Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Vrijdag 11 No». 1932. zierikzeesche courant. "sb ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën ONS GELD. Algemeen Overzicht. BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. Rust, kalmte en zelfbeheersching Prijs p. 8 maanden 1.50, franco p. post 1.80. Voor het bultenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 187677. wan 1—8 regels 60 CK van I regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel Bij contract belangrijke korting inzending op den dag van aft- gave vóór 10 ure. Olt lummtr bestaat uit 2 bladen. UitarlIJk 10 aar op de» dag uitgaaf Ja, uw geld hebben wij noodig. Natuur lijk niet meer dan u missen kunt, maal laat uw linkerhand niet weten, wat uwe rechter geeft. Ons crisis-cqmiité moet ook dezen winter weer zoo velen door de moei lijkheden heenhelpen, dat niemand zich afzijdig mag houden. Onze inteekenlijsten zijn weer op huisbezoek en doen daar mee een beroep op uwe offervaardig heid. We hebben minstens f 6000 noodig en bijna V:; deel is reeds door eien zeer kleine groep bijeengebracht, wat ons mlet groote dankbaarheid vervult. Is het te veel gevergd om onze burgerij uit tie noodigen dit goede voorbeeld te volgen orni ons aan de rest te helpen? Wij steunen stille armen, wij helpen de groote gezinnen, wij verstrekken kleeding daar, waar men niet in staat is zichzelf van het noodige te voorzien. Wij geven warme maaltijden aan kinderen, die t'iuis anders te kort komen, wij brengen ont spanning en ontwikkeling van oudere en jonge werkeloozen, kortom wij trachten weer hoop en geloof te brengen in de harten van hen, die onze hulp zoo van noode hebben. Wij kunnen helaas geen namer. noemen, maar onafzienbaar is de rij van hen, die zich miet uw geld op de been hebben gehouden. Daarom dra gen we onze inzameling op aan allen, die hun naaste niet alleen willen laten ploeteren in den zwaren strijd voor het dagelijksch brood. Want in barmhartig heid ligt een toets der mienschen ware vroomheid. Geef ons echter miet alleen uw geld, voorzoover gij hel missen kunt, maar ook uw vertrouwen en medeleven in onzen arbeid, omdat ons comité slechts dan geheel kan slagen, wanneer het zich weet gedragen door de sympathie van gansch de burgerij. J. C. A. BANNINK, Voorzitter. M. F. DE VOS, Secretaris. J. NOL"ET, Penningmeester. Franklin D. Roosevelt. Opheffing drankverbod? De Duitsche verkiezin gen. De nieuwe president der Ver. Staten, die Dinsdag met groote stemmenmeer- derheid gekozen werd, is 50 jaar ouid. Franklin Delan.o Roosevelt be hoort tot de afstammelingen van den Nederlander Klaas Maartenszoon Roose velt die zich in 1649 in Nlieuw Amster dam' vestigde. Van zijn nakomelingen heb ben er verschillende den staat New York gediend. In rechte lijn stamt hij af vam den kleinzoon van Klaas, Jacobus Ro.osa- velt, die zich in „Dutchess County" aan de Hudson vestigde, waar de Roosev-eits het landgoed „Krom1 Elboog" bezitten,. De eigenaar v,an dat landgoed is op het oogenblik de nieuwe president der V.S. die ook van moeders zijde oud Neder- landsch bloed in de aderen heeft. Op 28-jarigen leeftijd trad de jonge advo caat Roosevelt voor het eerst in het po litieke strijdperk en wist hij ma een he- vigen strijd een zetel in dein Senaat van den staat New-York te veroveren. Onder Wilson's bewind was hij onder minister van marine. Van Juli tot Sep tember 1918 was hij inspecteur van de Amerikaansche vlootmacht in de Europee- sche wateren en in het volgende jaar leidde hij de demobilisatie van het Ame rikaansche leger aan het Westelijk front. In 1920 betrad hij opnieuw het terrein der politiek als democratisch candidaat voor het vice-presidentschap naast Cox voor het presidentschap. De democraten werden door de republikeinen met Har ding echter volkomen verslagen en na die nederlaag trok Roosevelt zich in het par ticuliere leven terug. In 1928 werd hij door de Derm. Partij gecandideerd voor het gouverneurschap van New-York, welke post hij ook ver kreeg, en waarin hij in 1930 werd beves tigd. Als gouverneur heeft hij zich be kendheid verworven door zijn radicale plannen voor de bestrijding der werk loosheid, maar vooral door zijn strijd tegen Ta'mlmany Hall die eindigde met een ernstige nederlaag van deze mach tige politieke corporatie. Het feit dat Roosevelt niet geschroomd heeft misstan den in het eigen kamp uit den weg te ruimten, heeft de democratische kansen vergroot. Want een groot aantal onte vreden Republikeinen gaf nu ook zijn stem maar aan den democraat Roose velt. Wat de politieke consequen ties van deze verkiezing zijn is op het oogenblik mog moeilijk te zeggen. Roose velt heeft wel veel beloftes gedaan, maar tijdens den verkiezingsstrijd let men niet op eentje meer of minder. Vast staat wel, dat het drankverbod opgeheven zal worden en de overwinning van Roose velt zal vast wel met de noodige alco- holia bedronken zijn. Voor de Amerikaan sche grenzen wachten tonnen en tonnen yan het geestrijke vocht om straks als de drooglegging officieel zal zijn teniet gedaan, ingevoerd te worden. Hoe het met de internationale schulden regeling zal verloopen moet inoig afgewacht worden en of er voor Europa reden tot juichen is zal pas na enkele weken blijken. Die Amerikaansche beurzen waren intusschen al op den uitslag vooruitgeloopen en ver toonden een opgewekte tendenz. Of Roo sevelt er in zal slagen het bedrijfsleven weer op ganig te helpen, de alcohol-in dustrie buiten beschouwing ,gelaten, zal ook slechts de toekomst 'kunnen uitwijzen. Hij heeft daarbij het voordeel gekozen te zijn op eetYTijcïstip, |dat de crisis! ovejr haar diepste punt heen was. Laten we er ook voor de Oude Werelld er het beste van hopen. De groote beteekenis van d e R ij k s- da.gverkiezing i n D1 u itsch 1 a'nld schuilt i n twee feiteinde achteruitgaing van de Hitlerbeweging en |de groei van 't com munisme. Hitier heeft bijna 2.000.000 stëml- men verloren. Moskou 700.000 stelmlmen gewonnen. De Hitlerfractie daalt van 230 op 195 mandaten, (die der communisten stijgt van 89 op 100. De winst van de communisten houdt natuurlijk met idit ver lies van Hitier onmiddellijk verband. Beide partijen hebben voortdurend leentjebuur gespeeld en stellig is Zondag een deel van Hitiers getrouwen van de laatste anderhalf tot twee jaren, naar het Duitsche filiaal van Stalin terugge vloeid. Moskou heeft deze Duitsche winst echter ook aan nieuwie verliezen van de sociaal-democratie te (danken, die van 133 op 121 mandaten terugloopt. De groote nederlaajg van Hitler is vooral van moreele beteekenis. Een bijna hypno tische invloed ging van Hitier en zijn propaganda uit. Zulk een betoovering kon slechts door een verlies van beteekenis bezworen Worden. Die 6e Nov. heeft deze onttoovering gebracht. Ze is waarschijn lijk het sein voor nieuwie verliezen in de toekomst. Een belangrijk deel van. Hitiers volge lingen is naar de Duitsch-nationalen over- geloopen. Deze partij beschikt thans in den Rijksdag over 60 mandaten, wat een winst van ruim 30 o/o beteekent voor Von Papen, die er niet aan schijnt te denken de leiding uit handen te geven en van koers te veranderen. Hoe (die koers op buitenlandsch gebied zal zijn, heeft v. Papen voor de buitenlamdsche pers nog eens onderstreept. In hoofdzaak zal deze gericht blijven op de vreedzame herziening van het verdrag van Ver sailles en in dit opzicht althans kan de rijkskanselier, die overigens ongeveer 85 Van het kiezerskorps tegenover zich vindt, er op (rekenen, dat het over groot© deel van hét Duitsche volk achter hem staaf. MANIFEST DER LIB. STAATSPARTIJ. Het hoofdbestuur van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond heeft een manifest uitgevaardigd waaraan het vol gende is ontleend: „Die crisis, die de geheele wereld tei stert stelt de regeering en de Staten,- Generaal voor de vraag hoe een terug keer naar de welvaart kan worden be vorderd". Op iden voorgrond staat, dat alles moet worden in het werk gesteld om de kunstmatige b e lejmlme r in- gen, die aan handel en verkeer zijn in den weg gelegd, te doen verdwijnen en om weder te komen tot het vrije ruilverkeer tusschen de volken, waar door ons land en' zijn overzeesche ge- biedsdeelen tot welvaart zijn gebracht. Oins volksbestaan staat op het spel. Het gaat thans minder dan ooit om de bescherming van belangen van be paalde groepen, maar om de behartiging van de welvaart van ons geheele volk in al zijn geledingen. Alleen een doortastende .regeering met ruimen blik kan in dezen tijd' leilding aan 's lands zaken geven, waarbij zij vooral moet doen blijken va,n dien vasten "wil om het gezag te h a n d h a v en om al wat orde en veiligheid verstoort, te keeren. Een regeering, die voor het drijven van vakvereenigingen zwicht, die toelaat, dat de belangen van idie eene groep bur gers aan die van een andere groep wor den opgeofferd, idie door een algemeen© Winkelsluitingswet ©n een tijdige en onpractische uitvoering daar- van de belangen van tallooze midden standers schaadt, Idie bovenal een overmatig groot gedeelte van dien radio-zendt ij |d beschikbaar stelt voor revolutionaire propaganda, voldoet niet aan de eïschen, die aan de overheid moeten worden gesteld. Zij houldt den terugkeer naar de welvaart tegen werkt de ondermijning van het gezag in de hand. TWEEDE KAMER. Zitting vain Dinsdag 18 Nov Het nieuw gekozen r.k. Kamerlid mr. Truyen (vacature-Ament) wordt beëedigd en neemt zitting. Aangevangen wordt met de ©lgemeene beschouwingen over de r ij k s b e g r o o- i n g voor 1933. Ce heer Braat (plattel.) betoogt, dat de handelspolitiek dezer regeering de crib's verergert inplaats van haar tegengaat. Spr. is voorstander van protectie voor wat hier geproduceerd wordt, van be lasting op goederen in de doofde hand, van sterke salarisverihiindering en tegen cumulatie van salarissen en pensioenen. Hij critiseert het spoorwegbeleid, dat leen tekort veroorzaakt van 4 ton per week. Een motie van spr. betreffend cumu latie van salarissen en pensioenen wordt niet voldoende ondersteund en komt dus niet iin behandeling. De heer Marchant (v.d.) wijst erop, dat de houding der regeering jegens het wetsontwerp inzake de verhooging van de invoerrechten nog onbekend is. Spr. behandelt vervolgens het. rapport-Wielfer. De leidende gedachte Idler opstellers, voor al ook ten aanzien van de werkloosheid en de loonsverlaging, is niet die van den heer Marchant. Aain den anderen kant is de (defensie te veel ontzien. Het derde hoofdstuk van Mr. Marchaint's rede be trof de positie van het kabinet en zijn verhouding tot het parlement. Het ver trouwen van het volk in dit kabinet is niet voldoende. De verhouding tusschen regeering en gemeentebesturen is slecht. Laat de regeering aftreden en het nieuwe kabinet, na zijn program ontvouwd te hebben, de Kamer ontbinden, om de kie zers in de gelegenheid fe stellen ov,er dat program een votum' uit te brengen. Zitting van Wloensdag 9 Nov. De heer Knottenbelt (lib.) bestrijdt de sociaal-democraten, die in het buitenland ook 'meewerkten aan de funeste 'handels politiek. De eenzijdige politiek der s.d.a.p. heeft reeds tot bedenkelijke gevolgen ge leid. Hiertegenover staan spr.'s liberale beginselen. De belastingverlaging de- laatste jaren was mogelijk, Omdat de mid delen ruim vloeiden, niet omdat er be zuinigd werd. Sinds 1927 zijn de uitga ven steeds gestegen. Toen bezuinigingen onmiddellijk noodig waren, heeft de ro- geering die op -de lange baan geschoven door de benoeming van de commissie- Welter. De instelling daarvan getuigde niet van zelfstandigheid en kracht. Het vertrouwen der liberalen in dit kabinet is 'volkomten verloren gegaan. Dhr. Snoeck Henkemans (c.-h.) 'meent, dat men deze regeering imoet steunen in haar pogingen om' het tekurt te dekken. Speciaal 'heeft spr. geen bezwaar tegen de salariskorting en de schorsing van de stortingen in de verzekeringsfon-dsen. Ten aanzien -van de gezagsuitoefening meent spr., dat de regeering den juisten weg bewandelt. De heer Albarda (s.d.) betoogt, dat men de schuld van de crisis niet mag werpen op oorlog en handelspolitiek. Oorlog is een product van het kapita lisme en een verkeerde handelspolitiek is een vorm van oorlog. De loonsverla ging is geen middel om de crisis te ver lichten, hetgeen blijkt in D-uitschland en Engeland. Spr. is tegen het verminderen van de koopkracht van ons volk. De salariskorting ziet de heer Albarda als den motor, die de loonsverlaging over de geheele linie op gang mloet helpen. Het billijkheidsargulmlent, -dat ook anderen hun inkomsten achteruit zagen gaan, wijst hij van de hand. Erger nog is de -aan slag op het levenspeil der werkloozein, tweemaal beproefd, maar door een storm van verontwaardiging en verzet voorko men. Zoolang er nog andere geldbron nen zijn, moet de steun onaangetast blij ven. Bn de vrijheid der werkloozen even zeer; uitkeering in natura wijst hij daar om' van de hand. De heer Albarda con stateerl verder, dat het tarieven-ontwerp zeker verworpen zal worden en doet den bewindsmlan eenige andere -middelen aan de hand;' een heffing van de ver mogens tot 1 o/o, te betalen over 2 -of 3 jaar, heffing van opcenten op de -di vidend- en tantièmebelasting, een belas ting op goederen in de dobde hand, een couponbelasting, aflossing van de staats schuld uit buitengewone ontvangsten, in voering van een nikkelen munt. Verder zal de werkgelegenheid verruimd moeten worden. Objecten zijn er genoeg. De gel den daarvoor zullen geleend inbeten wor den. Zitting van Dopderdag 10 Nov. De voorzitter deelt mee, dat van 'dien heer Boon (lib.) een voorstel is ingeko men tot 'wijziging van de Winkelsluitingls- weit. Daarna werden (die algemeen© be schouwingen over de rijksbegrooting voortgezet. De heer Colijn (a.-r.) wijst op den twijfel, die gerezen is, of het kabinet levend dan wel (dood is. Dien tw'ijfel (deelt spr. niet. Nu het kabinet een discussie over rijn beleid aanvaardt, mag de Kamer verwachten, dat de regeering zulke voor stellen zal doen, als waarvan verwacht mag worden, dat zij een meerderheid zul len vinden1. De millioenenhota geeft volgens spr. een te gunstig beeld van d©n financieelen toestand. Door de werkloosheid is een achtste der Nederlanldsche bevolking gedoemd tot het uiterste bestaansminimum'. Spr. riet geen andere oplossing dan vergroo- ting van ons bodem-oppervlak. In <üt verband pleit spr. voor d)a|delijke voort zetting van de inpoldering -dier Zuiderzee. Na de verkiezing wenscht spr. een par lementair kabinet, dat iden moed heeft te doen wat gedaan moet worden, omdat wij pas aan het begin staan van de te lijden smarten. Audi» tljdan, indtra prijzen I 20 ZAMB0S Sigirattan 25 cta. Geen cadeau x ete 100 waarde voor Uw geld. ZIERIKZEE. Naar „Het Warenhuis" ons mededeelt hoopt St.-Nicolaas ook Idit jaar onze stad te bezoeken. Zijne Eminentie komt ditmaal per Prov. Boot. BROUWERSHAVEN. Loop der bevol king over de maand October. Ingekomen: Te. de Zeeuw, onderwij zeres van Utrecht, N. Diaalstr. 28bis, in Haven B. no. 18; Sa. Ja. de Moor, z.b. van Vlissingen, Kanaalstr. 99, in Noord straat D 27; C. A. Blom, caféhouder van Haamstede, Vuurtoren 287, in Haven C 7; Hn. Bos z.b. van Haamstede, Torenweg 277d, in Haven C 7; J. van de Sande,, schippersknecht van Dirksland, in Noord straat D 48. Vertrokken: Ka. Bol, onderwijzeres, uit Haven B, 18 naar Hazerswoude E 37; P. C. van Diest en gezin, commissaris van het Loodswezen, uit Haven A no. 60 naar Den Helder, Buitenhaven 21; H. van Zuidlaiud, lanld'b.knecht, uit Nieuwstad D 69 naar Noordwelle, Noordid'ijk B 47; Fa. van de Sande, dienstbode, uit N oordistr. Di 48 naar Den Helder, Buitenhaven 21; C. J. de Moor, bankwerker, uit Noordstr. D 27b naar Vlissingen, Kanaalstraat 94; J. Harinck en gezin, caféhouder, uit Haven C 7 naar Goes, Couwerverstraat 11 L. Uil, uit Haven C 7, ambtshalve afge schreven zonder bekende woonplaats; P. van der Vliet, bakkersknecht, uit Haven B (no. 7 naar Kapelle (bij Goes), Stations weg A 55. ST.-PHILIPSLAND-. Loop der bevolking over October 1932. Ingekomen: P. Kleimepi-er, z.b. van 's-GravenhageP. Olree, chauffeur van Zierikzee. Vertrokken: A. J. v. d. Meer, -dienstbod© naar Oud-Vosmeer; J. P. v. 'd. Meer,, dienstbode naar Ou|d-Vosmeer; J. van Strien, zonder beroep (naar Delft. STAVENISSE. Aan den oorlog p;ver de melkprijzen alhier is een eind gekomen, doordat alle leveranciers thans de prijs van 8 cent hebben aangenomen. ST.-ANNALAND. Geslaagd voor het di ploma militaire voorgeoefendheid, A. Goedegebuure Jbz. en C. v. d. Klooster. SCHERPENISSE. Een tot nog toe on bekenden dader heeft een ijzeren lan taarnpaal -van het electrisch net geheel afgereden. Door de politie wordt naar den dader gezocht. Door het bedanken en afwezigheid van eenige leden van het muziekgezel schap „Eendracht" is men genoodzaakt de repetities tijdelijk te staken. POORTVLIET. Voor een zeer goed be zette zaal werd -alhier Dinsdagmiddag door de P.Z.E.M. een lezing met demon stratie gehouden ov-er '1 electrisch ko ken. De voordeelen van deze kookwijze, als: weinig werk, afwezigheid van dam pen, weinig gebruik van water enz. enz. werden stuk voor stuk onder het oog gezien. Ook werd het kooktarief van 5 cent per K.W.U. besproken, alsmede de voorwaarden wiaarop men kooktoestellen en pannen van de P.Z.E.M. kan koopen of huren. Er werd een uitgebreide maal tijd voor 6 personen klaar gemiaakt op een van de in de zaal aanwezige for nuizen, met een stroomverbruik van 71/* cent. OUD-VOSSEMEER. Woensdagnamiddag werd in hotel Ampt een lezing gehouden door den heer J. de Wit van Middel burg, betreffende het electrisch koken; de idirectie van de P.Z.E.M. gaf daartoe opdracht. Op uitstekende, bevattelijke wijze gaf de heer de Wit al d-e voor deelen op van dit koken boven die op vlammen koken; en dit aantal is niet ge ring. Men moet ook niet zeggen, dat alleen beter gesitueerden voor -dit ko ken in aanmerking komen; de praktijk heeft uitgewezen, dat ook in de gewone arbeidersgezinnen beste resultaten zijn verkregen en dat b.v. in Duitschland een en ander onder de gewone bevolking po pulair is. Zéér uitvoerig werd alles toe gelicht en intusschen bereidde mevrouw Minkema uit Zierikzee een invaaltijd voor 6 personen, die tenslotte aan stroomver bruik 61/2 cent kostte. De wijze waarop de installaties kunnen verkregen worden in koop, zoowel als in huur werd uit eengezet. Een 50-tal dames hebben ge profiteerd van deze mooie lezing en de imionstratie. Zondag 13 November te Zierikzee Ned. Hervi Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. C. Waardenburg (Oogstpreek en collecte voor het Pastoriefonds ,Schouwenoord"). Kleine Kerk. 10 are, ds. Pynacker Hordyk (Coll. Yer Vryz. Herv.) 's A vonds 7 ure, ds. J. Koopmans van Heer Hendrikskinderen (Oogstpreek en coll. voor het Pastoriefonds „Schouwenoord"). Ds. Bamouw hoopt Zondag 20 November, des v m. 10 uur, in de Nieuwe kerk gelegen heid te geven tot Doopsbediening. Aangifte Vrijdag 18 Nov., van 10 tot 1 uur, bij Mej. Costerus, Meelstraat B 58. Lath. Kerk. 10 are, dhr. Smit Bange van Amsterdam, Geref. Kerk. 10 en 6 are, dr. v. Lonkhuyzen. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Preeklezen. Leger des Heils (Krepelstraat) 10, Heiligingsdienst OnderwerpDe Berg rede II; 3.30, Verblydingssamenkomst en 7.30 ure, Heilssamenkomst, Luit. de Pree. Woensdag 16 Nov. 8 ure. Verlossingssamen komst. Donderdag 17 Nov. 8 ure, Licht- beeldensamenk omst. Oud-Geref. Gem, 9.30, 2 en 6 are, Leeskerk. Geref. Gem. (St.-Domusstraat) 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. SL ERKNIEXJWS. Ned. Herv. Kerk. BROUWERSHAVEN. De oogst-collecte heeft j.l. Zondag opgebracht voor de kerk f53,71 en voor de armen f32,75. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. MUURSCHILDER WERK. Bij schoonmaken van het muurwerk der witgekalkte Ned. Herv. Kerk te Th olie PKKHlKJttEU ft'AKN. is onlangs in het transept imiuurschilder- werk voor den dag gekomen. Het geeft bijbelteksten weer, o.a. de twaalf ge loofsartikelen, en schijnt uit het einde der zestiende eeuw te dateeren.. De Rijks commissie voor de Monumentenzorg heeft de fresco's door een deskundige doen^ onderzoeken en van voldoende belang geacht, aan het kerkbestuur een subsidie toe te zeggen voor de volledige bloot legging en conserveering van de schil derijen. (N. R. Ct.) keeren weer terug na het gebruik van Mijnhard!'* Zenuwtabletteo. Glazen Buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. PREDIKBEURTEN,, Zondag 13 November, Kerkwerve. 2 ure, ds. Drost. Serooskerke. 2 ure, ds. Boschloo Burgh. 9.30, dhr. Smit (3de coll. voor inr. voor vallende ziekte) en 6.30 ure, ds. Sarraber. Renesse. 11 30, Zondagschool en 6 30 ure, ds. Klaar (Herdenking onzer afgestorvenen). Evangelisatie. 7 ure, dhr. Smit van Heem stede 1C0II. voor de stichting te Heemstede). Noordwelle. 9.30, ds. Klaar (Oogstpreek) en 11,30 ure, Kinderkerk. Haamstede. 9.30, ds. Kentie en 6.30 are, dhr. Smit van Heemstede (CollGeref. kerk. 9.30 en 2 nre, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 6.30 are, ds. Boone. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Drost. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruysch van Dugteren (Voorber. H. Av.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griethuysen Dreiachor. 2 ure, ds. Ruysch v. Dugteren. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Bamouw (Coll. Ver. Vryz Herv.) Nieuwerkerk. 9.30 en 6 ure, ds. Gerritsen. Geref. kerk. 9 30, ds. Heuzeveldt, 2 Lees- dienst en 6 ure, ds. Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 6 ure, dhr. Remyn. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 are, Leesdienst Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Sirjansland 2 ure, dr. Weeda. Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 are, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, dhr. Kolyn van Papsndrechh A.-J.-Polder. Gexef. kerk. 9.30 en 2 ure, ds Spoelstra. St -Filipsland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Uitgetredenen Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30 en 6 ure, ds., Wolfenberger. Woensdag 16 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, idem. Geref kerk 9.30 en 2 30 ure, dr. Velte- naar. Woensdag 16 Nov. (Dankdag). 9 30 en 2 ure, idem. Geref. gem. 9.30, ds Kersten '(Bed H. Av.), 2 en 6 ure, idem. Woensdag 16 Nov. (Daukdag). 9.30, 2 en 6 ure, ds, Vreugdenhil van Bruinisse. Vrye Geref. gem. 9.30, 2 eu 6 ure, ds. Baaij. Woensdag 16 Nov. (Dankdag). 9.30, 2 en 6 ure, idem» St.-Maartensdijk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres. Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 nre, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, Leesdienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ire, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.80 en 2, Leeskerk6 ure, ds. de Bres Geref. kerk. 9.30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. Gernf. gem. 9.30, 2 Hn 6 ure, Leeskerk. Zaterdag 12 Nov. 6 30 ure, ds. Kersten. Scherpenisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Wolfenberger. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, da. Moerman en 2 ure, Leeskerk Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1