-jrz.inrz* ABONNEMENT Vrijdag 28 Oct. 1932. ZIERIKZEESCHE COURANT. P9.5'" JAARG4NG.\ No„l2?S2. ADVERTENT IEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Uitnrlljk 10 «ar dM dap v uitgaaf COLLECTE tan bsta van de Crisiiilaehtoffers. WINKELSLUITINGSWET. BIWNENLAN D,~ FEUILLETON. Uit Stad en Provincie. EEN DAPPER MEISJE. prijs p. S maanden 1.60, franco p. post 1/1.80. Voor het bnltenl. per Jaar 'ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 oenL Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode Oir. A. J. DE LOOZE, UUe.-Rtdtbtaar M. J. 10STEK ▼an 18 regels 00 ets». van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel, Bij contract belangrijke korting, Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Olt nummer bastaat uit 2 bladen. Het Plaatselijk Crisiscomité te Zierikzee maakt bekend, dat binnen enkele dagen, door middel van inteekenlijsten, eene in zameling van gelden gehouden zai wor den, bestemd voor het verleenen van hulp aan crisisslachtoffers in den ko menden winter. Het Comité doet bij deze EEN ERNSTIG BEROEP op den liefdadigheidszin der ingezetenen en noodigt hen, die daartoe bij machte zijn, met AANDRANG UIT NAAR VERMOGEN AAN DE COLLECTE BIJ TE DRAGEN. Naar het zich laat aanzien gaan velen een moeilijken winter tegemoet en zal menigeen door de omstandigheden ge noodzaakt worden een beroep te doen op het Crisiseomité. Het ligt dan ook voor de hand, idat aan de geldmiddelen van het Comité ZEER ZWARE EISCHEN zullen worden gesteld, waaraan alleen voldaan zal kunnen worden ALS ZIJ, DIE IETS VERMOGEN, BEREID GE VONDEN WORDEN TOT HET GEVEN VAN RUIME BIJDRAGEN. Ingezetenen, helpt ons naar Uw beste krachten en stelt het Comité in staat ook in den aanstaanden winter aan de nooden en behoeften der crisisslacht offers zooveel mogelijk tegemoet te komen. Zierikzee, October 1932. Het Plaatselijk Crisiscomité voornoemd, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. M. F. DE VOS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare ken nis, dat door hen krachtens artikel 9, 5e lid der Winkelsluitingswet 1930, St.bl. no. No. 460, ontheffing wordt verleend van het verbod om de winkels voor hqt pu bliek geopend te hebben gedurende den Zondag, en wel voor Zondag 30 Oct. 1932, des namiddags van 21/2 tot 5 uur, doch alleen voor het geval dat de voorgeno men ballonopstijging op Zaterdag 29 Oc tober a.s. door weersomstandigheden on verhoopt niet zou kunnen doorgaan en uitgesteld zou moeten worden tot Zondag 30 October 1932. Zierikzee, den 28 October 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. TWEEDE KAMER. Tariefsverhooging. In zijn Donderdagmiddag gehouden rede, ter verdediging van het wetsont werp tot tijdelijke heffing van 30 op centen op de invoerrechten, welk ont werp door dr. Colijn fel bestreden is, heeft (minister De Geer gezegd, dat het ontwerp met bescherming niets te ma ken heeft en betoogd dat het hier een zuivei fiscale maatregel is, zonder wel ken geen sluitend budget mogelijk is. Andere inkomsten, welke voldoende zo den aan den dijk zouden zetten, zijn niet aangegeven. Voor het spoorwegtekort, dat op de Rijksbegrooting 1933 ongedekt is, zal geleend moeten worden. De re geering is wel bereid om als concessie tegenover hen, die Ouchy door het hui dige wetsontwerp op. de tariefsverhoo ging bedreigd zien, art. 2 van dit voor stel, aldus te wijzigen, dat, zoodra de overeenkomst van Ouchy in werking zal zijn getreden, niet alleen ten aanzien van de onderteekenaars van dat verdrag, maar ,ook t.o.v. alle overige landen de verhoogingen zullen komen te vervallen. Met 93 tegen 2 stemmen nam de Ka mer een imotie-Aalberse aan, waarin zij besluit, de behandeling van het tarief- ontwerp te schorsen en voort te zetten na de algemieene beschouwingien over de begrooting voor 1933. DE VLUCHTHAVEN AAN 't ZIJPE. Van de nieuwe vluchthaven in den Stoofpolder, die dezen zomer door twee baggermachines is uitgegraven en waar van de werkzaamheden kortgeleden zijn beëindigd wordt nu reeds een vrij drulc gebruik gemaakt. Schepen, die hetzij naar Holland of België moeten en niet voor den nacht binnen kunnen zijn vinden in de vluchthaven een rustige ligplaats en bij stormachtig weer kunnen veel schepen er een veilige haven zoeken,- Wel is waar ontbreken nog de meer palen, maar mem kan er gemakkelijk in ten anker kom'en. De beide tramhaveng die bij stormachtig weer soms overvol konden liggen worden nu zoodoende ont last. Het blijkt nu reeds, dat de vlucht haven wel aan haar doel zal beant woorden. Naar het Engelscb van CH. GARVICE. 7 (Nadruk verboden). Toen verdiepte hij zich weer in zijn lectuur. Lep stond op en begaf zich weer naar Raar eigen plaats. Gevaarlijk? Waarom zou het gevaarlijk zijn? Ze was overtuigd, dat hij haar niet wiljd zou rijden. En het was «zulk heerlijk Weer! Na het ontbijt nam tze haar plumeau ter hand en volbracht haar gewone werk zaamheden. Plotseling hoorde ze de stem van Lord Fane, hondengeblaf en hoefgetrappel en haaytart sp-ong op. Er werd geklopt, 'cia «2? ctsar js, l.ejizei «te profesür. Ze opende !de deurl en Lord Fane stond voor haar, hij bloosde 611 Goeden^orgen^ik heb het brikje v laten komen". Plotseling zweeg hij. antwoordde^ ze driegen. „H* ^rnïïSer™ W het nietheWcn, of voegde hij er blozend aan toe, „hebt U zelf geen zin"? ZIERIKZEE. Naar wij vernemen heeft ons stedelijk muziekcorps „Kunst en Eer" aan V.V.V. aangeboden, Maandagavond een muzikale rondgang door de stad te maner, tot verhooging van de stemming tijdens de Winkelweek. De heer M. H. F. H. Seerden, boek houder ten kantore van de hypotheken en het kadaster te Zierikzee is 'met ingang van 1 Januari 1933 als zoodanig v ei plaatst naar Assen. BROUWERSHAVEN. Schipper A. v. 'd. Klooster alhier heeft Woensdag in op dracht van het Gemeentebestuur, de balk uit de haven opgevischt, waarop de „Pionier" zijn schroef zou hébben stuk geslagen. Het blijkt te zijn een stuk! kiel- hout van een logger. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 21 Oct. Voorzitter de burgemeester. Afwezig wet houder de Later. Vastgesteld wordt de begrooting van den keuringsdienst van vee en vleesch in den fceuringskring Oos- terland voor 1933. Omtrent een circulaire van Ged. Staten, inzake eene tijdelijke korting op de jaarwedden van ide wet houders en de ambtenaren van den bur gerlijken stand, wordt besloten te bericn- ten, dat eene korting van 10 o/0 ge- wenscht wordt, mits gelijke korting wordt toegepast op, de wedden der overige amb tenaren, wier wedden door Ged. Staten worden geregeld. Aan L. J. Boogerd en L. M. van Oeveren wordt ontheffing ver leend van schoolgeld voor 1932—1933 voor 1 kind en voor 12 maanden. Vast gesteld wordt eene verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling. Be sloten wordt om wederom voor den tijd van 2 jaren vrijstelling te verzoeken van de verplichting tot het geven van onder wijs in het vak lichamelijke oefening aan de o.l. school. Vastgesteld wordt de be grooting voor 1933 in ontv. en uitg. van gewone dienst f30673.97 en kapitaaldienst f 3100. Voorts wordt besloten tot bet lief de gebogen 'gestalte. „Goeden morgen, meneer Temple". „Goedenmorgen, my lord. Kan ik iets voor U doen, mylord"? Lord Fane lachte. „Zeker, ik zou graag willen, idat juffrouw Temple met mij mocht rijden. Ik zal goed op haar passen". De professor schudde glimlachend het hoofd. „Ik heb het liever niet, mylord", ant woordde hij. „Ik vind het heel vriendelijk van U, maar werkelijk....". „Maar waarom dan niet"? drong Lord Fane aan. „Denkt U, misschien, dat het veel te gevaarlijk voor haar is. Diat zou niet voor mijn rijkunst pleiten". „Ik geloof graag, dat U uitstekend rij den kunt, mylord, maar ik kan het wer kelijk niet toestaan". „Nu, idan is er niets aan te doen", zei de jongeman rustig. Lela zuchtte. Haar droomen waren ver vlogen. Lord Fane sloeg met zijn hand schoen tegen de tafel en keek van den één naar den ander. Toen kwam plotse ling een denkbeeld bij hem op. „Hoor eens, meneer Temple", zei hij, „juffrouw Temple kan hier )Op zoo'n prachtigen morgen opgesloten blijven! Vindt U het goed, als ze met mij een wandeling maakt"? De professor dacht een joogenblik na. „Nu", zei hij, terwijl hij een blik op Izijn werk wierp. „Als 'ze graag wil, vind ik het goed. Laat Lord Fane niet wachten kind", voegde hij er aan toe. De jongeman liep naar buiten, stuurde Ht wagentje terug naar |den stal en fen van de navolgende opcenten: 80 op centen op de gemeentefondsbelasting; 80 opcenten op de grondbelasting (gebouwd); 50 opcenten op de vermogensbelasting. Tenslotte wordt besloten tot gesloten verklaring voor het berijden unlet motor rijtuigen en (met rijwielen van het slop van de Zuidzijde van den Ring in de richting van en tot den Pastorij weg. Bij de rondvraag deelt de heer C. P. Kuijper miede te hebben vernomen, dat de bakens voor Viane te duur worden geleverd. De voorzitter deelt mede, dat de havenmeester de bakens aankoopt. Spr. zal gaarne adressen ontvangen, van welke de baKens goedkooper worden ge leverd. Hierna sluiting. OOSTERLAND, Vergadering van den Raad van Maandag 24 October. VoorZ. de Burgemeester. Tegenwoordig alle Leden. Ingekomen is van den Adjudant van Dienst van1 H.M. de Koningin een dankbetuiging voor ide aangeboden ge- lukwensch bij de herdenking van H.M. geboortedag. Mededeeling geschiedt, diat Ged. Staten hebben goedgekeurd de over eenkomst omtrent den onderhoudsplicht van ide wegen en (de Kroon de verorde ning veldwachters. Ingevolge de bepa lingen der Arbeidsbermddelingswet twordt vastgesteld een verordening regelende het agentschap der arbeidsbemiddeling. Omtrent een circulaire van Ged. Staten, betreffende het toepassen van een tijde lijke korting op de jaarwedden van de wethouders en de ambtenaren van den burgerlijken stand, wordt besloten iclit college mede te deelen, daartoe niet over te gaan, doch t.z.t. een bepaald voor stel van de hoogere ambtenaren te doen. Op een verzoek van P, J. Quist om de onderhoudswerken (der haven voortaan bij publieke aanbesteding te doen plaats hebben, wordt op, voorstel van B. emW., afwijzend beschikt. Daarbij wordt opge merkt, dat de werkzaamheden volgens den bestaande®! toestand naar behooren worden verricht, zoptdat er geen redenen zijn deze aan een ander op te dragen. Bovendien wordt het telkens verwisselen van personen voor den goeden gang van zaken niet gewenscht geacht. Aan het verzoek van M. Meerman tot het daar- steiien van een bestrating vanuit de Noordstraat naar zijn woning zal door het leggen van een1 voetpad van aanwe zige klinker worden voldaan. Besloten wordt aan de A.N.W.B. tot wederopzeg ging een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f10, ingaande 1933, De Provinciale Comm. voor werkloozenzorg uit S.D.A.P. N.V.V. en de Plaatselijke afdeeling van den Landarbeiidersbond verzoeken tijdig maatregelen te treffen voor het verleenen van Werkverschaffing aan werkloozen. B. en W. deelen mede, dat deze zaak hun aandacht heeft en dat de polder bereid is werkgelegenheid open te stellen en een bijdrage in ide kosten tq verleenen. De bereidheid van |den polder wordjt dankbaar aanvaard, terwijl 'tinstemming vindt, idat thans een verzoek aan den Minister zal uitgaan tot het toekennen van een Rijkssubsidie. Het verzoek van genoemde afdeeling lOim1 bij steunverlee- ning uit de bondskas ide wachtweek voor rekening der gemeente te nemen, wordt in zooverre ingewilligd, dat Ideze alleen zal worden verleend aan' gehuwden en kostwinners, waar nood aanwezig is. Op voorstel van B. en W. worden de huren der woningen in het Tuindorp voor 1 jaar en de onderwijzerswoningen voor 3 jaar vastgesteld. Aan de pachters van wei- en bouwland wordt Idit jaar een reductie verleend van 40 o/0. Besloten wordt voor uitgaven van bestratingswerk een geldleening aan te gaan groot f7000 ad 5 0/0. Het suppletoir-kohier honden belasting 1932 wordt voor 11 hondeni gedurende 1/2 jaar vastgesteld op f 16,50. Bepaald wordt, idat de 'betaling moet liep het terras op en neer. Na een paar minuten verscheen het jonge meisje. „Waar zullen we heengaan"? vroeg hij vroolijk. „Naar de molen in het bosch", ant woordde ze. „Goed, daar ben ik in geen jaren weest. Dat is een lievelingswandeling van me. Het ruischende water doet me al tijd denken aan een boschgeest in een sprookje. U ook niet?" Hij knikte: „Ja, maar zoo romantisch ben ik niet uit mezelf. Het studenten leven is daarvoor veel te nuchter." Hij sprak een tijdlang over het leven in de stad en Lena luisterde aandachtig. Ze hadden nu het bosch bereikt en het ge luid van een waterval klonk hen in de ooren. Ze keek hem aan. „Weet u, waar we nu zijn"? vroeg ze kinderlijk begeerig. „Nee, of het moest de molen zijn". „Het is de molen. Sluit uw oogen en geef (mij uw hand", verzocht ze hem. Hij gehoorzaamde. „U mag niet kijken, voor ik het zeg! Onthoud goed, wat u het laatst gezien hebt". Toen leidde ze hem langs een kron kelpaadje, dat op een (open plek uit kwam, waar de molen stond: „Doe nu uw oogen open!" „Wat prachtig!" riep hij uit. „Het is net een decor in een tooneelstuk. Ik herinner me deze plaats nu ook wel. Laten we op deze bank gaan zitten. Maar hij zweeg plotseling. „Wat is er?" vroeg ze. „Ik heb een ontzettenden honger", ver- geschieden in één termijn vóór 1 Jan. Besloten wordt aan Ged. Staten weder voor 2 jaar vrijstelling te vragen voor het geven van onderwijs in het vak! licha melijke oefening. Nadat nog gesproken is over het afvoeren van water uit de Leuvenput en het snoeien van boomen op ide Markt en op de begraafplaats wordt de vergadering gesloten. Nadat door het Diaconiebestuur, tot den verbouw van de Bewaarschool was besloten, is door den heer A. Boogert, Leeraar aan de Ambachtsschool te Maars- bergen, een ontwerp en teekening ge maakt, waarna met den opbouw is be gonnen. Het gebouw is in moderne stijl opgetrokken en biedt door zijn aan )de voorzijde aangebrachte bloembakken en rotstuintjes een rustig en fraai gezicht. Het interne, prachtig geslaagd, is ver deeld in 3 gedeelten, 2 groote lokalen en een vergaderlokaal elk lokaal van elkander gescheiden 'door schotwerk 't welk kan worden weggenomen, waar door men bij Jaarfeesten ejd. een geheel kan krijgen. De dakconstructie is in kleuren ge beitst, goudgeel met groen, 't welk zeer goed uitkomt. De wanden zijn heel mooi afgewerkt met immitatie graniet toep- werk wat een kearigen indruk geeft. Waterleiding is op doelmatige wijze aan gebracht; de electrische lampen zorgen voor een heldere verlichting. De uitvoerders, de heeren J. Boogert, metselaar; W. Boogert, timmerman; J. J. v. id. Sande, schilder en M. J. West- strate, electriciën, verdienen een woord van hulde voor de solide en keurige afwerking. Woensdagavond is het Herv. Jeugd!- gebouw onder zeer groote belangstelling inge'bruik genomen. Hierbij warer. tegenwoordig Burgem. en Weth., leden en besturen van ver schillende vereenigingen, Dig. Gerritsen van Nieuwerkerk en vele belangstellen den. Na 't zingen van Ps, 89 1, opende ids. Weeda ide bijeenkomst met gebed en voorlezing van Ps. 76, waarna Z.Eerw. de wordingsgeschiedenis der bewaar school onthulde, welke dateert uit 1867 tot op heden, de totstandkoming van het Hervormd jeugdgebouw, hetwelk bedoeld is, meer in 't bijzonder, |de rijpere jeugd hier samen te brengen, waar zij hunne bijeenkomsten en vergaderingen kun nen houden. Spr. dankte allen, die aan de tot standkoming van het gebouw had den medegewerkt, in 't bijzonder den heer A. Boogert van Maarsbergen, die belangloos, als oud-gemeentelid, het ont werp heeft samengesteld. Nadat Ps. 43 3 was gezongen eindigde ds. Weeda met (dankgebed. Door den heer P. T. Iden Boer van Sir- jansland werd nog gesproken, idle in 't bijzonder ds. Weeda huldigde als de stuwende kracht van dit mooie gebouw. Ds. Gerritsen filreiteerde de gemeente met deze vergaderzaal, als eenige op dij" eiland en huldigde ds. Weeda als de ziel van idit alles. De heer G. de Jonge, ouderling, bracht naar voren het werk van Mevr. Weeda, ten opzichte der meisjesvereeniging en dankte haar daarvoor. Staande werd gezongen Ps. 72, laatste vers, waarmede de inwijding werd be sloten. BRUINISSE. Woensdag is het ijzeren klipperschip „Jenneke Adriana", schipper A. Schram van Drimmelen, geladen mei suikerpeeën voor Steenbergen, bij het in varen van de tramhaven te Zijpe tegen den aanlegsteiger gevaren. Het schip be kwam! aan gat aan den voorsteven. Ook aan den steiger werd schade aangericht. Het bergingsvaartuig „Trio" van Hoo- genboezem en v. d. Talc's bergingsmpij. uit Rotterdam verleende assistentie. Door een duiker is het gat voorloopig gedicht klaarde hij. Zouden we in den molen iets kunnen krijgen? Laten we maar eens zien". Ze liepen naar ide deur; de molenaar herkende Lela en tikte tegen zijn pet. „Goeden morgen", zei Lord Fane. „Kunt u ons Hij zweeg, begon te lachen en keek naar de molen. „Uw molen is wel heel aardig, maar als ik mijn zin kreeg, zou ik er een herberg van laten maken". „Ik zal de vrouw even roepen, me neer", zei de molenaar lachend. Hij riep riep iets naar boven, waarna een vrien delijke vrouw in landelijke kleederdracht verscheen, die haastig haar handen aan haar schort afveegde. „Juffrouw Temple en deze meneer lus ten wel een stukje, Mary", zei de mo lenaar. De vrouw kreeg een kleur en stootte hem verwijtend aan. „Zie je dan niet, dat het Lord Fane is?" fluisterde ze. De man greep naar zijn pet, maar de jeugdige lord begon hartelijk te lachen. „U hebt zeker een goed geheugen, of ik ben niet veel gegroeid. ïk ben hier in geen jaren geweest". „Ik herkende u onmiddellijk mylord", zei de vrouw eerbiedig. „John, haal eens een paar stoelen". Maar Lord Fane legde haar met een handbeweging het zwijgen op. „Nee, nee, als u iets voor ons te eten hebt, zullen we het hier op de bank gebruiken. We willen u geen moeite veroorzaken". De vrouw haastte zich weg en kwam terug met brood en boter. „Haal een kan cider, John", fluisterde ze haar man toe. De molenaar ^ehoorzap- COLLECTÊ. Hier staat het leger in 't gelid, Dra gaat de strijd beginnen; Dan stroomen weer van wijd en zijd De milde gaven binnen. Vooruit, liefdadig Zierikzee, Doe wijd de beurzen open; Laat hen, die met de lijsten gaan, Geen blauwtje bij U loopen, Er zit nog geld in onze stad; Daar wonen nog wel rijken, Al laten zij, in 't daag'lijksch doen, De wereld zulks niet blijken. Maar 't Comité, dat offers vraagt, Oiii zal het wel bemerken, Wanneer het straks den rijken oogst Aan gaven moet verwerken, En maast der rijken milde gift, Dien, stapel bankbiljetten, Zal nog de kleine burgerman Een zak vol zilver zetten. Veel kleintjes van den kleinen man, Veel grooten van de grooten, En 't crisisfonds staat voor een jaar Weer stevig op z'n pooten. Welaan dan, lezer, doet Uw plicht, Geeft naar Uw beste krachten; Met ongeduld zit 't Comité Ook op Uw steun te wachten. en in samenwerking met het bergings- vaartuig „Zeehond" is het vaartuig naar Steenbergen gebracht. Woensdagavond hield der Ger. Ver. voor Drankbestrijding afd. Zierikzee, in het vergaderlokaal een lichtbeelden-avond onder leiding van ds. Unger, die de ver gadering opende met het lezen van ps. 24 en gebed, waarna hij een interessante propaganda-rede hield over ide drankbe strijding van Geref. standpunt. De heer P. Loof van Middelburg gaf een serie lantaarnplaatjes te zien in verband met de drankbestrijding en vertelde aan de hand van zijn 24-jarige praktijk als ge vangenbewaarder, dat vooral de idrank- zonde de misdaad bevordert. De heer Ringelberg van Zierikzee dankte de beide sprekers voor hun leerzame verhande ling en het vrij talrijke publiek voor de onverdeelde aandacht. ST.-PHILIPSLAND. Dhr. W. v. d. D. alhier had het ongeluk den middelvinger van zijn linkerhand zoodanig in een bietenmolen te verwonden, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Als bijzonderheid kan gemcl'd woir- idem dat bij dhr. A. d. B. alhier idrie kalfjes werden geboren. De drie beestjes brachten tesamen f4 op! - SCHERPENISSE. De pui van het ge- mieentehuis begint in zoodanigen staat van verval te geraken dat men besloten heeft deze geheel te vernieuwen, ,o.a. zal er ook een hardsteenen plaat in gemet seld worden met het wapen der ge meente. Ofschoon dat het gemeentehuis wel wat zal opsieren, was een grondige herziening van het gemeentehuis zelf op bescheiden schaal geen overbodige luxe. ST.-ANNALAND. Toen de vrouw van Fr. Duyzer Hz. een steenen pot met kokend vet van de kachel nam, brak de pot, waardoor het vet over den vloer en over haar eenen voet stroomde. Voor den deerlijk gebranden voet moest ge neeskundige hulp worden ingeroepen. Waarschijnlijk tengevolge van kort sluiting is even buiten deze gemeente de motor van de melkauto van den heer Jansen te Poortvliet in brand ge vlogen. De chauffeur wist zich in veilig heid te brengen en ide bussen melk van een kan met een paar glazen mee. „Het spijt me dat ik u niets beters aan kan bieden, mylord", zei ze ver ontschuldigend. „Het ziet er Heerlijk uit", antwoordde lord Fane. Toen zij hun maal beëindigd hadden, stak de jongeman een cigaret aan en staarde droomerig naar de fraaie omgeving. Plotseling zei hij: „Vertelt u fme eens iets over uw school tijd. Ik heb ook alles verteld". „Ik heb niets te vertellen. Het was een meisjesschool en er gebeurde niets bijzonders. Ik vond het er heel prettig. Ik had er veel vriendinnen." Hij knikte. „Ik had niet veel vrienden op school", zei hij. „De eenige man, waar ik iets om gaf, was Clifford Revel. Hij is mijn achterneef, zooals u wel weten zult. Een geweldig knappe jongen; juist het tegenovergestelde van mij. Ik houd veel van hem". „Hij komt hier nooit hé?" vroeg ze. „Nee, de oude heer «en hij kunnen niet goed met elkaar opschieten. Hoewel ze zoo nauw verwant zijn, koesteren ze een grondige antipathie tegen elkaar. „Maar vertelt u me eens jets over uw vrien dinnen". „O, daar is niet veel van te vertellen. Er was één meisje, dat heel knap en mooi was. Ze had een donker uiterlijk en een ivoorblank gezicht en pikzwarte oogen. Ze erfde, geloof ik, een vermogen van een oom1, en is toen weggeaan. Het was een heel knap meisje". „Hebt u haar daarna nooit meer ge zien?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1