Zierikzeesche 4È& Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 27 Mei 1932 zierikzeesche courant, aast. jaargang ij* «gs, advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën H. H. ADVERTEERDERS Algemeen Overzicht. feuilleton. De Rentmeester binnenland. Jlt Stad en Provincie. f(iaauHEEREN BAAl LEKKERE KOFFIE Hoofdpijn -|« en Kiespijn Prijs p. 8 maanden 'ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure.Q Dit Mimmtr bestaat uit 2 bladen. 20 Uitarlljk 10 oor op doidag uitgaaf. atallao wij ia da gelaganhtld ia hat nummar van Maandag san advartsntia ta plaatasn tsr grootta van aan gihiale pagina tsgan varntindard tariaf. Inlichtingen varatrekt DE DIRECTEUR. Handgemeen in den Prui- sischen Landidag-, - De on geschiktheid der Nazi's voor parlementairen ar beid. In de zitting van den) Pruisischen Landi dag van Woensdag is het; tot een ernstig handgemeen gekomen, zoo hevig, dat het vrijwel zonder voorbeeld is in de ge schiedenis der Duitsche parlementen. Men debatteerde over het verleenen van. gratie aan politieke misdadigers, toen een com munisten een nat. socialist op een gegeven moment, een klap in 't .gezicht gaf. On middellijk schoten de Nazi's toe en ont stond een woedend handgemeen. Men zag stoelen omhoog heffen en op hoofden en lichamen neerkomen; een socialist kreeg zoo'n stoel op het hoofd, een schedelbreuk was het gevolg. Ook een andere afgevaardigde moest idle zaal worden uitgedragen. Intusschen werd ook met inktpotten, lessenaars en tafels ge smeten, zoodat een deel' van het ameu blement daarbij in stukken vloog. En in de razende opwinding, die in de volle zaal heerschte, begonnen nu ook de nazi's op del publieke tribune hun kreten te laten hooren. De overige partijen sloegen dit woeste tooneel gade zonder tusschenb'eide te komen en konden waarnemen, hoe de sterke nationaal'-socialistische fractie de veel kleinere afdeeling der communisten ten slotte de zaal uitdrong en overwin naar in dezen weinig fraaieni strijd bleef, waarna de zege met het zingen van een nat.-soc. lied werd .gevierd'. Het seniorenconvent zal moeten nagaan welke gevolgen een en ander hebben zal. Het eigenlijke hoofddoel van de zit ting, de verkiezing van een presidium, had een zóó rustig verloop gehad, dat daarna de meeste journalisten de zaal reeds hadiden verlaten ien Idus geen oog getuige van de schandaaltooneelen konden zijn. De voorzitter en de beidie onder voorzitters zijn gekozen. De nationaall- socialist Kerri weird tot president geko zen. Opnieuw is gebleken hoe ongeschikt de scheppers van een nieuw Duitschland zijn voor den parlementairen arbeid en het vervullen van verantwoordelijke re- igeeringsfuncties, waarbij het juist zoo bijzonder aankomt op zelfbeheersching onder alle omstandigheden een eigen schap, welke de rijkskanselier Birüning zoo bij uitstek blijkt te) bezitten, die zich dan ook wel zal afvragen; na dit nieuwie staaltje van politieke onbekwaamheid dier Nazi's, of en hoe het ooit mogelijk zal zijn met zulke lieden tezamen het rijk te besturen. 5 Naar het Engelsch. Ze waren nu al veertien dagen op „het Dal", m'aar Joyce had er zich niet zoo onverdeeld gelukkig gevoeld als zij dit wel had gehoopt. Te vergeefs ver weet zij zich, dat zij dan toch eer on dankbaar was, want idat zijl immers alles had, wat haar hartje maar begeerde. Een vaag gevoelen van onrust en dés- illusie had zich intusschen van haar meester gemaakt, en ofschoon ze hpt zich maar noode bekennen wilde): Robert Stone was de aanleiding diaartoef. zijn komst had dezen vacantietijd voor haar bedorven. Felicity daarentegen was weer geheel opgeleefd. Ze liep overal rond op jdie hoeve en waar Robert Stone was, daajr viel zij ook niet ver te zoeken. Joyce had zich al meer dan eens afge vraagd, wat hij toch wel denken moest van Felicity, die zich tegenover hem nu eens voor deed als een verwende baby en dan weer als een gebiedend werk geefster. Maar door zijn houding gaf hij in 't minst geen blijk van zijn gevoelens. Hij bet haar haar gang gaan en zei in den regel niet veel, daar hij eenmaal stil van aard scheen te zijn. Dus voerde Felicity de kippen, zamelde eieren in en liet zich door hem in en uit den hooi wagen tillen, als die naar het land reed Joyce had het nu mlaar opgegeven, om Felicity te onderhouden over haar ge- Aadtrt tljdan, andert prljzaa I ZAMB0S SigirafUn 25 cit. Geen cadeaux eto. 100 waarde voor Uw geld. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 26 Mei. Z.hds. wordt besloten na het wets ontwerp, inzake Godslastering aan die orde te stellen 't zjg., „Clearingsontwörp'j'. Aangevangen wordt met de behande ling van het wetsontwerp tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voor zieningen, betreffende bepalingen, voor godsdienstige gevoelens krenkende uitin gen. Prot. Eerdmans (lib.) betoogt, dat het wetsontwerp beter had kunnen blijven rusten. Het zal juist prikkelend werken. Zoolang er geen algemeen vast godsbe grip bestaat, kan sdit niet in die weit worden opgenomen. Men ,onthou|d!e zich van bemoeiingen met de godsdienstige ontwikkeling van ons volk. De minister trekke het ontwerp in. De heer v. d. Heidie (sid.) heeft even eens bezwaren tegen het wetsontwerp. Dit is alleen ontstaan door 3 schend)* artikelen in de „Tribune" en in een plaatje. Wij hebben ihier een noödeloos staaltje van gelegenheidswetgeving. Doch! uitingen als in de „Tribune"1 zouden niet kunnen voorkomen, als de werkelijkheid zelt niet dikwijls een smadelijke gods lastering was. De werkelijkheid is gei- woonlijk veel erger dan elk woord over de werkelijkheid'. Spr. kam aan ideze ge legenheidswetgeving niet meedoen. Prof. Visscher (a.r.) staat tegenover het wetsontwerp sceptisch. Maar een half ei is beter dan een Ieege dop. En het is verkeerd1, ter wille van een troepje domme fanatici een toestand te laten voortbestaan, waarin alles mag behalve werken, zoolang het dag is, totdat de nacht komt, waarin niemand meer wer ken kan. De heer Teulings (r.k.) zegt, dat het recht der overheid berust in de natuur en in de rede, welke den staat ver plichten, iden godsdienst te beschermen mat de hem ten idienste staande mid delen. Spr. is er zich van bewust, dat deze rechtsgrond aanleiding kan zijn tot een wetsontwerp, dat verder gaat dan het voorgestelde. Maar wij leven in een staat, waar vrijheid en gelijkheid van godsdienst heerschen. De heer Wijnkoop (comm.) zegt, dat het wetsontwerp den mensehen zand in de oogen strooit. Men wil er mee den boer op gaan en kan niet met leege handen voor de massa staan. Men kan haar stoffelijken nood niet lenigen en probeert nu met geestelijke middelen haar zand in de oogen te strooien. Daar om wordt het wetsontwerp behandeld in dezen crisistijd. Spr. gelooft niet dat zijn partij van dit ontwerp nadeel zal ondervinden. De vergadering duurt voort. ZIERIKZEE. Het bericht over een aan besteding te St.-Philipsla.nd, opgenomen in ons Woensdagnummer, was niet in gezonden door onzen correspondent. Donderdagavond trok hier de „Stem van den reus" de algemeene aandacht, Het bleek dat de reus werkelijk een reuze-stem heeft, want door vrijwel heel de stad was het krachtige geluid van dieze mechanische stem, die bij popu laire wijzen, de lof verkondigde van de „Simplex"-rijwielen, te hooren. Van de K.L.M. ontvingen wij een drag, want luchthartig had het „boerin netje" dit alles verworpen met een: ,,'t Kan mij niets schelen, wat Mr. Ro bert van mij denkt! Hij is een schat en steek jij nu maar geen spaak in het wiel". Hoezeer in scherts dit nu ook gezegd werd, had Joyce het zich toch aan_ trokken en verderhad zij het dan ook maar opgegeven het vriendinnetje tel cha- peronneeren. Bij gevolg was zij dan ook steeds meer aan zich zelve overgelaten. Eliza had haar aanbod van hulpi in de huishou ding gul aangenomen, zoodat zij; de och tenden geheel bezet had. Het kwam haar voor, dat de oude haar opzettelijk zoo veel weg hield van Felicity. Joyce wist wel, dat zij naijverig .op haar was, d'at zij vóór alles maar wilide, dat Felicity zou profiteeren. Nu, Eliza hoefde niet bang te zijn, zij zou niet coquetteeren met Robert Stone J Maar intusschen voelde zij zich wel zeer eenzaam1. Ze had nu bijvoorbeeld Felicity niet meer gezien, sinds} dien och tend, want Eliza had Felicity's) koud mid- jdagmaal naar het veld gezonden, waar zij dit waarschijnlijk gelijk met Robert Stone had gebruikt. Hij tracht altijd zijn middagmaal mee, want hij woonde ruim een mijl van „het Dal" af. Felicity had hem wel dadelijk verzocht bijl haar op de hoeve te eten, imaar dit had hij beslist geweigerd, ofschoon hij dikwijls bij (de meisjes in den tuin kwam thee drinken. Maar nu de laatste dagen had Felicity ook haar thee laten brengen op 't hooi land en ofschoon ze Joyce zoo ter loops had genoodigd om mee te komen piek» nieuwe brochure, ter propageering van den luehtdienst: Rotterdam—Schouwen- Duiveland—Walcheren, welke brochure de volledige dienstregeling bevat, en spe ciaal de aandacht vestigt op Domburg, Haamstede, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee, voor hen die per K.L.M. in het komende seizoen uitstapjes naar Zee- landl Wenschen te maken. BLKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad, Woensdag 25 Mei. Alle le den zijn tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester. Aan de orde komt een verordening regelende de heffing van verlofsrecht voor den verkoop van zwak- alcoholische dranken in het klein. B. en W. stellen voor hiervoor ieen recht te heffen van f 25 per jaar, te voldoen tel kens vóór den .aanvang van ©en ver lofsjaar. Aldus besloten. Op een verzoek van het ziekenhuis voor S. en D. wordt besloten tot den bouw van een zieken barak ©ene jaarlijksche fa ij d rage te ver leenen gedurende 40 jaar van 6 cent per inwoner en de gewone jaarlijksche bijdrage van 20 cent per inwoner te continueeren tot wederopzeggens. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de belooning voor den correspondent der arbeidsbemiddeling voor 1932 te be palen op f25 en hem als secretaris der werkverschaffingscommissie een gelijk bedrag toe te kennen. De heer Giljam wordt voor het maken van teekeningen ten behoeve egalisatie van wegen een belooning van f 10 toegekend. De begroe ting ider Gezondheidscommissie voor '33 w'ordt goedgekeurd met een bijdrage ten laste ider gemeente van 1 cent per in woner. Eenige opmerkingen worden ge maakt over het salaris van den secre taris dier commissie, dat te hoog wordt geacht; hierover zal met den voorzitter dier commissie worden gesproken. Bij de rondvraag vestigt de heer Kloet de aandacht van B. en W., op den binnen kort te leggen nieuwen kunstweg door de kom van het dorp Eikerzee. Hij vreest dat, w'anneer de nieuwe verharding wat hooger wordt gelegd dan de thans be staande, de waterafvoer van 't dorps plein in het gedrang zal komen. B. en W'. zullen hieraan aandacht wijden en de zaak bespreken met den opzichter van Schouwen. Betreffende den water ig achter 'het dorp, waarover van de gezondheidscommissie opmerkingen zijn ontvangen wegens verontreiniging, is met het bestuur van Schouwen gecorrespon- ideerid'; men zal voorloopig Idle zaak af wachten; waarna sluiting. ZONNEMAIRE. Spoedvergadering van den Raad! id©2er gemeente op Dinsdag 24 Mei. Alle tegenwoordig. Na lezing der notulen van de vorige vergadering,, deelt d!e voorzitter melde, dat a.s. Vrij dag reedis ide 2e buitenbestelling^in Idie ge meente vervalt, terwijl de poststukken ook niet mlogen worden afgehaald. De heer van den Bout wil in het algemeen de ambtenaren handhaven op lager loon. De heer Slootmlaker wil den voorzitter het initiatief doen nemen voor het ciï;- culeeren van een lijst tegen den maat regel Ider regeering. De heer van Spluni- der 'zegt, dat we meestal maar stemvee en belastingbetalers zijn. De voorzitter zegt, 'dat idle regering all® protesten naast zich neerlegt en zal overwegen wat te doen is. Verdler zegt de voorzitter, |dat sedert Zaterdag voor het laatst aan |d!e werkverschaffing is gewerkt, daar er geen werkloozen meer genoeg zijn om het werk voort te zetten. Spreker wil nu den Raad1 doen beslissen om het werk stop te zetten. Na bespreking wordt daartoe besloten. Nu door die werklos- zen is gevraagd het uurloon alsnog te bepalen op 321/2 cent, wordt dit punt tevens beslist. Besloten wordt 30 cent uit te betalen, palet welk bedrag het nicken, was die toch maar .liever op de hoeve gebleven, wel wetend, Idat haar gezelschap minder gewensöht was. „Als ik de reis maar kon betalen, ging ik naar huis", dacht ze,; met tranen in die oogen. „Hier ben ik geheel overbodig. Eliza zou het best zonder mij kunnen stellen en Felicity schijnt vergeten te zijn, dat ze mij heeft' gevraagd, met haar mee te gaan... En Mr. Stone..." „Ja, wat die dacht was niet gemakke lijk te doorgronden. Hij was altijd vrien delijk en voorkomend voor haar en of schoon hij zelden rechtstreeks tot haaj het woord richtte, had zij meer dan eens gemerkt, dat zijn blik haar volgde. Misschien waren ze ook wel goede vrien den geweest, als zij maar wat beter had wieten te praten. Felicity was nog zoo weinig „buiten- mensch", dat zij steeds laat was blijven opstaan. Haar ontbijt werd haar boven gebracht en eerst om 10 uur verscheen ze. Joyce daarentegen stond gelijk op met Eliza, en zoodra ze klaar was, liep ze den tuin in, om te genieten van heerlijke morgenlucht en van de plan ten en struiken, die dan nog zoo frisch met dauw overdekt waren. Nu was zij de laatste ochtenden bezig geweest aan de bloembedden, waarin zij weer eenige orde had trachten te brengen. Hier had Robert Stone haar dan ook gevonden en hij had zich even opgehouden, om haar raad en hulp te verleenen. Joyce, die nog nooit iets aan tuinieren had gedaan, was hem1 hiervoor zeer dankbaar, en reeds begon zij, vol ver langen, uit te kijken naar dat vriende- faf echte friesche ~S ^20-50 c t. perons^ cAUlon^e van rijpe tabakken normale dagloon wordt bereikt, terwijl Stoel opgedragen wordt |de rest van het werk tot ten hoogste 300| M3. af te doen. De heer van Splunder is er voor de enkele werkloozen, als die er zijn, aan het Werk te laten meehelpen op kosten der (gemeente, als uiterste maatregel. De voorzitter meent, idat Stoel ze niet ge bruiken kan. Bij de omvraag informeert de heer van dien BiOut, of er al vergade ring is gehouden van de vereeniging „S. en D." De voorzitter zal! eir over spreken ter bevoegder plaatse. De heer Sloot- maker vraagt naar ide vlasindustrie. De vporzjitter antwoordt, dat |d© man ide subsidie nog wel krijgen zal. De heer v,am Splunter wijst pp het lange gras van den dijk. De voorzitter zal het doen wegnemen. Sluiting. - De verkoop der Emma-bloempjes bracht in deze gemeente f 20.86 op. Voor die distributie van idie 'bloempjes zorg den de jongedames Adr. van Ast, Lena Boot, Cat. Verseput, M. v. Splunter, An nie Bunschoten en Betsy Evertse. STAVENISSE. De bazar ter stijvingvan de kas van het muziekgezelschap „O.B.K." alhier, zal gehouden worden op Vrijdag en Zaterdag der volgende week in de bewaarschool. SCHERPENISSE. Door die schietvereen. Prinses Juliana" werd een schietwed strijd gehouden. De uitslag w'as als volgt: le pr. C. Bevelander; 2e. M,. Kloet; 3e. L. Andriesse; 4e. M. Tichem; 5e. C. Coo- mans; 6e. M. v. Gorsel; 7. D. v. dl Wierf f Az,; 8e: P. Noordijk© Mz.; 9e Gabr. Bolier Jz.; 10e. C. Bevelander; 11e. Joh. Suurland; 12e. M. Suurland; 13e. W. Vroegop; 14e. Jac. Geuze Iz.\ 15e. W. Quaak GZ.; 16e. G. Bolier Cz.; 17e. G. M. Larooij; 18e. C. Bijnagte; 19e. A. Duine; 20e. J. Tichem1. THOLEN. Voor de vacante betrekking van ontvanger-griffier van het water schap „De Vrije Polders onder Tholen", hebben zich 4 sollicitanten aangemeld'. Naar Wij vernemen zal die benoeming Woensdag 8 Juni a.s. plaats hebben. De zoo zeer gevreesde vlekziekte onder de varkens, heeft ook in deze gemeente zijn intrede gedaan. Reeds is een der aangetaste dieren hieraan ge storven. Door den Bond van Mosselkwee kers zijn als controleurs voor de con trole van het aangevoerde mosselzaad uit de Zuiderzee, aangesteld uit deze gemeente de. heeren J. Wagenaar en Matth. Verkammen. Als standplaats is hen aangewezen Utrecht en Gouda. Door den slager C. Slager alhier, is aangeschaft een geheel electrisch wer kende koelcel, z.g. „rrigidairè~. ïnpïaats van met ijs, Wordt inu gekoeld met z.g. koude lucht, een en ander is pen groote verbetering voor het bewaren van vleesch in ide zomermaanden. OUD-VOSSEMEER. De heer Bieije, die het vorige jaar voprloopig werd aange steld als polderopzichter van 't water schap „Oud-Vossemeer", is Inu als zoo danig definitief benoemd. De ten Noorden en Oosten van den Hollarepolder gelegen uitgestrekte schor ren en slikken, toebehoorenide ,aan de Ambachtsheerlijkheid, bieden vooral jd.it voorjaar een middel aan ,om wat geld te verdienen; ide geliefkoosd© zeekraal en lamsoor lokken tal van werkloozen VAN NELLFS PAKJES KOFFIE SPECIAAL AANBCVOtEN GROEN MERK 40 O. per heHpon<bpek»e BLAUW MERK 35 Cl. per halfpond.palcje CIRKELKOFFIE 32 O. per halfpondspakje MAGNEETKOFFIE 28 Cf. per halfpondspakje FAKKELKOFFIE 24 Cf. per halfpondspakje VRAAGT UWEN WINKELIER predikbeurten» Zondag 29 Mei te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, da. Barnouw. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v. d. Griend. Luth. Kerk. 10 ure, da. v. d. Chgs van Rotterdam Geref. Kerk 10 30 en 6.39 ure, dr. v. Lonkhujjzen. Clir. Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoogendoorn, 2 Leesdienat en ure, dB. Hoogendoorn (oude tgd). Evangelisatie Jeruël. 7.30 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Geref. Gem. 9 30, 2 en 5 ure, Preeklezen (oude tgd). zullen spoedig bedaren door Mijnhard!'» Poeders Vraag daarom Mijnhardt'g Hoofdpijn poeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop Per poeder 8 ct en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. lijk praatje tussehen ide rozen. Wat zou Felicity wel gezegd hebben, als zij er van geweten hadEn het verwonderde Joyce ook niet, dat het vriendinnetje al haar vorige bewonderaars scheen ver geten te hebben voor dezen eenen eh miet het grootste geduld kon zij luis teren naar de lofzangen op Robert Stone, die immers altijd even vriendelijk en bereidvaardig was; die werkte als een paard; volkomen tevreden leek met de ondei'geschiKte positie die hij bekleedde en toch alleszins blijk gaf van bescha ving. Felicity verklaarde dit uit de om standigheden dat hij een groot deel van zijn leven buitenslands had doorgebracht en uit de flauwe vriendschap met oom Carieton. Waarschijnlijk had het zoo moeten zijn, dacht Joyoe, dat Felicity hier in dit af gelegen oord was gekomen om er haar levensgezel te ontmoeten. Nu, zij gunde het haar van harte; wie weet hoe voor haarzelve toch óók nog eens een goede oplossing kwam! Na ideze overdenkingen deed zij haar best verder haar aandacht te bepalen bij de verhalen in het tijdschrift; en, toen ze die uit had, merkte ze aan het on rustig w'orden van de vogels, dat de middag al om moest zijn. Ze verwachtte niet, iemand anders in huis te vinden dan Eliza, en was dus ©enigszins verbaasd, toen ze uit de zit kamer de stem van Felicity hoorde, die boos en verontwaardigd klonk. Reeds was zij op het punt ongemerkt terug te treden, toen Felicity haar riep. Ze dacht natuurlijk niet anders dan VEREEN. VAN NEDERL. GEMEENTEN. Donderdag kwam ide afdeeling Zee land van bovengenoemde vereeniging in derde jaarvergadering te Middelburg bij een onder voorzitterschap van den heer P. Dumon Tak, burgemeester van Mid1- delburg. Spr. wekte op de gemeenten, die nog geen lid zijn, aan te sporen toe te treden tot vereeniging en afdee ling. Spr. wees er op hoe vooral in Zeeland als landbouwprovincie alle ge meenten sterk lijden onder de crisis. Mocht (dit eenige jaren zoo voort duren, dan wordt het steeds moeilijker. Spr. vertrouwt echter, dat zeker de jongeren nog w'eer eens betere tijden zullen me- demaken. Het jaarverslag spreekt van ©enigszins toename van het ledental en doet zien, dat de afdeeling verschillen de adviezen verstrekte zooals inzake schoolgeldiheffmg aan Stavenisse. Actie wierd gevoerd inzake de nieuwe regeling van verpleging van armlastige krank zinnigen, zonder het gewenschte succes en ook de regeling der vleeschdestruc- dat haar vriendin met Elize overhoop lag, wat nog al eens voorkwam, toen ze, tot haar verbazing, Robert Stone op den drempel vond staan, in alle stilte luisterend naar de scherpe opmer kingen van zijn werkgeefster. De heele lengte van het vertrek was tussehen hen beiden, want Felicity stond bij het venster en zag rood van drift. Stone keek Joyce eens aan, met een blik, of hij eigenlijk in stilte pret had om het geval, maar toch met een trek van vastberadenheid om den mond, die toonde, dat hij de zaak niet zou op geven. „O, Joyce, help mij toch eens even! Mr. Robert is onuitstaanbaar. Zie jij hem toch eens te overreden!" „Wat is er toch?" vroeg Joyce. „Wel, toen ik daar zoo even in de schuur kwam, merkte ik}, dat ze „Krul staart", je weet wel, dat kalf, waar ik zoo dol op ben, van haar moeder hadden wieggenomen. Ze staat nu, heel alleen, ergens anders. De koe gaat mor gen naar de merkt en nu mag het arme kleine ding niet 'eens genoeg drinken, anders brengt de moeder niet genoeg op! Net of ik daar nu om geef!" „En wat gebeurt er met „Krulstaart"? „Die gaat ook Weg. Ze is goed voor den slager, zegt hij. Maar ik wil niet, dat ze afgemaakt wordt. Ze heeft niets gedaan, waar ze dat lot aan verdient Waarom mag ze nu niet opgroeien tot een lieve, mooie koe?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1