ABONNEMENT: Vrijdag OR Nov 1QJ9 ZIERIKZEESCHE COURANT. 89ste JAARGANG - No. 12394 CO RUV. 130^, «.«twnvASMwriB wwiutrai. j „E L0QZE yitf.-Rldtitiir M. J. ROSTEN ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Algemeen Overzicht. FEUILLETON. EEN DAPPER MEISJE. Uit Stad en Provincie. BEN-BR0 TABAKSPIJP. Ia Wed. R. DE VRIES&Zn.. Melkm. FAVO RI ET Auto of Vleugel voor f 1,-. Koopt SOLIED Prijs p. S maanden J 1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het bultsnl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. TeL No. 82. Postgiro 1S7677. Zierikzeesche Nieuwsbode Tan 1—8 regels W ci&. san 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel, Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van Bit" gave vóór 10 ore. Olt nummer bestaat uit 3 bladen. De politieke toestand in Duitschland. Hitier niet geslaagd. Wie zal nu Rijkskanselier wor den Voor de zooveelste maal vraagt Duit schland belangstelling voor zijn binnen- landsche politiek en voor de zooveelste maal blijkt weer hoe moeilijk, hoe ver ward en weinig uitzichtsvol (deze is. Aan verrassingen is de Duitsche politiek niet zuinig geweest en het evenwicht is er reeds maanden zoek. Die vele verkiezin gen hebben geen klaarheid gebracht en ook de laatste Rijksdagverkiezing heett den toestand niet in het minst opgehel derd. Intusschen heeft Von Papen wel begrepen, dat hij straks ,alS' de nieuwe Rijksdag bijeen komt niet het zelfde foefje van de vorige keer kon toepassen en hem opnieuw ontbinden. Dat zou zelfs in de Duitsche politiek ;o;nmogelijk zijn en de millioenen, die z'oon verkiezing kost kan de Duitsche schatkist wel zeer moeilijk missen. Von Papen heeft geen kans gezien een z.g. nationaal concentratie-kabinet te vormen door den onwil der partijen om met hem samen te werken. Hij was toen wel verplicht zijn ontslag aan te bieden en Hindenburg was wel genoodzaakt dit ontslag te aanvaarden. Het lijkt ons in Duitschland een hache lijke onderneming een nationaal concen tratie-kabinet samen te stellen gezien de woede, waarmee de partijen elkaar on derling bestrijden. Hindenburg heeft (daarop dadelijk be sprekingen gevoerd met de partijleiders van de voornaamste partijen. De leiders der sociaal democratische en com(m!unis- tische partij heeft hij echter niet willen ontvangen. Zaterdag werd Hitier bij den Rijkspresident ontvangen en zijn partij heeft er wel voor gezorgd, dat dit bezoek duidelijk zou opvallen. Hitier en zijn rechterhand Goring waren beiden met een vliegmachine in Berlijn aangekomen en toen hij Zaterdagmiddag den tocht naar het presidenteele paleis aanvaard ie stonden zijn aanhangers in dichte drom men langs den weg. Het koste den Schu- po's zelfs heel veel moeite om den weg vrij te houden voor Hitler's auto. Het aanwezige publiek juichte hem als een vorst toe. Wat er tusschen den grijzen Hinden burg en den jongen Hitler is besproken is niet bekend geworden. Nadat Hitier den Maandag daarop (nogmaals miet den Rijkspresident had geconfereerd, heeft hij den opdracht gekregen een parlementaire regeering samen te stellen. Maar het was te begrijpen, dat hetgeen Von Papen on mogelijk was, Hitier evenmin zou geluk ken. Want alle partijen, die niet de alleen zaligmakende leer van het nationaal so cialisme belijden, zijn de gezworen vij anden van de nazi's, ofschoon men hier en daar misschien tenslotte toch wel ge neigd zou zijn geweest Wat water in den wijn te doen. Hitier heeft Woensdag laten weten, dat hij er niet in geslaagd is een parlementaire regeering samen te stellen, doch dat hij genegen is deel te nemen aan een presidenteele regeering. Hindenburg zou Hitier als Rijkskanselier slechts hebben geduld als hij een parle mentaire meerderheid achter zich hajd. Aan het hoofd van een presidenteele re geering zal Hitier dus niet komen te staan. Zal nu de regeerinig-Von Papen, al dan niet gewijzigd weer terugkeeren? Of zal er een nieuwe leider opstaan? In Naar het Engelsch van CH. GARVICE. 14 (Nadruk verboden.) „Breng uw paard naar dat hek", zei hij nu plotseling. Ze gehoorzaamde. „Waarom"? vroeg ze. „De riem van uw stijgbeugel is te kort", merkte hij op. Ze stond op het punt den groom' te roepen, toen hij al van zijn paard sprong en bij haar neerknielde. „Ik zal hem langer ©Taken", deelde hij mede. „Sta even stil". Ze trok haar voet uit den stijgbeugel, terwijl hij de riem1 greep. Toen scheen ze eraf te glijden en raakte zijn schou der aan om' zich in evenwicht te hou den. Een anderen Man zou het bloed naar het gelaat gestegen zijn bij de aanraking van haar zachte, warme hand, maar dit was niet het geval met lord Fane. Hij verlengde rustig de riiem, zette haar voet in den stijgbeugel en sprong weer op zijn paard. „Zoo zal het wel beter zijn", zei hij. Ze had zijn onver schilligheid wel opgemlerkt en op haar bleeke wangen vertoonde zich een blos, maar ze was niet ontmoedigd. Ze be wonderde hem des te meer om zij!n koel heid; het versterkte haar in haar besluit om hem te winnen. „Dank u wel", zei ze. „Zoo is het veel beter". „Zullen we nu even galoppeeren", zei de Duitsche politiek der laatste jaren is alles mogelijk. De koers blijft echter naar rechts gericht. Mochten de nationaal so cialisten er dezen keer niet in slagen in de regeering binnen te Idringen, dan voor spellen wij een spoedige verdere inzinking van deze partij, wier leiders het psycho logisch moment in den voorzomer hebben laten voorbijgaan. ■V Op .Uw rerzoek worden dB gekochte artikelen, zonreet mogelijk, thnfs bezorgd door Slnt-Nloolais en Zwarts Plot Een genot voor Ow kinderen Magazijn „HET WARENHUIS". ZIERIKZEE. Voor de afd. Zierikzee der Vereeniging „Voor Volkenbond en Vrede" zal de voordrachtkunstenaar Ru Mulder, op Vrijdag 9 December een declamatie - avond houden over fragmenten uit Oor- logs - en Vredeslectuur. De heer Ru Mul der hield onlangs voor het Instituut voor Arbeidsontwikkeling een voordracht avond over Peer Gy,nt, wat bij velen nog in goede herinnering is gebleven. Houdt Uw avond daarom vrij. In een vergadering, daartoe door de Chr. Landarb.-Bond, afd. Zzee, is in begisel opgericht een Chr. Besturen- Bond. D.V. op 20 Dec. a.s. hoopt dhr. Stapelkamp, secr. Nat. Chr. Vakverbond, aanwezig te zijn in een dan te houden vergadering. Naar ons hedenmorgen werd mede gedeeld koimt Sl.-Nicolaas dit jaar per vliegmachine en niet per Prov. boot, zooals eerst werd medegedeeld. De Sint gaat wel met z'n tijd mede. Z.D.H. hoopt Woensdag a.s. des namiddags half drie bij 't Warenhuis in de Lange Nobel- straat af te stappen. Hij verwacht op dat uur de kinderen ter plaatse. Woensdagavond is in de Dordtsche Kil, het (motorschip „Koophandel" ,op de terugreis van Rotterdam1 naar hier, bij het passeeren van een ander vaartuig, dat ter plaatse gemeerd lag, tegen een staaldraad aangevaren, waardoor de stuurhut van de Koophandel overboord ging met de zich daarin bevindende 27- jarige G. J. Berrevoets, welke jammer lijk verdronk. Omtrent bovenstaande noodlottige aan varing im'eldt de N.R.Ct. nog het vol gende: Ter hoogte van de Wacht, in de Kil, was de schipper onder in de kajuit gegaan, om wat te gebruiken en stond Berrevoets aan het roer, die daar ter plaatse ook met het vaarwater be kend was. Op de ankerplaats nabij de Wacht lag een schip voor anker. Het had een staaldraad op een aldaar staan de ducdalf staan, hetgeen geoorloofd is. Dit schip lag ongeveer 30 a 40 M. uit den wal. De schippersknecht, die door de duisternis den draad niet had ge zien, wilde tusschen het schip en den wal doorvaren miet het gevolg, dat hij miet de stuurkast tegen den staaldraaji aanvoer en daarmede over boord viel en verdronk. De politie heeft dienzelf den avond het lijk nog opgehaald. Het is op transport gesteld naar Zierikzee, waar het Donderdagavond aankwam. We hopen onzen lezers het verslag hij, terwijl hij zijn paard de sporen gaf. Ze reden snel ide laan ;af, maar op den terugweg liet Edith den teugel vieren en dé (merrie, die nu haar kans schoon zag, ging er in razende vaart vandoor. Edith schrok in het geheel niet; ze kon, als het noodig wa$, een wild paard berijden, (mjaar ze was bleek geworden en keek aarzelend om. Edgar gaf zijn paard de sporen en riep op een zachten, doch duidelijken toon: „Rijdt hem op de stang". Inplaats van dat- te doen, gaf ze het dier de vrije hand en slingerde heen en wéér op het paard, alsof ze op het punt stond te vallen. Edgar, die niets ver moedde van de scene, die voor hem1 ge speeld werd, werd bezorgd (en reed haar in vliegende vaart achterna. Hij was in een minuut bij haar en legde zijn hand op haar teugel. Toen hij dit deed, slin gerde Edith nog heviger en hij had juist tijd om van zijn paard te springen, voordat ze iif zijn armlen viel. Het was prachtig gedaan. Er waren geen wan delaars op deze eenzamb plek en hij hield haar in zijn armlen, terwijl de groom de paarden opving. Een ©ogen blik lang rustte haar doodsbleek gelaat tegen zijn borst, toen zuchtte ze licht en liet haar hoofd opzij vallen. Tegelij kertijd wierp zo een blik op zijn gelaat; het was ernstig en bezorgd, maar er was geen spoor van teederheid of hartstocht in te bespeuren, en ze drukte met een gevoel van teleurstelling haar tanden in haar lip. Ze had een hoog spel gespeeld en ze had verloren. Zou er een man ge weest zijn, die haar zonder ©enige ont roering in zijn arm had kunnen houden? Andtrs tijden, andars prijzen I 20 ZAMB0S Sigaretten 25 ets. Geen cadeaus eto. 100 7» waarde voor Uw geld. van den Raad dezer gemeente, die Dins dag begon, Donderdag werd voortgezet en Dinsdag a.s. verder wordt gehouden achtereenvolgens onder hunne aandacht te brengen. In dit nummer vindt men de dlgemeene beschouwingen op de gem.- begrooting. Enkele belangrijke besluiten mogen hier even worden aangestipt uit het verder verloop deri vergadering. Zoo werd in de Dinsdaggehouden zitting een voorstel van dr. v. d. Kwast ver worpen met 8—5 stemmen, waarbij B. en W. verzocht werde'n met voorstellen te komen tot salarisverlaging van de ge meente-ambtenaren ten .-wel 21/2 °/o kor ting der wedden bovtv- de f1000, wan neer de salarissen yan burgemeester, secretaris en ontvanger door Ged. Sta ten zuilen worden verlaagd. Een voorstel van dhr. Gerritsen, om het salaris van den heer U. de Jong met f 100 te verhoogen, omdat deze ambtenaar volgens den voorsteller recht heeft op het salaris, vastgesteld voor den heer De Mul, in wiens plaats dhr. de Jong kwam', werd eveneens ver worpen irbet 8—5 stemmen- De subsidie aan de burgerwacht werd wederom gehandhaafd en eten voorstel- Catshoek, om1 deze subsidie te vierdeelen onder de instellingen, die nu gekort wor den, verworpen miet 9—4 stemmen. Een in de Donderdagmiddag Idoor dhr. v. d. Doe gedaan voorstel, hetwelk door de commissie tot nazziem der rekening van hel Burgerl. Armbestuur 1931 mede was onderteekend, om het B.A. om te zetten in een vereeniging voor Maat schappelijk Hulpbetoon, gesplitst in twee deelen, A en B., A voor Armenzorg en B. voor hulp aan sociaal noodlijden den, werd met 7—6 st. verworpen. BURGH. Woensdagavond j.l. sloegen de voor den wagen gespannen paarden van den landbouwer B. alhier op het terrein der Chicoreifabriek te HaaJmlsted© op hol. Het linkerbeen van B. kwam1 daarbij zoo danig in aanraking met een der wiele,n, datgeneeskundige - hulp moest ingeroe pen worden. De paarden werden op den Hoogen Zoom tot staan gebracht. ELLEMEET. Zaterdag 19 Nov. j.l. wem door velen van de gelegenheid gebruik gemaakt de ruim tweehonderd prijzen te bezichtigen, die in de O.L. School waren tentoongesteld. Woensdag d. a. v. had de trekking plaats van de schoolver- loting, waarvan, zooals mep weet, de baten bestemd zijn voor een Sinterklaas feest voor de schoolkinderen. De belang stelling w,as ook ditmaal groot. De voor zitter van de Oiuidercommissie, dhr. M. den Engelsman, (dankte allen die loten hadden gekocht, prijzen beschikbaar ge steld of directen financieelen steun had den gegeven, voor hun medeewerking en vond het prettig, |dat zoo velen, ook buiten de gemeente, de verloting en dus het Sinterklaasfeest steeds helpen slagen. Nadat hij nog had medegedeeld, o'at het Sinterklaasfeest gehouden zal worden op Maandag 5 December kon de trekking beginnen. BRUINISSE. In de gehouden vergade ring van den gemeenteraad was de heer de Koning afwezig (wegens (ongesteldheid. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat dhr. de Koning spoedig moge herstellen en de vergaderingen weer bijwonen. Na mededeeling van een aantal ingekomen stukken en goedgekeurde besluiten1, die alle voor kennisgeving werden aangeno men, zegt de voorzitter (dat hij het besluit van den gemeenteraad tot vaststelling Van dat oogenblik iaf had ze hem lief met haar geheele ziel. „U bent toch niet gewond?" vroeg hij bezorgd. „Volstrekt niet", zei ze glimlachend. „Een plotselinge flauwte, meer niet. Hoe kon ik zoo dom1 zijn?" „Dom? Het was de schuld van het paard. U moet er niet weer op rijden- Voelt u zich nu weer goed?" „O, ja", antwoordde ze, terwijl ze naar de merrie liep. „Neen", klonk het sreng. „U m'ag er niet weer op rijden". Hij gaf den groom' een wenk de zadels te verwisselen. „Be rijdt het mijne. Dat is beter geschikt voor een dame. Ik wil met u ruilen". „Maar Lord Fane", mompelde ze. „Dat kan ik niet aannemen. Uw paard is veel beter dan het mijne". „Dat hindert niet", antwoordde {hij. „Aarzel niet langer. Ik zou uw merrie heel graag willen hebben. Ik zou haar die kuren wel eens willen afleeren". Ze bereikten Edith's woning, waar een een voudige lunch voor hen gereed stond. Edith vertelde in geuren en kleuren het avontuur, dat haar overkomen was en legde den nadruk op Lord Fane's groot moedigheid. Het was een zeer genoeg lijke maaltijd en Edgar zou volmaakt ge lukkig geweest zijn, als de gedachte aan Lela Temple, die in de Abbey op hem wachtte, hem niet vervolgde. Aan het eind van den maaltijd ging Edith voor de piano zitten en begon te spelen. Een vreemde, droomerige stemming kwam over Edgar; de gezellige kamler, het meisje, dat voor hem speelde alles werkte er toe mede. Eon praotlsch geschenk is een Solide kwili'ait. Prijs fl,--. van de begrooting, waarop de jaarweddein van de gemeente-ambtenaren op vermin derde bedragen zijn uitgetrokken en welk besluit hij aanvankelijk niet heeft uitge voerd als strijdig met d,e wet en het algemeen belang, ten slotte toch ten uit voer heeft gebracht, wijl niet binnen den in art. 67 der gemeentewet gesteldenj termijn bericht van de Kroon was ont vangen. Na mededeeling van het besluit aan Ged. St. berichtte dit College, dat het aan de Kroon ter vernietiging was voorgedragen; de begrooting is denalve ter goedkeuring aan Ged. Staten toe gezonden. Het bekende adres van den Raad van St.-Maartensdijk inzake korting op de salarissen van Burg., Secr. en Ontv. wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Op een ver zoek van den A.N.W.B., Toeristenbond van Nederland, om een jaarlijksche bij drage, wordt met algejmeene stemmen besloten dien Bond voor 1933 een subsidie te verleenen van f10. Eveneens wordt met algemeene stemmen besloten aan het Comité van Actie te Zierikzee tot behoud van de tram leen bijdrage te verleenen van 2 cent per inwoner. Gunstig wordt be schikt op het adres van Ds. Unger, na mens de Ger. Vereeniging tot drankbe strijding, om voor het gebruik van het gemeentelijk vergaderlokaal slechts een huur in rekening te brengen van f 6. Gelijk besluit wordt genomen ten aanzien van een verzoek van de MeisjesjVereeni- ging voor het houden van een jaarfeest op 29 Nov., alsmede van een verzoek van Ds. Waardenburg voor het doen vertoo- nen van een Zendingsfilm op 2 Diec. Aan de zangvereeniging „Looft God", die het lokaal gratis gebruikt voor oefening, doch die deze week een jaarvergadering hield, zal worden bericht dat ook zij een huur moet betalen van f 6. Ook zal de Muziek vereniging „Nu met Hope", die het lokaal eveneens gratis gebruikt voor oefening, bij het geven van teen uitvoering f 6 moe ten betalen. Een voorstel van B. en W. om aan het Leger des Heils vergunning te geven voor het gebruik van het lokaal eenmaal per maand gedurende de winter maanden, gelijke huur te vragen als van bovengenoemde vereenigingen, lokte zeer breedvoerige besprekingen uit, waaraan alle leden ruimschoots (deelnamen. Het resultaat er van iwas, dat over de stem ming van het voorstel de stemmen staak ten, zoodat het (nemen van een besluit tot een volgende vergadering wordt uit gesteld. Vóór- het voorstel stemden de heeren van den Berg, Padmos en van Vessem, tegen de hoeren Boone, Geluk en Goudzwaard. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, dat goedkeuring is verleend op de voorgenomen werkverschaffing en dat 40 o/o zal worden toegekend op de uit gekeerde loonen, de kosten van de te plakken rentezegels, het regenverlet en op 3/4 deel der premie verschuldigd ln- volge de Ziektewet, wordt ,op voorstel van den voorzitter besloten, de bespre kingen over de verdere uitvoering der werkverschaffing in besloten zitting te houden. Na heropening wordt besloten a.s. Maandag een aanvang te nemen met de werkverschaffing en (weer eenige wa terleidingen: te delven. Met het toezicht worden belast de gemeentewerkman van Vessem en de wegwerker van den polder Hij luisterde onder het genot van zijn sigaret naar de muziek en schrok, toen hij de klok vier hoorde slaan. Toen sprong hij op. „Het spijt me, maar ik moet gaan". „Hebt u een afspraak?" vroeg Edit©, zich naar hem omwendend. „Ja", zei hij met een schuldigen blik in zijn oogen. Ze gleed van de pianostoel en stak hem haar hand toe. „Wij kunnen u niet heelemiaal voor onszelf opeischen, lord Fane, maar als u eens een ©ogenblik tijd hebt, komt u ons opz'oeken, niet waar?" „Zeker", beloofde hij haar, terwijl hij haar een hand gaf. „Diat zal ik". Na zijn vertrek was het een oogenblik stil in de kamer; toen keek mevrouw Drayton haar dochter aan, die nog m het 'midden van de kamer stond. „Nu"? zei ze. „Nu,"? herhaalde Edith Drayton. „Hij is nog onvermurwbaar. Maar ik wanhoop niet. Geef mij tijd. Hij heeft mij nu ver laten voor dat wicht, maar eens zal hij haar verlaten voor mij; dat beloof ik u'U HOOFDSTUK XII. Lela zat op haar geliefkoosd plekje bij de fontein in (den tuin. Ze voelde zich zeer eenzaam, want haar grootvader was op bezoek gegaan bij den geestelijke en ze was alleen gebleven. Het had juist zeven uur geslagen en ze vroeg zich af, ot ze Edgar dien avond nog zien/ zou, toen ze hem aan zag komen. Met een kreet van vreugde nam hij haar in zijn armen. Het eerste oogenblik verborg ze haar hoofd aan Zijn schouder, zoodat predikbeurten. Zondag 27 November te Zierikzee. Ned. Herv« Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Gerritsen. Kleine Kerk. 10 ore, ds. Barnouw. 's Avonds 7 ure, ds. J. A. Kaam» van Kloetinge. Lath. Kerk; 10 ure, ds Grottendiek van Dordrecht. (Coll voor den Wereldbond der kerkenh Geref. Kerk. 10 en 6 are, dr. v. Lonkhuyzen. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds Hoogendoorn, 2 Preeklezen en 6 ure, ds. Hoogendoorn. Leger des Heils (Krepelstraat) 10, Heiligingsdienst, 3.30, Verblydings- samenkomnt en 7.- 0 ure. HeiUsamenkomst, Luit. de Pree. Woensdag 30 Nov, 8 ore, Muzikale Stormbrigade „Huis van Nassau". Sp eker: Kapitein Mijman Amsterdam. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. Geref. Gem. (St.-Domnsstraat) 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk Dinsdagavond 6 30 ure. dhr Honkoop van Rotterdam. 2Kct. SUPLA CIGARILL0S 2'^ct. W. J. Bal. Besloten wordt nog het Steenen padje en de Schoolsteeg te sluiten voor motorrijtuigen en rijwielen; de daarvoor benoodigde waarschuwingsborden zullen worden aangebracht. Daarna sluiting. Een praotisch Cadeau Op St.-Nicolaasdag heeft te A'dam! in het openbaar onder leiding va© Notaris van Riel de trekking plaats van de „Klank en Beeld" verloting waarvoor Zijne Exc. de Minister van Justitie toe stemming verleende. De loten kosten maar J 1.— en onder de ruim1 1100 prijzen behoorem een vierpersoons Fiat auto; een L. Bechsteinvleugel; Radio toestellen, Fototoestellen, Accordeon enz. enz. Geeft men zijn familielid, vriend(in) of zich zelf een lot dan bestaat dus de kans dat voor slechts ééne gulden een dezer schitterende prijzen als St.-Nico- laas-cadeau wordt thuisbezorgd. Men kan de loten bij de bekende loten- zaken koopen en ook vanaf 2 stuks franco thuisgestuurd krijgen. Aardige A boekjes met 10 stuks en dus voor clientèle 10 kansen, kosten 9.Men gireere op No. 181830 Klank en Beeld, Den Haag. Trekkingslijst wordt nagestuurd. Is een practischer St.-Nico- laascadeau denkbaar, voor ééine gulden misschien een auto, vleugel of een der andere mooie prijzen. Mén haaste zich om! te bestellen. Per postwissel kan ook, Klank en Beeld, Sportlaan 16.8, Den Haag. (Adv.) PROV. STATEN VAN ZEELAND. D e V r ij e Polders onder T h o 1 e n. Krachtens het bijzonder reglemfent voor het waterschap De vrije polders onder 'Tholen, kan de polder Oud-Strijen tot geene bijdrage, de levenens tot het ver band van het genoemde waterschap be- Hst WARENHUIS Wkoopt U dat tegen uiterst lage prijzen. ST.-N1C0LAAS. hij de tranen niet zag, die haar in de oogen waren gesprongen, maar toen hij haar teedere woordjes toefluisterde, hief ze haar hoofd op en zei: „O, ik ben zoo blij, dat je gekomen! beüt. Ik dacht al, dat ik je vanavond niet meer zien zou". „Wat is dat nu? Tranen"? klonk het teeder, terwijl hij ze wegkus te. „Heb je zoo naar me verlangd? Het heeft mij een eeuwigheid toegeschenen. Ik vond het vreeselijk om weg te gaan". „Was het heel belangrijk"? „Ja", antwoordde hij. „Het was over een renpaard, waarop veel menschen gewed hadden. Laten we er nu niet omfeer over spreken. Heb je mijn briefje gekregen?" „Ja", antwoordde ze blozend. „Handig van ime, om het in een boek te sturen, hé? Heeft je grootvader niets gemerkt „Neen", mompelde ze. Toen bloosde ze opnieuw en fluisterde: „Edgar, ik vond het verschrikkelijk om! grootvader te be driegen". „Dat dacht ik wel", antwoordde hij, „maar ik kon toch niet weggaan zonder bericht. Maar ik houd ook niet van die geheimzinnigheid. Ik zal dadelijk met j© grootvader spreken, liefste". „Hij is niet thuis", antwoordde ze. „Dat hindert niet", antwoordde hij. „Ik zal hier blijven wachten, tot hij terug komt. O, ja, ik heb je vriendin ook ont moet, ik heb vandaag bij de Drayton's geluncht. Mijn neef Revel stelde (mij aan, haar voor". „Hoe vind je haar? Het is een knap meisje, he?" zei ze, zonder ©en spoortje jalouzie te toonen. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1