Aan de universiteit te Utrecht slaag de voor de 2de theor. tandheelkundig examen de heer A. van Gastel te Sch uddeibeurs. LANDBOUW EN VEETEELT. DE TARWE-OOGST. Bet is bekend, dat van de te velde staande tarwe een 200 groote opbrengst is te verwachten, dat het bij hot thans in de Tarwe-wet bepaalde maximum- mengperoentage van 25 niet mogelijk is het geheele kwantum in het brood te laten verwerken. Er zal vermoedelijk meer dan 100,000 ton tarwe op de vrije markt moeten worden verkocht. Teneinde tooh een behoorlijken prijs aan de verbouwers te kunnen uitkeeren, heeft de minister van oeoonomisohe zaken en arbeid bepaald, dat voor de Vita-tarwe f 15,(exol kosten) mag worden berekend. Hierbij is uitgegaan van de gedaohte, dat het dan mogelijk zal zijn voor tarwe, die aan de gestelde tisohen voldoet, gemiddeld f 12 per 100 K G te kunnen betalen. Da tegenwoordige marktpositie is eohter dermate on gunstig, dat ge noemde f 12 zeer zeker niet bereikt zal worden, integendeel misschien nauwelijks f 11 aan de boeren kan worden uit- Ten aanzien van den verkoop van vrije tarwe (T C-tarwe), heeft het be stuur der Tarwe-Centrale eenige voor schriften gegeven. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Enschedé, ds. S. H. J. Voors te Zierikzee. Aangenomen naar Serooskerke £erkwerve (toez.), G. P. Post, cand. te Sclheveningen. ZEEUWSCHE POLDER- EN WATER- SCHAPSBOND. Algemeene vergadering. De algemeene vergadering van boyem- genoemden bond werd (dit jaar te Zie rikzee gehouden en wel in 't „Huis van Nassau", waar tegen 10 uur de bovenzaal gevuld was met leden en genoodigdem De voorzitter, mr. P. Dieleman, opende de goed bezochte vergadering, met woor den van welkom' te richten tot het lid van G. S., dhr. van Bommel v. Vloten, Bi. en W. van Zierikzee, de Waterschaps besturen van Schouwen en Bruimisse, ver tegenwoordigers van rijks- en provinciale waterstaat, Z.-H. en N.-B., Bond van Pol ders en Waterschappen, bestuurslejden van diverse polders, inzonderheid die van Sehouwen-Duiveland, etc. etc. Ondanks verschil van politieke of godsdienstige overtuiging zitten de Zeeuwen in die be sturen van polders en waterschappen, besprekende de algejnefine belangen van den bodem', de bescherming van het land!, waarop zij leven en arbeiden, trachtend1 de welvaart te bevorderen,' door wegs- verbetering, door betere afwatering, waardoor Ide vruchtbaarheid van ons land wordt verhoogd of behouden. Op dlit gebied staan de Zeeuwen schouder aan schouder. Moge dat een voorteeken zijn, om door gezamenlijken arbeid in moei lijke tijden, ons land en volk door (de moeilijkheden heen te helpen, energisohe kracht te ontwikkelen, volhardend blij ven pogen, om', onder leiding van ons bewind, door de moeilijkheden heen t$ slaan. Het jaarverslag 1931 werd uitgebracht door den adj. secretaris, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. In dit jaarverslag werd o.rn. melding gemaakt van een rapport, samengesteld naar aanleiding van de in gekomen circulaires van de .diverse pol ders over art. 102 van het Alg. Regl., welk rapport later bij punt 6 van hjet agendum wend besproken. De rekening over 1931 sluit, blijkens de voorgedragen cijfers, met een voor- deelig saldo van f 141,80. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren D. J. Dees te Neuzen, en J. Doeleman te Dreischor werden bij accla matie herkozen. De ingekomen motie van 't Water schap Schouwen, verzoekende spoedige wijziging van art. 54 van de beschikking van den Minister van Waterstaat, be treffende afsluiting van wegen in geval van opdooi, welke motie gericht was tot G. S. van Zeeland, woridt door dië ver gadering ondersteund. Hierop verkreeg mr. G. J. C. Scfhilthuis, secretaris van den Z.-H. Waterschaps- bond, het woord over: Kwesties vanstemrechten omslag in W3 ter sch ap p enj. Hierna hield de heer mr. G. J. C. Schilt- huis, secretaris van den Zuid-Holl andschen Waterschapsbond te Rotterdam een voor dracht over bovenstaand onderwerp. Spr. vond in het algemeen reglement van Noord-Hollanld met de nieuwe rege ling van het stemrecht aanleiding tot zijn lezing over dit onderwerp van practisch belang. Met het stemrecht houdt die om1- slagplicht nauw verband. Zoo dienen de gebouwde eigendommen, als zij worden belast, pok vertegenwoordiging te heb ben. Het algemeen reglemfant voor N.- Holland is in 1927 ontworpen, maar eerst in 1930 vastgesteld en van de radicale veranderingen m'aakt de regeling van het stemrecht een belangrijk onderdriel uit. De oude regel was voor 1 h.a. één stent, evenals in Zuid-Holland tot 1 Januari 1914 en in Utrecht nog steeds. Men gaat daarbij uit van het standpunt dat hei- belang evenredig toeneemt mftt 't grond bezit. Zuid-Holland voerde in 1913 een progressief stemrecht in, waardoor de invloed van de kleine ingelanden toenam, doch het overwicht 'der grooten toch nog vrij groot is. In Noord-Holland had tot voor kort iedere polder het stem recht geregeld, doch nu is het één man, één steurt, wat begroet is als bewijs van groote vooruitstrevendheid, maar Zeeland had in het algemeen reglement van 1872 reeds hetzelfde bepaald. Alleen stelt men daar 1 h.a. als minimum en in Noord- Holland is dit voor soirtmige polders ook V-i of 1/2 h.a. In de bijzondere reglementen kan wor den bepaald, of in plaats van het enkel voudig, een irteervoujdig kiesrecht zal gel den. De motieven voor het nieuwe stelsel waren o. a. dat kleine eigenaren (niet min der belang hebben bij goed beheer en dat de grootte van het bezit geen maat staf ds voor het belang. Het oude stand punt, dat, wie m'eer bezit, meer belang heeft en dus recht op meer dan één stem, gaat niet altijd op. Voor den kleinen m'an kan het belang bij instandhouding van zijn bedrijt even groot of sonrö groo ter zijn dan dat van den grooten -eigenaar. Verschillende polders in Noord-Hollan'di vroegen dn hun bijzonder reglement het meervoudig stemrecht te mogen behou den of opnemdn. Als stelsel werd echter bepaald, (dat de regel igevolgd' mloet wor den, tenzij uitzondering geboden is. In Noord-Hollanld is ook aangedrongen op pachterskiesrecht en het groote belanig van deze is zeker niet te ontkennen rnlaar dat glelidt dan |OOk voor alle inwo ners eni niet alleen -ook voor de landar beiders, zooals Wijnkoop betoogde. In dien dus zuiver het belang bij de werken beslist, mjoet het stemrecht sterk worden uitgebreid. Maar het belang bij de werken beslist niet. Het doel van het waterschap is |die zorg voor belangen van den grond mlet inbegrip van 'gebouwde eigendommen en daarom worden Zij, die belang hebben bij den gronld, ibelast met de water schapslasten, lenl komt ook hen alleen het stem'reeht toe. De pachters hebben direct belang bij iden grond en hen zou dus stemrecht verleend kunnen worden. Maar als pachter en eigenaar beiden steirtreCht hebben1, is het belang bij den grond twee maal vertegenwoordigd1, maar dan Zou de Consequentie zijn, dat ook de hypotheekhouder en vruchtgebruiker of erfpachter stemrecht kregen en dus is principieel onjuist aan anderen !dan eigenaren stemTecht te geven. Aan aanslagplicht m'oet stemrecht ver bonden Zijn, omdat, wie betaalt, invloed m'oet hebben, vertegenwoordigd' moet zijn in het bestuur, mits boven een minimum. Dit m'oet ook het algemeen standpunt zijni bij belasting der gebouwde eigendommen. Dit punt kwam tegelijk in verschillende provincies aan' de orde, die, dloor dat hoogere leisChen aan waterkeering wer den gesteld1, mlet daaraan ook vermeerdle- ring der lasten vast zat. O', a. in Noordj- Holland was dit het geval na den -waters nood van' 1916. Spr. m'eent, (dat, waar gebouwd en ongebouwid gelijk belastjwor- den, Zij ook gelijk behandeld kunnen wor den ten opzichte van het stemrecht. Het is niet noodig, idat ieder afzonderlijk •is vertegenwoordigd, zooals pp Walche ren en Schouwen. Het gebouwd wordt in Zeeland aangeslagen voor bepaalde buitengewone Werken, doch het alge meen reglement is ten deze niet toege past, althans niet tot eind 1927, waar het stemrecht geeft aan alle aangeslagen gej- bouwde eigendom, gelijk met het onge bouwd. Spr. stelt ,de vraag of het op Walcheren mét zooveel gebouwd geen bezwaar oplevert, dat er afzonderlijke commissarissen zijn voor elke catégorie en gebouwd voor eigen commissarissen stemt? Spr. zou zeggen van niet, daar anders niet hetzelfde stelsel voor Schou wen aanvaard Zou zijn. Spr. staat nog eenigen tijd stil bij )de kwestie van het gebouwd en zegt dat daarvoor die be lasting niet dan bij' .uitzondering wordt geheven, doch in Noord-Holland m'oest aigemfeen, ig; Zeeland nog maar in twee groote en geen enkele kleinen polder. Wordt vervolgd). VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONDERWIJZERES VERBRAND. Zondagmorgen was de 40-jarige onder wijzeres G. H. Gerdink, wonende in de Enkatraat te Zwolle, het haar aan het wassohen met benzine. De benzine vatte vlam en in een oogwenk stond ze geheel in brand. VoorbijgaDgsters, die op haar hulpgeroep kwamen aanlooper, wisten met moeite de vlammen te blussohen, maar de onderwijzeres bleek reeds te zijn overleden. AANRANDING. Zaterdagnacht heeft een tot dusver onbekend gebleven persoon zich door inklimming toegang versohaft tot het Kinderhuis „Kinabu" te Soes- terberg waar hij een zuster, die geheel alleen in het gebouw was, ter verple ging van-een ziek kind, heeft aangerand. Toen de man de vluoht genomen had, heeft de zuster om hulp geroepen. Een omwonende snelde toe en heeft onmid dellijk de politie te Amersfoort en Soeaterberg gewaarschuwd Deze waren spoedig met een politiehond ter plaatse Het onderzoek heeft echter geen resultaat VERKEERSONGELUK. Zondag middag reed in een scherpe bocht van den rijksstraatweg tusschen Loenen en Nieuwersluis (Utrecht) een motorrijder tussohen twee daar wandelende meisjes. Zij werden beiden tegen den grond ge slagen en bleven met ernstige hoofd wonden liggen. De 18 jarige mej de H, werd met een ernstige sohedelbreuk en hersenschudding naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoord. Het andere meisje, te Loenen woonaohtig, is met etn ernstige hoofd wor de naar haar woning vervoerd. VAN HEINDE EN VER. Dr. Eokener, de bekende Zeppelin- commandant, is nabij Kempten (Z -W Beieren) met zgn auto tegen een boom gereden. Hij werd met zgn vrouw en dochter uit den wagen geslingerd, allen liepen evenwel slechts lichte ontvellingen op. De auto werd vernield. Door deD hevigen regenval is de Rijn snel ge wassen en heeft ten N. en ten Z. van Mainz het oevergebied tot de hoogwater- dijken overstroomd. In Rheingau en in de dalen van de Beneden-Main staan de velden over groote uitgestrektheden onder water. De oogst heeft enorm ge leden. Commissies van werknemers en werkgevers uit de Belgisohe ijzer- oonstruotie- en machinebedrijven hebben in het ministerie van arbeid onder handeld en zgn tot een acooord gekomen De leiders en de besturen van de socialistische partij en van de vakver- eenigiügen hebben alle arbeiders van alle industrieën in het geheele land op geroepen om den arbeid weer te hervatten. Tijdens een opmarsch der nationaal- socialisten in Altona is het Zondagmiddag tot bloedige botsingen gekomen met de communisten. Naar tot dusverre kon worden vastgesteld zijn 12 personen gedood en 54 personen gewond. Oog getuigen beweren te hebben gezien, dat communisten, toen de nationaal-socialis tische optocht door de straten van de arbeidersbuurt marcheerde, uit de huizen en van de daken op de demonstranten geschoten hebben. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een geweldige brand uitgebroken in de fabrieken van La Metallo Chimique te Beerte (België), niet ver van de Nederlandeche grens. De aanwezige arbeiders poogden nog den brand te blusechen, doch mochten hierin niet meer slagen. Het gebouw der fabrieken, waar de brand was uit gebroken, is vrijwel geheel verwoest. Naar schatting bedraagt de schade ruim 7 millioen franca Bet is mogelijk dat door dezen brand 250 arbeiders werkeloos worden. Na de politieke en finanoieele debatten heeft Herriot Zondagmiddag om 1 uur 35 in de Kamer en Renault om 1 uur 45 in den Senaat het shfftings- deorèet voorgel- zen. Herriot legde een verklaring af, waarin hij sprak over de heiligheid van verdragen en over het voorloopig karakter van de overeenkomst te Lausanne, welke niet in werking zou treden voor een bevredigende regeling met Amerika is verkregen. Nuttige wenken. Wie zijn tanden regelmatig laat derzoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en 'blijft verschoond #van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kau wen veel meer waard dan kunsttanden Wie dan alleen tandheelkundige hulp in roept als hij kiespijn heeft, loopt ge vaar zijn landen vroegtijdig te verliezen Maak steeds ruim gebruik van de ventilatiemiddelen. Onzuivere lucht even schadelijk als onzuiver eten en drin ken. Zet in ieder geval in de schafttijden de ramen open. Groenten, vruchten wortel- en knolgewassen, welke ook rauw door den mensch kunnen worden ge bruikt, miogen, nadat zij geoogst, geplukt of gerooid zijn, niet behandeld worden miet water, dat daarvoor ongeschikt verklaard. Besteed niet minder zorg aan de beveiliging van een werktuig (vooral cirkelzagen, houtfrais- en schaaf banken) dan aan zijn goede werking. Men kan van tuberculose genezen, maar het vergt tijd en geduld. Hoe eer uw huisdokter raadpleegt, hoe grooter kans op herstel gij hebt. Kleine wonden genezen vlugger en beter dan de groote, TELEGRAMMEN, Holland Uw vaoantiioord. Nu we weer midden in den tijd zitten, waarin volgens een bekende uitspraak de eene helft van ons land de andere e'xa- m'inieert, dan is óók de tijd, gekomen, waarin velen zich op de vacantie voor bereiden. Reisgidsen worden uit de boje- kienkast, waar ze hun winterslaap hielden,, opgediept en naarstig geraadpleegd, land kaarten ijverig bestudeerd, koffers en m'anden nagezien, kortom1 alles komt te staan dn het teeken van de vacantie de eenige periode van het jaar voor sojmmigiftn kort, voor anderen lang waarin alle zorgen op zij worden gezet, waarin tmlen niet lastig wordt gevallen door deurwaarders (m/et dwangbevelen en quitantie-aanbiedende leveranciers, in éjön woord: een periode, waarvan men zou wenschen, dat zij een vol jaar (duurde. Heeft men eenmaal „in principe" be sloten om' vacantie te nemen, óók in een tijd als deze, waarin het velen mloeite zal kosten om de echte, onvervalschte, niet te idefinieeren vacantiegeest vaardig over zich te doen worden, Idan rijst aller eerst de vraag: „waar zal ik m'n vacan tie doorbrengen". En dan luidt ons ant woord: „waar men eon maximum aan attrtusement paart aan een minimum van kosten", d.w.z. niet aan de Schotsche mieren |Ot aan de Fransche Rivièra, even- miin aan de Nooxsche fjorden of in de Zwitsersche Alpen, rnlaar i n eigen land. Wees dit jaar tourist in eigen land, leert het kennen en waardeleren. Want vooral aan dit laatste ontbreekt het nog al eens. Hoevelen zijn er nijet, die telkenjare naar het buitenland trek ken oml daar hun vacantie door te bren gen en vooral om' later met een air van „ik-weet-wel-waar-heHm'ooi-is" hoog te kunnen opgeven van de schoonheid van Duitschland of Zwitserland of welk land dan ook? Hoevelen kennen eigenlijk hun eigen land? Het is maar een schijntje, dat .uit ervaring weet mee te praten! van de glorie onzer oude steden en stjödekes, van de grimmige woestheid onzer cen trale Veluwe, van het schilderachtige Limburg en het bloeiende Zeeland, van al die pracht en rijkdom', die ons land in zoo ruime mate biedt aan ieder, die voor het mooie en het typische ook maar een 'greintje gevoel bezit. „Ons vac'antie-oord: „Holland" ~-é dat zij dit jaar ons parool. Houdt het geld in eigen land, geniet met volle teugejn tegen de laagst-m'ogelijke kosten, maar bovenal: leert Holland kennen en waar- deeren. Holland, dat weet te boeien, an ders, maar in even groote mate als het buitenland, vaak geroemd, omdat het bui tenland nu eenmaal buitejnland is. VLIEGTUIG VERMIST Londen (V.DNaar uit Santiago de Chili wordt gemeld, wordt een verkeersvliegtuig van de „Pan-American Airways", dat Zaterdag met 9 personen, onder wie 6 passagiers, van Santiago vertrok, vermist. Het vliegtuig is op het eerste landingsterrein te Mendoza in Argentinië niet aangekomen Het werd het laatst in de omgeving van Rio Blanoo gezien waar het in verband met den storm zeer laag vloog AANSLAG OP FINSCH MINISTER, Heleingfors (V.D) Zondag werd de Finsohe minister van oorlog Lahdensuo op zgn landgoed overvallen. Volgens het officiele bericht reden 4 mannen in 2 auto's voor zgn landgoed voor. Zij verzoohten, naar zij verklaarden, la opdracht van den districtscommandant den minister te spreken. Toen de vrouw van den minister de deur opende, drongen de mannen onder het geroep „handen omhoog" met revolvers in de hand de woning van den minister binnen. 3 landbouwers, die zioh juist bij den minister bevonden, wierpen zich op de indringers. Bij het handgemeen, dat volgde, kon de minister een der indringers de re vol ver ontwringen, terwgl de anderen sohoten. Ten slotte vluchtten de indrin gers. Een van hen kon echter worden gearresteerd. De minister van oorlog behoort tot den rechtervleugel van de agrarische partij, die vroeger aan de zijde der Lappo's stond. Bij de jongste poging om de regeering omver te werpen heeft de minister zich door het oproepen van militairen gehaat gemaakt. GEWELDIGE DYNAMIETONT- PLOFFING. Kaapstad (V.D.) Een ernstige ontploffing in een dynamiettrein bij Leodoornstad (West-Transvaal) heeft Zaterdagavond vele slacht offers geeisoht Da trein vervoerde 312 ton dynamiet. 8 personen werden onmiddellijk gedood, terwijl er een groot aantal gewonden zgn. De geheele treiö, bestaande uit 34 wagons, werd totaal versplinterd Alleen de locomotief bleef onbeschadigd De slag van de ontploffing werd mijlen ver in de omgeviüg gehoord. Een geweldige stofwolk hing over het terrein. Op de plaats waar het ongeluk echiedde, bevindt zioh thans een opening van 7 meter diep en ongeveer 270 meter lang. Een aantal woningen in de omgeving vloog in de lucht. De sohade bedraagt vele duizenden ponden sterling. Het spoorwegverkeer is omge legd over de Vrijstaat INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Copie wordt niet teruggezonden Stavienisse, Juli 1932. Mijnheer de Redacteur, Het is September 1932. Het Néder- landsc'h L andbouwhudshoudkundig Congres zal te Vlissingen in „Brittania" gehouden worden. Ondergeteekende had de eer in het „Eere-Cotmité naast zoovele anderen- in onze Provincie zitting te mógen nemen. Vrijdag 18 September zal besproken wor den het landbouwkrediet wezen, door Dr. W. Droesen. Ik had m'e voorgesteld hier over iets te zeggen en eem motie voor te stellen. Het was echter niet de gewoonte moties toe te laten. Ik vond dit erg vreemd, waar ik meende op een plaats, waar het huishouden van het land be sproken zou worden, dit, vooral in dien tijd, niet toelaatbaar was en besloot thuis te blijven. De idag kwant en ik ging toch. Het bestuur was zoo welwillend nogmaals te overwegen aan tm'ijn verzoek te vol doen,' m'aar 't ginlg niet. Het Congres verliep als alle voorgaanjde, de nood der tijden was op deze de hoofdschotel van het begin tot het einide. Wat was de be doeling van de motie: Alle specialiteiten op Landbouw, Handel, Scheepvaart, In dustrie, Veeteelt, Tuinbouw, Cnediet- wezen, Mijnbouw, enz. enz., kortom', alles wat in hel huishouden van ons tand is inbegrepen, uit te noödiigen de algemjeene toestand onder de oogen te zien en zoo mogelijk met voorstellen bij de Regeer!ng aan te kloppen. Van een Ministerie van O-economische Zaken was mij toen nog niets bekend. Het is Juli 1932. Ieder onderdeel van het groote huishouden he(e(ft op zijn im'anier van de Regeering wat ge daan gekregen en de toestand is thans erger dan ooit en" de werkloosheid neieimt, onrustbarend toe. Gebrek aan contanten belet de groote massa om productieve werken te doen uitvoeren; alle maat schappijen, enkele uitgezonderd, tenen nog op hunne reserves en dan? Alleen de Nederlandsche Bank vermeler- dert haar goudvoorraad en het saldi van pa,rtidulieren bereikt een nieuw record hoogte. Ik zal geen cijfers noemen, maar alleen de vraag stellen, is het wonderlijk, dat m'en op de gedachte komt, om maast hypotheek op roerend goed ook te vra«i gen ot het beleenen van vast igoed tegen dezelfde rente als op effecten bij de Nederlandsche Bank niet mogelijk is? Met dank en hoogachting, H. J. DORST. SPORT. ZIERIKZEE. Uitslag bekervlucht, ge houden door de postdluivenvereeniging „De Luchtbode". De bekervlucht bestaat uit 7 vluchten, welke bevlogen moeten worden met jonge (duiven. Zij, die met het grootst aantal keeren een eerste prijs behaalt, heeft recht op den beker. Eer ste vlucht van uit Lier, afstand 73 K.M. Lossing 8.20 uur. In de vlucht 70 duiven. Aankoim'st eerste duif 9.54.59 uur. Aank. laatste duif 11.2.30 uur. W. F. v. d. Ende 1-e, J. v. d. Kasteele 2e, 3e, 7e, 8e, 12e en 16e; M. Haze 4e, 5e, lie; M. J. v. d. Wiele 6e, 9e, 12e, 17e; G. Flik weert 10e, 20e; J. Dalebout 14e; F. Rombouts 15e en 19e; J. Hage 18e prijs. Piostduivenver. „Prins Henldrïk". Vlucht van Lier. Afstand 78 K.M. In de vlucht 51 duiven. 1ste (duif 10 u., laatste duit 10.19.5 u. Joh. Dalebout le, 2e en 7e; R. Eikeim'a 3e, 5e en 12e; J. de Graaf 4e; M. Schoonakker 6e; M. Gubtoels 8e, 14e en 15e; P. Niemansverdriet 9e en 13e; J. Sdhot 10e en 17e; J. Stoutj'esdijk 11e en 16e prijs-. KORFBAL. S. D. K. B. 16 Juli. le klasse. Haamstede,. S.S.S. I— Rust Roest I: 1—2 (20 minuten voor het einde gestaakt). 3e klasse. Burgh. Rapide I—Rust Roest III: 6—2. V riendschappelij k. 17 Juli. Zierikzee. Excelsior I—Maccabi 0-1. Het programma voor deze week luidt: (Onder voorbehoud): Dinsdag 19 Juni: le (klasse. Haamstede. S.S.S. I—Excelsior I. 4e klasse. Ouwerkerk. H.D.S. II—Olym- pia IV. Donderdag 21 Juli. le (klasse. Zie rikzee: Rust Roest I—01ym{pia I. Zater dag 23 Juli. le klasse. Ouwerkerk. H.D.S. 1S.S.S. I. 2e klasse. Zierikzee. Olympia IIS.S.S. II. Eikerzee. Zwaluwen IRust Roest II. 3e klasse. Excelsior III—Adven- do I. 4e klasse. Noordgouwe. Advendo I O.K.C. I. Exc-elsi or I—Maccabi: 0—1. Daar de ib'oot 'die ,'de Belgische sportgasten hierheen m-oest voeren eerst te ongeveer 3 uur arriveerde konden ld'e sporfdeiwon- straties, georganiseerd door ld'e v.v. „Zie rikzee" eerst te half 4 aanvangen. In verband hiermede, werd' besloten de korf bal wedstrijd1 slechts 2 maal een half uur te laten duren. Jammer was het -dat tij dens een groot gedeelte van dezen wed strijd een -milde regen op het speel veld neerdaalde, die het terrein zeer glad deed worden en vlug samenspel bijna onmogelijk maakte. Vooral Excelsior had hier veel van te lijden en voor de rust gingen hierdoor voor haar enkele mooie doelkansen verloren. Over de wedstrijd zelf, het volgende: „Maccabi" krijgt den uitworp en heeft iets meer voordeel van den wind ,'dan „Excelsior", en in het eerste begin zijn de gasten dan ook -het meest in den aanval. Zij blijken echter minder productief dan vlug te zijn en ook het samenspel -en het aanvalsvak was vaak e^g kort. Na 10 minuien even wel weet „Excelsior" zich wat beter aan te passen en krijgt haar aanval, miede do or good werk van het middenvak, ge legenheid ;de Belgische verdediging eens aan de tand te voelen. Deze blijkt al spoedig niet al te be trouwbaar te zijn en alles noodig te hebben om doelpunten te voorkomen. Mede hier- door vallen „Excelsiorenkele strafworpen ten deel, die evenwel niet benut worden. No- let heeft dan een paar maal pech als hij in goede doelpositie enkele malen valt en ook v. d. Velde heeft geen geluk met zijn schoten. Na afwisselend spel breekt dani |m!et Exielsior in den aanval (de rust m'et blan ken stand aan. Na de rust zijn ide roodgelen ook weer direct in -den aan val, im-aar spoedig gaat het spel idan ge lijk op. De gasten spelen zeer tactisch, vooral ook in 't middenvak, maar de aan val is te langzaam' en kan moeilijk vrij komen. Toch heeft deze 10 minuten voor het einde succes, d-oor een der heeren, die imiooi inschiet (0—1). Geheel vrij was dit punt evenwel niet. De gasten blijven dan in |den aanval, vooral ook door het. goede spel hunner, diajinjes, maar tot ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2