abonnement: Vrijdag 2 Sept. 1932, zierikzeesche courant, 89ste jaargang - no 12357 advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Algemeen Overzicht. Uit Stad en Provlnole. Prijs p. s maanden J 1.60, franco p. post J 1.80. Voor het boltenL per Jaar j 10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche J a Dir. A. J. DE LOOZE. Ufe-Mitw H. J. KOSTEN van 18 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Olt nummer bestaat uit 2 bladen. Uiterlijk 10 aar ap rfca dag uitgaaf Bij het samenstellen van dit overzicht zijn er twee belangrijke gebeurtenissen in Duitschland achter den rug. De eerste is do groote politieke redevoering van den tegenwoordigen Rijkskanselier Von Papen, te München gehouden voor de Westfaalsche boeren dit mi lieu is teekenend voor deze regeering en over alle Duitsche radiozenders uit gezonden. Hierin ontvouwde die Rijks kanselier zijn constructief economisch pro gram!, maar tegelijkertijd verklaarde hij zich ook uitdrukkelijk tegen Hitier, en vóór den op recht gebaseerden staat, de volksgemeenschap en het op gezag gebaseerde staatsbestuur. Wat de prac- tische politiek betreft, beloofde de Rijks kanselier steun aan den landbouw, maar, voegde hij er aan toe, Duitschland kan geen afstand doen van zijn economische betrekkingen met het buitenland. Doch wel beloofde Von Papen verdere invoer regeling, hetgeen natuurlijk wil zeggen, verdere invoerbeperking. Bij den econo- mlischen opbouw hoe lang hebben we die fraze al niet gehoord? zullen de leidende beginselen zijn: De Mark mag niet in gevaar worden gebracht en niet in waarde verminderen en die re geering zal zich niet mengen in het par ticuliere economische leven. Verder heeft Von Papen een1 vrij fan tastisch plan een bonnenstelsel zou het kapitaal hiervoor bijeen imloeten bren gen, dat door de Rijksbank voorgeschoten zou (worden ontvouwd om in het gunstigste geval 1.750.000 arbeiders aan het werk te zetten. Maar hiervoor acht de regeering een nieuwe loonsverlaging] noodzakelijk en zal de regeering werk gevers jmachtigen tot loonsverlaging over te gaan naar gelang meer arbeiders werk krijgen en met inachtneming van een zeker (minimum. Wat er intusschen met de andere ruim! drie millioen werkloo- zen moet gebeuren, daarover rept Von Papen niet. Intusschen hebben wie dus iets posi tiefs van den Rijkskanselier gehoord, een flinke rede, die van geen slapte getuigt, integendeel van een sterken wil. Maar, het is de laatste dagen wel heel diuidelijk gebleken, Von Papen mist de steun van een groot deel van het Duitsche volk en waarop hij gerekend heeft, een mis lukken van het samenstellen van een parlementaire regeering, steunende opeen meerderheid in den Rijksdag, schijnt, als de voorteekenen niet bedriegen, niet uit te komen. Want, wat niemand verwacht had, de eerste zitting van den Rijks dag is in volmaakte orde verloopen, ondanks het presideeren van die grijze cofmlmuniste KI ar a Zet kin, die een propagandistische redevoering, die ruim een uur duurde, afstak en aan het slot Üe hoop uitsprak, dat zij nog eens als presidente het eerste radencongres van Sovjet Duitschland zou kunnen openen. Maar enkele minuten later was de natio naal socialist Goering tot president ge kozen en de centrum-man Esser tot vice- president. Bij de stemming is gebleken, dat de nationaal-socialisten en het Cen trum) tot overeenstemming zijn gekomen. Deze beide partijen hebben santen de meerderheid en wat niemand! verwacht had, schijnt nu toch werkelijkheid te worden, een om! der wille van die poli tiek samengaan van deze toch innerlijk zoo verschillende groepeeringen. Een ge combineerde Gentrum-nationaal-socialisti- sche regeering schijnt dus niet tot de on mogelijkheden te behooren, ofschoon we zeer benieuwd zijn naar het program van deze combinatie. Zou de mooie rede voering van Von1 Papen in München zijn zwanenzang geweest zijti, ondanks het f eit, dat hij van Hindenburg een vol ledige volmlacht heeft gekregen om den Rijksdag te ontbinden? Want idit zal, zoo de zaken nu staan1, door die meerder heidspartijen niet gedoogd' worden. Of nu uit 'den strijd, welke thans is ingezet tusschen het parlement en, !de rijksregeering, tenslotte toch nog een zwart-bruin bewind te voorschijn zal ko men, dan wel of de regeering v. Papen —Schleicher zal aanblijven in één belang rijk opzicht althans zal Idit geen over wegend verschil maken. Natuurlijk in de houding van Duitschland ten opzichte van 'den eisch tot rechtsgelijkheid wat betreft id'e bewapening. In dit opzicht heerscht onder vrijwel alle partijen en richtingen eenzelfde opvatting. Minister Schleicher heeft thans in een artikel op beslisten toon te ken nen gegeven, dat de mogendheden moe ten kiezen of deelen, d.w;.z. herbewape ning van Duitschland indien niet in de naaste toekomst door de anderen wordt overgegaan tot beperking. Het kan in ieder geval niet gezegd1, dat Duitschland niet gewaarschuwd heeft. Integendeel, steeds nadrukkelijker po neert het zijn eischen en geeft het 'dui- dielijk te kennen, waarheen de Ikoers eventueel zal gaan. En het lijdt geen twijfel, dat, Wan neer ide saboteurs van ontwapening hun streven als tot dusver bekroond blijven zien, Europa alweer heel spoedig hard op wieg zal zijn naar de hervatting van den ouden bewapeningswedstrijd, die tot die débacle van 1914 leidde. ZIERIKZEE. De bloempjes dag tenbiate van het kinderherstellingsoord, Dr. Vis sershuis, waarvoor 31 Augustus werd gecollecteerd;, heeft f 127,625 opgebracht. De drukkerij Joh. Enschedé Zo nen te Haarlem, bekend' door het druk ken ider bankbiljetten en postwaarden, beweegt zich ook op het gebied' van 'de uitgeverij. Zoo verschenen bij haar o.mi. d'e volgende tijdschriften: „Het Land huis", „Floralia," en het „Handelsblad v. 'dj. Tuinbouw". Het „Landhuis," wijdt ar tikelen aan 'den architectuur van wo ningen, ontleedt enkele speciale huizeni, geeft aan hoe men op eenvoudige wijze zijn huis geriefelijk en gezellig kan in richten en bespreekt moderne uitvindin gen voor de huisvrouw van nut. Ook de border en de tuinaanleg in de onmid dellijke omgeving van het huis alsmede de huisdieren worden niet vergeten. „Flo ralia" is geheel gewijd! aan den tuin. Hierin kan een ieder vinden wat hij nood'ig heeft, hoe len wat hij moet zaaien, hoe hij zijn tuin moet indleelen, kortom alles wat een tuinliefhebber verlangen kan. Evenals bij het Landhuis verduide lijken vele foto's Id'en inhoud. Het „Han delsblad voor den Tuinbouw", waarvan 'een deel handelt over bloemschikken en -bindien, geeft artikelen over den tuin bouw, publiceert marktberichten en wordt veelal gelezen door handelaren op tuin, bouw gebied' en bloemtnisten. Ook dit blad is geïllustreerd. Voor hen, die zich spe ciaal voor bloemschikken en -bindien in- teresseeren bestaat gelegenheid zich uit sluitend op dit deel van het Handels blad! v. d. Tuinbouw te abonneeren. De F.a S. Qchtman Zoon, die het Agentschap van deze bladen heeft, is gaarne bereidi nadere inlichtingen te verschaffen, proefnummers te zenden en abonnementen :aan te nemen. DE .SPCRTFEESTDAG OP 31 AUGUSTUS. Met carillonbespeling leidde onze stadsbeiaardier de verjaardag van onze Koningin op Woensdag in, als eerste nummer van het sober programma voor dien dag. Bekend was reeds, dat, met het oog op den slechten econ. toestand, jdle „Z.O.V." geen feestelijkheden, zooals we die vroegere jaren gewoon zijn te vieren, zou organiseeren. Zij, d;.w.z. de „Z. Oi. V.", steunde alleen moreel en financiëel, de vereenigingen, die Woensdag voor het forutm! traden. Nadat des morgens voor die juniores leden van „Olympia" .onderlinge athle- tiek-wedstrijden hadden plaats gehad, waarbij wel bleek, dat verscheidene Idler jeugdige „athleten" veel voor de toe komst beloofden, ving des middags op het terrein aan den Plattenweg de olym piade voor de grooteren aan. De spelen werden geopend Imlet een défilé der deelnemers, welke onder trommelgerof- fel een rondgang over het terrein maak ten, waarna zij zich voor de publieke tribune opstelden, waar C. Dalebout (Olytapia) namens allen de volgende be lofte aflegde: „Wij beloven, dat wij |als eerlijke mededingers op ridderlijke wijze aan de door de vereeniging „Oiytópia" georganiseerde sportspelen zullen deel nemen, voor 'de leer van onze vereenigin gen en van. de sport". Hierna werd /mlet de wedstrijden begonnen. Begeleid door draaiorgellmiuziek bekampten ruim 60 deel nemers uit 8 verschillende vereenigingen elkaar in 12 nummers, inderdaad op rid derlijke wijze en onder groote belang stelling van het in vrij groote mate op gekomen publiek. Alles had een vlot ver loop, waarvoor een woord van hulde (aan de organisatie en leiding zeer zeker wel op zijn plaats is. Na de athletiek en na dat de aanwezigen opgefrischt waren dloor een malsch regenbuitje, ving de finale aan van de korfbalwedstrijdiem, waar voor te ongeveer kwart vóór 5 (de eerste twaalftallen van „Excelsior'" en „Olyrn- pia" in het veld kwamen. Onder leiding van den heer Bongertman werd een mooie vlotte wedstrijd gespeeld, die Excelsior" verdiend, hoewel met ietwat geflatteerde cijfers (3—0) heeft gewonnen. Bij' „Olym- pia" wilde het ditmaal al heel slecht lukken; misschien deed ide vermoeidheid van enkele spelers en speelsters, die zich bij de athletiek wellicht wel iets teveel hadden ingespannen, zich geiden. Vooral de verdediging was somils verre van safe, terwijl de aanval niet bizonder balvast, noch productief was. Bij „Excelsior" was de aanval het beste deel van de ploeg: verrassend snel werden .de aanvallen op gezet en verscheidene malen op gevaar lijke wijze de korf bestookt. Vooral ook door een nuttige 2—0 voorsprong bij Ide rust, dank zij Nolet, speelde na |üe rust „Excelsior" een gemakkelijker partij', ter wijl „Olympia", mede door het imissen van enkele strafworpen haar gewone vorm niet kon vinden. Toen Hanse na de rust Ide stand op 30 had gebracht, was de strijd beslist en had „Excelsior"' beslag gelega op den S.D.K.B. beker. Te half vier was er in de stad, aan de Oude Haven, voor die groote sociëteit, veel belangstelling van de zijde van het publiek voor het eerste optreden van ide „Zierikzeesche Zwem- en ReddingsL vereeniging" (Reddingsbrigade). In hun Zwemcostuums kwamen de deelnemers onder tromgeroffel uit de Concertzaal aan- J gewandeld en kort daarop plompten ze in het koele nat, waar zij zich blijkbaar zeer op hun gemak gevoelden, want als ratten zwommen ze rond. Verschillende demonstraties werden ten beste gegeven. Tijdens de wedstrijden viel aan de Z.z. ,van de Oude Haven een kijklustige in het water. Onmiddellijk was een zwemmer bij ide man, pakte hem op de voorgeschre ven wijze vast en zwom met hem naar een groote jol, waarop het „zoogenaam de" slachtoffer werd neergelegd. Onmid dellijk werd kunstmatige ademhaling toe gepast en om! een dokter geseind. Deze in gala met hooge dop, werd naar die jol geroeid. Bij de pogingen omi de levens geesten op te wekken, viel de pseudo- geneesheer zelf over boord en zwom met zijn hooge hoed op naar de wal, onder groot jolijt van de toeschouwers. Het tobbe-varen voor de jeugd trok even eens de aandacht. Varen in een tobbe, al gaat het dan niet vlug, lijkt gemakke lijk, maar "t bleek, dat zulks erg lastig gaat. Vele „scheepj.es" sloegen om, kort nadat Ze de startplaats hadden verlaten en ide schippers verlieten zwemmend hun notedop. Twee hunner slaagden er in, pagaaiend, de overzijde te bereiken. Ook bordjesduiken en iduikoefeningen van springplank en met aanloop trokken de aandacht, maar alle aandacht concen treerde zich voor boegsprietloopen, een wateiballet, dat hier populair geworden is. Slechts 1 Ider deelnemers wist 't eind van ide ingezeepte spriet te bereiken, de anderen glipten voor het einddoel van die gladde paal, tot groot vermaak, vooral van ide jeugd. Met dieze demonstraties heeft de vereeniging wel de aandacht ge trokken voor haar mooie sport en haar edel doel. De vereeniging telt een 70-tal leden, maar zal door haar optreden zéker nieuwe leden werven. (Aanmelding bij iden secretaris, dhr. G. J. V. la Brand), Korte St.-Janstraat, die ook gaarne dona teurs zal inschrijven). De uitslag van de wedstrijden luidt als volgt: Bordjesdui ken: 1. P. Krakeel, 2. R. Sehürmiann; 3. J. Koster. Tobbevaren: 1. G. Krakeel; 2. J. van 'tVeer; 3. J. Koster. Verduiken 1. S. Schot; 2. R. Schürmann .en Boeg- sprietlooppen: 1. S. Schot. 's Avonds 8 uur gaf „Kunst en Eer" op de tent in het Havenpark een heel mooi concert, dat door een zeer groot aantal personen werd aangehoord. Intusschen had in hotel „Juliana" de plechtige uit reiking plaats van de 's middags op het „Olympia"-terrein gewonnen prijzen. De voorzitter der vereeniging, de heer C. O. J. Hendrikse, riep het welkom! toe aan ide aanwezigen', o.w. de bescherm heer, de burgemeester, dankte de velen, die daadwerkelijk of moreel gesteund hebben, zoo ook de heer Goettsch miet zijn kwieke padvinders. Na deze inleiding gaf idle voorzitter het woord aan den burgemeester, die in zijn vlotte speech gewaagde van de vreugdje, welke ide jeugdige sportlui hem dien middag hadden verschaft door hun spor tleven geest en aanleg, waarbij bleek, dat in dezen tijd van crisis eïi malaise da G.V. „Olymlpia" in de hoogconjunctuurtijd leeft en veel weet te presteeren. Daarna had de prijsuitreiking plaats met een woord van pas ien een hartelijke gelukwensch, terwijl Z.E.A. aan het slot woorden van waardeering richtte tot !dJe heeren Bongertman, Visser, Breetvelt en Hendrikse. De uitslag van de gehouden wedstrijden luidt als volgt: 100 M. hardloopen voor heeren: le prijs, plaquette, aangeboden door den heer J. C. Bravenboer, A. de Vin (Rust Roest), 12 sec.; 2e pr., zilv. medaille, M. Cats- hoek (Olympia) 12,1 sec.; 3e pr., bron zen medaille, C. v. d. Berg (Excelsior) 12^/5 sec.; 4e pr., bronzen (mledaille, J. Quant (Olympia). Verspringen, miet aanloop, dames. Ie pr., zilv. medaille, aangeboden door mr. S. R. Bakker, N. Matthijsse (Olympia) 4,10 M.; 2e pr., verguld bronzen me daille, J. v. d. Ploeg (Olympia) 4,05 M.; 3e pr„ bronzen medaille, J. Doeleman (Olynnpia) 3,95 M. Hoogspringen, met aanloop, heeren. Ie pr., zilveren medaille, aangeboden door den heer C. O'. J. Hendrikse, J. Quant (Olympia) 1,485 M.; 2e pr., verz. bron zen medaille, A. Hage (Olympia) 1,425 M.; 3e pr., bronzen medaille, M. Knuist (H.D.S.) 1,38 M. 400 M. handloopen voor heeren. Ie pr., verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer A. Timmerman, wethouder van Zierikzee. C. v. d. Berg (Excelsior) 59 sec.; 2e pr., zilveren |medaille, A. Heule (H.D.S.) 65,9 sec. 100 M. hardloopen voor dames. Ie pr., zilveren tafelmesje, aangeboden door den heer G. H. Breetvelt, J. v. d. Ploeg, (Olym pia) 13,9 sec.; 2e pr„ tinnen beker, aan geboden door den hieer P. J. ten Haaf. A. Dekker (Olympia) 14,4 sec.; 3e pr., zilveren broche, M. Kloote (Olymlpia); 4e pr., kunstvoorwerp, aangeboden door dhr. L. Verhage, J. Kip (H.D1.S.). Verspringen met aanloop, heeren. Ie pr., zilv. medaille, aangeboden door den heer H. J. Korlvinke, M. Catshoek (Olyml pia) 5,35 M.; 2e pr., verg. bronzen me daille, C. A. Nolet (Excelsior) 6.33 M.; 3e pr., verz. bronzen medaille, J. den Boer (Olympia) 5.15 M.; 4e pr., bronzen me daille, L. Steendijk (Excelsior) 6,10 M. Hoogspringen met aanloop, dames, le pr., kunstvoorwerp, aangeboden door dhr. I. Hage. M. Rentier (Olympia) 1,285 M.; 2e pr., kunstvoorwerp, J. Doeleman (Olym pia) 1,225 M. 4 X 100 M. estafette voor twee dames en twee heeren. le pr., zilveren pla quette en 4 zilveren theelepeltjes, aan geboden door den heer N. J. Visser, Olympia (mej. A. Dekker, J. Quant, mej. J. v. d. Ploeg, M. Catshoek), 56,3 sec.; 2e pr., zilv. medaille, D.O.S., 58,8 sec.; 3e pr„ verguld bronzen medaille, Rust Roest, 60,6 sec.; 4e pr., bronzen medaille, Ex celsior, 64,2 sec. 110 M. hordenloop heeren: le pr. zilv. medaille, aangeboden idoor den heer J. Bongertman, M. Catshoek (Olympia), 21,9 sec.; 2e pr„ verg. bronzien medaille, J Quant (Olymlpia), 3e pr., bronzen me daille, A. Hage (Olympia). Kogelstooten, idames. le pr., zilveren theelepeltje, aangeboden door mej. L. Hildebrand, J. Doeleman (Olympia), 6,57 M.; 2e pr., tinnen beker, aangeboden door mevr. C. de Jongev. Rijssel, M. Rentier, (Olympia) 6,55 M. Kogelstooten heeren. le pr., zilv. me daille, aangeboden door den S.D.K.B., A. Ruijsch van Dugteren (D.O-.S.) 8.93 M.; 2e pr., verguld bronzen medaille, A. Ba- lijn (H.D.S.) 8,67 M.; 3e pr. bronzen me daille, J. den Boer (Olympia) 8,07 M. 1500 M. hardloopen voor heeren. le pr., zilv. 'iweidaille, aangeboden door dhr,. C. J. M. Boogend, arts, C. v. d. Berg (Excelsior) 4 min. 35 sec.; 2e pr., verg. bronzen medaille, B. G.Moermond (Rust Roest) 4 {min. 38 seé.; 3e pr., verz. bron zen medaille, J. van Maanen (Olympia); pr., bronzen medaille, C. Dalebout (Olympia). Korfbalweldstrijden. Finale. „Excelsior" I—„OLyimlpia"' 13—0. le pr., zilveren be ker, aangeboden door ideai S.D.K.B., „Ex celsior"; 2e pr., zilvl. medaille, aangebo den door „Olympia", werd gewonnen ido,or „Olympia", 3e pr., zilv. medaille, aange boden door N.V. Stoomdrukkerij, voorh. Lakenlm!an Ochtman, „Rust Roest". Vereenigings klassement, le pr., zilv. medaille, aangeboden door den E.A. Heer J. C. A. Bannink, „Olympia"', met 78 p.} 2 e pr., zilveren medaille, aangeboden door de Zierikz. O.V., „Excelsior" met 19 punten; 3e pr., zilv. mledaille, aange boden door den heer J. A. Biermlasz, „Rust Roest", met 13 punten. In de pauze van het concert werd op het Kraanplein de openlucht-bioscoop vertoond, welke, als steeds, groote be langstelling trok van1 jong en oud. Met aandacht werden de filmivertooningen ge volgd. Minder aandacht dan anders trok met gekleurde elee. lampjes verlichte Lange Nobelstraat, waar het op 31 Aug. heel druk kon zijn. Als altijd kwam' deze speciale straatverlichting uitstekend tot haar recht. Summa Sumimarum, wat op touw wendi gezet, slaagde Woensdag vol komen. HAAMSTEDE. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin werd Woensdag j.l. door den burgemeester jhr. Roëll, den leerlingen der verschil lende scholen leen schoolfeest aangebo den. De kinderen twerden ruimschoots onthaald'. In den namiddag werden op de Korenmarkt de wedstrijden voor Ide schooljeugd gehouden, waarvoor de prij zen eveneens welwillend door Z.Ed'. Achtb. beschikbaar werden gesteld;. De kinderen genoten volopdoor hen werden vqor het gemeentehuis eenige Vaderland- sche liederen gezongen. Er werd druk gevlagd. Des avonds gaf de Harmonie „Witte van Haamlstede" concerten op de muziektenten te Haamstede en te Burgh. De slotmuur te Haamstede, het gemeente huis en omgeving waren feestelijk ver licht. Een gezellige dag en avond voor oud) RENESSE. In ide op Woensdag ge houden gemeenteraadszitting is tot ge meente-secretaris benoemd de heer L. Kloet, ambtenaar ter secretarie alhier, Die heer M. de Roo, gemeenteraads lid, heeft als zoodanig ontslag genomen, De voorzitter van het stembureau heeft als zijn opvolger aangewezen 'dhr. C. J. Koomian. BROUWERSHAVEN. Het uitgestelde concert in ide muziektent van de vereen. Luctor et Emergo van Renesse, zal thans a.s. Zaterdagavond 71/2 uur plaatshebben. Door Iden schipper J. de Nooijer alhier is als strandgoed aangebracht een houten peilboot, idie door hem in het Brouwershavensche Gat, ter hoogte van de trap van Renesse is aangetroffen. De boot blijkt afkomstig te zijn van het Waterschap Schouwen. NIEUWERKERK. In verband miet de benoeming tot Ridder in de Orde yan Oranje Nassau werd Woensdagmorgen door de kinderen der beide lagere scho len, onder leiding van hun onderwijzers een aubade gebracht aan de woning van den burgemeester. Des avonds was het terrein voor het Gemeentehuis, waar Z.E.A. receptie hield, mede in verband! met Koninginnedag, schitterend verlicht, terwijl het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning", onder leiding van den heer C, A. Swenne, zijn welluidende tonen liet hooren. Van de gelegenheid Z.E.A. te complimenteeren, werd door vele in- Zondag 4 September te Zierikzee, Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Voors. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Barnouw. Luth. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, dr v. Lonkhugzen. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoogendoorn, 2 Preeklezen en 6 ure, ds. Hoogendoorn (oude tgd). Evangelisatie JeruëU 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Geref, Gem. 9 30, 2 en 5 ure, Preeklezen (oude tgd). gezetenen gebruik gemaakt. Namens de burgerij werd bij monde van den voor zitter ider Oranjevereeniging met een har telijke toespraak dien burgemeester een bloemstuk aangeboden. STAVENISSE. Toen het zoontje van M. v. d. R. alhier per fiets van de Stoofdijk reed, had hij het ongeluk te vallen en uit te glijden over een bana nenschil, met het gevolg, dat hij het bovenarmlpjei brak. - Naar aanleiding van den jaardag van H.M. de Koningin hield het muziek gezelschap alhier Woensdagavond een muzikale wandeling door de gemeente, wat natuurlijk veel menschen, zoo oud als jong, op de been bracht. POORTVLIET. Bij het laatst gehouden examen voor het diploma coupeuse te 's-Gravenhage, slaagden de idamies Sijt van Toorn, Marie Breure, Jo van Est en Jo die Vos, allen te Dinteloord en opgeleid door mej. C. Uijl, gedjpl. leerares aihjer. OUD-VOSSEMEER. Woensdag overleed alhier op 78-jarigen leeftijd de heer M. C. Polderman, die in den loop der jaren verschillende functies in de gemeente vervulde, waarvan tot op heden kerk voogd' der Ned. Herv. Kerk, die reeds in 1890 wend' aanvaard. Verder is de overledene geweest lid van den raad, wethouder, lid en voorzitter van het Weezen-Armbestuur en dijkgraaf-ontvan- r-griffier van den Hollarepolder. MIBMÜf m YEETEELTo CRISIS-ZUIVELCENTRALE. Namens de Regeeringscommissaris voor de hulpverleening aan de melkveehou derij wordt bekend gemaakt, dat met ingang van' 28 Augustus a.s. de prijs der merken voor boenenboter is verhoogd tot 25 cent per K.G. De prijs der diversie boekjes wordt dhs als volgt: Boekjes van 1/4 K.G., 100 stuks f 6,25 -f- 25 f6,50. Boekjes van l/g' K.G., 100 stuks f 12,50 f- 25 f 12,75. Boekjes van 1 K.G., 100 stuks f25 +25 f25,25. Boekjes van 1 K.G., 50 stuks f 12,50 25 f 12,75. Boekjes van 5 K.G., 20 stuks f25 +25 f25,25. Boekjes van 5 K.G., 10 stuks f 12,50 25 f 12,75. Boekjes van 5 K.G., 5 stuks f6,25 25 f6,50. Merken van 10 K.G. per stuk f2,50. Tegelijk daarmee is de prijs der mer ken voor fabrieksboter verhoogd tot f 0,65 per K.G. Ned. Herv. Kerk. STAVENISSE. De heer Adr. Luijk Cz., die verleden Zaterdag gekozen werd als notabele, heeft deze benoeming niet aan genomen, zoodat er leen nieuwe vrije stemming zal moeten plaats hebben. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 September, Kerkwerve. 3 ure, ds. Klaar. Serooskerke. 3 ure, ds. v Griethugsen. Burgh. 6 30 ure (0. t), ds. Voors. Renesse. 8 ure, ds. Klaar. Evangelisatie. 8 ure, ds. Rugschv. Dugteren. Noordwelle. Zie Renesse. Haamstede. 10 30 ure, ds. Kentie. Gereft kerk 10.30 en 4 ure, ds. Elgersma. Oud- Geref. kerk. 10-30 en 3 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 on 2.30 ure. ds- Neeleman van Pernis (Beide diensten extra-coll. voor de kerk) Geref. kerk. 9 30 en 2.30 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10.30 ure, ds. Drost. Geref kerk. 10.30 en 3.30 ure, Leesdienst. Zonnemalre. 10 30 ure, ds. Rugsch van Dugteren. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griethugsen Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. Pgnacker Hordgk. Evangelisatie. 6 ure, ds. Meester Niouwerkerk. 9.30 ure, ds Gerritsen. Geref kerk. 9 30, ds Heuzeveldt, 2 Lees dienst en 6 ure, ds Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure. ds Meester. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Sirjansland. 3 ure, ds. Gerritsen (Bed, H. Avondmaal).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1