ABONNEMENT; ADVERTENTIE N Inzending Advertentiën BUITENLAND. FEUILLETON. Witte Heide. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Pri)s p. 8 maanden [f 1.50, franco p. post J1.8Q. Voor het buiten!, per jaar f 10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij- Zierikzeesche Nieuwsbode van 18 regels 80 cta., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag vaa alt- dags .TCI .Ha». Postgiro WOeilSdag 17 AUQ. 1932 ZIERIKZEESCHE COURANT. Uiterlijk 10 aar op d«« dop uitgaaf WERKVERSCHAFFING IN DUITSCH- LAND. Zaterdag j.l. heeft Rijkspresident Von Hindenburg aan den Rijkskanselier met kleanl verzocht zoo spoedig mogelijk een program voor werkverschaffing samen te stellen. Door de Rijksregeering wordt hieraan cmiet koortsachtigeni ijver ge- lw|erkt. In de eerste plaats zal de vrij willige arbeidsdienst tot op 200.000 wer ken uitgebreid worden, waarbij werk zaamheden, welke in het vrije econo misch bedrijf niet rendabel waren, zoo als droogmakerijencultiveering van grond, wegenbouw en Wegenverbeterih- gen, in de eerste plaats in aanmerking kotmien. Voorts werkt het Rijksministerie voor de Levensmiddelen: plannen uit, wel ke vestiging op het land en randbebou- wimg en bewoning der steden zullen be vorderen. Het Rijksministerie voor Eco nomische Aangelegenheden en het Minis terie voor de Rijkspost werken nieuwe opdrachten uit voor de Rijksspoorwegen en de Rijkspost. Het betreft hier vernieu wingen van den bovenbouw van de rijks- spoorwegen en van (den wegenbouw!, voorts het herstellen van huizen, het bou wen van kleine woningen, enz. Twaalf (mlillioem R.M. zullen worden uitgetrok ken ojiri! een aantal schepen met een tota len tonneninhoud van 400.000 ton, te sloppen, waardoor 3000 arbeiders aan werk komen. Het groote probleem; in vrijwel al deze aangelegenheden is de financiering. 't Rijksbureau tracht door tusschem- koimst van de Rijksbank, behalve 135 trmllioen, wier financiering reeds ip ge waarborgd, door tusschenkonist van jdle Bau- und Bodenbank en die Gesellschaft für Offentlich© Arbeiten, nog verdere 200 Imillioen voor melioratie werkzaam heden binnenl an dsche kolonisatie, het aanleggen van wegen enz. te verkrijgen. De onderhandelingen over het financieren hebben haar beslag nog niet verkregen, daar de Rijksbank zich nog niet heeft laten bewegen dergelijke verplichtingen op zich te nemen. DE CONFERENTIE TE OTTAWA. De conferentie van Ottawa nalderthaar einde. De Engelsche gedelegeerden zullen (waarschijnlijk Zondag a.s. naar Enge land terugkeeren. Desondanks zijn die zeer moeilijke onderhandelingen tusschen En geland en Canada nog niet tot een eind gekomen. In groote trekken kan men slechts constateeren wat het resultaat zal zijn. Dat bij het einde van de conferentie tevens alle bijzonderheden zullen wor den gepubliceerd is nauwelijks te ver wachten, daar zij waarschijnlijk niet eens bekend zullen zijn. Deze bijzondere be palingen, meer in het bijzonder de ver schillende nieuwe „inter-emipire" tarie ven, zullen vermoedelijk pas bij de be handeling in het parlemlent bekend wor den. Canada schijnt, nadat het reeds groote toezeggingen gedaan heeft ten opzichte van ijzer en staal, ook gehoor te zullen geven aan de eischen van Enge land betreffende bepaalde textielquaes- ties. Men spreekt van een verlaagd ta rief voor zeer fijne katoenen goederen en bepaalde soorten wollen artikelen. Daar Canada geen eigen linnenindustrie bezit zullen de voorwaarden op Idit ge bied uiterst voordeelig voor Engelan|d zijn. Voorkeurtarief genieten ook mes sen en porselein. Waarschijnlijk zal nu toch een heffing op niet-Britsche tarwe ingesteld worden, 7 Naar het Engelsch. „O, zeker!" antwoordde Ursula maar merkbaar zóó verstrooid, idat Amy" van haar naar den bezoeker keek en haar ge volgtrekkingen maakte. Met een stem' echter of zie niets ge merkt had, zei ze dus, jdood-gewoon: „Nu moet ik weer naar beneden gaan. Deborah zal naar haar thee verlangen en ik moet zorgen, dat zij geen ongeluk ken begaat. Annie zegt, dat er goed op haar gelet moet worden, want dat zij, vooral den laatstep tijd, zoo ruste loos isl" HOOFDSTUK XI. Amy ging naar de deur, terwijl ze dit zei en sloot die achter zich, met) een zucht van verlichting. ,,'t Is maar beter, dat ze nu alleen zijn", sprak ze in zichzelve. „Ik hoop, dat het niet verkeerd is gegaan tusschen hen. Misschien hebben ze gekibbeld, maar komt het nu weer in orde, n,et als tusschen, ons". Een schellen aan de voordeur herinner de haar, dat ze de taak van Annie op zich genomen had, en dus ging zij open doen, vast besloten, dat zij niemand zou toelaten, die het têt© tê te in dien sa Ion zou kunnen verstoren. Zonder vragen stapte Chris Tressidjom binnen, die verrast riep, toen hij haar die vermoedelijk 3 pence per bushel zal bedragen. Een tarief op vleesch zal waarschijnlijk door Engeland niet gehe ven worden. Hierdoor zullen de belangen van de Dominions, speciaal van Australië en Nieuw-Zeeland, door het invoer-con» tingenteeringssysteem bevorderd worden. Engeland denkt er niet aan om1 Rusland den invoer van hout te verbieden. Daar entegen zal misschien aan Canada een voorkeurstarief worden toegestaan van 10 20 pCt. Een extra-tarief van 4 dol lar cent per 1b. op iniet-Britsch Metaal wordt eveneens waarschijnlijk geacht;Wat lood en zink betreft, aarzelt Engeland nog of het ook hiervoor een voorkeurs tarief zal instellen. De slotzitting der conferentie, welke aanvankelijk op Don derdag 18 dezer was vastgesteld, is ver daagd tot Zaterdag a.s. Dit uitstel was noodig, doordat moeilijkheden waren ont staan bij de behandeling van idien invoer van Canadeesch hout en Canadeesch runid- vleesch in Engeland. Vllsgt allen nn naar d' overkant, Hoog boven duinen, zee en strand DE UITVOERING VAN DE CRISISVARKENSWET. De Néd. Varkens-centrale deelt mede, dat zij maatregelen heeft genomen waar door de prijs Ider varkens langzaam aan dichter bij den kostprijs zal komen. Zij beeft den „richtprijs" voor export- varkens, welke van Donderdag 18 Aug. af zullen worden geslacht, vastgesteld opi 15 ct. per pond, levend gewicht. Men heeft dezen prijs op dit peil vastgesteld!, met (de bedoeling om te zien hoe de (handel hierop zal reageeren doch de Nefderl. Varkens-Centrale hoopt, dat zij' zeer spoedig een Ihoogeren „richtprijs" zal kunnen vaststellen. WERKLOOZE ZUIDERZEEWERKERS. De burgemeesters van Medem'blik en Hoogwoud, handelende namens de bur gemeesters van alle langs of in de on middellijke nabijheid van de Wieringeri- m'eer gelegen gemeenten, hebben aan Iden minister van Binnenl. Zaken een adres verzonden inzake voorzieningen, te tref fen in veibantdl met de werkloosheid on der de destijds van elders gekomen Zui- derzeewerkers. Adressanten meenen, dat thans Idlient te worden overwogen, welke stappen dienen te worden gedaan om een regelmatige en tijdige afvloeiing van idieze werkloozen te bevorderenzij ach ten werkverschaffing van Rijkswege mo gelijk en wel in afwachting van die voortzetting der Zuiderzeewerken door die nog resteerende werkzaamheden in de Wieringermeer, verbonjden |aan het in cultuur brengen van de drooggelegde Zuiidierzeegronden, zooveel mogelijk in (handenarbeid in plaats van machinalal! te doen uitvoeren. Zonder deze zal moe ten worden overgegaan tot reehtstreeb- sdhe verleening van 'gelldielij'ken steun, die wellicht een niet veel geringer be drag uit 's Rijks kas zal vergen. MEER DAN EEN KWART MILjLIOEN WERKLOOZEN. Het departement van Binnenl. Zaken heeft aan alle gemeenten verzocht in ide eerste week van Augustus op te ge ven hoeveel geheel en gedeeltelijk werk loozen op 30 Juli 1932 als werkzoe kenden bij de plaatselijke organen 'dér arbeidsbemiddeling (inclusief het .aantal tewerkgesteliden bij de 'werkverschaffin gen) waren ingeschreven. Bij het samen stellen van Idit overzicht waren gegevens ontvangen van 901 gem. met 7.357.388 inwoners. In die gemeenten stonden op 30 Juli j.l. ingeschreven 253.304 geheel „Nu, Idat noem ik (nog eens boffen! Zeg, Amy, kujunen we niet alleen thee .drin ken?" „Sir Basil is in den salon, maar volg mij", zei ze in ging hem vóór, door de gang naar de keuken, waar zij hem de situatie toelichtte. „Dius Oom Basil is hier! En je denkt, dat ze het uitvechten? Nu ik mag het lijden; en, zoodra (dit zaakje dan in orde is, komen wij met onze geschie denis te voorschijn. Ze kunnen ons die thans heusch niet kwalijk nemen!" Amy had zoo'n vermoeden, dat die twee inj den salon 't niet zoo makkelijk hadidten, als zij, maar deze gedachte sprak zij niet uit. „Deborah, idit is Mr. Christopher Tres- siidom", stelde ze haar bezoeker aan de oude voor. „Menschenlief!"' riep hij: „Ik zou haar (nooit herkend hebben! Maar wat zegt ze toch allemaal?" Hij was op den rand van die tafel; gaan Zitten en liet zich de „thé complet", die Amy? hem bood1, goed' smaken. Zij boog zich wat over Deborah heen en zei: ,,'t Heeft wel lets van: ,^daar benedien" wat ze zoo voortdurend mompelt. Maar ik geloof, dat ze zelf niet goed weet, wat ze zegt! Vindt je het geery aardige, oude keuken? Je bent hier zeker inog nooit geweest?" „Ja zeker; ik ken ze beter, Idan je denkt!" „O, ik dacht anders, Idat .oud-oom Buitn- ham zoo totaal In afzondering leefde, dat hij noch Deborah, ooit ejepi bezoek toe lieten! werkloozen en 19.424 gedeeltelijk werk loozen. Van 176 gemeenten met rond 563.000 inwoners waren nog geen ge gevens binnengekomen. Op 25 Juni ston den bij 1065 gemeenten met 7.874.561 inwoners ingeschreven 247.688 geheel en 19.099 gedeeltelijk werkloozen. ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit van 5 Augustus zijn benoemid tot deskundig bij zitter in de kamer van crisispachtzaken van het kantongerecht te Zierikzee: 1. H. C. van 1de Zande te Nieuwerkerk, en als Zijn plaatsvervangers: ja. J„ Padmos; te Duivenidijke, en 'b. C. Gast te Brou wershaven; 2. J. A. van Waveren te Haamstede en als, zijne plaatsvervangers: a. H. v. Toleldo te Haamstede, en b. P. L. Krepel te Bruinisse. Tholen: 1. J. L. Groenewege te St.- Maartensdijk en als zijne plaatsvervan gers: a. A. Wisse te A.J.-Polder, en b. L. J,. van Nieuwenhuijzen, te St-Philips- land; 2. W|. L. Klompe. te Tholen ien als zijne plaatsvervangers: a. Abr. van (der Slikke te Stavenisse en b. J. A. Stols te St.-Philipsland. Men meldt ons uit Willemstad: Bij gunstig weer zal Zaterdag in deze gem. een propaganldadag worden gehouden in verband' met de ver keers verbeteringen en wat er nog te gebeuren staat. Na het reeds vermelde programma 1 zal 'des avonds leen diner worden .aangeboden' waaraan deelnemen de voormannen van Ide verkeersverbeteringsbeweging uit Roi- zendaal, Steenbergen, Bergen op Zoom, Hoekscbe Waard. Uit Zierikzee zijn daar toe uitgenoodigjd de voorz. van V.V.V., !de burgemeester en de voorzitter van het Actiecomité. Yan de zijde der KLM. wordt ons medegedeeld dat de duizendste be talende passagier morgen (Donderdag)' middag te 5 uur 10, op het vliegveld Haamstede" zal arriveeren WESTENSCHOUWEN. Dinsdagmiddag bij '^enigszins opklarend weer bleek op ■d|en „Ooster" aan den grond te zitten het Noorsehej stoomschip „Hafborg", met ijzererts igeladien en bestemd voor Gent. Met hoog water is het schip aanvanke lijk blijven zitten en was het later door slecht zicht niet meer waar te nemen. Op eigen kracht is het evenwel nog vlot gekoitóeu en naar zijn bestemming vertrokken. ST.-ANNALAND). Vermoedelijk tenge volge van kramp is Dinsdagavond de 16-jarige J. Rijnberg Jacz. in ide haven- kreek verdronken. Met een idreg werd de ongelukkige spoeidig gevonden. Toe passing van kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. In de .gehouden) vergadering van den Dijkraad ©mi het bestuur van dè waterkeering van den Cal. Suzannaipol- der werd. uit 9 sollicitanten benoemd tot secretaris-ontvanger van genoemden pol der de heer Abr. Bruijnzeel. De opge maakte voordracht bestonld uit de hoe ren A. Bruijnzeel, P. A. Goedegebuure en C. Verkool©. Bij Ide derde stemming verkregen ze pesp. 3, 2 en 0 stemmen. —i Door Ide Schietvereniging „Prin ses Juliajia" alhier werd die jaarlijksche „Prinses Juliana" werd de jaarlijksche huishoudelijke wedstrijd gehouden. Naar gelang ider schietvaardigheid waren de leden in 3 klassen verdeeld. Uitslag le klasse: 1. Joh'. Snoep; 2. A. Goedegebuure Az. Jr.; 3. W'. Keur; 4. Th. Kurvink; 5. J. C. Goédegebuure; 6. J. Moerlanfd; 7. P. A. Goedegebuure; 8. A. A. Goede gebuure; 9, J, Walhout; 10. Joh. Kur vink; 11. J.b Rijnberg. Uitslag 2e klasse: Ze leididjew wel ©en vreemd leven, dat is waar! En er doen all^arlei geschiede nissen de rondjei van den ouwen gie..." „Gierigaard", wil je zjeggen? Maar ik begrijp nog niet, waarom idjö menschen dachten, dat hij rijk moest wjezen. Hij heeft al, wat hij bezat, nagelaten aan Ursula en1 dat was niet veel!" „Of dat nu waar is, daar ben ik nog zoo zeker niet van! Ér werd wel eens heel iets anders verteld!" „Wat idan? Je Ihoeft heusch niet bang te zijn, Chris, (dat je mij beleedigendi zult! Ik heb nooit oom1 Burnham ge kend en Ursula evenmin. Het eenige wat ik van hem weet is, Idat hij zeeman is geweest". „Hij was kapitein van een koopvaar dijschip. Er moet iets gebeurd zijn, ja iets dat ruimschoots stof heeft gegeven tot praten". „Wat was dat dan?" Ze was nu naast Tressidor komen zit ten, die teeder iden arm om haar heen sloeg. Ouwe Deborah staarde hem' eerst eens nieuwsgierig aan; toen scheen haar belangstelling te verminderen en school zij weer achter ide doekjes en sjlaaltjes. „Kom, laten we van idie geschiedenis v.an oom Burnham .nu maar afstapepn .en liever van onszelven piraten. Dat is vrij wat interessanter!" i Maar Aimy hielid vol, Idat hij haar de Verhalen moest vertellen, (die in omloop waren. „Nu, als ja hel jdan volstrekt weten wilt; het moet iets zijn geweest van iden buit, die Van een vreemd schip ge nomen was, dat ergens aan de Spaaru- sche kust was vergaan. Al heel gauw, 1. Abr, van Vossen; 2. Iz. Rijnberg; 3. J. Slager Hz.; 4. Anth. Slager; 5. Anthi. Hage; 6. A. Weijler; 7. J. Boon; 8. W. v. d. Male; 9. A. Kurvink Thz.; 10. J.b Mosselman; 11. W. Goedegebuure. Uitslag 3a klasse: 1. J,b Hage$ 2. C. Slager Jz.; 3. M. C. v. d. Weel©; 4. Ohr. Hage; 5. Joh, Fase; 6. J. Th. Kurvink; 7. Jóhl. Hage; 8. P. v. |d. Welle; 9. C. Verhoole; 10. M. J. Boogaard; 11. Marti, den Engelsman. De zilveren wisselmedaille voor den besten schutter van het seizoen werd 'dit jaar gewonnen door den voorzitten, den heer A. Goedegebuure Az. Jr., met een gemiddelde van ruim 47 punten per oefening. Daar genoe'md persoon voor de 4de Imiaal deze medaille worn, is ze thans zijn eigendom! geworden. OUD-VOSSEMEER. Openb. Raadsverga dering, gehouden op Dinsdag 16 Aug. De heer van Gorsel merkt op, )dat volgens het Raadsverslag in de Thoolsche Cou rant hij bedragen genoemd heeft, welke naar buiten den indruk zouden vestigen, alsof hij bekend is imlet de kosten van ide aanhangige plannen. Hij wil daarom hier verklaren, dat hij de bedragen niet genoemd heeft, en niet bekend is met de kosten van de aanhangige plannen. Een wijziging in ide gemeente-begrooting 1932 wordt aangebracht. De voorz. 'deelt mede, dat voor de peri odieke verhoioging „Onvoorzien" was be stemd. Dei thans genomen belastingjaren schoolgeld zijn steeds genomen van 1924 tot 'en' tmlet hedien. Thans wenscht men in 'die belastingjaren verandering waar tegen geen bezwaar is. Opnieuw komt de algemeen© politieverordening in be handeling: ©enige artikelen behoeven aan vulling. Het artikel nopens idle haven, hou dende verbod! van het lossen met motor kracht idient voorloopig te vervallen, daar het de bedrijfsvrijheid te veel aan ban den legt. Een dergelijke bepaling in Idle algemeen© politieverordening is aap de Kroon ter vernietiging voorgedragen. Mee gedeeld wordt, dat Ide bepaling iniet be oogt idle bedrijfsvrijheid aan banden tg leggen1, m'aar meer het belang van 'de haven wil dienen. De gemeente kan toch regels stellen nopens het gebruik van de haven. Aangeboden wordt de genteen- terekening 1931, in uitgaaf op f70124,07, en inkonfst f 66707,73. Die kapitaaldienst dn uitgaat en inkomst op f11500. Naast ge noemd© rekening worden 'de rekeningen overgelegd van de armbesturen en van den1 Vleeschkeuringsdienst. Mede wordt aangeboden de gemeente-begrooting 1933, in1 uitgaaf en inkomst op f 65677,53. Be voorzitter deelt mede, dat de inschrijvers naar het werkje aan de: openb. lagere school zijn aangeschreven het werk te komen uitvoeren voor f1509, zijnde de raming. Onmiddellijk d'aarop is van den laagsten inschrijver bericht ingekomen, dat hij bereid was het (daarvoor te d'oen, de hoogere inschrijving, ad f1900 ver viel daardoor. Thans is het werkje bijna gereed, ©venwel zal verlenging van de vacantie met eenige dagen noodig zijn. Na nog eenige discussie wordt de ver gadering gesloten. THOLEN. Voor ©enigen tijd werd vermeld, dat door de welwillpnldheid van iden Iheer P. ide Jong alhier, directeur der Oestermaatschappij1 „Bona Fides", een der oesterputten ;dezer maatschappij was afgestaan voor zwembad. Van deze gelegenheid is zeer ;druk gebruik ge maakt, zoowel door dames als heer en; waar evenwel bezwaren zijn ingekomen tegen het gemengde bad en het door ©en niet beleidvol optreden zou kun nen gebeurd zijn, |dat de heer de Jong de vergunning iii Zou trekken, is door tusschenkoimst van iden burgemeester, (die er een groot voorstander van is nadat Mr. Burnham zich hier gevestigd had, begon dat gepraat, maar het bleef daarbij; ik heb1 tenminste nooit gehoord, dat er officieel een onderzoek werd in gesteld. Maar tot op, heden wordt er op het dorp 'beweend, dat „de ouwe vrek" zooals ze hem noemen", zijn schat onder het huis begraven heeft en dat hij nog rondwaart, om' dien te be waken". „Waar zou hij idan „rondwaren?",...;,. „Beneden, in de merkwaardige kelders idie hier zijn". Amy keek eens inaar het Ideurtje ach ter het scherm en zei: „Ik geloof, Idat ide kolen daar bewaard werden. Maar Ursula meende, dat het een te zwaar werk was voor Annie, om die kolen naar boven te halen en toen heeft zij er iets anders op verzonnen. Ik heb eens naar beneden gegluurd, maar 'het zag er verschrikkelijk Idonlqer en grie zelig uit!" „Dat is zoo", gaf Tressidon toe. „Dat weet ik bij ervaring, want op een dag in Ide vacantie ha|dden Urguhart en ik besloten, om een onderzoekingstocht daar te ondernemen. Toch liep het op niets uit, want, ofschoon we stilletjes de keu ken in gesnapt waren, terwijl Deb met haar rug naar ons toe zat, hadjden wij vergeten, Ide kelderdeur ©cbter ons te sluiten, zoodat we nog geen tien mi nuten bereiden waren of ze kwam ons achterna, luide om' hulp roepend.... Ja, het was een jecht avontuur. Wij hadden een lantaarn bij ons en we waren juist in een gangetje beland, dat, wie weet waar op uitliep, toen er ©en einld 'kwam' aan de pret. Gelukkig ging haar kaars uit ©n idat 'deze keurig© gelegenheid blijft be staan, temeer idaar gevaar voor ver drinken is buitengesloten), de heer de Jong zoo bereidwillig is geweest de 'da mes en heeren ide gelegenheid te geven i©der apart hup' bad te nemen, zoodat de bezwaren tot ieders bevrediging zijn opgelost. De uren zijn nu voor ide da mes van 3 tot 41/2 uur m.m. en voor de heeren van 41/2 tot 6 uur n.m. Door deze werkelijk zeer loyale houding van den heer de Jong is gelukkig deze historie in1 goede harmonie opgelost. Zaterdag 20 dezer en Dinsdag 23 a.s. zal deze gemeente bezocht worden idoor een afdeeling van het Leger des Heils met de. motorboot „Febe". Naar wij' vernemen, zullen er 'dan des avonds tentsamenkomsten worden gehouden op het speelterrein bij iden molen; het mu ziek- en zangcorps van fhet Zager zal zijn medewerking verleenen. Vergadering vam den gemeente raad, gehouden Vrijdag 12 Aug. Voor zitter ide burgemeester, Mr. A. J. van der Hoeven. Afwezig met kennisgeving dhr. Dekker. De voorzitter opent op de ge bruikelijke wijze met gebed. Uit de inge komen stukken stippen wij aan, dat vol gens het rapport van den accountant, de Tramweg-Mpij. over de eerste 5 maan den in 1931 aan het Brugbedrijf nog moet betalen de som van f4293 en dat de maanden Juni en Juli 1932 ook nog niet zijn betaald. Tot onderwijzer aan ide U.L.O. sChool wordt met al gemeen© stemmen benoemid No. 1 der voordracht, de heer Bakker uit den Haag. Aangeboden wordt ide rekening der Ge meente, de bedrijven en instellingen van weldadigheid over 1931. 1 Bij stemming Worden benoemd in d© commissie tot nazien, ide heeren Moelker, Dekker en Bogerd. Aangeboden wordt vervolgens de begroetingen der gemeente en bedrijven enz. over 1933. In de commissie tot na zien werden benoemd de heeren Moel ker, Overbeeke en Wagenaar. Vastgesteld wordt ©en wijziging in de winkelsluiting, zoodat, zoodra idle Koninklijke goedkeu ring is verkregen, de 3e dag na afkondi ging der verordening, id© winkels en kap perszaken een uur langer mogen open blijven. De heer Bogerd vind het jam mer, dat dit zoo laat is gebeurd, daar de menschen van deze wet veel onge mak ondervinjden. De voorz). merkt op', Idat dit die schuld van de inzenders is: men wist, dat de Wet zou komen en had dan eerder moeten requestreeren. Intusschen kan het nog wel 2 maanden duren, alvorens de Koninklijke goedkeu ring is ingekomen. De heer Wagenaar informeert of na het sluitingsuur door automaten mag worden verkocht. Dff voorz. zegt, dat deze niet onder de Wet vallen, daar de winkelier hierbij geen werk moet verrichten en het juist de bedoeling van den Wetgever is, deze menschen ook eens rust te geven. en W. stellen vervolgens voor, van Ti- chem een stukje grond te onteigenen voor de som van f5 per vierk. M. Door van Tichem is voor deze 7 vierk. M. de som van f300 gevraagd, welke som zij ab normaal hoog achten, terwijl zij niet kunnen begrijpen, ho© v. Tichem zoo'n hoog bedrag durft vragen. De heer Over beeke acht d© som van f5 per vierk. M. veel te laag, daar v. Tichem ook een gedeelte der .sloot komt te missen en| zijn tuin minder in waarde zal Worden; ook zal hij worden gedupeerd indien hij straks zijn tuin voor bouwgrond wil ver- koopen, daar er dan een z.g.n. dood stuk komt. Spr. vraagt den voorz. af, of hij ook genoegen zou nemen met zoo'n ge ring bedrag, indien het zijn igrond was geweest. Dhr. Moelker wil niet schriel wezen, doch men moet niet vergeten', dus kregen wij een voorsprong en kwa men er van weerskanten af met den schrik; 'maar het zag er geheimzinnig uit; daar gaat niets van af! En dikwijls heb ik mij weer Iden lust voelen bekruipen, om zoo'n onderzoekingstocht te onder nemen... Zeg, Amy, waarom zouden we eigenlijk nu niet eens gaan?" riep hij', van ide tafel springend. „Een imooier ge legenheid kan zich nooit voordoen!" „Nü?" „Ja: „je moet het ijzer smejdenj, als het heet is", zeg ik altijd! En als jij j© soms niet geroepen voelt, om te gaan, geef mij 'dan maar een kaars!" Dit zeggend©, schoof hij de grendels terug en dto zware sleutel werd' met gemak omgedraaid!. „Déér...!" Triomfantelijk wierp hij 'de deur open en tuurde naar benedien. Met ©en klein petroleumlampje, dat altijd voor het grij pen stond, lichtte Amy bij. „Is idat goed1?" vroeg zij. „Net wat we hebben moeten: dat is echtl" HOOFDSTUK XII. Er was iets aanstekelijks in zijn jon gensachtige opgewondenheid en tot haar eigen verbazing volgde Amy hent een vuil, met gruis overdekt trapje af. „Hallol Ga je mee?" riep Chris, stil staand. „Dat is flink van je! Wat ejeini ruimte nog, hé?" (W\ordt verttplgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1