Denken en Oplossen. Nummer 18. Tot een nalatenschap behooren 7 volle, 7 kalf-gevulde en 7 leege wijnvaten van gelijke grootte. Deze moeten aan de drie erfgenamen ten deel vallen, echter op dusdanige wijze, die ieder erfgenaam! evenveel wijn en eenzelfde getal vatjen krijgt, zonder dat eenigerlei bijvulling plaats vindt. Hoe moet dat geschieden? Antwoord op nummer 17. De eene auto heeft 2000 gulden ge kost; op deze verdiende de man dus 400 gulden. De andere wagen heeft 3000 gulden gekost; hierop verloor hij dus 600 gulden. Hij verloor dus 200 gulden. worden voor notificatie aangenomen. Een herhaald verzoek van C. L. van Dalen e.a. om! over te gaan tot verlaging der Personeele belasting naar den grondslag „biljarten", wordt z.h.st. afgewezen. Dhr. Stoutjesdiijk en van der Slikke gaven vooraf te kennen, dat h.i. voor een te gemoetkomende houding toch wel eenige aaanleiding bestaat, nu ide vergunnings rechten door wijziging der Drankwet zijn verhoogd. B>. en W. achtten ide verlaging vooralsnog minder igewenscht. Zoodra mogelijk zullen ze zelf een gunstig voor stel doen. Aan mej. Wed. H. Hendriks© wordt, overeenkomstig haar verzoek, een bij haar woning aan den O'. Achterweg gelgen perceeltje gemeentegrond tot wederopzegging verhuurd voor f 4 per jaar. Terzake het schrijvejn ider Gezond heidscommissie te Tholen, betreffende het bouwen van ieen eigen barak voor be smettelijke ziekten, wordt besloten nog een afwachtende houiding aan te nemen. Vervolgens vindt vaststelling plaats van den staat van oninbare posten over 1931. Naar aanleiding van de tijdelijke korting op de jaarwedden van burgemeester^, secretarissen en ontvangers, wordt mede gedeeld, dat deze reeds van 1 Maart j.l. af, dus een maand te vroeg, plaats vond- Na afloop van het jaar zal het te veel gekorte worden terugbetaald. De ver mindering, ingevolge |de Kortingswet be draagt f161. De balans en verlies- en winstrekening per 31 December j.l. van de Vereeniging van Ned. Gemeenten en der N.V. Waterl. M.ij „Tholen" zullen met de jaarverslagen bij de leden worden rondgezonden. Verder vindt medadeeling plaats, dat 1de rekening over 1930, als mede de begrootinjg voor Idit jaar, over eenkomstig |de voorgedragen cijfers', van Ged. Staten goedjgekeurid of vast gesteld zijn terugontvangen. Een vierzoek van P. den Braber e.a., om wijziging ,te willen brengen in de winkelsluitingsver ordening, wordt gerenvoyeerd naar Bi. en W., die toezeggen een gunstig voor stel te zullen doen. Bij dit punt wijst Idhr. Stout jesdijk op de schaden, welke de win keliers hebben van Ide z.g.n. 'A'liegende win kels. Indien mogelijk, wenschte hij wel1, idat daartegen maatregelen worden genomen. De voorzitter zegt toe, dat B*. en W. die aangelegenheid gaarne zullen overwegen. Daarna sluiting. SCHERPENISSE. De collecte voor het helden der zeefonds „Dorus Rijkers", heeft netto opgebracht f37. NIEUW-VOSMEER. In de gehoulden vergadering van ingelanden der polders van Nieuw-Vosmeer zijn ter sprake ge bracht de- onregelmatigheden bij die pol ders van Nieuw-Vosmeer, gepleegd 'door den gewezen secretaris-penningmeester, den heer v. d. W. In deze vergadering deelde het bestuur mee, dat er in totaal een kastekort van f 10.973 was. Be heer Heerma van Vos uit Roosendaal stelde een imotie voor, waarin te kennen werd gegeven, dat het polderbestuur in hoog© mate is tekort geschoten; in het toezicht pp het beheer, en besloten om' het pol derbestuur persoonlijk aansprakelijk te fetellen voor het eventueel© tekort uit dit wanbeheer ontstaan. Na langdurig debat besloot (de heer Heerma van Vos de m'otie op te schor ten, totdat volkomen was komen vast te staan, dat hier het zuivere tekort van den gewezen secretaris-penningmeester wettelijk was kom'en vast te staan. Besloten werd goed te keuren het voorstel van het bestuur om1 beslag te leggen op alle roerende en onroerende goederen. Uit de debatten bleek, dat de heer v. d. W. bij zijn aanstelling geen borgtocht had gesteld'. Ook werd de mogelijkheid nog be sproken om te trachten beslag te leggen op het pensioen, dat de heer v. ld. W. geniet als burgemeester-secretaris der ge meente Nieuw-Vosmeer. Aan het einde van de vergadering werd op voorstel van mr. v. Hasselt uit Bergen-op-Zoom besloten om' aan den heer v. d. W. 'oneervol ontslag te verleenen. Mocht later blijken, dat alles op een vergissing be rustte, dan zal men hem alsnog eervol 'ontslag verleenen. Dit voorstel werd aan genomen met 168 tegen 43 stemmen, waarvan 3 blanco ien 2 onthoudingen. AANBESTEDINGEN. SCHERPENISSE. Door de firma Gebc. Hartog is aangenomen de levering van een partij zwavelzure ammoniak a f3.80 per 100 K.G., levering Februari 1933, ONDERWIJS. HAAMSTEDE. Bij het Federatief exa men van het Nederl. Instituut van Accoun tants te Amsterdam', slaagde voor (die onderdeeien Techniek van den HancLel en Financiëele Rekenkunde, dhr. D. J, Brandenburg, geboortig alhier. De heer P. J. Vink te Noordgouw?, EXAMEN WEL EN WEE. De jaarlijk'sche examieaiidans Gaat aanstonds weer beginnen. De „dajnsers" |doen gedwongen mee, Met zeer verwarde zinnen. Eén groep komt over d'afgrond heen En krijgt de buit te pakken. Een andere groep raakt uit den strijd En moet noodwendig „zakken". De voorbereiding voor dien „dans" Gaat boven veler krachten, Ze kost den candidaten heel Wat slapelooze Inachten. De hersens worden volgepropt Met allerhande zaken Die na 't examen - zijn bestemd Om gauw weer kwijt te raken. En telken jare komt die strijd, De strijd' omf het diploma. Precies als in den ouden tijd Van Opa en van Om'a. 't Examenspook (waart rond op school En fdringt de huizen binnen, Daar richt het 'vaak verwoesting aan In tal van huisgezinnen. De jaarlijksche examlendans Gaat aanstonds weer beginnen. De dansers (doen gedwongen mee Met zeer verwarde {zinnen. Voior ihen die (zakken is een troost Ini 't (nuchtere feit gelegen Dat zij, 'die 't diepste zijn gezakt, Vaak 't hopgste 'zijn gestegen J.S. slaagde te Amsterdam voor Econ. Ge schiedenis. De heer J. A. Goedegebuure te St.- Annaland slaagde dezer 'dagen voor de acte L.O. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Juni. Kerkwerve. 3 ure, de heer K. Creutsberg, caud. t. d. H. Dienst te IJmuiden. Serooskerke. 10 30 ure, dhr. K. Creuts berg, cand. t. d. H. Dienst te IJmuiden. Burgh. 9.30 ure, ds. Sarraber. Renesse. 10.30 ure, ds. Klaar en 12.30 ure Zondagschool. Evangelisatie. 8 ure, ds. Kentie. Noordwelle. 12.30 ure, Zondagschool en 8 ure, ds. Klaar. Haamstede. 10.30 ure, ds. Kentie (Extra- coll. restauratie voor de kerk). Geref. kerk 10.30 en 4 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 10-30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 9.30 ure. ds» Boschloo. Geref. kerk. 9 30, 2.30 en 7 ure, ds. v. Tol van Sliedrecht (7 ure speciaal voor de Jongel - vereeniging). Brouwershaven. 10.30 ure, ds. Drost Geref. kerk. 10.30, Leesdienst en 3 30 ure, ds. Hoek van Zonnemaire. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. Rujjsch van Dugteren. Geref. kerk. 10.30, ds. Hoek en 3 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griet- Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. Pjjnacker Hordjjk (Extra-coll. voor den V. P. R. O.) Nieuwerkerk. 9.30, ds. Voors (Orgelcoll) en 5 ure, ds. Gerritsen (OrgelcollUitzending per Radio. Geref. kerk. 9.30 en 2, Leesdienst; 6 ure, ds. Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Heuzeveldt van Nieuwerkerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remyn. Sirjansland. 3 ure, dr. Weeda (Orgel-coll.) Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 10 en 5 ure, As, Unger. Geref; gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. kerk. 10, 3 en 6.30 ure, dhr, Blaak van St.-Philipsland, A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St -Filipsland- 10.30, Leeskerk en 3 ure. ds. Waardenburg Oud-Geref. kerk. 10, 3 en 6 30 ure, ds. Boone (Doopsbed) Tholen. 10, ds. de Bres en 2.30 ure, ds. Wolfenberger. Geref. kerk 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 10, 2 30 en 6.30 ure, Leeskerk. Vrge Geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Baaij. St.-Maartensdijk. 10.30, Leesdienst en 3 ure, d>. de Bres. Oud-Geref. gem. 10.30, 3 en 6 30 ure, Leesdienst. Oud-Vossemoer. 10.30, ds. de Gidts en 8 ure, Leesdienst. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. de Gidts. Geref. kerk. 10.30 en 3, dhr. de Vries7 ure, Leeskerk. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scherpenl88e. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman. Geref. gem. 10 30, 3 en 7 ure de heer Honkoop van Rotterdam. Stavenisse. 10.30 en 6 ure, ds. Moerman (In beide diensten coll. voor het ziekenfonds) Donderdag 30 Juni. 410 ure, ds. Moerman (Huwelijksbevestiging). Oud-Geref. kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk, St.-Annaland. 10 30, Leeskerk en 3 ure, ds. Wolfenberger. Geref. gem. 10-30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VEIL Een groot gedeelte van de Mexi- caansche stad Cuyutlan is door een spring vloed, die van een aardbe ving vergezeld' ging, verzwolgen. Men gelooft 'dat vele levens zijn verloren ge gaan. Dertig lijken zijn reeds opgevischt. Gro,ot© sChade is langs de geheele Zuid westelijke kust aangericht. Ook Manza- nillo en Colima tóbben veel geledien. In ide haven Tsjifoe (China) is cholera uitgebroken. 67 gevallen zijn geconsta teerd', waarvan 6 een doodelij'k verloop hadden. Volgens een Russisch bericht uit Sjanghai is ook (daar ter stede in de Ohineezenwijk cholera uitgebroken. Tot dusverre zijn 120 personen door de ziekte aangetast. Ook te Tientsin ,'heeft de ziekte slachtoffers gemtaakt. De „Star" meldt, dat het gelukt is op de Cocoseilanden den grooten schat te vinden, die reeds d!oor vele expedities was gezocht. De waardie van deze schat zou ongeveer 150 millioem gulden (bedragen en bestaan uit waardevolle voorwerpen, die door rijke personen tijdens de Peruaansche re volutie van 1863 daar waren begraven. Verscheidene vulkanen in den Andes zijn opnieuw in werking getreden. Een groot gedeelte van Argentinië, van den voet van den Andes tot aan de kust, heeft weer te lijden onder een dichten aschregen. Op sommige plaatsen ligt de asch verscheidene centimeters hoog. Ook te Buenos Aires is een lichte asch- regen gevallen. Op andere plaatsen zijn de aschwolken zóó 'dicht, dat overdag het kunstlicht moet worden opgestoken. TOLMRAMMNo DE KONINGIN MET VACANTIE. Apel doorn (V.D.) H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana zijn Vrijdagmorgen per trein van het Loo naar het buitenland vertrokken. Zij zullen zich eerst eenigen tijd in den Harz in Duitschland ophou den en denken eind Juli in ons land terug t£ keeren. UITSPRAAK VERDUISTERING f 60.000. Amsterdam (V.D.) De reehtb>ank wees he den vonnis in de strafzaak tegen den 28-jarigen hulpkassier Th. J. M. Kok én zijn vriend de 23-jarige kellner J. J. M. de Haas, die zich ten nadeele van de Nederlandsch© Landbouwbank den dag voor Kerstmis 1931 met f 60.000 uit de voeten hadden gerriaakt, waarmee zij naar Frankrijk waren gevlucht. Kok haid kans gezien een aangeteekendjen brief met f 60.000, bestemd voor Eindhoven, thaChtig te worden- De rechtbank ver oordeelde den hulpkassier wegens ver duistering 2 rnlaal gepleegd en diefstal tot ©en gevangenisstraf van 2 jaar. D? kellner werd wegens het voortgezet mis drijf van opzettelijke heling veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was was resp. 2l/2 jaar en 8 maanden ge weest. Als derde verdachte in deze zaak had zich een 32-jarige kantoorlooper te verantwoorden wegens heling, subsidiair/ wegens schuldheling. Hij zou van dex hulpkassier f 5000 in ontvangst hebben genomen om het geld aan zijn vriendin te geven. Het O.M. had 6 maanden gev. str. geëischt. De rechtbank sprak dezen m an vrij. 67 j., ongeh.; 21, Cornelia Johanna Bran- denburg, 68 j., echtg. J. Overbeeke. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Gaarne opname van onderstaande, waarvoor -bij voorbaat mijn dank. In het verslag van de gemeenteraads vergadering van Brouwershaven van 9 Ju.ii, opgenomen in Uw blad d.d. 15 Juni, kómt iets voor over de havenver- lichting, 'twelk door z'n beknoptheid m.i. wel een verkeerde voorstelling geeft en waar het (mij persoonlijk aangaat, acht ik mij verplicht dit hier nader toe te lichten. Daar er hier geen enkele lantaarn brandt en ik een redelijke havenver- lichting voor de visscherij' van groot belang acht, waar pl.m1. 50 menschen btelang bij hebben, had ik het gemeente- stuur om deze verlichting verzocht, de bediening ervan geheel op m'ijn kosten en voor m'ijn rekening nemende. Dit was echter B. en W. niet vol doende daar deze het o,ok nog mijn plicht achtten nog de verantwoording pf met andere w'oorden het onderhoud van het voor deze verlichting noodige ma terieel op mij te nemen. 't Gevolg hiervan m'ijn schrijven, het welk in zijn geheel hier volgt: Ed.Achtbare Heeren, Naar aanleiding van de besprekingen van hedenavond gevoel ik 'mij ver plicht mijn aanbod om de havenver- lichting kosteloos het geheele jaar te bedienen in te trekken; daarmee heb ik dan de volle zekerheid geen ver antwoording te dragen. Hoogachtend, J. Waar de kosten van deze havenver lichting zeer miniem' waren, daar palen en lantaarns reeds eenige jaren terug ge plaatst Zijn ter verlichting der haven gedurende de bietencampagnes en ik de idiée van den burgemeester niet deel dat deze zaak geen gemeentebelang is, daar de visscherij' en al Wat er aan verbonden is, hierm'ee niet staat of valt, achtte ik het mijn plicht deze zaak on der oogen te brengen van hetzelfde pu bliek, Idat het raaldsverslag gelezen kan hebben. U, M. de R., nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Brouwershaven, 18 Juni 1932. C. JANSEN. BURGERLIJKE STANDEN. Over ide ïriaand Mei. BRUINISSE. Geboren: 21, Willem, z. van J. Kik en C. Kik. Overleden: 5, Sijke Westra, 30 j., echt- genoote van J. J. Kloet; 8, Marina Bal, 70 j., wed. van St. Jum'elet21, Marinus Ha ge, 55 j., echtg. van J. de W,aal; 29, Joha'nnis Bal, 88 wedn. van C. v. d. Zande. Levenloos aangegeven: 22, Een kind van J. A. Kik en M. Jumelet. gPORTo KORFBAL. Vriendschappelijk. Dreischor, 22 Juni. D.O.S. III—Advendo I: 0-2. KORFBAL S.D.K.B'. 22 Juni. 4e klasse. Zierikzee: Rust Roest IV—Olym'pia V: 1—1. 23 Jujii. Ie klasse. Zierikzee: Rust Roest I—Excelsior 1:1—4. VOETBAL. C.V.V. I (Capelle)—Velocitas I (Zie rikzee): 1—2. Dreischor. D.F.C. I (Bruinisse)—Volhar ding I: 3—0. Mevo I—Unitas I: 7_3. ding I: 3—0. ZIERIKZEE. ;Postduivenver. „Prins Hen drik". Prijsvlucht Oleans, 490 jK.M. Zon dag: le prijs, C. v. Aken, 19.9.53 u,; 2e pr., J. Dalebo.ut, 19.14.12 u. Maandag: 3e pr. J. Daleb'out, 8.48.47 u.; 4e pr. H. Pa'd- m'os 10.35.3 ju. ZEETIJPTOm ZIERIKZEE, 21 Juni. Uitgeklaard: Mo torboot „Prowess'', kapt. G. Douglas, le dig naar Yarmouth. KABKTBEBICHTEN. Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 22 Jupi. Aardbeien 13—21suikerb|oonen 48, princesseboonen 67, doperwten 17, toma ten 33 cent per K.G.; sla f 1,50—f2,10, bloemkool f5—f9 per 100 stuks. Veiling van 23 Juni. Peulen 6; aardbeien 13—17; postelein 6—7; per k.g.; sla f2 per 100 stuks;; wortels f 10—12; per 100 blos. Veiling van 23 Juni. GROOTE VEILING. Kipei f2.30; kleine f2.10. KLEINE VEILING. Eendei f2.50—2.80; boter f 0.54—0.68. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Géboren: 17, Jozina, d. van J. M. Mul ler en Th. Verhoek; 18, Willem, z. van A. van Beveren en M. den Haan. Overleden: 17, Johanna van de Velde, Hoogste blarometerst. 770.9 te Valentia. Laagste 753.7 te Seydisfjord Verwacht tot den avond van 25 Juni: In het noorden matige, in het zuiden zwakke tot mlatige, noordwestelijke tot westelijke wind, half- tot zwaar bewolkt of toetrokken, in het zuidien weinig of gieten; in het noordten meer kans op regen, weinig verandering in tempera tuur. Fietsers licht op: Van 24—25 Juni van 9.54—4.11. 25—26 9.54—4.11 26—27 9.54—4.12. Apot heken. Zondag 26 Juni is de apotheek-de Looze na 2 uur geopend. ADVERTEWTltW. Met blijdschap geven wij kennis van de Geboorte onzer Dochter, CORNELIA. Haaiiristede, 22 Juni 1932. H. VAN 'T VEER. J. VAN 'T VEER-Leeuwe. VERLOOFD: EDDY VAN DER VLIET •met A,. M. EVERHARD VOS. Zierikzee, Oude Haven A 345;. Tijdelijk adres: Amsterdam, Richard Holstraat 2. Amsterdam1, Prinsengracht 1041. Ontvangdag: Zaterdag 2 Juli a.s., van 151/2-17 uur. ONDERTROUWD: L. v. d. WEKKEN Cz. en L. C. BERREVOETS -Ld. Kerkwerve. Zierikzee. Huwelijksvoltrekking D.V. 6 Juli 1932, In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: P. J. ZONRUITER en W. TUINENBURG. Gouda, Gouwe 20, Moordrecht, Molenstraat, 22 Juni 1932. Toekomstig adres: F. W. Reitzstraat 30, Gouda. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, in het Ziekenhuis „Eudokia", na een ernstige operatie en kort stondig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer Jacobus Marinas Zachnriasse, Weduwnaar van Gerarda Jaooba Koert, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Stavenisse, 22 Juni 1932. H. W. ZACHARIASSE. J ZACHARIASSE—Matthijsse en Kinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzent lieven Man en Vader, (dien Heer JOB v. |d. ZANDE, betuigen wij onzen Wrpe\- lijken tdank. Nieuwerkerk, '24 Juni 1932. Uit aller maarn, C. J. v. d. ZANDE—van Oeveren. Voor Ide vele blijken van belangstelling, ontvangen bij het overlijden van onzen geachten Zwager, iden Heer JOB v. (dl. ZANDE, betuigen wij onzen weigenteen- dopn )d!ank. Nieuwerkerk, 24 Juni 1932. Uit aller fnaam', W. H. VAN OEVEREN. Voor de zeer vele blijken' van deel neming en hartelijk medeleven, onder vonden na het overlijden van onze ge liefde Móéder, Wed. L. PADMOS—'de Jonge, betuigen wij /onzen welgemteendm dayik. Duivemdijke, Juni 1932(. FAMILIE PADMOS. Voor idie vele blijken van deelneming. Ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuf. BELIA HAGE, Weduwe van den heer J. Noom, betuigt bndiergeteekende mede namens de fa milie, hartelijk dank. St.-Maartefnsdijk, 24 Juni 1982. N. NOOM JOHz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2