7|pri|#7ppQrhP NlPIIUI«nnn0 sttaiï-rv: Maandag 30 Mei 1932. zierikzeesche courant, 'f'fTEH "1% Zrïaa ult- EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Plaatselijk Crisiscomité te Zierikzee. Uit Stad en Provinoie. Rustig en kalm, ABONNEMENT: au a |yL g a ADVERTENTIEN per jaar ƒ10.-. Afzonderlijke £F_ 1 m I I II |j|j|ll| I lift 1 1 lil 1 1 B B 1 B 1 regel. Reclames 30 ets. per regel, nummers 6 cent. Verschijnt des Bij contract belangrijke korting Dit Rummtr battaat uit 2 bladen. Uiterlijk 10 nar op dtidig v. uitgaaf. Het beroep op de ingezetenen 's ook dezen keer niet vruchteloos geweest; de tweede buscollecte namelijk heeft opge bracht f 84.41, een bedrag, hetwelk slechts wein'g minder is dan de opbrengst van de vorige collecte. Aan allen, die geldelijken steun heb ben verleend, betuigt het Com'té zijn hartgrondigen dank. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat de collecten gehouden worden ten bate van hen, die door de crisis in financieele moeilijkheden zijn geraakt en zonder den steun van het Comité niet in hun levensbehoeften zou den kunnen voorzien. Verschillende ge zinnen, idie in deze treurige omstandig- digheden verkeeren, worden dan ook zooveel mogelijk geholpen. Ingezetenen, het Comité blijft op Uw onmisbare medewerking rekenen Zierikzee, 30 Mei 1932. Het Plaatselijk Crisiscomité, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. A. VAN DER WEIJDE, Secretaris. BINNENLAND. DE ZUIDERZEE DICHT. Zaterdagmiddag 2 minuten over 1 is het laatste gat ju den afsluitdijk bij „de Vlieter" gedicht, zoodat |de verbinding tusschan den Noord-Holl. en Frieschen oever is tot stand gekomen. Bij het historische oog en blik waren tal van autoriteiten tegenwoordig, o.w. oud,-minister dr. H. Colijn, minister P. J. Reijmer, de dir.-ganeiraal der Zui derzeewerken, dr. Blocq van Kuffeler, enz., enz. Dr. H. Colijn Jrield een korte toespraak namlens den Zuiderzeeraaid. Voor dat het laatste gat gedicht werd spiiak! de direc teur-generaal, 'die speciaal <d)r. ir., C. L ely herldacht als de man, die vorm gaf aan de jgrootsche gedachte van afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Minister Reijmer wees op het aanbreken van een geheel inieuwe periode voor de Zuiderzee en hare omgeving. Spr. meende te mogen verwachten, dat de nieuwe toestand tot meerdere welvaart van geheel ons land zal strekken. Na de speeches gingen de kranen, die de kleileem' in ide gaten wierpen en welke tijdens de redevoeringen hadden gestopt, weer aan den .arbeid en even na 1 uup was het pleit beslecht, de Zuiderzee was gedegradeerd' tot Y se 1 me er. Velen maakten van ide gelegenheid ge bruik om over de dam te wandelen, wat niet bepaald een pleziertje bleek, want de inieuwe weg was nog niet hard. Eerst mlet October denkt men de weg in orde te hebben voor geregeld verkeer tusschen N oord-Holland en Friesland, welke ideelen in onze vroegste geschiede nis met elkaar verbonden warep en thans weer h e r e e n i g d zijn. Wat de voortzetting van de inpolde- ringswerken aangaat, is deze in ver band met den financiëelen toestand en de onrendabelheid van landbouwgrond voorloopig ien conditioneel beperkt tot het kleinste van de 3 overige in te dijken ge bieden, en Noordoostpolder. Conditioneel, in zooverre de inpoldering van dit ge deelte, voor de kust van Friesland en Overijssel gelegen, afhankelijk is ge maakt van de uitkomsten van een nader onderzoek naar de financieele gevolgen, waarbij rekening zal kunnen worden ge houden met de ervaring in'den Wieiringer- mleerpolder. De kosten van den afsluitdijk hebben ongeveer 127 miillioen gulden bedragen. 01 de spoorweg tusschen Noord-Holland en Friesland, die hierover is gedacht,, er spoedig zal komen, is door de regee- ring betwijfeld. DE WERKLOOZENZORG. Bet departement van binnenlandsche zaken heeft de volgende gegevens in zake de werkloozenzorg over het tijd vak van 3 April tot en met 30 April verstrekt. Bovengenoemd departement heeft aan alle gemeenten een vragenlijst gezonden. Van 103 gemeenten met rond 584.843 in woners waren bij het samenstellen van dit overzicht nog geen gegevens ontvan gen. De gemeenten, van welke gegevens zijn ontvangen, uitgegeven (zonder af trek van subsidies van staat, c.q. provin cie): aan wbrkloozensteun f 5.251.700 en voor werkverschaffing f 1.605.618. Uitbe- betaald is door de werkloozenkassen f 1.440.556. Het rijk heeft betaald f 1.870.930. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 27 Mei. De heer Kupers (s.d.) vraagt verlof te mogen interpelleeren over den arbeiid in - en de inkrimping van de werkverschaf fing, de verlaging van de steunnormfen ten aanzien van werklooze arbeiders, de verdeeling van de kosten der werkloos heid tusschen rijk en gemeenten en de bevordering van den woningbouw en an dere mid,delen ter bevordering van de werkverruiming. Op dit verzoek zal Dins dag worden beslist. Voortgezet wordt de behandeling van het Godslasteriingsontwerp. De heer Marchant (v.d.) meent, dat id© godsdienst vaak misbruikt wordt en, daar om de actie 'dier communisten begrijpelijk is. Echter heeft deze actie geen enkele kans van slagen; zij is! een stumperig be drijf. Spr. zet voorts uiteen, dat men met deze wetsbepalingen in ide grootste! moei lijkheden komt en dat |de persoon Gods buiten het strafrecht staat. Hoewel ver werping van het ontwerp feitelijk onge raden is door den inldruk dien dflt zal maken, ziet spr. geen andere oplossing. De heer Slotemaker de Biruine (c.h.) wenscht geen stap te zetten in de rich ting van wettelijke bestrijding vanj de on- geloofspropaganda. Geestelijke overtuigin gen kunnen niet bestreden worden, met uitwendige (middelen. Spr. noemt 't ont werp onduidelijk en tweeslachtig, hetgeen voor hem' voldoende is af te wijzen. De heer Peereboom (h. g. st.), 't jongste Kamferlid, zal zijn stem niet) aan 't Wets ontwerp (geven. De regeering geve ons volk het Evangelie terug, liever dan te dreigen miet den strafrechter. De heer van Wijnbergen (r.k.) zegt dankbaar te wezen, m'aar niet vold|aan. Liever had spreker gezien, dat „Gods lastering" strafbaar was gesteld. Doch het ontwerp is nu moeilijk te veranderen en (daarojml zal spr. er zijn stem aan geven. Ds. Zandt (s.g.p.) klaagde, dat de con siderans van het ontwerp doortrokken is van den giftigen geest der revolutie. Het zal spr. zwaar vallen zijn stem te geven aan het ontwerp. Als een scherpe terechtwijzing aan den heer Peereboom1 was een deel van de rede van den heer Heemskerk (a.r.) be doeld. In heftige 'bewoordingen verweet hij den jongen afgevaardigde, dat deze gezegd had, dat de anti-revolutionairen en de chr.-historischen de openb. school den bijbel hebben ontnomen. Hij noemde hem „onchristelijk" en verweet hem, dat hij zijn leermeesters slecht gekozen heeft. Dinsdag zal de minister antwoorden. Het plotseling ingrijpen van oud-minis ter Heemskerk in ide discussies schijnt niet in de laatste plaats uitvloeisel te zijn van de vrees, dat het ontwerp wel eens verworpen kon worden. Die kans| bestaat! THOLEN. De leden van de Kamer v. Koophandel voor W. N.-Brabant zullen 23 Juni het eiland Tholen bezoeken en een gedeelte van Westelijk N.-Brabant. 9 uur 's morgens komen de heeren te Tholen, 'waar zij door het gemeentebe stuur worden ontvangen, hierna gaat de reis naar St.-Maartensdijk, waar ook het gemeentebestuur aanwezig zal zijn en de schilderijenverzameling zal Worden bezichtigd. Daarna wordt Stavenisse aan den Prov. steiger bezocht, waar burge mieester Hanssens het gezelschap zal rondleiden. Daarna gaat het gezelschap via Oud-Vossemeer naar St.-Philipsland en het veer Anna-Jacobapolder, daarna naar Dintelsas en Steenbergen, waarna nog eenige plaatsen worden bezocht. (M. Ct.) FERKOOPINGEN, ENZ» ZIERIKZEE, 21 Mei. Ten overstaan van Notaris van 't Haaff werden heden al hier publiek verkocht: I. Voor de fam. Steen dijk: Het woonhuis, schuur en erf aan het Havenpark, groot 04.42 Aren, aan den heer J. van der Kwast, te Zie rikzee, voor f 7005 en f 25 voor toebe- ding; II. Voor de fam. Bij de Vaate: Het woonhuis en erf in de Weststraat, groot 01.54 Aren aan den heer R. Bie- nefelt te Zierikzee, voor f 2725.—. BRUINISSE, 23 Mei. Ten overstaan van notaris Biermasz werden heden alhier, ten verzoeke van den heer W,. van den Berg Dzoon, publiek verkocht, de vol gende onroerende goederen. Aan de Steinstraat: Een woonhuis, A 115, groot 1 Are 74 c.A.; kooper werd dhr. Th. Kik, voor f 1525. Een woonhuis, A 114 imfet erf, groot 1 Are 42 c.A.; kooper werd dhr. Anth. Capelle, voor f 1950. Een woonhuis, A 110, met erf, groot 90 c.A.; kooper werd de heer W. Roukema, voor f 1040. Een woonhuis, A 111, met erf, groot 1 Ar(e 5 c.A.; kooper werd de heer Anth. Jumelet Az., voor f 1300. Een woon huis, A 112, met erf, groo|t 1 Arei 4 c.A.- kooper werd dhr. D. v. ld. Berg Jz., voor f1030. Een woonhuis, A 113, met erf, groot 1 Are 13 c.A.; kooper werd dhr. Anth. Capelle, voor f1145. 7 aren 25 c.A. Bouwgrond; kooper werd dhr. Anth. Capelle, voor f300. Aan de Molen straat. Een Woonhuis, B 168, met erf- pachtsgrond, groot 96 c.A. voor f 940. Een woonhuis, B 169, met erfpachts'- grond, groot 94 c.A. voor f851. Aan de Weststraat: Boomgaard, erfpachtsgrond, groot 1 Are 98 c.A., voor f440. Van de laatste 3 perceelen werd kooper dhr. S. C. de Graaff." HERJOUEUm ST.-PHILIPSLAND. Waar bij de Ned. Herv. Kerk alhier nog een belangrijk bedrag aan kerkelijke belastingen ovqr 1931 was te ontvangen, werd besloten, hen, die nog niet betaald hadden,, per post een wissel hiervoor te presentee ren. Aan dit besluit is intusschen uit voering gegeven. Naar w'ij nu vernemen, heerscht hierover ernstige ontstemming, daar gebleken moet zijn, dat op deze handelswijze van het kerkbestuur uitzon deringen zijn gemaakt, door n.l. emtele niet-betalers onder „de gegoede klasse" der bevolking, eerst nog per brief te verzoeken aan hun verplichtingen te wil len voldoen. Ds. J. JAPCHEN. f In den ouderdom' van 65 jaar is te Zeist overleden ds. J. Japchen, em.-pre- dikant van de Ned. Herv. Gem. van Oolt- gensplaat. Ds. Japchen werd in 1876 ge boren en in 1904 candidaat in Fries land om 29 Juli 1906 te Haamstede het predikambt te aanvaarden. LUCHTVAART. OCEAANVLUCHT. De Poolsche vlieger Stanley Hausner is Zaterdagmiddag om 4 uur 7 plaatse lijken tijd te Linden in New Jersey op gestegen voor een vlucht over den At- lantischen Oceaan. Hij hoopt te landen in Londen of Parijs. Zijn vliegtuig is een Bellanca-eendekker en draagt den paaiml „Rosa Maria". Hij steqg zeer lang zaam op, d;aar hij 2700 liter benzine aan heeft. Boven den Atlantisohen Oceaan wordt goed weer gemeld. Zijn papieren zijn in orde gemaakt voor Warschau. De autoriteiten van het vliegveld aldaar verwiachten, dat hij na eerst te Londen of Parijs gedaald te zijn, naar Polen zal vliegen. - Een later bericht meldt, dat de vlieger wegens storing aan ,de instru menten is teruggekeerd. beheeracht in Uw denken, handelen en spreken zult ook gij zijn en big ven na het gebruik van MQnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. CIJFERS, DIE TE DENKEN GEVEN. Blijkens cijfers van de Med'. Ver. tot Be!- schei|mftng van Dieren zijn in de zes maanden November—April in Nederland verbrand; ,106 paarden, 425 koeien, 76 kalveren, 147 varkens, 11 schapen,' 3 gei ten', 900 kippen, 12.000 kuikens;, 4 honden en 15 konijnen. Terecht wijst de Ver. d!an ook op jde wanschelijkbeid, om hierin d'.w.z. in de inrichting der stallen verbetering te brengen. MOORDAANSLAG. Op het station te Zw;olle is een moordaanslag geschied op mlej. B., die haar kinderen, die in het Juliana Kinderhuis verpleegd Worden, be zocht (had, wachtte op den trein naar Amsterdam. Mej. B. Iwerd door haar gewezen 'echtgenoot, van wie zij geschei den leeft, aangevallen. De man bracht haar Imlet een mes in het gelaat een snede toe, ,1 o,opende van den mondhoek tot het oor. De getroffene bloedde hevig en is naar het R.K. ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De dalder, die pas uit de gevangenis; was ontslagen, is opgesloten'. DE „GEO'RGES-PHILIPPAR". Het s.s. „Comlorin" met ongeveer vijftien gelred den van die „Georges-Philippar", is te Marseille aangekomen. Zij zijn de eer ste teruggekeerden. Een dichte menigte, waarondier zich in de eerste plaats de familieleden der ge- rejdden bevonden, was op de landings plaats samengestroomd. Er waren strenge orde-maatregelen genomen, die echteir niet voldoende bleken om een licht gedrang bij het betreden van het schip te voor komen. De geredde passagiers zaten op het dek in zeer summiere kleerendracht. Im mers, de ramp op de „Georges-Philip- par" geschiedde 'snachts; gelegenheid om b'ovenkleeren aan te trekken of iets mee te (nemlen, was er niet. Zoo goed en zoo kwaad als het ging moesten in Adien of Djibheti kleeren worden -gekocht. Een speciale zaal was tijdens de reisvooi] hun verblijf aan boord ingericht opdat zij zich niet onder de gewone, goöd'ge- kleede passagiers, idie in avondtoilet plachten te dineeren, behoefden te men gen. Enkele verhalen, op hetzelfde neerko mend, werden gedaan. De algemeene in ldruk is, dat |de ramp doqr kortsluiting is ontstaan... Inderdaad hadden zich kort vóór het gebeurde eenige dlefecten aan de lichtleiding voorgedaan. De ontscheping der passagiers duurde geruimiem tijd. Ei- was een geval van pokken op het schip geconstateerd, zoo idat ide drie a vierhonderd passagiers, al vorens het schip te verlaten, eerst moes ten worden gevaccineerd. Dit blracht een vertraging van vele uren met zich en stelde het geduld |dier -debarqueerendle mienschen op zware proef. BOM GEVONDEN. Te Zaandam is in de serre van het feestgebouw „Thalia", aan de Prins Hendrikkade, eigendom) van de gebroeders IJidenberg, een bom' ge- voniden, die voorzien was van een klok eni allerlei ontplofbare en brandbare) stof fen bevatte. Het gevaarlijke ding heeft de politie in beslag genomen. Aan een wraakneming wordt gedacht. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GE DOOD. Te Hengelo was een werkman aan den Denneboschweg bezig schilder werk aan zijn woning te verrichten. Hij stonld op een ladder en had het ongeluk met de electrische (geleiding in aanraking te komen, waardoor hij van den ladder viel. Bewusteloos werd hij iml huis gedra gen en spoedig daarna overleed hij. De man was gehuwd en vader. VAN HEINDE EN VER, In 't dorpje EmdingerL in 't Zwarte Woud is een telegram vanj den Duitschen consul-generaal te Napels aangekomen voor de ouders van Oscar Daubmann, met -de medeideeling, idat huni zoon, die pin 1916 ,aan« de Somhie gesneuveld heette te zijn, te Napels is aangekomen. Daub- m'ann's naam is van (het „Kriegerdenk- mial" te Emdinlgen geschrapt. Victoria Kent, de eerste vrouw, die) in Spanje een hooge regeeringsfunetie bekleedde, nl. (die van directrice van het Spaansche gevan geniswezen, is Zondag als zoodanig af getreden, aangezien er oritiek op haar beleid was geoefend' en men haar hou ding tegenover de gestraften ,over het algemeen te zachtzinnig achtte. Te Nice is dezer (dagen een Deense'h journalist, Peter Nissen, aangekomen (na een voetreis vrijwel pm ld© geheele we reld te hebbein gemaakt. In Februari 1925 ging hij een weddenschap ,aan van 1000 pst. tegen 30 pst., dat hij deze voetreis zou maken en op 1 Maart van hetzelfde jaar vertrok hij van Kopenhagen naar Parijs, waar hij startte. Sedert heeft hij meer dan 32.000 K.M. te voet afgelegd en een studie gem'aakt van verschillend^ landen -en volken. De in Bessarabië liggende idorpsgemeente Leipzig, die 'be hoort tot de oudste Duitsche nederzettin gen, is geteisterd door een .reusachtigen brand, aldus een V.D. telegram; uit Boe karest, waardoor zestig huizen in de- asch werden gelegd en bijna tweehonderd ge zinnen dakloos werden. Menschenleveds zijn niet t e betreuren, doch bij het blus- schingswerk liepen verscheidene soldaten ernstige verwondingen op. In' een villa te Cambridge heeft zich een verschrikke lijk drama afgespeeld-. De bierbrouwer Tebbutt, -die zich uit zaken teruggetrok ken had, een dame (die in hetzelfde huis woonde, haar 12-jarig dochtertje en twee kleine kinderen van Tebbutt, 2!/2 en 11/2 jaar oud, werden e;r idoor revol verschoten gedood gevoniden. De dienst bode ontdekte het vreeselijke schouwspel. Men vermoedt, -dat Tebbutt de andere slachtoffers gedood heeft en zelfmoord heet gepleegd. SfiMiil, DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Am sterdam' (V.D.) Het hoofdbestuur van den Bond van Landpachters in Nederland heeft 'het volgend telegram gezonden aan den voorzitter van de Eerste Kamer: Noodtoestand ten plattelande ondrage lijk. Pachters geen geld meer om pacht te betalen. Dagelijks tientallen gevallen van pandbeslag en dreigen daarmiede. Onmiddellijke behandeling voorstel-Bbels een weldaad voor duizenden pachters, daar geweld of dreiging beslag hun le vensvreugde en arbeidslust rooft. Onte vredenheid zeer groot, gerechterlijke ver koop gevaarlijk voor handhaving orde. Inwerkingtreding wet-Ebels voor en bo ven andere maatregelen noodig. EEN VEILINGSGEBOUW AFGEBRAND. Schoonhoven (V.D.) Maandagmorgen circa 5 uur ontstond, door tot nog toe onbe kende oorzaak brand in het groote 'hou ten veilingsgebouw van de veilingsver- eeniging „Schoonhoven en omstreken", gelegen aan de Voorstraat te Schoon hoven. De brandweren van Schoonho ven en Willige Langerak tastten het vuur met kracht aan, doch konden niet ver hinderen dat het gebouw tot den grond toe afbrandde. Het gelukte evenwel de belendende perceelen, die aanvankelijk ernstig gevaar liepen voor het vuur te vrijwiaren. Te ongeveer half 7 was van het gebouw' niets meer over en kon de brandweer inrukken. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Et- ten en Leur (V.D-I Zondagmiddag werd die 62-jarige landbouwer A. L. uit Etten, komende uit de kerk aan het Liesbosch per rijwiel huiswaarts keerend ter hoogte van ide steenfabriek op den Rijksstraat- Weg Breda—Etten, toen hij den weg •wilde oversteken door een- auto aan gereden en een 16-tal meters medege- sleurd. Met verbrijzelde hersenpan werd die man opgenomen. De dood trad bijna onmiddellijk in. De bestuurder van de auto, Notaris Verbist uit Goes, treft geen schuld daar hij m'et een matig gangetje reed'. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen achter. EEN VRIENDELIJKE SCHOONZOON. Etten en Leur (V.D.). Maandagmorgen; 'be gaf zich de landbouwer P. Goos uit Etten per rijwiel naar ide Hoevensche weg. Hier ontmoette hij zijn schoonzoon A. R., die den man( van zijn rijwiel wierp en met beide handen zijn'keel «dicht kneep. Daarna sloeg hij zijn schoonvader een paar maal met het hoofd; op de tramjrails waardoor deze ernstig werd gewond. 2 voorbijgangers wisten den aanvaller te overmeesteren. Het slachtoffer, dat be wusteloos was werd in een nabijzijnde woning binnengedragen. De oorzaak van deze poging tot doodslag zijn financiëele verwikkelingen tusschen schoonvader en schoonzoon, .ontstaan na het overlijden van R.'s vrouw. Tegen Bi. is proces-veir- baal opgemaakt wegens poging tot dood slag. Hij is gearresteerd en voorloopig in de maréchausséekazerne te Etten on dergebracht. HET DUITSCHE KABINET VRAAGT ONTSLAG. Berlijn (V.D.). Het Rijkskabi net heeft in zijn zitting van Maandag morgen besloten in zijn geheel af te treden, indien ide Rijkspresident op zijn standpunt blijft staan, dat hij Zonldag tegenover den Rijkskanselier heeft inge nomen. Als gevolg hiervan heeft dr. Birüning Maandagmiddag bij een bezoek aan iden Rijkspresident het ontslag van het geheele kabinet aangeboden, die deze ontslagaanvrage heeft aanvaard, doch Dr. Biriining verzocht vooirloopig de regee- ringszaken te blijven waarnemen. Hij zal trachten langs den gebruikelijken par lementairen weg een nieuwe regeering te doen vormen, en Maandag nog «den Pre sident van id'en Rijksjdag Loebe en de leiders der verschillende partijfracties in volgorde van de sterkte hunner fracties ontvangen. Dr. Brüning heeft veirzocht hem zoo spoedig mogelijk een langdurig verlof toe te staan, daar hij ef geen prijs op stelt deel te nemen aan ;de onderhandelingen over de vqraning van een nieuwe regeering. IERLAND WEIGERT BETALINGEN AAN ENGELAND. Dublin (V.D.) De Ier- sche minister voor Handel en Industrie, Lemass, heeft Zondag in een te Cork gehouden redevoering aangekondigd, dat Ierland de jaarlijksche betalingen aan Engeland als schadevergoeding aan de voormalige Engelsehe grondbezitters in Ierland zal staken en dat Ierland van Engeland terugbetaling zal eischen van een teveel betaald bedrag a 30 millioen pond sterling. Lemass verklaarde in zijn rede dat de jaarlijksche betalingen drie millioen pond per jaar bedragen, die thans in Ierland zullen blijven. Het geld moest iworden opgebracht door de ler- sche farmers om de eigenaars van de gronden te worden, die vroeger aan rijke Engelsehe landheeren behoorden en die ruime Winsten uit hun gronden hebben getrokken. Het bedrag van 30 millioen pond sterling dat thans van Engeland wordt teruggeëischt, had Engeland on rechtmatig verworven en was door Ier land onder den dwang der overeenkom sten te veel betaald. Varkaartlaisaa vin den A. N.W.B. A N WB TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND Geef e e in teeken als ge van richting wilt veranderen! Wie in het verkeer van richting wil veranderen, bijvoorbeeld' bij het ingaan van een zijstraat, moet duidelijk) en tijdig een teeken geven. Dat is noodig, want een ander kan aan je neus of je rug niet zien wat je van plan bent. Dat kan hij wel vzien ,aan je uitgestoken arml. De jongen links doet het goed; (die heeft bijtijds door het uitsteken van zijn arm een teeken lgegeven en de fietsjer achter hem heeft 'dat gezien en mindert zijn vaart. De fietser op het rechter plaatje heeft geein teeken gegeven, of heeft het te laat igedaan en wordt nu aangereden door den motorrijder, (die "met een vaartje de bocht naderde en niet 'binnen een paar mieter kon stoppen. 0«ok van den anderen kant .dreigt hem een botsing met Ide auto, die daar net komt aan rijden. 'MÜÉ! „Het is jouw schuld!" zegt de motor rijder en hij 'wijst djreigend naar idem fietser, die onder 'zijn gebekkeld rijwiel is gevallen. Het is 'ook werkelijk de schuld van dien ondoordachten fietser, want ials hij bijtijds ieen teeken (had ge geven, was er niets gebeurd. Een wielrijder, die een zwaar of lastig te hanteeren pak in zijn hand draagt, kaïn geen teeken van richting-veranderen geven en doet dus verstandig! af te stapt- pen, vóórdat hij ide zijstraat ingaat en dan loopen'de over te steken. Wie stoppen wil, moet ook een teeken geven, om dengeen, idie achter hem rijdt, te waarschuwen. Een chauffeur doet dat djoor zijn arm uit te steken en op en; neer te bewegen en een koetsier door zijn zweep op te steken. SPORT-, KORFBAL S.D.K.B'. 28 Mei. Ie klasse. Zierikzee: Rust Roest

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1