Uit Stad en Provinoie. HET BOTERWETJE. Verder is het de bedoeling van den minister, om den mélangeprijs twee der den van den boterprijs te doen bedra gen, hetgeen dus zul neerkomen op fl,06 per K.G. of pl.m. 60 cents per pond in den détailhandel. Deze prijzen zijn geenszins in de wet vastgelegd, doch hangen geheel af van het inzicht van den minister, die ze bij algemeene maatregel van bestuur iregelt. STEUN AAN DE VLASINDUSTRIE. Is het den minister bekend, aldus een vraag van het Tweede Kamerlid dhr. Braat aan den minister van Economische Zaken en Arbeid, dat de steun aan de vlasindustrie zoodanig geregeld is, dat alleen de oogst 1932 daaronder begrepen is, dat er dit jaar zeer weinig vlas uit gezaaid is, zoodat de werkgelegenheid niet noemenswaardig hiermee verruimd wordt; dat, indien de regeering maat regelen neemt om ook het nog onafge werkte van vorige vlasoogsten in die steunregeling op te nemen, die werkge legenheid in die industrie zeer zal wor den uitgebreid? Is de minister bereid, vervolgt de vra ger, in het belang van de beteugeling der werkloosheid, alsnog maatregelen in bovengenoemden zin te nemen? Is de minister bereid mee te deelen, of ook maatregelen overwogen worden om in voer van vlas te beperken? ZIERIKZEE. Oost is Oost en West is West en die twee zullen elkander nooit geheel naderen, aldus vrij vertaald naar R. Kipling, maar met Paardenmarkt ont moetten in 't Westen van deze stad d Westerlingen de Aziaten en half-Aziaten en als in de dagen van ouds was 't daar onder de beschermende schaduwen van den grijzen St.-Lieven, een gezellige drukte. Kooplui en koopers, de eersten luidruchtig hun waren aanprijzend, de onderen glimlachend luisterend en einde lijk aarzelend een snuisterij of practisch voorwerp koopend. Fleurig en vroolijk tafereel, vooral in deze moeilijke dagen. Na dien middag verplaatste de drukte zich naar 't Havenplein, waar een zweef molen de jeugd tot een ritje noodde, de geuren van wafels en poffertjes an deren plaats deed nemien in 't gebak kraam of de dansmuziek de jongelui in de dancing lokte. Des avonds trokken een teekenaar en een tweetal krachfmen- schen de aandacht, vooral van de jeugd. Het was een echt gezellige Paarden markt, begunstigd door mooi weer. HAAMSTEDE. Alhier overleed ma een kortstondige ziekte dhr. A. Gilijalmse, sedert tal van jaren raadslid en wet houder dezer gemeente. De overledene behartigde steeds vol ijver de gemeente belangen en was doorkneed in zaken, de gemeentelijke huishouding betreffende. In hem verliest de gemeente een voor treffelijk vertegenwoordiger en een goed burger. Zijn nagedachtenis zal zeker in dankbare herinnering blijven. Hij ruste ijl vrede. ZONNEMAIRE. Men schrijft ons: De afdeeling Zonnemaire van den Nederl. Chr. Landarbeiderëbonld heeft in leden vergadering de loonen en arbeidsvoor waarden voor dit jaar besproken. Met ontstemming werd kennis genom'en van de mededeelingen van het hoofdbestuur, dat de werkgevers (dezer gemeente aan de herhaalde uitnoödiging der landarbei dersorganisaties tot gemeenschappelijke bespreking van den toestand geen gevolg hebben gegeven. Ten volle erkennendi, dat het landbouwbedrijf teen moeilijken tijd doormaakt, was men algemeen de imleening toegedaan, dat juist in dezen moeilijken tijd overleg en samenwerking tusschen werkgever en werknemer zoo noodig is. Daarom' werd ten zeerste be- treurdo dat idit overleg van werkgevers zijde is geweigerd. Slechts (door zeer weinige werkgevers is aan deze uitnoo- diging gevolg gegeven en zelfs het m'ee- rendeel van deze laatsten wasj niet bereid om die beide zaken, loonen en voorwaar den te regelen. De vergadering! was alge meen van meening, idat deze gang van zaken ernstige gevolgen zal kunnen hebben. i NIEUWERKERK. De Chr. Meisjesver- eeniging „Martha" heeft dit jaar 90 klee- dinigstukken vervaardigd en uitgereikt aan 29 behoeftige gezinnen van alle gezind ten. De j aarlijksche contributie, aan deze vereeniging besteed, komt dus eigen in woners ten goede. STAVENISSE. In de Dinsdagavond al hier gehouden jaarvergadering der Coöp. Boerenleenbank werd gekozen in dei vaca ture H. J. Dorst (bedankt), als bestuurslid de heer J. C. Droogeind'ijk, en in die van M. C. Steendijk (bedjankt) de heer C. M. Elenba|as. Als lid van den Raad1 van toezicht werd in de vacature C. Steendijk Cz. (bedankt) gekozen de heer D. Huge en als plaatsvervangend be stuurslid de heer Iz. Hage Lz. De rente van opgenomen gelden werd bepaald op 5 pCt., die van gedeponeerde gelden op 4 pCt. Het jaarverslag verm'eldde, dat er in 1931 ingelegd was aan spaargelden f73885,54, waardoor het totaal steeg tot f399155,315, terwijl er terugbetaald Werd f171934, zoodat er op 31 Dec. 1.1. aan spaargelden schuldig was f227221,315. Het saldo der verleemde voorschotten, was bij het begin van het jaar f 138294,95, terwijl het verloopem jaar werden ver strekt f 11000 en terugbetaald f 16574,50, zoodat het totaal op 31 Dec. 1.1. bedroeg f 182720,45. In loopende rekening werd er aan de leden uitgegeven f442.886,66 en hen terug betaald f 166.657,79, zoödat de totaal-schuld |der leden was f 276.228,87. -In loopende rekening was er imet de Centrale een schuld van f 198119,57 en De Minister brengt een drankje Voor een ernstige patient, Die de zegen ider gezondheid Reeds sinds langen tijd niet kent. Die, zoover zijn blik kon reiken, Enkel donk're wolken zag, En aan 't slot, in doffe wanhoop, Wachtte op den genadeslag. Met het klaargemaakte drankje, Bijgenaamd het „Menggebod", Tracht de dokter*) te bewerken Een verbetering in zijn lot. En de kosten van het drankje? Tja, die worden weer verhaald Op ons allen, botereters, Zoodat ieder wat betaalt. Moge ide patient herstellen, Ook al is het niet geheel. En als ieder daartoe bijdraagt Is 't tataar een bescheiden; deel. Ongewild teerden wij allen Op den dood'lijk-zieken man- Maar d'ellemde van een anider, Worden wij daar beter van?— J.S. Minister Verschuur. aan hen werd terugbetaald f 19010,47, eindcijfer f 179109,10. De totale ontvang sten aan renten enz. waren f 20096,44 en ide uitgaven waren f 18359,97, zoojdat er een winst gemiaakt is van f 1736,47. Dit, gevoegd bij het reservefonlds, doet het stijgen tot f 22775,12. Het aantal leden der bank alhier js 159. In een nog te vervullen vacature van bestuurslid zal in een volgende vergadering worden voorzien. Als lid der commissie tot het nazien van de rekening en verantwooji- ding werd' nog benoemd de heer H. W. Zachariasse. ST.-ANNALAND. Dinsdag werd |de ge wone jaarvergadering gehouden van In gelanden van 't waterschap St.-Annalamd;. Vastgesteld werden met alg. st. de rekeningen der verschillende polders over dienst 1931-32, tot leen gezamenlijk be drag in ontvang van f38611 en in uit gaaf van f34864. Méde werden tatet alg. st. vastgesteld de begrootingen voor den dienst 1932-'33 en wel die van het wa terschap. In ontvang jen uitgaaf iop f16226. Alg. Watering id. f1660, OiudelanJd en Annavosdijk id. f 16.564, Suzanna idem f3.181, Breedenvliet id. f1853, Maria id. f152,68, Pluimpot id. f241,41. Het dijkgeschot weiid voor den dienst 1932-'33 bepaald als volgt: Oudelamd en Annavosdijk f16; Suzanna f50,50; Bree- den Vliet f 11,50; Maria f 11,50; Pluimpot f 11,50. Vorigeln dienst waren deze cij fers resp. f 18, f52, f 13,50, f14 en f 13,50. In de kosten van verbetering van den Zeedijk van den Annavosdijkpolder m'oet nog worden bijgedragen per H.A. door Oujdelandpolder f 4,48 (v.j. f4,98) en Anna vosdijk f4,50 (v.j. f5), terwijl in 'die bij dragen aan de aangrenzende cala|m'iteuse polders mioet worden betaald door Oudelamd fl,52; Annavósldijk f 1,70; Bree denvliet fl,60 per H.A., gelijk als den vorigen dienst. Uit het verslag bleek, dat ide algenteeme toestand van de pol ders 'bevredigend is len voor de zeewe ring geen buitengewone voorzieningen worden noodig geacht. Op den Staat van aanbeveling van een Gezworene door de perioieke aftreding als zoodanig van dien heer M. J. Heij- boer, werden geplaatst als nos 1 de heer M. J. Heijboer met 32 stemmen; 2, de heer Anth. J. Geluk en 3, de heer Anth. van Luijk Anthz. Herbenoemd werd met a. st. tot ver tegenwoordiger van Ingeiandlen Idiejr Pol ders Annavosdijk, Breedenvliet, Oude land imet Ravensoord en den Dijkraad der Waterkeering van den Calam'iteuzen polder de heer Adr. C. Geluk. Afwijzend werd1 beschikt op het ver zoek Van1 ;de afdl. van den Nejd'. Bond van Arbeiders in het Landbouwbedrijf, enz., ona de werkelooZen in aanmerking te doen komen voor werkzaamheden aan het onderhoud! der polderwegen en voor werken aan ide Zeewering; uit overwe ging idat men voor dergelijke werkzaam heden geschikt personeel irtoet hebben, en men niet ieder daar voojr kan gebrui ken. Het bestuursvoorstel (om het gebruik viarn Ide Spuikom1 met 1 Mei j.l. op te zeggen werd met alg. st. aangenomen, omdat Idloor Ide verbetering indertijd aan Ide Zeesluis aangebracht, een sterke af vloeiing van het overtollige polderwa ter plaats heeft en daardoor voldoende spuiing ontstaat om1 Ide Suatiegeul op voldoende Idiepte te houden, en dienten gevolge de Spuikom1, waar van het ön derhoud groote uitgaven veireischt, over bodig wordt geacht. Een uitvoerige bespreking heeft nog plaats over de wegsverbetering van St.- Annalaiid naar de grens van Poortvliet. Algemeen is er men van overtuigd, dat door het snelverkeer een flinke voldoen de verbetering op zijn plaats zou zijn, maar men deinst [terug voor de zoo groote kosten, die daar door ten laste van het Waterschap 'zouden kolm'en, zoo dat mien in kiezen een afwachtende hou ding zal aannemen. (M.Crl.). PROV. STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten bieden ter vaststelling aan de rek ening van inkomsten enuit gaven der Provincie over 1930, aanwij zend In Ontvangst f 12.783.123.06 en in uitgaaf f 11.345.856.14, alzoo een goed slot van f 1.437.266.92. Eveneens stellen zij voor de rekening en verantwoording van de Provinciale stoombootdiensten vast te stellen over 1930. Die van den dienst op de Wes- terschelde Wijst In ontv. aan f469.054.93 en in uitg. f671.791.99, dus een kwaad Slot van f202.737.06 en die van den Oos- terscheldedienSt resp. f 80.722.53, f 87.361.96 cm i 6.689.43. Ged. Staten stellen verder voor, in be heer en onderhoud bij de Provincie te nemen, de in det>/Provincialen weg van Zierikzee naar Brouwershaven gelegen traverse door de gemeente Zonne maire, waarvoor die gemeente jaarlijks aan de Provincie eene som betaalt van f250 of een bedrag in eene van 20 maal f250 of f 5000, doch waarbij de gemeente voor het 'dagelijksch onderhoud en schoonhouden zal zorgen. RECHTZAKEN. HET DRAMA TE PUTBROEK. Woensdagmiddag heeft de Officier van Justitie aan de rechtbank te Roeribond zijn requisitoir gehouden in de gerucht makende zaak tegen den jachtopziener v. Id:. E. icn diens zoon, die er van wbrden verdacht 3 mannen te hebben neerge schoten en hun lijken te hebben be graven in de bosschen van Posterholt (Limburg). Tegen H. v. d. E. eischte het O.M. Wegens moord op 3 menschen, l e venslange gev.straf, en tegen M. L. v. id. E. Jr. wegens poging tot moord 12 jaar gev. straf. De verdediger wist dat de taak van de rechtbank moei lijk zal zijn. De „vox populi" roept o,m wraak, taiaar vol vertrouwen vraagt plei ter vrijspraak. Bij het beëindigen der replieken wer den de beide verdachten voorgeroepen. Zij hielden stijf en strak vol onschuldig te zijn. De uitspraak werd bepaald op Dinsdag 14 Juni a. s. ONDERWIJS. R.H.B.S. TE BERGEN OP ZOOM. Op 1 September a.s. zal de R.H.B.S. te Bergen op Zoom vijftig jaren'be staan. - Uit de leeraren en oud-leerlingen dér school heeft zich een commissie gevormd voor het ontwerpen van plannen tot fees telijke viering van dit jubileum. Voorloo- pig is als datum van de herdenking vast gesteld Zaterdag 9 September. Het dagelijksch bestuur van de com missie bestaat uit: G. L. Breedvelt, voor zitter, A. G. J. C. Wilkens, onder-voorzi., W. Rietdijk, le secretaris, N. Waringa— Felix, 2e secretaris en J. F. Bevin, pen ningmeester. In Ide eerstvolgende weken zei aan de oud-leerlingen een circulaire gezonden worden met uitnoddiging tot deelneming aan de herdenking. AANBESTEDINGEN. Gédep. Staten van Zeeland hebben Woensdag aanbesteed het uitvoeren feener verbeteriinig van een icleel van 't wegvak Ovezamde—Driewegen. Raming f 46000. in schrijvers wajren o.a. A. Verjaal' te Drei- schor en J. de OiuidJe, Zierilkzee, voor f45175; J. v. Vossen, St.-Annaland, voor f44673. PREDIKBEURTEN. Zondag 5' Juni. Kerkwerve. Geen opgaaf ontvangen. Serooskerke. 10 30 nre, ds. Rugscli van Dagteren. Burgh. 9.30 ure, ds. Sarraber. Renesse. 11 ure, Zondagschool en 8 ure. ds. Klaar. v Noordwelle. 10.80 ure, ds. Klaar en 12.30 ure, Zondagschool. Haamstede. 10.80 en 7.30 ure, ds. Kentie (Extra-coll. voor restauratie kerk in beide diensten). Geref. kerk. 10.30 en 4 ure, Lees- dienst. Oud-Geref. kerk. 10-30 en 3 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 en 6.30 uie, ds. Bakker van Meliskcrke (Extra-coll.) Geref. kerk. 9 30 en 2.30 ure, ds. Vogelaar. Alles oude tijd. Brouwershaven. 10.30 ure, ds. Drost Geref kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 3 ure, ds. Ruysch van Dugteren (Doopsbed) Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 3 ure, ds. v. Griethuysen (Doopsbed.) Dreischor. 1030 ure, ds. v. d. Griend Ouwerkerk. 3 ure, ds. Gerritsen. Nleuwerkerk. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geréf. kerk. 9 30, ds. Heuzeveldt, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst- Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Elgersma van Haamstede. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Remgn. Sirjansland. 3 ure, dr. Weeda. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, zendeling de Blinde. Geref kork. 10 en 5 uro, ds. IJnger. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St-Filipsland. 10.30, Leeskerk en 3 ure ds. Voors van Zierikzee. Oud-Geref. kerk 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Tholen. 10 en 2.30 ure, ds. Wolfenberger. Geref. kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk Vrjje Geref. gem. 10,2.30 en 6.30 ure, ds. Baag St.-Maartensdijk. 10.30, Leesdienst en 3 nre, ds. de Bres. Oud-Geref. gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 10.30, ds de Gidts en 3 ure, Leesdienst. Geref. kerk. 10.30 en nre, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 10 30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, ds. de Bres en 3 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 10.30 en 3, dhr. de Vries; 7 ure, Leeskerk. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. de Gidts (Doopsbed. en coll. ziekenfonds) Geref. gem. 10 30, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10.30, ds. Moerman en 3 ure, geen dienst. Oud-Geref. kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10 30, Leesdienst en 3 ure, ds. Moerman. Geref. gem. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VERSCHILLENDE BERICHTEN. GEMASKERDE INBREKERS. In den •nacht van Dinsdag ,op Woensdag dron gen in het dorpje Lith a.d. Maas om streeks 2 uur drie mannen, die zich zwarte doeken vo,or het gelaat hadden -gebonden, het café van de vier gezusters van Eljdik binnen. De mannen hebben daarop de benedenvertrekken (doorzocht en alles overhoop gehaald. Vervolgens begaven zij zich naar het slaapvertrek van de zusters, daar zij vermoedden hetgeen inderdaad het geval was (dat zich een groote geldsom in de bedstede zou bevinden. Zij grepen de drie vrou wen, die zich daar ter ruste haddenl gelegd, bij' de keel en trachtten haar in de kussens te verstikken. De vierde zus ter, idie in een naastgelegen vertrek sliep, was ontwaakt en zag kans de woning te verlaten. Zij belgaf zich naar een buur man, den bierbrouwer Van Mourik, die zich gewapend met een jachtgeweer, naar de plaats van !den overval spoedde. De inbrekers hadden eChter reeds onraafd bemerkt en zich uit de voeten gemaakt. Het jgeld op die slaapkamer viel niet in hun handen. Bij de worsteling liepen de drie zusters betrekkelijk geringe verwon dingen op. ONGEREGELDHEDEN. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad te Vlaar- dingen. Reeds j.l. Vrijdag was er een zekere agitatie op te merken geweest bij een bepaalde groep van ingezetenen, in verband met de werkloozen-steunvoor- stellen. Reeds vroeg in den avond ver zamelde zich in de omgeving van het stadhuis een massa menschen, onder wie zich naast vele nieuwsgierigen eenige agi tatoren, o.a, uit Schiedam, bevonden. Door de Vlaardingsche politie, versterkt Imet Rijksveldwachters en een tien man der militaire politie, werd de menigte in be dwang gehouden, hetgeen niet zonder eenige charges, uitgevoerd door de mili taire militie, mogelijk was. Hierbij wer den flinke klappen uitgedeeld, zoodat eenige personen zich onder geenskundige taehapdeling moesten stellen. Onder sterk politiegeleide werden de raadsleden naar huis gebracht. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM.' Na een paar idagen te voren 't bedrag, dat mog aan 'de waarborgsom1 van dui zend ontbrak, te hebben gestort, is tallen begonnen te graven. Het werk schijnt mleer serieus te woeden ondernomen dan twee jaar geleden, blijkens het. materiaal', dat wordt aangevoerd1. Br zullen ijzeren cylinders in den grond gebracht worden, die op elkaar worden geplaatst. Ook is reeds een pamlp aanwezig, om het grondj- water te kunnen verwijderen. Het graven zal ook nu weer iep ide buiten gebruik gestelde begraafplaats aan de Savornin Lohmtenstraat geschieden in de onmiddel lijke nabijheid van de plek, waar twee jaar geleden het onderzoek heeft plaats gehad. De hulpmiddelen, waarover men be schikt, maken het mogelijk tot groote diepte te graven. VAN HEINDE EN VER. Evenals in Griekenland heeft in Roemenië ook de deerniswekkende financieele toestand tot het aftreden van de regeering geleid. De finan cieele en economische toestand van Roeménië is zeer zorgwekkend. De be grooting wijst een enorm hoog deficit aan. Van de belastingen werd slechts een gering gedeelte opgebracht. De re geering is niet imeer in staat om de sa larissen der ambtenaren te betalen en de vervallende betalingsverplichtingen na te komten. Ter gelegenheid van den dertigsten verjaardag van den vrede te Vereeniging, die een einde aan den Boe renoorlog maakte, wijst „Die Burger" op den grooten economischen vooruitgang van de Zuid-Afrikaansche natie sindsdien Z u id-A f r i k a kan vandaag een verge lijking met andere naties doorstaan en in menig opzicht geeft de vergelijking se dert ide beëindiging van den wereldoorlog reden tot tevredenheid. Het Engelsche stoomschip „Draguer" heeft op de Noord zee in dichten mist een Belgische vis- schersboot aangevaren, waardoor deze boot zonk. Van de uit vijf koppen bestaande bemanning vonden er vier den dood in de golven. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden Burgh, Mei 1932. Geachte Heer Redacteur, Zoudt U s.v.p; zoó goed willen zijn, onderstaande in uw veel gelezen blad op te nemen. Bij voorbaat mijn dank. „HET ONTDOOIDE VEER". Het zou zeer onbillijk zijn, de verbete ringen te onderschatten, welke aan be doeld' veer zijni aangebracht; verbeterin gen, die wij ongetwijfeld te danken heb ben aan het onvermoeide Comité van Actie. Doch even onbillijk is het, door opgeschroefde berichten en officiéél ge doe den argeloozen mensch in ide waan te brengen, dat wij thans op dat punt heelem'aal uit den brand' zijn. Over drijving toch kan den reizigers niet an ders dlan teleurstelling baren. Wij willen dan spreken over onze be vindingen van vorige week Dinsdag, toen wij het zeer twijfelachtig genoegen had,- den', met de ,,Hollandsch Diep" kennis te maken. Wij stonden te A.;-J. met 5 personen-auto's en 1 vrachtauto om' te worden overgezet. Het was een pro bleem. Enfin, het gelukte na veel ge knoei 4 auto's op de onaangenaam hel lende voorplecht in elkaar te passen, gelijk steenen in een bouwdoos. Toen wij den kapitein Ide opmerking maakten, Idat ieen ien ander wat ruw geschiedde, gaf hij het goedkoop be scheid: „Er is toch tniks kapot". Kinderachtige menschen, die zeuren over ieen ontzet spatbord wij zagen hieraan een auto opbeuren een deuk of schram. D e vrachtauto reed mu de nieuwe- oude boot op, een boot, die weinig ruimte méér biedt den de vorige. Het personeel, dat toch bij uitstek tot oor- deelien bevoegd is, staat er zeer scep tisch tegenover. Enfin, wij varen af. Als extra-verrassing kregen wij te zien een circus-mensch, die zich ontpopte als conducteur. Dit lijkt onnoodige luxe, maar is dat geenszins. Een gewoon mensch kan n.l. vanwege de bouwdoos-formatie der auto's onmogelijk chauffeurs en pas sagiers bfereiken. De conducteur-a rtlst wipt behoedzaam over uw radiateur, raak of mis, om vervolgens aan de andere zijde langs uw spatschenm af te dalen naar uw buurman-slachtoffer. Ondertusschen zijn wij te Zijpe ge arriveerd. Het probleem blijkt aanmer kelijk moeilijker te zijn geworden dan te A.-J.-P. Na talrijke manoeuvres weet de werkelijk handige Chauffeur van den vrachtwagen zijn te breeden last nog tot op de helft van de brug te rijden, doch dan zit die lading Idusdanig bekneld tus schen het opgaand ijzerwerk van) de brug, dat een volkomen versperring thans een feit is. Bn er is nu tevens wèl wat kapot. Een passagier, die reeds tijdig) aan den, kapitein verzocht had over een ander steiger te mogem verdwijnen, omdat de brug tataar steeds ijn beslag genomen bleef door dien grooten wagen, kreeg ten antwoord: „Ik ben kapitein en weet wat mij te doem staat". Als hij dat werkelijk geweten had, had hij zich dan te A.-J.-P. miet behooren op de hoogte te stellen van de afmetingen van be doelden wagen? De kapitein dient toch te weten of een aan boord genomen auto 'de brug kan passeeren! Ten slotte zijn wij toch nog over een ander steiger losgelaten en kon idle „H.- D." terug om de zesde personen auto. De vertraging toedjroeg 1fa uur; op 5 min. varen, plus de onheusche manier van optreden van den kapitein als toegift. Hoogachtend, NIC. VIS. Overdrijving schaadt en daarom' is 't bericht over de opening van den dienst met Ide „H.D." sober gesteld). Dat we heelemaal uit den brand zijn, weet het Comité evengoed als inzender, dat zulks nog lang niet 't geval is. Red. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maanden April en Mei. STAVENISSE. Geboren: April, Pieter- nella, d. van C. den Braber en D. Brouw: Mei, Cornelia Jacoba, d. van A. Fierens en H. Potappel; Pieternella Catharina, d. van J. Oosdijk en M. L. Potappel. Gehuwd: Mei, Marinus A. Luijk, 25 j. jm., en J. Wi. Pierneef, 20 j. jid., (van Zuid-Beierland); A. Ingelse, 27 j. jm., (van Middelburg), en J. J. P. Neele, 31 jd. Overleden: April, Jacoba Hage, 79 j., wed. van J. van 'tHof; Barth. Goedege- buure, 65 j., echtg. van G. J. Nooin. Levenloos aangegeven: April, Een z. van M. v. Beveren en P. J. Vroegop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 5