Zierikzeesche Nieuwsbode BEZUINIGING? BLUE BAND VERSCH GEKARND 25 CTS abonnement: ADVERTENTiEN Woensdag 22 Juni 1932, z.er.kzeesche;,courant. z - PER HALF POND inzending Advertentiën p. c. lindhout, DIENSTPLICHT. Uitkeeringen Crisis-Zuivelwet 1932. binnenland. Schatten van Schoonheid Prijs p. 3 maanden 'f 1.50, franco p. post 1.80. Voor het bultenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 187677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. UitarlIJk 10 inr op du dag uitgaaf ZIJ, dia zich van af heden np nns blad abnnnearen, nntvangen da tot 1 Juli a.a. varachljnande nummert gratis. OUD-VOSMEER. In bovengenoemde gemeente is als agemt voor ons blad aangesteld, de heer die zich gaarne, belast met het aanne men van advertentiën en abonnementen. Wentchen omtrent inlijving. De ingeschrevenen voor den dienst plicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds blij de keuring hielbben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, hébben tot 15 Juli gele genheid, hun voorkeur op te geven aan den commandant van 'het indeelingsdis- trict. Het verdient in het algemeen aan beveling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot of ficier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keu ring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aan wijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken ,zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoeldle bijzondere aanwijzingen hebben voorna melijk betrekking op vervroegde inlij ving, indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve-officier-waarnemer hij de lucht-» vaartafdeeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. Zierikzee, 21 Juni 1932. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. ingevolge artikel 22 der crisis-zuivel- w'et 1932 zullen aan melkveehouders gé- durende ten hoogste drie weken uitkee ringen kunnen worden verstrekt, bere kend naar een bedrag van f 0.75 per melkgevende koe per week (dus droog staande dieren niet mede te rekenen). Alle melkveehouders, idie aanspraak maken op deze uitkeering, worden op geroepen om ter gemeente-secretarie op gaaf te doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende melk gevende koeien, en wel: op 23 Juni 1932, van des voormiddags 9 uur tot ides namiddags 1 uur en 's na middags van 2—4,30 uur; op 24 Juni 1932, van des voormiddags 9 uur tot ides namiddags 1 uur en 's na middags van 2—4,30 uur; op 25 Juni 1932 van des voormid dags 9 uur tot des namiddags 12.30 uur. Daarbij zal onder meer ook opgaaf moeten worden verstrekt van de melk productie in de week van 12 tot en met 18 Juni 1932 en van de jaarproduc tie van den veestapel in 1931. Uitbetaling zal plaats hebben ter ge meente-secretarie terstond na de aan gifte. Zierikzee, 20 Juni 1932. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. NEDERLANDSCH-BELGISCHE HANDELSBETREKKINGEN. De vertegenwoordigers der Nederland- sche, Belgische en Luxemburgsche regee ringen hebben te Ouéhy, na overleg met ide betrokken ministers van buitenlandsche zaken, een conventie geparafeerd voor de wederkeerige en geleidelijk voort gaande verlaging van de econo|mische slagboomen, welke conventie zij onver wijld aan hun betrokken regeeringien ter definitieve goédkeuring zullen voorleg gen'. De conventie is gebaseerd op begin selen, welke bij verschillende gelegen heden door iden Volkenbond zijn gefor- imiuleerd. De voordeelen, welke zij toe kent, blijven gereserveerd voor de staten die er aam deelnemlen. De conventie staat open voor alle staten. Zij verbinden zich in hun weder keerige betrekkingen geen (nieuwe rech ten in het /leven te roepen en om! door een jaarlijksche vermindering van 10 pet. over te gaan tot de verlaging der be staande rechten tot aan een zeker peil. Zij verbinden zich bovendien onder elkander geen enkele /nieuwe maatregel van beperking der (in- of uitvoeren toe te passen, behoudjens lin speciale, be paalde gevallen. OPHEFFING KANTOREN DER DIRECTE BELASTINGEN EN ACCIJNZEN. De minister van financiën heeft goed gevonden en verstaan: met ingang van 1 September, le. op te heffen de kantoren der directe belastingen en acoijnzen te St.- Maartensdijk en Brouwershaven; 2e. de gemeenten St.-M.'dijk, Seherpe- inisse, St.-Annaland en Stavenisse te voe gen bij 't kantoor der directe belastingen en accijnzen te Tholen; de gemeenten Brouwershaven, Zonnemaire, Duivendijke, Burgh, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Noordwelle en Renesse 'b.ij het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zierikzee. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 21 Juni. Het nieu w-benoemde lid de heer Langmian (vaeature-Schokking) werdt bin nengeleid en legt in de handen van den voorzitter de vereischte eedein af. De voorzitter stelt voor op de agenda na het wetsontwerp opheffing van de gemeente Cromvoirt verscheidene wets ontwerpen in te lasschien, waaronder de contingenteeringswetsontwerpen (betref fende rijwielbanden en porcelein en aar dewerk en de behartiging van de natio nale scbeepvaarfbelangen. AldUs wordt besloten. Voortgezet wordt de behande ling van de interpellatie-Kupers over de blesluiten der regeering en haar voorne men aangaande de arbeidsvoorwaarden in, en de inkrimping van Werkverschaf fingen, de verlaging van de steunnormCn voor de werkelooze arbeiders, |de ver deeling van ide kostein van de werkloos heidsvoorzieningen tusschen rijk en ge meenten iem de bevordering van woning- fbouw en andjere imlid|d|elen, welke tot werkverruiming kunnen strekken. Bdj deze interpellatie worden tevens de 'beide moties-Kupers behandeld. Dhr. Hermans (R.-K.) vestigt ide aan dacht (op ide vlucht maar het buitenland, waartoe verschillende industrieën ge dwongen zijm. De beschikbare (middelen tot werkbehoud im!oete|n worden toege past. Invoering van credietverleenimg voor de bouwnijverheid laat reeds te lang op zich wachten. De exportcredietemimloe- tem 'niet worden verstrekt op voorwaar den, welke het onmogelijk imaken er ge bruik van te maken. Voorts moet het be schikbare werk zooveel mogelijk ovier de arbeiders worden verdeeld. De werk tijd moet worden verkort, maar daarbij moet verhooging van de productiekosten worden voorkomen Idoor een betrekkelijke loonsverlaging, doch ide arbeiders mogen in/iet alleen de lasten (dragen. Voor die oplossing van dit vraagstuk late de re- geering de commissie-Kan herleven, wel ke helaas tot nu toe mislukt is. De aahdacht verdient de aanwezigheid van een groot aantal buitenlandsche ar beiders ini ons land. (De zitting duurt voort). sluimeren in Uw huid. Gelaatsmaseage met Purol wekt ze tot nieuw leven Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ottube 80 ct Alleen bij Apoth. en Drogisten. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Met ingang van 20 Juni j.l. iis de Surnumerair de heer J. L. v. Veeren tijdelijk werkzaam gesteld aan de inspectie der directe belastingen enz. alhier. Het Comité voor Schouwen en Dui- veland van (de Ned'. Chr. Radio-Vereeni- glng vergaderde vorige week in 't „Huis van Nassau", waarop 's avonds ]de alge- meene ledenvergadering volgde. De ver gadering stond onider leiding van den Voorzitter den heer W. J. van Schelven die ide leden welkom heette en speciaal een hartelijk woord van welkom richtte tot den heer Rensen, propagandist (dier N.C.R.V. te Biennekom. Hierna werd de agenda afgewerkt. Deze wees o.a. aan: benoeming van twee leden van het comité, wegens het vertrek van dien heer De Bruine te Brouwershaven en den heer B-. C. idie Mul te Zierikzee. In ide plaats van den secretaris, )den heer de Mul, werd gekozen de heer Baas, terwijl Mevr. Bunschoten te Zonnemaire in de plaats van ;den heer de Bruine werd gekozen. Tevens werd' het comité uitgebreid! rnlet enkele leden n.m. Ide h.h. C. W. den Boer te Duivendijke, N. J. Spoormaker te Scharendijke, W. Lemson Jr. te Kerkwerve, J. Lemson te Renesse. Na afhandeling der agenda werd met algemieene instemming een voorstel aan genomen, om in Augustus a.s. een auto tocht te organiseeren voor leden ter be zichtiging van den Zender te Huizen en van de Studio idier N.C.R.V. te Hilversum. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Rensen, die in een lezing een duidelijke uiteenzetting gaf pmltrent het doel der N.C.R.V. Van de gelégenheijd tot 't stellen van vragen werd door verschillenjde leden een dankbaar gebruik gemaakt. Niets meer aan ide orde zijnde, sloot de voor zitter, |na iden heer Rensen bedankt te hebben voor z'n leerzaam onderwerp en de léden' voor hun opkomst, de ver gadering. Op de voordracht voor Algemeen Waterbouwkundig Opzichter van den Anna-Paulowha-poldcr mét standplaats van EWijcksluis komt als No. 1 voor de Heer I. Taillie, opzichter bij het Water schap „Schouwen", distr. Zuidhoek—Bor- rendamme. Voor deze betrekking waren ruimi 300 sollicitanten. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, waar in rnlet den voorzitter 11 leden tegen woordig waren, werd het schrijven van het Ministerie van Binnenl. Zaken, be treffende Idle barakbouw bij het Zieken huis te Noiordgouwe voor kennisgeving aangenomen en er geen bezwaar tegen gem'aakt de in 1927 voor den tijd van 10 jaren verleemde subsidie aid 10 cent per inwoner per jaar te handhaven. Als antwoord op een schrijven van P. J. SchuUing, om! ontslag als bode-concierge m!et ingang! van 1 September a.s., met verzoek aan B<. en W., een voorstel bij den Raad te doen hem1 een jaarlijksche tpelag.e boven zijn pensioen te geven hadden Bi en W. medegedeeld, dat zij met geneden zijn dien raad voor te stellen een jaarlijksche toelage te verleenen, doch wel genëg\sn zijn hem nog een jaar lan ger in\ dienst te houden, waardoor het pensioen grooter wordt. Schulling had hierop geantwoord, idat hij zijn betrek king nog wel Jtot 1 September 1933 wil blijven vervullen, maar na heit neerleggen van zijn functie jde vrijheid zal nemen, den Raad om! een toelage te verzoeken. Na eendge discussie ging de Raad m'. a. s. (mét het idee van\ B\. en W. accoord. Die Minister van Binnenl. Zaken bericht in een schrijven aan iden Raad, dat de génieente niet in dei termen valt oni er afwijking van art. 1 van de Winkelslui tingswet gedurende iden Zomertijd voor toe te passen, en daarom de gewijzigde verordening niet, tot goedkeuring aandien Kroon is voorgedragen. Aangenomen werden m. a. s. de voor stellen van B. en W. om' voor de Ver. Volkswoningen" f 177,40 (exploitatie- j verlies 1931-'32) beschikbaar te stellen 1 en het onderaandeel ad f500 in de N.V. P.Z-E.M. vol te storten, benevens dat inzake pachtverlaging J. Stoutjesdijk jen eveneens mi a. s. vastgesteld de verorde- i npig, regelende de ieischen van benoem baarheid. van onbezoldigde gemeente- j vëfdwachters. I Over het verzoek van J. Prins te Yer- i seke, om restitutie van een door hem betaalde pachtsom van een perceel bui tengrond 'in ide Oosterschelde, ontspon zich een historisch |Cn juridisch getint debat, idioch het afwijzend voorstel van B. en W. werd ook m. a. s. aangenomen, Zoo ook het verzoek van' Ged. Staten ojm! de bijdrage aan de provincie voor onderhoud! havenkanaal en zwaaiplaats van f 1000 op 1500 te brengen. Tot lid der Commissie tot wering van School verzuim werd benoemd' ide heer M. Pol- denmans. Een begrootingswijziging weitd imla.s. goedgekeurd en nadat de voorz. den stand tder werkloosheid in deze ge meente had uiteengezet, werd Ide ver gadering gesloten. (Uitgebreid verslag volgt). Men schrijft ons jdid. 17 Juni: a/b. van het Rijkjg-Politie waéhtschip „Ram!- ses", liggende Yersekebank Zaterdagavond j.l., |omstreeks 7 uur, zagen wij in de verte, uit de richting Tholen iets zweven in de lucht; gauw die kijker er bij em tot onze vreugde beimlerkten wij, dat het de „Graf Zeppe lin" was. De kleur was licht grijs en het was een mooi gezicht tegen de grauwe lucht. Wij hoorden geen geronk van mo toren en waren van jmeening, dat het op halve kracht ging. De Zepp zweefde over dé boven O.-séhelde en zette toen koers naar Bergen-op-Zoom, waarna hij daar over de stad verder naar 't Oosten ging. Het was voor ons een zeldzaam kwartiertje, te meer, daar wij hier niet gewioon zijn om iets bijzonders te zien. Scheepvaart is hier jb'ijna niet, maar uitsluitend oestervissehers. Gaarne verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie waarin de Heer v d. Yen, exploitant van „De Schouwache Boer" te Haamstede, kennis geeft dat aldaar as Zondag 26 Juni, een Zomerconcert wordt gegeven door het Harmoniegezelschap „Kunst en Eer". Bij gunstig weer zullen onge twijfeld velen door een bezoek aan de „Sohouwsche Boer" blijk geven deze attractie op prijs te stellen. Moge bet bezoek van dien aard zijn dat nog veel dergelijke eonoerten volgen HAAMSTEDE. Vergadering van den Gemeenteraad gehouden op Vrijldag 17 Juni. Aanwezig alle leden. In zijn ope ningswoord zegt ide voorzitter, Jhr. R. Roëll, dat het hem' een behoefte is van af ideze plaats -een eerbiedige hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen dlhr. A. Gilijamise, Iden zoo plotseling overleden wethouder, idie in het 18-jarig tijdvak zijner werkzaamheden 'zooveel in 't belang der gemeente Haamstede heeft gedaan. Daarna verzocht hij iden léden van hun zetels op te staan en Izwijgend een oogenblik te herdjenken. Als nu volgt onderzoek der geloofsbrieven enz. van dhr. P. L. Vis (V.Bi.) benoemd verklaard als Raadslid in de vacature wijlen dhr. A. Gilijamse. De commissie van onder zoek bestaande uit Ide heeren Belle, Dijk man len den Haan, verklaart de beschei den dn orde, waarop dhr. Vis als Raads lid wordt toegelaten. Na aflegging van zuiverings- en ambtseed volgt installatie De voorzitter wenscht dhr. Vis geluk en hoopt, dat deze lang in 't belang jder gemeente werkzaam moge zijn. Dhr. Vis dankt voor het hem toegésprokene, jde verzekering gevende zooveel mogelijk zonder aanziens |des persoons Ide ge meentebelangen te zullen behartigen. Biij de nu volgende wethouldiersverkiezing worden op dhr. P. L. Vis (V.Bi.) 5 en op dhr. J. Braam! (C.-H.) 1 stem uitge bracht (1 stem blanco), zoodat idhr. Vis als zoodanig is benoemd. De voorzitter wenscht hem' ook met deze benoeming, die ldhr. Vis verklaart aan te nemen, geluk. Dhr. Vis ontveinst zich de moei lijkheid zijner taak niet, vooral in dezen tij'd, waarin zooveel van het college van B|. en W. gevergd wordt, te meer daar zijn voorganger in de gemeentezaken J doorkneed was en het moeilijk zal zijn diens voetsporen te volgen. Hij dankt de heeren voor het in hem gestelde ver- trouwen, vraagt aller medewerking én zal trachten zijn taak zoo goed mogelijk te vervullen. De voorzitter doet eenige mededeelingen omtrent den dienst Rot terdam-Haamstede-Vlissingen der K.L.M., die in Mei, de jongunstigste maand, nog 151 passagiers vervoerde, de uitgave van haren folder met omschrijving der om geving, enz. De brandweerkosten voor de motorspuit hebben voor Haamstede f 41 bedragen, voor de aangesloten ge- j meenten naar evenredigheid. In verband met het ingekomen schoolartsen-rapport betuigt dhr. den Haan 'zijn waarjdieering J voor deze zaak ook voor het werk jd'er wijkverpleegster Mej. Duviekot voor de schoolkinderen. De voorzitter geeft lec tuur van een schrijven der P.Z.E.M., in houdende, dat ide (aparte) garantie voor uitbreiding van het electrisch net rich- ting vuurtoren voor de gemeente op f400 1 per jaar komt, met |den aanleg zal zoo j spoéd/g mogelijk begonnen worden. Dhr, Bjlom stelt voor belangrijke punten voor de omvraag tijdig ter kennis te brengen van Bi. en W., waarmee de Raald een stemmig accoord ,gaat. Op verzoek van den Pensioenraad wordt im.a.st. besloten tot intrekking der pensioengron'dlslagen van Bi. M. v. d. Velde en J. Verton Cz<, resp. voor gemeentehuis- en schoolonder- houd, waarna vaststelling van jaarwedde 1 en pensioengrondslag van den gemleente- j secretaris volgt. Op een verzoek van A. Prince om1 verbetering van de straat aan den Achterweg, wordt pp voorstel j van Bi. en W. (herbestrating met bestaand materiaal) m.a.st. gunstig beschikt. Op ingekomen verzoek van Ged. Staten ter herziening 'der zekerheidsstelling idoor den gemeente-ontvanger wordt besloten het zekerheidsbédirag te stellen op f 3800. Vastgesteld wordt een verordening als bedoeld bij art. 9, Iderde lid de Winkel sluitingswet, wat betreft de 21 dagen vallende buiten |de wettelijke regeling, de neringdoenden ten goede komende. In verband imet een schrijven van Iden Commissaris ider Koningin in Zeeland omtrent te nemen veiligheids maatregelen bij het baden in zee, deelt Ide voorzitter mede, dat hij in overleg met zijn ambtgenoot te Burgh reeds maatregelen heeft genomen. Op de strandgédeelten Westen-Schouwen (waar in ide buurt een zuurstofkoffer aanwezig is) bij Iden „Schouwschen Boer" en dien vuurtoren Wil hij paal met instruc tie, kist -met reddingskoord en boei aan gebracht zien. Ter sprake komt ook op de laatste twee stranidgeldieelten een vei lige badplaats, aan te geven idoor middel van bakeins (boompjes) met pen bord ter kennisgeving. Hiermlee gaat |de Raad accoord. Dhr. Braam is van meening, idat men nog lop verschillende plaatsen aan het strand baldgelegenhedien ombe ren kam; men kan daar toch niet pveral reddingsmateriaal van (gemeentewege aan schaffen; hij dweept niet met de aan schaffing, wel is hij voor bakens. De heer B,olle zegt, als er maar één persoon gered wordt ide kosten al beloond zijn; wethouder Iden Boer gaat hiermlee ac coord. Tot plaatsing als door den voor zitter bedoeld, wordt besloten. Bi en W. worden gemachtigd tot oproep van solli citanten voor hulp bij het handwerk- ondenvijs aan de openbare school, even als voor plaatsing van officieele berden in verband met het éénrichtingsverkeer voor auto's motoren en fietsen van- en naar Westenschouwen. In verband met het feit, dat de weg naar Westenschou wen op het provinciaal wegenplan ge bracht is, zegt idhr. Blom', dat hij het in verband met werkverschaffing, verkeers- verruiming, enz. bejammeren zou, als men nu de kans zou laten schieten. De voor zitter zegt, dat nadere bespreking in het vooruitzicht is. De heer Braam zag gaarne het hek der algemieene begraaf plaats opnieuw geverfd; hieraan zal ge volg worden gegevem; ldhr. den Haan zal een schrijven omtrent op centenheffing van de vermogensbelasting aan B. en W. inzenden. Dhr. Blom vraagt ten slotte of de veranderingen aan iden Klooster- weg met bijlevering van steen enz. ten laste der gemeentekas komen; dit werk kan toch niet in zijn geheel als werk verschaffingsobject beschouwd worden- De voorzitter zegt, dat een raadsbesluit tot betaling door jde gemeente in een der vorige vergaderingen (dhr. Blom was toen idoor ziekte afwezig) genomen is, daar het een het ander insluit. De heer Blom neemt genoegen met deze mede- deeling. Daarna sluiting. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad op 16 Juni. De heer Spits was met kennisgeving afwezig. Voorz. de burgemeester. Deze deelt mede, dat deze vergadering is belegd op verzoek van eenige leden, die een bespreking wensehten over de hun te oore gekomen plannen van den veldwachter Steenlan(d tot het bouwen van een eigen woning. Spr. geeft een uiteenzetting van de fi- nancieele zijde dezer aangelegenheid en deelt imede, dat bij de aanstelling van Steenland tot veldwachter der gemeen ten Eikerzee en Ellemeet hem Elkerzeie als standplaats is aangewezen. Hij heeft thans plan zelf een woning voor zich te doen bouwen, waartoe door hem grond is aangekocht aan de grens van Elle meet. Waar hij ook dan voldoet aan den eisch van den heer C. d. K.: te wonen in de gemeente Eikerzee, trekt spr. in twijfel of hem' dit op goede gronden kan worden Ib'elet, al valt niet le ontkennen, dat de gemeente hierdoor schade zal lijden. Uit de vergadering gaan verschillende stemmen op, die de houding van den veldwachter in dezen afkeuren. Zoowel hiet gemeentebestuur als de raad hebben te zijnen opzichte altijd een zeer welwillende houding aangeno men en zijn in den loop der jaren ver schillende verbeteringen aan de woning aangebracht, terwijl meerdere in uitzicht zijn gesteld. Gaat Steenland voor zich zelf bouwen, zal de gemeente de bestaan de woning aan anderen dienen te ver huren of te verkoopen, waarbij wellicht nog als bezwaar zal gelden, dat zich aéhter de woning de kort geleden ge bouwde arrestanten-lokalen bevinden. Zoowel bij verhuur als bij verkoop is te voorzien, dat de gemeente aanmerke lijke schade zal lijden. Op voorstel van den heer Ornée wordt met algemeene stemmen besloten zich te wenden tot den 'heer C. d. K., dezen inzonderheid die financieele zijde dezer aangelegenheid toe te lichten en hem te verzoeken dien veldwachter de bestaande gemeente-wo ning aan te wijzen als verblijf. De voor zitter brengt, naar aanleiding van deze beslissing een reeds bij voorbaat door hem ontworpen concept-schrijven ter ta fel, met den inhoud waarvan zich alle leden vereenigen. Zoo noodig zal dit schrijven nader mondeling worden toe gelicht, waartoe worden aangewezen de voorzitter en de heer Ornée. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hem door den opzichter van „Schouwen" is mee gedeeld dat de in aanleg zijnde kunst weg in de kom van Eikerzee, iets hoo- ger zal komen te liggen dan het aan grenzende dorpsplein. T-ot afvoer van water is inmiddels door Schouwen ver gunning verleend op een paar plaatsen buizen te leggen onder den weg, ter wijl toezegging is gedaan, dat, wanneer de uitkomende steen niet elders is be- noodigd, deze ter beschikking der ge meente zal worden gesteld tot het ma ken van een afvoergoot. Op voorstel van weth. Padmos wordt besloten aan Schouwen te verzoeken, bijaldien de be trokkenen ibij den hooibouw door de werkzaamheden aan den weg last zou den ondervinden bij het vervoer van hun product, het werk tijdelijk stop te zetten. Op een verzoek van J. M. Kris- telijn tot ontheffing hondenbelasting 2d3 halfjaar 1932, wordt gunstig beschikt. Daarna sluiting. NIEUWERKERK. Vrijdag 17 Juni hield de Chr. Jotnge-Vrouwenclub1 „Excelsior", leidster mevr. Gerritsen, na haar één jarig bestaan de eerste uitdeeling. Door het betrekkelijk klein aantal leden wa-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1