Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 3 Juni 1932. zierikzeesche courant. *8*\encj^crgang - n°- wam advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Plaatselijk Crisiscomité te Zierikzee. binnenland. feuilleton. De Rentmeester HEERENBAAI Uit Stad en Provinoie. VICTORIA-WATER Prijs p. 8 maanden [f 1.50, franco p. post .ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Dir. A. J. DE LOOZE. UltK.-Rodaitnr M. J, KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Ihzending op den dag van uit gave vóór 10 ure.fl Dit Rummar baataat uit 2 bladen. Uiterlijk 10 ur op dea dag uitgaaf Mei ingang van Maandag 6 Juni wordt de 2e kombestel- ling te Zierikzee, die 2 uur uitgaat, alleen uitgevoerd in dat stadsgedeelte dat bin nen de poorten en de grachten ligt. Het Comité brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de DERDE BUSCOL LECTE gehouden zal worden op Maan dag 0 Juni a.s. en volgende dagen. Zierikzee, 3 Juni 1932. Het Plaatselijk Crisiscomité, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. A. VAN DER WEIJDE, Secretaris. TOESTAND VAN DE ZUIVELINDUSTRIE De vorige week vergaderde te Londen het hoofdbestuur van den Int. Zuivel - bond. Aanwezig waren de vertegenwoor digers van de nationale comité's in En geland, Frankrijk, Duitschland, Itali^, Zwitserland, Noorwegen, Zweden, België, Nederland, Finland, Denemarken, Austra lië, Nieuw Zeeland, Letland en Estland. Het resultaat van de bespreking was, dat 'het dagelijksch bestuur eenige com missies zou benoemen om een mogelijken uitweg voor de verschillende landen te zoeken. De bedoeling is om voor Duitsch- land, Engeland, Frankrijk en België aan de nationale comité's van de landen, die in belangrijke mate naar een dezer lan den exporteeren, te vragen personen te willen aanwijzen die met de belangheb benden in zoo'n land de zaken nader zul len bespreken. Ook in deze bijeenkomst was men overtuigd, dat als terzake des kundigen de juiste verhouding bespra ken, het mogelijk moet zijn Iwegen te vinden die bevredigend zouden kunnen zijn, zoowel voor belanghebbenden in ex portlanden als in importlanden. Waren deze belanghebbenden het eens gewor den, dan zou 'het voor de betreffende re geeringen veel gemakkelijker zijn elkan der ook te vinden. DE NEDERLANDSCH—DUITSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Oud-minister Posthuma heeft in een onderhoud mlet iden Haagschen corres pondent van de Vossische Zeitunjg ver klaard, dat ide actie van het door hem geleide comité van verweer wellicht een indruk van vijandige gezindheid tegen over Duitschland kan miaken, doch lat hij zelfs allesbehalve vijand van Duitsch land is. Dit heeft hij bewezen gedurende de jaren, waarin hij Nedarlandseh mi nister is geweest. Hij kan de moeilijke positie, waarin Duitschland zich thans bevindt 'begrijpen, ftnaar hij verzet zich er tegen, dat Duitschland Nederland op zichtbare wijze bemjaldjeelt en niet wil inzien, welk een koopkrachtige ien willige klant Duitschland in Nederland heeft. De opvatting van minister Schiele, dat de koopkracht van het buitenland uitge put is en dat het 'dientengevolge steeds minder in Duitschland zal kunnen koo- pen, is voor Nederland onjuist. Neder land zal steeds evenveel pharmaceutisc'he waren, landbouwmachines en kalimest stoffen als thans noodig hebben, deze dan ook uit Duitschland betrekken en met goede guldiens betalen. Nederland zelf zal deze waren nimmer kunnen pro- duceerem. 9 Naar het Engelsch. ECHTE FRIESCHE 20 -50 cf. per ore vtfscka/i U wvÜuh. van p&urf-f Daar haar geweten haar echter niet met rust liet, raapte zij een opgenblik daarna allen moed bijeen en vertelidje zij Felicity althains iets, van wat Mrs. Warrender gezegdI haid. Het vriendinnetje barstte in lachen uit en wilde niets hooren van Mr. Robert. „Wees toch niet zoo dwaas, Joyce! Je kijkt zóó tragisch, of 'hij een moord had begaan. Hij is een goed' mensch, braaf en eerlijk en ridderlijk en het kan mij tniets schelen wat er ook van hem gezegd Wordt. En als ik er zoo ovei; donk, dan hoef jij er je in het geheel ■niets van aan te trekken, want jou deert het allerminst!" Dit was waar, al klonk het idan ook niet zoo vriendelijk en Joyce moest er wel in berusten. Ze hoopte van harte, dat Felicity er niet op zou terug komlen, maar, toen ze dienzelfden avonid voor het open venster zaten, riep zij Robert Stone toe, die juist naar huis zou gaan: Mrs. Robert, kamlt u utseins verantwoor den! Joyce tracht mij tegen u op te zetten. Ze heeft vanmiddag verschrikke lijke dingen van u gehoord!" Hij ging staan, met dp armen gevouwen op ide vensterdank ,en keek, over Feli city heem, naar het schichtige, zich te rug trekkende figuurtje van Joyce. Duist Indien Duitschland echter, vervolgde dir. Posthuma, de voorgenomen houding tegen Nederland wenscht aan te nemen, dan legt dit ons land de verplichting op, zich zelf te helpen. De door die regeering voorgestelde maatregelen (deviezen-clea- ring) kan hij niet goedkeuren. Hij hoopt, dat de regeering nimmeir van dit oeco- nomisch wapen tegenover Duitschland ge bruik zal behoeven te maken: Het genees middel voor beide landen ligt) niet in een beperking van den wederzijdschen han del, maar in een uitbreiding daarvan. TWEEDE 5 PCT. NEDERLAND 1932. Naar het Corr. Bur. meldt, is ide 5 pet. tweede staatsleening 1932 volteekend. Van het gegarandeerde bedrag kan slechts een gedeelte worden toegewezen. JEUGDHERBERGENBEWEGING. Sterke groei in weinige jaren. Uit een ons toegezonden statistiek be treffende Idle Jeugdherbprgbe weging in Nederland blijkt, dat de belangstelling ervpor toeneemt. In 1931 waren er 33 jeugdherbergen, 52.065 maal werd er door trekkers ge bruik van gemaakt. Dit jaar zullen er 40 jeugdherbergen zijn en het laat zich aanzien, dat het aantal overnachtingen o;ok dit jaar weer zal wonden verdub beld, dius meer (dan 100.000! Het grootste percentage der bezoekers wordt ge vormd uit ide zelfstandige trekkers, een veel kleiner gedeelte der trekkers bei- zoekt ide jeugdherbergen onder geleide, b.v. scholen, vereenigingen enz. Zestig procent van het aantal bezoe kers zijn jongens, 40 procent meisjes. Doel is goedkoope, eenvoudige en veilige overnachtingsgelegenheden voor de jeugd te scheppen. De overnachtingsprijzen va- riëeren van 30 tot 50 cent. Ook de maal tijden zijn goedkoop en zoois het moge lijk, dat de trekker voor om en nabij den 'gulden kan eten en slapen, Zoodat hij idus zijn vacantiedagen op zeer goedi- koope wijze kan doorbrengen. In de jeugdherberg is alles ingericht op zelf werkzaamheid. De Jeugdherbergen ten slotte zijn een veilig onderdak voor de jeugd, zoowel in materieel als geestelijk opzicht. De Jeugdherberg Centrale moet de inrichting goedkeuren, Id'aar zij ten slotte er voor verantwoordelijk is. Spe ciaal, wordt gelet op de inrichting en ligging, der dagverblijven, eetzalen, jon gens- en meisjesslaapzalen, die streng gescheiden zijn. Ook op hygiënisch gebied wordt nauw lettend een aantal voorschriften in aont genomen. Politieke en godsdienstige ge voelens worden in een Jeugdherberg ge- eeibiedigd en zoo wordt gewaakt vooir de geestelijke belangen. Een directe con trole is neergelegd in de z.g. toegangs kaarten, welke door de Centrale worden uitgereikt. Mocht een bezoeker zich niet op de voorgeschreven wijze gedragen, dan kan hem ide kaart worden afgeno men en nooit meer zal" hij in staat zijn de jeugdherbergen in binnen- en buiten land te bezoeken. De Hollandsche jeugdherbergen ontvan gen veel bezoek van Duitsche, Dieensche, Zwitsersche, Engelsche, Belgische en Zweedsche trekkers. Om'gtekeierd zoeken de Nedlerlanjdsche jongeren ook vaak die jeugdherbergen in die ianfden op. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 2 Juni. De voorzitter herinnert er aan, dat de- ter als het was, kon hij de droefheid zien op haar igezichtje en kalm' ant woordde hij „Ik geloof, dat ik jm'ij zeiven maar dadelijk schuldig zal bekennen, waardoor ik dan meteen ide moeite bespaar om in herhaling te vervallen van het opnoemen van mijn zonden. Want dit zou u zeker niet aangenaam zijn, is 't wel?" Joyce schudde het hoofd. Neen, d zou zij ook nooit toe te bewegen zijn geweest, dacht zij, wat Felicity (nu ook gezegd moge hebben)! Felicity vertelde hem nu, wie Joyce diein mid|dag op bezoek had: gehad en lipt het voorkomen, of Miss Hamilton dan wel zeer ontsteld was geweest door haar insinuaties. „Het klinkt zóó wel wat vaajg, Miss Felicity, want ik ben zelve npg nie naar de kerk geweest, sind's wij hier waren, en dit wel deels, omdat ler nie mand is, die mij Izou zien en ook nie mand, die de moeite waarjd is om ge zien te worden. Dus idit kan ik zoo erg niet van u vinden.!" „Neen; en dan komt er nog bij, dat ik wel maar de kerk ga, maar niet ia Stanton. Uw ooiral ging altijd naar Blyt- heby. Dat is wat verder, maar het kerkje is zoo allerliefst gelegen, dus, ga ik altijd daarheen". Dit zeggende nam hij dp pet af en ging en Felicity kwam1 ook niet meer terug op dit onderwerp. Gedurende den maal tijd was zij zelfs zóó stil, dat Eliza van tijd tot tijd eens bezorgd naar haar l^eek. zer dagen het verslag is verschenen be treffende de wijziging van 'de Lager- ondierwijswet. Hij verwacht bij de be handeling daarvan, waarop de regeering nog vóór hiet zomerreces prijs zou stel len, een uitvoerig debat, en acht het beter, dat het ontwerp thans niet behan deld (wordt, maar een betere gelegenheid af te wachten. De interpellatie-De Visser over het ver lies van burgerrechten door Nederlan ders, die in Rusland werken, wordt weer op de agenda geplaatst. De heer Kramer (s.-d.) vraagt verlof tot interpellatie over de vraag, of de regeering het met het oog op de finan ciën niet beter acht, den bouw' van den derden kruiser uit te stellen. Op dit verzoek wordt morgen beslist. De heer Wijnkoop (comm.) krijgt ver lof tót interpellatie over de loonen van het spoorwegpersoneel. Deze interpella tie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp tot breideling van de ge varen op 'het gebied van het internatio nale betalingsverkeer. Minister Verschuur zegt, (dat men niet moet meenen, dat het ontwierp is afge stemd op Duitschland. Hij acht zelf het middel, (waartoe wij gedwongen zijn over te gaan, zoo bedenkelijk dat hij liever te laat dan te vroeg ermee komt. Toe passing van het ontwerp kan op ver schillende manieren gebeuren. Tevoren is daarover niets te zeggen. Het is niet de bedoeling, de verhouding ten opzichte van Duitschland te verbeteren, maar wel de oude verhouding te herstellen. Een crisis-Kamercommissie kan een sfeer van vertrouwen scheppen. Het zal echter soms noodig zijn, geheimhouding op te leggen. Na replieken en behandeling van de artikelen wordt het wetsontwerp tot brei deling der gevaren op het gebied van het internationale betalingsverkeer aan genomen met 77 tegen 2 stemmlen, die der communisten. RAPPORT DER COMMISSIE-WELTER, Aan den voorzitter van den minister raad heeft het Tweede Kamerlid, de heer Van Rappard, gevraagd of de regeering reeds een beslissing genomen heeft om trent de publicatie van het rapport der bezuinigingscommissie - Weiter, waarvan inmiddels ook het tweede en laatste 'deel is verschenen. De heer Van Rappard vraagt of de regeering niet van oordeël is (dat al w'as het rapport in de eerste plaats bedoeld ter voorlichting der re geering, ook het publiek er belang bij heeft in kennis te worden gesteld met de resultaten van het: onderzoek dier Staatscommissie, temeer waar verschillen de oncontroleerbare geruchten omtrent den inhoud van het rapport 'de ronde doen. Voorts vraagt de heer van Rappard of de regeering in geval zij bezwaar heeft tegen publicatie de redenen wil mede- deelen, die het haar inziens ongewenscht maken het rapport aan de openbaar heid prijs te geven. Indien de regeering van plan is het rapport ter openbare kennis te brengen, wianneer kan die pu blicatie dan tegemoet gezien worden? Q\j Hoofd-en Kiesp/J^ MIJNHARDT'5 POEDERS Doos 4-5 ct. Per stuk Set. Bij Uw drogist. ZIERIKZEE. De provinciale vertegen woordiger van den Kon. Nat. Bond het „Oranje-Kruis" deelt o,ns mede, idat de uitzetting van melding- en telefoonposten voor 'de van genoemden Bond uitgaande Dien nacht kon Joyce niet slapen. Ze lag met wijd open oogen, hadi de klok nu al twee hooren slaan en nog had zij geen oog gesloten. Helder viel het maanlicht binnen, maar ze zou inog liever hebben. gehad, diat het pikdonker was (geweest. Iedier geritsel deeai haar schrikken en men, kon er juist zooveel geluiden vernemen, want ieder oogenblik liep er een muis tusschen de Zoldering of achter het beschot, terwijl er ook telkens een vogel wat van plaats veranderde in het klimop, waardoor het vqnster aan alle kanten ingesloten was, Eindelijk kon zij het in| bed niet langer uithouden en ging eens aan het venster kijken. Het kalmeerde haar ©enigszins, toen ze in ide verte die rustieke bank zag en de rozenstruiken, waartussehen Robert Stone en zij zoo gezellig samen konden pratem. „Had ik maar een boek meegenomen!, dan zou ik in bed1, bij jdie kaars, wat gaan zitten lezen. Maar ik durf ©r be neden geen te halen", dacht zij al. Ze keek de kamer rond en, daar, op het schrijfbureau van Mr. Carleton, ont dekte zij den grooten huisbijbel. Met een zucht van verlichting nam ze 't zWare boek van z'n plaats, /ging zóó in bed', stak de kaars aan en sloeg vol eerbied den Bijbel open. Daar, op het schutblad, stonden verscheidene namen met datums, en uit de oudste daarvan maakte zij op, dat het Boek al moest behoord hebben aan den overgrootvader van Mr. Carleton, Er lagen hier en daar bladwijzers in en enkele gedroogd© rozen- en tulpen, Organisatie van eerste hulp bij ongeluk ken, /welke uiteenzetting was aangekon digd tegen 6 Juni a.s., is uitgesteld tot Manadag 13 Juni a.s. SCHERPENISSE. In de gehouden alge- meene vergadering van ingelanden van het Calamiteuze Waterschap Scherp e- nisse werd de (rekening over het dienst jaar 1931-'32 vastgesteld op een ontvang van f 11755.41 en een uitg. van f 10590.655 alzoo een goed slot van f 1164.755. De be grooting van het dienstjaar 1932-'33 werd vastgesteld op een ontv. en uitg. van f 11171.35 waarbij een post van onvoor zien groot f457.59. Besloten werd aan de pachters van gronden van het wa terschap over het jaar 1931 een reductie te geven van 10 pCt. De afgetreden ge zworen de heer L. Vos werd niet her kozen. In zijn plaats werd gekozen de heer C. van Dalen -met 12 stemmen. De heer Vos verkreeg 5 stemmen. Het dijk- geschot werd met fl verlaagd. Tot bestuurslid van de afd. Tholen en St.-Philipsland van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies werd in de gehouden al- gemeene vergadering alhier herkozen me juffrouw1 C. A. Hartog, onderwijzeres al hier. - Aan den pachter van het -weiland van het Cloveniersgilde, het z.g. „Schut tershof" is een reductie gegeven van 30 procent. ST.-ANNALAND-. Ter completeering van het verslag va,n het Waterschap van Dins dag j.l. (zie Tweede Blad) vermelden Wij nog: Medegedeeld wordt, dat de bazaltslag voor 'de wegen ide laatste 3 jaren heeft gekost resp. f5,35, f4,19 en f3,34 en de grint f3,30, f2,63 en f2,38. Door het subcomité voor de tertiaire wegen is voor (dit eiland de weg Oud- Vossemieer—Stavenisse (via St.-Annaland) aangewezen voor het verkrijgen van een renteloos voorschot. Waar het den Inge landen voorkomt, dat Ide steunverleening door Ide provincie onvoldoende moet( wor den geacht, is een verzoek gericht tot het bestuur van de Zeeuwsche Polder en Waterschapsbond olm Ged. St. te ver zoeken, voor igenoeimlden weg een veel (gunstiger steun te verkrijgen dan het renteloos voorschot. Mocht overneming) van Iden weg door de provincie, met subsidie van ide tegenwoordige onder houdsplichtigen (idit laatste verbanjd hou dende niet Ide onderhoudskosten van de laatste 25 jaren) im'et heit; oog op het be heer bezwaar ontm'oeten, dan zou de tegenwoordige toestand' bestendigd kun nen worden en zou subsidie) kunnen wor den verleend naar denzelfden maatstaf als hiervoren aangegeven. Ondqrtusschen heeft een berekening uitgemaakt, dat uit voering van dit wegenplan globaal f 44000 per K.M. zou kosten. Met het ©og op deze hooge kosten wordt zonder hoofde lijke stemming besloten, voorloopig nog niet tot verbetering over te gaan. THOLEN. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen: J. L. Opree, van Scherpenisse; T. Simonse, van Middel burg; A. J. v. H-emert, van St.-Maar- tensdijk; C. J. Plantsoen, van Oud-Vos- serneer. Vertrokken: J. Schot en gezin, naar Terneuzen; J. C. Bijnagte, naar Haarlemmerliede; B. C. Bolier, naar Poortvliet; J. J. Kramer, naar Yerseke; J. Verburg, naar Goes. RECHTZAKEN. DE MOORD TE NAALDWIJK. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft behandeld 'de zaak tegen den 22-jarigen letterzetter H. B. uit Naaldjwijk, die zijn gewezen meisje, de 16-jarige Jacoba van dier Caay, aldaar, in den avond van Za terdag 5 Maart j.l. nabij haar woning bootmblaideren. Ineens viel er een half velletje briefpapier uit, waarop met pot lood duidelijk geschreven was, blijk baar een deel van een brief, ofschoon er geen begin en geen onderteekening aan was. In tegenstelling met de andere dingen, die in (den Bijbel lagen, leek (dit halve velletje nog volstrekt niet zoo oud. Joyce mam' het op en las: om hier te komen en een nieuw testament te maken. Het oude heb ik verbrand. Ik heb (mij zeer bedrogien in Robert Stone >en kan hem1 niet langter vertrouwen. De gehuchten, die u ge hoord heeft, waren juist; ik heb er de bewijzen van in handen. Niet alleen heeft hij mij, persoonlijk, maari hij heeft ook anderen in mijn naam bedrogen. Dit kan ik hem niet vergeven. Ook zijn (mij van de weekinog andere |dingen ter oore 'gekomen, die ik u vertellen zal, als ik u spreek. Laat mij weten, wanneer...." Dit was alles. Een brokstuk idus, rn'aar de zin er vail was duidelijk; althans voor hèar. Het wias het handschrift van een ouden man. Waarschijnlijk had de heer Carleton dit kladje van een brief aan zijn zaakwaarnemer geschreven, op een nacht, dat hij niet had kunnen slapen en de helft daarvan was zeker bij on geluk in zijn Bijbel blijven liggen. Joyce legde het Boek aan het voeten einde en ging zelve weer onder de de ken liggen, terwijl ze het briefje ineen gefrommeld in de hand hield. Ze zou noch Robert Stone vertrouwen, noch in hem' gelooven, sprak ze opge* QBERLAHNSTEIN NATUURLIJK BRONWATER i. kwalitiit imtak onovartroffaa. PREDIKBEURTEN» Zondag 5 Juni ie Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Voor». Lath. Kerk. 10 ure, ds. Barnouw. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 nre, dr. v. Lonkhuyzen. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Prseklezen (oude tyd) Evangelisatie Jeruël. Geen dienst. Ond-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 are, Leeskerk (oude tyd). Geref. Gem. 9 30, 2 en 5 are, Preeklezen (oude tjjd). met een revolver heeft doodgeschoten. Na verhoor van zeven getuigen, onder wi© twee 'deskundigen, ©ischte het O.M. tegen den verdachte, die een volledige bekentenis had afgelegd, zes jaar g e- vangenisstraf, idoor te brengen in een bijzondere strafgevangenis, met daarna ter beschikkingstelling van de regeering. ONDERWIJS» ST.-PHILIPSLAND. Dhr. J. P. Wage, hoofd der O.L. school alhier, is benoemd tot hoofd eener O.L.S. te Tiel. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. DE NIEUWE KERK TIJDELIJK GESLOTEN. Wegens de restauratie van het plafond zal die Nieuwe Kerk te Zierikzee eenige maanden niet gebruikt kunnen worden. De kerkeraad deelt mede, dat de Lu- thersche kerk in dezen tijd gastvrijheid heeft willen verleenen en de Vrijzinnige diensten aldaar zullen worden gehouden, terwijl de Orthodoxe diensten in de Kleine Kerk zullen plaats vinden. KERKWERVE. 5 Juni. 9.30 ds. van Griethuijzen (doop). OUWERKERK. Evangelisatie 6 uur, ds. Elgersma van Haamstede. LUCHTVAART. Hoewel de luchtlijn R'dam—Sehouwen- Duiveland—Walcheren .nog niet floreert zooals dat moest zijn, hebben gedurende de maand Mei van dezen dienst gebruik gemaakt: Rotterdam_Vlissingen of terug 34 personen; Haamstede—Rotterdam of terug 117 personen. Het vrachtvervoer van Vlissingen naar Haamstede bedroeg 7 K.G., van R'dam—Haamstede 560 K.G. Hoewel de maand Juni nog maar en kele dagen oud is, zijn hier reeds 29 per sonen door de lucht vervoerd, wat wel wijst op toeneming gedurende de zomer maanden. VAN HEINDE EN VER. De Diaily Express bevat het bericht, dat (gedurende ide afgeloopen week po gingen zijn gedaan om wapens iem mu>- nitie uit een buitenlandsche haven naar het Zuiden van Ierland te) smokkelten. De wapens zouden zijn geleverd in op dracht van een groep Iarsche opstande lingen, die voornemiens zouden zijn in geval van een conflict tusschen den Ier- schen Vrijstaat en Noorci-Ierland1, een 'deel wonden tot zichzelve; maar 'twas hard! Wat had hij ook weer gezegd: „Ik ge loof, dat u, door alles heen, iemand zult blijven vertrouwen, al had hij ook nóg zoo zeer den schijn tegen". En dit zou zij ook doen. Uitgeput van al die aandoeningen, viel zij eindelijk in een onrustigen sluimer, om toch ook wieer heel vroeg wakker te worden en op het gewone uur beneden te zijn. Geen enkelen keer gedurende de vol gende paar dagen ontmoette Joyce Ro bert Stone van aangezicht tot aangezicht. Onbewust bielpen Felicity en Eliza er haar bij, om hem uit den weg te 'blijven; de een, doordat zij niet verlangend scheen te wezen naar haar gezelschap de ander door 'binnenshuis druk beslag op 'haar te leggen. De derde dag w'as een Zondag. Het was verbazend warm geweest, en, toen de sChem©ring inviel, ging Joyce zich even buiten 'het huis vertreden, terwijl Felicity verdiept zat in een boek en Eliza bezig was, een brief te schrijven. Ze hoefde niet bang te zijn, Rbbert Stone tegen te komen, want, als hij 'smorgens even de ronde had gedaan, kwam hij op Zondagen nooit weer. Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1