het station zou brengen, waar de trein naar Londen juist aankwalm'. Lela, wier ge zicht bleek en strak was als een mar meren standbeeld, keek uit het raampje toen de trein een bocht nam, die de Abbey in 'het gezicht bracht; haar oogen met een wanhopige uitdrukking op het oude gebouw gericht, dat zich in den glans van de ochtendzon koesterde en van haar half-geopende lippen kwam het gemompel „Vaarwel, mijn liefste, vaarwel!" Toen zonk ze zwijgend neer. De (miarkies had niet vergeefs een be roep op haar gedaan. Ze was standvas tig als een vrouw, zelfs in haar wanhoop ze hield te veel van lord Fame om' hem ten gronde te richten. Lord Fane, die niets wist van den Koopt weldadigheidspostzegels. De engel der weldadigheid Houdt weer de armen uitgespreid Om 't arme kind te dekken. Tezamen, met de Post in bond, Tracht zij ons volk in dezen stond Tot weldoen op te wekken. Al wie met Kerstmis of Nieuwjaar Aan vrienden of famolieschaar Altijd een heilwensch brachten, Vindt zij natuurlijk weer bereid Onv daarbij de weldadigheid Een weinig te betrachten. Koopt dus, ter wille van het kind, Dat pas de levensreis begint En zooveel vreugd moet derven. Gij zult daardoor terzelfdertijd Door vriendschap en iceldadigtoeid, Zelf dubbel dank verwerven! J. S. deeling van iden Inspecteur der Dor. Bel. dat aan gemeentelijke inkomstenbelasting nog over 1929/30 is ontvangen f3,60 en over 1930/31 nog f54,60, dat de zuivere opbrengst van ide gemeentefomldsbelasting heeft bedragen f2701,83 (raming f2600, dus meevaller f 101,83). Van iden Minister van Binnenl. Zaken, (dat (de korting op die rijksuitkeering voor deze gemeente 1 bedraagt f222. Van (den Min. van O., K. 1 en W., idat |de gemeente is gecrediteerd voor f33,55, als te veel verhaalde pensi oensbijdragen, n.l. f 880, in plaats van f846,45. Van dezelfde, Idat voor rijksver- goeding volgens art. 97, L.O.-wet 1920, in aanmerking komt f1354 voor dhr. K. Koetsdijk en f 100,42 voor dhr. P. Bouma, anoniemen brief en van alles, wat deze tengevolge zou hebben, was van Lela weggegaan oiml 'met haar grootvader te gaan praten en zijn liefde te bekennen. Hij wandelde naar het hek van de pas torie, zonder iets van den ouden heer te zien en bleef buiten wachten, onder wijl een sigaar rookend. Tenslotte begon hij ongeduldig te worden en belde aan. Het dienstjmieisje deelde hem mee, dat de geestelijke en de professor sa(iwem waren gaan wandelen. Hij besloot olmi maar naar huis te gaan, maar op het terras kwam een bediende hem al tegemoet. „Pardon, mylord, maar de markies stuurt miij om' u. De markies wenscht u ontn'iadellijk te spreken". Edgar stond stil en keek weifelend om zich heen. „Onmiddellijk?" zei hij. „Is over een kwartier of een half uur niet goed?" „Onmiddellijk, zei1 de markies, mylord", antwoordde de man. Op zijn lip bijtend van ergernis en zijn ongeduld onderdrukkend, volgde lord Fane den knecht het huis binnen en vond den butler in de hall. „Wel, wat is er?" vroeg hij, zich af vragend of er nog tijd zou zijn om' me neer Teimlple te bezoeken, voor deze naar bed ging. „De (markies voelt zich heel ziek, my lord, en hij wenscht u dadelijk te spre ken". Edgar gooide zijn sigaar weg en volg de Palmer de trap op. Tot zijn verbazing liep ide buflèr de zitkamer van den mar kies door en liet hem in de slaapkamer. onderwijzer aan jde bijz. school, Zooidat die vergoeding voor 1931 bedroeg f 8745,08. j Als voerschot is reeds ontvangen f8500, zooidat alsnog zal worden uitbetaald f245,08. Het bedrag van (de normale sub sidie, v olgens het Werkloosheidsbesluit 1917, ten laste (dezer gemeente is ge raamd op f 400, van (die extra-subsidie |op f 2 'en van |de extra subsidie voor! '32 vol gens Ide orisisregeling voor het le halfjaar f125. Van Ged. St., Idat |de concessie voor het in stand houfden van een auto- busidienst Stavenisse St.Annalanld St.- Maartensdijk 9 Februari 1933 afloopt; (dat de ondernemer niet van plan is (opnieuw concessie aan te vragefn en er ook niet op verlenging zal w|orden aangedrongen; dat nu ide voiorkeur gegeven wordt aan het automatisch afloop en der vergunning; dat zij (daarom hebben beslote|n geen tus- sChentijdsche ontheffing te verleenen, doch dien (dienst wenschen te zien uitgevoerd tot ien met 9 Februari 1933. St.-Maartens dijk heeft ad'haesie verzocht aan zijn be sluit om Ged. St. te verzoeken Ide jaar wedden van burgemeesters, secretarissen en gemeente-ontvangers te verminderen. Intusschen is reeds een beslissing van Ge|d. St. bekenld (geworden, waarin goed keuring aan genoemd besluit wiordt ont houden, zo.ojdat inu 'wordt besloten bedoeld verzoek voor kennisgeving aan te nemen. In verhand met jde gewijzigde Woning wet Zal tot 19 Aug. 1933 ©en nieuwe bouwverordening worden opgemaakt, p© Directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering >en Arbeidsbemidde ling heeft bericht zich te kunnen vereeni gen met het standpunt van den raad, be treffende jde belooning van Iden agent :der Arbeidsbemiddeling. Hij is dus bereid van da toitale weidde ad f150, de helft oi f75 als. grondslag te nemen voor rijks bijdrage. Deze bijdrage wordt dus nu f 75 in plaats van f 50. In verband hier mede woildt het salaris van den agent verhongd met f25 en gebracht op f175, n.l. f100 voor Werkloosheidsverzekering en f75 voor (arbeidsbemiddeling. Mede- deeling van B. en ,W. van St.-Maartens dijk, idat z© |den raad zullen voorstellen het salaris van iden keuringsveearts voor de jaren 1933, '34 ©n '35 te honden op f2750. Dit voorstel zal echter zoo Wor den geredigeerd, dat een eventueele al- gemeene salarisvermindering ook hierop van toepassing kan worden verklaard. De heer Heijboer vindt het vreemd dat St.- Maartensdijk eerst een besluit noemt om) allerlei salarissen te verminderen en nu dit om te handhaven, terwijl dit nogal een nieuwe vaststelling betreft. Van den Modernen Arbeidersblond zijn een drie tal verzoeken ingekomen: le. verzoek om bijstand idoor toetreding tpt de nieuwe rijkssteunregeling. Tevens verklaart het bestuur prijs te stellen op uitkeering van de ondersteuning op de daarvoor aange wezen plaats en niet lop straat of haven. B. en W. stelen voor niet toe te treden. Aan de werkloozen, Idie (daarvoor in aan merking komen is nog steeds een bij drage uit andere mid|delen toegekend^. Wat de uitbetaling betreft, |dat is inder daad Weleens op de haven gebeurd, doch Idan was het 'om het den uitgekeer- den gemakkelijk te (maken. Maar in het vervolg zal (dit (niet hieer gebeuren, daar nu uit andere bronnen geput moet >wor- d|©n. 2e. Verzoek (om kolentoeslag uit de Werkloozenkas, (daar (dit op meerdere plaatsen gebeurt. De voorzitter zegt, dat dit niet juist is, daar hiervoor geen rijksbijdrage verkregen jwOijdt.^ Al leen voor (de te werk gestelden bij de werkverschaffing. De heer J. W. Elenbaas zou zoo iets toch wel gewenscht vinden voor diegenen Idie er werkelijk voor in aanmerking komen, 'doch weet ook niet, wie idat precies zal kunnen uitmaken. De voorzitter antwoordt, dat dezulken eiken dag bij hem kunnen komen en (dan zal met zo.o'n verzoek rekening worden ge houden- Er is reeds (rekening mee 'ge houden, al is bet Idan niet precies onder mottp „kolentoeslag". 3e. Uitkeering van de wachtdagen van gemeentewege, om dat het voor velen lastig valt te( wachten tot het stempelen begint. De voorz. zegt, dat hierin reeds is voorzien. Wanneer behoeftigen zich aanmelden krijgen ze ondersteuning. De .eerste uitbetaling heeft pas plaats half December. In verband hier mede wil |de voorz. nog zeggen, dat, deze gemeente helaas is verhuisd van klasse B naar klasse A, wat den gehuwden f 1,20 ondersteuning in (de week scheelt. Mei* is druk in correspondentie iom weer te rug te keeren in kLasse B en heeft ook wel "hoop, Idat dit in orde komt. Dhr. Prinse vraagt, wat /die aanleiding voor deze verlaging was, waarop de voorz. antwoordt: enkele gemeenten verzochten daarom en nu heeft, men allen óver ééfn kam geschoren. Maar namen noemen van de verzoekers (doet" men niet. Aan B. van Dommeie W|or;dl" ©en half jaar onthef fing verleend van (betaling der honden belasting. Met Bergen-op-Zoiom zal een overeenkomst worden aangegaan aan gaande gebruikmaking van (de |daar be staande ziekenbarak, zoo|d'at men zelf niet tot stichting behoeft over te gaan. Dat Het was de eerste keer, dat Edgar er binnen ging. Hoe ziek hij óók Was, keerde ld© markies zich toch jotm, toen lord Fane binnen trad en Wierp een onderzoeken den blik op iden jongeman. Edgar liep op heilbed' toe, maar lord Farintosh riep plotseling uit: „Raak me niet aan, ,of ik word gek! Waar ben je geweest?" „Naar de pastorie. Het spijt me ont zettend..." „Ja, ja, dank je", viel de markies hem met duidelijke krachtsinspanning in de rede. „Edgar, beloof me, ,dat je hier bij me blijft zitten. Ik wil je dicht bij me hebben. Vreemd verzoek," he?" .zei hij miet een bitteren, ironischen glimlach. „Ik kan het op zichzelf niet zon vreemd vinden", was Edgar's antwoord. „Ik ben erg ziek. Ik' heb me nog nooit zoo ellendig gevoed, EdgarI Ga zitten; daar staat een gemakkelijke stoel. Maak het je geriefelijk. Praat, als je er zin in hebt, rook..." „Lieve deugd", riep lord Fane uit, pijn lijk gegriefd. „Denkt u, dat ik absoluut geen gevoel heb?" „Dat weet ik niet", antwoordde ide mar kies op zijn sarcastische manier. „Ik hoop het voor je!" De markies zweeg en de nacht ging voorbij, terwijl Edgar onbeweeglijk in zijn stoel bleef zitten en Lela haar koffers pakte en zich gereed maakte omi voor goed weg te gaau. Zoo (nu en (dan vroeg de markies om een slokje brandewijn en tegen iden morgen viel hij in slaap. Ed gar, die zelf half ingedut was, schrok op, toen de markies plotseling in het Hoest - Keelpijn - Griep - helpen tabletten, poeders of siropen het best. Alléén echt en goed wanneer de naam Mijnhardt op de verpakking staat. Let hierop. In prijzen vanaf 20 en 30 ct. Bij Uw Drogist. bed overeind vloog en met een scherpe stem riep „Palmer, jij booswicht, waar zit je?" „Kan ik iets voor u doen, vader?" vroeg Edgar, terwijl hij opstond. De markies staarde hem aan, knikte toen en zonk in zijn kussens. „Ik dacht, dat je weggegaan was. Je je bent toch niet weg geweest, Edgar?" „Zeker niet, vader. Ik zou er niet aan denken u te verlaten". „Denk je. Ik ik kan het mijzelf! nau welijks vergeven, (dat ik misbruik maak van je goedheid, Edgar, hoewel ik mij zelf tracht te troosten met ide gedachte, dat het de eerste keer igeweest is, dat ik zoo veeleischend iwas. Ik beloof je, dat het de laatste zal zijn..." Edgar antwoordde niets op ideze eigen aardige ontboezeming, maar stond op en trok de dekens recht. Iets in het knappe gezicht scheen den zieken intrigant te treffen, want hij keek zijn zoon met een zonderlingen blik aan. „Je bent erg zorgzaam. Ben je zeil ooit ziek geweest?" Het was een vreemde vraag van eei vader aan zijn zoon en kenmerkte dui delijk de kloof, die tusschen hen gaapte. „Neen, vader", antwoordde lord Fane onverschilig, behalve toen ik mijn arm brak". „Het spijt me, dat ik toen niet bij je was. Maar neen, ik zou van geen nut geweest zijn. Het zien van pijn bij an de ren prikkelt me". „Wat is dat voor fluit?" vroeg hij, zichzelf in de rede vallend. Lord Fane ging naar het raam. „Dat laatste zou aan rente alleen al een f125 per jaar kosten, terwijl we nu aan B. op Z. slechts 1 cent per inwoner en per jaar of f26,34 per jaar moeten be talen. Eventueele verpleging te B. op Z. zou 'Ongeiveer f4,50 per dag kosten, doch ter plaatse zou verpleging nog veel duurder, zoo niet onmogelijk zijn. Her benoemd wordt tot li-d van de comm. v. toez. iOp hetL. O. (de heer H. van Diijke; tot geneeskundige, belast met (de Weezen Armenppaetijk, (de heer H. R. M. J. van Es; tof lid van bet W. A. be stuur ide heer A. C. Geluk. Al deze herbenoemingen geschieden Imlet alg. st. Nu wórdt gelezen ieen verzoek van mej. Jansen, om een aanstelling als vaste .on derwijzeres te mogen krijgen, aangezien het bezwaar daarvoor (geen 23 jaar oud Zijn) op 10 Nov. j.l. is komen, te vervallein,. Het dag. best. stelt vojor aan dit verzoek niet te voldoen. De voorz. bejammert dit en pleit voor inwilligjtng. Dhr. Prinse komt het wonderlijk voor, dat de voorZ. pleit voor 't behoud van de onderwijze res, terwijl nochtans het advies van R. en W. afwijzend is. Die voorz. zegt, dat hij in 'dit geval Idie minderheid uitmaakt. Persoonlijk is hij voor vaste aanstelling en zou hij een anderen uitslag betreuren. Die heer A. Geluk verklaart van dezelfde meening te Zijn als ide voorz. Ook'lde heer J. W. Elenbaas is er sterk vopr, in het belang van goed onderwijs, voornamelijk van het handwerkoniderwijs. Pe voorz. zegt, dat er nog bijkomt, 'dat zoo'n be noeming in uitzicht is gesteld. Anders was de betrokken onderwijzeres mis schien al weg geweest. Dhr. Prinse con stateert dus, dat het de bedoeling is ge weest om haar vast aan te jStellenj en ver onderstelt ook, dat ze steeds 'tof voldoe ning haar werk heeft gedaan. Dhr. Hage merkt op, dat het de gemeente wel niets kost, doch dat |de lasten toch voor het geheele lichaam komen. De voorz. zegt, dat ook Ide Inspecteur sterk is voor vaste aansteling en Idat de minister er tochi ook recht op geeft volgens die overgangsbe paling. Wethouder Goejdegebuure moti veert zijn tegen zijn door te wijzen op, de bezuiniging. Hij (wil (den (minister steu nen1 in zijn pogingen om tot bezuiniging te komen. Enj er moet toch ergens wor den begonnen met (die bezuiniging. En juist nu is het noodwetje aangenomen is ide trein van negen uur, idie vertrekt", antwoordde hij kalm, niet vermoedend., dat deze Lela van hem wegvoerde. De markies zuchtte diep. „Het is dus al ochtend", zei hij. „Wil je even bellen?" „Breng het ontbijt voor Mylord in ide aangrenzende kamer", beval de jn'arkies, „of ontbijt je liever beneden?" „Ik heb het even lief hier", antwoordde Edgar. f. Veel lust om te (ontbijten had hij echter niet; hij had geen rust bij |de gedachte, dat hij misschien wel (d^n heelen dag bij zijn vader moest blijven. Hij moest op de een of andere manier met Lela in verbinding komen. Hij ging naar ide schrijftafel van (den markies en schreef haar, waarom hij niet komen kpn, en terwijl hij ide enveloppe sloot, riep hij zachtjes: „Palmer, geef dit aan juffrouw Temple en wacht op antwoord". Palmer nam het briefje aan ien wilde juist heengaan, toen de markies hem riep. De butler sloop (op zijn teenen binnen. „De brandewijn", zei de markies, en toen Palmer imet het glas het bed nader de, voegde hij er op zachten, strengen toon aan toe: „en |dat: briefjel" Palmer schrok, maar legde fret epistel op ide sprei. De markies keek er met een spottend lachje naar en legde het kalm onder zijn kussen. „Ga heen", zei hij «met een blik, die/ zoo veel beteekeiud© als: „maar miet naar juffrouw Temple". En Palmer sloop de kamer uit. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 5