Zierikzeesche Él Nieuwsbode Zonnebrand Qrnpésoét ABONNEMENT Maandag 23 Meij1932, zierikzeesche courant, sas., jmrgang^ojzs,^ ADVERTENTIEN Inzending Ad ver ten tiën DRANKWET. VERNIEUWING. FEUILLETON. De Rentmeester PUftOL BUITENLAND. BINNENLAND.^ Uit Stad en Provlnole. Prijs p. 3 maanden 1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure.g UitarlIJk 10 aar ap dea dag auitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, brengen ter openbare ken nis, dat op 19 Mei 1932 bij hen is in gekomen een verzoekschrift van HEN DRIK DE VLIEGER, van beroep Land arbeider, wonende te Zierikzee, om een verlof A, als bedoeld in artikel 38 der Drankwet (Staatsblad 1931, mo. 476), in de navolgende localiteit: het beneden- voorlokaal (Zuidzijde) van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie D, no. 937, plaatselijk gemerkt A 515, en gelegen aan den weg naar Schud- debeurs aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan ieder te gen het verleenen van dit verlof schrif- lijK bezwaren bij Burgemeester en Wet houders' inbrengen. Zierikzee, 23 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, w'd. Secretaris. Het nieuwe leven van de lente. Lang heeft het getalmd en gewacht, maar toch is het gekomen, zich haastend nu om1 in al zijn deelen tegelijkertijd tot wasdom en ontplooiing te komen, als wilde het allen achterstand overwinnen in een uitbundige, algeheele schoonheid. De natuur veranderd als bij tooverslag onder de koesterende zonnestralen, op gaand in een harmonie van vormen, kleuren, geuren en klanken, nu de open baring geworden van het in haar be sloten, gewekte leven. En niemand heeft eraan -getwijfeld of dit wonder weer gebeuren zou, omdat wij b'ij ervaring we ten, dat, al moge volgens ons oordeel het eene soms te vroeg of het andere wat te laat verschijnen, de algemieene orde hiermee echter niet verbroken wordt en alles zijn gewonen loop heeft. Geregeld wisselen de seizoenen elkaar af en nooit wordt er een overgeslagen. We weten het allemaal, omdat we het direct zelf uit de natuur hebben waar genomen. Dus staat het voor ons on- omstootelijk vast en hieruit blijkt weer, wat hei uiterlijke leven betreft, de ryth- miek van het ontstaan en vergaan, van werkzaamheid en rustde toestanden der stof, door welke het in haar wo nende leven zich verrijken kan, waarbij elke toestand slechts een enkele schrede is op een zeer langen weg. Dit wijst erop, dat deze weg bij wat den dood of het verval genoemd wordt niet ein digt en bij de geboorte niet begonnen is. Evenals de seizoenen, die iets van het Alleven openbaren, zoo zijn ook de wis selende omstandigheden van den enkelen mensch en van de maatschappij slechts van zeer tijdelijken aard, maar daar achter klopt het onvernietigbare leven, dat zich in het tijdelijke manifesteert en alzoo naar bewustheid dringt. Geen strijd, geen smart, geen vreugd, niets gaat voor dat doel verloren en we heb ben nooit vergeefs geleefd, zoo we ge leden hebben en liefgehad. De tijden Zijn zwaar en somber. Er is stoffelijke nood en er is zielenood. Maar mogen w'e versagen, zoo we nog eenig geloof behouden hébben en zoo nog eenig inzicht in 't verloop der din gen en ons van verandering spreekt? De studie der geschiedenis leert ons van beweging, opkomst en verval, verwor ding en vernieuwing, ontwikkeling, pro- 4 Naar het Engelsch. Met den strooien hoed in de hand kwam hij naderbij. Zijn toilet was niet bepaald gekleed, want hij droeg een korte broek en een oud Norfolk jasje, ofschoon alles uitstekend van snit was. Hij was flink breed in de schouders, had een gebruind gelaat en doordrin gende grijze oogen. Toen hij vlak bij haar was stond Fe licity op en stak hem de hand toe. Ze had er zeker nooit zoo lief uitge zien, als op dat moment. Haar oogen waren diep-blauw als korenbloemen; haar 'wangen hadden de tint van wilde roosjes en alles aan haar was jeugd en leven. „Hoe maakt u het, Mr. Stone? Ik sprak zoo juist van u en vroeg mij al af wanneer u mij nu eens zoudt komen opzoeken. Ik ben blij, u te zien". „Een oogenblik keek hij haar verrast aan en vroeg verlegen: „Wat doet u denken....?" „Dat u Robert Stone is?" viel zij in. „Wel, ik geloof niet, dat er veel an dene mannen hier in de streek zijn. Joyce, dat is Mr. Stone, mijn vrien din en chaperonne,, Miss Hamilton. Gaat u zitten, Mr. Stone. Heeft u mijn brief ontvangen?" „Ja, ik 'ben een paar dagen weg ge weest, anders zou ik wel eerder ge komen zijn!" Hij ging zitten aan het andere einde Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Dooa 30. Tube 80 ct. Bl[ Apoth. 6 DrogUlem ces. Ze legt ons de waarheid voor, dat alle dingen en verhoudingen meer of minder langzaam verworden en ver groeien volgens vaste wetten; maatschap pijen komen op en storten ineen; de eene beschavingsperiode volgt op de an dere en poogt deze te overvleugelen of teniet te doen. Het „sic transit gloria mundi" is van overouden datum en toch is het ook heden nog van kracht, zooals het ons ook morgen waarschuwend zal tegenklinken. Alleen die scheppingen van den geest hebben 'blijvende waarde, welke niet door zucht naar eer of macht in het leven werden geroepen. In het dagelijksch leven echter over valt ons een doffe berusting temidden der toestanden, welke hopeloos schijnen. Van vernieuwing valt weinig of niets te bespeuren. Maar hierbij vergeten wij één groote waarheid, die zich telkens opnieuw doet gelden. De groote dingen werken in het verborgene. Er is een werkende wer kelijkheid, die ons oog niet aanschouwt en die onze gedachten niet kunnen vol gen. Wanneer wij in den ban worden gehouden door een verwordende wereld, dan geven wij er ons geen rekenschap van, dat in ieder vergaan een w'orden ligt, dat altijd onder een wegkwijnend heden, de kiem van een nieuwe toe komst verborgen is. De malaise, die wij beleven, openbaart zich aan ons als een schijnbare stil stand en achteruitgang. In waarheid ech ter is de menschenwereld betrokken in een snel werkend proces, dat nog wel niet gepeild kan worden, maar ons des niettemin, volgens de ervaring van vele eeuwen een vernieuwing brengen zal, on ongeëvenaard wellicht in beteekenis en kracht. Een nieuwe Lente, die ons roepen zal. OVER DEN OCEAAN. Amy Earhart's geslaagde vlucht. Storm en mist. Record. Amelia Earhart, een Amerikaansehe, die Vrijdagmididag pl.m. 6 uur te Harbour Grace (New-Foundland) voor een solo vlucht over den Atlantisc'hen Oceaan startte, is Zaterdagniididag kwart vóór 2 (tijd van Greenwich) in een veld, nabij Londonderry (N. Ierland) vlot geland!. Voor den tocht over den> Oceaan heeft zij I&1/4 uur noodig gehad, een recoirt voor een Öceaanvlucht. Tengevolge van het niet vlot functio- neeren van den motor heeft zij' haar oorspronkelijk plan om tot Parijs door te vliegen, opgegeven, omdat het te ris kant zou geworden zijn. Mevr. Earhart vertelde, dat zij |de laatste tien uur in storm! en mist gevlogen had| en dat het in de hoogere luchtlagen zelfs nog zeer koud was geweest. Het mankement aan den motor had zij ongeveer halverwege ontdekt, en het was, zonder direct gevaar lijk te worden, toch gaandeweg) zoo ver ergerd, dat zij blij was geweest idb ler- sche kust in het zicht1 te krijgen. Amelia Earhart, die getrouwd is met den bekenden Amerikaanschen uitgever en ontdekker G. P. Putnam, deelde mede, dat behalve een defect gedurende] ver scheidene uren aan die uitlaatpijp van van de rustieke bank en luisterde met ernstigen glimlach naar Felicity's non sens. Hij zei weinig, maar dat was ook niet noodig. Joyce stond versteld, zoo makkelijk als het 't vriendinnetje afging, haast uitsluitend het woord te voeren. Zij zou niet geweten hebben, wat zij had moeten zeggen. Eerst toen Felicity weer over de boer derij begon, kwam hij ook wat los en zei; [jjj „Ja, u heeft gelijk. Het is meer dan tijd, dat er gemaaid wordt! Ik wachtte slechts op uw orders. Morgenochtend om half vijf zullen w'e met het groote veld beginnen". „Om half vijf?Wiat een onmogelijk vroeg uur! Is het dan nog niet donker?" Mr. Stone lachte. Een prettige klank, vond Joyce. „Dónker? Het is de mooiste tijd van den dag! Overal ligt nog de dauw op. Bovendien is het beter voor de paarden, dat ze klaar zijn, vóór de zon op haar sterkst is: de hitte is zoo afmattend voor mensch en dier". „Dus u komt bij mij uw orders ha len? Nu ik beloof u dat iK geen streng werkgeefster zal zijn! Ik heb zelf een hekel aan werken, dus zal ik nooit an deren zoo voortdrijven". „Werken is anders een panacea voor alle droefheden des levens!" „Zoo denkt Miss Hamilton er ook over zij geeft hoog op van de zegeningen van den arbeid en al dergelijke fraaiigheden meer". Voor het eerst keek hij den kant van Joyce uit en zei: haar toestel, ook de benzinemeter, waar schijnlijk door den storm, gebroken was, hetgeen vier uur na het vertrek uit Har bour Grace, verlies aan benzine veroor zaakte. Niettemin besloot zij de tocht voort te zetten. De tijd, dien zij gem'aakt beeft, is on geveer 151/4 uur. Zij heeft daardoor niet alleen een nieuw trans-atlantisch record gemlaakt en niet alleen is zij de eerste vrouw, idie dien Atlantischen Oceaan in JiaareenttfjO is overgestoken, maar ook is zij de eerste, 'dié hem twee maal door de lucht heeft overgestoken. De heer Putnam heeft zijn echtgenoote een draadloos telegram van gelukwensch gezonden en tot zijn vrienden zeide hij, dat hij geen oogenblik had' getwijfeljd aan het weislagen van den tocht. „Wat Amy onderneemt, volbrengt zij", zei hij! lachend, ,^dat heb ik in onzen korten huwelijkstijjd reeds onldervondien". Mrs. Amelia Putnam-Earhart is 34 jaar 0U]d. Zij vloog al toen) zij! 19 was. In 1920 vestigde zij reeds een hoogterecord voor vrouwelijke vliegers met een hoogte v,an 4000 meter. Haar naam wefld algemeen bekend, toen zij in 1928' met de „Friend ship" in gezelschap van twee aviateurs den Oceaan overstak. President Hoover heeft Amelia Ear hart een gelukwensch-telegram gestuurd, waarin hij zegt, dat zij' niet alleen het 'bewijs heeft geleverd van een onver schrokken moed, maar jdat zij tevens heeft gedemonstreerd1, idat vrouwen in bekwaamlheid gelijk staaft met mannen bij de volbrenging van de gevaarlijkste en moeilijkste daden. In geheel Amerika heerscht groote. vreugde over het succes van de aviatriee. Zondagavond 6 uur is mevr. P.ntnam, tijdens een hevige onweersbui, van Lon donderry, w^ar zij was geland, te Lon den aangekomen. Ondanks het noodweer was een groote menigte op de been, die idle Oceaanvliegster luide toejuichte. Ter ontvangst was 0. a. de Amerikaan sehe ambassadeur Mellon aanwezig, die mevr. Putnam uitnoodigdie tijdens haar verblijf te Londen haar intrek in de Amerikaansehe Ambassade te memien. Maö. Donald zond een boodschap, waarin hij zijn bewondering uitsprak voor de pres tatie van de vliegster en haar daarmede geluk wenschte. Zondagavond bood Mel lon haar een diner in de Amerikaansehe ambassade aan, waaraia, zij de vertegen woordigers ider pers ontving. DE A.V.R.O'. IN 1931. Blijkens het verschenen jaarverslag van de A.V.R.O'. over 1931, bedroeg? het aantal luistervinken op 15 Sept. 1931 (tijdstip der jaarlijksche nauwkeurige telling) 152.726, die in het af geloop en vereeni- gingsjaar een som van f739.808 ter bei schikking stelden, hetgeen ongeveer 5 pCt. minder is dan in} 1930. Aangezien het aantal leden in 1931 met ongeveer 10.000 is gestegen, is de gemiddelde bijdrage per hoofd blijkbaar als een natuurlijk gevolg der tij ds omstandigheden jge- daald. Ook over 1931 heeft Ide exploitatie van de Radio Bode er belangrijk toe bijge dragen 'de vereeniging financiëel te ver sterken; f485.464 kon als winst worden geboekt. In een slotwoprd wordt gezegd, "dat niettegenstaande de maatschappelijke zor gen eerder toe- dan afname de A.V.R.O. haar positie in begin 1932 over alle linies handhaafde. Het aantal luistervinken is sterk stijgend (soms met 1000 nieuwe leden per week) ial valt o,ok nu een da ling waar te nemen van de gemiddelde bijdrage per hoofd. Toch beliepen ideze luistervinkbij dragen in de eerste 4 m'aan- „Misschien spreekt Miss Hamilton wel uit eigen ervaring; net als ik!" „Ja, ik héb altijd moeten werken" ant woordde zij eenvoudig. „Maar ik zou het verschrikkelijk vinden, als ik niets te doen had". „Zoudt u ouwen Ike niet eens Kunnen bewegen, om een beetje van uw p a- nacea te gebruiken?" vroeg Felicity weer. „Die gaat toch altijd zoo'n slak- kengangetje!" „Voor hém moet u echt niet hard zijn, Miss Gray! Hij is ouder dan uw oom was en hij heeft hier ai vijftig jaren gewerkt". „Och, ik ben blij dat ik dit hoor! Maar waarom heeft oom hem dan niet ge- pensionneerd?" „Dat heeft Mr. Carleton ook gedaan maar de oude man komt steeds terug. Hij kan goed met de koeien omgaian en ik zou hem) maar laten tobben, tenzij u natuurlijk veranderingen wilt aan brengen". Verder spraken ze nog heel gezellig over tal van onderwerpen, maar het leek Joyce, dat Robert Stone meer te ruggetrokken werd, als Felicity dingen vroeg, die hem persoonlijk betroffen. Ja, hij had bij Mr. Carleton gewoond en had voor alles gezorgd, gedurende dienst laatste ziekte. Zij had wel geluk het was een heel verlies voor hem ge weest, toen de oude heer hem ontviel. Neen, hij dacht niet, dat haar oom zich. eenzaam) had gevoeld. Ja, Mrs. hflacDo- nald was een trouwe huishoudster ge weest. Persoonlijk had hij haar ook graag mogen lijdien. en had het bijzonder den van 1932 reeds het niet geringe be drag van f350.000 (in de halfjaren van 1931 werd gemiddeld f 370.000 ontvangen). De Radio Bode wist zich ook in het le kwartaal 1932 tm'et zijn oplaag boven het kwart TniUioen exemplaren te handhaven. DE ZUIDERZEE IN DEN BAN DER DIJKEN. De id i c h t i n g van het laatste gat in den Zuiderzee-afsluitdijK, n.l. bij „De Vlieter" zal deze wteeK geschieden. Waar schijnlijk Woensdag of Donderdag De opening is thans 350 M. breed, ter wijl er 31/2 M. water staat. Dagelijks schiet de dichting ongeveer 100 M. op. De openstelling van den dijk voor het doorgaande autoverkeer, wat in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin zal geschieden, kan in October ver wacht worden. Eerstdaags zullen de mi nisters en leden van den Zuiderzee-raad de afsluitingswerken bezichtigen. Zooals men zich herinneren zal zijn er twee afsluitdijken gelegd; een van 2200 M. lengte tusschen de Noord-Hol- landsche kust bij Van Ewijckssluis en de westpunt van Wieringen en een 29,625 M. lange dijk tusschen Wieringen's Oostpunt en de Friesche kust bij Zurig, die nu bijna voltooid is. De eerste, Amsteldiepdijk genaamd, werd in 1924-'25 gebouwd; de tweede bevindt zich in aanbouw sedert 1927, en daaraan Wordt nu de laatste hand 'gelegd. In iden afsluitdijk zijn verschillende doorgangen voor schepen en water. Bij den Oever zijn drie complexen, elk van vijf uitwateringssluizen, benevens een groote schutsluis, en op het Kornwerd©r- zand, op 4 K.M. afstand uit de Friesche kust, zijn een groote en een kleine schut sluis, alsmede twee complexen, elk van vijf .uitwateringssluizen. Deze 25 uitwa teringssluizen zijn elk 12 meter breed, zoodat er dus over een breedte van 25 X 12 meter 300 meter gespuid wordt. De Zuiderzee, of liever het IJ s s el- meer wordt gevuld door de rivieren, en daardoor voortdurend zoeter. In to taal wordt er 2400 a 3000 M3. water per seconde uitgelaten naar het Noordelijke, nog vrij gebleven deel der Zuiderzee, de zoogenaamde Waddenzee. TWEEDE KAMER. De mot ie-Drop. In de Kamer heeft de motie-Drop, in zake het treffen van nadere regelingen t. a. v. ide subsidiëering van kerkgenoot schappen, godsdienstige vereenigingen en cultureele organisaties, geen meerderheid kunnen verwerven. De motie wend met 416—10 stemhien, .die van de S.D.A.Pv, verworpen. Op enkele uitzonderingen na, bleef het debat op middelmatig peil. Mr. Marchant sloeg den spijker) op dien kop, toen hij den heer Drop in overwo- gnig gaf zijn «iotie aldus) te wijzigen, dat de Kamer de Regeering zou uitnoodigen bij Ide subsidiëering van kerkgenootschap pen enz. te werk tej gaan overeenkomstig het oordeel der volksvertegenwoordiging, dat ook instellingen gebouwd op sociaal democratisch beginsel voor subsidie in aanmerking dienen te komen. Daarop toch kwam' in belangrijke mate de toelichting van ide voorstellers den m'otie neer. STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERIJ. 2 5 pCt. boter in dei margarine. Verschenen is de Mem. v. Antwoord van den minister, inzake het'wetsontwerp, houdendle tijdelijke maatregelen tot hulp- verleening aan de melkveehouderij. De minister is voornemens voorloopig de toe voeging van boter in margarine op 25 pCt. te bepalen en af te wachten of in verband met den overgang van kaaspro ductie met dit percentage kan worjden volstaan. Voorts deelt de minister mede, dat het streven er op gericht zal zijn een richtprijs van ten minste 5 cent per goed met haar kunnen vinden. Natuur lijk had hij gehoord van Miss Gray. Hij had' hier geen vriend.cn meer, zoo min als haar oom. „En vergeef mij, Miss Gray, als ik nu liever niet verder over Mr. Carleton spreken wil. Het is een pijnlijk onder werp voor tnij! Hij was een 'beste, brave man en ik hield' zéér veel van hem". „Je kunt gelooven", zei Felicity, toen hij weg was, „dat het een verschrikkelijk ding voor hem is, om' zich zoo door mij verdrongen te voelen, want oom moet hem eens toch de plaats beloofd hebben!" Joyce wist niet, of Felicity hier juist ingezien had, maar ze had toch niet het recht haar tegen te spreken. Zij bleef onder den kastanjeboom zit ten toen Felicity hem' aan Eliza ging voorstellen en omgekeerd. Hij had hèèr toen al goedenavond gewenscht en schertsende gezegd: „Ik zie, dat u den oogst reeds heeft binnengehaald", wijzende op een takje witte klaver, 'dat zij tusschen haar blouse had gestoken. „Jp, o, 'die ruiken toch zoo heerlijk), dat ik de verzoeking niet kon weer staan", antwoordde zij blozende. Ze keek het tw'eetal zoo lang moge lijk nog na en sprak in ziehzelve: „Felicity is zoo allerliefst, dat het mij niets verwondert, hoe niemand haar kan weerstaan. Ik wou, dat ik maar niet zoo saai en leelijk was! Het moet heer lijk zijn, om) zoo eens te wandelen en te praten met iemand die zoo veel flin ker en verstandiger is, dan je zelve bent. Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. K.G. m'elk te bereiken over de geheele periode, waarvoor de ontworpen regeling zal gelden. Het plan bestaat om! het wetsontwerp tot tijdelijke hulp aan de( melkveehouderij Dinsdag in de Tweede Kamer af te han delen. ZONNEMAIRE. Vrijdagmorgen had de bestuurder B. uit Zierikzee het ongeluk in den Oostweg te Zonnemaire een ouden man met zijn auto aan te rijden. De man kwam te vallen en bleek na onderzoek een rib glébroken te hebben en leenige kneuzingen te hebben opgeloo- pen. Het ongeluk schijnt te Wijten te zijn aan een samenloop van omstandig heden, waarbij zenuwachtigheid van de een en die andere Zijde een rol hebben gespeeldl. BRUINISSE. Zeer onverwiachts is Za terdag 21 Mei op 55-jarigen leeftijd overleden 'de heer Mar.s Hage, rustend landbouwer alhier. De overlledene was tal van jaren ouderling en voorganger in de Oud-Creref. Kerk. Gedurende eenige jaren heeft hij de gemeente als hoofd brandmeester gediend, terwijl hij sinds verleden jaar lid van den gemeenteraad is geweest. Op het kerkhof te Goes heeft Za terdagnamiddag j.l. een eenvoudige plech tigheid plaats gehad. Daar is in tegen woordigheid van familieleden en collega's het gedenkteeken onthuld, opgericht op het graf van wijlen mej. A. Goedbloed, in leven onderwijzeres aan de Openbare Lag. School alhier. In een korte toe spraak heeft ide heer P. J. Okkerse het gedenkteeken aan de familie overgedra gen. De heer J. Goedbloed, oudste broe der der overledene, heeft hiervoor zijn dank betuigd, de verzekering gevende dat het prachtige gedenkteeken door de familie met groote dankbaarheid wordt aanvaard. Den ontwerper van het ge- denkteéken, den heer Leenpoel uit Goes, komt een w'oord van lof toe vo;or het prachtig stuk werk dat hij geleverd heeft. STAVENISSE. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het waterschap „Stavenisse" werd vastgesteld de begrooting voor 1932-'33 in ontv. en uitg. op f28693.39. Het dijk- gescbot werd bepaald op f 23, tegen f 25 in het vorig dienstjaar. ST.-ANNALAND. J.l. Woensdag 18 dezer werd alhier de gewone algemeene jaar vergadering van ingelanden van den Polder Moggershil gehouden. Behandeld ,en vastgesteld werid dei reke-' ning 'dienst 1931-'32, in ontvang op f2213 en in uitgaaf op f1987. Evenzoo, de be grooting over 1932-'33, in ontvang en in uitgaat op een gelijke) som van f2,212. Het dijkgesehot werd bepaald op f46 per ih.a., gelijk aan dat van 't vorig jaar. Aan de beurt van aftreding was Ide gezworene W. van Putte. Door het be reiken van den 70-jarigen leeftijd was dieze niet meer benoembaar en werd nu met a. st, als zoodanig gekozen die heer Jacs. van Putte. Tot vertegenwoordiger van den Dijkraad van de Calamiteuze polders Oud Kempenshofstede Moggershil werd herbenoemd de heer W. van Putte. Verder werd te door iden Ontvanger- Als ik een vriend had, dan zou ik graag hebben dat hij leek op Mr. Stone. Hij heeft zulke vriendelijke oogen...." Op dit punt gekomlen, bloosde zij over haar eigen gedachten en verborg haar gezichtje in het bosje witte klaver. HOOFDSTUK III. Het was een stikkend heete midda.g- Zóó iwarm was het inderdaad, dat de beide (meisjes het 'waarlijk heldhaftig von den van Robert Stone, dat hij maar was blijven hooien. Hij had er twee man extra bij aangenomen; twee flinke, sterke kerels en met behulp van die en van ouwen Ike en Joe werd de oogst bin nengehaald. Al was het er dan ook (niet koel, het was toch een heerlijk beschaduwd, hoekje in het kleine dal, dat Joyce nu ongeveer een week geleden achter het huis had ontdekt en waar zij sinds dien ver scheidene middagen had doorgebracht. Ze zat op de met mos overgroeide wortels van een ouden olm1; en, met haar irug tegen den stam geleund, was zij bezig aan een haakwerk, waarin zij bijzonder bedreven was. Een tijdschrift lag open op haar schoot ©11 een doos chocolaadjes een presentje van Fe- licitiy, omdat ze niet van Idie soort wa ren, waarvan die jongedame zelve hield, stond binnen haar bereik. Ondanks deze aller-gerieflijkste situatie lag er toch 'een schaduw verspreid over Joyce's lief gezichtje en haar blik stond droevig en peinzende. (Wordi vorvolffd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1