Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: MaandaglS Juli 1932. zierikzeesche courant. s padvertentien Inzending Advertentiën Uit Stad en Provlnoie. feuilleton. De Rentmeester Tegen onaengenamen reuk nit tien mond Prijs p. 3 maanden 1.50, franco p. post £1.80. Voor het buitenL per jaar £10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 187677. van 1—8 regels 60 cfs., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 nr op du dap uitgaaf binnenland.' DE RIJKSMIDDELEN. De in het bezuinigingsrapport der com- missie-Welter onthulde omvang van den nood, waarin ide schatkist verkeert, wordt door ihiet jongste overzicht van de rijks middelen over Juni en d'e eerste 'helft van 'het loopende jaar andermaal in het licht gesteld. Al is het dan ook slechts één kant der staatsrekening, idie dór in komsten, waarop deze maandelijksehe cij fers het licht laten vallen. Het opblrengst- vermogen der meeste 'belastingen neemt van maand tot maand af, en in ide heel enkele gevallen, Waarin er nog een voor uitgang ten opzichte van een jaar ge leden is vast te stellen, heeft men te doen, hetzij' met een verhooging van be lastingdruk, hetzij met een vermeerde ring, die slechts een zeer geringe reactie vormt op een ten vorige jare geboekte veel sterkere daling. Het eindresultaat is, dat over Juni voor de gewone 'bronnen van inkomsten een nieuwe achteruitgang en wel van bijkans f 4 millioen valt te boeken en voor het eerste halfjaar een vermindering van f 24.728.350. Laten Wij, om iden verwarrender invloed uit te scha kelen, welken de nieuwe financieele be trekking tusschen rijk en gemeenten op de maandelijksehe opgaven heeft, de grond- en personeele belasting buiten de rekening, dan komt men bij de negen tien overige middelen voor Juni tot een vermindering van f3.207.000 en voor het le halfjaar tot een daling van f 15.959.000 WILLEMSTAD—NUMANSDORP. Vrijdagmididag 'heeft de Commissaris der Koningin in de provincie N.-Brabant, jhr. rar. dr. A. B. G. M. van Rijckevor- sel, het verbeterde veer Willemstad1— Numansdorp officieel in gebruik gesteld. Daarmede heeft de verbinding tusschen Noord en Zuid weer een aanmerkelijke verbetering ondergaan. De locale wen- sehen, die op een 'birug bij Willemstad gericht zijn, zijn daarmede weliswaar niet ten volle bevredigd, doch de groote waarde van de thans tot stand gekomen verkeersvieb'etering wordt todh algemeen erkend. Voor 'het verkeer van Frankrijk en België, Zeeland en Westelijk Noond- Brabant naar Centraal Holland v.v., zal thans practisch gebruik kunnen worden ge'mlaakt van de daarvoor aangewezen wiegen om vervolgens verder in rechte lijn, via den rivierovergang Willemstad- Numansdorp en ide brug bij Barendrecht (dus slechts één veer in Ide geheele roete) verreweg de kortste verbinding tusschen beide genoemde gebieden te vormen. Voor Willemstad was de opening van dit nieuwe veer een groote gebeurtenis ZIERIKZEE. De R.T.M. organiseert Za terdag 23 Juli a.s., blijkens een adver tentie in dit nummer, een goedkoope reis met het s.s. „Stad Zierikzee" van 'hier naar Antwerpen. Bij gunstig weer zal door „Kunst en Eer" a.s. Donderdagavond half negen in ide tent op het Havenpark het volgende programma worden uitge voerd: 1. Marsdh, 2. Fantaisie sur l'opéra „Czaar und Zimmerman", 3. Tout-Paris, Valse, 4. Mosaique de l'Opéra Nabudho- donozor, Pauzie. 5. Victor Joseph; Polka ,pour 2 pistons; 6. Ouverture Marie 18 Naar hei Engelsch. „Nu, zooals je gehoord hebt, stelde Oom George onbepaald vertrouwen in denman en, zooals zoo vele schavuiten kon hij heel igoed praten; wist hij zich in alle deelen |Uitstekend voor te doen dn werkte hard, dit diene tot zijn leer gezegld', zoodat Oom' pas den laatsten winter Ier achter ds gekomen, dat ,hij al jaren lang door Robert Stone bedrogen werd. De oude heer Carleton was niet populair, im'aar hij meende, dat 'hij1 toch wel zeer geëerbiedigd werd. Nu had hij al leenigejn tijd (gemerkt, dat de menschen hem op die im'arkten en veilingen (opzettelijk uit den fweg igingen, en natuurlijk deed hem! dat jniet aangenaam1 aan. De reden vatte hij (echter niet, tot een vriend ze he{m' meedeelde. Het ble)e(k, dat al die sluw heden en de oneervolle ding;etn, die Ro bert Stone bedreef, op rekening van Oom wenden (gesteld. De rentmeester had zich onrechtmatig (verrijkt, ten koste van zijn werkgever, (op wiens naam nog de blaam werd (geworpen. Eni toen eens de vrouw van 'Stom© opdaagde, was dit |d,e druppel, idie jden enüner deöd joverloopeln. Oom was ridderlijk van natuur en koesterde grooten ©erbied voor vrouwen in het algem'een". „Wist hij niet, dat Robert StonJe ge trouwd was?" „Neen, Stone hield zich altijd, of hij ongetrouwd was. Hij liet zijn vrouw In Leicester iwonen; hij had haar wijs ge maakt, Idat hij' zijn betrekking zou ver liezen, pis Mr. Carleton afwist van haar bestaan. |Zoo nu en (dan 8inK Wj haar Henriette; 7. La Chanterelle, Piccolo-solio; 8. Farttaisie sur l'opera „Faust''; 9a. Doe het electrisch! van Louis Davids, arr. van C. A. Swienne; b. Zierikzeesoh Volks lied van M. A. Swenne. HAAMSTEDE. In verhand met het Mo- torsportfeest op Zaterdag 23 Juli op de terreinen der N.V. „Nieuw Haamstedie" Werd Donderdagavond j.l. een goed be zochte vergadering gehouden in ide zaal van „De Schouwsche Boer" onder leiding van dhr. J. J. de Bruijne.. Verscheidene leden der Motorclub „Sc'houwen-Duive- land" ien andere vereenigingen waren daarbij tegenwoordig. Een bestuur van 5 leden werd h|eaoemd, waaraan techni sche- en regelingscommissie's werden toe gevoegd. Reeds zijn verschillende prijzen toegezegd. Het terrein, dat zich door zijn vastheid van bodemi uitstekend voor een dergelijken wedstrijd! leent, werd bezich tigd en in orde 'bevonden. Zeer zeker zal dit feest, te houden in deze natuur- schoone omgeving, een ruime belangstel ling ondervinden. BURGH. Dezer dagen 'hield ide vereen, van oud-leerlingen van de Rijkslanclb.- wintercursus „V.Z.O.D." onder leiding van dhr. Hartog, hoofd' (der tuinbouwschool te Haamstede een excursie naar Rotterdam. Een bezoek werd gebradht aan Ide vei ling „De Zuid-Hollandsohe eilanden", de uitgebreide Rijksserum-inrichting, waarbij de directeur ide noodige verklaringen gaf ien de hygiënische melkinrichting „De Vaan", waar veestapel, stallen en cen trifuges (bezichtigd werden. Voor 'de le den 'der vereeniging een aangename en leerzame dag. Dank zij de welwillend© medewer king van den A.N.Wi.B. i.s thans ook een flinke richtingswijzer geplaatst in de kom dezer gemeente hij de splitsing 'dier we gen BurghBurghsluisWestenschojuwen. Weer een gewaardeerde verkeersverlble- tering. STAVENISSE. In ide Vrijdagavond al hier gehouden buitengewone algemleene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank is in de vacature van dhr. J. C, Droogen- dijk, die als bestuurslid is gekozen, be noemd als lid van den Raad van Toe zicht, de heer M. van Zuien en als plaats vervangend lid van 'het bestuur wegens niet-aanneming van de heer Iz. Hage Lz., de heer C. L. Dorst Jz. NAVORDERING 20 OPCENTEN SIGARETTENACCIJNS. Vanaf heden kunnen gratis bij 'die ont vangers der accijnzen formulieren voor aanvrage navorderingszegels worden af gehaald. De zegels worden zooveel mo gelijk dadelijk na inlevering der aanvrage afgeleverd. D,e verdere inlichtingen wor den ten kantore van bedoelde ontvangers verstrekt. Na 26 Juli a.s. worden geen aanvragen meer aangenomen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WEST. N.-BRABANT. Bovengenoemde Kamer vergaderde te Breda .onder voorzitterschap van den heer P. van den Biggelaar. De heer G. Amsing, lid der Kamer, ik sinds het gebruik van Uw tandpasta „Chlorodont" helder-witt( tanden bezit, terwijl bovendien de onaan gename reuk uit den mond, waarvan ik vroeger last heb gehad, is verdwenen. Ik kan Uw Chlorodont dan ook sterk aanbevelen." (w. g.) E. G., Mainz. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta met rood-wit- E blauwe garantiestrook.tube 35cent en fiOcent! S opzoeken, m'aar hij hield (haar zóó kórt, (ze had vijf kindertjes im'oet je weiten dat ?ze ten slotte in wanhoop zich bij dien louden heer aanmeldde. Die was t©to zeerste iverontwaardigd over Stom© en hij had van af idit ©ogenblik voor goed bij (hem afgedaan. Om derwille van zijn vr.ouw (en kinderen wees Oom hem „Biremzicht" als woning aan. De man had ©r op gerekend, alles te krijgen bij Ooms (dood; dit was hem dan .ook eerst beloofd; maar nu hij dit zoo geheel ver speeld (had, verviel hij (van kwaad tot erger. Ik geloof ook, dat de oude heer bang voor hem' werd en dat hij daarom om 'mij geschreven had. „Waar hebben ze, sinjds den dood van je Oom van geleefd?" „O, (ik ben zijn loon blijven Idoor be talen, (want ik kon toc'h niet 'zien, )dat die ©nmte vrouw en kinderen gebrek leden. Het vrouwtje wilid© het in 't eerst wel nieit jpanneimjen, Want zij bezit veel trots; m'aar nu op het laatste ginig het beter, want |toen zei ik, dat ik haar dat als kostgeld jbetaalde en dat ik Stone's werk deed. Het eigenaardige van het geval is echter, (dat Miss ,Gray mij nooit ©en cent heeft (uitbetaald, zoo min pis ze jou het reisgeld (gaf, dat ze je beloofd had. Wat dat betreft, schijnt ter jets met haar ge heugen jniet in orde te zijn!" En ihij lachte eens hartelijk. „Ik begrijp niet, hoe je daar (nu om lachen kunt!" riep Joyce, ernstig veront waardigd. „Ik vat ook niet, hoe zij zoo wezen kon. En wat moet die arme Mrs. Stone nu beginnen?" O, die is beter af, dan vóór dien tijd'. Haar vader kan het zeer goed stellen en die wil nu, dat zij Jmlet de kinderen bij hem komt wonen. Zij is zijn eenige dochter; hij had haar al eerder bij zich dankte voor de gelukwenschen en de zil veren medaille der Kamer, hem aange boden bij het 50-jarig bestaan zijner zaak de Fa. J. M. C. Pot te Tholen. Nadat ide notulen waren goedgekeurd werd van gedachten gewisseld' over het voorstel van een der leden om' een ex cursie te houden door een gedeelte van het gebied der Kamer. Na bespreking wordt vastgesteld', dat dit plan te uitvoe rig is, doCh dat het zal wor|den omge werkt tot een of meer bezoeken, die' verband houdten met onderwerpen, waar aan de Kamter in den loop van haar be staan hare aandacht heeft gewijd. Aan Ged. Staten van Zeeland is ver zocht om' het veer Stavenisse—A.J.-Pol- der niet op te heffen. RECHTZAKEN. Ter openblare terechtzitting der Arr.- ReChthank te Middelburg, Kamler voor Strafzaken, van 14 Juli, werd om. uit spraak gedaan in de zaak tegen D. P. V., ^9 jaar, landb'ouwerskneoht, wonende te Zonnemiaire. Verdachte werd wegens „een ander door bedreiging miet geweld, ge richt tegen dien ander, wederrechtelijk dwingen iets te toien" gepleegd1 op 22 Mei 1932 te Zierikzee, veroordeeld' blij verstek, tot f20 bi. s. 10 cl. h. De Offi cier van Justitie eischte ter zitting van 11 Juli 1932 dezelfde straf tegen (den verdachte. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 15 Juli w'erd o.m. behandeld de zaak tegen J. A. van D., 48 j., landbiouwersknecht, wo nende te Numansdorp, verd'acht van dief stal van twee rijwiellantaarns, respec tievelijk toebehoorende aan C. en I. de Meij, gepleegd op 4 Juli 1931 te Seroos- fcerke (SCh.) De Officier van Justitie eischte veroordeeling tót f 25 b. s. 10 d. h. De -uitspraak luidde conform. ONDERWIJS. AFSCHEID Dr. DE NOO. Zaterdagmiddag vond in 't Hotel „Van Oppen" te Zierikzee een druk be zochte redeptie plaats ter gelegenheid van het vertrek van Dr. H. de Noo Bz., benoemJd directeur der R.H.B.S. te Vlis- singen. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik oml afscheid' van Dr. ld© Noo te nemen. Bij' deze receptie heeft de voorzitter van de commissie van toe zicht ,oip 'tM.O., 'de heer C. de Looze, Wio,orden van waardeering gesproken tot het vertrekkend hoofd der H.B.S. onder aanbieding van een bouquet aan mevr. de Noo. De heer C. O. J. Hendrikse, voor zitter der Gymh.-ver. „Olympia" sprak namens deze vereeniging en 'blood een prachtig insigne aan, terwijl de heer J. Bongertman, namens de leeraren het woord voerde en eveneens bloemen aan mlevr. de Noo aanbood. In 't „Huis van Nassau? vond Zater dagavond het afscheid van directeur en leerlingen jplaats. De ban werd geopend 'door het school- strijkjie, onder leiding van den heer La- bout, wiaarna de leerling H. P. EverWijn, dankbaar gewaagde van 'hetgeen de di recteur voor de school heeft gedaan. Hij hoopte dat Dr. ;de Noo nog vaak aan Zierikzee zal denken; leeraren en leler- lingen zullen het nog vaak aan hem doen. Nadat het muziekensemble nog een num'mer ten gehoore had gebracht, betrad Dr. J. J. Wtesterdorp Boerma het po dium. Sprekende namens allen, gewaag de hij' van de altijd levende helangsteU- ling door dien directeur voor alles wat willen hebben, als zij haar schurk van een man dan in den steek 'had gelaten. Maar dat wilde zij niet en Zij heeft haar ouders ook nooit verteld, hoe moei lijk zij 't had". Hierna praatten de jongelui wat over zichzelven. Joyce liet hem1 al die dingen zeggen, die 'niets geen belang hadden voor de buitenwereld en die mten (dan ook niet kon oververtellen,. Zoo was ide tijd hun dan ook zóó zeer omgevlogen, dat ze ten zeerste ver baasd waren, toen Mrs. Verinder aan kondigde, dat het theetijd was. Zij wenschte |den jongelui beiden jge- luk met zulk een moederlijke uitdruk king ini de loogen, dat Chris zich onwille keurig over haar heen boog en haar kuste, daar het hem op dat ©ogenblik ook onmogelijk was, iets te zeggen. Eer hij dien avonld wegging, legde hij zijn plannen bloot voor den dominéé en zijn vrouw en besloot tmet het vriende lijk, doch idringend verzoek: „Zouidt u beiden pmij misschien het on beschrijfelijk genoegen willen idoen mijn klein im'eisje zoo lang hier te houden tot ik haar kom' opeischen, om met mij mee te gaan? Dit zou. ook zoo heel handig Zijn, omdat de idominé toch wel ons huwelijk zal willen inzegenen. Ons huwe lijksreisje zal dan ook een uitstapje naar Canada zijn. Want daar moet ik m'ijQ ranch verkoopen en er mijn zaken nog regelen, zooals u weet. Ik zal trach ten het goed „Bdlytheby Hall" te koopen, dat al lang leeg staat. U heeft er toch geen bezwaar tegen, Mrs. Verin der, om' ons zoo dicht bij u te krijgen? Natuurlijk móet Joyce ook ingenomen zijn met den Hall". De bijbehoorende landerijen zijn heel goed en het is altijd een illusiie van (taij geweest, om een goed te bezitten T LICHT VAN LAUSANNE. Vele lange, bange jaren Heeft Europa reeds gezucht In Iden zelf gekozen kerker, Met gebrek aan lic'ht en lucht Dreigend-zware onweerswolken Drieven langs het firmament, Aan 't genot van rust en welvaart Was Europa gansch ontwend. Plotseling valt in Lausanne Thans een kloek en wijs besluit. Schuchter straalt nu weer het zonlicht Door de lage kerkerruit. Hopen wij dat daardoor Thans de lucht gezuiverd is, Wat een keerpunt kan beduiden In onze geschiedenis. J.S. de wereld, Zierikzee, d'e sChool, leeraren en leerlingen betrof, altijd klaar staand een of andere wensoh te vervullen. Een prachtig voorbeeld gaf de directeur steeds 'door zijn enorme werkkracht, in de eerste plaats als dir., zich wetende „da le dienaar" van d'e school. Naast het vele werk voor de school vond Dr. de Noo nog tijd' ami zich aan [die weten schap te w'ijden en promoveerde hij tot doctor in de FransChe taal en letter kunde, terwijl (hij voorts Engelsch. stu deerde. Zijn zinspreuk was: „werk zoo lang bet dag is". Als aan de school ge werkt wordt, dan is het voorbeeld van Öen (directeur daaraan niet vreemd en Wanneer de gecommitteerden steeds met lof spreken van 'de litt. econom. afd,., de z.g. afd. A., dan is zulks voor een niet gering deel aan Dr. de Noo te danken, die, dank zij zijn sterke vitaliteit, altijd is geweest: de animeerende leider. Deze erkentelijkheid meende 'men leeraren, leerlingen, oud-leerlingen, con cierge en amanuensis voor een deel om te moeten zetten in iets materieels. Daarom' hadden zij twéé fraaie leeren lauteuils aangeschaft, die Dr. ide Noo werden getoond, terwijl aan fraai album, bevattend de namten van leeraren, leer lingen, oud-leerlingen enz. den Directeur werd aangeboden. Wanneer, zoo 6 e- sloot spr., U mieneer de Noo, zich in Vlissingeri in een dezer stoelen neer vlijt, dan hoop ik dat Uw gedachten nog eens terug zullen gaan naar Zierikzee en denken zal aan hen, die U achter liet. Het ga U en Uw' gezin in Vlissingen wel (Applaus). Namens de werkende lelden van 'de muziekclub der school bood A. C. Ruijsch v. Dugteren een foto van de club aan, wiaarvoor de directeur zooveel lha(d ge daan. Hierop verkreeg de directeur bet woord. Dankbaarheid vervulde hem' aan het einde van dezen emotievollen (dag; idankbaar- in Engeland. Ik hoop, dat ik de plaats krijgen kan, want ze is ook zoo dicht bij „het Dal", waar je móeder en de kin deren dan kunnen wonen, liefste. Als wij nu in het begin van de volgende maand trouwden, dan konden we gaan mtet de boot... Wat scheelt er aan Joyce?" Dit mocht hij wel vragen, Joyce zag zeer bleek en ze móest zich vasthouden aan de tafel, zóó duizelig werd zij van idie ver-reikende en veelomvattende plan nen. Mrs. Verinder trad tusschen beide met een vriendelijkwaarschuwenden blik naar 'den jongen m'an: „Je gaat een beetje al te gauw voor ons, gewone stervelingen, Chris! Joycte móet haar moeder nog raadple gen over heel wat dingen, waarvoor zij zorgen móet, eer ze trouwen kan. Is dat niet zoo, kind?" Joyce knikte slechts, inog niet bij machte, oml al wat te zeggen. Vol berouw sloot Chris hapr in ide arm'en. „Mijn klein ding! Heb ik" je zoo ver schrikt mtet mijn dwaze voortvarendheid! Het zal niet weer gebeuren, hoor, liefste!" „Och, ik weet eigenlijk zelf niet, waar om ik zoo verschrikt ben", fluisterde zij; haar gezichtje tegen hem aanvlijend. „Maar zie je, wij zijn nog geen dag ver loofd en nu praatje al van trouwen,!" „Hoor eens, kindje, als je somS liever heelemaal niet meegaat naar Alberta, dan moet je het zeggen. Denk niet, dat ik niet iets tegen je zin zou willen doen. Ik zag zelfs wel kans, om de zaken schriftelijk te behandelen over mijn ranch daar". „O, neen(! neen!" riep zij. „Ik wil wel mtet je naar het ander eind van de werel(d gaanl Maar ik moet nog eerst beid, in de eerste plaats aan het voor bereidend comité* dat zooveel deed, waar door aan dit afsdhieid het pijnlijke goed deels wordt ontnomen. Dankbaarheid voorts aan hen, die het woord tot hem richtten, zoowel bij de receptie als hier en aan de gevers en geefsters van de fraaie cadeaux. De dankbaarheid geldt het gezamenlijke leven, dat allen samien mochten hebben in een geest van vriend schap en vertrouwen, van onbevangen heid en trouw' door leeraressen en leeraren aan den dag gelegd. Hij hoopte dat zij zullen blijven vormen een corps, dat vriendelijkheid' ontmoet door vrien delijkheid te schenken. Zeer hartelijk sprak Dr. de Noo de leerlingen toe, hen er op wijzend, dat zonder hen de school tot ondergang is gedoemd, dat zij moe ten leeren, omldat ze 'het zelf willen. Maalt, zoo zei de heer de Noo, een scherpe scheiding tusschen ide tijd van werken en de tijd van spel. Werk om te kom'en tot voldaanheid over jezelf! Spr. zou de 8 jaar in Zierikzee doorge- b'raöht, nooit vergeten, trachten een steentje bij te dragen tot verbetering ider (huisvesting van de school en uit de verte 'het wel en wee volgen van allen. De concierge en amanuensis dankte spr. ten slotte voor hun trouwe hulp. (Appla(us). Klas voor klas namen daarop de leer lingen met een handdruk afscheid van Dr. de Noo en zijn familie en 'brachten het verder deel van 'den avond in ge paste vroolijkheid door. EINDEXAMENS R.H.B.S. TE ZIERIKZEE. ZIERIKZEE, 16 Juli. Geslaagd voor de B-afd., M. J. Isfha te Oosterlanid, S. J. Geluk te Noordgouwe, C. A. Nolet te Zierikzee, C. M. v. d. Linde te Drei- schor, C. W. Ittm'ann te Brouwershaven en P. K. Hanson te Haamstede. Aan de M. T. S. te Haarlem' slaagde o.a. voor de afd'. werktuigbouwkunde, de beer P. H. Jager te Scherpenisse. wat wennen aan het idéé, dat ik nu al zoo gauw een getrouwde vrouw zal zijnl" HOOFDSTUK X. (Biies luit). ,,0', Mammie, kom toch eens mee kijken, als Ike de koeien voert; dat is zoo aller aardigst! En ik ben in 't geheel niet bang!" Mrs. Hamilton trok den kleinen jongen naar* zich toe ©n zei: „Een anderen keer, vent! Kijk, Mam mie moet een paar brieven schrijven ©n nog alle kousen stoppen, eer het donker is. Ik ben blij, dat je 't hier zoo prettig vindt. Je hebt het toch niet koud, Gor don?" „O, neen, Mammie. In de stallen is het net zoo warm', als hier in de kamer; dat koim't van den adem van de koeien, zegt Ike. En ik rn'ag hem helpen. Mams!" Met de verm'aning, om toch vooral voorzichtig te zijn, stuurde Mrs. Hamilton den kleinen jongen weg, vol dankbaar heid, dat haar Benjamin, die altijd een bijzonder zwak en leer ventje was ge weest, in dien korten tijd al zoo veel was bijgekomen. Zij zelve zag er ook heel wat beter uit; haar schoonzoon bedierf haar zóó, dat zij nog lui zou worden als ze niet op paste, zooals zijzelve verklaarde. In ieder geval ging zij nu weer een onbezorgd leven tegemoet; en, zooals dit m'eer gaat, als er ineens een tijdperk van rust intreedt: nu voelde zij eerst, hoe im'oe ze was van al wat achter haar lag. Vandaar idat ze nu ook weer op het punt was, in te sluim'eren, toen het dienstm'eisje binnen kwam met de thete. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1