Uit Stad en Provincie. Stoomzuivelfabriek .,Qe Duit", Nieuwerkerk. ZIERIKZEE--R0TTERDAM t»seh»gaUgaa plaataaa. AOVERTENTIÊN. ANNA MARIA LABOUT-Corporaal, margarine-fabrikanten, van wie het n.l. heet dat zij uit dc crisiszuivelwet een zoet winstje zouden slaan. BRUG HOLLANSCH DIEP. Bouw begint in 193 3. De ^minister van waterstaat heeft me degedeeld, dat «ven er op rekent in 1933 met de uitvoering van de werken van de brug over het Hollandsch Diep te kunnen aanvangen. ZIERIKZEE. De door afd. Zierikzee van de vereeniging „Voor Volkenbond en Vrede" Vrijdagavond in de groote zaal van hotel „Juliana" belegde samen komst, was goed bezocht. Nadat de voor zitter, dr. U Sehults, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, de bijeenkomst had geopend, in welk welkomstwoord spr. ook (de beide mede werkers aan dezen ®vonld want behalve de heer Ru Mulder, had ook de heer Marcus Plooijer zich inog bereid verklaard voor de afd. lop te treden betrok, zette deze uiteen, [dat het bestuur, hoe wel er den- laats ten tijd -geen openbare vergaderingen, Waren belegd, toch niet had stil gezeten. Ais inleiding tot het artistieke g edeelte gaf de voorzitter ver volgens eenige zakelijke beschouwingen over het onderwerp „Vermindering van bewapening, militair, maar o,ok econo misch", waarin spr. achtereenvolgens wat het militaire gedeelte betreft, de ontwa peningsconferentie, benevens de vertroe belde omstandigheden, die het welslagen ervan tegenwerken, besprak, en wat het economische gedeelte betreft, de kwes tie der oorlogsschulden en hare gevolgen ter sprake bracht, ora ten slotte 'tegen over 'de vele ver wijtingen, als zou het werk van den Volkenbond weinig bletee- kenen, aan te toonen, Welke resultaten door haar invloed zijn bereikt. Na deze uiteenzetting was het Woord aan de ar tistieke medewerkers, welke beide de goede reputatie, die zij door hun vorig optreden hier genieten, volkomen heb ben bevestigd. Ru Mulder toonfde zich, vooral iti jde fragmenten uit Remarque's werken, weer de declamator bij uitnemendheid, die van het eerste tot het laaitste wpo.rd aller aandacht had. Marcus Plooijer, op Voortreffelijke wijze begeleid door den heer van Bergen, gaf eenige Duitsche liederen van Mahler, Schubert, Brahms en Beethoven ten beste. Ook hierbij was Ide stille aandacht der aanwezigenzoomede hun spontaan applaus, genoegzaam bewijs van appre ciatie der geboden kunst. De woorden van idank, hun en (denj heer van Bergen aan het eind van (den avond gebracht, waren zeker ieder wel uit het hart gegrepen. Het Was een mooie avond, diezen Volkenbond- en Vredesavond, waar op het afdeelingsbestuur pleads met ge noegen op zal kunnen terugzien. Het Leger des Heils verzoekt op name van het volgende: Het speelgoed is er! Natuurlijk! Zonder veel 'moeite of drukte is het er gekomen, om straks, den dag vóór Kerstfeest, als 't gegeven wordt in al die kleine handjes, een blijden lach te tooveren op tientallen zorgelijke gezichtjes, zoo dikwijls ge dwongen in droevige plooi. Verlangen de gevers meer dank, dan dien oogst van ongekunstelde kindervreugde? Neen, dat is U voldoende, maar daarvan kunt ge dan ook verzekerd zijn! En nu zijn de tonnen weg uit de speelgoedwinkels voor de kinderen is gezorgd zullen we nu nog wat zonne schijn in huis brengen voor vader en moeder en de broertjes en zusjes, clije ouder of jonger zijn? Met vereende krachten zal het gaan. Hoe? Och, ook weer zoo eenvoudig, mits er geen deserteurs zijn Straks zult U drie dagen op den hoek van de straat iemand zien staan, die zal vragen om Uw hulp, zonder woorden maar toch zóó welsprekend, dat ge niet kunt weigeren, ja, zelfs blij zijt aan zijn ongesproken verzoek te kunnen vol doen! Woensdagavond hopen we dien won derlijken vrager nader aan U voor te stellen; zijn naam is: „Kerstppt". BURGH. Vergadering van den Gemeen teraad, gehouden ,op Dinsdag 6 December. Afwezig wethouder Lanidiegent. Na ope ning 'door den voorzitter, dhr. W. G. Boot Wz.^ordt behandeld de ten vorige vergadering aangehouden rekening 1931 het burgerl. armbestuur. Deze rekening in ontvang ,en uitgaaf resp. met f 6398,015 e»n f5180,775, wordt aldus vastgesteld; eveneens wordt vastgesteld de begroo ting 1933 van genoemd armbestuur in ontvang en uitgaaf met f 4358,11°. Beslo ten wordt in verband met de beslissing van Ged. Staten geen adhesie te betuigen aan het adres van het gemeentebestuur van St.-Maartemsdijk, inzake j'aarwedjde- vermindering van burgemeester, secreta rissen en gemeente-ontvanger. B. en W. stellen vopr aan het comité van actie tot behoud der R.T.M., 2 ct. per inwoner te verleenen. Dhr. Hartog is niet tegen dieze subsidie, maar vreest, dat men voor het behoud ider R.T.M. in de toekomst daarmee niet komen zal. Met 5 tegen 1 stem (dhr. Hartogjwardt het voorstel aan genomen. Het kohier 1932, woonforensan- belasting, wordt vastgesteld ,op f562,50. Besloten wordt wederom voor 1933 in het middaguur aan schoolgaande kinde ren buiten de kom der gemeente mielk te verschaffen. Daar het gemeentebestuur van Breskens het indertijd opgenomen kas geld ad f5000 van de gemeente Burgh wianscht af te lossen, zal aan Ged. Staten gevraagd worden, of dit college mogelijk gemeenten weet, die kasgeld no,odig heb ben. Een begrootingswijziging 1932 wordt z. h. st. vastgesteld. Gód. Staten zal ter goedkeuring worden voorgedragen het be sluit tot aankoop van een strook grond in eigendom bij de R.T.M.m verband met voorgenomen verlegging van een gedeelte van den Kloosterweg. Ingeko men is een schrijven van den Commissaris der Koningin inzake tijdelijke korting op de jaarwedden der gemeente-veldwach ters. Aangezien de tegenwoordige functi onaris dienst doet voor beide gemeenten, worden B. en W. gemachtigd zich daar omtrent in verbinding te stellen met het bestuur van ide gemeente Haamstede. De Raad is eenparig tegen korting op dit bescheiden salaris. Dhr. Kloet bejammert het, dat men hier weer begint met korting op lagere inkomens. Het adres van het polderbestuur omtrent afschaffing der op centen op de belasting Ider ongebouwde eigendommen en bijdrage in het onder houd der wegen acht men momenteel nog niet in het stadium tot directe en defini tieve afdoening, daar men hieromtrent nog nadiere inlichtingen tracht te verkrij gen. Daar voior de weekuitkeering in ver band met de werklopzenverzekering geen andier geschikt lokaal is, wordt machti ging verleend Ide zaal van het gemeente huis daarvoor- af te staan, met uitdruk kelijke voorwaarde, dat iniet gerookt mag worden. Bij de (opmerking van dhr. Krij ger, over een 'weg, die in minder goeden staat verkeert, zegt (de voorzitter, dat •deze zaak niet ter competentie der ge meente, maar wel van het betrokken pol derbestuur is. Hij zal er ondertusschen die aandacht op vestigen. Daar niemand het woord meer verlangt sluit hij met dien wensch voor een vroolijk Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar de vergade ring. OOSTERLAND. In het Herv. Jeugdge- bouw had Vrijdag de eerste winteruit- voering iplaats van het Chr. Gemengd Koor „V.Z.O.S.", onder leiding van den heer J. J. M. Beije. Hel gebouw was geheel bezet. Met het zingen van g]ez. 150 1, werd de bijeenkomst geoepnd, waarna door den heer P. Ph. den Boer van Sirjansland werd voorgegaan dn ge bed. Het programma, bevattende 15 zang nummers. waarin kwartetten, trio's en solo's werd heel goed uitgevoerd. De nummers waren goed ingestudeerd. Een welverdiend applaus viel V.Z.O.S. na elk nummer ten 'deel. Den heer Beije, dien nieuwen Directeur, komt voor deze pres tatie een woord van lof toe. Het tooneelstukje „Boer Evert wil vliegen", werd goed weerge|gev|en, en bracht door zijn humoristische momen ten de lachspieren herhaaldelijk in be weging. Dr. Wjeeda eindigde im'et dank gebed. waarna met het zingen van Gez. 180 5 deze goed geslaagde uitvoering werd besloten. BRU1NISSE. Vrijdagmiddag werd on der meer dan gewone belangstelling aan den schoot der aarde toievertro.uwd het stoffelijk overschot van wijlen dep heer L. Padmos Jz., oud-onderwijzer Ider O.L. school alhier. Aan de groeve heeft Ds. Waardenburg den overledene herdacht. Weth. van Vessem' sprak namens het gemeentebestuur en memoreerde, dat dhr. Padmos ruim 40 jaar onafgebroken de gemeente als onderwijzer heeft gediend. Van de collega-onderwijzers, waarmede de heer Padmos heeft- samengewerkt, werd een krans op, het graf gelegd waar bij de heer P. J. Okkerse den oud-collega een laatste groet bracht. De heer C. Padmos, broeder van den overledene, dankte namens de familie voor de be langstelling. THOLEN. De bazar, welke op 22, 23 en 24 dezer zal worden gehouden ten bate van „Concoraia", 'belooft voor de dam'es-comitéleden een succes te worden. Door verschillende dames uit de ge meente zijn fraaie handwerken en kunst voorwerpen vervaardigd, terwijl door verschillende winkeliers goederen enz. zijn toegezegd. Rad van avontuur en grabbelton zullen niet ontbreken. Als at tractie zal de theeschenker ij door de fa. Van NeJle tegenwoordig zijn. Tevens zullen nog verschillende voorwerpen wor den verloot. Door het dames-comité wordt gevraagd aan hen, die fiets hebben toege zegd, dit voor 15 dezer in te leveren bij een der comitéleden. OUD-VOSMEER. De maréchaussee W. J. Lindhout Anthz., .thans te Oudenbosch, is benoemd tot Rijksveldwachter te Aalst, gemeente Poederoijen. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad was |die heer Vroegop af wezig. Vanwege het Rijk wordt een bij drage aan de gemeente toegekend van f 545,50 voor woningbouw. Ged. St, hebben de vergoejding v,oor kantoorhuur gemeen te-ontvanger met ingang van 1 Nov. '32 ingetrokken, omdat een gemeentelokaal is beschikbaar gesteld. Uit Ingekomen be richten aangaande het verzoek dezer ge meente tot fweddevermin;dering van bur gemeesters enz. blijkt, (dat het imieere,n- deel ider gemeenten bet adres voor ken nisgeving heeft aangenomen. De lanid- boivwhuishoudcursps zal volgens ontvan gen schrijven weder kunnen worden voortgezet. Het hoofdbestuur van den Chr. Landarbeidersbopd bericht, dat ,o'ok h. i. Jacs. Pot terecht als id van 'dien Bond is afgevoerd. Een verzoek van A. Knuist om verhooging van wedd.e als nachtwaker wordt afgewezen. Verzoeken van J. Zwagemaker, I. J. Hage, Johs. Npom Nz., op de lijst geplaatst te 'worden om mede te Loten opu land, worden in gewilligd. Een verzoek van A. J. pp den Brouw, om een gemeentelokaal te verkrijgen voor het houden van weke,- lijksche repetities wordt toegestaan. Aan J. Zwagemaker wordt id.e woning ver huurd, bewoond geweest zijnde door d'e gebroeders van Gorsel, Aan het ge meentebestuur van Bergen-op-Zoom zal worden medegedeeld, at nit wordt in gegaan op de iplannen in zake zieken barak. Aan ondersteunden, gehuwde en ongehuwde kostwinners zal de commis sie voor de werkverschaffing gehoord een brandstoffenbijslag van ten hoogste fl per gezin per week worden verstrekt. Den Minister van Binnenl. Zaken zal ver zocht worden [de steunregeling voor de landarbeiders opk van toepassing te ver klaren op bouwvakarbeiders en schilders gezellen, terwijl om ieen gelijk subsidie percentage zal worden gevraagd. Vastge steld wordt een verordening tot heffing van 60 opcenten ,op dc gemeentefonidsbe- lasting, evenals hel vorig jaar. Op de Noordkant van idje Haven zal een bord geplaatst worden met de aanduiding: „Geen Parkeerterrein". De heer Bout ves tigt de aandacht op tie volksverzameling op de hoek van -de Kaaistraat, die het vooral voor vreemdelingen {vaak moeilijk maakt van uit (de Molenstraat de Kaai straat in te rijden. De burgemeester zegt meer politietoezicht toe. De begrooting vo.or het Weezen Algemeen Armbestuur wordt na eenige bespreking goedgekeurd in ontv. ien üitg. bedragen|de f 17367,63, met voor onvoorzien f5361,22. Na eenige bespreking wordtdbesloten aan pachters of gebruikers van pacht- ,en weiland der gemeente 20 pCt. reductie op de pacht toe te staan. De heer Kpppman houdt zich buiten stemming. Op voorstel van (den heer Nelisse zal in Ide volgende ver- gajdering de politiever,ordening zoodanig worden gewijzigd, Idat 't verbóden is ge durende de winterrhaanden over iemands land te loopen. Mei algemeene stem'men wopdt besloten tot verbreeding van den Molendijk, vpprts tot het maken van peil vluchthaven bij de zeesluis, verder den Minister van Waterstaat te verzoeken .die vaargeul achter ide Wal te verbete ren dopr het flauwer maken van daarin aanwezige bochten. Hierna sluiting. WATERSCHAP SCHOUWEN. In de heden (Maandag) gehouden al gemeene vergadering van het Water schap Schouwen werd als laatste punt van het agendum de begrooting voor '33 behandeld, welke in ontvang en uitgaaf een totaal van f 497.931,43 aanwijst, met een post „Onvoorzien" van f 12341.24. In het rapport der commissie van on derzoek, schrijft deze, daf ze Zich ge drongen gevoelt huidie te brengen aan het beleid van hiet Dag. Bestuur bij het opstellen dezer begrooting, waardoor heb mogelijk is, bij een voldoende aflossing van schulden, het buitengewoon dijkgeschot wederom met f2.50 pc H.A. te verlagen, zoodat f5 per H.A. geheven zal worden over 8128 H.A. 77 A. én 68 c.A. gronden van de Ie—7e soort, iets wat in deze benarde tijden ten zeerste wordt op prijs gesteld. De zuinigheid is betracht, daar, naar de mee ning van 'de commissie, bijna geen on- noodige uitgaven zijn voorgesteld. De rekening van inkomsten en uitgaven van de gebouwde eigendommen over '31 luidt als volgt: inkomsten f 11.618.88, uit gaven f 65.752.74.— (gebou\Vd en onge bouwd), waarvan Vu ten laste van het gebouwd komt of f 10.958.79, goed slot f660.09. In de additioneels, inota, die bij de begrooting is gevoegd, wordt voor 1933 geraamd, dat het gebouwd betaalt voor uit te voeren w'erken f 3369.08, af lossingen en interest f 7381.50, totaal f 11.050.58, waarvan in mindering wordt gebracht het overschot van dien dienst 1931, zijnde f660.09, zoodat in 1933 het gebouwd moet opbrengen f 10390.49. ONDERWIJS. Aan <dte Universiteit te Utrecht slaag- die (dezer1 'dagen, voor het le gedeelte; va,n het theoretisch tandheelkundig examen die heer D. Hage, geb. te Brpinisse. MNDROUW EN VEETEELT. Vrijdagavond (2 December) vond, in net „Huis van Nassau" te Zierikzee, de op richting plaats van een af deeling voor Schouwen en Duiveland van den Chr. Jongeren Boeren- ten Tuindersbond. De vergadering stond onder leiding van den heer L. Kristelijn te Scharend'ijke, die na schriftlezing en gebed, een pittig openingswoord sprak, uiteenzettende doel en werking van een Christelijke jongeren Bond op het gebied van Land- en Tuin bouw, tevens 'memoreerende hoe de plan nen tot oprichting waren gevormd. Ver volgens sprak de heer J. L'eimlson te Haamstede een propagandistisch woord, wijzende op andere afdeelingen in Zee land en nadruk leggende op de nood-" zakelijkheid, dat jonge Christelijke Boe ren- en Tuinders in Christelijke organi satie zijn vereenigd. Voor die bestaande Afd. Schouwen en Duiveland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond werd daar na het woord gevoerd door den waar- nem'enden voorzitter idjezer afdeeling, die namtens zijn bestuur sympathie betuigde aan deze oprichtingsplainnen. Hij wees daarbij op de beginselen, waarvan de organisatie uitgaat en waarvan ook de jongeren, in 'hun Bond, behoorem uit te gaan en sprak de hoop uit voor een bloeiend vereenigingsleven. Nadat beslo ten was tot oprichting der Afd. Schou wen en Duiveland van den Christelijker Jongeren Boeren- en Tuindersbond, werd gelegenheid gegeven zich als lid op te geven. Staande de vergadering gaven zich een 32-tal jongeren als lid op. Aan de orde kwamlen daarna bestuursverkiezing en functieverdeeling. Gekozen werden de heeren L. Kristelijn, voorzitter; J. Lem- son, 2de voorzitter; L. Padlmlos, Elker- zee, secretaris; W. van Hoeve, Sirjans land, 2e secretaris, en C. J. v. d. Bijl, Zonnemiaire, penningmeester. Met een opwekkend woord, dankende voor de goede opkomst en de groote medewerking, sloot de voorzitter deze vergadering, die daarpp mtet dankgebed werd geëindigd. POST EN TELEORAPHIE, VERLAGING BUSRECHT. Het recht, voor het hebben van een postbus zal Im'et ingang van 1 Januari a.s. voor de kantoren w,aar dit tot nu toe f 2.50 per kwartaal bedroeg, verlaagd worden tot f 2 per kwartaal. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. SCHERPENISSE. Herbenoemd tot ouder ling, 'de heer A. C. Kievit en tot diaken de heer P. v. d. Siikke. BURGH. Als gemachtigden in het kies college zijn herkozen de heeren N. Ho- genstein en M. v. d. Klooster Jz., en gekozen de heer A. Kenters Lz. RENESSE. Herkozen tot leden van het kiescollege de heeren M. Jonker, W. Steur en C. Steur -en gekozen 'de lieer A. J. Verboom', de laatste in de plaats van den heer J. Houtman, die wegens vertrek ontslag genomen heeft. De door omstandigheden uitgestelde gemeente-avond van 30 November .j 1 zal nu plaats vinden op Woensdagavond a.s. hall' acht. Door ds. Klaar zal ge sproken worden over „Ce internationale beweging der kerken". BRUINISSE. Tot ouderlingen zijn her kozen de heeren Wolf. Jumelet Anthz. en Math, 'de Koning en tot diaken de heer M. Krijger. Geref, Gem. THOLEN. Herkozen tot ouderling en diaken, de heeren M. Baaij en J. Bo- 'gerd. Beroepen te T h o 1 c n, ds. J. Fraanje te Barneveld. BALLON GEDAALD. Kwintsheul (V.^.l •Een Duitsche ballon, gemerkt „Sport- Dusseldorf", 'die Zpn'dagmorgen vroeg te Düsseld'orf was .opgestegen, heeft in de nabijheid van deze gemeente een nood landing gemaaküt. Aan boorid ervan be vonden zich 4 personen. Met iden Oosten win'd maakte (die ballon een vlotte reis. Bovein .het Westlanld zag men de Noord zee en daar men vreesde boven zee terecht te komen, werd besloten te lan den- Het anker werd uitgeworpen, dat bleei haken in een sloot. De man'd van de; ballon stootte even daarna tegen den bodem, waardoor een inzittende, de 28- jarige O. Gannitz er uil viel en ernstig gewond bleef liggen. Bij een volgende botsing met den gronld, die echter van mindere hevigheid was, gingen de 3 an dere inzittenden uit Ide mand. De ernstig gewonde passagier G. is per auto naar het Rj.K. Ziekenhuis te Iden Haag over gebracht. Zondagavond was zijn toestand nog ernstig. De 3 onderen konden des middags naar Iden Haag terugkeeren. ROOFOVERVAL. Oldenzaal (V.D.) Za terdagmiddag had alhier een brutale roofoverval plaats op 'den bejaarden heer Heinink, wonende in de Molenstraat te genover de Marecliausséekazerne. 2 per sonen vervoegden zich aan de woning van dhr. H. om over zaken te spreken. Naar zij zeiden waren zij vólkomen op de 'hoogte 'met relaties waarover dhr. H. op het kantoor der Rotterdamsche Bankver. le Oldenzaal had gesproken. Daar 'de 'bank gesloten was en zij direct f 1200 noodig hadden, vroegen zij dhr. H. 'hen dit bedrag te leenen. Deze ver klaarde geen geld in hujs te hebben. Plotseling haalde een der miannen een revolver le voorschijn en zij ondersteun den hun eisch met dit dreigement. Na een korte worsteling werd de oude man overmand en gebonden. De aanranders doQrzochten zijn zakken waar zij een porte'mofmaie met wat klein geld iii von den. Op een zeker moment vermoedden zij echter onraad en verlieten zij onge merkt het huis. De heer H. wist 'het touw los te krijgen en strompelende ver liet hij zijn woning om hulp bij de ma rechausseekazerne ie halen. Hij kon een volledig signalement der daders opgeven en onmiddellijk werd een uitvoerig onder zoek ingesteld. SNEEUW, IN DE V.S. New-York (V.D.) Een van de grootste sneeuwstormen van de laatste jaren heeft boven zoo goed als de geheele Ver. Staten gewoed van New-York tot San Francisco. Te New- York viel 7 c.M. sneeuw en duizenden werkloozen werden reeds aan het sneeuw ruimen gezet. In Ohio bereikte de sneeuw storm de snelheid van een „blizzard". Te Chicago viel eveneens een groote hoe veelheid sneeuw, evenals te San Fran cisco. In Nevada, Minnesota en Wiscon sin bleef de temperatuur beneden nul. ffiARKTBEMCMTM, ROTTERDAM, 12 Dec. GRANEN. Bul ten]. goed. Prijshoudend. Meel f 10,20. La Plata Maïs f 67. Canada Haver f 4,80. ZADEN. Lijnzaad zaai blauwb'loei f 10 a f 12dito Witbloei f 11 a f 12Blauw Maanzaad f38 a f40; Karwijzaad f 19 a f20. BOEKWEIT. Danziger f5,40; Noord- Amerikaansche disp. f6. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f 0,60 a f 0,90. Brielsche dito f 0,75 a fl,30. Blauwe dito 0,80 a fl; Zoeu'wsche bonten en 'blau wen f 1,40 a f 1,80poters f 0,35 a f0,70; Bravo's f 1,40 a f 1,80; Westlan'dsche Schoolmeesters zanld ronjde 3 a 4 ets, per kilo. Aanvoer redelijk, handel kalm. VLAS. Aanvoer 2900 kilo blauw 10,40 a I 0,55. 1000 kilo dauwrood f 0,35 a f 0,40. Geringe kooplust en de voorraden met moeite verkocht. VEE. Aanvoer 601 run deren, le kw. f 0„62 f 0,66, 2e f 0,50 f 0,55, 3e f0,26 a f0,34. Handel redelijk. 293 kalveren, le kw. fl,10 a f 1,20, 2e f 0,75 a f 0,90, 3e f 0,55 a f 0,65. Handel traag. 1444 schapen of lammeren, f8 a flO per stuk. Handel slecht. 1626 var kens, le kw. f 0,30,, 2e 10,29, 3e tö,27; Zouters geen aanvoer en geen noleering; Handel Ikalm. GRANEN. Binnen). gerst f5 f5,50; haver f4,50 a f5; erwten f8 a f 12,50, extra kwaliteit f 18,50; schokkers f 14 a f 15,50, f8 a f13; bruine boonen f8 a f 9,50. Veiling van 9 December. Pondsperen 15—19; bergamot 11; louw- tjes 14; gieser wildeman 12 17; kleiperen 13—17; goudreinet 9—13; zoete cameagne 1217ermgaard 18—21; zure bellefleur II 14; lanes prins Albert 11—12; Lim- burgsche bellefleur 9; spruiten 9 14; druiven 48—46tomaten 11; per k.g.; groene savoije kool f 3.80-5.90; prei f 1.40 —4.80; andijvie f0.50—2.10; per 100 st. Prijs der boter: verkoopsprijs 95 cent. Hoogste barometers!. 774.2 te Boedapest. Laagste 750.4 te- Isafjord. Verwacht tot den avond van 13 Dec.: Meest matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, des nachts lichte tol matige vorst, over dag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Fietsers licht op: Van 12—13 December van 4.15—7.33. 13—14 4.15—7.34. ST00MB00TDIENST DECEMBER 1132. V*a ZieiikiM! Vaa Sottesdaaa Oimd. 13 Din«d. 13 11,30 Dond. 15 's m. 7,30 Dond. 15 Vigd. 16 VrQd 16 12 Maand 19 8,30 Maand. 19 Tot onze diepe droefheid ont viel ons te Den Helder, na een sleohtB korte ongesteldheid, onze lieve Moeder, in den leeftijd van bijna 74 jaar. Zierikzee, 10 Dec. 1932. A. J. LABOUT-Torré. W. J. K. LABOUT. Heden overleed, na een langdurig zeer geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, MARIA DORST, geb. YAN 't HOFF, in den ouderdom van 74 jaar. Bruinisse, 10 Deo. 1932. Uit aller naam, M. C. DORST. Heden overleed, zaoht en kalm, dooh geheel onverwachts, onze geliefde Man en Vader, C0RNEUS MEERSE Cz, in den ouderdom van 63 jaar. Zonnemaire, 11 Deo. 1932. Wed. C. MEERSEPrince en Kinderen. Heden overleed plotseling, onze geliefde Broeder Zwager, en Oom, de Heer C0RNELUS LEIJDEKKERS, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Zierikzee, 11 Deo. 1932. Namens de Familie, G. LEIJDEKKERS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2