ABONNEMENT: Woensdag t8Mei 1932 ïierikzeeschecourant.jaargangj* 'ADVERTENTIEN Inzending Advertentiësi Ingang Zomertijd. BI N N E N L A N D. FEU I L L E T O N.~ De Rentmeester Hierop letten Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buiten!, per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 187677. Zierikzeesche Él Nieuwsbode van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitarlIJk 10 aar op daa dag uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd zal aan vangen den 22en Mei 1932. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd op den dag, waarop de vervroeging aan vangt, twee uur aanwijst, in den voor middag, het wordt geacht te zijn drie uur op dien voormiddag. Zierikzee, 17 Mei 1932. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Czn., 1°.-Burgemeester. BUITENLAND. BRAND OP EEN FRANSCHE MAILBOOT. Reuter meldt uit Aden dat het Fran- sche passagiersschip „Georges P h i I- 1 i p a r" van de Messageries Maritimes, van China op w'eg naar Marseille, bij Kaap Guardafui (de uiterste noordelijke punt van Italiaansch-Somaliland) in brand is geraakt. Het schip, dat 600 passiagiers aan boord had, is verloren. Het Russische schip „Sovjet-Skcfjanev" en de Britsche schepen „Contractor" en „Mahaud" waren spoedig ter plaatse en pikten de overlevenden op. Het Japan- sche s.s. „Hakone Maroe" trof echter een ledige reddingboot aan. Het schip was in 1930 van stapel ge- loopen. Het had een lengte van 173 M., een breedte van 20.80 M.; de waterver plaatsing bedroeg 21.448 ton. Het luxe schip, dat voor den dienst naar het verre Oosten was bestemd, had einde Februari Marseille voor zijn eerste reis verlaten. Van 1 toti 9 April verbleef het te Sjang hai in verband met de troébelen aldaar. In ide tweede helft van April vertrok het uit Yokohama op de thuisreis. Men vermoedt dat de brand in het ruim is uitgebroken. Omtrent het aantal slachtoffers loopen de berichten uiteen. Het s.s. „Mahsud" deelt mede, dat het 134 overlevenden heeft opgepikt en eenige lijken van Fransche vrouwen aan boord heeft. Verder heeft het verschei dene lijken, op zee drijvend, waargeno men. Een ander Engelsch schip, de „Kai- far i Hind" meldt daarentegen dat alle passagiers en leden der bemanning ge red1 en naar Aden onderweg zijn. De kapitein van ide „Phillipar" zou zich aan boord van de „Sovjet-Skajanev" bevin den. V. D. meldt uit Parijs dat in ver band met de vraag hoe het mogelijk was dat de brand kon uitbreken en Waarom hij niet tijdig kon worden ge- bluscht, zich een verdachte omstandig heid voordoet, 'welke het vermoeden heeft doen ontstaan, dat hier sprake is van een misdadigen aanslag. De „Paris Midi" verklaart, dat het onderzoek der politie met vrij groote zekerheid tot de conclusie leidt, dat het schip door een misdadigen aanslag is verloren gegaan. (Men zie voorts onder Telegrammen). tE INDISCHE TENTOONSTELLING TE 's-GRAVENHAGE. In het bijzijn van den minister van Ko loniën en andere vertegenwoordigers van de regeering, leden van het corps diplo matique, den commissaris der Koningin in Zuid-Holland, kamerleden, wethouders, raadsleden, hooge ambtenaren en verdere genoodigden, heeft Zaterdagmiddag H. K. H. Prinses Juliana die Indische tentoon stelling 1932 in het Westbroekpark te 's-Gravenhage geopend. 3 Naar het Engelsch. „Van den hoofdweg" hoorde ik je daar zeggen? een mooie hoofdweg! Een wagenspoor naar .een van de lanen! Neen dat hokje, daar ginds, is nog onze eenige verbinding met de bewoonde we reld!" „Toch is hier zeker nergens een win kel in den omtrek", mopperde Eliza. „U moet maar eens een paar cekles laten komen met de andere dingen, diie u be stelt, Missie. Want ik kan niets begin nen met die ouderwetsehe kookkachel „En, als jij het niet kan, Eliza, wie zou het dan kunnen?" antwoordde Fe licity politiek. „Maar we kunnen ook best een tijdje buiten cake; zóó is 't niet!" „Maar buiten vleesch kunt u niet en die malle, grinnikende jongen beweert dat .er hier maar éénmaal 's weeks een slager komt." „Natuurlijk, Eliza. Op een boerderij zorg je altijd zelf voor je eetwaren. Je betrekt je vleesch van je eigen kalveren". „Dan moet u maar zelf zoo'n arm beest slachten, Missie! Of is het niet erg ge noeg, dat je de kippen opeet, die je zelf gevoerd hebt?" Feliclte jnaakte een grimas achter den rug van de oude om, die met verstoorde uitdrukking op het gelaat naar de keu ken terugkeerde. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Ged. Staten van Zeeland deelen in het Prov. blad mee, dat met ingang van 1 April op de jaarwed den van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers voor den tijd van 3 jaar een tijdelijke korting moet worden toegepast van 21/» pCt. van de eerste f 2000 en 5 pCt. van het meer dere der jaarlijksche bezoldiging voor hen, die gehuwd zijn of gehuwd zijn geweest en 23/2 pCt. tot f1000 en dan verder 5 pCt. voor hen, die niet gehuwd zijn en dit ook nooit zijn geweest. De tijdelijke korting en eventueele pensioens aftrek mogen niet meer dan 81/2 pCt. bedragen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan de gemeente Óud- Vossemeer een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f 8327, ter verstrekking aan de stichting in die gemeente uitsluitend werkzaam ter be vordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders, ter uit betaling van het 'door drie landarbeiders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. De belangstelling op den avond van den 2en Pinksterdag voor de opvoering van „Kindertragedie" en „Sijmen sonder soetichheijdt", w'aarmede een 4-tal Leden van het Groot Volkstopneel in de Con certzaal voor het Instituut v. Arbeiders ontwikkeling alhier optrad, was groot. De zaal was zoo goed als geheel ge vuld. Na een inleidend woord door den voorzitter ider afd., de heer Joh. H. Pik, en een woord van excuus en uitleg tot de aanwezigen door dhr. Ben Groeneveld, werd voor de pauze Schönherr's „Kin dertragedie" vertolkt. De driehoek man-vrouw-minnaar wordt door den Oostenrijkschen schrijver Schön- herr, in dit tooneelstuk op gansch andere wijze belicht en wel van de zijde der kinderen, die door de groote menschen in dit conflict worden uitgeschakeld, als zouden zij ide groote menschen-problemen toch niet kunnen begrijpen. Zij voelen de groote vraagstukken maar al te goed intuïtief aan, al reageeren ze alle ver schillend, naar hun aard en aanleg, tot dat een hunner het conflict tracht op te lossen door den minnaar voor goed uit te schakelen. Met spanning werd de ont knooping in dit levensdrama gevolgd, meegeleefd met de figuren en niet min der, want dat was eisch, met hetgeen men iwist idat gebeurde. Een brok tragiek dat indruk Imiaakte! Van Wel heel ander genre was „Sij men sonder Soetichheidt". Een brok volks humor van den 17ie eeuwschen vroeg ge storven schilder en schrijver, Gerbrand Adriaen9en Bredero. Een scherp oog en oor, gevoegd bij de humoristische geest gaven dezen man de roede in ide handen, waarmede hij zijn tijdgenooten al lachen de geeselde. De taal, die hij schreef, de toestanden, karakters en zeden, die hij spottend schilderde, ze zijn Nederland van deze dagen vreemd geworden en zoo klonk dikwijls de pittige dialoog een beetje ruw in onze ooren, maar het feit, dat een 17e eeuwer aan 't woord was, verzoende ons weer met die ongewone taal, en uitdrukkingen, die niet meer van dezen tijd zijn en niet meer gebruikt wor den. Sijmen en Teuntje, in hun Oud-Holl. costuum deden Breero's dagen weer her leven. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garan deert U de eohtheid. „Ze is den heelen dag al aan 't brom men", zei Felicity. „De schoorsteen in de keuken rookt; er zijn muizen in ide pro visiekamer; het is overal vochtig, door dat het huis geheel met klimop is over groeid; èn 200 voort". „Misschien heeft ze ook te veel te doen", opperde Joyoe. „Maar je w'eet, Feli hoe méér ik je mag helpen, hoe prettiger ik het vind". „Nu, als je dan op je zoudt nemen, om de 'lampen te doen? Eliza zegt, dat ze er vooreerst geen tijd voor heeft en dan, dat ze niet weet, hoe ze er mee moet nmgaan". Joyce verklaarde zich onmiddellijk be reid; want, zooals te 'begrijpen valt, ge bruikte men op de afgelegen boerderij nog petroleumlicht. „Wat een uitkomst, dat we jou hier nebben, kind! Je bent nu nog geen en kelen keer uit je hum geweest!" „Maar waarom zou ik ook uit mijn hum zijn, Fé? Ik vind het hier verruK- kelijK gewootn! En al is het in huis ook wat kaal, het is er heerlijk ruim en zindelijk. Mr. Carleton moet dan wel een uitstekende huishoudster hebben ge had!" „Ja, idat was zij wèl! Ze is méér dan twintig jaar bij Oomi geweest. Hij heeft haar dan ook een jaargeld vermaakt en gezegd, dat zij heel wat mocht mee nemen naar Schotland; vandaar dat het huis zoo spaarzaam gemeubileerd is". „Als jij er jouw aardige dingen over brengt zal het er gezellig genoeg uit zien. En de tuin is een echt paradijs met die heerlijke rozen en overal die In de Vrijdag 16 Mei j.l. ge houden vergadering van ingelanden van den Gooikens-Nieuwlandpolder werd de rekening over het dienstjaar 1931/32 vastgesteld in ontvang óp f834,55 en in qitgaat op f 764,741/^ en alzoo met een goed slot van f 69,80i/2\ Eveneens werd de begrooting 1932/33 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 626,491/2, met een dijkgeschot per H.A. vein 16, tegen vorig jaar f10 per H.A. De heer M. van Gastel werd herbenoemid tot dijkgraaf en de heer L. Idej Vlieger tot diens plaats vervanger. Aan den voet der duinen werd Maandag 2en Pinksterdag door de Zen- dingsvereenigingen van Haamstede en Burgh het aangekondigde Zendingsfeest gehouden. Als sprekers traden op Ds. P. P. Sarraber van Burgh (openingswoord), dhr. R. Hofstra van Veenhuizen „Langs opgebaande wegen" (Het werk in Veen- huizen), Ds. J. Gerritsen van Nieuwer- kerK „Uwe Koninkrijk kjome", dhr. P. Th. den Boer van Sirjansland „Wee mij, indien ik het Evangelie niet verKondig" en Ds. A. Kentie van Haamstede (slot woord). Deze toespraken werden afge wisseld door het zingen van toepasse lijke liederen. Evenals altijd was er flinke aandacht en belangstelling. Wij ontvingen het programma van den gewestelijken Land storm dag voor het landstarmkorps „West-Brabant" met invitatie aan de afd. van het L.S.- korps Zeeland en het landstorm'Korps motordienst afd. Zieeland en N.-Brabant, te houden te Bergen op Zoom op Za terdag 21 Mei a.s. De feestelijkheden hebben plaats in het kamp Kijk-in-de- Pot; de schietwedstrijden vangen reeds te 9 uur aan. Te half drie begint de eigenlijke landdag. Het bestuur der bijenhoudersvereen. „Schouwen-Duiveland" is momenteel als volgt samengesteld: J. Capelle, voorz.; D. Koopman, Nieuwerkerk, vice-voorz.; P. Priemus, secr.-penn.; C. O. J. Hen- drikse en I.' Taillie, bestuursleden. Bij Kon. besluit is benoemd tot gezworene van de Gouweveer- en Zelke- polder, de heer M. J. v. Mourik te OuwerkerK. BURGH. In de gehouden jaarvergade ring der afd. Burgh-Haajnstede van den Modernen Landarbeidersbond werd na oehandeling van enkele zaken van huis- houdelijken aard medegedeeld, 'idat de vereeniging ten vorige jare opgericht met 14 leden, thans is aangegroeid tot 78 leden. HAAMSTEDE. Door den Dir. der Centr. Plattelanders Postschool is aan dhr. C. J. Boot Jz. alhier het diploma van Mees- ter-Landbouwer uitgereikt. De cacteënkas der Kw'eekerij „Flora" van de firma Joh.s Verton Zoon levert thans een mooien aanblik. VoornamelijK de Phylocactussen spreiden hun schitte rende bloemen ten toon. De oerëussoorten beginnen mooi te knoppen. Voor liefheb bers zeker een genot de mooi opgestelde collectie te bezichtigen. De Pinksterdagen, waarvan de 1ste door mild weer wel demooiste was, lokten met de verschillende vervoermid delen een massa bezoekers en biezoeK- sters naar de gemeenten Haamstede en Burgh. 't Vliegveld (dat Zaterdag j.l. een beduidend aantal K.L.M.-passagiers ont ving) met in de omgeving „De Sc houw- sche Boer", het zonnige breedte strand te Westen-Schouwen, de nog bloeiende late Tulpen, de reeds in bloei komende Irissen en het frissche groene lentekleed der omgeving waren de attractie's. Voortdurend heerschte op straten en we gen een gezellige drukte. BROUWERSHAVEN. Tot bestuurslid beschutte zitjes en met de vruchtboomen en den moestuin waar anders alles vergaat, omdat de groenten niet gebruikt worden en waar het onkruid overal welig tiert. Zoo lang oom George zelf nog voor den tuin kon zorgenzullen ze misschien wel heel 'mooi zijn geweest, maar al dien tijd dat hij ziek was, hébben ze verwaar loosd gelegen". „Ik hoop voor hem, dat hij dit dan maar niet geweten heeft", zei Joyce. „Hij is immers wel van Kerstmis af ziek geweest?" Zij zat op de rustieke banK en droeg een lila linnen pakje, een tint, die haar dan ook bijzonder goed Kleurde. „Er zijn er zeker", dacht Felicity, „die haar meer bewonderen dan mij. Ze heeft wierkelijK een prachtig-gevormden mond en die donkere Kringen onder de oogen zijn verbazend interessant!" „Wil je wel gelooven, Joyoe" begon zij, „dat ik maar wilde, hoe iK Mr. Fair- lie imet ons mee hier naar toe had laten gaan, zooals hij dat voorstelde?" „Den zaakwaarnemer? Waarom?" „Omdat ik mij hier zoo onbeholpen voel. Ik weet totaal niets af van de hoeve". „Waarom heb je zijn raad dan niet gevolgd?" „Eliza beweerde, dat dit geld verspil len was, want hij zou mij zeker al zijn onkosten laten betalen. Óver een paar weken Komt hij toch hooren wat ik be sloten heb. Maar ik had hem nu zoo graag verschillende dingen betreffende de boerderij gevraagd. Toen oom wist, van het Departement van de Mpij. tot Nut van 't Algemeen in de vacature ont- sttaan door het bedanken van den heer A. J. Vonk, is gekozen dhr. F. Hocke. Zaterdagmiddag geraakte de 12-j. J. v. D. met zijn fiets in de Haven en ver dween in de diepte. Aangezien de jon gen met zijn kleeren aan de fiets vast zat, kon hij niet direct boven water komen. Na eenige oogenblikken geraakte hij los en wist zich daarna zwemmende te redden. De fiets is later gedregd. DREISCHOR. Was men de vorige week m'et alle man aan het werk, otm) het Concours-terrein in orde te brengen, Maadagmorgen vroeg werd Ide laatste hand gelegd voor een waardige^ ontvangst van de gezelschappen en belangstellen den. Ondanks donkere wolken en regen vlagen waren de muzikanten van „Cres cendo" niet ontmoedigd', en réden, opge wekte wijsjes spelend, op een groote vrachtauto, reeds om negen uu,r de ge meente rond. Daarna werd het door die komst van de gezelschappen steeds druk ker en had om' lli uur de Marschwédstrij'd plaats. Hieraan namén deel: „Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk, welke mlet 17 punten een eerste prijs behaalde; „Nieuw Leven", Ouwerkerk, met 16 pun ten eerste prijs; „Luctopr et Emergo", Re- nesse, met 18 punten eerste prijs, waar mede dit gezelschap een verguld zil veren medaille verwierf. Daarna had de officiëele ontvangst plaatsten gemeentehuize. Allereerst wer|d het woord gevoerd 'door den heer E. H. P. van Nahuijs, burgemeester der gemeen te, tevens voorzitter van het eere-comité; daarna door wethouder A. P. der Wedu wen; de voorzitter van het uitvoerend Comité, de heer W. A. de Vrieze; die voorz. van het muziekgezelschap „Cres cendo", ide heer J. J. Verjaal, en den voorzitter van den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schouwen en Dui- veland, de heer C. A. Swenne. Alle sprekers getuigden van medeleven jnet het doel van den (Muziek- en Zangers- BiOnd op ons eiland, namelijk het peil van imUziek en zang hoogeri op te voeren, en het op heden 101 Mei te houden Bonds- concours te Dreischor. Daarna had de gebruikelijke optocht plaats en begon tegen een uur de wed strijd. Als jury fungeerde |de\ heer Kees v. id. Weijden, directeur 'der „Philips' Har monie" te Eindhoven. Na afloop van het uitvoeren der ver plichte en vrijwillige nummers, werd door 4 muziekkorpsen deel genomen aan Lee- jtuar a vue spelen, bestaandej uit 't spelen van een eenvoudig marschje, dat nog geen der deelnemers ooit heeft gehoord of gespeeld, met een tijdsbestek van 5 minuten, om even in te zien. Dit was een spannend en soms vroolijk moment, waarbij het z.g.n. muzieklozen der spelers op de proef werd gesteld. Na afloop hiervan werd het concours gesloten en de toegekende prijzen, beken'ü gemaakt. Deze waren als volgt: „Con Ajmlore", Noordgouwe, 60 punten, 2e pr. ,1,Kunst na Arbeid", Ellemeet, 45i p., 3e pr. met de verzilverde plaquette. „V.Z.O.S.", Renesse, 81 p., Ie pr. „Oiosterlands Fan fare", Oosterland, 62 p., 2e pr. „Streven naar Beter", Dreischor, 72 p., 2e pr., met de zilveren lauwerkrans en verguld zil veren medaille. „Euphonia", Brouwersha ven, 52 p., 3e pr. „Oefening en Uitspan ning", Nieuwerkerk, 60 p., 2e pr.; „Apol lo", Brouwershaven, 65 p., 2e pr., met twee verguld zilveren medailles. „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire, 45 p.,; 3e pr. „Heemsteeds Zangkoor", Haamstede, 90 p., Ie pr. met lof en bravo van de jury. Deze vereeniging behaalde een verguld zilveren medaille, de zilveren legpenning van H.M. de Koningin en de B,onds-wis- seltak. „Crescendo", Dreischoir, 76 p., Ie dat hij toch niet meer beter kon wor den, heeft hij wel heel wat verkocht, maar ,er is toch nog veel levende have over, vindt je niet? Er worden dage lijks ik w'eet niet hoeveel stuks kjoeien gemolken; varkens ruik je mijlen ver in 'trond; kippen kom je overal tegen en kijk eens, wat een paarden er in de wei grazen". „Zou die ouwe man, hoe heet hij ook weer je niet heel wat kunnen vertellen?" „Die is zoo doof ah een kwartel! Van morgen heb ik het nog met hem ge probeerd, maar ik kon niets uit hem krijgen. Toen heb ik den jongen geïnter pelleerd, maar die deed niets dan grin niken. Ik geloof stellig, dat hij maar half wijs is!" „Misschien dat ier morgen wel eens een boer uit de buurt aankomt!" „We zitten hier nog al dik in de bp- ren! Neen, het is haast griezelig, zoo drie vrouwen alleen, midden in de vel den! En van velden gesproken. Me dunkt, het zal toch wel tijd van maaien zijn. We hebben de volgende week al Juli". „Ja, daar heb ik niet aan gedacht. Wat doe je nu, Feliciity?" „Als ik maar wist, waar Robert Stone was, de vriend en rechterhand van oom George. Ik heb je nog niet van hem- gesproken, omdatenfin, omdat iK hem als een verrassing wilde 'bewaren. Oom stelde een onbepaald vertrouwen in hem, liet alles aan hem over; ik geloof, dat hij ook hier woonde, maar dat weet Ik niet zeker. In zijn testament heeft oom pr., met verguld zilveren medailles, een zilveren lauwertak en een zilveren hanger met kroon en krans. „Nieuw Leven", Ouwerkerk, 67 p., 2e pr., met twee ver guld zilveren medailles. „Luctor et Emer go", Renesse, 62 p., 2e pr. Voor de afdeeling Lectuur a vue wesr- den de volgende prijzen behaald: „Oos- terlands Fanfare", Oosterland, 6 p.,l2e pr. „Apollo", Brouwershaven, 6 p., 2e pr.; „Oefening en Uitspanning", Nieuwerkerk, 8 p., Ie pr., met verguld zilveren me daille. „Crescendo", Dreischoir, 10 p., Ie pr., met onderscheiding van de jury, en verguld' zilveren medaille. Hiermede was het concours afgeloopen. Zeer jammer was het, dat het weer niet beter was, daar dan zeker nog veel meer bezoekers waren opgekomen 'om' van muziek en zang te genieten. Voor eenige afleiding was op1 't terrein voldoende gezorgd, zoowel als voor het consumeeren van eenige versnaperingen, terwijl het jonge volkje en ook nog wel ouderen in die schitterend ingerichte con.- sumptietent, des avonds konden genieten van muziek, zang en Idans, dit laatste op een dansvloer van bijzonder flinke af metingen, met dansmuziek van „The Ac cordeon Players", Impr.essario de Rijck, uit Goes, welke Band er*'bijzonder de slag van had om' de aanwezigen aangenaam bezig te houden. Voorts zij nog vermeld, dat des avonds 8 juur op het terrein bij de muziektent door de muziek en zang van Dreischor en het aanwezige publiek gezamenlijk werd gespeeld en gezongen een op dit concours gedicht lied, waarbij de dichteres aanwezig was en gehuldigd werd, en het door Louisi Davids gemaakte lied: „Doe het Electrisch", gearrangeerd door den heer C. Swenne voor Harmo nie en Fanfare en door de P.Z.E.M. op groote schaal verspreid door middel van een inlegvel in het Concours-pro gramma. Een handige reclame van deze Maatschappij. Dat het electrische licht ,op| het terrein, aangelegd door bekwame vakkundigen, de stemming verhoogde, behoeft iwelgeen nadere omschrijving, daar zeer goed be grepen was, dat licht, leven beteekent. Een en ander samenvattend mag het Concours als geslaagd worden beschouwd. BRUINISSE. Met meer anderen reed mej. A. v. d. Ouden Maandagmiddag mee met de vrachtauto van den heer IJ. Te Sirjansland gekom'en brak een stang, waardoor de val openging en mej. v. d. O. van de in volle vaart zijnde auto viel. Zij werd opgenomen en thuis ge bracht en onder behandeling gesteld van Dr. de Koek, die een ernstige hersen schudding constateerde. ZIJPEANNA-JACOBA-POLDER. Naar wij vernemen zal met het begin van den Zomertijd', dus Zondag a.s., aan het veer te Zijpe het s.s. „HollandsCh Diep" in de vaart komen, waardoor het snelverkeer van en naar Schouwen-Dui veland in niet geringe mate zal worden gediend. De actie van het Comité, inzake verkeersbelangen, heeft hieraan zeker Ihet zijne toe bijgedragen. Zaterdagmiddag stelt het comité zich voor dezen dienst officiéél te openen. GEMEENTERAAD VAN ZIERIKZEE, gehouden op Dinsdag 10 Mei. (Slot). Tegen een wijziging in de alge- mee n e p o 1 i t i e-v e r o r d e n i n g,t re gelende de bevoegdheid tot het houden van optochten, verklaren zich de he eren v. d. Doe en Versteeg, die een wijziging voorstellen, n.l. inlassching „met muziek". Wat het onderhoud van graf ruimten betreft, 'dat mag geschieden door eigenaars of huurders van graven of door hun in vasten dienst zijnd per soneel. Daaraan wordt toegevoegd: en gezegd, hoe hij hoopte, dat ik Stone houden zou. Maar waarom komt die nu niet? Hij weet toch, dat ik hier ben; iK heb hem geschreven, welken dag hij mij verwachten kon". „Misschien is het wel die ouwe man, die...." Felicity barstte in lachen uit. „Veibeeld je! Dien zou oom toch nooit tot zijn vriend hebben gemaakt! Want oom' mag nu een boer zijn geweest, hij was en bleef een 'beschaafd miensch! Bovendien die man heet Ike. Neen. Ro bert Stone moet een jonge, of althans een veel jongere man zijn en een bij zonder aardig mensch ook, want Mr. Fairlie schrijft in een van zijn brieven, dat oom er ernstig over gedacht had, om alles aan hem na te laten. Als wij hem vinden, zal hij een ware aanwinst zijn!" „Maar jij kunt toch geen vriend (ma ken van den rentmeester van je oom'! Je kunt toch niet met hemflirten, Fe licity?" „In ieder geval zal ik mij met hem best 'den tijd weten te korten. Want hoe zou ik nu een maand om krijgen zon der eens met een man te spreken! Neen kijk nu maar niet zoo streng. Je hebt precies de uitdrukking van een chape ronne. Had ik maar eens even Mr. An- struther, of Robbie Lowe hier!..." Juist op dat oogenblik werd de klink van het hek opgelicht en trad een lange slanke man den tuin in. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1