De gemeenterekening wondt voorloopig vastgesteld op f71382.865 in ontvang en f70214.26 in uitgaaf. Goe<d slot f1168.605. De rekening van de Weezen-Armen wijst aan in ontvang 118644,185 en in uitgaaf f17798,605; goed slot f845,58. De gem[,- begrooting voor 1933 wondt aangeboden in ontv. en uitg, op f66527,475 en die dier Weezen-Armen op f 13626,65. Beide worden in handen gesteld der raadscom missie. Nu komt aan 1de orde vaststelling van de verordening ,op de heffing van kaai- en havengeld, aangezien de oude verordening 1 Januari 1933 vervalt. Voor gesteld wordt een heffing van havengeld als volgt: zeilschepen 8 ct. per ton, in dien ze niet grooter zijn dan 150 ton of My. Grootere vaartuigen 10 ct. per ton. Stoom- of imotorvaarttuigen en sleep- booten 10 ct. per ton onafhankelijk van Idd grootte. Ingezetenen, onverschillig voor welk vaartuig, 7 cent per ton. Voor schepen die de haven binnenkomen om 'te lossen en daarna te laden wordt tel kenmale havengeld betaald, met dien ver stand1© dat dan voor het lossen slechts de helft is verschuldigd van vorenbe doeld tarief. Onder lossen en laden van sleepbooten wordt verstaan het binnen komen en uitgaan jnet sleepconvooi. Bin nenkomende zeilschepen, niet ,om te la den of te lossen, 1 cent per ton. Binnen komende stoom- of motorschepen in dat geval 2 cent. Ingezetenen in dit geval vrij. Pleziervaartuigen, onverschillig Idle grootte, f 2.50. Rijksvaartuigen, alsmede hospitaalschepen zijn vrij indien ze bin nenkomen in de uitoefening van hun dienst. De beurtschippers-ingezetenen kun nen een abonnement krijgen. Dit bedraagt onverschillig welk vaartuig, 15 maal het verschuldigde bedrag voor één reis ten bedrage van 7 cent per ton. Daartoe zich op te geven vóór 1 Januari van elk jaar bij B. en W|. Alle vaartuigen, be halve dan de abonné's, zullen van 15 Sept. tot 15 Deo, 5 cent per ton méér verschuldigd zijn dan de genoemide ta rieven. Dhr,. J. W. Elenbaas vraagt, of dit laatste artikel wel gewenseht is, omdat er nog al wat groote eigen schip pers tusschen vallen. Nadat de voorzitter erop heeft gewezen dat die toch al ©enige tegemoetkoming genieten als in gezetenen, wordt alles z.h,.st. aangenomen. Het kaaigeld wordt als volgt voorge steld1 (de tusschen haakjes geplaatste be dragen zijn de thans geldende): gedor- schen granen, peulvruchten, zald'em aard appelen, uien en dergelijke per 100 k.g. 2 c. (2i/o 'ct.); onbereid vlas per 1000 k.g. 10 c. (15 a); kunstmiest per 1000 'k.g. 6 c. (10 e.); koolasch per M3. 2 O. (onver.); grint per M3- 5 c. (onver.); keislag per M3. 7 o. (onver.); suikerbie ten en dergelijke per 1000 K.g. 71/2 'c. (15 c.); pulp per 1000 k.g. 6 c. (10 c.); hooi, stroo en riet per 1000 k.g. 10 c. (onbelast); boomstammen per 1000 k.g!. 121/0 c. (onver.) Indien deze langer dam 2 X 24 uur op het haventerrein liggen is per week of gedeelte daarvan 121/2 c. per stuk verschuldigd;. Voor de arti kelen, genoemd! in de eerste alinea be talen ingezetenen slechts li/2 c. Tegen dit laatste verklaarde zich dhr. J, W;. Elenbaas. Hij is van meening dat de vreemdelingen met open armen ontvan gen jdienen te worden. Alles van hen is bijna winst. In 1929 b.v. is aan kaaigeld van niet-ingezetenen f 1500 f 1600 ont vangen. Bovendien verdienen heel wat arbeiders uit deze gemeente den kost bij de buitenboeren. De voorz. zegt dat ook bij het havengeld! onderscheid wordt gemaakt en dat daartegen nooit is op gekomen. Voor de buitenboeren w.ordt toch ook al een vermindering van 20 0/0 voorgesteld1. Doch ook de heeren Geluk, C. M, Elenbaas, Prinse en Hage zagen graag jdat er rekening werd gehouden met de arbeiders bij de buitenboeren. Wanneer deze meer [moeten betalen dan de ingezetenen zijn ze er niet gerust op dat deze boeren hun St.-Annalandsche arbeiders zullen houden. De wethouder arbeiders zullen houden. De wethouders Heijboer en Goadegebuure zien dit slechts als dreigementen, terwijl dhr. Heijboer niet begrijpt hoe |dhr. C. M. Elenbaas daartegen op kan 'komen daar die als boer zeker met 2/s van zijn producten naar Stavenisse gaat. Dhr. C. M. Elen baas antwoordt hierop dat in zijn be drijf zijn persoonlijk belang bij hem voor gaat boven het gemeentebelang. Dhr,< Heijboer ziet niet in hoe zoo'n regeling billijk kan zijn voor schippers en on billijk voor boeren, waarop dhr. Prinse zegt, (dat de maatschappelijke samenle ving met de boeren hier veel inniger is dan met de schippers. Tenslotte wijst de voorzitter erop, dat verwerping van dit artikel tot gevolg m!oet hebben meer dere verhooging van de opcenten op de pers. belasting. In stemming gebracht wordt dit artikel verworpen met 5 tegen 2 stemmen (alleen (de wethouders voor) en [dus besloten, dat ingezetenen en bui tenboeren evenveel zullen betalen, n.l. V/2 ct. per 100 k.g. Hierna komen enkele belastingverhoogingen aan de beurt. De opcenten op de gebouwde eigendommen worden gebracht van 60 op 80. Die op de pers. belasting van 80 op 110 (indien 't voorstel van B, en W|. inzake kaai geld was aangenomen had men hier met 100 kunnen volstaan). Tevens wordt be sloten in t vervolg 30 opcenten te heffen op die vermogensbelasting. Goedegevon- !den wordt een geldleening, groot f3000, aan te gaan tegen ten hoogste 5 o/0 €n af te lossen in 6 jaar. Hierna sluiting, SCHERPENISSE. Ia Idle gehouden ge- mieenteraadsvergadering geschiedde voor lezing van een examplaar van het goed gekeurde raadsbesluit van 29 Juli '32 tot het aangaan aaner geldleening van f 6000. Voorloopig werd vastgesteld de gem." rekening over 1932: gewone dienst ontv. f 51713.67, uitg. f 50658,63, goed slot f 150. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burg. Armbestuur over '31; ontv. 12805.02, uitg. f2814,415; nadeelig slot f93,95 en de begrooting van genoemd armbestuur voor 1933 bedragende in ontv. en uitg. f2307.50. Besloten wordt tot hernieuwde uitgifte van gemeentegrond' in erfpacht aan gebr. Kleppe, A. Hartog Az. en wel H. Suurland' en tot opnieuw vaststelling dier verordening op de heffing van ha ven- en kadegeiden. De begrooting voor 1933 wordIt aangeboden. Besloten wordt met ingang van 1 Januari as,. Ide op centen op de hoofdsom der grondbelas ting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen respect, te brengen op 80 en 40 en [die op de hoofdsom der perso neel© belasting te brengen op 100. In de commissie tot nazien der begrooting worden aangewezen de heeren Vos, van Ast en Bolier en tot eventtueele plaats vervangers db heer Rijstenbil. OUD-VOSSEMEER. Vanwege den B. v. Landstorm alhier werd een plaatselijke schietwedstrijd gehouden, waaraan 17 schutters deelnamen met een wisselend aantal punten tusschen 91 en 43; voor (dien len prijswinnaar was beschikbaar dfa wisselbeker, geschomten door het. Zeeuwsch Verband: le pr. J. v. Poortvliet, 91 p.; J.b v. d. Klooster, 88 p.; 3e pri. Joh. van Poortvliet, 81 p.; 4e pr. M. de Witte, 79 p. en 5e pr. G. Havermans, 79 p. Aan al (die overige werd mede een prijs toegekend! en wel E. Hoek, 78 p.; J. J. Franke, 77 p.; Joh. Droogers, 76 p.; Abr. den Engelsman, 74 p.; Jan van Poortvliet Dz., 74 p; J. A. Duine, 74 p. !enz. N.V. VER. ROTT. HOFSTADiTOONEELj. Donderdag 8 September speelt het ge zelschap twee malen. Des middags een vófór-oorlogsch blijspel uit (den goeden Berlijnschen tijd', toen het wapen van den hofleverancier toet evenveel trots werd gevoerd als jdat van een adellijke geslacht, uit !den tijd toen trouw aan Keizer en Vaderland hét dragen van een opgestreken knevel symboliseerde. [Zoo gemoedelijk vroolijk als toen gaat het er niet meer toe, maar id'es te meer ge noegen geeft 't nog eens in dat wel varende, gezellige leven van 't jaar zoo veel terug te denken. Er is ook in de blijspelen, Idat stil genoegelijke, de „leut- seligkeit" waardoor ook De Hofslachtej- uitmunt. En Donderdagavond ziet toen Annie v. ld1. Lugt Melsert—v. Ees in een geheel an der karakter. In de Privé-S,ecretaresse is zij het koene, 'kloeke meisje van heden, dat zich door eigen arbeid, toaar nok door du macht harer persoonlijkheid een plaats in de Maatschappij verovert. De rol geeft haar gelegenheid' ,0011' alle scha keeringen van humor, van geest en pit ten toon te spreidien. Ditmaal is Annie van Ees het ontem bare, sportieve, brutale meisje, welks eenige bezigheid' is het behalen van triomfen op die tennisbaan en dat, als haar tante haar voor een maand als secretaresse op een kantoor plaatst om haar te leeren wat werken is, |die eerste veertien Idagen door haar slordigheid al les in Idle war stuurt. Tot zij eensklaps Verandert^.... het is de Idirecteur dien zij bemint en Idle op zich heeft genomen haar te temmen. En wij, wij weten wel, wat [de schrijvers willen als Annie in haar luien schommelstoel een rijken niets doener den bons heeft gegeven en de Idirecteur om een hoekje komt kijken. Dan begrijpen we, [dat die elkaar aan bet einde van het 3e bedrijf in de armen moeten vallen. En tenslotte treedt Annie van Ees Vrij dagavond op in haar nieuwste succesrol: Morit&Carlo, waarvan pas onlangs Idle eerste vertooningen in den Haag en Rot terdam zijn gegeven. Ook hierin toont zij ons weer een geheel verschillend' we zen; de vrouw die niet den strijd om' het bestaan, maar |d'en strijd om de liefde van haar man aanvafardt ien hierin den juisten weg vindt len inslaat. Du „Nieuwe Crt." schreef hierover: Deze alleraardigste comedie, luchtig als speelsche fantasie, maar met stevigen psychologischen ondergrond, uitmuntend ien in prettig vlug tempo gespeeld1. Er zijn alleraardigste gezegden en uitvallen in de rol van Hella, die mevrouw Annie van dor Lugt Melsert—van Ees ook kos telijk over het voetlicht brengt met een humor, ©en schalkschheid', |een geest die ons Idlen dialoog zouden kunnen doen overschatten. Zoo geeft èn als teleurgesteld' vrouwtje, èn als Idle waaghals in het tweede bedrijf, èn in het 'dérde bedrijf, waar wij Hella zien tusschen de twee mannen, prachtig fijn geschakeerd) en echt geestig spel. Er was hartelijk applaus na elk bedrijf. Men zal zien Idat ook de blijspelen een gestage afwisseling brengen en tel kens nieuwe gezichtspunten openen. Zij zullen een aangenaam en waardig slot aan het repertoire geven. ONDERWIJS. Voor die lakte tuinbouwkunde L.O. slaagde te Wageningen o.m. de heer J. Oudesluijs te Stavenisse. KERKNIEUWS. ST.-PHlLlPSLAND. Voor de uitgetre» denen uit de Oud-Ger. Gemeente alhier, die, naar verluidt, zich opgenomen Wen- schen te zien in het verband der Ger. Gemeenten (richting Kersten) zal Vrijdag avond optreden dis. Vreugdlenhil van Bruinls&e, NIEUWERKERK. Bij Idle laatst gehouden godsdienstoefening in idle Ned. Herv. Kerk alhier, werdi een belangrijke gift gecol lecteerd, n.l* een biljet van f25, te ver doelen als volgt: f10 voor de diaconie, f10 voor de kerk en f5 voor de wimdj- voorziening van het orgel. Dat zulks met dankbaarheid aanvaard! wordt, daarvan kan de milde gever of geefster overtuigd zijn. SCHERPENISSE. Zondag 11 Sept. is het 40 jaar geleden dat J>r. P- J. Krom sigt, thans predikant te Amsterdam al, hier, zijn intrede deed. Hierna stond hij te Wierden en te Rotterdam, terwijl hij 5 Mei 1909 in zijn tegenwoordige ge meente intrede deed. LUCHTVAART. R'DAM—SCHOUWEN—WALCHEREN. Met ingang van Maandag gelden voor deze maand de volgende uren van Ver trek en aankomst der vliegmachines pp bovenstaande lijn. Van Rotterdam M a a[n - [dag 9 en 16 u., aankomlst te Haamstede 9.25 en 16.25 u. Van Haamstede 9.35 en 16.35, aankomlst te Vlissingen 9.50 en 16.50. Zaterdag vertrek van «R'dam 12.45 en 16 u., aankomst Haamstede 13.10 u. en 16.25. Vertrek van Haamstede 13.20 en 16.35, aankontót te Vlissingen 13.35 en 16.50. Vertrek van Vlissingen (Maandag) 10.30 en 17.30, aankomst te Haamstede 10.45 pn 17,45; vertrek van idaar 10.55 en 17.55, aankoimlst te Rotterdam 11.20 en 18.20. Op Zaterdag vertrek uit Vlissingen 14.15 en 17.30, aankomst te Haamstede 14.30 en 17.45, vertrek 14.40 en 17.55, aankom'st ,tar Rotterdam 15.05 en 15.20. RADIO-NIEUWS. NIEUWE KORTEGOLFZENDER. In verband! met het feit, dat de ont vangst van die uittzendingen op de. 296 M. golflengte niet in alle dieelen van ons lanldi bevredigend geacht werd, heeft ide Nie|derl. Seintoestellen-Fabriek te Hilver sum eenige maanden [geleden besloten een nieuwen zen|d(er te bouwen. Het ligt in de bedoeling onu gedurende 14 dagen, beginnende Zaterdagavond 10 Sept., van 8 uur af itolet Ideze nieuwe installatie idle uitzendingen op 296 meter te verzor gen, terwijl overdag gedurende dien ttijd nog :m|et het tegenwoordige systeem zal worden uitgezonden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. VERKEERSONGEVAL. Op den Muider- straatweg tusschen Diemén en Muilden heeft Zondagochtend een ernstige botsing plaats gehad1 tusschen een motortram1 van Ida Gooische Tramwegmaatschappij, [en een (motorfiets, waarbij, twee personen om het leven zijn gekom'en. De tram ,uit 1de rich ting Muiden naar Amsterdam naderde ruim half acht het punt, waar het on geluk is geschied. Uit dezelfde richting kwam een motorfietsrijider die ongeveer 20 M. voor |de tram de kruising van nieuwen en ouden weg passeerde. Ook ,uit Ida richting Amsterdam naderde een motorfietsrijider. Deze weifelde even, gaf vol gas, id'oeh te laat. Juist op de krui sing kwam id!& motorfiets met 'de motor- tram in botsing. De motorfiets werd dopr Ide tram gegrepen ien tegen [den zapd- berml geslingerd. De motorfietsrijider en de duo-rijdster waren zeer ernstig ge wond en bewusteloos. Spoedig na het ongeluk zijn beiden aan de bekomen ver wondingen overleden. Het bleken te zijn Ide 37-jarige A. Pahmeyer te Amsterdam len diens vrouw, de 35-jarige Joh. Schreu- dler. Zij waren op weg naar Venlo. Het 'echtpaar laat vier kinderen na. HET SCHEEPSONGELUK BIJ BRES- HENS. Het onderzoek, Idat de justitie uit Middelburg heeft ingesteld haar het on geluk, gebeuiid aan boord van de Bel gische passagiersboot „Joyce" tijdens den storm' van Zaterdag, heeft aange toond, dat ide pijl, die bestemd was om tile reddingslijn over het schip te schie ten, door het dobberen van de sleep boot, waarvan Ide pijl werd afgeschoten, pen verkeerde richting heeft gekregen, zooidat [epn van de leden van de be manning wer!df geraakt pn gedood. Het. onlderzoek heeft verder uitgemaakt, dat niemand er aansprakelijk voor kan wor- dien gesteld. Ook staat nu vast, dat een van Ide passagiers, de Belg H., den dood in de golven heeft gevonden. Zijn lijk is onlder 's Heer AneridskerKe aangespoeld. VAN HEINDE EN VER. Zondag hebben er in Frankrijk em groot aantal vierkeersongevallen plaats gehad', waarbij in het ,geh|eel 11 personen het leven hebben verloren en 22 [ernstig werd'en [gewond. Ook bij ide jacht, welke in Zuid-Frankrijk weer is geopend' hebben een aajntal ongelukken plaats gehad'. Door onvoorzichtigheid van jagers werden twee personen gedood en aéht ernstig gewond'. De Romein- sche bladen melden, Idat er, op aanstich ten van [den [nationalen raad voQr weten schappelijk onderzoek, waarvan Marconi voorzitter is, een marnieren zuil zal wor den geplaatst te volta Mantovana op d!Q plaats waar prof. Piccard den 18en Augustus na zijn stratosfeervlucht is ge daald. Op de zuil zullen de namen van Piccard1 en Cosijns, de hoogte, die zij bereikt hebben en datum en uur van Id'e landing worden vermeld. Ban dieten te Chicago hebben gedurende 14 uur in een gebouw, waar het kantoor van een makelaarsfirma in onroerende goederen en een aantal loketkluizen van depositogevers gevestigd waren, de be woners en het personeel, in het geheel tien man, gevangen [gehouden. Met de meest geraffineerde moderne hulpmidde len openlden zij op hun gemak alle klui zen en verzamelden wat zij daarbij van waard'e aantroffen. Er waren 350 loket ten, die alle geopend werden. De buit ten bedrage van ongeveer 250.000 dollar werd' meegenomen; de boeven verdwe nen zonder een spoor achter te laten. Mevrouw Ethel Catherwood is een Ca- nadCesche dam©, die zich bij de wed strijden te Los Angelos bijzonder heeft onderscheiden. Zij werd aangewezen als de schoonste van alle deelneemsters aan de Spelen. Haar bekoorlijkheid 'bleef niet verborgen voor 'den heer Byron Mitchell, een zakenman te San Francisco, die nu spoedig met haar gaat trouwen. Dit kan ook, want een week of wat geleden werd haar scheiding uitgesproken. De „Daily Express" verwacht, dat Rusland een van Id'e ergste winters tegemoet zal gaan, hetgeen o.a. blijkt uit twee regeerings- besluiten. Het eene bepaalt, dat de le vensmiddelen-rantsoenen voor Russen en buitenlanders, (die in Rusland werken, met de helft 'worden verminderd en het andere, dat alle fabrieken, trusts en an dere regeeringsorganisaties hun eigen groenten 'moeten kweeken. Volgens be richten uit het noorden van Noorwegen hebben groote troepen wolven jde laat ste dagen hevig huis gehouden onder de rendierkudden. Tengevolge van den re genval in het begin der vorige week waren Ide herders gedwongen hun kud den in den steek te laten. Toen zij terug keerden vonden zij honderden kadavers, terwijl Id'e kudden uiteen gejaagd waren. Met alle macht probeert men nu, id'e ren dieren weer sa'm'en te drijven. 1— De viering van de Labour Day heeft te Was hington 'een groot aantal slachtoffers ge- leischt. Bij een revue van de brandweer werdén volgens Reuter 'meer dan 100 personen gedood of gewond, van wie de méesten in het water werd'en gedrongen of d'oor auto's aangereden. Bovendien werjdlen ongeveer 250 personen ongesteld tengevolge van idle groote hitte, die tij diens de revue heerschte. BOEKENNIEUWS, DE HOOFDSTRAAT. S. Lewis. Holkemla Warendorf, A"dam. De boeken van Sinclair Lewis, welke in 1930 die Nobelprijs voor literatuur ont ving, behaoren, na dien vooral, tot de meest gelezenen en werden in een 10-tal talen uit het 'Bngelsch vertaald'. „De hoofdstraat" verwekte in Amierika groot opzien. De hoofdpersoon in dit werk is een jonge vrouw, die haar Irian, feen medi cus, volgt naar in de kleine steden inl het Midden-Westen van de Ver. Staten, waar zij, een stadsmeisje, zich geplaatst ziet in zoo'n vreemde atmosfeer, in een stad, die haar beklemt door haar buitengewone ïeelijkheid, haar verveelt oml haar alle- daagschheid en haar puriteinsche opvat tingen. Haar leven en streven, haar pogen en falen, haar strijd' over idealen, geluk en recht, Sinclair Lewis beschrijft dit alles op 'geniale wijze. „ELMER GANTRY". In dit werk, eveneens van Sinclair Le wis, behandelt de schrijver v.n.l. die gods dienst in Am'erika. De voor ons zoo vreemde toestanden, die daar heel ge- wloon schijnen, behandelt hij miét kennis van zaken. De t&ekening van den hoofd persoon van dit merkwaardige, voor Hol- landsche oogen vreemd boek, van Elmer Gantry, Ide weifelende, zwakke predikant met zijn vele avonturen, is raak geschetst; de schrijver geeft blijk zijn landgenoo- ten goed te hebben geobserveerd. BURGERLIJKE STANDEN. Over Ide liriaarid Augustus. NOORDGOUWE. Geboren: 20, Klaas, z. v. L. Rokven icn A. Redelijkheid te Midi* idelharnis. Overleden: 6, Pieter Adriaan Geluk, 40 j., echtg1. van Anthonia Veflméulie te Zie» rikzee; 25, Johanna Adriana van Altena, 52 j., echtg. van Gornelis van Wouwe te Bruinisse. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Geachte Redactiet Vergun 'mij eenige ruimte in uw blad voor het volgende: De tijdsomstandighe- dlen laten zien 'dat de Zierikzeesche ker mis zich in leen stald'ium bevindt, waarin het eindie nabij schijnt te zijn. Waar is idle tijd gebleven van de gezellige kermis van vroeger, waarmede de be woners van ons geheele eiland', ieder op zijn manier, instemde. Wat was 'dat vroieger een aardig gezicht om' de be woners van ons eiland Zaterdag, Dins dag en Donderdag imet allerhande voer tuigen ter kermis te zien komen, om zich even een ontspanning te veroor loven, waar ied'er in dien tijd af en toe behoefde had, om dan weer met nieuwen moed' zijn dagelijksche sleür in het land bouwbedrijf voort te zetten. Helaas, 'die ou'dle tradities verdwijnen en de tijds omstandigheden laten de opgewektheid verdwijnen. Bet Bestuur van de Concertzaal heeft evenwel getracht om' er nog een beetje leven te blazen, d'oor dezen winter goede bioscoopvoorstellingen aan te kondigen. Da K' oncertzaal is weer voor de zoo- v'eelste maal veranderd en de twee eerste viertooningen op filmgebied' zijn goed ge slaagd'. Doch nu kom ik op het gebouw zelf. Het Bestuur is bij id'e opening lof toegezwaaid voor de verbeteringen, welke zijn aangebracht, Id'och het bestuur had er op gewezen moeten worden, dat het voornaamste vergeten' is, n.l. d'e ventila tie, en 'dé verwarming van het gebouw in 'den winter. Ik weet niet wat de Kosten zijn, fd'le nu door verbetering en ver fraaiing gemaakt zijn. Hadden zij de verfraaiing van het gebouw achterwege gelaten en hun aandacht bepaald bij de veranderde cabine, ventilatie en verwar ming, 'dlan was er iets goeds tot stand gekomen. De ventilatie, welke in een [dergelijK gebouw een voornam© rol speelt en een aangename temperatuur bij bezoek aan een gebouw in Idien winter, zou zeer veel bij kunnen dragen voor een drun bezoek. Dan wil ik bij herhaling er nog eens op wijzen, wat (d'e reden zijn dat degene, Jd'ie zich vooraf van kaarten voorziet voor welke uitvoering ook, moet staan wach ten voor degene, die nog kaarten moet koopen. (Dit euvel is zooals nu bekend', opgeheven. Red'.) Nog een vraag: wat is de reden dat het Hofstad-Tooneel zijn prijzen niet heeft verlaagd', voor een bevolking (die op landbouw aangewezen is? Zeker was Idit in hun belang geweest. EEN TROUW BEZOEKER. Mijnheer de Redacteur, Schijnbaar is id'en heer dien Boer nog al getroffen (door het antwoord op zijn ingezonden stuk van 8 Aug. j.l., wat blijkt uit hetgeen hij ingezonden heeft ter plaatsing in Uw blad! van 2 Sept. j.l. Ja, mijnheer den Boer, die de bal kaatst Kan hem verwachten. U schreef o.a. td'at u in perceelen tarwe de stekels er boven uit zag komen. Nu wildie itc u vragen: hebt u dat soms gezien bij het [rriaken van een inspectie omgang in uw kwaliteit als 1ste wethouder op de binnenwegen uwer gemeente, daar het daar geen grasetting meer is, maar een bosch v,an stekels, waarvan het zaad| kilometers ver (door 'den wind wor.dt uitgezaaid' ten genoege der omlig gende landgebruikers. Daar hadden de arbeiders dan, welke thuis gelaten zijn d'oor de boeren, een productief werk kunnen verrichten e,n d'e eigendommen der gemeente verloren niet hun waarde. Hier is juist van toepassing: Ga eerst uw ©igen tuintje wieden voor ge een andier gaat bespieden. Vieiid'er, mijnheer den B., wilde ik u vragen, of alle boeren moeten lijden door een enkeling, jdie gaat reizen in heit buitenland en het toch zelf moet betalen. U toch niet? Wees toch niet persoonlijk, want u bent er geheel naast, daar ondergeteekende nog nimmer een buitenlandsche reis gemaakt heeft. Tenslotte beweert u id'at ik er geheel naast ben door te schrijven, dat een, raaldslid niet mag werken voor de Ge meente. Ja, mijnheer den B., u schrijft de waar heid, maar verzwijgt ook de waarheid. Met Id'ank voor de plaatsing, Hoogachtend', X. (Hiermede sluiten we dit „stekelige" debat. Red.) M. |£?0 R„ Het verslag van ide vergadering van 'dien raad dezer gemeente, voorkomende in idie Nieuwsbode van 31 Aug. j.l. is, wat betreft ide rekening van het Arm bestuur maar matig weergegeven. (Zou dit misschien ,'gelegen zijn in het feit, dat da correspondent levens secretaris- ontvanger is van het armbestuur?) Zooals het idiaar staat, zou men kun nen denken dat het ondergeteekende al leen was, die bezwaar had tegen die post len niets is toch m'iniier waar. Met uitzondering van dhr. Ornée (voor zitter armbestuur) waren alle leden van meening, idat die uitgaaf niet ten laste van het armbestuur had mogen komen. Er werfd' zelfs gesproken, te trachten, het bedrag alsnog betaald te krijgen. Het bedrag was echter naar het oor deel der heeren te klein, om! voor mijn voorstel te kunnen stemmen. Eikerzee, September 32'. Met (dank voor de plaatsing, Uw Idw. dn., C. PADMOS, M. de R., De opmerking van |dten heer P. is juist. Werkelijk is ook dloor andere leden de meening 'geuit, dat, strikt genomen, be doelde uitgaaf ten laste van den huur der der woning had moeten komen, doch na Idle toelichting van den heer O. acht ten allen, behalve (dan de heer P., de zaak van zoo weinig belang, dat hierin aanLeiding werd gevonden tot verwer ping van het voorstel. En hierom ging het verslag (dan toch in hoofdzaak. Wan neer van elk onderwerp, dat in den raaldl in behandeling komt, alles wat daarover wordt gezegd, zou worden op genomen in het verslag, vrees ik, dat ld|e redactie tamelijk wat zou besnoeien. En of 't ook alüj'idi wél in 't belang van de zaak zelf en'in dat van de spreiters zou zijn, waag ik te betwijfelen. De op merking aan 't adres van den secretaris ontvanger meen ik na déze toelichting Wei te kunnen voorbijgaan. De correspondent U1 Scharendijke. MMRAIIMo DE KONINGIN IN AMSTERDAM. Am sterdam (V.D-.) H.M. de Koningin brengt, (deze week een officieel bezoek aan de hoofdstad. Tegen 10 uur Woensdagmor gen werd H.M. ten paleize verwacht ko mende van Soestdijk. Op d'en Dam had zich een groote (menigte verzameld'. Voor het paleis stond een eerewacht van ma riniers en matrozen. 5 minuten voor 10 relden de beide auto's den Dam op. Uit die m'enigte steeg een gejuich op. Door schoolkinderen werd het Wilhelmus aan geheven. Staande in 'de auto 'groette de Koningin de menigte. Uit hel publiek werd spontaan het bekende lied van da Costa „Zij zullen het niet hebben", ge zongen. Na enkele oogenblikken ver scheen die Koningin op hel balcon. De kinderen zongen toen: „Het is plicht dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2