HOLLANBSCH ZWITSERSCHE REEPEN ABONNEMENT: IVrijdag 16 Sept. 1932. zierikzeesche courant. 89s.eijaargang ^0.^2363 ADVERTERTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën DIENSTPLICHT. HINDERWET. Algemeen Overzicht. FEUILLETON. Witte Heide. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prijs p. s maanden [f 1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het bulten! per laar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Te! No. 52. Postgiro 157677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 are. Dit Mimm«r bestaat uit 2 bladen. Uitarlljk 10 «ar ap de* d«| uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonnaeren, ontvangen da tot 1 Oct. a.s. verschijnende nummers gratis. ONDERZOEK VAN VERIOFQANGERS De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van den hieronder ver melden dienstplichtige, dat hij op Woens dag 26 October 1932, des namiddags 3 uur, te "Zierikzee in het Stadhuis aan wezig moet zijn tot het ondergaan van het onderzoek, bedoeld in artikel 41, derde lid, der Dienstplichtwet: HIEMSTRA JACOB, 14e Regiment Infanterie. De gevolgen, welke aan het niet-ver- schijnen verbonden zijn, zijn vermeld in een publicatie, aangeplakt aan het alan- plakbord' van het Stadhuis. Zierikzee, 14 September 1932. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbar# kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt eeni verzoek met bijlagen van de Firnta GEBR. DE VOS te Zierikzee, omi vergunning tot het veranderen van inrichting, van hare verf malerij door het plaatsen van 6 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6 P.K. voor" het aandrijven van verf-bereidingsmachi- nes in het perceel aan !de Meelstraat wijk B no. 73, kadastraal bekend in sec tie A, no. 1660. Op Donderdag 29 Sept. a.s., des na middags 2 uur, zal ten Raadhuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinderwet OP DEN BOVEN- BEPAALDEN DAG VOOR HET GEM.- BESTUUR ZIJN VERSCHENEN, TEN EINDE HUN BEZWAREN MONDE LING TOE TE LICHTEN. Zierikzee, den 15 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, wd. Secretaris. Leuzenpolitiek naast ld* e ;nucli- te re werkelijkheid. Rijks dag na een opwindende zit ting ontbonden. Een regee ring die op nog geen 10 p Ct. van het volk steunt. Het schijnt dikwijls jdat in de politiek het 'nuchtere verstand tegenwoordig op 18 Naar het Engelsch. „Mijn liefde!" lachte Ursula schril. „Dat heb ik eens ook gedacht. Maar nu weet ik wat het woord Waarlijk beduidt en.. O, Amy, ik ben zoo 'moe! Op naar lichaam en geest! Er is maar een persoon ter wereld, bij wien ik mij rustig en veilig zou voelen, en .juist, omdat ik niet aan hemi denken mag, is hij mijn vijand geworden". Amly moest even denken; toen begreep zij, wien haar zuster bedoeld© en dit vervulde haar met meelijden en vreugdle tegelijk. „Ursula, Je... voelt voor Sir Basil", fluisterde zij: „Ik heb hemJ lief; lief heb ik hem!' herhaalde Ursula droom'erig. „Hij weet het niet; hij zal het ook niet weten! Den laatsten keer heeft hij mij toornig ver laten. Hij zei, dat hij niet veranderen zou maar ,dat hij niet zou terug keeren voor ik er hemi om vroeg; dat ik het hem onmogelijk had gemaakt..." „Misschien heb je hem' de waarheid verteld". „Neen, als ik dat had gedaan, dan mloest ik ook alles verbeid hebben. En dat durfde ik niet wagen, om der wille van een ander... O, wat zeg ik toch? Wat praat ik allemaal!... Maar het wordt al donker", zei ze na een korte pauze. „Ik Wil nog wel wat thee hebben, Amy. En de loop is, juist nu men het zoo hard noodig heeft. Want de wereld zal geen herstel vinden in avontuurlijke leuzen, romantische organisaties of formaties en mooie uniformen. Nog altijd wordt het volk door uiterlijke schijn geïmponeerd, door ro.ode of zwarte vlaggen, door ha kenkruisen, hamier en sikkel of de drie pijlen van het ijzeren front, dat ge formeerd is nadat we een rood, een zwart en een groen front bezaten. Het is misschien wel heel gemakkelijk het volk met holle frazen te vangen, mbar de harde werkelijkheid kan men er niet het minst mee veranlderen. Het is niet al te gewend het huidige D u j t s c hf land een land van den uiterlijken schijn te noemen. Er is geen lanid/, waar op het oogenblik zoo aan leuzenpolitiek ge daan wordt als juist daar. Het geheele volk is verdeeld in politieke groepee ringen, Idie elkaar op leven en dood be strijden, al gebeurt het dan ook wel eens een enkelen keer, dat ze één ge- mteenschappelijken vijand meenen te be zitten. Steeds denken we, nu zal Duitsch- lanld ons niet meer voor verrassingen plaatsen, nu zal Idle aandacht die de ge heele wereldpers aan het gebeuren al daar schenkt wel verslappen, want het publiek zal het toch wel eens beu wor den kennis te nemen van de wanorde, die in het land van de spreekwoordelijke orde heerscht. Al heerscht die wanorde tenslotte alleen op politiek terrein, het kan niet anders of de reflex op het maatschappelijke leven zal niet uitblijven,. Want hoe. het mogelijk is in een land' als Duitschlan/d', dat een regeering, die op niet meer Id'an een tiende gedeelte van het volk staat kan maken, de orde durend te blijven handhaven, is een zeer groote vraag. Bepalen we ons thans bij het gebeur de. Eindelijk, na maandenlange rust is dan Maandag de Rijksdag bijeengeko men om' met het parlementaire werk een aanvang te maken. Men kreeg den indruk, dat na de op windende Verkiezingspropaganda het ge zonde parlementaire verstand was weer gekeerd1 en men wilde toonen, 'dat men nog iets anders kon dan schelden en politiexe moorden plegen. Maar het liep anders. Een commu nistisch voorstel van orde, tot het op heffen van de noodverordening en een motie van wantrouwen in de Rijksregee- ring, werd, na een korte pauze, waarin men getracht had de twee vijandige kam pen eenigszins te verzöenen, aangeno men, nadat te voren bij 't begin der stem ming Ide rijkskanselier von Papen met het teeken tot rijksontbinding (eenroode portefeuille) in de hand het woord vroeg, dat hem evenwel niet werd ver leend!. De regeering verliet hierop de zaal. De miotie van wantrouwen en het voor stel tot opheffing van de noodverorde ning bleken aangenomen te zijn. Maar volgens eeni uiteenzetting van de regee- ring, die later op den avond aan de pers werd verstrekt, beschouwt zij de stem ming als ongeldig, omdat het ontbin dingsdecreet reeds voor de steimming was uitgevaardigd. Den volgenden dag is m|en dan tot 'de conclusie igekomlen, dat de ontbinding van den Rijksdag rechtsgeldig was; alleen is m'en nog niet tot overeenstemming ge komen over den uitslag van de stemming. Maar of deze geldig of niet is, in elk ge val is ze een duidelijke vingerwijzing aan Von Papen, dat hij slechts op een zeer klein gedeelte van den steun van het volk kan staat maken. Wat zullen dan mloest je maar even bellen, dat ze het blad komt halen". „Ik zal zelve maar even gaan-, want Mrs. Bates zal zeker al weg zijn. Of neen, ik hoor haar toch in de gang". De keukendeur ging open en idicht en stil pis het was in huis, werden er voetstappen vernomlen in de gang en in den kleinen vierkanten hall. Een licht straal verscheen onder de deur, luiken werden gesloten en een deur werd ge grendeld. „Ze sluit zeker noig, eer ze gaat", zei Ajmfy, „Zal ik haar nog eens even vragen, Ursula, of ze morgen ook komt?" Zooals je wilt", klonk het onverschillig. HOOFDSTUK XXIV. Amly ging uit de kamer en sloot de deur achter zich. Een lamp stond op tafel en er was iemand bezig de luiken te sluiten. Het licht verblindde Amy. „Waarom, Mrs. Bates...?" begon ze, maar hield toen op, in 't eerst nog te zeer verrast, om verschrikt te zijn; en in plaats van de oude werkster keerde een man zich om en trad. ijlings op. haar toe. Amly herkende in hem den chauffeur van Sir Basil en riep in een staccatq van verbazing: „San-ders! Wat doe je hier?" Heel dicht kwam hij naar haar toe etn op zachten loon zei hij: „Ik zal u beiden niets doen, maar u mloet gewillig zijn. Waar is uw zuster?" Hij sprak met gemaakte vriendelijkheid, terwijl het wreede vuur in zijn blik Amy nieuwe verkiezingen brengen? Niemand gelooft aan een meerderheid voor de partij, die von Papen steunt, misschien wel een kleine versterking. Maar als nu een nieuwe verkiezing denzelfdden of bijna denzelfden uitslag zou brengen, wat dan?" Dan zal von Papen móeten aftreden of zijn toevlucht tot dictatuur moeten nemen, maar een dictatuur, die op niet meer dan 10 pCt. van het volk steunt, lijkt ions zeer wankel. koopvaardijstaking opgeheven. Na veel vergaderingen en veel discus sies, zijn Id'e betrokken partijen in het scheepvaartconflict tot overeenstemming gekomen. De staking is opgeheven, met uitzondering van enkele reederijen, die niet bij den Bond van Werkgevers zijn aangesloten. Onmiddellijk na de ophef fing van de staking in de koopvaardij is 't in ide Amsterdamsche haven tot nieuw en Idruk leven gekomen, 't Begon al da delijk miet het monsteren voor tal van schepen ten op het kantoor van den waterschout meldden zich de scheeps officieren en minderen weer in grooten getale aan; er heersehte een ongekenfi'e bedrijvigheid. In Rotterdam had ide mon stering geen al te vlot verloop. Uit deze plaats stemden de zeelieden bij meer derheid tegen de voorstellen, die leid den tot opheffing van het conflict. TOENEMING AANTAL BRANDEN. Is dikwijls kwaadwillig heid in het spel In het „Algemeen Politieblad" is opge nomen een circulaire van den; minister van Justitie en gericht aan de procureurs generaal bij de Gerechtshoven: Verschillende malen is in den laatsten tijd imlijn aandacht gevestigd op de groote toeneming van het aantal branden. Daar bij wordt de onderstelling geopperd, dat dikwijls kwaadwilligheid in het spel is. „Deze onderstelling ligt trouwens voor de hand, als men de slechte economi sche omstandigheden in aanmerking neemt, die veroorzaken, dat in menig geval door brandstichting min of meer aanzienlijk voordeel behaald kan wordien. „Met het oog op het bovenstaande ver zoek ik u de aandacht van de onder u ressorteerend© officieren van justitie en van de politie in uw ressort op het bo venstaand© te willen vestigen en verder te bevorderen, dat daaraan de volle aan dacht gegeven wordt. Het betreft hier zeer ernstige strafbare feiten1. „Die justitie en politie zullen derhalve bij iederen brand teen nauwkeurig onder zoek in te stellen hebben en indien ver moeden van strafbare 'feiten rijst, dit onderzoek met de meeste diligewtie en nauwkeurigheid hebben voort te zetten, waarbij uiteraard, indien noodig, over eenkomstig de voorschriften en bevoegd heden van het W. van S., een. deskundige kan worden geraadpleegd!, zoo aanneme lijk is, |dat deze meer licht in een ver dacht geval kan geven. HERSTELSCHEMERING. Tot (degenen, die ervoor waarschuwen-, zich op grond Van de kort geleden plaats gegrepen haussebeweging (die trou wens de laatste dagen reeds voor een reactie heeft plaats gemaakt aan een ongebreideld optimisme over te geven, behoort ook de oud-directeur van de Ja- vasche Bank, die in het jongste nummer van de Econ. Stat. Berichten een artikel schreef, onder het opschrift „Herstel schemering". Al Kan men» volgens den schrik om het hart deed slaan. Zij bracht reeds de hand naar den knop van de deur, maar hij was haar te vlug af, trok haar terug, legde haar de handl op den mond niet gewelddadig, maar toch op een manier, dat zij geen geluid kon voort brengen. „Zeker daar binnen, hè?" mompelde hij. „Goed. Maar met jou moet ik eerst afgerekend hebben. Nu, ik zal je geen pijn doen, hoor! En hoe minder je tegen spartelt, hoe beter het voor je is!" Terwijl hij dit zei, werd zijn hand vervangen door iets zachts, wat een be- (dwlelmlende weeë lucht had. Het was zeker chloroform, dacht Amy, teekende een hopeloos verzet aan en het volgend oogenblik voelde ze zich totaal machte loos. Zoodra dit punt bereikt was, nam dè man haar op en vlijde haar op de rust bank, die in den hall stond. Met een eind touw, dat hij bij zich droeg, bond hij haar aan enkels en polsen en sloeg toen het touw onder de bank door, zoo dat zij, als ze bijkwam, niet in staat zou zijn, zich te bewegen. Daarop ging hij naar de eetkamer. Hij had niet verwacht hier iemand aan te treffen en een blik van onderdrukte woe de kwam op zijn gelaat bij de gedachte, dat het tweede slachtoffer zijn tegen woordigheid in huis zeker had ontdeKt en nu misschien al alarm had geslagen. Maar een oogenblik later zag hij haar op den grond liggen, zóó bleek en roer loos, dat hij haar in het eerst dood( waan de, maar, toen hij zich over haar heen boog, en den pols voelde, werd hij ge- dezen schrijver, erkennen, dat er Symp tomen zijn, die hoop geven, zoo mag men niet vergeten, dat er nog heel wat gebeuren moet, vóór een ongehinderde opwaartsche beweging mogelijk is. De vele verschillende maatregelen, in vrij wel alle landen genomen, hebben een volledig saneeringsproces verhinderd; >er Zijn (am; nog talrijke hinderpalen, die overwonnen zullen moeten iworden voor men werkelijk reden heeft om het gejuich aan te heffen, dat thans al hier en daar begint te weerklinken. Het lijkt onwaarschijnlijk, (dat het aan passingsproces voldoende heeft doorge werkt; daarvoor zijn te veel maatregelen genomen tijdens de crisis, die genezing van 's werelds ziekte hebben verhinderd. Men zal er zich dus op moeten voorbe reiden, dat nadere nadere aanpassing) noodig is en deze zal dan bewerKt moe ten worden tijdens den moeilijken op gang. Dit geldt voor alle landen ter we reld', en hiet is te hopen, dat overal nauwkeurig zal worden nagegaan of de toestanden voldoende zijn gezuiverd. Men zal er zich dus op mloeten voorbereiden, dat nadere aanpassing conferentie tot stand zal brengen. Daarvan toch zal afhangen, welke on derdeden van het productie-apparaat af gebroken zullen moeten worden, wat en waar zal kunnen worden opgebouwd. Voorziet die conferentie niet in ;een vrijer handelsverkeer dan zullen in Ne derland en in Indië eenige taKKen van bedrijf blijvend moeten inkrimpen, b.v. de suikerindustrie, de tuinbouw, de vee teelt, enz. enz. Wat zal echter daarvoor in Ide plaats gesteld kunnen worden. Zul len walswerken verrijzen, nieuwe hoog ovens, of geheel andere industrieën? Het valt nog niet te voorspellen, maar vast staat (dat arbeid gevonden moet worden voor de werkloozen van thans en voor 'de aankomende jonge arbeiders van mor gen en 'dat die arbeid vermoedelijk ge richt zal moeten zijn op ide productie van artikelen die we tot voor kort van onze buren in ruil ontvingen voor boter, kaas, eieren, etc. etc. Wiat zal er met de verkeersm'aatschap- pijen moeten gebeuren, Idie nu een nood lijdend bestaan voeren tengevolge van de inKrimlping van het goederenverkeer, als ide internationale besprekingen geen einde mak-en aan het streven van autar kie? Dit zijn een paar problemen, die om oplossing vragen en zoo doemen er voor elk land' gelijksoortige iop. ZIERIKZEE. De verwondingen, Idie de commissaris van de Koningiin in Zee land', jhr. mr. J. Wi. Quarles van Ufford, bij zijn auto-ongeluk Ide vorige week Vrijdag heeft opgei oopen, zijn thans zoo ver genezen, Id'at hij Donderdag het zie kenhuis te Roosendaal heeft kunnen ver laten. Alvorens uit Roozenjdaal te ver trekken, bracht hij ieen bezoek aan 'den burgemeester Idier gemeente. Pe vrouw van |d!en commissaris, die, zooals men weet bij hetzelfde ongeluk een bekken breuk opliep, zal inog ©enigen tijd' in het ziekenhuis moeten blijven. De vlagjesdag hier Donderdag ge houden ten bate der Chr. Actie in de weermacht beeft f49.055 opgebracht. KERKWERVE. Ten bate van de t.b.c.- bestrijiding zij'n! in deze gemeente door de wijkverpleegster, mej. van Zijp, ver zameld' ruim' tweehonderd rijwielplaatjes, een aantal geweerpatroonhulzen en een hoeveelheid1 zilverpapier. waar, dat het hart toch nog klopte; dus moest hij wel aannemen, dat zij gezwijmd was door een oorzaak, die geen verband hield m'et zijn bedrijvern. „Zij zal tenminste geen m'oeite geven", dacht hij' en keek verontwaardigd naar een schram! op den pols, die hij opge- loopen had, door dat hij in zijn worste ling, om Amy onder zijn macht te krij gen, op ïnin-zachte wijze met den scher pen rand van de eikenhouten kast in aanraking was gekomen. Ursula behan delde hij op gelijke wijze, toen zij plotse ling de oogen opsloeg en hem aankeek, als versuft, terwijl zij' vroeg: „Is het tijd, om te gaan?" Jack Sanders gaf haar een kussen ónder het hoofd en zei, nieit onvriendelijk: „Blijf maar stil liggen; u zult zóó wel beter zijn". Hij wist niet, hoe zij zoo uitgeput kwam, maar hij was blij, dat de scène, die hij gedacht had', althans voor één van de bewuste slachtoffers met zoo weinig bewuste kwelling was afgeloopen. Op weg terug naar de keuken boog hij zich even over Amly heen, die nog net zoo lag, als hij haar verlaten had: volkomen bewusteloos. In de keuken zat ouwe Debora te knikkebollen bij een lekker, warm vuur, waar Mrs. Bates, eer zij ging, nog heel edelmoedig voor gezorgd had. „Vooruit, ouwe, Wakker worden! Ik zal nou mijn belofte nakomen ien je naar beneden dragen!" Debora scheen ten zeerste verrast en stelde pogingen in hét werk, oml nog het een m ander te zeggen, maar Sanders predikbeurten Zondag 18 September te Zierikzee. Ned. Herv« Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, dn. Voors. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Pynacker Hordgk. Lu tb. Kerk: Geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, dr v. Lonkhugzen (Voorbereiding) en 6.30 ure, idem (Zendingspredikatie), Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoogendoorn (Doop), 2 Preek- lezen en 6 ure, ds. Hoogendoorn (oude tgd). Evangelisatie Jeruël. 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Geref. Gem. (St-Domusstraat) 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Vrgdag 23 Sept. hoopt ds. Vre-jgdenhil, 's avonds 715 nre, het kerkgebouw in de St -Domusstraat iu gebruik te nemen. SCHERPEN1SSE. Onze vroegere dorps genoot ;d© heer A. H. Geuze Cz. is be noemd! tot waterbouwkundig ambtenaar te Jaarsveld1. Hij is thans tijdelijk op zichter bij Ide gemeentewerken te Breda. THOLEN. Op den hoek der Oudeland- scheatraat alhier, had een vrij ernstige botsing plaats tusschen een vrachtauto van dien expediteur P. J. te Poortvliet en een luxie-wagen. Doordat de vracht wagen het achterste gedeelte der andere auto raakte, sprong hiervan de band en werd deze wagen tegen het huis van Wed. Braat geslingerd. Aan de luxe-wa gen werd nogal veel schade aangebracht. MMsÉOUW 1M YMMELTo ZEEUWSCHE VARKENSCENTRALE. De Ned'erl. Varkenscentrale -maakt be kend1, dat vanaf Donderdag 15 Septem ber in het Gewest Zeeland', de varkens door de Nederlandsche Varkenscentrale worden opgenomen. Voor ide uitvoering is Zeeland ver deeld in Afdeelingen. Aan het hoofd van iedere afdeeling is een zaakvoerder aangesteld1, terwijl enkele afdeelingen een kring vormen, waardoor weer een kring- zaakvoerder is benoemd. De varkenshou ders of opkoopers moeten hun varkens 10 a 12 dagen vóór de levering opgeven- aan den zaakvoerder van de afdeeling, waaronder zij ressorteeren. De volgen-die zaakvoerders en kring- zaakvoerders zijn benoemd: Kring Zie rikzee: Plaatselijke zaakvoerder L. C. Hanse te Eikerzee over: Brouwershaven, Burgh, Duivendijke, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Kerkwerve, Noordgouwe, Noordiwelle, Renesse, Serooskerke op Schouwen en Zonnemaire. Plaatselijke zaakvoerder Jan de Wit, Nieuwerkerk bij Zierikzee over: Bruinisse, Dreischor, Nieuwerkerk, Oosterland', Ouwerkerk en Zierikzee. Kring Tholen. iKringzaak- voerder D. W. Klompe te Tholen. Plaat selijke zaakvoerder D. W. Klompe, Tho len over: St.-Annaland', St.-Maartensdijfc, Oud'-Vossemeer, St.-Philipsland, Poort vliet, Scherpenisse, Stavenisse en Tholen. Tot Gewestelijk Inspecteur voor geheel Zeeland is benoemd de heer D. H. C. Krijger te Goes. ZUIVELUITVOER IN AUGUSTUS. Volgens Id'e maand-statistiek van den in, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, heeft ons land' in Augustus nog slechts 1436 ton boter uitgevoerd ter waarde van f 1.152.000, tegen 2977 ton ter waarde van f 3.532.000 in Augustus van het vorige jaar. De achterstand' bij verleden jaar is nu al ruim 20 millioen gulden. Er ging in Augustus 590 ton naar naar Duitschland', 446 ton naar Groot- kon er niets uit op [maken, zoodat hij haar vermaande: „Houd je kalm, ouwe! Je weet wel: zoo luidde onze overeenkomst; ik draag je naar beneden en jij laat mij zien, wat er te zien is...!" Hij sloeg de sjaaltjes om! haar heen, nam haar op en onwillekeurig voelde hij een huivering, toen zij haar beenigen arm om zijn hals sloeg; want zij wist waarschijnlijk beter dan hij, dat het geen gemakkelijke tocht zou zijn. Hoe Debora's geestestoestand overigens ook móge ge weest zijn, ze scheen zeer goed te be grijpen den aard van het avontuur waar zij op uitgingen. Gelukkig had hij de noodige werktui gen bij zich om! het slot op-en te steken, want hij had van Annie wel gehoord, dat Miss Burnham de laatste weken, on der het een of ander voorwendsel, den sleutel van de kelderdeur bij zich ge stoken had en dat zij „vergeten" had; 'm er weer op te steken. Een lantaarn stond al in gereedheid en voorzichtig ging het de treden af. Toen ze „daar beneden" in den kelder waren aangekomen, moest Sanders eens even poolshoogte nemen, maar Deborah mompelde hem steeds enkele onverstaan bare woorden vlak in- het ioor, terwijl haar beenige hand wees in de richting van de valdeur, waar ze Inu ook weldra voor stonden en die Ursula ongegrendeld had gelaten, na haar ochtendbezoek aan den zieke. li (Wordt vervolffd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1