W£ERE£RILHT Denken en Oplossen. Antwoord op nummer 14 A (5 5) X 5)- B 99 9/9. Nummer 15. Een vader zond zijn drie zoons met eieren naar de markt. Hij beval bun, dat geen hunner die eieren duurder mooht verkoopen dan zijn broer. Voorts moest de opbrengst van ieder dezellde zijn. De eene zoon kreeg zegge en schrijve 10 eieren mee, de andere 30 en de derde 50 stuks. De vraag is nu: hoe kon dat? van het Iersche republikeinsche leger te bewapenen. In den staat Mexico zijn alle katholieke kerken door de politie gesloten, aangezien de aartsbisschop tot nog toe uit de 150 nog aanwezige priesters geen keuze van 34 priesters om de kerkdiensten te vervullen, heeft ge daan, zooals door ide wet is voorge schreven. De heer von] Papen heeft zijn kabinet zoo goed als geheel in orde. De regeeringsverklaring, waarmede men zich thans bezig houdt, zal eindigen met de mededeeling, dat de Rijksdag ontbon den is. Uit Grodno wordt gemeld, dat een bootje, waarin vier meisjes en een knaap op de Njemen in de nabij heid van Szcerbowice aan het varen ma ren, omsloeg, waardoor de inzittenden te iw'ater raakten. Aangezien er geen redlders in de nabijheid waren, ver dronken alle vijf kinderen. VerkatriUsstB van den A N.WB. 13 e Les. Houd rechts in de bocht! ANWB TOERISTENBOND VOOP NEDERLAND Wat is de grondregel van het ver keer? „Hou rechts". Aan welken kant Van dien weg mag men niet rijden? „Aan den linker kant". Wanneer het bij het inhalen noodig is, mag men wel op den linker kant van den weg rijden, maar niet langer dan noodzakelijk is. Vooral in een bocht, die soms moeilijk te overzien is, moet het voorgeschreven rechts houden terdege in acht genomen worden en in een bocht is inhalen ver boden. De wet schrijft dit uitdrukkelijk voor: „Niet inhalen in een bocht". En zeker moet men rechts houden en een ander niet inhalen in bochten, zooals op d'e teekening zijn afgebeeld en waar een dikke boom en struikgewas het uitzicht benemen. De motorrijder rechts kan den jongen, die heel onvoorzichtig aan de linkerzijde van den weg rijdt, niet tijdig achter het boschje zien aankomen en een 'botsing is onvermijdelijk. Zoo'n onoverzichtelijke bocht wordt ook wfil een „blinde" bocht genoemd, en daar moet je dus dubbel opletten en voorzichtig zijn. Maar ook in andere, gemakkelijker bochten en trouwens overal op den weg, is het bepaald noodzakelijk steeds rechts 1e houden. Denk maar aan den grond regel van hel verkeer. Het is wel eens verleidelijk, bij een groote bocht naar links op de linkerhelft van iden weg te gaan rijden, om de bocht „af te snij den", maar het ,is gevaarlijk en mag absoluut niet. De fietser op het linkerplaatje rijdt goed rechts, kijk m'aar naar zijn spoor in ide bocht en de auto, die hem1 tege moet komt, doet het ook, zoodat ze el kaar in de bocht veilig passeeren. VERSCHILLENDS BERICHTEN. SCHOOLBRAND. Een zware uitslaande brand heeft Woensdag,naciht jde R.-Kj Jon gens- en Meisjesschool van 14 lokalen, staanide aan den Mekkelholtsweg te Lon- neker, met patronaatsigebouw verwoest. De brand werd te ongeveer idrie uur ontdekt door bewoners van een huis aan den overkant van den weg. Zij waar schuwden politie en brandweer en 'spoedig na het alarm1 rukte de Lonneker motor spuit uit. Het ongeluk wilde echter, dlat aan dien weg slechts een zijleiding van de waterleiding ligt, zoodat zoo goed als geen water kon worden gegeven. Later kwamen ook twee motorspuiten van Enschede te hulp en kon m'en op een afstand van 150 Meter het water uit een grootere buis wegzuigen. Dit was echter evenmin voldoende. Men moest ook slangen leggen in eenj'sloot en in een reservoir van een wasscherij en eerst daarna kon men met vier of vijf standj- pijpen behoorlijk water geven. Na een uur was de school een vuurzee gelijk. Een gedeelte van die school, de jongen^- afdeeling, met zes lokalen, was pas twee jaar geleden nieuw gebouwd. De achter vleugel met acht lokalen was juist twee weken geleden in gebruik genomen en door de aannemers nog niet opgeleverd. De school m'et inrichting en patronaats gebouw waren voor f140.000 verzekerd bij drie maatschappijen!. 8PIONNAGEDRAMA. Eenige degen geleden werd het hoofdbureau van politie te Boedapest opgebeld door zekere mevr. De Littke, die waarsohuwde dat een man in haar woning ziohzelf liet leven benomen had. Hij was kapitein DeRuttkay een offioier van den generalen staf. Bij het onderzoek van de politie ontdekte zij dat twee kogels in den wand zaten, afgevuurd nit de revolver die kapitein Ruttkay in de hand geklemd hield. Hij had zich den laatsten derden kogel in het hoofd gejaagd Madame De Littke, een gesoheiden vrouw, die in Boedapest bekend is als een van de mooiste vrouwen in de stad, werd gearresteerd, maar reeds den volgenden dag vrijgelaten. Thans is bekend geworden hoe deze zaak in elkaar zat. Twee jaar geleden werd ontdekt dat kapitein de Ruttkay een spion van Tsjeoho-Slowakije was. De Hongaarsohe generale staf besloot hem in vrijheid te laten, totdat bekend was, hoeveel hij verraden had en wat hijzelf van de Tsjechische geheime plannen wist. Mevrouw de Littke, die al acht jaar van den Hongaarschen contraspionage dienst is, kreeg opdracht om met den kapitein in kennis te komen. De kapitein werd smooilijk verliefd op de schoone divorcée Twee jaar lang bracht mevrouw de Littke rapport uit over haar minnaar en een week geleden rapporteerde zij dat Ruttkay nu niets meer wist dat van belang was. De kapitein werd toen bij zijn chefs geroepen en men gaf hem 24 unr den tijd om zich aan een arrestatie te ont trekken De Ruttkay vermoedde dat zijn geliefde hem verraden had en wachtte haar in haar woning op. Toen mevrouw de Littke haar woning binnenkwam schoot hij op haar, zonder te raken, waarna hij de revolver tegen zichzelf richtte. Op bevel van den Hongaarschen generalen staf heeft de politie mevrouw de Littke vrij gelaten en de zaak die in Boedapest veel stof deed opwaaien zal in den doofpot gestopt worden. „DE UIL". Een machine van de Nederlandsche luchtmail, die van Cal cutta naar Rangoon was gevlogen, is de landing beschadigd. Het toestel was vlotgeland op het vliegveld van Rangoon, doch kwam op het terrein in aanraking met een voorwerp, waardoor een schroef werd beschadigd. Naar wij van de K.L.M. vernemen, is het besohadigde toestel het Indië- vliegtuig „De Uildat 26 Mei j 1. van Schiphol is vertrokken en Woensdag te Calcutta aankwam. De K.L.M. heeft een telegrafisch bericht ontvangen, waaruit big kt, dat een nieuwe propellor zat wor den aangebracht. Vermoedelijk zal „De Uil" met slechts één dag vertraging de reis kunnen voortzetten. De bemanning bestaat nit de heeren Tepas en Veenen- daal, resp. eerste en tweede bestuurder, Franse, radiotelegrafiet en Dik, meca nicien. GESCHIL MET LANDARBEIDERS. De Rijksbemiddelaar prof. Aalberse heeft in het gebouw der Tweede Kamer een conferentie gehad met de partijen, be trokken bij het dreigend conflict in het landbouwbedrijf te Zevenbergsohenhoek en Langeweg. Het resultaat van deze conferentie was, dat de Rijksbemiddelaar heeft voorgesteld het geschil aan arbitrage van den bedrijfsraad van den Noord - Brabantsohen Chr. Boerenbond te onder werpen De werknemers hebben dit voorstel aanvaard. De werkgevers zullen het nog in hun vergadering behandelen. DE JUISTE TIJD ALS RECLAME. Te Washington is het Time Service Bureau geopend met 20 lijnen en 8 dienstdoende telefonisten. Zoodra men dit bureau opbelt, hoort men, al naar gelang de dag gevorderd is, op innemend vriendelijke wijze „goeden morgen" of „goeden middag". U moet bepaald eens gaan kijken in dien of dien winkel, waar een bijzondere aan bieding is van een bepaald artikel, het adres is hierop volgt de naam van een straat en de juiste tijd is zoo en zoo laat. Deze manier van adverteeren maakt het tot stand komen en onderhouden van een dergelijk bureau mogelijk en vele vooraanstaande winkels zgn er bij aangesloten. De telefonisten hebben ieder een lijst van de deelnemende zaken, die om de beurt genoemd worden. Er wordt gerekend op tien millioen gesprekken per jaar. BURGERLIJKE STANDEN. O-ver Ide maand Mei. HAAMSTEDE. Geboren: 2, Pieter, z. van Nieuwienhuize en Laurina Pieternella Kik; 7, Jan Adriaan, z. van Marinus Speeim'an -en Jacomina Stoffelina Evertse; 24, Abraham Comelis, z. van Johannes Landman -en Kaatje Maatje Jonker. Gehuwd: 13, Cornelis Dijkman, 25 j., en Janna Willemina Hanse, 21 j. Overleden; 31, Abraham- Gilijamse, 65 jechtgen. van Hermina Laurina de Oude. BURGH. Gehuwd; 20, Cornelis Janse, 29 en Marie Adriaai\tje Groenleer, 22 j. ELKERZEE. Geboren: 17, Adriaan, z. van Jakob Bouterse ien Hendrina de Oude. Gehuwd: 11, Leendert Koopman, 20 j. jm., ien Maria Johanna in den Bosch, 18 j. jd., (van Zierikzee). DUIVENDIJKE. Geboren: 21, Lena, d. van Marinus' van Dongen en Cornelia van der Linde. THOLEN. Geboren: 10, Jacob, z. van M. Bogert en L. de Viet; 14, Johanna Martina, d. van M. Schot en L. Quist; 14, Marinus Gerrit, z. van M. C. Meer man en S. Vis; 24, Kornelis Jacobus, z. van L. van As en M. Sandijk; 27, Adriaan Cornelis, z. van M. Bakker en M. de Jonge; 30, Catharina, d. van A. v. d. Jagt en W. Luijk. Overleden: 13, A. Geuze, 42 j., echt genoot van E. Geuze. TKLEtjRAMMliX, VERDUISTERING. Assen (V.-D.) De rechtbank alhier veroordeelde heden H. Joling te Weerdinge, thans gedetineerd penningmeester van het waterschap „Te Weerdinge" en het yeënschap „Rosw'in- keJerveen", -wegens verdu/stering van f71.000, ten nadeèle van dit waterschap ■en id.it veenschap tot 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf -met aftrek van pre ventieve !hech,teais. De eise'h •was 2 jaar gevangenisstraf. DE STROOM. Emmen (V.-D1.). Vrijdag morgen werd te Amsteiridaimsche Veld Idle 18-jarige H. Siëbfin bewusteloos gevon den in die Idakgoot van idle boerderij van den hèer Akkerman, waair hij aan het werk was. iDe j ongein is waarschijn lijk imet -de 'electrische stroom in aanra king gekomen. Toen idr. Lodieiwijks uit Nieuw Amsterdam arriveerde, bleek |die jongen reeds te zijn 'overleden. HET IJSELMEER. Den Oever (V.-D-.). Gedurende ide -eerste week na de afslui ting van de Zuiderzee zijn ide werk zaamheden- van 'die afsluitdijk, welke krachtig worden voortgezet, zeer goad gevorderd, zooals ide heer Ir. Ringeling het Persbureau V.az Dias mlededeelde en alles gaat uitstekend. De scheidingsdam is reeds flink opgehoogd en aan 'de Noordzijde over de geheele lengte reeds mtet kraagstukken voorzien. Aan 't aan brengen van de steenglooiingen wordt krachtig gewerkt en binnen zeer korten tijd worden ideze eveneens over de ge heele lengte, zij het idan ook niet tot op volle hoojgte, voltooid. Iin tegenstelling met andere sluitgat-en is bij -dit sluitgat sedert het historisch moment o-p Zaten? dag j.l. geen droppel water mlee-r over den d'ijk gekomten. Aan de afwerking, van den dlijk wordt intussch-en eveneens krachtig gewerkt en groote hoeveelheden zand, -die boven wat-er het dijklichaam zullen vormen, worden opgespoten. Deze week is een tot nu toe ongekende capa citeit van circa 200.000 kubieke mieter zand bereikt. Voor zoover thans reeds kan worden nagegaan, komen de nieuwe waterstanden aan de Noordzijde van den (dijk volkomen Overeen met de berekenin gen, welke id© comlmissie-Lorentz voor de afsluiting heeft gemaakt. ONTBINDING VAN DEN RIJKSDAG. Berlijn (V.D.) Het Rijkskabinet is Vrij dag tot den middag nog niet bijeenge komen. Voorloopig vinden besprekingen plaats van den Rijkskanselier met de ministers. Na dfi zitting van het ka binet kan eerst een besluit worden ver wacht over de ontbinding van den Rijks dag en over ,den datum1 der verkiezin gen. Bevestiging van het bericht dat de nieuwe verkiezingen reeds op 26 Juni zouden plaats vinden is nauwelijks te verwachten, daar deze termijn te kort is. Eerder mag men tegen eind Juli nieuwe verkiezingen verwachten. Aan de ontbinding van den Rijksdag wordt in- tusschen niet meer getwijfeld en het is slechts de vraag of de Rijksdag nog eenmaal zal bijeenkomen of dat de ont binding per brief aan -den president Loebi zal worden medegedeeld. Het laatste wordt het meest waarschijnlijk geacht. DE SKLAREK-ZAAK- Berlijn (V.-D'.). De Ober Staatsanwalt heeft Vrijdag als con clusie van zijn requisitoir tegem de bei- klaaglden- in het Sklarek-proces ld© vol gende straffen' geëischt: Tegen die ge broeders Willy en Leo Sklarek, w-egens bedrog ten nadeel© van |de Berlijnsche stadsbank, valschheid in geschrifte, be drog, ten nadeel© van de Drestd-ener Bank, moedwillige faillissementen en actieve cqrruptie, 6 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eerverlies. Tegen iden IdSrecteur van ,de Staidtbank Schmidt ©ischte hij, wegens passieve corruptie, 2 jaar en! 6 maanden, tegen den -directeur Hoffmlanin 2 jaa,r ge vangenisstraf, tegen burgemeester Schnei- jder 1 jaar ,en 9 maanden, tegen Stad'trat Gabel 1 jaar ;en 8 (maanden, tegen burge meester Kohl 1 gaar en 6 maanjden, tegen jden Staidltsajmtrat Sokolowski 10 maan jden ©n tegen Stad'trat Degener 9 maanden gevangenisstraf. Bovendien eischte hij, dat Hoffmann, Schmidt, Schneidter, Gabel, Kohl, Sokolowski en Degener gedurende 5 jaar vervallen zouden wprdem ver klaard van de bevoegdheid om1 openbare ambten te bekleeden. Tegen d'en boek houder Lehmann werd- wegens medeplich tigheid aan bedrog en valschheid in ge schrifte 2 jaar gevangenisstraf, tegen,' den boekhouder TuCh wegens m'ed'eplichtig- heid aain bedrog 1 jaar gevangenisstraf en tegen den koopman Ludin wegens passieve corruptie 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Ten slotte stel de de Oberstaatsanwalt, Freiherr von Steinacker, voor, tegen ide gebrs. Sklarek terstond een bevel voor inhec'htenisi- meming en onmiddellijke uitvoering daar van uit te vaardigen. DE POLITIEKE TOESTAND IN FRANK RIJK. Parijs (V.-D.) Herriot, die Vrijdag miet de regeeringsvorming werd belast, heeft Donderdag de besprekingen met zijn politieke vrienden voortgezet en een lijst van ministers opgesteld, die op be langrijke onderdeelen afwijkt van die, welke men tot nog toe in parlementaire kringen als de meest waarschijnlijke be schouwde. In sommige kringen wordt verzekerd dat niet Painlevé, doch de huidige permanente vertegenwoordiger van Frankrijk bij den Volkenbond, Paul Boncour, minister van Oorlog zal wor den, terwijl Painlevé de portefeuille van Luchtvaart zal aanvaarden. Het minis terie van Marine zou dan worden be zet door den oud-Minister van Marine, Georges Leygues. Aangezien Herriot er op rekent, althans in de eerste periode van zijn bewind, dikwijls uit Parijs af wezig te moeten zijn om aan de talrijke internationale conferenties te kunnen deelnemen, vormt de vraag, Wie hem bij afwezigheid als hoofd der regeering moet vertegenwoordigen, een moeilijke kwes tie. Van wel ingelichte zijde wordt ver zekerd dat Chautemps, die oorspronke lijk minister van Binnenlandsche Zaken zou worden, de portefeuille van Justitie zal aanvaarden, aangezien de minister van Justitie in Frankrijk tegelijkertijd plaatsvervangend 'minister-president is. De nieuwe regeering zal dus zeer waar schijnlijk reeds Donderdag a.s. zich aan Kamer en Sinaat voorstellen. DE KOMENDE JAPANSCHE POLITIEK Tokio (V.-D.) Minister-President Saito heeft Donderdag in het Japansche par lement een belangrijke verklaring afge legd over de Japansche buitenlandsche politiek. Hij verklaarde met groote na druk dat de geruchten over een ern stige spanning tusschen Tokio en Mos kou ongegrond zijn. De oorzaken van deze geruchten zijn naar Zijne mieening de voortdurende Russische troepencon centratie in het Verre Oosten. De lei ding van het Japansche leger in Mand- sjoerije bewijst duidelijk, dat Japan voort durend de rechten en belangen der Sov jet-unie in dit gebied in het oog houdt en eerbiedigt. Japan heeft herhaaldelijk Rusland mededeeling gedaan van de juiste reden voor het oprukken der Ja pansche troepen in Mandsjoerije in Noor delijke richting. De Japansche troepen bewegingen in Mandsjoerije zijn nood zakelijk om' in samenwerking met de nieuwe Mandsjoerijsche regeering groo tere onlusten te voorkomen en leven en eigendommen der Japansche onderdanen tegen de aanvallen der Chineesche vrij- scharen te beschermen. De Russische be langen bij den Oost-Chineeschen spoor weg worden -niet beschou,wd als een belemmering voor de Japansche belan gen in Mandsjoerije. Saito acht het niet wenschelijk dat Japan eenige belangen van andere staten bij den Oost-Chinee- sche spoorweg zou overnemen. Verklaar de hij dat er geen plannen bestonden voor het vormen van een tolunie of een economisch verbond tusschen Japan en Mandsjoerije, ook de geruchten over eventueel uittreden van Japan uit den Volkenbond zijn onjuist. Saito sprak de hoop uit dat de omstandigheden zich nooit aldus zouden ontwikkelen dat een dergelijke stap noodig zou zijn. OOK IN JAPAN CRISIS. Tokio (V.-D.). De economische crisis in Japan» heeft thans zulk een1 omvang aangenomen, dat een aantal ondernemingen momenteel niet in staat is de verschillend© loonen en sala rissen aan hun arbeiders en bedienden uit te betalen. In totaal blijven dienten gevolge ongeveer 100.000 arbeiders, groo,- tendeels werkzaam1 in fabrieken en in eenige im'ijnen, van hun loon verstoken. Zelfs ide spaargelden idiie sommige arbei ders bij hun ondierneming, |di© daarvoor een special© gelegenheid Jhadfden gescha pen, haddien belegd, (kunnen hun op het oogenblik niet worden terugbetaald!. Het Ministerie van Binnenlandsche Zaken stelt een onderzoek naar Idieze zaakj in. Hoewel dit onderzoek nog niet geëindigd is, is reeds thans gebleken, (dat p'ei\ 1 Apiril j .1. 838 fabrieken en mijnondernemingen ach ter zijn met ide uitbetaling van loon en niet in staat zijn spaargelden terug te betalen. 95 pCt. yan de betrokken fa brieken zijn katoenfabrieken len spinne rijen. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken bereidt maatregelen voor om de ondernemingen te dwingen ;dfi achter stallige loonen en ©pgeëischte spaargel den uit eigen 'bezit te betalen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 2 Juni. f1000: 2993. f 400: 7293, 16284, 17617, 19684. f200: 2881, 13608, 17017. f 100: 1629, 5488, 7638, 9931, 12329, 14201, 14269, 17109, 18634, 20167. lOMKBZOSPKM STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden. Geachte Roadie, Onze Industriëele en Handeldrijvend© Middlenstand maakt een zwaren tijdi' mede. De algemeene opinie pleit m. i. ten on rechte, miet in haar voordeel. En al worden zij niet meer erkend, zooals in het igrijs verleden als d© stichters en de kurken dier maatschappij, toch valt het niet te ontkennen, dat zij een scha kel in de samenleving is, die ook in het belang van Land en Volk, nimmer zal kunnen worden gemist. En toch wordt alles ondernomen en acht men alles ge oorloofd als het maar past in het kad'er van het zoeken van haar ondergang en verdwijning. En in plaats dat wij Mid denstanders in deze situatie zich scha ren als één man achter onze leiders pn acht geven op de goede ©n wijze raad gevingen van onze woord- en penvoer ders, die toch niets anders op het oog hebben, dan onze gedachten in andere banen te leiden, wat het bedrijf en het gezin ten goed© kan komen, zoekt men zijm krachten in onderlinge verdeeldheid, en grijpt men naar het wapen, onder het motto: concurrentie moet er wezen, waar door toestanden in het leven worden geroepen, die menig Mididenstanidsbedrijf naar den afgrond heeft gevoerd en ld© gezinnen tot den bedelstaf heeft gebracht. En nu heeft de breedfi massa van ons volk alles over voor ontspanning: men zou het ook wel kunnen noemlen in spanning. Maar als het gaat voor het onmisbare van 't leven van den mensch: de voeding, dan is -alles te veel wat er voor wordt gevraagd, dan heeft men er letterlijk niets voor over. Vandaar de roep om1 goedkoope voedingswaren. Nu mogen wij als Middenstanders in die branche hiervoor onze ooren niet sluiten. Integendeel, wij zijn verplicht hieraan onze volle aandacht te schenken. Maar dat mag nooit gaan ten koste van ons bestaan: Dat is uit den booze. Dat be hoeft ook niet. Onze pioniers var. oen Middenstand hebben tientallen jaren ge leden, gedreven destijds door de om standigheden, het noodig gepchjt in,- en verkoopmaatschappijen van verschillende branches voor onze middenstanders in het leven géroepen, waardoor elke mfd- denstandier, klein of groot, persoonlijk of in combinatie, in jde gelegenheid werd gesteld, zijn producten, noodig voor zijn bedrijf te betrekken tegen den laagst rriqgelijken prijs. Vraagt het uwei collega's in eigen omgeving, in welke branche ook en zij zullen het moeten erkennen, dat het de weg is, die! U in staat stelt zonder schade te doen aan dein wortel van uw bestaan, aan den eisch van het publiek tegemoet te komen, ,en bovendien uw positie kan handhaven als Middenstander in de Maatschappij. De Overheid 'doet voor den Middenstander niets, zoo zegt m'en. Maar dat ligt (toch niet aan de Over heid. Die oorzaak moet den Middenstand bij zich zelf zoeken. Organiseert U Mid denstanders, en komt met uw belangen tot den Staat en ik zal ze behartigen, blijven voor haar nog steeds van kracht. Mijin dank voor de plaatsing. Zierikzee. D. SPORTo VOETBAL. Vriendschappelijk. 2 Juni. Dreischor: Vios I—Vios (Zie rikzee): 3_1. Korfbal, 2 Juni. S.D.K.B., 3e klasse. ZIERIKZEE. Olynilpia 3—Excelsior 3, jiiet gespeeld. 4e klasse. NIEUWERKERK. D. S. S. I—O'. K. C. I, 2-0. ZIERIKZEE. Rust Roest 4—Olympia 5, ©iet gespeeld. Olympia IlI_ExceIsior III: 0—1 (daar na gestaakt wegens regen). Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. Geboren: 26 Mei. Adriana, d.v. M J. de Zwarte en K. J. Bakker. 28 Marinus Johannes, z.v. J. van Ast en J. Evertse. 28 Adriana Neeltje, d.v. J. van Beveren en C. J. Ringelberg. 39 Joanna Wilhelmima, d.v. J. P. den Dekker en P. J. M. van Wanroojj. 29 Adriaan Cornelis, i v. K. Stoutjes- djjk en M, C, de Looze. 31 Wjjnand, z.v. J. A. van der Schee en J. P. Schoonasrd. Overleden: 27 Mei. Neeltje van Meerendonk, 58 j echtg. P. C. Willemse. 28 Siemens August Eohschulte, 71 j., wedr. H. D. Straatman, 28 Margaretha Helena Berrevoets, 2 j. KASETBMCHn. Coöperatieve Telling Zierlkiee. Veiling van 1 Juni. GROOTE VEILING. Kipeieren f2; kleine fl.60. KLEINE VEILING. Eendei fl.90_2.10; ganseieren f2.80— 4; kalkoeneieren f 4.50; boter f0.38_0.46. Hoogste barometers!. 773.6 te Jan Mayen. Laagste 745.0 te Hernösand Verwacht tot den avond van 4 Juni: Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, des nachts koud, overdag weinig verandering in temperatuur. Fietsers licht op Van 3_4 Juni van 9.42—4.13. 4_5 9.43—4.13. 56 9.44—4.12. Apotheken- Zondag 5 Juni is na2 uur de apotbeek- GASILLE geopend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2