ZIERIKZEE-ROTTERDAM hebben tegengestemd, nam de Kamer het voorstel aan. i Na een vrij langdurige vergadering met gesloten kleuren, deelde 1de voorzitter mede, dat het bureau gemieend heeft, naar aanleiding van het Italiafaïnsche voor stel om te komen tot vermindering van d'e n arbeidstijd en van de conferentie van het N.V.V. met den Mi nister van Econonomische Zaken en Ar beid1 over het vraagstuk der arbeidstijd verkorting, deze zaak in studie te moeten nemen en tot de conclusie is gekomen, dat verkorting van den arbeidstijd den toestand niet verbeteren kan, maar jjuist de vverklooosheid zal doen toenemen. Bij wijze van steun aan don Minister nam die Kamer een motie aan, waarin zij uitspreekt, dat verkorting van den wettelijken arbeidstijd de huidige treurige economische omstandigheden zou verer geren en de werklooosheid nog zou doen toenemen. Deze motie zal ter kennis van jden Minister worden gebracht. BOTER- EN MARGARINE-ACCIJNS. De heffing voor het Crisisbotenmerk en de vervoervergunning is voor de week van 28 Augustus tot 3 September bepaalid) pp 65 eentts per k.g. Tevens worjdt de prijs voor het margarinemierk verhoogd'. Met ingang van /dien datum wordt deze als volgt: vermengde margarine 24 cents per k.g., onvermengde margarine 32 ct. per k.g., ritueele margarine 45 ct. p. k.g. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Van helden (Maandag) tot en met 1 Sept. a.s. wordtop de bovenzaal van de voormalige Sociëteit „Ons Genoegen", een tentoonstelling gehouden van werken van Hongaarsche 'kunstenaars; een kerncollectie van Hongaarsche mees ters uit den nieu weren en jongsten tijd, een rustige beschouwing, een bestudee ring ten volle waard1. R'DAMSCH HOFSTADTOONEEL. Over de opvoering van „Een 1 ieve- ling van het publiek", welk stuk 4 September in de Concertzaal wordt opgevoerd, schreven we reeds uitvoerig. Maandag 5 September gaat, het sterk dramatisch, heftig bewogen Amierikaan- sehe stuit: „De vrouw in "t spel, waarover de Haagsche Courant schreef: Een zoo bekend' tooneelspel als „De vrouw in 't spelf, dat nog steeds spel- kwaliteiten bezit en het publiek machtig weet te boeien behoeft geen extra aan beveling em! naar den schouwbrug te lokken. En jd'at wij idit toch doen is alleen omd'at het spel ons weer danig heeft geboeid'... dat was tooneelspel van 'de bovenste plank. Er was langdurig hartelijk applaus voor welverdiend succes! Zoo'n stuk vol verwikkelingen en vol spanningen... d'at gelegenheid1 geeft tot sterk spel. Van die gelegenheid hebben de spelers van het Rotterd'amsch-Hofstad-Tooneel een goed en dankbaar gebruik gemaakt. In een intrige idle knap en met veel routine is .uitgesponnen, die de climax zorgvuldig aan het einde laat komen laten zij uit nemend' spel zien. In de derde acte, die tvens de spannendste is en het beste ge schreven, werd1 het geboeide publiek ver gast op een lange scène van sterk too- neel. Ieder die een genoegelijken ;avond wil 'doorbrengen kunnen wij dit stuk aanbevelen. Voor Dinsdag 6 September staat een aangrijpend' en schokkend [d&tectievestuk van id'en vermaarden Engelschen schrijver Edgar Wallace op 't programing en wel „H et huis ld'e r vr e e z en", een sterk spannend stukWaarin noichtans ook vroolijke gebeurtenissen v,oorkonten. Over dit stuk schreef het „Algemfeen Handels blad/'/: Het succes |dat het Hofstad-Tooneel er mee behaaJjdb was niet gering, men lachte hartelijk en zat voortdurend in spanning. Men heeft aan jdeze vertooning een hoogst genoegelijke avond beleefd en het talrijke publiek ging dan ook blijkle- lijk zeer voldaan baar huis. „Nieuwe Courant": Het is een knap geschreven griezelstuk waarvan Ide ver tooning met de grootst mlogelijke aan dacht is gevolgd. Er is de ware stemming in en het grappige is in /die juiste ver houding toegevoegd aan het gruwelijke en geheimzinnige. Er was lang en lujdi applaus na elk der vijf tafereelen. TAN HEINDE EN TER. Als een bijzonderheid wordt uit de Zweedsohe gemeente Kristala in Omaland gemeld, dat daar een nieuwe predikant zijn intrede heeft gedaan, die nn reeds de negende is nifc zijn geslacht. Ononderbroken vervult dit geslacht nu reeds 850 jaren lang het predikambt, thans tot in het negende geslacht. Reuter meldt nader uit Madrid, dat de gratie verleening aan generaal Sanjurjo heftige commentaren heeft uitgelokt, vaak in ongunstigen zin voor den generaal, in het bijzonder in arbeiders kringen in de provinoie, Sanjarjo zal zijn straf ondergaan in het militaire bagno van Daeso bij Santander. Volgens de jongste berichten zijn bij een taifoen op het noordelijk deel van het eiland Formosa 21 menschen om het leven gekomen. Bij een treinont sporing werden 12 personen gedood, tengevolge van het instorten van huizen verloren negen anderen het leven. In totaal zijn door den vloed 3000 huizen vernield en 7000 besohadigd. In het Britsohe Industriegebied van Lanoashire zijn Zaterdag 200.000 textiel arbeiders in staking gegaan. Honderd duizenden weefgetouwen staan stil. De staking, die waarschijnlijk ontslagen op groote sokaal in de aangesloten industrieën ten gevolge zal hebben, beteekent voor de katoenindustrie van Lanoashire een wekeljjksoh verlies van 1| millioen pd. sfc. aan opdrachten en "loonen, Een leidend industrieel verklaarde, dat de staking op een oogenbiik is begonnen, waarop de Engelsohe katoenindustrie haar het minst kon verdragen. Het is waarsohijnlijk dat Lanoashire jaren noodig zal hebben om deze klap te boven te komen De statistiek van het jaarboek voor 1932 van den Volkenbond meldt dat er nu 2,012.000.000 menschen op aarde zijn, dat is twintig millioen meer dan in 1931. Azië staat vooraan met 1.103.000.000 zielen en een vermeerde ring van 11 millioen sinda 1981. Het geheele vasteland van Amerika heeft er vier millioen zielen bijgekregen en herbergt thans 255 millioen inwoners. Europa komt nu voor het eerst boven de grens van een half milliard. Het telt 8 millioen Europeanen meer dan in 1931 en het totaal cijfer is daardoor gestegen tot 506 millioen. De Poolsohe vlieger Zwirko heeft d e rondvlucht over Europa ge wonnen, zoodat de door de Aeroclub de France uitgeloofde beker thans voor 1 jaar in het bezit van de Poolsohe Aeroolnb overgaat. Tienduizenden be langstellenden waren op Tempelhof te Berlijn getuige van den terugkeer. De geestdrift was geweldig. Zwirko werd omhelsd door zijn gemalin, terwijl tal rijke landgenooten hem een ovatie braehten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. Bij Weert is de heer Joh. Jeger uit Amsterdam Zondag middag met zijn auto tegen een boom gereden. In den wagen zaten vijf per sonen; zijn echtgenoote, zoon, schoon dochter en zijn kantoorjuffrouw, mej D. de Gros. De wagen is totaal versplinterd. Om wonenden snelden toe en haalden de inzittenden, die allen gewond waren uit |den wagen, welke kort na het on geval in brand vloog. Mej. de G. had een zware hersenschudding en een beenbreuk, terwijl de zoon ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De toestand van deze beide zwaar gewonden is zorgwekkend. De heer J. kreeg een beenbreuk, terwijl mevr. J. en de schoondoohter eveneens inwendig waren gekneusd. Alle slachtoffers zijn opgenomen in het ziekenhuis te Weert. Zondagmiddag is de bekende motorrijder Arnold van Vroonhoven uit Eindhoven tijdens een betrouwbaarheids- rit van de Ariël Motorclub op de Kloosterdreef te Woensel geslipt en in volle vaart tegen een transformator- huisje gereden. Met een gapende hoofd wonde werd hij opgenomen en overge bracht naar het R.Ë, Buitengasthuis te Eindhoven, waar hij Zondagavond ster vende was. De man is gehuwd en 27 jaar oud. VECHTPARTIJ. Tusschen K. v. d. Terp en de gebrs. Jan en Thomas Numan, wonende te Draohten (Fr.) bestond een veete. Eerstgenoemde werd door de gebr. N. meer dan eens lastig gevallen Zaterdagavond is het tot een treffen gekomen. De gebr. N. hadden den" avond in verschillende oafé's door gebracht. Het was hun gebleken, dat v. d. T. op avondbezoek was. Ze hebben hem toen te ongeveer 11 uur bij den vonder voor zijn woning opgewaoht. Er ontstond een woordenwisseling, waarbij, naar beweerd wordt, een der gebr. N. aanstalten maakte een revolver te gebruiken, v. d. T. greep toen nit zelfverdediging een zeis en raakte daar mede J. N. in de zijde. Deze zakte onmiddellijk ineen en overleed kort daarop, v'. d. T. is gehnwd en staat gunstig bekend; de gebr. N. daaren tegen zijn ongunstig bekend. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. Bij K.B, is benoemd tot Commissaris van het Loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, tevens ontvanger der loodsgelden te Willemsoord, de Commissaris van het Loodswezen, de betonning, bebakening en verliohting, tevens ontvanger der loodsgelden te Brouwershaven, mede belast met de waarneming van gelijke betrekkingen te Zierikzee, den Heer P. C. van DieBt. DE BARENDRECHTSCHE BRUG. Dordreoht (V.D) De stagnatie aan de Barendreohtsche brug, die ontstaan is door het blijven vastzitten van een toog, die Zondag zou worden aangebracht als verbindingsstuk tussohen de beide hoftorens der brug, is nog steeds niet opgeheven. Men veronderstelt dat het een 3-tal weken zal dnren voordat op nieuw kan worden begonnen, het ver bindingsstuk tussohen de hoftorens verder op te hijschen. Vermoedelijk zal het wel tot Dinsdag duren alvorens het verkeer ter plaatse weer zijn normale verloop herkregen zal hebben. DE MOORDZAAK-PUTBROEK. Den Bosch (V.D.) De belangstelling voor het pleidooi in de zaak van den 3-voudigen moord te Putbroek gehouden door Mr. P. Tripels uit Roermond was buitengewoon groot. De verdachten, in de reohtzaal geleid, toonden zioh op merkelijk onverschillig, keken rond en keerden zich telkens naar het publiek. Vader v. d. E. had zijn groen jacht- opzienerscostnnm aan. Toen het Gerechts hof binnentrad verstomde het geroeze moes van de stemmen. De president vraagt aan verdachten of zij nog iets te zeggen hebben. Ver- daohten beweren opnieuw onschuldig te zijn. Zoon v. d. E spreidt weer de 10 vingers breed uit en zegt zeer luid en met nadruk: „Ik ben onsohnldig Ik heb niets met het misdrijf te maken". De President vraagt aan vader v. d. E. of zijn geweren op één plank lagen. Verd. antwoordt bevestigend. Voorts vraagt de president hoe vader v. d. E. wist dat een der vermoorden hoefijzers onder de schoen droeg. „Ik heb de schoenen bij den kuil zien liggen", zegt verd. Hierna krijgt Mr. Tripels het woord voor het houden van zijn pleidooi, dat zeer uitvoerig was Pleiter betoogt dat de zoon moet worden vrij gesproken. De van den Elzens hebben altijd een houding aangenomen dat in teeken van vrijspraak stond. Al het dubieuze en de animositeit ter zijde stellend, zal het Hof dan ook vrijspraak moeten vonnissen, waar toe pleiter coneludeerde. In zijn repliek conoludeerde de advocaat-generaal Mr. Couvèe, dat het bewijs tegen ver dachten vast staat. Spr. persisteert alzoo bij zijn requisitoir. Hierna dupliceerde Mr. Tripels Hij zon toch wel eens beter willen weten, hoe de advocaat-generaal aan het con- strueeren van zijn bewijs komt. Al zon er overtuigend bewijs zijn, wettig bewijs is er volstrekt niet, en waar daar alles twijfel is in zoo'n dubieuze zaak, daar mag het Gereohtshof niet veroordeelen. Verdachten, gevraagd of zij nog iets te zeggen hebben, beweren opnieuw on schuldig te zijn. De president bepaalt de uitspraak op Maandag 12 Sept. a.s. DOODGEREDEN. Brummen (V.D.) Zondagavond ongeveer half 12 werd de motorrijder N. nit Zutfen ter hoogte van het „Postje" tusschen Brummen en Zutfen aangereden door een auto, komende uit de richting Brummen en bestuurd door een zekere B. nit Deventer N. werd van zijn motor geslingerd en was bijna op slag dood. De auto reed door De Rijkspolitie uit Brummen was spoedig ter plaatse en het mooht haar gelukken Bdie met een paar vrienden en eenige dames een feestje had bezocht, te Zutfen te arreateeren. Daar de inzit tenden niet naar hun woonplaatsDeventer durfden térugkeeren, hadden zij hun anto in de omgeving van Zutfen gestald. FLINKE BRAND. Waalw&'k. (V.D.) Maandagmorgen vroeg ontstond in de St. Chrispijnstraat alhier brand in een blok huizen, bewoond door 5 gezinnen In het blok was eveneens gevestigd de smederij van den heer F. van Os en de kruidenierszaak van H. van Hilst. De brand, die was ontstaan in de middelste woning, bewoond door J. Reus, nam zoo snel in omvang toe, dat, hoewel de stoombrandspnit spoedig aanwezig was, aan blussohen niet.te denken viel. Door een bewaker van den nacht- veiligheidsdienst die ter plaatse passeerde toen een vlam uit het dak sloeg, werden de bewoners, waarvan de meeaten nog in bed lagen, gewaarschuwd. 5 woningen zgn geheel nitgebrand. Alles was ver zekerd. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ZUID-AMERIKA. Friedriohshafen. (V. D.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Maandagmorgen om 2 minuten over 6 gestart voor zgn 5e overtocht in dit jaar naar Zuid-Amerika. De vlucht was in verband met den verwarden politieken toestand aldaar 14 dagen uitgesteld. Het commando berust bg Dr. Eckener, en er bevinden zioh 6 passagiers aan boord, waaronder de bekende vliegster Ant. Strassmann. Het lnohtsohip heeft ruim 100 kilogram post aan boord. JAPAN EN DE V.S. Tokio (V.D In verband met den gespannen toestand tnBsohen de VS. en Japan heeft de Japansohe regeering besloten Admiraal Nomura, opperbevelhebber van de Japan sohe vloot tgdens de geveohten te Sjanghai, tot het vervullen van een vredesmissie naar Amerika te zenden. Aanleiding tot dit beslnit was in de eerste plaats de houding van Amerika t o.v. het Mandsjoergsohe vraagstuk, als mede de aanwezigheid van de Ameri- kaansohe Atlantisohe vloot in den Stillen Ooeaan. LAATSTE BERICHTEN. ZIERIKZEE, Naar wij vernemen zal a.s. Woensdagavond vermoedelijk 1 de Nobelst raat op 'de van odds bekende wijze verlicht worden. BURGERLIJKE STANDEN. Over Ide maand Juli. NOORDGOUWE. Geboren: 11, Nico- laas Cornells, z. v. M. J. Padimlos en! J. Rid|dier te Dreischor; 28, Jakob Adrl- aan, z. v. P. Boone en A. Wondergem'. Overleden: 3, Dinlgenus |de Jonge, 22 j., ongehuwd, uit Duivenjdpjke; 4, Janneke Mieras, 36 j., echtg. van H. J. van Doe- sjelaar te Nieuwerkerk. 17, Pieter Kort, 83 j., löehtg. van C. Kostense. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Gopie wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur, Nu er een oproeping van sollicitanten voor /de betrekking van gem.-secretaris alhier heeft plaats gehad en de gem.'- secretaris van Noondwelle en Seroos- kerke, ook naar die betrekking heeft ge solliciteerd', moet in wel op mijn in gezonden stukje, op het tinaneieel voor deel bij die 'benoeming betrekking heb bende en voorkomende in uw blad van Vrijdag 29 Juli I.I., terugkomen, omdat er leden van |den raad zijn die blijkbaar nog geen neiging gevoelen om bij deze benoeming het iinantieel voordeel den doorslag te doen geven en zij nu al bij voorbaat hun houding in deze trach ten te verdedigen, (door te zeggen: „Wiat maakt dat beldrag nu uit, want daar door zou ieder inwoner nog geen gulden belasting meer moeten befalen", en: „Van dat meerdere bedrag moet de gemeente maar 25 o/0 betalen, de rest 75 o/0 betaalt het Rijk". En dat wordt gezegd door leden van den raad waarbij er één is idie voorheen, als het over de finan- .tiën ging, altijd heeft getracht om de uitgaven ook voor Ide gemeente tot een minimum' te beperken, jbetwelk in 't al gemeen een lofwaardig streven is, al kan dat in sommige gevallen wel eens niet goed zijn. Hoe of die leden van 'dten raad nu zoo kunnen spreken is mij onverklaarbaar! En waarom die goed geefsheid nu in 'dit geval? Zouden zij nu toch heelemaal vergeten, dat het finan- tieel nadeel bij 'tniet combineeren van gem'.-secretaris van Renesse met dien van Noordwelle en Serooskerke niet slechts voor één jaar geldt, maar dat zulks zou voortduren zoolang als de te benoemen titularis die 'functie waarneemt, en dat zou wel 40 jaar kunnen zijn. Ik meeni d'an ook met recht te kunnen zeggen, dat er op die wijze niet over de beur zen van de belastingbetalers mag wor den beschikt, en vooral niet in dezen tijd nu er inzonderheid op onnoodige uitgaven m'oet worden gelet. Buitendien khn het toch wel nimmer de bedoeling van Ged. Staten van Zeeland geweest zijn om een regeling der salarissen vast te stellen voor de betrekkingen van bur gemeester, secretaris, ontvanger enz., waarbij bij combinaties van die betrek kingen de salarissen met een belangrijk percentage wordt verminderd, zonder dat daarmede door de betrokken colleges bij benoeming rekening zou 'behoeven te worden gehouden. Maar gesteld, dat ide meerderheid van den raad vorenbedoelde combinatie niet wenseht en een ander benoemt, zullen dan de leden Idie de combinatie niet hebben gewenscht, die goedgeefsöhiheidi ook toepassen op (de werkloozen, als (deze in den ia.s. winter de hulp van B. en W. of van 'den raad moeten inroepen om hen aan werk te verschaffen? Want daarvoor zullen offers gevraagd en ge bracht moeten worden! En wanneer die werkverschaffing dan niet in voldoende mate zou worden bevorderd, omdait zulks teveel gelid Zou kosten, hoe zullen de werkloozen de houding van die leden van (dien raad Idan beoordeelen? Indien zulks mogelijk was Idan zou ik de leden van Iden raafd, die nu nog tegen ge noemde combinatie zijn, in overweging willen geven om hun oor eens te luis teren te leggen bij de belastingbetalers om van hen te vernemen hoe of zij over die onnoodige verhooging van belas ting denken en ik twijfel niet of zij zouden idan wel vernemen, dat Zij daar tegen zouden zijn. Mijnbeer de Redacteur, ik hoop en vertrouw, dat de leden van den raad alhier, in deze zich niet door persoon lijke overwegingen, maar door hun ge zond' verstand zullen laten leiden en de belastingbetalers niet tot onnoodige uitgaven zullen verplichten, waardoor zij niet alleen het vertrouwen van de in gezetenen zouden behouden, maar voor al ook dat Zij daardoor zouden hebben getoond, idat zij hun plicht hoog hebben willen houden. Renesse, Aug. 1932. Hoogachtend', Uw dw., M. J. JONKER. Zierikzee, 24 Aug. 1932, L.S, Dank zij die 'zeer gewaardeerde mede werking van Idle Edelachtbare Heeren Burgemeester en Wethouders, [hopen we op 31 Augustus a.Sj., (die jaardag van H.M. de KONINGIN, een bloempjlesdag te hou den voor het kinderherstellingsoord, het Dr. Vissershuis. Door Idten Chr. Nat. Werkmansbond werd eenigen tijd geleden te Lunteren een gebouw aangekocht en ingericht tot herstellingsoord! van rustbehoevende kin- Ideren. Reeds veel werd' door deze stichting gödaan. Ook gezinnen ujt Zie rikzee kunnen daarvan getuigen. De tarieven zijn zoo laag gesteld', Wat een ie(der zijn kinderen er heer! zenden kan. Om jdie lage tarieven te kunnen blijven handhaven is echter nooidig, dat op andere wijze gelden wor- dlen ingezameld. Vandaar dan ook deze poging. We vertrouwen, dat U ook zult miede- helpen om onze bloempjesdag te doen slagen. Stelt onze vriendelijke verkoopstertjes niet te leur! Het Bestuur der ,afd. Zierikzee, H. UIJL, Voorzitter. A. BERREVOETS, Secretaris. P. J. VAN DER DOE, Penningmeester. SPORT» ZIERIKZEE. In Ide Vrijdagavond 26 Aug. j.l. gehouden bestuursvergadering van den S.D.K.B. werd o.a. besloten een wisselbeker en enkele medailles beschik baar te stellen voor een behoudens goedkeuring van B. en W\. jaarlijks te Zierikzee te houden S i n g e 1 i o o p. Bij wijze van proef zal deze dit j,aar waar schijnlijk eind' September of begin Oct. gehouden worden, uitsluitend voor deelnemers uit Schouwen-Duiveland. De regeling van een en ander werd aan het Dagelijksch Bestuur opgedragen. Onge twijfeld1 zal dit plan in sportkringeen wel met sympathie begroet worden. Dat het in alle opzichten moge slagen! VOETBAL. Vriendschappelijk. ZIERIKZEE, 26 Aug. Velocitas I-C.V.V. I/n: 0-1. 28 Aug. Schouwen I—Sinoto I: 2—6; Schouwen II—Sinoto II: 1—2. SCHERPENISSE. D.E.V.O. II-H.B.S. I: 5-0. KORFBAL'. V riendsehappelijk. 26 Augustus. ZierikzeeOlympia I Olympia-Teteraneu 3—0. S.D.K.B. 27 Augustus. Ie klasse. Zierikzee: Excelsior I—S.S S. I 4—1. Rust Roest II—SSS. II 2—0. Prom./degr. 3e/4e klasse. Zierikzee: Olympia IV—Roda I 8-0. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 1 September. Prom./Degr. Ie en 2e klasse. Haamstede: S.S.S. I ExcelsiorII. Prom./Degr. 3e en 4e klasse Brouwershaven: Roda IOlympia IV. Zaterdag 3 Sept. Ie klasse: Zierikzee: Rust Roest I—S.SS. I (3 kwartier.) Beslissingswedstrijd voor laagste plaats in de 2eklasse: SSS. IIZwaluwen 1 (terrein „Excelsior" te Zierikzee). Alles aanvangende te 7 uur. MARKTBERICHTEN» ROTTERDAM, 29 Aug. GRANEN. Bui- tenl. kalm). Meel f 10,75). La Plata Maïs f 76. ;Canada Haver f 6. ZADEN. Blauw Maanzaad f28 a f30; Kar wijzaad f 16 f 17. Koolzaad' f 10 a f 11,50. BOEKWEIT. Danziger Sept. afl. f6,35; MandsjoeriJ- sche in balen, stoomend f 7,80; N.-Ameri- kaansche Oct./Nov. afl. f7,30; Amierika- Canada Sept./Oct. afl. f7,20. AARDAPPE LEN. Zeeuwsche bonten en blauwen 3 a 31/2 [ct.; Eigenheimers li/Jj a 3 ctyl blau- Wle Eigenheimers 2 Sl/alct.; Iblauwputten 2 a 2J1/2: ct.; Westl. 'zand roLnd(ej 3' a 4 Westlanidsche Eerstelingen l/fè 21/0 (Gt. Aanvoer flink, handel kallml. VLAS. Aan voer 2500 kilo geel, onverkocht. Verkoop, iets gunstiger. VEE. Aanvoer 655 runde ren, le kfw. f 0,65 f0,68, 2e f0,52 a 0,60, 3e f 0,30 a f0,38. Handel stil. 329 kalveren, le kW. f 0,90 a f 0,95, 2a f 0,65 a f 0,75, 3e f0,40 a f0,50. Handel willig. 984 schapen of lammeren, le kW. f 0,42, 2e f 0,37, 3 e f0,32. Zuiglamlmeren f8 a f 11 per stuk. Handel kalm'. 1588 varkens, le kw. f 0,27, 2e f 0,26, 3e f 0,25; zouters 'geen noteering. Handel kalimi. BINNENL. GRANEN. Gerst f4,50 f5;,50; Haver f5,50 f6; Erwten, kleine groene f8,50 a f 11,25; Schokker erwten f7 af 12. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 765,5 te Kinn. Laagste 747,6 te Reykjavik. Verwacht tot 'den )avond van 30 Aug.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke Wind, half- tot zwaarbewolkt of betrokken. Kans op regen of onweer, waarschijnlijk weinig verandering jn tem peratuur. Fietsers licht op: Van 29—30 Augustus van 8.24—5.38 30—31 8,22-6.40. CORRESPONDENTIE. B. 11. Z.zee. Wanneer U even uw naam( opgeeft, wordt het ingezonden stuk ge- De Rejdj. ST00MB00TDIENST hiwhHiiliii plutsai. AUG.—SEPT. 1132. Vu Zinlkis. I Vu Rott.id.M Din.d, 30 Dond. 1 's ui Vigd. 2 Maand, 5 8,! 7,15 Dinid. 30 'll. 12,— Dond. 1 ,- V.ïd. 2 12- Mannd. 5 ,- VERBETERING.' In de adï. ondertrouwd Nehemia de Vin en Lona de Feiter stond: hnwei. voltr. 7 Bept, dit moest rijn 9 Sept. De Direoteur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2