abonnement: Maandag 12 Sept. 1932, zierikzeesche courant. 89s<e jaargang advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. KADASTER IH BROHDBELASTIKB. FEUILLETON. Witte Heide. binnenland. lilt Stad en Provlnole. Frisch en fraai Prijs p. 8 maanden (f 1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenL per jaar 10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 8a. Postgiro 187677. Zierikzeesche 0 Nieuwsbode rDir. A. J. DE LOOZE, tlllt- No. 12361 Ultg.-Rldlt.lMr M. j. KOSTEN van 1—8 regels «o ets., san t regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames to ets. per regel, BIJ contract belangrijke korting. Inzending op den dag vaa uit gave vóór 10 ure. Uitarlljk 10 mrop du dag uitgaaf Z|], dia zich van af heden op ons blad abnnnearen, ontvangen da tot 1 Oct. a.a. verschijnende nummert gratis. Gevonden voorwerpen Een fietspomp; K.M.-teller; boodschap- tasch; kruiwagen; damestaschje; rozen krans met étui; banid' van een mantel; zijden sjaal; portefeuille met photo's; zwemvest; rijwielplaatje met étui; op gevangen een postduif. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zier ik zee brengen ter openbar» kennis, sdat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. A. VAN DE ZANDE, broodbakker te Zierikzee, om vergunning tot het uit breiden der bakkerij met een 2 P.K.- electro-motor, in het perceel Ravestraat, wijk C 413, kadastraal bekend in sectie B, no. 1030. Op Vrijdag 23 September a.s., des na middags 2 uur, zal ten Raadhuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie niet tot beroep ge rechtigd zijn zijdie niet overeenkomstig Art. 7 der Hinderwet OP DEN BOVEN- BEPAALDEN DAG VOOR HET GEM.- BESTUUR ZIJN VERSCHENEN, TEN EINDE HUN BEZWAREN MONDE LING TOE TE LICHTEN. Zierikzee, 9 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, wd'. Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Gelet op artikel 15 (dier wet van 26 Mei 1870 (S. 82), betrekkelijk de grond belasting; maakt bekend dat de staat ino. 75, houdende opgaven der uitkomsten van de Kadastrale me ting en schatting dezer gemeente over het dienstjaar 1932 van heden af, op de uren, dat de secretarie geopend is, gedurende 30 dagen voor belanghebben den ter secretarie dezer gemeente ter in zage is nedergelegd en dat ingevolge artikel 16 der bovenaangehaalde wet, binnen dertig dagen na den dag dezer afkondiging door de 'belanghebbenden, ten koste van ongelijk, in een aan Ge:d. Staten gericht verzoekschrift (op ongeze- geld papier) hermeting of herschatting kan worden gevorderd. Zierikzee, 12 September 1932. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. 15 Naar het Engeïsch. „Ja, om mij geef je ook geen zier! Het is enkel maar, dat je van mij hebben wilt, dat ik je in de keuken laat en als je daar dan imaar vrij je gang hebt gegaan, dan laat je mij misschien kalm in den steek!" „Dat zou zeker niet slim/ van mij zijn, omi je „in den steek te laten"; ten mlinste zoo lang je een tong in je mond hebt" „Dus dan ben je bang, dat ik je zal verklappen? O, Jack?" Hij haalde de schouders op en door dit blijk van wantrouwen werd zij ge prikkeld tot een verwijtend: „Je hebt mlij slecht gemaakt, Jack. Tot jij in het spel kwam/, was ik braaf en nu heb ik de Mjssus bedrogen, mtij-ni mloeder boos gemaakt en ga ik over de tong, omdat ik met je loop „bij avond en ontij", zooals de mienschen terecht zeggen. En /dat, omI je ie helpen, bij' iets, dat liever ongedaan moest blijven; en jij- jij-" „Zwijg!" riep Sanders driftig. „Zwij'gl Versta je?" En zoo woest en dreigend zag hij er uit, dat zij een heel eind terug deinsde; zóó ver zelfs, dat zij over den rand van den oever ging, ien... het volgend oogen- blik in de wild-bruisende rivjiier lag te spartelen. HOOFDSTUK XX. Dien avond bmi zes uur, toen Mrs. Gay al toebereidselen ging maken voor DB RIJKSBEGROOTING VOOR 1933. Crisisopcenten gemeente- f on Idsbelasting? Naar (die A.R. Rotterdammer verneemt zal voor ongeveer 50 millioen gulden aan nieuwe belastingen moo/dig zijn, -teneinde een sluitende begrooting te verkrijgen. Ben Idler middelen, waaraan door de re geering schijnt te zijn gedacht, is het heffen van crisis-opcenten op idle ge- meentefondsbelastting ten bate van het Rijk. Behalve idle gemeenten, die al 80 en meer opcenten heffen en Klus tegen het plafonld zitten, zullen alle gemeenten nog 20 opaenten op id'e gemeentefomdsbelas- ting krijgen. Zij, Idie dan nog niet aan de 80 toe zijn, krijgen Idle helft van het ver schil Idaar nog boven op. ZIERIKZEE. A.s. Donderdag .15 Septem ber wonll alhier een vlagjesdag gehou den ten bate v.an de Chr. Actie in de Weermacht en waarvan {de opbrengst percentsgewijs verdeeld woridt over de verschillende Militaire Vereenjgingen hier te lande, hoofdzakelijk ten goede komen de aan de Militaire Tehuizen. Zaterdag 10 Sept. organiseerde (de Sportvereeniging „Zeeland/ia" te Hans- weert een Zwem- en Gymnastiekfeest ter gelegenheid vani haar 15-jarig bestaan. Voor het uitvoeren van het avondpro gramma was de Vereeniging „Olympia" van Zierikzee uitgenoodigd, welke ver eeniging met hare Hoofdafdeeling dames en heeretn de tocht naar Hansweert on dernam. Na welkom te 'zijn geheeten door den voorzitter van „Zeelandia", Werd door „Olympia" een aanvang gemaakt met jde openlucht-uitvoering. Het in grooten ge tale opgekomen publiek genoot, blijkens 't applaus, van de fraaie nummers Knots-, Staaf- en Vrije Oefeningen, alsmede van de Rhythmlisehe gymnastiek, welke num mers, dank zij de krachtige belichting door de schijnwerpers van de P.Z.EM., uitstekend' tot hun recht kwamen. Die voorzitter van „Olympia" bracht de jubi- leerendie vereeniging, na een hartelijke toespraak, een bloemenhulde. Tot slot voerde de heer ide Mul, burgemeester van Kruiningen, het woord, die er zijn voldoening over uitsprak, dat „Olympia" van Zierikzee onmiddellijk bereid wierd gevonden1, dezen dag, door haar mede werking, luister bij te zietten. Hij' (dankte de vereeniging voor het gebodene, en riep haar van harte een tot weerziens toe. HAAMSTEDE. De Ver. tot bevordering van het tuinbouwondierwijs op Schouwen- Duiveland, gevestigd alhier, roept, blijkens een advertentie in dit nummer, deelnemers op voor een 5-tal cursussen, direct of indirect verband houdend imiet de tuin bouw, Idie in dit dieel van het eilandl zoQ'n belangrijke plaats inneemt. RENESSE. Vergadering van den gem1.- raald! op 31 Augustus. Aanwezig alle le idton, imet uitzondering van den heer de Roo. Voorzitter ide burgemeester. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten, een telegrafisehen gel uk wens ch aan H.M. Idle Koningin te zenden. In be handeling komt de rekening 1931 en be- het avondeten van haar logé, hoorde Zij een lichten voetstap op het grintpad vóór het huis en verheugde zij zich al op een bezoek van haar dochter. Annie was nu al niet meer thuis ge weest, sinds zij een paar dagen geledien boos bij haar moeder was weggeloopen. Een kloppen op die deur deed Mrs. Gay verrast opkijken. „Miss Amy, is er iets niet in orde) met mlijn Annie?" „Is Annie dan niet hier?" „Ze is al in geen drie dagen hier geweest, Miss! En idat zou ik nu zoo vreemd niet vindein, als ik niet wist, dat zij toch vrij-af had gehad. Maar komlt u binnen, Miss". „Ik begrijp er niets van", zei Amiy. „Annie is vanmiddag in den tuin gegaan, ojm peterselie te plukken en zij is niet teruggekeerd". „Maar dat kind dan toch!... Neem mij niet kwalijk, Miss, dat ik u niet in de kamer kan laten: de logé is er. Dood- jdimmer is het, Miss oan het tegen u nu maar eens. ronduit te zeggen dat Annie den laatsten tijd! misschien Wel wat te veel vrij heeft gehad en van die gelegenheid niet altijd, zoo'n best gebruik heeft getalaakt. En daar mocht ik nog niets van zeggen! Dan had u eens moeten hooren, hoe ze tegen mij durfde uitvaren, toen ik haar laatst 'daar over onderhield. Ik was haast van plan geweest, oml met Miss Burnham er eens over te komen spreken". „Annie lijkt -mij toch zoo"n> aardig, net /mleisje, Mrs. Gay; maar nu is er ook nog van uitgaan geen sprake! Ze was nog in haar witte schortje en mutsje en was zoo in den tuin geloopen". „En is ze dan niet teruggekottn|en?" grooting 1933 van Kien vleeschkeurings- dienst. Naar aanleiding van een vraag van idien heer Padmos, inzake eventueel in rekening brengen van huur voor ge bruik noodslachtingsgébouw, wordt ge- wenscht geacht ter algemeene kennis te brengen, dat in een gebouw voor nood- slachtingen en voor gestorven vee van wege dien keuringsdienst ook alle noodige meubelen en instrumenten aanwezig zijn. M.a.st. wordt de [rekening en begrooting goedgekeurd. Aan de orde komt de voor- loopige vaststelling der gemeenterekening over 1931. De heer Franken zegt dat hij tmiet den heer Verton de rekening met de bescheiden heeft nagegaan en deze in onde is bevonden. Die heer Padmos zegt dat hij een onderzoek door 2 leden absoluut onvoldoende vindt en stelt voor idit voortaan door geheel den raad te doen geschieden, waartoe wordt beslo ten. Nadat de heer Hoogenboomi enkele vragen heeft gesteld omtrent belasting- uitkomsetn, wondt de rekening vastge steld tot de totaalbedragen van gewone dienst in ontv. op f 24991.11, in uitg. op f 19208.86, alzoo met een batig slot van f 5782.25. Kapitaaldienst, in ontvang op f 7420.85, in uitgaaf op f 7420.60, alzoo met een batig slot van f 0.25. Overgegaan wordt tot de benoeming van een gem.- secretaris. De aanbeveling luidt: 1. L. Kloet te Scharenidijke; 2. G. A. Haring man te Serooskerke. Tot het bespreken der sollicitatiën wordt in besloten ver gadering overgegaan. Na heropening der vergadering vindt stemming plaats en blijkt imlat 5 {stemmen te zijn benoemd de heer L. Kloet, terwijl (de heer G. A. Haringman 1 stem heeft bekomen. Op da desbetreffende vraag van 'den voor zitter verklaart benoemde zijn benoeming aan te nemen. De heer Hoogenboom deelt meid'e zich niet met het besluit te kun nen vereenigen en zal trachten Idit on gedaan te maken. Op de desbetreffende vraag van den heer Steur antwoordt hij, dat zijn belofte bij zijn zitting nemen als raadslid hem verplicht tegen deze be noeming in verzet te komen, idaar hij de belangen 'der gemeente hiermede niet gediend acht. De heer Steur antwoordt daarop naar zijn beste weten, volgens eed en plicht gehandeld te hebben. Door den dagelijkschen omgang welke hij als wethouder tal van jaren met den be noemde heeft gehad, weet hij dat de zaken ter secretarie goed worden behar tigd' en dhr. Kloet voor een ieder steeds ter wille is. De benoemde legt 'daarna 'de bij de wet voorgeschreven eeden af. Nadat nog besloten is het vermaken van schoolban ken aan timmerman Kappers op te dra gen, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. NOORDWELLE. Openbare vergadering van den1 gemeenteraad op Maandag 29 Aug. Afwezig met kennisgeving het lid Hanse. Na de goedkeuring van de notulen Wijst idhr. Viergever er op, dat in «del goot van de school, ondanks het schoonmaken, nog vuil groeit en de voorz. deelt mee, dat hij pogingen in het werk stelt om de duinen in Renesse bij wijze van werk verschaffing met dennen en helm te be planten. Mededeeling wordt gedaan van het besluit van Ged. Staten, waarbij voor den burgemeester de zittingsdagen zijn bepaald op eiken Dinsdag en Vrijdag, tel kens van 10 tot llVsi uur> De begrooting voor 1932 wordt gewijzigd in verband met de vordering van den Pensioenraadl, wegens afrekening van pensioensbijdrar gen. Voor W. H. Scholder wordt die jaarwedde als burgemeester wegens zijn1 ontslag als secretaris van Renesse herzien en ide pensioensgrondslagen als burge- „Neen. Ze ging tusschen half vijf en vijven ien nu is het zes. Wij' Miss Burnham en ik hoopten, dat u wel zoudt weten waar zij was?" „Maar... dan moet het kind wat over komen zijnt Och, mijn arme, arme Annie. Misschien is zij wel uitgegleden en heeft haar been gebroken; ligt ergens bezwijmd..!" „O, neen. We hebben den heelen tuin doorzocht", Amy aarzelde, „ook even daar buiten". „De rivier de rivier! O-, mijn Anny, Mijn igoed lief kind!" „Hallo! Wat is hier gebeurd?" y Mr. Clark trad langs Amiy heen en pakte de handen beet, waarmlee Mrs. Gay wanhopig in de lucht schermde. „Houdt u kalm1", zei hij kort. „Daar doet u uw dochter geen goed mee. En, wat er ook gebeurd moge zijn, het is niet raadzaam', om tijd verloren te laten gaan. Laat ideze jongedamle mij nog eens de feiten meedeelen". Amiy begreep zeer goed, dat ld© man dien zij bij haar komst op Acowlowne als mlede-passagier in den trein niet veel aandacht had geschonken, toch nog van grooter gewicht kon zijn dan zij had gemeend. Kort en zakelijk vertelde zij dan ook, wat er gebeurd was,: „Waarom! wilde het meisje vanavond niet uitgaan?" luidde zijn vraag. „Ze zei zoo iets, van dat Zij „geen) mis bruik" wilde maken", antwoordde Amy. Intusschen kreeg ze hoe langer hoe mieer de gewaarwording, dat die Mr. Clark ,mléér wist van het een en ander dan zij zelve misschien! De zitting in de keuken werd opge heven. Mrs. Gay kleedde zich, oml met Amiy naar den Watermolen te gaan, ter meester en ambtenaar van den burgerl. stand vastgesteld. In behandeling komt de gemeente-rekening over 1931. De heer Viergever blrengt namens de commissie, belast met het onderzoek, rapport uit. Deze wijst er op, dat van de commissie leden met hem alleen dhr. Boogerd is opgekomen en aangezien zij in 1931 8 maanden wethouder geweest zijn, heeft het onderzoek niet die waarde, welke het wel zou moeten hebben. De rekening is met die bescheiden vergeleken en in orde bevonden. Geadviseerd wordt deze voorloopig vast te stellen op de cijfers, in de aangeboden rekening genoemd, t.w.: a. gewone dienst: inkomsten f24.321,41; uitgaven f22.781,92; alzoo met een batig slot ad f 1.539,49; b. kapitaaldienst: ink. en uitg. f5.500. Spr. wijst er op, dat het goede slot in 1931 van f2700,46 is te- ruggeloopen tot f1539,49, een beeld, dat noodig als een schildwacht zal hebben te staan bij het doen van uitgaven. Verder worden nog een paar kleine opmerkingen gemaakt over de kachel in het gemeente huis en de bergruimte voor brandstoffen. Nadat dhr. Goudzwaard er zijn spijt over uitgesproken heeft, dat hij niet bij het onderzoek tegenwoordig heeft kunnen zijn, wordt de rekening overeenkomstig het advies van de commissie Voorloopig yast- teld. Voorloopig wordt de gem'eente- begrooting voor 1933 behandeld. Hierbij wordt breedvoerig van gedachten gewis seld over de veiligheid op het strand, waarna de begrooting wordt vastgesteld met 'een totaal aan ontvangsten en uit-j gaven van f21.027,39. Op voorstel van B. en W. worden deze gemachtigd de buiten gebruik gestelde brandspuit met bijbehoorende slangen en straalpijp bij inschrijving te verkoopen. Hierna volgt rondvraag, waarbij dhr. Viergever den burgemeester er op wijst, dat hij' buiten zijn bevoegdheid is gegaan door het be- graaftoestel buiten voorkennis van den raad in gebruik te geven aan de gemeente Renesse. Hierover ontspint zich een lang durige discussie. De voorz. zegt, er toe overgegaan te zijn met toestemming van weth. Elenbaas. Ook dhr. Boogerd en andere leden keuren het standpunt van den burgemeester af. Daarna sluiting. BROUWERSHAVEN. Raadsvergadering van 2 Sept. Voorzitter: C. Gast, burge meester. Alle leden aanwezig. Onder de ingekomen; stukken bevindt zich een ver zoek van G. Slager alhier, om een stuk gemeente-grond, gelegen aan de Poort- dijkstraat, in erfpacht te mogen ontvan gen. Die voorzitter, dit verzoek nader toelichtend, zegt, dat het 'die bedoeling van aanvrager is, om! een klein strookje grond te benutten om dien in aanbouw zijnde garage rechthoekig te kunnen bou wen en de overige grond oml daar tijde lijk auto"s enz. te kunnen plaatsen. Door (deze laatste strook 'grond, van den ingang der (garage tot het dijkje, ook* in erf pacht te nemen, krijgt hij vrijheid van handelen daar ter plaatse. Z.h.s. wordt besloten tot uitgifte van den grond in erfpacht tegen den prijs van 5 cent per M*. per jaar, ondier voorwaarde, dat ovefr- pad wordt verleend voor de daarachter gelegen perceelen en zonder recht van opstal voor dat gedeelte wat niet direct voor iden' bouw der garage is bestemd. De heer Priem wenscht geacht te wor den te hebben tegen gestemd. Hij was voor aanhouding tot nader onderzoek. Voorts is ingekomen een verzoek van D. van Ysseldijk alhier, om gratis gebruik te mogen maken van de bankstelling. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen," aangezien dit ingevolge de verordening niet voor inwilliging vatbaar is. Aldus wordt z.h.s. besloten. B. en W. Wijl Mr. Clark -de lokale poüitie ging kennis igeven van het verdwijnen yan het jonge meisje. Mrs. Gay liep niet vlug en Arnly wilde haar niet haasten, zoodat zij beiden hal verwege het laantje ingehaald werden door Mrs. Clark en den veldwachter. Ze droegen lantaarns en het zien van hen vervulde beiden met vrees. Groetend liepen de mannen verder. Toen ze het huis bereikten, belde veld wachter Wilcox aan de voordeur, ter wijl Mr. Clark zich bescheidiglijk in de schaduw had teruggetrokken. Ursula zelve deed open en 'dat zien van een politie- unifonw stelde haar niet bepaald gerust. „U zegt dus, dat mijn zuster u hier heen gezonden heeft?" vroeg zij onge- loovig. „Dat nu niet precies, MadamP'. Mr. Clark trad nu te voorschijn: „Als logé bij Mrs. Gay heb ik voorge steld, Wij gaan naar de rivier; ziet u Mrs. Gay hier te houden, tot wij terug- keeren. Hetgeen hij zei, scheen niet tot Ursula door te dringen. Toen Amy met Annie's moeder nu ook naderden, zagen zij haar nog roerloos aan de deur staan, steeds uitturend in de duisternis. Mrs. Gay had de beide mannen Willen volgen, maar Amy trok haar bijna met geweld in den hall, waar zij op den eersten, -den besten stoel in snikken uit barstte. Ze scheen heel zeker van het droevig resultaat van het onderzoek en wilde dan ook niet luisteren naar Idle opwekkende woorden, idie Annie haar toevoegdie. Ursula bleef haar ©enigen tijd gade slaan; toen ging ze naar de /eetkamer, (waar -Amy haar volgde en haar een glas wijn zag inschenken. ala een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijkech gebruik van „Zij "-CJrême. In prijzen van 20-30-45 en 75 eent. bieden den Raad ter voorloopige vast stelling aan de rekening der inkomsten en uitgaven -der gemeente voor den dienst van 1931. Op verzoek van den voorzitter brengt de commissie voor het nazien dezer rekening, bij monde van den heer Verhoeff, verslag uit. Deze rapporteert namens zijn mede-leden J. P. Priem en P. Lijbaart, dat geen op- of aanmerkingen zijn te maken en alles in orde is bevon den, weshalve tot voorloopige vaststelling wordt geadviseerd. De rekening sluit voor zoover betreft den gewonen dienst in ontvang met f 54545,75^/2 en in uitgaaf met f54766,66, alzoo per resto een na- deelig slot van f 220,901/2, en den kapi taaldienst in ontvang met f 18809,47 en in uitgaaf met f20714,21, alzoo per resto een nadeelig slot van f 1904,74. De voorz. brengt de commissie dank voor haar ar beid en zegt, dat het finaïiciëel resultaat van 1931 niet rooskleurig is. We zijn batige saldi van 3 a f 5000 gewend, terwijl thans een nadeelig saldo het resultaat is. De malaise doet zich ook gevoelen in het gemeentelijk financieel beheer. De reke ning in stemming gebracht, wordt ver volgens met algemeene stemmen voorloo pig vastgesteld. De beide wethouders hou den zich ingevolge art. 257 der gemeente wet, buiten stemming. B. en W. bieden den Raad ter goedkeuring aan de reke ning van het burgerl. armbestuur over het idienstjaar 1931. Op verzoek van den voorzitter brengt de heer Verhoeff, even eens namens vorengenoemde commissie, verslag uit van het nazien -dezer rekening. De commissie heeft daarbij eenige man daten aangetroffen, waaraan de bewijzen van storting op de postgiro ontbreken. Overigens heeft zij geen op- of aanmer kingen en alles in orde bevonden, zoodat zij tot goedkeuring der rekening adviseert. De ontvangsten hebben bedragen f3505,97 en idie uitgaven f 2757,84, zoodat bet batig slot bedraagt f748,13. De voorzitter zegt, dat aan de opmerking van de commissie intusschen is tegemoetgekomen en de ont brekende stortingsbewijzen alsnog aan de mandaten zijn gehecht. De rekening wordt vervolgens z.h.s. goedgekeurd. B. en W. bieden den raad ter voor loopige vaststelling aan de begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente voor iden dienst 1933. De voorzitter stelt voor Idie commissie voor het nazien der rekening ook te belasten met het nazien dezer begrooting. Aldus wordt z.h.st. be sloten. De voorzitter geeft nog een over zicht van 'de cijfers der begrooting en zegt om. dat de begrooting sluit zonder belastingverhooging. Dit resultaat is be reikt Kunnen worden doordat het salaris van iden secr.-ontv. -en ambtenaar van dien Burg. Stand belangrijk is verlaagd -en op ide kosten van verpleging van krankzinnigen een belangrijke bezuini ging is kunnen worden toegepast. De ont vangsten wegens 80 opcenten op de ge- mtoente-fonidsbelasting zijn hooger dan voor 1932, aangezien in idit jaar de hef fing geldt over 8 maanden en in 1933 voor het geheele jaar. Wegens kosten voor werkverschaffing aan werkloozen is uitgetrokken een bedrag van f 2000. B. 'en W. bieden den raad ter goedkeu ring aan de begrooting van het Burg. Armbestuur voor het dienstjaar 1933. De ontvangsten en uitgaven worden geraamd op f 3391.57. De voorzitter stelt voor deze begrooting -om advies in handen te stel- „Geef dit aan die arrnto vrouw, dat zal zij noodig' hebben". De wijn had een slaapwekkenden in vloed' op Mrs. Gay. Amy zat op dec onder ste trede van de trap en luisterde naar het steeds afnemlende snikken, tot ten slotte geen ander geluid vernomen werd, dan het tikken van de klok. Er verliep ongeveer een half uur. Ur sula, die nog in de eetkamer was, gaf geen teeken van leven; Mrs. Gay zat te slapen in haar stoel en Amy overpeinsde hoe de gevangene in- den kelder zijn tijd zou doorbrengen. Ze wist, dat hij weer minder was. Hij had een aanval van "t hart gehad en Ursula had nog des te meer verlangd, dat Annie dien avond zou uitgaan, omdat zij zoo lang mogelijk bijl -den gevangene wilde door brengen. Door ide doodsche stilte klonk ineens het geluid van naderende voetstappen én een zacht kloppen op de achterdeur. Mr. Gay ontwaakte met een kreet. Ur sula verscheen weer en Amy vloog op. Haar allen -drie was dezelfde gedachte ingevallen: dit moest Annie nu eens zijn! Vandaar dat ze ook alle drie toeschoten en -elkaar haast verdrongen in de gang, om zoo gauw mogelijk in ide keuken te komen, waar Deborah heel alleen zat en het hoofd op de haar gewone wijze uit de sjaaltjes te voorschijn stak. Amy bereikte het eerst de deur. Ze wierp die open met een kreet van ont zetting: daar stond de veldwachter, zon der pet op het hoofd en met zijn uni form vol slijk en modder: „Wij hebben haar gevonden, Miss; ten minste haar lijk, voegde hij er op fluisterenden toon bij. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1