MIJNHARDT'S KINDERZALF ABONNEMENT: Woensdag 8 Juni 1932, zierikzeesche courant. 88ste jaargang - n0. 12320 Inzending Advertentiën BUITENLAND. feuilleton. De Rentmeester Bij Examens BINNENLAND. Uit Stad en Provlnole. Prijs p. 3 maanden 'ƒ1.50, franco p. post [ƒ1.80. Voor het buitenL per jaar [ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij* dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche 0 Nieuwsbode Dir. A. J. DE LOOZE. UKfe-iMutwr M. J. KOSTEN ADVERTENTIEN van 1—3 regels «0 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure.g Uiterlijk 10 Mrop du dag uitgilt Zij, dia zleh van af hiden op oaa blad abonnsarao, ontvangan da tot 1 Juli a.s. varachljnande nummart gratis. PRESIDENT LEBRUN's BOODSCHAP. Dinsdagmiddag zijn de Fransche Ka- mier en Senaat bijeengekomen om de boodschap aan te hooren van president Lebrun en ide regeeringsverklaring van het nieuwe Kabinet-Herriot. President Lebrun bracht in zijn bood schap allereerst hulde aan de nagedach tenis van Doumer, wiens leven een voor beeld is geweest. Daarna verklaarde hij, dat hij strikt binnen de perken van de constitutie zou arbeiden voor de eens gezindheid van alle Franschen, die door de algemeene crisis geëischt wordt. De oplossing van de financieel© vraag stukken vraagt kalmte en moed, want zij zal inspanning en nieuwe ontbering eischen. De regeering en de Kamers zul len alles in 'het werk stellen om de oude welvaart van het moederland en de ko loniën te herstellen. Frankrijk is betrokken bij zeer belang rijke internationale onderhandelingen. Als ijverig lid van den Volkenbond heeft Frankrijk toegestemd in belangrijke op offeringen, die zijn belangeloosheid en zijn wenseh naar eensgezindheid b)ewij- zen, hetgeen moet leiden tot een politiek van wederzijdschen bijstand. Maar Frank rijk zal bij die gemeenschappelijke po ging zijn wettige aandacht moeten 'be houden voor zijn veiligheid en onafhan kelijkheid en de stabiliteit van de belang rijke verplichtingen ter wille van den algemeenen vrede. Het zal medewerken om de groote beginselen van eerbied voor de geteekende verdragen en het gegeven woord geldend te maken, want dit zijn de voorwaarden voor het ver trouwen en het crediet, de bases van de welvaart. Zoo, aldus besloot Lebrun, zul len wij medewerken aan een toenemen- die en verstandig geleide herleving van de economische activiteit. DE REGEERINGSVERKLARING. In de Fransche Kamer las Herriot, die .een groote meerderheid behaalde voor zijn kabinet, 'de regeeringsverklaring voor. Nopens de buitenlandsche politiek ver klaarde Herriot, dat zijn regeering alles zal doen ter (bevordering van de poli tieke ontspanning, 'het economisch begrip en de moreele ontwapening. Wat de her stelkwestie betreft, aldus Herriot, kan Frankrijk zich niet de rechten laten ont nemen, welke niet alleen uit de verdra gen voortvloeien, doch uit de contrac- tueele overeenkomsten, welke door de goede trouw der hahdteekeningen zijn beschermd. Een wereld welke zich ont trekt aan den invloed van het recht, zal vroeg of laat vallen onder de (macht van het geweld. De Fransche regeering, wélke deze principes verdedigt is zich er van bewust geen zelfzuchtige privile gies, miaar internationale belangen te dienen. Zij is bovendien bereid over ieder voorstel en ieder initiatief te onderhan delen, dat dienstig lijkt den wereldtoe stand te verbeteren of een oprecht be grip in den zin van den vrede mogelijk te maken. In overeenstemming miet het Volkenbondsverdrag zullen wij de vei ligheid niet alleen voor ons, doch voor alle groote en kleine staten zoeken, welke naar onze overtuiging dezelfde aanspra ken hebben. Krachtige pogingen zullen ten 'minste de moreele onrust beperken. 11 Naar het Engelsch. Felicity kwam terug van haar rond gang en zei vrij boos: „Ik kam nergens Mr. Robert vinden en ik had hemi vanochtend, in 't bijl zonder, zoo graag eens willen spreken. Joyce was blij, dat Eliza zoo'n druk ken morgen voor haar bedacht haid. Het was „huiskamer-dag", en zij hielp1 stoffen en vegen, met een ijver,, of het de koelste, in plaats van ide warmste dag van den zomer was. Daarna zouden ze nog samen fraimbozenjam maken en dit was niet bepaald om op te frisschen. Maar het leek Joyce, dat geen taak haar te zwaar kon vallen, zóó gelukkig voelde zij zichl Ze gebruikten een vroeg middagmaal en ook nu weer was Felicity zeer opr geruimfd. Na tafel m'aakte Joyce zich gereed, een tweede mand frambozen onJder han den te nemien, toen Felicity zei: i,Zeg, Joy, ik wilde wel, dat je van middag eindelijk een tegenbezoek aan Mrs. Warrender ging brengen". ,1,0, Fely! Je meent het toch biet! Dat vind ik nu zoo'n vreeselijke corvéel Je weet, hoe verlegen ik mij zou voelen. :Ik zou heeiemfaal niet weten, wat ik zeggen mloest 1" „Waarom? Je kent haar toch en je hit zelf gezegd, dat het zoo'n amusant vrouwtje ia". Voor dit werk bieden wij onze mede werking aan. In dit algemeene kader is de regee ring gunstig gezind voor alle oplossin gen, zelfs als die partieel mochten zijn, welke in het licht dèr besprekingen te Genève en na een loyale vergelijking van alle meeningen, een verlichting van de militaire lasten mogelijk maken, zon der de nationale veiligheid aan te tasten, en een stap tot gelijktijdige voortschrij dende ontwapening en controle zouden vormen. Van nu af aan zal de regeering, om' aan deze poging bij te dragen, alle bezuinigingen, die zonder in onvoorzich tigheid te vervallen, mogelijk zijn, aan brengen. Tal van volken lijden en wij zijn niet onverschillig voor hun leed. De wereld' verkeert in groote onrust, maar de rust zal terugkeeren als de regeeringen de handen ineenslaan, omdat zij, evenals Wij, een geest en een toestand van vrede willen scheppen en alle krach ten dienstbaar maken aan het hooge doel, den oorlog te stellen buiten "de wet en strijdig te verklaren met het volkenrecht. DE OMWENTELING IN CHILI. Al sinds maanden kwamen uit Chili be richten die erop wezen dat de val van de regeering Montero, die eerst in Juli van het vorig jaar aan het blewind kwam', kon worden verwacht. Zondag j.l. is de bom gebarsten en na een tamelijk kalm' verloopen revolutie, die zich bin nen de 24 uur had afgespeeld, heeft de conservatieve regeering plaats gemaakt voor een nationaal-socialistische, 'die het „kapitalistische stelsel", waaraan zij ge makshalve het verval van Chili wijt, ge heel wil afschaffen, ofschoon met behoud van den particulieren eigendom. Voor dit experiment is een programma opgesteld dat een ingrijpende reorganisatie zou be- teekenen voor de geheele republiek. Toch is het van alle staten van Zuid- Amierika eigenlijk Chili, waarvan de po litieke en economische ontwikkeling, ver gelijkenderwijze gesproken, het meest ge leidelijk is gegaan, ofsohoon ook Chili de typische kenmerken van de Zuid- Amerikaansche staten bezit, die er 'de grondslagen van het staatsbestel dikwijls zoo onstandvastig maken. De voornaam ste eigenschappen, die hardnekkig ver bonden schijnen te zijn aan een staat op het Zuid-Amerikaansche vasteland zijn, politiek: de militaire dictatuur, en econo misch: da eenzijdige productiviteit en ka,- pitaalsgebrek, welk laatste euvel tot het ontstaan van sterke 'buitenlandsche in vloeden kan leiden. Da na deel en van een eenzijdige pro ductiviteit 'hebben zich in Chili geducht voelbaar gemaakt en de economische en financieel© nood die er een gevolg van was, is zelfs aanleiding geweest tot den val van president I'banez, onder wiens krachtige leiding Chili 'echter tot voor kort een politiek rustig en financieel onbezorgd bestaan leidde, in opvallende tegenstelling met andere Zuid-Amerikaan sche landen. big ft men kalm en helder, indien men vooraf Mgnhardt's Zenuwtablettenge bruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. KORTING OP SALARISSEN. Het is gebleken, dat vele gemeente besturen een (gelijksoortige regeling heb ben (getroffen als die, welke dopr het Rijk Imlet het oog op de crisisomstandig heden ten aanzien van de salarissen van de Rijksambtenaren is vastgesteld. „Jawel, maar... En het is zoo'n lange wandeling, zie je! Wel drie mijlen verf Als ik het dan eens op ©en anderen midldajg deed, als ik niet eerst zoo'n drukken ochtend, had gehad!" „Ja, als je te mloe bent, dat is wat anders. Maar ik zou het wel eng graag hebben". „Nu, dan zal ik het d'oen", sprak Joyce, gelaten. „Neem een kaartje van mij mee en zeg, dat ik niet zoo ver loopen kan. Ik vind het heel lief van je, hoor Joyce!" „Ik kan eerst nog een paar frambozen maken, Eliza", zei Joyce in 'de keuken, „want ik hoef toch niet vóór drie uur weg te gaan". „Waarvoor moet zij u, op1 een jdag als deze, zoo'n eind weg sturen?"' riep Eliza verontwaardigd. „Daar heeft ze wat mee vóór; let op mijn zeggen, 't Is goed om een zonnesteek te krijgen!!" „Het kan buiten niet warm'er zijn, dan hier in de keuken!" lachte Joytoe. „Ja, maar je begrijpt toch wel, (dat er onweer komt: het is veel te heet!" »Nu, ik hoop het maar niet; ik ben bang voor onweer!" „Dan moet je thuis blijven". „Ik wil Felicity niet boos maken". Na een tijdje begon Eliza: „Ik wou, dat wij maar weer in Wil/- minster terug waren. Is me dat hier een gesjouw. lederen druppel water van Ide bron te moeten halen! Nu, (dat kan (mij gestolen worden! Dan praten ze mij daar van die heerlijke versche eieren en raielk, zóó vanj de koe! Maar ik geef het je cadeau! In 'de stad) hebben Het is van groot belang, dat in de terminologie van de genomen raadsbe sluiten de bedoeling van de regeling duidelijk tot uitdrukking komt. Zij kan op tweeërlei wijze geschieden. In de eerste plaats) op het voetspoor van de door de regeering gevolgde methode (door middel) van een tijdelijke korting op (de salarissen, in welk geval de wödidjeni en de pensioengrondslagen naar de meening van iden Pensioenraad geen verandering ondergaan, omldat het dan alleen gaat om) een verminderde (uit betaling van de wedde; in de tweede plaats1, door een verlaging van de salarissen, tengevolge waarvan, dan ook een nadere vaststelling van Ide pensioengrondslagen moet plaatshebben. Het verdient aanbeveling, reeds ge troffen regelingen, waarbij met boven vermeld onderscheid tegen de bedoeling in geen rekening mocht zijn gehouden, alsnog te wijzigen met terugwerkende kracht tot de aanvankelijke regeling. PLATTELANDERSBOND EN HET GROENE FxvONT. In een te Utrecht gehouden gedotmbi- ineerde vergadering van de hoofdbestu ren van den Plattelandersb onld en de Nationale Boeren- en Tuinderspartij „Het Groene Front is, behoudens goedkeuring der algetmleene vergaderingen, tot fusie besloten'. Als naam van de nieuwe orga nisatie is gekozen: Nationale Boeren-, Tuiders- m Mididenstandspartij (Platte^- lajndersb'ond en Nationale Boeren- en Tuijndierspartij „Het Groene Front". ZIERIKZEE. Bij gunstig weer zal 'door „Kunst en Eer" a.s. V r ij dagavond half negen in ide tent in het Haven park het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Marsch; 2. Fantaisie uit de Opera „Der Zigeuner-Baron"; 3. Es- pana, Valse; 4. Neerlands Taptoe. Pauze. 5. Ouverture „Le Retour au Pays" van Mendelssohn; 6. Birds of the Forest, duo voor twee pistons; 7. Mosaique sur l'ope- ra „Der Freisehütz; 8. Grand tir Varié pour tubla-solo; 9. Finale. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET LUCHTVERKEER VAN EN NAAR SCHOUWEN-DUIVELAND. Vrijdag 3 Juni is te Zierikzee boven staand© vereeniging opgericht, ten doel hebbend het bevorderen van het lucht verkeer van en naar Schouwen-Duive- land in den meest uitgebreiden zin ides woords. Oprichters van deze vereeniging zijn ide leden van "net luchtvaartcomitê voor Schouwen-Duiveland. Voorzitter is de heer J. J. Cock, secr.-penningm. J. E. v. d. Broek, leden ds. S. H. J. Voors, J. C. A. Bannink, R. Gerritsen, P. A. A. Klok, allen te Zierikzee, Jhr. R. J. H. Q. RoëlI en Ir. C. J. Dussel te Haamstede. In navolging hiervan is door het intia- tief van dr. S. S. Smeding te Middel burg >een dergelijke vereeniging opge richt. BURGH. Door idihr. L. C. Bom alhier is voor het a.s. seizoen op het strand te Westenschoüwen ten gerieve (der blad- gasten een flinke 12 M. lange badtent geplaatst; verdeeld in 6 van elkander gescheiden - afdeelin'gen, die voldoende kleed- en ontkleedruinïte bieden Een uitkomst voor baders en Zwemmers, die zich ide weelde niet kunnen veroorloven er een eigen hadtent op na te houden en een mooie reclame voor ons Vreem delingenverkeer. Ongetwijfeld zal van de inrichting van dhr. Bom een dankbaar gebruik gemaakt worden. RENESSE. Vergadering van |ien ge meenteraad op Vrijdag 3 Juni. Alle lelden aanwezig. Voorzitter ide burgemeester» De voorz. deelt (mede, dat door Bi. en W. tot wij 'geen enkelen keer een onfrisch ei gehad en hoe je die lauwe, schuimende melk nu zoo lekker kunt vinden!... En, dan nu bijvoorbeeld, idat jam-maken! Wat heeft het in?.... Dat kocht je in den winkel overheerlijk en dat moet je hier maken met een hartzeer!,.. Als u er mij niet bij hielp, Miss Joyce, dan zou ik heelemaal niet weten, hoe ik het gedaan kreeg!" „En ik help igraag, Eliza! Ik heb nog heel wat van je geleerd. Het spijt mij, dat jij 't hier niet prettig vindt; mij lijkt het juist alles zoo heerlijk!" „Nu, ik moet zeggen: u ziet niet tegen een kleintje op! U zoudt een uitstekende vrouw op een hoeve zijn!" „Joyce kreeg een kleur, niet goed we tend, wat zij zeggen zou, toen de voor deur dicht geklapt werd met een slag en1 zie Felicity naar haar kamer hoorden loopen, waarna ze weer een geluid ver namen, of er een sleutel met geweld omgedraaid werd. Eliza stond op, waschte de handen en zei: ;,Er is iets niet in den haak. Ik zal maar eens gaan kijken". Het Iduurde niet lang, of zij kwam' terug en sprak: Ze wilde mij iniet binnen laten, maar ,ik hoorde, idat zij huilde. Ze hebben natuurlijk gekibbeld; dat wist ik wel!" „Wie hebben gekibbeld?" „Missie en Mr. Robert. Ik heb haar wel gewaarschuwd, dat zij te ver ging. Ze zegt, dat hij dol-jaloers is op den zender van al die dingen, die er steedis voor haar komen. Nu vanochtend heeft QtMflst hit tiuidji van Uw kladje Doot 25, Tuba 40 ct. BIJ Uw Drogist. bramdjmleester is benoemd, Idle heetr N. Beije Jz. In behandeling komt een ver zoek van |de vereeniging van N<ëd', Ge meenten, om ,als lid idier vereeniging toe te treden. De meerderheid' van B. en W. stelt voor, in dezen tijd zoo min moge lijk nieuwe uitgaven voor rekening der geméente te nemen en mitsdien op het verzoek niet in te gaan. De heer Hoo- Igenboom! acht juist in dezen tijd toe treding bijzonder gewenscht, mot het oog op te verkrijgen adviezen en den invloed idier vereeniging, inzake de vele ingrij pende maatregelen op wettelijk gebied'. Hij stelt voor als lid toe te treden. In stemtainjg gebracht, wordt dit vepwor- jpen prajet 5 tegje(n' 2 stemmen. Vóór stern ieten (do voorsteller en (de heer de Roo. Bi. en W. stellen voor, zulks naar aanlei ding van een ingekomen adres van ide vereeniging voor ziekenhuisverpleging Noordwelle en omstreken, aan (deze ve©,- eenigjng voor 1932 en 1933 een jaarlijks sche subsidie van f100 toe te kennen en 30 pCt. garantiestelling te verleenen, in eventueel© tekorten ,over die jaren. Dhr. Padmos vraagt wat er tegen is, dat een vereeniging, welke 75 pCt. van ide be volking in haar ressO(rt omvat, zich zelf helpt. De heer de Roo wijst op Ide satis- tieken van (gelijke vereenigingen in ons land, waaruit blijkt, dat deze na een tijdsverloop van 2 jaar zich konden réd den. Hij vinldt iden aangewezen weg, de contributies te verhoogen en 'de uitkee- ringen te Idoen verminderen. De heer Hoogenboom! wijst op het nut van het gemeenschappelijk doen, wat p.a. ook blijkt uit het bedrajg aan uitkeering in deze gemeente, hetwelk ide hier betaal de contributies overtreft. Volgens hem ïrioet het (gevraagde eigenlijk worden be schouwd als reserve. Persoonlijk zegt hij een voorstander van grooter gebied te zijn, daar de vereeniging te klein is, als er wat gebeurt. Nadat meerdere leden hierover het 'woord hebben gevoerd, wij zigen Bi. en W. hun voorstel in dien zin, dat alléén voor 1932 Ide gevraagde sub sidie en garantiestelling wordt verleend en de vereeniging in overweging wondt gegeven, 'de contributies te verhoogen, of de uitkeeringen lager te stellen. Dit voorstel wordt m.a.st. afgenomen. De door het burgerl. armbestuur ingezonden rekening over 1931, wondt goedgekeurd'. De jaarwedde varn [d'en secr.-penn. van het burgerl. armbestuur wordt vastge steld op f65. Tegen de heer Paldtoios. Op verzoek van een aantal winkeliers oké .gedurenide Ide maanden Juli en Aug. hun Winkels twee (uur langer te )m|og>en openhouden, dan ide Winkelsluitingswet voorschrijft, 'wondt een seizoenverordjé- ning irn. a. st. vastgesteld. Na,d|at is be sloten, een 20-tal schoolbanken te Üoen aanm'aken, met zooveel mogelijk gebruik van aanwezig materiaal, wordt |de ver gadering gesloten. SEROOSKERKE. Openb'. verg. van den gemeenteraad op Maandag 30 Mei; alle leden tegenwoordig. Onder de ingeko men stukken is een brief van de N.V. R.T.M., waarbij verzocht wordt terug te komen op het besluit tot niet-verleening van extra-subsidie over 1932. Besloten Wordt het eenmaal genomen besluit te handhaven. Vastgesteld worden de jaar wedde en pensioensgrondslag van G. A. Haringman als secretaris met ingang van 1 Mei j.l. De instructie voor den te be noemen havenmeester wlordt herzien, zoo danig jdat de 3 functies van havenmees ter, fairb'ankweger en lantaarnopsteker voortaan in één betrekking ondergebracht hij Idie boeken van Ide post aangenomen en ze zei, dat ze er hem wat mee plagen zou, ofschoon ik er nog zóó op aange drongen heb, idat zij dit niet zou doen!" „Ik (dacht, óat je nietJ graag zouldlt zien, dat ze Mi*. Stone trouwlde?" „Neen, (dat verlang ik ook niet, maar daarom! 'wil ik (nog niet, jdiat zij hem het hart breekt. Ik mag Mr. Stone veel te graag!" Dit gesprek had Joyce niet opgefrisclit Ze voelde zich dan ook' niet heel prettig, terwijl zijn zich kleedde voor haar be zoek. En behalve dat zij, schuchter van aard als zij was, zoo tegen het bezoek zelve opzag, was ze ook nog bang soms iets afbrekends van Robert Stonej te moe ten hooren. „Maar dan zal ik Mrs. Wafrren!der zeg gen, dat ik (dit liever niet weten wil", sprak ze vastberaden. Ter eer© van de gelegenheid moest ze een licht-grijs japonnetje aandoen, dat wat gekleeder was, (dan |d© eenvoudige witjes, maar ook weer zwaarder en war mer. Eer ze ging, klopte) ze nog eens bij Felicity aan en met een stem, of ze ook waarlijk gesnikt had, antwoordde die: „Ik wil je niet zien. Mijn visiteboekje ligt in mijn werkmand". Joyce ging allereerst het beschaduwde pad af, idat van de boerderij naar den hoofdweg leidlde; maar nog slechts een deel had z>ij hiervan geloopen of ze hoorde vlugge schreden achter zich aan en wist, dat idit Robert Stone was. On middellijk keerid© zij zich om, om! hem te begroeten. Maar dit was.... hij toch niet; die man ■wordt. Een verzoek van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Noordwelle en omstreken" om garantstelling voor 71/2 0/0 in ©ventueele tekorten over de jaren 1932 fen 1933 wordt ingewilligd. Op een verzoek van de vereeniging „Het zieken huis voor Schouwen en Duiveland" wordt besloten een overeenkomst met die ver eeniging aan te gaan inzake de beschik baarstelling van een barak voor besmet telijke ziekten, wat voor de gemeente per jaar 6 cent per inwoner kost, en verder om de bijdrage van 20 cent per inwoner, welke reeds enkele jaren ver leend is, tot wederopzeggens toe, met een opzeggingstermijn van 1 jaar, te blijven verleenen. Aangeboden wordt de havenrekening over het dienstjaar 1931. Vastgesteld worden een verordening tot aanwijzing van 21 dagen, waarop de bij de winkelsluitingswet bepaalde sluitings uren niet zullen gelden en een verorde ning, waarbij bepaald wordt dat de bar bierswinkels des Woensdag geopend mo gen zijn tot 91/2 uur, op welke laatste verordening de koninklijke goedkeuring gevraagd zal worden. Besloten wordt tot het aanleggen eener rioleering van den hoek bij J. Stoel tot aan de vaart en dit op te dragen aan Van de Velde. Na rondvraag volgt sluiting. De door Burg. en Weth. van deze gemeente opgemaakte voordracht ter benoeming van een havenmeester en fair- bank weger, bestaat uit de heeren: 1. C. Verboom'; 2. J. Biolkenbaas; 3. W. Bakker. ELKERZEE. Tot leden (der schattings commissie voor de Inkomstenbelasting, standplaats Elkerzee, waaronder ressor teeren de gemeenten Duivendijke, Elle- nueet en Eikerzee zijn door Ged. Staten benoemd de heeren J. Padmos en M. A. Mol te Duivendijke, J.- Steur te Ellemeet en J. van den Bout te Eikerzee. BROUWERSHAVEN. Loop der bevol king over Mei: Ingekomen, M.a v. Luijk, dienstb. van Rotterdam, Den Hertigstr. 26a, in Poortdijkstraat 74 b; H. A. Ver meulen, off.-mach. koopv. van Gouda, L. Tiendeweg 76, in Haven B 21; J. C. van Dienst en gezin, landb.kn., van Dui vendijke K 7, in Molenstraat E 43; A.a J.a ide Meulmeester, z.b., van Duiven dijke K 4 in Noordstr. D 7; B.a M.a Hendrikse, z. to'., van Kerkwerve K 91, in Zuiddijk C 39; K. Kristelijn, veldarb. van Duivendijke L 8 in Noordstr. D 7. ZONNEMAIRE. De chauffeur J. B. van den autoverhuurder Van der Werf reed Dinsdag over den Blooischen dijk. Op een gegeven oogenblik raakt hij waarschijn lijk het stuur over zijn auto kwijt en rijdt den dijk af, waarbij het voertuig na eenige buitelingen in de sloot terecht komt. Ongedacht goed is de chauffeur er af gekomen: een schram aan het voor hoofd', ©en duw in den rug. De auto zelf is nogal beschadigd. Een aankomende auto bracht den chauffeur thuis, die overigens wel kans zag op eigen ge legenheid zijn huis te biereiken. THOLEN. Vrijdagavond vergaderde in de zaal van dhr. Hoek alhier 't departe ment Tholen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Na opening door den voorzitter, de heer W'. Moelker, werd o.m. 'behandeld een verzoek van de afd. Gr. Kruis om' verhoogde subsidie. Dit werd! toegestaan over 1933 met f10, zoo dat (de subsidie thans f35 bedraagt. De rekening der toegraf enisbus over 1931 werd goedgekeurd en benoemd tot com missaris ide heer M. C. v. Elsacker en tot bestuursleden 'dhr. A. J. Praat en P. G. met dat verwrongen gelaat, met geheel veranderde stem en met haast dreigende houding....? Hij legde haar zwaar Ide han|dlen op de schouders, dwong haar, hem recht in 't gelaat te kijken en vroeg: „Waarom heb je mij niet verteld van 'dien man?... Waarom heb ik al niet eer der van hem' gehoord?... Waarom heb je imij niet gewaarschuwd? Wij waren toch goede vrienden?... Of, ten minste*, zoo hield je je". En hij lachte schamper. Joyce voelde een schijnend leed. Ze doorzag het: hij had gehoord van Mr. Carmichael, en zoo vatte hij idit op. Zij had zich vergist...; aller-idiroevigst, allemoodlottigst vergist! Het was Feli city, die hij had lief gehad. Met haar had 'hij enkel geflirt, Zij werd idoo|djsbleek, maar haar trots hield haar op. „Ik... ik zou het u wel verteld hébben, als... ik gedacht ha'd, )dat' het u aanging... Felicity had het u al eerder moeten ver tellen". „Felicity?" herhaalde hij. „Zij heeft! niet geweten, hoe ik er over dacht, tot nu vandaag. Maar je hebt gelijk: het gaat mij ook niet aan!" Zóó verschrikkelijk zag hij er, uit, met dat doodsbleek© gelaat en die oogen, die nu bijna zwart leken, dat zij hard lust voelde, om' te vluchten; maar Idit durfde zij niet. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1