PUROL ?;irrrr /iDri^POCPllQ iii& NlPIIWCnflnP Smetten, Doorzi{{efl Maandag 22 Aug. 1932, zierskzeesche courant. ®®stJVi^RGAï^ïï°i..l??^i Inzending Advertentiën Slapeloosheid BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. Witte Heide. „Zij" Crème ABONNEMENT: mbH Um y i g) f ADVERTENTIE N per jaar ƒ,10.—. Afzonderlijke jf |QI lil# lag lllla 1. 1 Kat 1 ■-. 1 T* II W M 1-1 M-i ILil L* regel. Reclames 90 ets. per regel, nummers 5 cant Verschijnt des Bij contract belangrijke korting. Uitarlljk 10 aarap dsa dig v. uitgaaf Gevonden voorwerpen Portemonnaie met inhoud; dameshand- schoen; een paar gummipijpen; Lipssleu- tel; bandi van een mantel; dameshorloge; dissel, een paar kindersokken; badpak'; (dop van een kinderwagen; dop van ben zinetank van motorrijwiel; kinder over jas; heerenhoed; kinderjasje; broche; rijwiel plaatje in étui; vulpenhouder; kinder,- taschje; muts; vingerhoed1; haakpen; kin- derdekentje; jongensjas; een duif (op gevangen); damestasch met inhould; da- mestasch met inhoud1; band van een japon. BEROEPSKEUZE. Niet een ieder krijgt in 't leven kans om een beroep te kiezen. Waar zulks wel het geval is, daar mag dit ongetwij feld als een voorrecht beschouwd won den, wat intusschen nog niet zeggen wil, dat het daarom] altijd geluk aanbrengt. Want een verkeerde keuze met al hare funeste gevolgen, behoort helaas niet tot de zeldzaamheden. Menig leven wordt er onherstelbaar door gebroken, niet meer in staat ami zich op te richten, terwijl weer vele anderen, die aan die keuze vast houden, voor 't oog van de wereld soms voorspoedig lijken, doch in werke lijkheid een mistroostig, grauw bestaan leiden, vertroebeld en uitgeput als dit wordt door altijd weerkeerende conflicten en een verterend heimwee. Zij hebben zichzelvem nooit gevonden, noch hun plaats en hun taak in het leven. Alles, wat zij in hun werkkring doen en uit richten, gaat buiten hen omi, rakend niet het gemoedsleven, soms dit zelfs in ongunstigen zin beïnvloedend, wanneer groote afkeer wordt opgewekt. Daar zij geen doel voor oogen hebben, bezitten zij geen hoop en daarnaast ook geen kracht om ook maar eenigszins vasten grond te krijgen in de wereld rondom hen. Alles wat zij doen en denken en voelen heeft min of meer mechanisch plaats en zij strompelen voort in het grauwe heden naar een lichtlooze toe komst. Er zijn er velen, zeer velen, die zich, met of zonder hun keuze, niet gelukkig gevoelen in hun werkkring. Weliswaar bestaat hiervan geen statistiek, toch zal men, met vele menschen in 't vertrouwen sprekend, wel tot die conclusie snoeten komen. Het kiezen van teen beroep, waarvoor zich vele jongeren in deze weken ge plaatst zien, is daaromi een zeer moei lijke en' ernstige zaak. Er worden hierbij' zoo gemakkelijk vergissingen gemaakt. Gesteld, dat mén hierbij met zekerheid meent te weten, wat men wil, in overeen stemming xeifs met wat ouders en op voeders het beste achten, dan is teleur stelling voor later nog niet altijd uitge sloten. Bijna elk beroep, wat het ook zijn mloge in onzen overdrukken tijd, werkt min of meer zenuwsloopend. En zoo kan het gebeuren, dat iemand, die voor een bepaald beroep aanleg en neiging blijkt te bezitten, toch lichamelijk of geestelijk niet tegen de moeilijkheden ervan is op gewassen. Juist in verband miet het be roep zelf en deszelfs omlgeving komt er tegenwoordig zoo heel veel kijken, waarover mlen zich vroeger, in rustiger tijden, nimmer het hoofd behoefde te breken. En het behoeft wel geen be toog, |dat het voor het uitspreken van een gegrond oordeel omtrent een te kie zen beroep, streng noodzakelijk is om te kunnen beschikken over een zoo groot mogelijk aantal gegevens, met wier hulp het toch alleen mogelijk is een juist beeld te ontwerpen van de geestelijke en lichamelijke eigenschappen van den te onderzoeken persoon. Een veelzijdig onderzoek biedt den besten waarborg, dat de eindbeslissing de waarheid' het dichtst nabij komt. Vooral zal dat wel opgaan, waar vra gen van zuiver praktischen aard in het spel komen, zooals met name bij |de technische beroepen. Hier te lande be staande consultatie-bureau's hebben in die richting reeds goede 'diensten bewezen, al zullen zij ook niet altijd onfeilbaar zijn. Er zijn er, die beschikken over een staf van deskundigen op verschillend) gebied, zoodat een volledig onderzoek over alle onderdeden mogelijk wordt. Het is hierbij wel ©ens voorgekomen, dat de uitslag geheel afweek van het oordeel der opvoeders. Men zou de vraag kunnen opwer pen, waarom er zooveel disharmonie is tusschen den werker en zijn werk. En dan zou mén hierop het volgende kunnen antwoorden, dat tevens wieer enkele vra gen in zich sluit: Hebben wij bij het kiezen van een beroep inderdaad een doel in het leven en hebben wij ons ook een voorstelling van dat doel gemaakt? Kennen wij dep kortsten weg om het te bereiken en staat die ons steeds voor oogen bij al onze bezigheden? Wordt al wat nutteloos is in ons (Leven op zij gesteld voor dat ééne doel, dat ions hei lig is en onze toekomstige glorie zal uitmaken? tengevolge van de zomerwarmte, over wint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhard!'* Zenuw- tabletten- Buisje 75 ot. HULP AAN WERKLOOZEN IN NATURA? Het ligt in |het voornemen van den mi nister van binnenlandsclhe Zaken, een commissie in Ihet leven te roepen, aan welke zal worden opgedragen, na te gaan, of niet, gelet op Ide moeilijke tijds omstandigheden, het tijdstip is aangebro ken, dat, teneinde tot een meer doel treffende besteding van de overheidsgel den te komen, de hulp welke aan werkl- loozen wordt verleend, geheel of ten deele in natura zal worden verstrekt. De burgemeester van Hilversum, de heer Lambooy, zal het voorzitterschap (der commissie op zich nemen. ZIERIKZEE. De N.V. Prov. Zeeuwsche Electr. Mpij (P.Z.E.M.) plaatst in ons 'bladl een serie annonces, waarop wij graag extra (de aan|dacht vestigen, niet alleen op idle wijze van reclamemaken, met goed 3 sty pen en indeeling, maar ook op de tekst, die waardevolle wenken be vat voor onze (huismoeders, die -er over denkein electriseh te gaan koken, wat een groot gemak en minder zorg be- teekent bij het bereiden van de maal tijden. Op 14 Juni huurde H. J. J. Dan- chaent, woonachtig te Luik (Belg.), voor een dag een rijwiel bij den heer J. Gast alhier, maar vergat het rijwiel, waar mede hij op stap ging, terug te bren gen. Op grond daarvan werd zijn aan houding en voorgeleiding gevraagd door der burgemeester dezer gem. in het Alg. Politieblad'. Den 21 Aug. 1.1. werd D. door de maréchaussée te Axel aange houden en naar hier overgebracht om te worden gehoord. Verdachte werd hier in bewaring gehouden en zal morgen ochtend ter beschikking van d<§n Officier van Justitie te Middelburg worden ge leid'. Het verduiisterde rijwiel is in be slag genomen. HAAMSTEDE. Onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. Röell, kwam 19 Augustus de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Na kennis neming van diverse ingekomen stukken komt in behandeling een voorstel van dhr. Blom tot benoeming van een gem,- opzichter. De voorzitter deelt mede, dat hij ideze zaak met verschillende burge meesters van ons eiland' heeft besiprof- ken, zood'at !het misschien wenschelijk is om af te wachten of ook anidere gemeen ten méde willen werken tot benoeming van een gemeenschappelijk opzichter. M. a.st wordt een voorstel van den heer Blom' aangenomen om te trachten 'de vervallen tweede postbestelling voor bui ten. ide kom 'dezer gemeente terug te krijgen. De heer Blom acht ide belan gen van onze gemeente heel anidere dan idle van andere plattelandsgemeenten), daarbij mede gelet op het drukke vreem delingenverkeer. Op daartoe gedaan ver zoek wordt m.a.st. besloten aan C. v. Fielius voor 1/2 jaar afschrijving te ver- leenen in Ide hondenbelasting 1931 en aan J. van Sluis van het jaar 1932. Aan (den raad wordt vervolgens aangeboden de rekening over het jaar 1931 van het Burgerl. Armbestuur met een batig saldo van f 14061.625, en Ide gemeenterekening over 1931 mét in den gewonen dienst een batig slot van f6581.026 en in den kapitaaldienst met een nadeelig slot van f 15760.02. Eveneens wordt aangeboden |de rekening 1931 en de begrooting voor '33 van dén Vleeschkeuringsdienst, welke evenals voornoemde rekeningen en be grooting in een daartoe benoemde com missie zal worden onderzocht. Wordt vervolgens vastgesteld' een verordening voor ide Arbeidsbemiddeling ten wordt medejdeeling gedaan van de voor den Agent vastgestelde instructie, pe voor zitter herinnert Idat de secretaris, 'dhr. L. G. v. ld. Velde is benoemd tot agent dér Arbeidsbemiddeling voor Ideze ge meente, waarna m.a,.st. voor diens pl.v'. wordt 'benoemd de burgemeester, Jhr. R. J. H,. Q. Röell. Komt in behandeling een schrijven van dhr.' Blom om in over weging) te nemien tot vaststelling van een beheersverordening over te gaan. Na breedvoerige discussie, waaraan pile le den (deelnemen, wordt het niet wensche lijk geacht een dergelijke veroijdening vast te stellen. In verband met de moei lijkheid' welke de barbiers ondervinden van ld© winkelsluitingswet, worjdt m-a^t- op voorstel van. B. en W|. besloten, om te trachten Koninklijke goed'kéuring te verkrijgen idat de barbiers op elke Woens dagavond een uur anger mogen open blijven. Een daartoe strekkende veror dening wordt z.h.st. vastgesteld. De ver ordening regelende de eiscben van be noembaarheid' enz. van de gemeente-veld wachters woridt herzien als door den Min', van Binnenl. Zaken verlangd. Komt apn de orde de benoeming van een hulp bij het hand'werkon'derwijs (aan de O.L. Söhool, waarvoor met alg. stemmen bij gehouden stemming wordt benoemd mej. Maatje Moelijker alhier. Vervolgens komt ter tafel ide verordening tot wijziging van opcentenheffing op fd'e gemeente1- fondisbelasting, waartegen de Kroon be zwaar maakt. Na eenige discussie wordt besloten ide schaal vast te stellen van 1 tot 30 opcenten, zooals 'door de Kroon FEUILLETON. 8 Naar het Engelsch. Hij hield de lantaarn op len zoo kreeg zij te zien eern groot hok, niét gewitte muren, die hun naam lechter geen eer aandeden en met spiniiiewebben overdekt waren, zooals de steenen vloer met stuk jes kool, terwijl de houten balken van de zoldering zóó laag hingen, dat Chris zich voortdurend bukken moest. „Als kolenhok is het goed genoeg", zei Amy kalm. „Ja, maar het heeft eens als wijnkelder dienst gedaan; en, wie weet, misschien wel als gevangenhok ook!" „Hè, wat is dat nu?" riep Amy. „Zeker een groote spin. Ba! Ik heb er genoeg van; ik ga terug!" „Neen, nu nog niet", drong hij. „Niet voor dat ik je eerst heb laten zien, wat Will en ik ontdekten, juist even vóór Deborah ons achterna kwam. Kijk hij ging haar voor naar een donkeren hoek, waar ze bij het schijnsel van de lantaarn een valdeurtje zag, het gaaf naar binnen open; als jij even de lan taarn vast houdt, dian zal ik het een duw geven". „Chris, wees toch voorzichtig voor je arirt!" waarschuwde Amy en zij Was op dat oogenblik te zeer bezorgd voor hem, dan dat zij kon instemmen met zijn voldoe ning, toen het deurtje terugviel en een somber hok daarachter zichtbaar werd). In een wip was Tressidon er door heen. „Het lampje, Amy!" zei hij. „Laat ik maar eerst eens even kijken! O, zie je: dit is een soort gangetje. Kom maar gerust mee!" Ze stonden in een tunneltje, zoowat twee meter hoog en met breed genoeg voor twee personen. Eien eindje er in, aan den rechterkant, zagen ze een deur tje, waar Tressidon onmiddellijk op af ging. De roestige grendel zat er voor. Het kostte eenige moeite, dien terug te schuiven en toen betraden ze een ver trekje, niet veel grooter dan een ruime kast, waar enkel een houten stoel in stond, en een matras op den grond lag. „Daar heeft de „vrek" zich zeker schuil gehouden?" Chris hield het licht wat lager en nu zagen zij een nisje in den muur, waar een tinnen kroes en een houten bordje stonden. „Kijk, daar bewaarde hij het eten, dat 'Zij hem brach ten. Een opgewekt bestaan zal dat wel niet zijn geweest! Geen wonder, 'dat die arimie kerel bezweken is!" Een huivering voer Amy, door de leden en zij werd zeer bleek. „Zeg, Chris, is hij wel dood?" fluister de zij. „Vooreerst was hij al gewond, toen zij hem' hier brachten; dus dan wordt het immers onmogelijk, dat hij) het zoo lang zou hebben uitgehouden! Kijk, door (dat verschuifbare paneeltje, boven in de deur, kreeg hij wat frissche lucht van de gang". ,,'t Is verschrikkelijk!" zei Amy. „Wé zullen maar terug keeren, kindje. Zeg Amafy, je zult toch niet flauw vallen?" „Wel, neen", verzekerde ze hem' en scheen weer eenigen moed te vatten, toen ze het „gevangenhokje" miaar een maal uit waren. „Laten we nog even dat gangetje uitloopeni; ik zou wel eens willen weten, of het regelrecht op )de rivier uitkwam". „Ik ook. Maar voor het oogenblik gaain w© niet verder. Ik zal Miss Burnham! vragein, of ik hier op eigen gelegenheid eens onderzoeken mag. We hebben dit nu op ons zelf al uitgevonden; dus vind ik niet, idat een ander er van hoeft te weten". „Ursula zal er niets tegen hebben";, meende Amy. „Maar ik kan niet beloven, dat ik óók van de partij zal zijn! Wat is dat eentonige geruisch toch?" „Wel, van de rivier. Ik denk, dat dit gangetje onder den tuin door leidt. Iets dergelijks hadden ze ook in een huis tusschen' Westmouth en dit. Ze hebben dit nu toegemetseld, maar het was voor de smokkelaars, die met waren de rivier opvoeren- Dit gangetje kon op dezelfde manier dienst doen". Een zucht van verlichting ontsnapte Aimy, toen ze weer in ide warme, ge zellige keuken waren. „Ga mee maar gauw bij het vuur zitten en laat ik je schoentjes uittrekken, an ders mocht je eens kou vatten. Mijn He- tmlel, je voeten zijn door-nat!" Chris ging nu bezorgd de voeten zitten wrijven. Deborah scheen vast in slaap en hoe lang ze daar gezeten hadden, wisten ze niet; maar ineens werd de ge moedelijke stilte verbroken door het ge luid van naderende voetstappen. Annie!" riep Amy en schoot haar schoentjes aan. „Gauw, Chris, gauw wég!" Hij volgde haar raad; fluisterde haar enkel nog in: „Ik zal in den hall op je wachten en dan zullen wij het Je zuster vragen van wordt verlangd. Hierna komt in behan deling een voorstel van den heer den Haan om over te gaan tot heffing van 50 opcenten op de Vermogensbelasting. De voorzitter idieelt mede dat B. en Wj. idleze heffing (o)nnoodig vinden, daar an- idere belastingbronnen nog niet tot het maximum' zijn opgevoerd'. Ook worden reeds 50 opcenten op het vermogen ge heven voor ide gemeentefondsbelasting, waarbij nog komt Idat de gemeentereKe- ning bevredigend sluit en verhooging van belasting niet noodzakelijk is. Alle hieeren raadsleden geven te kennen zich met het voorstel van B. en .Wj. te kun- nten vereenigen, waarbij id'e heer Blom opmerkt, idat „vermogen" tegenwoordig zeer fictief is. De heer den Haan geeft toe id'at de uitkomst van de gemeente- rekening bevredigend is, doch ziet in dé naaste toekomst dat belastingverhoo,- ging noodzakelijk zal zijn. Hierop wordt hem id'oor alle leden er op gewezen dat het billijker is in dit geval de opcen ten op id'e fondsbelasting te verlhoogen, waarbij alle 'belastingbetalers wordén ge troffen en juist betaald' wordt door hem die inkomen heeft, hetgeen bij VVermo- gensbelasting vooral in den tegenwoor- idigen tijd nog niet altijd juist is. Waar het voorstel van dhr. Haan geen onder steuning vindt, wordt het geacht te zijn verworpen. Een voorstel van B. en W'. tot het verkleinen van Id'e kom maxi mumsnelheid tot aan het postkantoor wordt met tegenstemlmdng van den heer Braam aangenomen. In verband' met het brengen van den weg naar Westenschou]- wen op het Prov. wegenplan wordt ml. aat, besloten het jaandéel voor het 'op maken van plannen benoodigde gelden te voteeren. Eveneens 'zal in verband met het natuurschoon getracht wordén dit zooveel mogelijk Ite sparen. Hierna wordt m.a,.st. besloten een door de iepen ziekte aangetaste boom in dé Wteststraat te rooien, en vraagt Idé heer den Haan inlichtingen over het Idagloon voor het schoonmaken van ide school, waarop de voorzitter hem antwoordt, dat Idit is vastgesteld op 20 cent per uur. Hierna niets meer aan Ide orde Zijnde, sluit ide voorzitter de vergadering. ST.-PHILIPSLAND. Da heer M. M-, in dienst bij dhr. A. M. v. D., landbouwer alhier, werd bij het afspannen der paar- idi&n, doordat de idieren schrokken, tegen dien graanmaaier aangedrukt. Door spoe dig toegeschoten hulp Werden de paar den tot staan gebracht, waardoor een ernstig ongeluk werd' voorkomen. Toch bekwam idlhr. M. nog zoodanige verwon dingen aan een been, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dat het spelen van kinlderen aan die haven gevaarlijk is, bleek ook weer dezer dagen. Het 8-jarig zoontjie van (dhr. L- H. M. G. viel spelenderwijs in het water. Na tweemaal ondier geweest te Zijn, gelukte het 't ventje te grijpen en met vereende krachten op het droge te halen. POORTVLIET. Donderdagmiddag onge veer 3 uur ontstond' brand op het hoefje, bewoond door W. van Vossen en eigen dom van de wed. y. d. Slikke—v. Zorge. In een oogenblik stonden de schuur en verscheidene stapels graan in lichtelaaie. Dank zij Idé drie Poortvlietsche spuiten, waarvan die te Strijenham niet de minste bleek, Kon het woonhuis behouden blij ven. Huis en schuur zijn niet verzekerd, In boech en duin, Op hei en strand De huid wel bruin, Maar niet verbrand! dat onderzoek in den polder. Liefst zou ik miorgen al beginnen!" Toen hij weg was, ging! de buiten deur van de keuken open, werd er nog eanig gefluister vernomen en toen kwam Annie binnen, blozend en gejaagd, of ze heel hard geloopen had: „O, Miss, het spijt mij, dat ik zoo laat ben, Imaar ik kon niet eerder terug ko- imten". „Is je [moeder beter?" vroeg Amy Vrien delijk. „Ja, Miss, ten minste, dat geloof ik wel. Maar het was... een vergissing. Er was niets bijzonders met Moeder... En ik had ook eigenlijk wel dadelijk kunnen terug komen; maar nu ik toch eenmaal uit was, ben ik maar uit geble ven. Ik weet ook wel, dat het misbruik (maken was van uw goedheid; maar u zult er toch niets van zeggen tegen' de Missus, Miss Amy?" „Dot kan ik niet beloven. Als Miss Burnham mij naar je vraagt, dan moet ik het wel zeggen. Zij zou het niet prettig vinden, dat je zoo laat terug kwam1, en, je was toch ook niet| alleen, Annie?" „Neen, Miss, Moeder was bij mij." An nie had haar zelfbeheersching herwon nen le^n had nu zelfs iets uitdagends in haar houding. „Moeder zei, dat ze wel eens even voor mij spreken wilde, als de Missus somis iets te zeggen had". Het eenige, dat Amy hierop antwoordde, twas: „Had Mrs. Gaiy dan mlaar gevraagd, om hier eerst even uit te rusten na haar wandeling". Annie zei niets, méar keek haar na, toen zij de keuken verliet, met half-spot bet grootste deel van het verbrande graan wel. OUD-VOSSEMEER. Vrijdagavond werd alhier een- vergadering gehouden van de leden van het Groene Kruis ter her denking van het 25-jarig bestaan; de voorzitter, ds. Vreugderihil, opende de vergadering met een toespraak en heette verschillende personen hartelijk welkom', o.m. dé heer Dieleman, lid van het Hoofd bestuur 'der Prov. Vereeniging, bet be stuur van de afjd. Tholen enz. en na uitvoerig te hebben gewezen op de be- teekenis van bet Groene Kruis, was het hem een genoegen, dat juist nu een wijk verpleegster kon geïnstalleerd' worden, die juist Maanldag j.l. baar functie had aanvaard. De secretaris-penningm., de arts Vermet, gaf vervolgens een overzicht van dé wording en bet werk der afdeeling. In 1907 opgericht door het comité F. J. Ampt, G, J. de Graaf f, M. A. Vermet, G. M. van den Ende, C. W. Snijder en F. Wi. O. Wiskerke werd' 22 Juni van dat jaar de vereeniging tot stand ge bracht en nog enkele andere heeren als bestuursleden gekozen, waarbij de heeren Ampt, Wiskerke en Vermet resp. als voorzitter, vice-voorz. en secr.-penningm. werden benoemd. Alleen de heer Ver met is nog 'b,estuurslid en de iheeren Wiskerke, die in 1916 voorzitter werd tot 1928, benevens Ide beer Snijder zijn nog in leven. Na tal van bijzonderhe den te hebben (medegedeeld, werd het woord1 verleend aan hiej. Schutte, lid van bet Hoofdbestuur der Algem. Nederl. Vereeniging bet Groene Kruis, Idie op uitstekende wijze bet werk van het Gr. Kruis belichtte en idé Groene Kruis-film deed afdraaien, wat mede een waar suc ces was. Bij Ide rondvraag verzocht de oud-voorzitter nog even 'het woord, nog steeds medelevend met het wel en wee der afdeeling, om! bet bestuur een woord' van waardeering toe te voegen voor het werk om een wijkverpleegster te dezer plaatse te krijgen, de hoop uitsprekende, dat het vertrouwen van het bestuur in ide mogelijkheid om in den benarden tijd een zuster te nemen, niet beschamend zal worden en idat de me dewerking zal worden gegeven, die het werk verdiend. De burgemeester nam daarop nog het woord om mede zijn sympathie te betuigen in deze aanstel ling. Mej. van Feleus, ide wijkzuster, had vooraf dank gezegd voor haar benoe ming en volle toewijding aan haar werk beloofd'. De avond was welgeslaagd. verzacht en geneest men met Doown 30-60 to 90 ct. Tubt 80 ct. BtJ Apoth- eo Drogisten HET VEER NUMANSDORP— WILLEMSTAD. Men mleldt ons uit Willemstad: Zaterdagmiddag werd (door de stich ting „Mooi Willemstad", onder leiding van Pastoor Juten, in samenwerking met de vereeniging „Hoekschewaards' Be lang", een propagandatocht gehouden voor bovengenoemd veer. Tot de genoodigdén behoorden de Ver- keersvereenigingen uit Noord West-Bra bant, het Zuidelijk deel van Zuid-Hol land, de burgemeester van- en het Actie comité uit Zierikzee. Des middags werd een aanvang gte- tenldian, half-berouwvollen blik. Zoodra Miss Amy echter goed en wel weg was, deed zij de achterdeur weer voorzichtig open,'keek naar buiten en riep zacht: „Jack, Jack! Alles is in orde!" Maar er werd geen ander geluid ver nomen, dan het bruisen van de rivier, opgezwiept als ze werd door wind en regen. Ouwe Deb was bijzonder onrustig. Het leek wel, of ze aan een nachtmerrie leed1, zóó herhaaldelijk trachtte zij zich op te heffen in haar stoel, onder het uiten van onverstaanbare klanken. Met ongewone ruwheid pakte Annie haar bij de schouders en duwde haar terug in den stoel, waarop de oude zich weer onder haar sjaaltjes begroef met een driewerf herhaald: „Daar beneden! Daar beneden! Daar beneden" HOOFDSTUK XIII. Am(y kon dien avond maar niet in slaap komen. De wind was feller geworden en huilde nu om het huis heen. Eindelijk stak ze een kaars aan, oim te zien, hoe laat het was: nog geen twaalf |Uur. Ze waren vroeger dan anders naar bed gegaan, omdat Ursula over hoofd pijn had geklaagd. Het had Aim(y! ook getroffen, zoo aller ongelukkigst als haar stiefzuster er had uitgezien, op oogem- blikken, dat zij zich onbemerkt had ge- waaindj. Hoe nu ook de uitkomst mocht zijn geweest van het bezoek van Sir Basil hij was er zeker niet in geslaagd, Ur sula op te vroolijken. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1