"«"Abdijsiroop WIE KOMT? ABONNEMENT Vrijdag 4 Nov. 1932. ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Uit Stad en Provinoie. FEUILLETO N. EEN DAPPER MEISJE. M.Y. „Dg Concertzaal". Hij dacht in een HOESTBUI te blijven Prijs p. 8 maanden 'J, 1.60, franca p. pest ƒ,1 .80. Voor het bultenL per Jaar 10.—. Afzonderlijke nummert 6 cant Verschijnt des Maandags, .Woensdags an Vrij dags. TeL Na 12. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEESCHE COURANT 89ste JAARGANG - No. 12385 ZIEN9K.ZEE.SCHE. OUUKAN r. A y L00ZEt UltK.-RMlU.lNr M. J. KOSTEN ran 1—6 regels 80 ets. Tan 4lJ regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regal, BIJ contract belangrijke korting. Inzending op dan dag vaa alt- gave vóór 10 ure. Dit Rummir bistaat uit 2 blidaa. UitarlMk 10 wrap dca da| uitgaaf ZIERIKZEE. Donderdagavond vond de inwijdingsdienst van de inwendig geres taureerde zaal van het Leger des Heils in de Krepelstraat plaats, voor welke ge legenheid, zooals aangekondigd, Brigadier Beekhuis, Hoofd der Nationale Kweek scholen te Amsterdam, was overgekomen- Reeds lang voor den aanvang der sa menkomst waren alle zitplaatsen in zaal en galerij bezet en velen hebben zich dan ook toet een staanplaats 'moeten ver genoegen. Luitenant de Pree opende de vergadering nnet zang en gebed len leidde daarna den Brigadier bij het publiek in, dat hem met hartelijk applaus ontvipg. Met de meeste aandacht werd naar d|e toespraak, onderbroken door solozang, geluisterd, terwijl tenslotte op de gebrui kelijke Leger des Heils-wijze werd ge ëindigd. Volgende week Woensdag treedt het Kees Pruis Ensemble in de Concert zaal op. De Alkmiaarsche Courant schrijft over dit ensemble: Voor een uitverkochte zaal is gisteravond in 'de Harmonie, Kees Pruis met zijn gezelschap opgetreden en dit buitengewone succes bleek aan 'tslot welverdiend, want de aanwezigen 'hebben zich uitstekend geamuseerd en het ge heele programma is uitstekend in den smaak gevallen. Kees Pruis deed de aanwezigen tranen lachenStella Seetoer, die opnieuw de gunst van het publiek won daar haar beschaafd optreden, haar keurige duide lijke uitspraak en haar goeden zang. De geroutineerde Piet Hiesse toonde zich in zijn volle kracht! Willem Cierre, bekwaam accompagna- teureen groote factor van het succes De firma D. Padmlos heeft als extra cadeau voor de Winkelweek een kneed machine met pan beschikbaar gesteld. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie, waarin wordt medegedeeld, dat de prijzen en trekkingslijsten kun nen worden afgehaald. De lezing, die Donderdagavond van wege het Instituut voor Arbeidersontwik keling, in het „Huis van Nassau" werd gehouden, was slecht bezocht, maar toch meende de voorzitter, (de heer J. H. Pik, in zijn openingswoord, dat het aantal leerlingen voor het vormen van een Aiheiders-Avonidschool, voldoenlde zou blijken. De heer Polderman, liid van het hoofd bestuur van het I.V.A.O., hield daarna een causerie over deze nieuwe scholen, na in z'n inleiding gesproken te hebben over „sloopers en houwers". Slooping van het kapitalistisch stelsel opbouw van het gemeenschapshuis. Voor die opbouw is noodig een goede funldeering, een basis van kennis voor de bouwers en deskun digen. Veel te weinig hebben van voort gezet L.O. kunnen genieten. Dat moet verbeterd worden vooral |dat voor het arbeiderskind. Het tekort aan algemeene ontwikkeling moet Worden ingehaald en de arbeidersavonldschool geeft idaartoe Ide gelegenheid. De school is bedoeld' voor volwassenen en het onderwijs wordt in dien geest gegeven. Gedurenlde plm. 40 weken wordt 1 X per Week dat onderwijs gegeven en wel in 8 vakken n.l. verrui ming en verrijking van onze eigen taal, administratieve kennis en hèt vak sociale kennis. Naar het Engelsch van CH. GARVICE. 9 (Nadruk verboden.) Ze hoorde hem nauwelijks; haar hart klopte wild en in haar geest klonken slechts de woorden: „Ik heb je lief"! „U-hebt-mlij-lief"! stamelde ze. „Ja", zei hij teeder. „En gisteren", fluisterde ze, „gisteren zag u toij voor het eerst". „Ja", zei hij' met schitterende oogen, „en ik geloof, dat ik u dadelijk liefhad. Ik had het gevoel, alsof mijn hart stilstond)." Er lag iets in zijn woorden, dat haar deed beven en met trillende knieën zonk ze neer op de bank. Hij stond op en ging naast haar staan. Zijn oogen dron ken haar schoonheid in en zochten naar een teeken van vergiffenis. „Gisteravond, toen ik bij het raam stond,had u een roos in uw hand. Toen u weg ging, liet u haar op de venster bank liggen. Ik heb haar meegenomen en bewaard. Zie!" en hij haalde de roos te voorschijü. Ze staarde naar de gekneusde bloem' en zweeg nog steeds. „Wilt u, dat ik nu wegga? Maar u niioet (mij eerst vergiffenis schenken"! „Ik vergeef u", zei ze droomerig. „O, ik dank u! Dat is meer, dan ik durfde hopen!" Met October is het I.V.A.O. Imjet deze scholen begonnen, en nu reeds zijn 200 scholen gevormd. Dit succes meende spr. te moeten zoeken in 't feit, dat velen hun tekort aan algemeene ontwikkeling voelen. Het schoolgeld bedraagt 15 ct. per week en 6 ct. voor de lesbrieven!. De leerkrachten geven zich voor dat werk belangeloos, maar dan moeten de leerlingen ook getrouw de school blijven bezoeken. Niet-leden van het Instituut betalen 20 ct. per week, terwijl voor werkeloozen een bizondere regling zal getroffen moeten worden. Na de causerie gaven zich 19 deelne mers op. Als leerkracht zal optreden dhr. A, C. Kwaak, terwijl bij: het gemeente bestuur een aanvrage zal worden inge diend voor een schoollokaal. Nog 5 leer lingen kunnen zich aanmelden. Het is de bedoeling de school 14 Nov. te doen aanvangen. In Zierikzee is nu de eerste Zeeuw- sche .arbeidersavondschool opgericht, met welk feit de heer Polderman de afdeeling Zzee van het I.V.A.O. gelukwenschte. Na dat ide voorzitter dhr. Polderman dank had gebracht voor diens uiteenzetting en het hoofdbestuur voor zijn medewer king, werd de bijeenkomst gesloten. BROUWERSHAVEN. Een reizend circus heeft Woensdag- en Donderdagavond al hier een voorstelling gegeven. Vooral op het gebied van athletiek werden keurige staaltjes vertoond. Een vrij talrijk pu bliek woonde de voorstellingen bij. Woensdagmiddag is 'de waterleiding buis in den Poortdijkschen dam alhier gebroken, waardoor de geheele gemieente zonder water kwam. Bij opgraving bleek de buis gebroken te zijn op de oude fundeering van de poort die idaar ter plaatse heeft gestaan. Tegen middernacht was de leiding hersteld. SCHERPENISSE. Dinsdagmiddag j.l. werd ide lezingenreeks over het eleetrisch koken, gegeven door ide P.Z.E.M., voort gezet in hotel „De Gouden Leeuw" alhier. Voor een belangstellend publiek trad als spreker op de heer de Wit, idie 'dei voor- deelen van het eleetrisch koken als: wei nig toezicht, weinig onderhoud', sterk ver minderd gebruik van water en vet enz. naar voren bracht. Na de pauze werden de tarieven en de apparaten voor het eleetrisch koken behandeld. Door mevr. Minkema werd een (demonstratie gegeven. Toebereid Werld een volledige maaltijd voor plm. 6 personen met een strooito- verbruik van 1.6 of 8 cent. In een elec- trische oven Werd janhagel gebakken. Ook het steriüseeren in een electrische oven of op kookplaten werd ter sprake ge bracht. Aan den pachter van het weiland van het Cloveniersgilde is een reductie op de pachtsom toegestaan van 54 o/o. OUD-VOSSEMEER. Openbare raadsver gadering, gehouden op 31 October. Aan het adres van den Raad van St.-Maar tensdijk, gericht aan Ged. Staten, hou dende verzoek om de salarissen van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers te korten zal geen adhaesie betuigd wor den. De heer Daane is van toeening, dat St.-Maartensdijk een adres naar Den Haag moet zenden Om bij de ambtenaren met jaarwedden, welke in de duizenden joo- pen, te beginnen. De voorzitter ziegt dat adressen als van St.-Maartensdijk meer paradeverzoeken zijn. De heer Heijboer is het hiermede eens. Hij is voor ver- „En hebt u er spijt van?" vroeg ze zacht. „Nee, dat heb ik niet. Als ik mocht hopen, dat je me eens ook zou kunnen liefhebben, zou ik me zeer gelukkig voe len". Hij zweeg en greep met een snelle beweging haar hand, die in haar schoot lag. „Lela, wordt niet boos op me! Mag ik je een vraag doen? Zou je kunnen leeren van mij te houden?" Ze keek hem een oogenblik aan en fluisterde toen„Ik weet het piet. Ik weet het werkelijk niet". „Luister naar me, Lela", smeekte hij. „Ik weet, dat je me niet kunt liefheb ben, zooals ik jou liefheb. Je weet waar schijnlijk niet eens, of je iets om me geeft. Maar als ik nu weg zou gaan en nooit meer terug zou komen, zou je dan bedroefd zijn" Ze knikte. „Ja, heel bedroefd". „En als je hoorde, dat ik ging trou wen, zou je dan ook bedroefd zijn"? Ze antwoordde niet, maar haar lippen trilden. Lord Fane dacht een oogenblik na. „Ik weet nog maar een ding. Als ik nu eens in verre landen in den oorlog was en je grootvader op een morgen de krant opnam en zei: „Lela, hier is slecht nieuv/s voor den markies. Die wilde zoon van hem is in Egypte gedood. Zijn li chaam is Met een kreet van afgrijzen strekte ze haar hand naar hem uit. „Nee, nee, houdt op"! smeekte ze. Hij greep haar handen en drunte ze tegen zijn borst. mindering, maar over de geheele linie, van boven te beginnen. Besloten wordt aan de openbare lagere school weer een cursus voortgezet onderwijs voor de niet meer leerplichtige jeugd te doen geven. Waar het R.K. parochiaal schoolbestuur- slechts 7 leerlingen heeft en het mini mum 10 is, zal aan genoemde school dit jaar met 7 eveneens begonnen kun nen worden. Nochtans zal getracht moe ten worden het aantal tot 10 op te voe ren. Op een verzoek van de Z.L.M., om een huishoudcursus ingevolge de Nij- verheidswet te bevorderen, wordt afwij zend beschikt. Aan den cursus zouden worden onderwezen de vakken, koken, braden, wasschen, scheikunde enz. Dhr. Daane zegt dat hij meent dat alle leden van de Z.L.M. landbouwers zijn. De Z.L.M. kent dus zeer goed de misère. In dit verband begrijpt hij het verzoen niet, want de cursus zal uit de gemeente- Kas minstens f120 vorderen. Doch hij rekent op f 200. De huismoeders kunnen hun dochte'rs toch ook onderricht geven. Volgens de driejaarlijksche afrekening heeft de school met den bijbel aan ex ploitatie-uitgaven gevorderd over 1928 f1302, 1929 f1905, 1930 f2969. De R.-K. parochiale school over 1928 f727, 1929 f 461, 1930 f 924. De school [met den bijbel krijgt nog een tegoed uitgekeerd, de R.-K. parochiale school moet iongeveer f 600 terugbetalen. De heer Heijboer wijst op de hooge exploitatiekosten van de school met den Bijbel. Beven de f1000 extra voor leermiddelen, heeft genoem de school in 1930 uitgegeven f2969, idus in totaal f3969. Over de drie jaar, met één schoollokaal, heeft die school aan de gemeente fl3000 gekost. Die R.K. pa rochiale school verdient een pluimjpje. Deze school is eenige duizenden goedkoo- per. De heer Lindho.ut is van meening, dat de heer Heijboer moet aantoonen, dat misbruik is gemaakt. De heer Heij boer verklaart dat hij het niet over mis bruik 'had, alleen over de hooge kosten- De heer van Gorsel onderschrijft die <m|ee- ning van den 'heer Heijboer. In het fonds- Huijzen van Kattendijke worden tot be stuursleden benoemd de heeren Daane, Heijboer en J. van Poortvliet. Aan de geitenfokvereeniging wordt een subsidie toegekend van f25. Vastgesteld wordt ide gemieentebegrooting 1933 in ontv. en uitg. op f64075, buiten de bedrijfsbegrootipg. Ten behoeve van de Brandweer zal ma teriaal aangeschaft worden, terwijl meer dere brand kranen zullen wiorden [aange bracht. Dinsdagavond heeft te O u d-V os se me er ds. J. Hetebrij van Rilland in de O.L. school een rede gehouden, getiteld: „Bouwen en Bewaren". Na door ids. Vreugdenhil ingeleid te zijn hield hij zijn besprekingen over de bestaande toestan den op allerlei gebied in onzen tijd. Een aantal vragen werden gesteld; eien ver- eeniging werd niet opgericht. Er waren ■ongeveer 60 personen aanwezig. THOLEN. Op de schietbaan van de schietvereeniging „Koningin Wilhelmina" te Tholen, werd' het seizoen scherpe baan geweer M.'g 5 (beëindigd (door het houden van een onderlinge wedstrijd bestaande uit vier series, maximum 200 punten. Dioor 20 leden werd hieraan deelge nomen, terwijl Ide volgende prijzen wer den behaald: le. L. v. ld. Vaate, 187 p.; 2e. Jao. Berrevoets, 178 p.; 3e. J. Quist Czn., 175 p.; 4e. M. P. Voets, 173 p.; 5è. Pt CS. Marico, 171 p.; 6e. M. v. d. Slikke Si\., 167 p.; 7e. J. M. Bal, 164 fp.; 8ö. C. vj, Noort, 157 p.; 9e. J. C. Sto.utjesdiijk, 153p. Volgende week zullen de oefeningen gehouden worden pp Maandag in het „Lela!" zei hij hartstochtelijk. „Ik ge loof, dat je mij 'kunt liefhebben. Ais je de gedachte aan mijn doo;d niet kunt ver dragen, geef je misschien een beetje om me. Lela, zeg, dat je me zult liefhebben. Lela, geef me antwoord! Zeg ja, liefste!" „Ja", fluisterde ze. „Ik heb je lief. O, ik ben bang!" Hij had haar in zijn armen genomen en drukte haar tegen zich aan. „Is het waar"? zei hij' na eenigel oogen- blikken. „Gisteren (durfde ik bijna niet naar je te kijken, en héb jé me lief! Weet je het heel zeker? „Ja", riep ze uit. „Ik weet niet,) hoe het komt, maar ik weet het heel zeker. Het was eerst zoo vreemd. Ik Wist niet, wat liefde was. Niemand had ooit tegen mij over liefde gesproken". „O', ik kan je niet vertellen, hoe ge lukkig ik me voel". „Misschien begrijp ik het wel", zei ze blozend. „Misschien heb ik hetzelfde ge voel". „Dat kan niet, Lela. Maar mag ik je nog een kus geven"? Ze hief haar onschuldige lippen naar hem op. Ze spraken langen tijd niet, maar eindelijk riep Lela uit: „Hoe laat zou bet zijn? We komen niet weer op tijd thuis"! „Vier uur", antwoordde hij. „En we moeten nog bijna twee uur loopen", riep ze uit. „Als ik niet ;om zes uur thuis ben, zal grootvader vreese- lijk ongerust zijn". „Nu, we zullen ons best doen", lachte hij. „Als je moe wordt, kan ik| je dragen, dat weet je". j Woensdag 9 November komt het KEES PRUIS, STELLA SEEMER, PIET HESSE, WILLEM CIERE, met hun niiuwit* voordracht». gymnastieklokaal ider U.L.Ou school aan do Markt. ONDERWIJS. Do vereeniging van onderwijzers op Schouwen en Duiveland hoopt op 17 De cember a.s. een bijeenkomst te beleg gen in de Kweekschool te Zierikzee, ten einde afscheid te nemen van dhr. Jnspec- teur v. h. L.O. (insp. Goes), die op; 1 Jan. a.s. den idienst met pensioen verlaat. HET SCHOOLMUSEUM VOOR ZEELAND. Gaarne hebben wij voldaan aan het verzoek eens een bezoek te brengen aan het nu sedert 1927 te Middelburg be staande Schoolmuseum voor Zeeland. Het 'komt ons gewenscht voor er nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat men uit den naam! niet de conclusie mag treK- ken, dat het hier geldt een bewaarplaats! van artikelen, b.v. de plak en leermidde len, in vroeger tijden op de scholen gebruikt. Niets is winder waar dan dat. Men vindt er juist uitsluitend alles wat in de huidige scholen wordt gebruikt, wat uit de [verdere beschrijving mag blijken. Met igroote belangstelling hebben we de verschillende zalen doorkruisd. Ten eerste de beide zalen, waar alle boeken, zoowel die gebruiKt bij het openbaar, als bij het protestantsch en katholiek bijzonder onderwijs een plaatsje vonden. Daarnaast zijn er bijna alle wandkaarten, honderden wand- en andere schoolplaten, voorwerpen voor teekenonderwijs en wat dies toeer zij. Het betreft hier het lager en het uitgebreid lager onderwijs. Het is ondoenlijk in bijzonderheden af te dalen, maar er is van ieder onderwijsvak het nieuwste te vinden, danst zij de groote welwillendheid der uitgevers, Idie van. al hun uitgaven een exemplaar beschikbaar stellen. Zij doen dit te liever, omdat zij terecht prijzen de wijze waarop hier alles gerangschikt is. Ieder onderwijsvak heeft zijn eigen plaats en is dan weer onderverdeeld zoo noodig in hetgeen bij het openbaar dan wel bij eèn der takken van het bijzonder- onderwijs wordt ge bruikt. In het derde lokaal troffen wij in het midden |de weer met verschillende waar devolle instrumenten aangevulde vitrine met leermiddelen voor het natuurkundig onderwijs aan, terwijl langs /do kont °-a- ruimte is gevonden voor het slöjd onder wijs. In deze zelfde zaal zijn ook twee muurvakken ingericht voor het voorbe reidend lager- of fröbelonderwijs, het een bevat de leermiddelen, het andere het studie materiaal voor de onderwijze ressen, en ook hier alles wat volgens de nieuwste begrippen noodig ,of ge wenscht is en geschift en geschikt door dames-deskundigen. In ide vierde zaajl midlden treft men moderne schoolmeubelen aan. Banken en lessenaars, maar ook lieve meubeltjes Ze keek hem verwijtend aan. „Daar mag je niet over spreken", zei ze kin derlijk. Op den temgweg beloofde Lord Fane, dat hij onmiddellijk met den markies zou spreken, zijn toestemming vragen en dan naar haar grootvader gaan. De tijd vloog voorbij en de klok sloeg juist zes uur, toen ze het grasveld over staken. „Mag ik vanavond aan je raam kojmen"? vroeg Edgar. „Ja", fluisterde ze, terwijl ze z*0*1 weg- spoedde. Toen, Lord Fane de hall binnentrad!, kWam ide butler heml toet een blaadje in ide hand tegemoet. „Een telegram, mylord", zei hij. Lord Fane greep het en stak het in zijn zak. „Hoe laat wilt u idineerenr mylord"? „Dïneeren o, nu dadelijk, antwoprid|de hij verstrooid. Eiji liep fluitend naar bo ven en begon zich te kleedep. Plotseling kwam het telegram hem in de gedachte; hij nam hnt ,uit zijn zak en scheurde het open. Het wns van Clifford Revel. „Flyaway niet in orde. Kom (onmiddellijk Zeer belanjgrijk. Flyaway was de naam van een paard, waarop hüj en zijln vrienden niet alleen hun verwachtingen, maar ook! een groote som geld hadden gezet. Drie dagen ge leden was FlyaWaiy het belangrijkste in zijn leven; maandenlang had hij aan niets anders gedacht; sinds gisteren had hij aan den wedstrijd geen gedachte meer gewijd. Maar wat moest hij nu doen? Clifford Revel was niet iemand, idie aan „Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Duitsche vriend. Deze raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel te? inzage) L. K. te 's-H, BijHoest - Griep - Bronchitis - Asthma ..Voor de Borst" Alom verkrijgbaar.ThansFl.l.-, Fl. 1.50, Fl. 2-75 l Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ct, per dubbele doos 60 ct ABDIJSIROOP BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) FMEBEUH. Zondag 6 November te Zierikzee. Ned. Herv« Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, mej. Tony de Bidder, 's Avonds 7 ure, ds. Ch. de Beus van Rilland-Bath. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v. d. Griend, 's Avonds 7 ure, ds. Pgnacker Hordijk. Luth. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhugzen. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds Boogendoorn, 2 Preeklesen en 6 ure, ds. Hoogendoorn. Leger des Heils (Krepelstraat) 10, Luit. de Pree. OnderwerpDe Berg rede I; 3.30, Verblgdingssamenkomst en 7 30 ure, Heilssamenkomst, Luit. Beekhuis. Dinsdag 8 Nov 8 ure, Verlossingasamenkomst. Woensdag 9 Nov. 8 ure, Zangavond. Oud-Geref. Gem, 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref, Gem. (St.-Domusstraat) 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. voor ide kleuters, waarvan velé ook ifl. huis niet zouden misstaan en zeker goede gelegenheid bieden voor de kinderen om hun spelletjes te spelen. Naast een practisch schoolbord troffen ons hier nog andere voorwerpen, die nende om een lokaal goed te belichten, dan Wel het geheel donker te maken voor lantaarnsppsjecties. Wij onthouden ons van bijzondere aan beveling van het een of het ander, maar meenen dat uit het bovenstaande vol doende zal vast staan, jdiat voor ieder die met het onderwijs heeft te maken het museum iets te leeren biedt. Maar ook de ouders ,der kinderen en andere opvoeders, kunnen hier leeren wat voor hunne pupillen bet beste is. Hun belangstelling is dan ook zeer gewenscht. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten. 75ct Laxeer-Tabletten 60ot Hoofdpijn-Tabletten 60°' Bij Apoth. en Drogisten. valsche geruchten geloof sloeg. Er was beslist iets niet in orde en zijn, aanwezig heid scheen dringend vereischt. Maar bij kon Lela toch niet verlaten! Nee, dat was onmogelijk l Het ging echter niet alleen om zijn geld, maar ook om1 dat van zijn) vrienden, die, vertrouwende op zijn geloof ia het paard, honderden en duizenden gewaagd hadden. Mocht hij ze aan zijn eigen genoegen opofferen? Hierop was slechts een ant woord. Hij Krabbelde snel een antwoord, dat hij 's avonids in Ide stad zou zijn en keek toen in zijn spoorboekje. Er was maar een trein en 'die vertrok overt ander half uur. Hij zou geen gelegenheid hebben om Lela te zien en zijn vader, te spreken. Maar hij moest zijn vader spreken en zijn toestemming hebben'. Hij belde en zei tegen Palmer: „Ik zou den markies graag even spre ken, Palmer. Je kunt zeggen, dat ik over een uur naar de stad moet". Palmer keek zeer bedenkelijk. „Mylord, de markies heeft een hevige jichtaanval", zei hij. „Het spijt me erg, snaar ik tooet hem spreken. Het is erg belangrijk". Palmer begaf zich gehoorzaam naar die kamer van den markies en kwiaiml na eenige oogenblikken terug. „De markies zal u ontvangen1, toylord", kondigde hij aan. „Het is een 'buiten gewoon hevige aanval", fluisterde hij, terwijl hij de deur opende. Toen Edgar zijn vaders gelaat zag, voelde hij bijna mdelijden met hem'. (Wordt vervolgd)^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1