Zierikzeesche Nieuwsbode CONSTANDSES Koffie of Thee cogSMP" abonnement: advertentien Maandag 3 Oct. 1932. z.er.kzcesche courant. sss Inzending Advertentie HINDERWET. BINNENLAND. Een Meisjesgezicht Uit Stad en Provincie. Alles op z'n tijd doch zoo'n kop is dei Echt en goed Prijs p. 3 maanden 1.50, franco p. post 1.80. Voor het buitenL per jaar 1X10.—Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. TeL No. 12. Postgiro 117677. van 1—6 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets, per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Uiterlijk; 10 aar on in dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zier ik zee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. AMERICAN PETROLEUM COM PANY, gevestigd te 's-Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzine-bewaarplaats met aftapinrichting op het perceel aan de Verrenieuwstraat, kadastraal (bekend gemeente Zierikzee, sectie A no. 2624. Op Maandag 17 October a.s., des na middags 2,15 uur, zal ten Raadhuize ge legenheid bestaan om bezwacren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinderwet OP DEN BOVEN- BEPAALDEN DAG VOOR HET GEM.- BESTUUR ZIJN VERSCHENEN, TEN EINDE HUN BEZWAREN MONDE LING TOE TE LICHTEN. Zierikzee, den 3 October 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE NATIONALE INZAMELINGSWEEK. Van 2 tot 9 October zal over het ge- heele lanld de nationale inzame ling gehouden worden voor het Crisis- Comité. De gelden komen zoowel het Nationale Comité als den plaatseilijken co- mité's ten goede. Zaterdagavond heeft jhr. S. van Citters, de algemeen voorzit ter van het Nationaal Crisis-Comité, in een korte, ma,ar zeer krachtige radio rede nog eens het zoo hoog noodige no bele en goede 'werk duidelijk voor het publiek in het licht gesteld. Ruim één millioen gulden kwam er in bij het Nationaal Comité en anderhalf millioen bij de plaatselijke comm|issiejs. Het geld1 werd goed besteed! Toch kon nog geen hulp en steun genoeg verstrekt worden en zeker niet in da mate, zoo als verwacht werd' en geboden geweest zou zijn. Het Nationaal Comité en de plaatse lijke comité's zullen nu blijven ijveren om het werk terdege goed en nog krach tiger in Iden komenden winter voort te zetten. Directen nood' te verlichten, voor al door verschaffing van kleeding, dek- king, brandstoffen en, waar noodig, voed sel, dat zal de taak blijven. Veel, zeer veel geld is daarvoor noodig. Land'genooten, zoo besloot de voorzit ter zijn oproep Idloor middel van de ra dio, verricht de volgende week een daad in het belang van duizenden mede-land- gemooten. LEVERING VAN WAPENS. Op vragen van den heer Albarda in varband met het plaatsen van bestellingen hier te lande van wapens en munitie,, be stemd voor Zuid-Amerikaansche staten, heeft minister Ruys de Beerenbrouck ge antwoord, dat bestellingen, als bedoeldl, niet slechts den laatsten tijd, maar ook eerder wel plaats hadden. Levering van wapenen en mUnitie aan Zuid-Amerikaansche Staten behoeft on middellijk dreigend oorlogsgevaar niet noodzakelijk te vermeerderen. Zij kan dat gevaar evengoed doen afnemen. De Pegeering heeft in eenige gevallen ver gunning verleend voor het leiveren van cmlunitie aan Zuid-Amerikaansche Staten. Zij laat zich bij de beslissing omtrent aanvragen om vergunning in het alge meen leiden doop de bepalingen van de nog niet in werking getreden Conventie van 17 Juni 1925 nopens het toezicht op den internationalen handel in wapenen. JUSTITIEEL ONDERZOEK NAAR ZEDENMISDRIJF. Op de vragen van den heer Peereboom in varband met het niet vervolgen van iden R.-K. priester, welke zich te Breda aan een zedenmisdrijf zou hebben schul dig gemaakt, heeft de minister van Justi tie geantwoord, dat hem niet bekend is, dat te Breda een R.-K. priester zich aan een ergerlijk zedenmisdrijf heeft schul dig gemaakt; uit een ingesteld onderzoek is hem slechts gebleken, dat in dit voor jaar te Breda een R.-K. priester van een zedenmisdrijf verdacht is ge weest. 't Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft echter, conform de conclusie van den advocaat-generaal, een beschikking dep rechtbank bevestigd op grond, dat het hof in het aanwezige bewijzenm'ate- riaal onvoldoende aanwijzing van schuld aanwezig achtte om Iele tegen den ver dachte, ter zake van het hem ten laste gelegde feit ingestelde strafvervolging voort te zetten. De minister meent goed te doen, nu zij het in onderstellenden vorm, in de vragen een zoo ernstige,; het wezen der rechterlijke mlacht aantasten de beschuldiging wordt uitgesproken mede te deelen, dat de kennisneming van het dossier dezer zaak hemi geen aan wijzing heeft opgeleverd, dat bij de genomen beschikkingen niet met de in dezen uiteraard volstrekt vereischte ob jectiviteit is gehandeld. UITVOERING DER TARWEWET. Naar de Maasbode verneemt, heeft mi nister Verschuur via de directie der Tar- weeentrale aan de belanghebbenden doen weten, dat de steun voor den tarwe oogst over 1933 voor iederen landbouwer zal worden beperkt tot hoogstens een derde van het bouwland voor 1932. De minister gaat voorts accoord met de uit betaling van f 10 voor den oogst Van 1932. De bedoeling van den eersten maatregel is, eenige zekerheid te schep pen over dén omvang v,an den oogst, ofschoon wegens wisseling der gewassen de beperking tot een derde normaal Wordt geacht, mede in verband met het feit, dat rekening dient te worden gehouden met langer, voortduren van de wet. Wat ide uitkeering van f 10 betreft over 1932, deze is voorloopig, later volgt de definitieve afrekening, die waarschijnlijk iets hooger zal zijn, dan genoemd voor loopig bedrag. verliest nimmer zijn frissohe teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij "-Crème gebruikt In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. ZIERIKZEE. In 'de Vrijdagavond in de sociëteit „Concordia" op initiatief van het bestuur der Neutrale Middenstands- vereen. bijeengeroepen vergadering, Idie onjder presidium stond van dhr. P. Klok, was id'ruK bezocht. Na opening sprak Ide voorzitter zijn voldoening uit over de belangstelling die d'e winkeliers aan den dag leggen, dit in tegenstelling met ivoorheen. Die an nonce in ide krant van Maandag, waarin opgeroepen werd) tot 't samenstellen vain een winkeliersverie&n., bevreemdt spre ker zeer, te meer daar op de laatste ver gadering van de N. M. V. afgesproken was, Idiat binnen 14 dagen een verga dering zou worden uitgeschreven, waar in over idle ial dan niet oprichting van een winkeliersvereeniging zou worden be raadslaagd. Van eenige heeren, die de vergadering Donderdag op touw hadden gezet, was een schrijven ingekomen, waarin zij bekennen voorbarig te zijn geweest, waarvoor hun excuses wondien aangeboiden. De brief werd voor kennisgeving aan genomen, terwijl ld'e voorzitter opmerkt dat hij aanneemt dat de actie met de beste bedoelingen op touw is gezet. Aan Idle orde stelt de voorzitter thans het eenig agendapunt der vergadering: al Idan niet oprichten van een winke liersvereeniging. Verschillenide aanwezi gen voeren hierover bet wooddi. Sommi gen. waren van imeening, id'at, wat in heel Nederland niet kan, n.l. samengaan van verschillende politieke en godsdien stige richtingen, ook hier niet zal kun nen. Een anld'er dacht zich de zaak zoo: Ide N.M.V. blijft de groote vereeniging; daarnaast karnen een R.-K., een- Chr. en een moderne winkeliersvereeniging. Deze vereenigingen houden voeling met elkaar en nemen beslissingen in Ide groote moe- d'ervereeniging. Weer anderen en deze vormden de meerderheid, spraken zich uit voor een winkeliersvereeniging met een gemengd bestuur. Daartoe werd ein delijk besloten. Na uitvoerige debatten wend1 tenslotte een voorloopig comité gekozen, bestaande uit 13 leden, die zal trachten de nieuwe vereeniging in elkaar te zetten, reglement en statuten zal ontwerpen. Na het volbrengen van de zen arbeiidi wordt een nieuwe vergade ring uitgeschreven, waar idan een defini tief bestuur zal worden gekozen en de statuten en reglementen zullen wonden vastgesteld1. Aldus werd besloten, waar op id'e vergadering uiteen ging. —In verband met het bericht in ver schillende bladen, dat heden (Maan'diagD 3 October Ide heffing op boter en mar garine belangrijk zal worden verhoogd, komt het ons gewenscht voor mede te Id'eelen dat de Zeeuwsche producenten van boerenboter goed (doen er rekening méde te houden dat van een prijsver- hooging der crisisbotermerken voor boe renboter zeer zeker voorloopig geen sprake is. Blijkens een (advertentie voorkomend in Id'it nummer hoopt het Zierikzeesdh Vrijzinnig Vrouwen- en Mannenkoor op Zonldag 9 October a.s. in „Juliana" een zanguitvoering te geven ondier leiding van onzen stadsbeiaardier, den heer G. C. J. Missët. De liederen die ten ga- hoore gebracht zullen Worden zijn van Nederlandsche en vreemde componisten; bijna uitsluitend in Nederlandsche tekst. Daar Ide koren reeds meermalen o.a. in kerkdiensten zeer verdienstelijk optra- Id'en twijfelen we jiiet of velen zuilen zich Zonldag a.s. naar hotel „Juliana" begeven. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende oproeping tot bijwoning eener vergadering van leden van gemeente-, polder e. a. besturen, ver eenigingen en zelfs particulieren, die be lang stellen in het behoud van dentram Burgh—Steenbergen. Het comité, dat tot deze vergadering oproept, is ingesteld door de vereeniging van burgemeesters en secretarissen der gemeenten op Dui- veland en Schouwen en St.-Philipsland. Dit comité heeft niet ten idoel den financiëelen dienst van den tram te be spreken, maar wel met bestuursleden van allerlei openbare colleges, vereenigingen, met particulieren als kooplieden, land en tuinbouwers1 enz., de reden en het recht van het verder bestaan van den traiml onder het oog te zien. Zonder te willen vooruit loopen op die beantwoording noemlen wij deze vraag een van groot maatschappelijk belang voor all© inwoners der gemeenten van af Burgh tot en mot Steenbergen. Wij beve len om deze reden de bijwoning dezer vergadering ten zeerste aan. De wijzle van o«praeping heeft dit voor, dat nie- manid is vergeten. KERKWERVE. Voor den door den heer Bakker, lanldbouwonderwijzer tè Zierik zee, alhier te houden landbouwöursus, waren j.l. Vrijdagavond, ter bespreking 18 jongelui opgekomen, Idje allen den cursus wenschten te volgen. Jongelieden, diie alsnog lust mochten gevoelen, ook medé te doen, kunnen zich nog opgeven. Minimumleeftijd is 16 jaar. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield Id'e ;afd. „Haamstede" van den Bond voor Staatspensionneering een algemeene le denvergadering in hotel Bom. Na ope ning en welkom1 Idoor den vice-voorz. idbr. P. L. Vis, kwam aan de orde ver kiezing van een voorzitter idloor bedan ken 'als zo.ojdianig van dhr. C. I. Boot; gekozen, werd' dhr. C. de Bruijn. Beslo ten werd dezen winter wederom een propaganida-tooneelstuk op te voeren. Dank zij 'die ijverige propagandisten telt de afdeeling thans ongeveer 200 leden- Op het plein om de Ned. Herv. Kerk wordlen thans tusschen 'het gras dui zenden Narcissenbollen in verschilde,nde soorten', een geschenk d'er firma van Waveren alhier, gepoot. Wanneer deze planten volgend' voorjaar in. bloei staan, zal Id'it zeker de attractie van deze schoone gemeente nog verhoogen. BROUWERSHAVEN. In idie Zaterdag al hier (door 10 jongedames gehouden vlag- getjes->verkoop ten bate van het Roofde Kru:s heeft opgebracht f 24.17. Zaterdagmiddag werd tijdens het aarldiapeplrooien, B. van hier dood pp het labd! aangetroffen. Een hartverlam ming hald een eind aan zijn leven ge maakt. ST.-ANNALAND. Bij het. te Middelburg gehouden examen voor waterbouwk. ambtenaar slaagde o.a. de heer J. van Ddjke, alhier. GOED NIEUWS. De najdjio van. thans is niet meer de radio van verleden jaar. De Hilversumschen zender is versterkt en tal van nieuwe, krachtige bfuitenlanjd)- sche stations zijn te hooren. Er staat U Idezen winter veel radio genot te wachten, m'ts gij een modern ontvangtoestel gebruikt. De radio-techniek is ;op een tot nog toe ongekende hoogte van volmaaktheid ge komen, welke zich kenmerkt door: Ongestoorde ontvangst der verschillen de zenders. Natuurgetrouwe weergave van spraak en muziek. Hoogsteenvouidige bediening der ont vangtoestellen en enorme uitbreding der programmakeuze. De prijzen 'der eerste klasse toestellen, luidsprekers, lampen enz. zijn .sterk ver laagd. Waarom zouldt gij nog langer wachten en U zelf achterstellen bij duizenden, Idie reeds thans, dank zij de nieuws tie technische verbeteringen, eiken avond van de radio genieten, zooals nog nimmer te voren'? De radio-tijd is gekomen Schaf U een radio-toestel aan, of ver vang Uw verouderd apparaat door een modern ontvang-toestel. F.a W. J. WELTEVREDEN, Appel markt, Zierikzee, hééft de nieuwste ra- ldi o-toes tellen en is gaarne bereid tot het geven van alle gewenschte inlichtingen, ook Ibetreffenjde inruil Van oude toe stellen. STUKKEN VOOR DEN RAAD VAN ZIERIKZEE, te houden op Dinsdag 4 Oct. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van de Prov. Commissie voor werkeloozenzorg, een ver zoek van de ver. tot bevordering van bijenteelt, verzoekende rekening te wil len houden, bij een vacature, unlet het aanstellen van een onderwijzer met akte bijenteelt; een adres van hoteliers, café houders, etc., om de tarieven van het) in bedrijf hebben van een biljart, tot de helft te verminderen; een brief van den heer L. Doeleman, dat hij zijn ontslag neemt als raadslid en wethouder en van den voorzitter van het Centraal Stem bureau, dat tmlr. C. J. B. du Croo zijn benoeming tot raadslid aanvaardt. Rekening Burgerlijk Armbe stuur. De commissie, benoemd tot het nazien dezer rekening, geeft den raad in overweging het Burgerl. Armbestuur om te zetten in een gemeenschappelijke dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, te ver doelen in twee af deelingen, t.w.: één voor aangelegenheden armenzorg betref fend en één voor sociaal noodlijdenden. In 'deze provincie aldus deelen B. en W. mede, is alleen te Vlissingen een zoodanigen dienst ingevoerd. Het blijkt echter uit ingewonnen inlichtingen, dat deze nieuwe dienst van de gemeente veel grooter© financiëele offers zal vragen. Thans doet de part. liefdadigheid veel aan hen, 'die door de tijdsomstandigheden in fin. moeilijkheden zijn geraakt. Brengt men die zorg over op de gemeente, dan zal die part. hulp zich terug) trekken. Het thans bestaande Armbestuur is een historische instelling, die geheel belange loos haar werk unlet toewijding verricht. Mede imlet het oog op de zware lasten, idie er nu reeds op de gamleejnte rusten, moeten B. en W. bedoelde omzetting ten sterkste ontraden. De rekening .sluit in ontvang en uitgaaf unlet 26968,17. Aan werkloozen is uit gekeerd f7336.79. W ij z i g i n g <w e id d e n. Ged. Staten Wensehen vóór 1 Nov. het oordeel van dien Raad te vernemen omtrent de Wen- sehelijkheid van een tijdelijke korting op die jaarwedden van de wethouders en ambtenaar van den Burg. Stand, in'den geest als voor de burgemeesters, secre tarissen ien ontvangers is bepaald. Naar de meening van B. en W. bestaat voor zoodanige korting slechts reden, indien de overige ambtenaren der gemeente eveneens aan eenige korting worden on derworpen, hétgeen thans niet het geval is. B. en W. stellen dan ook voor aan ,G. S. te berichten, dat voor de korting geen reden bestaat. Rekening Gasfabriek. De ge wone rekening der fabriek wijst in ont vang aan f95681,42, in uitgaaf f 92480,336, voordeelig slot f 3201,42. Kapitaaldienst: ontvang f55896,30, uitgaaf f 38392,89, voordeelig saldo f 14503,21. Gemeente-rekening. De reke- ning van de gemeente over 19331 wijst in Inkomsten aan f 340073,28, in Uitgaaf f 342557,96, sluitend met een nadeelig sal do van f2484,68. Kapitaaldienst: ontvang f415294,38, uitgaaf f 414223,52, goed slot f 1070,86. Werkverschaffing. In een ver zoekschrift van Ide hoofdbesturen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, den Ned. Lanidarbeidersbond en iden Ned. R.-K. Landarb. Bond Wordt de aandacht ge vraagd voor verbetering in de werkver schaffing, c.q. steunverleening. Blijkens een hierbij overgelegde circur laire is het niet mogelijk om daaraan tegemoet te komen. Maar al bestond deze aanschrijving niet, de gemeente is niet in staat verandering aan te brengen!, welke meerdere kosten mede brengen, zooals uit de aan te bieden ontwerp- begro.otmg 1933 ten (duidelijkste zal blij ken. Verlaging huur Volkswonin gen.- B. en W. stellen voor goedj te keu ren, idat de huurprijs van alle 22 volks woningen met ingang van 1 September wordt gebracht op f4 per woning per week, alzoo een verlaging van f 1. Waar (momenteel 5 woningen leeg staan sedert Maart, is het te voorzien, id'at het te kort op ide exploitatie-rekening aldus grooter zal worden, dan wanneer de huishuren van alle woningen worden ver laagd. B. en W. brengen in herinnering^ dat, wanneer per jaar aan huishuren min der wordt ontvangen dan f5603,86, dit mindere geheel ten laste komt der ge meente. Ondanks de voortdurende pogin gen van B. en W. pm deze onjuiste en vootr de gemeente onbillijke rekening te wijzigen, is het B. en W. niet gelukt ver andering van dit standpunt van ide regee ring te verkrijgen. Uitgifte grpnd in erfpacht. B. en W. stellen voor aan M. van d'er Werff om 40 achtereenvolgende jaren in etrfpacht af te staan 15 c.A. grond f 0,25 per jaar, overeenkomstig het ad vies van den gamL-bouwmeester. Commissie wering School verzuim. De aanbeveling ter benoe ming van een lid der commissie tot We ging van schoolverzuim luidt als Volgt1. J. G. la Seur, 2. J. L.tv. d. Zande. RECHTZAKEN, KANTONGERECHT TE THOLEN. De rol van strafzaken werd Maan dagochtend grootendeels gevuld door kin- der- en verstekzaken. Tegen J. d. R. en J. L> R. te S t. - P h i - lpsland, C. J. S. en P. Qi B. te Tho- Den, G. H., F. K., L. v. G. te Zie rik- zee, M. J. N. te Stavenisse en A. g J. H. te Scherpenisse, werd wegens niet verschijning verstek verleend. P. O. te St. -Philipsland, die, afkomlstig van Zierikzee, na herhaalde waarschu- wirig zijn verhuisbiljet niet had aange- vraagd en dus ook niet had ingeleverd', werd daarvoor gestraft met f3 b. of 3 id. h. H. |S. te Stavenisse, wiens autolantaarns niet brandden op een tijd- stip, dat dit was voorgeschreven, toen I hij zich in de Kerkstraat te Scherpenisse 1 bevond, en zich verdedigde, dat hij ge- KOFFIE 30—35—40— 45 50 55 ct. per pond. THEE 189530 8540 cent per ons. heel onkundig was van het feit, dat die lantaarns niet brandden, werd zeer ele ment behandeld met fl b. of 1 d. h. J. M. B. te Roosendaal, die op 30 Aug. ide Kerkstraat in de richting van de Bo- terstraat hard' kwam opgereden, hoorde f 15 b. of 14 'd. h. tegen zich eischen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f10 b. of 10 (d.h. Pi. J. S. te Tholen ston'd terecht wegens het in openbare dronkenschap verstoren der orde. De Atabt. van het Openb. Min. achtte het wenschelijk oml 'de herhaalde dronken schap van verd. met kracht tegen te gaan. Hij vorderde [mitsdien een princi- piëele boete van f 75 of 25 d. h. en een voorwaardelijke straf van 14 d. h. met een proeftijd van een jaar, binnen welk tijdstip verd. geen café"s imlag bezoeken. Verd. werd bijgestaan door den rechts kundige tmir. Dirven van Bergen-op Zoom, die tot ontslag van rechtsvervolging con cludeerde. De kantonrechter zal over 14 dagen uitspraak doen. Voor Iden politierechter te Middelburg is Dinsdag ook behandeld de zaak tegen A. v. V., 40 jaar, werkman te Zierik zee, wegens beleediging van den agent van politie van Ast, in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening te Zie rikzee op 29 Augustus. Eisch en uit spraak f20 b. s. 10 d'. h. zijn Pooders alleen, wanneer zij de handteeking dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijn- poeders, Kiespij npoeders, Hoestpoeders, "Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ot. Bij nw drogist. onderwijs. Tot ide eerste klasse der Rij kslahd- biouwwintierschool te Goes zijn o.a. toegelaten: D. Deist, Zonnemaire; C. J. v. d. Slikke, Stavenisse; W. J. de Vrieze, Eikerzee. HAAMSTEDE. Door mej. M- J- Rotte, onderwijzeres aan de openbare school is als zoodanig ingaan/de 1 Januari a.s» eervol ontslag gevraagd. mndbouw en veeteelt. Z.L. M. Op Maandag 26 Sept. j.l. hield het Dag. Bestuur der Z.L.M. zijn gewone maawdelijksche verg. te Middelburg, on- id'er leiding van den voorzitter, Mr. P. Dieleman. Met leedwezen werdN kennis ge nomen van 'de mededeeling dat de landb. vereen. „Nooit gedacht" te Grijpskerkie met 19 st. voor en 16 st. tegen beslor teni heeft zich los te maken van ld© Z.L.M. Algemeen was men van gevoelen, d'at in deze moeilijke tijden de geheel© Zeeuwsche landbouw zich in een krach tige organisatie dient te vereenigen. Elke afscheiding kan slechts meerdere ver deeldheid teweeg brengen en moet nood zakelijk leiden tot verzwakking van de macht der b'oerenorganisaties in Zee land. Méde naar aanleiding van een verzoek uit iden kring Hulst en de afd. Middel burg werd besloten een adres te zenden aan jden Minister van Economische Za ken en Arbeid, waarin onze bezwaren tegen (de huidigde regeling der hu is slacht in gen werden uiteenge zet. Uitvoerig werd' van gedachte gewis seld' over de mogelijkheid, om in ver band1 fnet de groote aardappeloogst, maatregelen te treffen om te komen tot een afname tegen verhoogden prijs. In verbanld1 met een reeds op 8 Sept. gehoud'en bespreking in een vergadering van de Crisiscommissie uit de Zeeuw sche Landbouworganisaties werd door d'eze laatste een schrijven gericht tot ieder der drie centrale landbouworgai- nlsaties, waarin werd' voorgesteld een kleine commissie te benoemen, samenge steld uit vertegenwoordigers van de 3 centrale landbouworganisaties en 8den aardappelhandel, om op korten termijn een voorstel tot prijsregeling voor con sumptieaardappelen uit te werken. Naar een bespreking over dit onder werp, gehouden op 27 September 1.1., tusschen afgevaardigden van Holland en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1