51 van de 67 typisten BLUE BAND ABONNEMENT: Vrijdag 12 Aug. 1932. z.er.kzeesohe courant. ass^jAARoAN^N^.aase ,im ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Uit Stad en Provlnole. Echt en goed was het onmogelijk Blue Band van natuurboter te onderscheiden. Prijs p. S maanden ,71.60, franco p. poat 'j 1.80. Voor het bnltenl. per jaar 'J10.—. Afzonderlijke nummers cant Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro H7677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels 60 da., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag vaa nit- Olt Hurnmtr bestaat uit 2 bladaa. UitarlIJk 10 uur op d«i dag t. uitgaat BUITENLAND. DE OPSTAND IN SPANJE. In de Kamerzitting van Woensdag beeft de Spaansche Minister-President Azana uiteengezet, dat, boewei de re geering op de 'hoogte was van de mo narchistische plannen, zij bij gebrek aan bewijzen geen afdoende maatregelen bad kunnen nemen. De opstand zou de vo rige week reeds uitbreken, maar werd, om onbekende redenen, uitgesteld. Dins dagavond bad de regeering de zeker heid1, dat de monarchisten bij het aan breken van den dag een poging zouden doen. en om 3 uur in den morgen had da eerste botsing iplaats. Azana verheugde zich grover, dat be halve te Seville, waar generaal Sanjurjlo met steun van de guardia civil, zich tot kapitein-generaal van Andialusië bad uit geroepen, idle orde in het geheele land gehandhaafd bleef. De samenzweerders 'hoopten niet te slagen door hun op treden in de hoofdstad, maar vooral door steun uit de provincies. Deze zijn hun echter niet te 'hulp gekomen. De regeering heeft strenge maatregelen ge nomen, om Iden opstand te onderdruk ken en ideze hebben succes gehad. Azana weigerde te gelooven, dat d'e beweging gericht was tegen de re geering; hij is er van overtuigd, dat het er om ging ide republiek omver te wer pen. De regeering zal trachten een nor male eerbiediging der wetten te ver krijgen zonder de uiterste m'aatregelen tegen ide overtreders te nemen. Volgens officieele berichten is Ide op^- stand', die zijn kern te Sevilla scheen te hebben, waar ide populaire generaal Sanjurjio zelfs reeds de samenstelling van een nieuw ministerie had bekend gemaakt, waarvan hij zelf het 'hoofd; was, bedwongen. Generaal Sanjurjo :en de an dere leiders van kien opstand, zijn in de buurt van Sevilla in hechtenis _ge- nomen en ide opstandelingen hebben zich overgegeven. De regeering [hj©eft ter on derdrukking van den opstand troepen ter sterkte van ongeveer 15.000 man naar Sevilla gezonden. De 'militaire rechtban ken zijn reeds bijeengekomen om de ge arresteerde leiders der opstandelingen te veroordeelen. De Sevillaansche vakver bonden hebben de algemeene staking af gekondigd, teneinde de actie van de op standelingen te verhinderen. ZIERIKZEE. De K.L.M. boekte Doit- derdag het maximuml-aantal betalende passagiers op de Zeeuwsche luchtlijn vajn één dag, m.l. 63. In totaal van af. 2 Mei j.ll. 923. Ook voor morgen (Zaterdag) moest de K.L.M. wegens het drukke passagiers- verkeer weer een extra-machine inlas- schen. Zondagavond is er voor passa giers gelegenheid per vliegtuig van - en naar Rotterdam te vertrekken. Vertrek Rotterdam 5.30 n.m., van Haamstede 6.30 n.m. Nadere inlichtingen hierover ver strekt ide K.L.M.-agjent te Zierikzee. Waarom lid van dan A.N.W.B. Toiristenbond voor Nadarlaod? li. De Bonds wegwijzers, dagelijks geprezen d;oor ieder, die langs 'den weg is, en ons d|oor iederen buiten lander benijd! als een kostbaar bezit, zijn alleen en uitsluitend het werk van |diien A.N.W.B., die hieraan reeds driekwart millioen gulden ten koste heeft gelegdi en jaarlijks nog tienduizenden guldens offert voor verbetering, aanvulling en onderhoudt Die eerste wegwijzers 12 in getal langs het traject Rotterdam—Goudla— Utrecht geplaatst, waren van hout, doch ze werden al spoedig door ijzeren ver vangen en steeds verbeterd! en gelfqidelijk in aantal vermeerderd. De belangrijkheid van de Bondsweg- wijzers heeft nimmer zoo sterk tot )de massa gesproken als tijdens die oorlogs jaren, toen op last van de regeering die armen moesten Worden verwijdend en ons land gidsloos was .geworden. En wel duidelijk is toen aangetoond, dat in. het jagend tempo van dezen tijd die trouwe wegwijzers, waarvan er thans meer dan 3300 langs de wegen staan, niet meer gemist kunnen worden. Daarnaast dankt men de ruim 6000 plaatsnaam- en waarschuwingsborden mede aan den A.N.W.B., welke aan jdit onderdeel van zijn taak, dat van jongeren datum is, tal van jaren alleen, later in samenwerking met anderen groote be dragen besteedde. Ve rkeersveillgheid. In 1903 werd door de regeering een wetsontwerp ingediend omtrent het be rijden van wegen met motorrijtuigen, naar aanleiding waarvan de Bond een adres KERKWERVE. Naar het Huis van Be waring te Middelburg zijn overgebradhit J. V„ 66 jaar en W. V., 22 ji, land bouwers alhier, verdacht van het ver duisteren van goederen in het faillisse ment van eerstgenoemde. HAAMSTEDE. Donderdagmiddag arri veerde op het vliegveld alhier, de heer Plesman, directeur van Ide K.L.M., met zijn familie, voor eepi verblijf van eenige dagen op die „Schouwsche Boer". BROUWERSHAVEN. Op de Woensdag gehouden vergadering van de afd. van Vrijz.. Hervormden, w©lke reeds 75 leden telt, werden in het bestuur gekozen Ds. J. N. Drost, voorz.; dhr. A. J. Constandse, vice-voorzitter; mej. Math. Vink, secr.; de hejer A. Freeke, penningm. en de heer J. Wagemaker. STAVENISSE. In den afgeloopen win ter en in het laatste voorjaar heersehte alhier ook werkloosheid. Door den graan oogst die jn vollen gang is en de vele werkzaamheden, verbonden aan de teelt Ider kleine uitjes, kunnen alle werkk'rac'h)- ten thans benut worjden. Jammer, dat de prijs der aardappelen zoo gering is. Thans wordt er geladen voor f 1.15 per Hectoliter. SCHERPENISSE. Waar men in Iden laatsten tijd niets meer hoorde van een te houden festival door het muziekge zelschap „Eendracht" alhijer, dacht men, dat het uitgestald was tot het volgend jaar. Het volgend' jaar zal h|©t gezelschap m.l. haar twaalf en half jarig bestaan vieren. Er schijnjen echter toch plannen te bestaan om dit jaar jeen festival te houden, daar ejenige muziekleden met een lijst door ide gemjeente circuleeren1 om de noodige gelden bijeen te zamelen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijn poeders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders "Wormpoeders, enz. Per poeder 8 et. Per doos 45 ot. Bij uw drogist. RECHTZAKEN. DE OVERVAL IN DE INCASSOBANK TE ROTTERDAM. Het Haagsdie hof vernietigde 't vonnis van de rechtbank te R'dam, waarbij de 21-j. beeldhouwer J, H. F. M., die op 16 Oct. j.l. met zekeren B. een overval pleegde in het kantoor van de Incasso- bank aam den Goudschen Singel te Rot terdam, is veroordleelldi tot 4 jaar ge vangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtjenis, en veroordeelde ver dachte tot 5 jaar gevangenisstraf, even eens mjet aftrek van 10 maanden voor- loopige hechtjenis. DE DOODSLAG OP DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK TE R'DAM. Het vonnis van ide reo'hfb. te R'dam, waarbij L. v. 't Z., terzake van idoodslag, gepleegd op „Zwarte Jopie" in een café aan den So'hiedamschen idij'k te R'dam', is veroordejeld tot 8 jaar gevangenisstraf, is door het hof bevestigd!, doch het hof bracht ide voorloopige hechtenis voor Idlen tijd van 7 maanden e(n 3 wjeken in min dering. ONDERWIJL ZIERIKZEE. De heer J. G. Spaans, verzonld, waarin voorschriften werden ge vraagd voor alle verkeer op de wegen en gewezen' werd op eenige onjuistheden in het ontwerp. Op aandrang van d|e Kamer en indirect van dien A.N.W.B., diende de Minister in plaats van het eerste ontwerp een nieuw in voor een motor- en rijwielwet. Dit Was voor iden Bond een groot succes. Sindsdien heeft de Bond geen gelegen heid laten voorbij gaan om de verkeers- belangen te dienen. Met klem verdedigde hij beter politietoezicht op de naleving van Ide verkeersvoorschriften, kort en snel recht bij verkeersovertredingen en het invoeren van een ideaal: een algemeetne verkeerswet, welke een eind zou mak^fn aan willekeur van plaatselijke autoriteiten en in het belang zou Zijn van de ver keersveiligheid. Die verkeersveiligheid wordt door den Bond op velerlei wijzen gediend. Hij stelde samen een boekje, in popu- lairen vorm de regels voor dJen weg be handelend, ten dienste van iedereen, in het bijzonder van idlen onderwijzer, hij gaf verkeerszegels en groote ge kleurde verkeersplaten uit ten gebruikte bij verkeersonderwijs in de scholen, stel de voor onderwijsdoeleinden een ver- keersmaquette samen en liet een ver- keersspel drukken, dat op winteravonden in de huiskamer door de jeugd wordt gebruikt, die aldus spelenderwijs zich met de verkeersvoorschriften vertrouwd kan maken. Hotel, Hulpkisten, Voet- po mpen. De Bondshótels, de Bondshulpkisten en de Bondsvoetpompen zijn algemeen be kend'. Maa' niet .algemeen schijnt het nog bekend te zijn, hoezeer de A.N.W.B. met idezie Bondsinstellingen het algemeen belang idient. Wat is een Bondshótel? onderwijzer aan de Bijzondere School alhier, slaagde dezer 'dagen te 's-Gra- venhage voor de acte Hooigduitsch L.O. UANBROUW EN VEETEELT. DREIGEND ARBEIDSCONFLICT TE AARDENBURG. In verband met een staking, wielke Don derdag onlder dei landarbeiders in Aar- dienburg letn omgeving zou uitbreken, had Woensdagavond een bijeenkomst plaats van werkgevers in het landbouwbedrijf, onder voorzitterschap van 'dein burge meester van Aardenburg, 'die in (deze op trad namens iden rijksdienst. Besloten werd 'de commissi^, Idie de boeren reeds Onderling hdaldien gevormd met enkele leden uit te breiden. DeZe commissie ver klaarde zich bereid met 'die arbeiders organisaties te onderhandelen. Over loojn'- kwesties werd te dezer conferentie niet gesproken. Van dit besluit heeft ide bur germeester kennis gegeven aan Ide be sturen der werknemersorganisaties onbe sloten 'deze de staking nog niet te dioen ingaan. Deze commissie zou verder nog conflereeren met de organisatiebesturen in tegenwoordigheid van den Rijksbemid delaar. VERKOOPENGEN, ENZ. OOSTERLAND, 12 Aug. Ten overstaan van notaris Biermasz werdien heden al hier publiek verkocht, de volgende on roerende goederenEen woonhuis en erf aan den Sint-Joostdüjk A 269, groot 3 Aren 30 c.A., eigendom van Jacs. v. d. Zande, voor f 2510. Kooper werd dhr. C. Kesteloo. Een woonhuis en erf, aan den St.-Joostdijk A 2601, groot 4 Aren 60 c.A., eigendom van P. v. d. Zanldje, voor f2020. Kooper werd dhr. S. P. Moelij ker. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Kerkwerve. 3 ure, da. Rngsch v.Dagteren. Serooskerke. 3 ure, ds. Drost. Burgh. 930 ure, ds. de Haan van de Nederl. gemeente te Antwerpen. Renesse. Geen dimst. Evangelisatie. 8 ure, ds. Boschloo. Noordwelle. 8 ure, ds. B. J. Aris van Amsterdam. Haamstede. 10.30 en 7.30 ure, ds Kentie (Beide keeren coll. voor de restauratie van de kerk). Geref. kerk 10.30 en 4 ore, da. J. S Post van Axel. Oud-Geref. kerk. 10..30 en 3 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.S0 ure, dsi Boschloo. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, ds. Vogelaar. Een Bondshótel is een hotel, dat in zijn klasse aan redelijke eischen beant woordt. De ze eischen betref fen niet alleen het tarief, doch bovenal d'e hygiëne, de zindelijkheid, de bediening, de ge riefelijkheid en de betrouwbaarheid. Wie van de Bondshótels, die ónder ge regelde Bondscontróie staan, gebruik maakt, kan er in het algemeen van ver zekerd zijn, dat hij' voor het' bedrag), dat hij wenscht te besteden, al hetgeen hij wenscht, verkrijgt hij in behoorlijke hoeveelheid, behoorlijk gereed gemaakt en opgediend', dat het logies bëant-» woordt aan eischen van hygiëne en ge rief. Hoewel de Bondshulpkisten en Bonds voetpompen feitelijk uitsluitend: zijn voor de Bondsleden, komt het meermalen voor), dat niet Bondsleden in groote ongelegen heid verkeerend', menschlievenid worden geholpen. Helaas worden deze bemoeiin gen en vriendelijkheden van den Bond nog te weinig gewaardeerd; op zichzelf zouden ze reeds voldoende moeten zijn om iemand tot toetredjing ials lid te nopen. Da in 't bovenstaande aangestipte on- derdleelen der Bondsbemoeiingen vormen enkele van !de zeer vele argumenten voor het algemeen karakter van het werk van den A.N.W.B., die zijn werk geenszins reserveert voor de leden alleen, doch het algemeen toeristisch belang bevor dert overal waar zich dit voor doet. Wie de voId|oening wil hebben daartoe een steentje te hebben bijgedragen, wordt dus lid! Wie begrijpt, welk een bijzondere plaats de A.N.W.B. inneemt in ons maatschap pelijk leven en tusschen de volken der wereld, hoe zijn practische werken zijn gebaseerd op ideëeie gronden, om dat hij door zijn werk de volksbeschaving en volksveredelimg dient, den blik ver ruimt, miensch tot miensch, volk tot volk Koopt uitsluitend Blue Band afkomstig van de Blue Band Fa brieken die door jarenlange erva ringen in elk opzicht de kwaliteit kunnen waarborgen. Blue Band bevat 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hollands beste standaardmerkl VERSCH GEKARND Brouwershaven. 10.30 ure, ds Drost. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, Leesdienst. Zonnemalre. 10 30 ure, ds. Rugscb van Dugteren (Doopibed Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskeik wenscht te brengen in achting en waar deering voor elkander, wie dit be grijpt en van de Bandsdiensten gebruik maakt, zal ook moeten erkennen, hoezeer de A.N.W.B. een instituut is, dat door zijn i|d'eëelen en practischen arbeid krach tig medewerkt aan de aankweeking van het saamhorigheidsgevoel en de ver broedering 'der volken en dus mede op sympathieke wijze de vredesgedachte dient. Wie 'dit beseft, zal zijn werk willen steunen en zal niet aarzelen als lid toe te treden. Wat nu betreft de voordeelen van het lidjmaatschap, deze zijn er zeer vele en voor de verschillende groepen van toe risten uiteenloop end'. Wij noemen o. ra.' de volgende: Ha ndboek je. Elk lid ontvangt het practisch hand boekje gratis; het bevat o.a. de volledige lijst van alle Bonidshótels en -café's in binnen- en buitenlanjd, gegevens betref fende idie douane- en grensformaliteiten, de veerdiensten', verkeersbepalinglejn, enz., 'd'e Bondsmotorlhierstëllers, Bond|sgarages' en andere Bondsdiensten langs den weg, Idie Bondshulpkisten 'met verbandmiddelen en andiere Bondsinstellingen, alle van bijna dagelijksch practisch nut. Re is in lichtingen. Elk A. N. W. B. - lid kan schriftelijk en mondeling geheel 'gratis alle inlichtingen ontvangen, welke hij op reisgebied wenscht. Uitgewerkte reisplannen worden van BonldSwege ineengezet en deskun dige adviezen gegeven over de me^st uiteenloopeinde streken. Jaarlijksch ma- kien vele tienduizenden leden gebruik van Idezen inlichtingendienst, welke door eigen onderzoek en dank zij het groote aantal inlichtingen der leden zelf, *ge- Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griethugsen Dreischor. 10.30 ure, ds, v. d. Griend. Ouwerkerk. 3 ure, ds. v« d. Griend. Nieuwerkerk. 9.30, ds. Gerritsen (Bed. H Av.) en 6 ure, idem (Dankz.) Geref. kerk. baseerd op eigen ervaring, een zooda nige volledigheid heeft bereikt als slechts in een organisatie als de A.N.W.B. niet bijna 100.000 leden-medewerkers, be reikbaar is. De Bondsorganen. Elk Bondslid ontvangt gratis het week blad „die Kampioen", met lezenswaar dige artikelen en mediedeelingen voor toe risten, een afspiegeling tevens van het Bondsleven, een gaarne geziene gast in het gezin van elk A.N.W.B.-lidi. Tegen den prijs van f5 kunnen onze leden zich abonnfleren op de „Auto kampioen", het blekende onafhankelijke weekblad voor auto-toerisme, welks in houd zeer geprezen wordt. Voor de Water-toeristen verschijnt het weekblad „De Waterkampioen", dat on danks zijn fraaie uitvoering slechts f5,50 per jaar kost. Alle Bondsbladen geven gelegenheid tot technische »n andere voorlichting; vooral „Die Autokampioene heeft een zeer ver maarde correspondjantie-rubriek. Grens documenten. De A.N.W.B. heeft, dank zij overeen komsten met het buitenland, voor zijn leden 'die anders zoo tijdroovende en oni- Islachtige grensoverschrijding, tot haar eenvoudigsten vorm teruggebracht; het vertoon van onze carnets de passages en douanes, triptieken e.d., is voldoende om de grenzen voor U en Uw auto, motor fiets of rijwiel tja openen. Eenige tien duizenden personen gaan jaarlijks door onze bemiddeling aldus naar het buiten land, naar vrijwel alle landen van Europa en verder, zonder aan de grenzen eenige moeilijkheid te ondervinden. (Wordt vervolgd), j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1