abonnement: Vrijdag 18 Nov 1932. zierikzeesche courant. ADVERTENT IEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiër Openbare Aanbesteding. li perceelhet Gemeenteblad. 2eperceel: de Memorie van Toelichting Bra ndschou wing. Uloomsem Brindschouwiog Bijeenkomsten vodt jeugdigs werkteen. Algemeen Overzicht. binnenland. Uit Stad en Provincie. Prijs p. 3 maanden 'J 1.50, franco p. post f 1.80. Voor het bultenl. per Jaar 10.—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. Na 12. Postgiro 137677. Zierikzeesche 89ste JAARGANG - No. 12391 Dir. k. J. DE LOOZE. Ult(.-Ridutnr M. i. KOSTEN van 1—3 regels öO CU. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel, Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Dit Mirnmar bestaat uit 2 bladen. UitarlIJk 10 iar ap daa dag uitgaat BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee zullen in het openbaar aanbesteden het navolgende, voor 1933 te leveren, drukwerk voor dieze gemeente, en wel in twee perceelen, t.w. Inschrijvingsbiljetten, waarvoor formu lieren ter Gemeente-Secretarie verkrijg baar zijn, bij den Burgemeester in te le veren vóór l December a.s., in gesloten omslag, waarop staat vermeld: „Aanbe steding drukwerk 1933". De voorwaarden der aanbesteding lig gen ter Gemeente-secretarie ter inzage. Zierikzee, den 17em November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de Directie der Brand weer op Maandag 21 November eerst komende en volgende dagen een in de woningen der ingezetenen zal hou den, overeenkomstig de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente. Zierikzee, 18 November 1932. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Werkloozen van 14 tot 18-jarigen leef tijd, die vanwege het Crisiscomité te geven ontwikkelings- en ontspanningsavonden willen volgen, worden verzocht MAAN DAG 21 NOVEMBER A.S., DES AVONDS ACHT UUR, in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" aanwezig te zijn ten einde een en ander nader te hooren uitleggen. Een speciale commissie, welke zich met het ontwikkelingswerk heeft toelaat, zal trachten de bijeenkomsten zoo aan genaam' mogelijk te maken. Indien gij een prettig en nuttig samenzijn verkiest boven het gedwongen nietsdoen, zet dan üen eersten stap in de goede ijichting door aanstaanden Maandag ter vergade ring te komen en te luisteren naar het geen de Voorzitter te zeggen heeft. Zierikzee, 16 November 1932. Hel Crisiscomité, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. M. F. DE VOS, Secretaris. J. NOLET, Penningmeester. Aan da oudirs van Jaugdiga warkloozao. Zooals gij in het vorig nummer van dit blad gelezen hebt, worden vanwege het Crisiscomité ontwikkelings- en ont spanningsavonden georganiseerd, bestemd voor werkloozen van 14—18 jaar. Ongetwijfeld zult u van dit goede nieuws met instemming hebben kennis genomen, en indien dit inderdaad het ge val is, zult U het welslagen der onder neming zeker wel willen bevorderen door Uw jongens tot het bezoeken der bijeen komsten aan te moedigen. Ln plaats van afleiding te ZOEKEN op de straat, zullen de jonge werkloozen verstrooiing VINDEN binnenshuis, alwaar zij door de leden der Commissie, 'die zich met het werk hebben belast, aangenaam en nuttig zullen worden bezig gehouden. Ouders, wilt ook van Uw kant aan het streven van ons Comité medewerken zooveel in Uw vermógen ligt. Meent gij, dat Uw jongen zulks noodig heeft, spoort hem' dan aan de avonden bij te wonen. Als gij aldus met ons samen werkt zal het doel zeker bereikt worden Het Crisiscomité, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. M. F. DE VOS, Secretaris. J. NOLET, Penningmeester. Het Fransche Ontwape ningsplan. Reorganisa tie van bewapening. De indrukken verdeeld, De wereld wordt op het oogenblik weer geïnteresseerd voor een nieuw Fransch ontwapeningsplan, dat Maandag te Genève werd ingediend en dat beoogt het aangaan van een algemeene overeen- komst tot beperking en vermindering van en controle op de bewapening van die deelnemers. Het wil die beperking en vermindering verwezenlijken door de vorming van mi litie-legers met korten diensttijd, die niiet over zware aanvalswapenen beschikken en dus een zuiver verdedigend karakter zullen hebben. Ook zal er een Volkerenbondsleger moeten komen. Dit zal wél uitgerust zijn met de zware wapenen, die voor de militie- of nationale legers verboden zijn. Deze contingenten moeten door de Vol kerenbondsleden samengesteld worden om te kunnen optreden tegen een aan vallenden staat. Wie de aanvallende staat is, dat moet een internationale com missie uitmaken, die in vredestijd is sa mengesteld. Wie is de aanvaller? Dat zal de las tige, waarschijnlijk steeds onoplosbare puzzle blijven voor deze commissie. Want in oorlogstijd zit de booze man steeds aan de overzijde, dat hebben we bij alle voorafgaande oorlogen en in het bijzon der bij den laatsten wereldoorlog kun nen vaststelen. Ook het gebeurde in China geeft op dit punt te denken. Voor de internationale veiligheid be veelt Frankrijk aain, dat niet'alleen de contraeteerende partijen, maar ook de mogendheden, die zich buiten de voor gestelde overeenkomst houden, de uit voering daarvan mogelijk zullen maken door een bereidverklaring, aan de garan ties voortvloeiend uit de reeds bestaan de overeenkomsten hun volle medewer king te verleenen: het pact Kellogg, (waarbij de oorlog plechtigwerd uitge bannen!) en het volkeren'bondsstatuut. Wat de contraeteerende partijen be treft, deze zullen tot een algemeen arbi trageverdrag (moeten toetreden, waarbij zij zich verplichten alle geschillen aan scheidsgerecht te onderwierpen. Wanneer een staat mocht weigeren een gerezen geschil door arbitrage te laten beslechten, dan zouden de andere con tractanten een beroep kunnen doen op den Volkeranbondsraad, die imlet meer derheid van stemtonen over de tegen dien staat te nemen maatregelen zou hebben te beslissen. Op vlootgebied stelt Frankrijk een Mid- dellandsche Zee-verdrag voor (met vol doende waarborgen voor wederzijdschen bijstand. Tenslotte oppert het op luchtvaartge bied de schepping van een Europieesehe luchttransportunie en van een Europee- sche internationale luchtstrijdtonacht, ge- recruteerd uit vrijwilligers van de onder scheiden nationaliteiten. Velen hebben zich afgevraagd, wat dit Fransche plan eigenlijk met ontwapening heeft uit te staan. En ook wij zien in deze met veel ophef gepubliceerde hoofd stukken niet anders dan een reorganisa tie van de bewapeningen ien het vor men van nieuwe bondgenootschappen. In Genève heeft het pntwapieningsplan van Herriot een zeer verdeelden indruk gemaakt en men verwacht, dat het plan bij de „neutrale" mogendheden, dat zijn die landen, die zich voor het naderend1 conflict nog geen partij hebben gesteld, op zeer krachtigen tegenstand zal slui ten. In internationale kringen wordt van de meest uiteenloopende zijden critiek op het buitengewoon ingewikkelde ka rakter van dit plajn uitgeoefend. In Duitschland ziet imien in het plan een hernieuwd vastleggen van Duitschland aan den door Versailles geschapen toe stand en den huidigen 'militajiren stand van bewapening van dit land, terwijl de in het plan opgenomen uitzonderingen Frankrijk en Xijn bondgenooten het in standhouden van hun militaire macht zou veroorloven. In Frankrijk zijn de meeningen over het plan-Herriot verdeeld, doch de meer derheid der bladen juichen het vanzelf sprekend toe. Voor de diplomaten en politici is er de eerste weken weer werk aan den winkel. Zij kunnen academische debat ben houden over het voor en tegen van dit Fransche plan. Maar de zaak der werke lijke ontwapening, van den echten vrede is er met de Fransche voorstellen niet het ministe door bevorderd. VERPLICHTING TOT VACCINATIE. Invoering in het eerste levensjaar gewenscht ge acht. Bij het afdeel ingsoniderzoek in de Tweede Kamer over het Wetsontwerp tot verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de vac cinatie verklaarde men algemeen, zich met den inhoud van dat ontwerp te kunnen vereenigen. Intusschen achtten verscheidene leden het iniet zonder bedenking, dat, indien op den ingeslagen weg Wlordt voortge gaan, een hoe langer hoe grooter gedeelte van ons volk ongevaccineerd zal zijn, De bezwaren erkennende, welke aan de zijdelingsche verplichting tot vaccinatie zijn verbonden, meenden deze leden, dat thans moet worden gedacht aan de in voering van den directen vaccine-dwang in het eerste levensjaar. Andere leden lieten tegen deze be schouwing een krachtige tegenspraak hooren. Sommige leden gaven als hun meening te kennen, dat, indien tot invoering van directen dwang wordt overgegaan, in de desbetreffende regeling vrijstelling we gens gemoedsbezwaren moet worden mogelijk gemaakt. DE RIJKSMIDDELEN. Wij zien voor de afgeloopen October- maand een stijging tegenover die over eenkomstige maand van 1931. Was toen het totaal n.l. f23.2 millioen, dit jaar is het f38.1 millioen of circa f4.9 tmill'. méér. Eén blik op de gespecificeerde op gave doet reeds terstond de oorzaak zien: de Invoerrechten droegen in Oct. f13.6 mill, bij tot het totaal egenover f5.6 (mill, in October 1931. Deze grootere opbrengst verklaart dus het hoogere eind cijfer geheel. Meer dan dat, het doet te vens zien, dat de everige middelen weer belangrijk minder opgebracht moeten heb ben. Wat zal de oorzaak geweest zijn van deze plotselinge stijging? Wij geloo- ven, dat men die zal 'moeten verklaren uit 'het opeenlendrama, waarvan het laat ste bedrijf in de Tweede Kamer thans draait. De handel heeft blijkbaar, terug werkende kracht of niet (men hoopt in handelskringen toog steeds dat idiie terug werkende kracht uit het ontwerp zal ver dwijnen), het maar het zekerste geacht, alvast te importeeren, of vrij te maken, vooral die goederen, waarop een speci fiek recht geheven wordt. Daar de Invoerrechten en de Suiker- accijns tezamen circa f 9.6 mill, meer opbrachten, deden de overige !m|iddelen dus f4.7 millioen minder in de schatkist vloeien. Dit bedrag is over vrijwel alle tföddelen verdeeld. TWEEDE KAMER. Minister Ruijs over het fas cisme. De Geer contra Ir. Albarda. Wijnkoop moet z w ij gen. Repliek van den S. - D. leid e r. Onze premier heeft in zijn antwoord op de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting betoogt, dat het fascism^ niets voor ons is. Ons vlakke land houdt niet van hooge boomen, ons volk neigt (niet naar dic tatuur, is op persoonlijk bewind niet ge steld. De parlementaire democratie is dan ook de minister merkte het terecht op hecht en sterk in ons volk verankerd. Wat het buitenland van een persoonlijk dictatorieel bewind te zien geeft, doet inderdaad het gros der Nederlandsche burgerij allerminst haken naar een regime dat im'en ten onzent juist niet wenscht, omdat daarin ontbreekt de verantwoor ding, welke de regeering voor haar doen en laten aan de volksvertegenwoordiging verschuldigd is. Handhaving van het par lementaire stelsel is hier van het groot ste belang, maar dat brengt dan ook met zich mede, dat de politieke partijen zich bewust dienen te zijn èn te toonen van de verantwoordelijke taak, die op haar rust, de taak om' volksgemeenschap bo ven partijschap te stellen. Minister de Geer erkende ronduit te vreezen dat de heer Albarda de -dupe dreigde te worden van de politieke po sitie waarin hij verkeert als leider een-er beweging, die, tengevolge van de een zijdigheid aan den klassestrijld eigen, aan dwangvoorstellingen, lijdt als zij meent, dat de meerderheid dier burgerij met ze kere wellust op allerlei sociale en cu- tureele uitgaven bezuinigen wil. Het in zicht dat bittere noodzaak hier thans toe dwingt, ontbreekt helaas taan den heer Albarda en idie zijnen. Het harts tochtelijk beroep van den minister van Financiën op den s.d.-fractie-voorzitter om zich aan dergelijke dwangvoorstellin gen te ontworstelen, teneinde samen te werken met allen die die mogelijkheid voor nieuwe welvaart willen scheppen, zal menigeen uit het hart gegrepen zijn. De heer Wijnkoop is er Woensdag in geslaagd zich het woord te Laten ontne men. Hoewel de Kamervoorzitter niet spoedig tot een diergelijken (maatregel pleegt over te gaan, maakte de commu nist (onder zeer luidruchtige begeleiding van zijn vriend De Visser) het hem thans toch al te bont, toen hij op inderdaad volkomen ontoelaatbare wijze de persoon van het staatshoofd in het debat berok. Na dit weinig verheffende rood© spek takelstuk, een rustige repliek van mr. Marchant, die o.m!. mededeeldie, dat zijn bezwaren tegen het (nieuwe) tarief-ont werp nog niet zijn weggenomen. In zijn repliek erkende Ir. Albarda, dat er ongetwijfeld in zijn eerste rede een dualisme aanwezig was, zooals min. De Geer had opgemerkt. Voor de gevaren, die 's lands financiën zouden kunnen be dreigen, toonde hij zich niet blind, doch hij is nu eenmaal optimistischer gestemd dan de minister ten opzichte van de kan sen op herleving der welvaart. Maar zelfs wanneer die eens iniet mocht terug- keeren, dan acht de heer Albarda het ont der wille van de arbeidersklasse toch beter thans wél een deel van het natio naal vermogen en het nationaal inkomen aan te tasten. ZIERIKZEE. de heer N. v. geopend in 't geweest door nieuwe winkel uit. T oonbank Op de Appelmarkt heeft id. Bout een sigarenzaak pand, vroeger bewoond dhr. van Beveren. Deze ziet er van binnen keurig met opstand, vitrine en kasten bevatten tabak en sigaren voor den meest verwenden rooker, welke bo vendien in de etalage rookartikelen te kust en te keur aantreft. De heer I. Hage zorgde voor ide meubileering en etalage, terwijl de heer P. Beuzenberg een frissche toets aanbracht. Wanneer „De Magneet" evengoed trekt als de rookertjes, die men verkoopt, dan kan de ondernemer tevreden zijn. - De R.K. Tooneelvereeniging „Kol- pings' Zonen" brengt Dinsdagavond in de Concertzaal voor 't voetlicht „De Eike boom", een drama van 'tland, door Ge rard, voor welk tooneelspel zij hier de aandacht vragen. SINT-NICOLAAS IN ZIERIKZEE. Evenals vorige jaren komt St.-Nicolaas in het Warenhuis Lange Nobelstraat lo gee ren. Dal is toch wel een bewijs dat Z. H. daar steeds het beste en het goedkoop ste slaagt. Volgt U Zijn voorbeeld en koopt Uw St.-Nicolaasartikelen uitsluitend bij „Den Koning der Concurrenten", want dan agt U goed en goedkoop en te vens wordt U vereerd met een bezoek van dein Sint en zijn trouwen Piet. (Adv.) DRE1SCHOR. Naar wij vernemen zal het ,op 1 December a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer M. v. d. Velde als gemeenteveldwachter hier werd benoemd. Voor dien tijd was hij van Januari tot Sept. 1900 reeds als Jachtopziener werk zaam in A,.J.-Polder en van 11 Sept. 1900 tot 1 Dec. 1907 als agent van Politie te Middelburg. Naar verluidt zal 1 December niet onopgemerkt voorbijgaan. CONCERTZAAL-SOUNDBIOSCOOP. - „G re t a Garb o". „Anna Christie" is een gedicht van de Zee. Want de zee was in die eerste plaats - oorzaak, dat Anna Christie, een dochter van een ouden zeeman, haar jeugd ver van het ouderhuis moest slijten. Anne's vader, de oude Chris, raaVt aan lager wal en slijt zijn imeesten tijd in een kroegje. Achttien jaar is zij weggeweest; acht tien jaar heeft de oude Chris zijn doch ter niet gezien, het is te begrijpen dat dit den ouden zeeman in verwarring brengt. Zoo komt dan Anna Christie in het leven van haar vader. Het lejven heeft al zijn sporen al op dit meisjes gezicht gedrukt. Zij ziet er verwaarloosd damesachtig uit en in het eerste gesprek, dat zij met Marthy in het kroegje voert, geeft zij volmondig toe, dat zij niet de onschuldige Anna is, die haar vader ver wacht te zien. Zij heeft met het harde leven kennis gemaakt, zij is vertrapt en opgejaagd en tenslotte is zij ondergaan-. Zij moest toch leven Marthy zwijgt. Hij zal de illusie niet verstoren. En de oude Chris ontvangt zijn dochter vol liefde.... maar blind voor de idingen, (die ieder ander bemerkt zou hebben. Op de ko'.enbark ondergaat ANNA CHRISTIE een metamorphose. Zij krijgt de zee lief en is tevreden met haar een voudig leven. Maar de zee heeft met deze menschen nog niet afgerekend. Een storm woedt.... een schipbreuk.... met moeite kan de oude Chris een paar schipbreukelingen redden. Onder hèn is Matt., een jonge, oersterke Ier en zijn komst brengt het conflict. Hij wordt hals over kop verliefd op Anna, tot groote wode van den vader. Sedert dat oogenblik heerscht op de bark een gespannen verhouding. Totdat Anna op een gegeven oogenblik, walgend van de bekrompenheid en zelfzuchtigheid van de beide mannen hen de vreeselijke waar heid in het gezicht slingert, vertelt wie en wat zij geweest is.... Die bekentenis komt als een slag. De vader neemt deemoedig alle schuld op zich, maar Matt, raakt buiten zichzelf van woede, veracht Anna diep en gaat heen. Maar zijn liefde is niet dood. Een nieuw besef groeit in hem. Hij ziet de dingen in een ander licht, weet, dat zijn liefde machtiger is, dan alles, dat zij zal blijven bestaan, Anna's verleden ten spijt. De ware liefde van het meisje heeft haar in zijn oogen weer rein gemaakt en de gezonde zeelucht heeft het verleden weg gespoeld. ONDERWIJS. Benoemd tot leeraar aan de Handels school voor Verkoopsters te Amsterdam, de heer M. Klok, leeraar aan de Rijks kweekschool voor Onderwijzers te Zie rikzee. Bij het te Utrecht gehouden examen voor apothekerassistent slaagde o.m. de heer K. A. Biermasz te Zierikzee. NOORDWELLE. Het avondschoolonder- wijs is alhier met aanvankelijk 10 leerlin gen aangevangen. HAAMSTEDE. Voor de vacante betrek king van onderwijzeres aan de openbare lagere school hebben zich 49 sollicitan ten aangemeld. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar IJsselmuiden ds. P de Looze te Waddinxveen. De heer Post, beroepen candidaat te Kerkwerve-SernnskArU v Zondag 20 November te Zierikzee. Ned. Herv« Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, do. Baruouw (Doop), 's Avonds 7 ure, ds. A. van Selms van Hannweert. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v d. Griend, 's Avonds 6.30 ure, ds Pynacker Hordjjk. Lath. Kerb. Gem dienst. Geref. Kerk. 10 en 6 are, dr. v. Lonkhugzen Chr. Geref. Kerk. 9 30, ds Hoogendoorn, 2 Preeklezen en 3 ure, ds Hoogendoorn. Leger des Htils (Krepelstraat) 10, Heiligingssamenkomd, Luit. de Pree, 3.30j Verbljjdingssamenkomst en 7.30 ure, Heilssamenkoinst,* Luit Beekhuis. Dinsdag 22 Nov. 8 ure Vörlossingssamenbomst. Woens dag 23 Nov 7 45 ure, Luisteravond naar Radiouitzending. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. (St-Domusstraat) 930, 2 en 6 ure, Leeskerk. STILLE ARMEN. Neen, ze worden niet vergeten, Schrijft het Crisiscomité; Stille armen zijn óók „armen" En ze tellen bij ons mee. Stille armoe wordt geleden, Veel meer dan gij denkt misschien. Wat er omgaat in de woning Laat de gevel U niet zien. Geeft, zoo bindt men ons op 't harte, Nu gij zijt gerust gesteld, 't Tweevoud van de liefdegave Die gij reeds had neergeteld. Zie, dat is nu een conclusie Waar ik mee accoord kan gaan, Want men mag ook stille armen Zonder hulp niet .laten staan. 'kHeb reeds op de lijst geteekend - En vast honderden niet mij Maar ik leg komt, wie wil volgen Nog een extra schepje bij. En dat extraatje moet dienen Voor hem, die in armoe leeft En tot klagen wel veel reden, Maar er niet den imioed toe heeft. Neen, ze worden niet vergeten, Heeft het Comité verklaard, 't Doet ons goed dit te vernemen, 't Is een extra offer waard. beroep naar deze gecombineerde kerke lijke gemeente aangenomen. SCHERPENISSE. De heer C. J. de Haam, candidaat te IJsselstein, hoopt 27 Nov. as. zijn intrede te doen- THOLEN. De alhier gehouden oogstcol- lecte heeft opgebracht voor de kerk f 190; voor de armen f114; totaal f304. GASVERSTIKKING. Stavoren (V.D.) Toen de knecht van de sleepboot „Am sterdam" uit Amsterdam, welke boot hier Donderdag was gearriveerd, Vrijdagmor gen vroeg ontdekte dat het stil bleef in het vooronder, waar de kapitein J. Leeman en zijn 17-jarige zoon Hendrik sliepen, stelde hij een onderzoek in, waar bij bleek dat vader en zoon, door kolen damp bedwelmd, bewusteloos in het vooronder lagen. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen en het ge lukte bij den kapitein de levensgeesten weer op te wekken, doch bij den zoon hadden de langdurige pogingen geen re sultaat. De geneesheer inroest tenslotte den dood constateeren. HEI CRISISBOTERMERK. Den Haag (V.D.) De Crisis Zuiveloentrale maakt be kend, dat voor de week van 20 tot en met 26 November a.s„ de prijs voor het Crisisbotermerk wederom 75 ets. per k.g. bedraagt. De prijs voor de vervoerver- gunning van buitenlandsche boter be draagt voor ideze week 70 ets. per k.g. MALARIA OP CUBA. Londen (V.D.) In aansluiting aan den hevigen storm', die Cuba heeft geteisterd is in het gebied van de overstroomingen een malaria- epidemie uitgebroken. Er zouden reeds meer dan 1000 zieken medische hulp be hoeven. VLIEGER VERDWENEN. (Londen (V.D.) De 19-jarige Zuid-Afrikaansche vlieger Victor Smith die, zooals bekend, een re cordvlucht van Kaapstad naar Londen wilde maken, is, sinds zijn vertrek uit Duala (Kameroen) naar Gao op Maandag j.l. verdwenen. VIER JONGENS TER DOOD VEROOR DEELD. New York (V.D.) Donderdag werden 4 jongelui die een politie-agent hadden vermoord, bij den overval waar bij zij slechts 20 dollars buit hadden gemaakt, veroordeeld tot den dood op den electrischen stoel. SPORT. VOETBAL. Het programma voor a.s. Zondag luidt: 3e Klasse B, K.N.V.Bt Zierikzee: Zierikzee I—Hansweert I (2 uur). Goes: Goes I—Mevo II. Bergen op Zoom: Dosko II—Zeelandia I. Ie klasse C, Z.V.B. Zierikzee: Sinoto II—Noordgouwe I (2 uur). Schouwen I—Zonnemalre I (2 uur).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1