abonnement: Woensdag 11 Mei 1932, zierikzeesche courant, jr8fje^f0^ga^.r^h1?3ks advertentien Inzending Advertentiën H.H. Adverteerders pran&WETT Brandschouwing. EJ^jHootd-enK/esp/^ MIJNHARDT'S POEDERS BUITENLAND. ulf Stad en Provinole. Een kind als een wolk Zierikzeesche Él Nieuwsbode Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des van 1—3 regels 00 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit* gave vóór 10 ure. Uitirlljk 10 aar ep slcs dag uitgaaf dia iu verband mat hit a.s. Pinkster feest een groots advertentie wanschen te plaatsan in het nummar vaa a s. Vrijdag, gslisvsn ar voor ta zorgen ds copie a.s. Donderdag in ons bezit is daar mot hst oog op hat aantal uit te gsveo bladen de courant vroeger dan gewoonlijk ter perse moet. Spoedige inzending is dus gawsnscht. DE DIRECTEUR Gevonden voorwerpen Een kindermantel; een lipssleutel; een zilveren ring; een portemonnaie; een, slin ger van een auto; een boterhamzak; een doosje met lepeltjes; een rijwielplaatje; een overhemd; een paar kousen; een kaartje met kwast; een kindertaschjej met inhoud; een broche; een mes van een wiedmachine; een pakje met directoirs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare ken nis, ;dat op 7 Mei 1932 bij hen is inge komen een verzoekschrift van MARINUS VAN OEVEREN, van beroep Caféhouder, wonende te Zierikzee, om een tapver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de navolgende localileit: het benedenvoorlokaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie B, no. 294, plaatselijk ge merkt- D 468, en gelegen aan het Kraan plein aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan ieder te gen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. -Zierikzee,"TO Mef 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de Directie der Brandweer op Donderdag 12 Mei a.s. en volgende dagen eene Algemseie BraMdSGhODwiig in de woningen der ingezetenen zal hou den, overeenkomstig de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blus- sching van brand in deze gemeente. Zierikzee, den lOen Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. GEMEENTERAAD VAN ZIERIKZEE. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad was de heer Cats- hoek met kennisgeving afwezig. Verschillende mededeelingen en inge komen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld worden de rekening en be grooting van den Vleeschkeuringsdienst; de rekeningen der 3 bewaarscholen; de voorschotten op de gemeentelijke ver goeding aan de twee bizondere scholen. De aanslagen voor vergunningsrecht van G. H. F. v. d'. Laar en I. den Boer, waartegen de2e personen hadden gere clameerd, werden gehandhaafd. De verordeningen op de heffing en in vordering van vergunnings- en verlofs- recht werden vastgesteld. Aan den heer B. C. de Mul werd eer vol ontslag verleend als onbezoldigd Ambtenaar van den Burgerl. Stand en in zijn plaats benoemd dhr. J. C. Lunen- berg. De algemeene politie-verordening werd gewijzigd, evenals de begrootingen voor 1931 en 1932. Tegen het adres van V. V. V., om den minister van Arbeid te verzoeken de win kels, .evenals in de buitengemeenten, ge durende den Zomertijd, ook 's avonds 9 uur te sluiten, verklaarden zich de hee- ren A. den Boer, W. Versteeg en A. v. dl. Doe. Van eenige winkeliers was een adres ingekomen de wet ongewijzigd te hand haven. Het ingekomen voorstel van het be stuur van het Ziekenhuis te Noordgouwe om1 20 cent per inwoner toe te staan; voor deze inrichting, benevens 6 cent per inwoner voor een bij het Ziekenhuis te bouwen barak voor lijders aan besmet telijke ziekten, werd aangehouden, tot dat van het betrokken departement be richt zal zijn ingekomen op het gedane verzoek den bouw van die barak nog 3 jaar uit te stellen. De subsidie aan de R.T.M. van 10 cent per inwoner werd nu aanvaard en de voorwaarde, dat deze subsidie alléén dan zou worden toegekend, wanneer alle gemeenten op Schouwen-Duiveland deze toelage verstrekten, ingetrokken. Op voorstel van den voorzitter werd besloten bij den minister te adresseeren in verband met de op 1 Juli e.k. in werking tredende Visscherijwet, waar door de vischakten veel geld zullen gaan kosten voor hen, die het heel moeilijk kunnen, betalen. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd de heer P. M. Panny met 7 van de 11 stemmen. De heer Gerritsen verkreeg 3 stemmen en de heer Catshoek 1. De voorzitter deelde om. med|e, dat op 1 Mei 90 personen in de werkver schaffing zijn opgenomen en dat ge durende 4 maanden f12000 Idaarvoor is uitgegeven, Waarvan 60 o/0 ten laste der gemeente komt. Het raadsbesluit, genomen op initiatief van den heer van Schelven, tot wijziging op de heffing van keurloonen (huisslach ting varkens) wordt op verzoek van Ged. Staten ingetrokken. (Uitgebreid verslag volgt). Doos A-5ct. Perstuk 3ct. Bij Uw drogist. a DE NIEUWE FRANSCHE PRESIDENT. Met groote meerderheid van stemmen heeft de Fransche Nationale Vergadering Dinsdagmiddag den president van den Senaat, Albert Francois Lebrun tot presi dent der Fransche Republiek gekozen1 als opvolger van Paul Doumer. Ongeveer vijf minuten over half vijf werd de uitslag bekend gemaakt. Albert Frangois Lebrun is op 29 Aug. 1871 geboren en is dus' ruim 60 jaar. Zijn eerste opleiding ontving hij aan het ly ceum të Nancy. Vervolgens bezocht hij de polytechnische school en daarna de Ecole Nationale des Mines, waar hij zijn studie als mijnbouwkundig ingenieur vol tooide. Op lateren leeftijd wijddie1 hij zich aan het onderwijs en was geruimen tijd leeraar aan de Ecole des Hautes Etudes Commerciales. In de politiek bracht hij het reeds spoedig tot afgevaardigde in de departementale v ertegenwoordiging. Hij maakte deel uit van een der vele, Fransche kabinetten en vertegenwoor digde Frankrijk geruimen tijd als! gedele geerde bij den Volkenbond. Eenige jaren geleden werd hij senator en; verleden jaar volgde hij Paul Doumer bij diens ver kiezing tot president der republiek op als president van den Senaat. ZIERIKZEE. Bij het gehouden examen te Middelburg op 9 en* 10 Mei j.l. van )de Districts Leerlingen-Comm. in de Typo- graiie slaagde voor drukker J. Suurland, leerling der N.V. Stoomdrukkerij Laken- man Ochtman. Bij Kon. Besluit van; 6 Mei is Ir. A. de Mooij A.C.zn. te 's-Gravenhage, be noemd tot Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. DREISCHOR. H.M. de Koningin heeft aan het Muziekgezelschap „Cresendo', alhier, ter gelegenheid van het Concours op 16 Mei a.s., een^ zilveren Medaille toe gekend STAVENISSE. Ter voorziening in de vacature van bestuurslid van den kolen- bond Algemeen Belang" alhier, noodig door het 'bedanken van den heer H. J. Dorst, is met 42 van de 53 uitgebrachte stemmen gekozen dhr. J. Nortier. ST.-ANNALAND. Vrijdagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier haar algemeene jaarvergadering over het 19de boekjaar. Aanwezig 64 leden. De voor zitter herdacht in zijn openingswoord; het overleden lid, dhr. B. Kodde* die indertijd ook mede het initiatief nam tot opricht- ting der bank. De voorzitter betreurdd het, dat de economische toestan'd niet was verbeterd. Vooiral het veebedrijf gaf slechte uitkomsten. tOver 1931 had de m'alaise nog zoo goed als geen invloed op het bedrijf der bank, doch pver dit jaar zal de reactie vermoedelijk wel in treden. Door het failleeren van verschei dene banken kwam ook in| deze gemeente eenige onrust onder de spaarders, zoo dat verscheidenen hun spaargeld kwamen opvragen. Dit wantrouwen was echter ge heel misplaatst, daar de boerenleenbanken zich inimlmer met speculaties inlaten, om dat ze geen winst beoogen. Spoedig wer den dan ook de opgevraagde gelden te ruggebracht. De toestand der bank is dan ook nog steeds gunst i gj te jiodmien, al is de omzet ietsi (f 46534,46) kleiner dan over 1931. Geen schade werd echter ge leden. De eindrekening werd idoor de heeren Bergers en Overbeeke nagezien en in orde bevonden. Bij inspectie van (de Centrale Bank werden geen aanmerkingen gemaakt op handelingen van kassier en /bestuur. Uit tfe rekening bleek, dat pp 31 December in omloop waren] 809 spaar boekjes, 113 voorschotboekjes en 91 reke ning-courantboekjes. Het aantal hypo theken bedroeg 11. Het aantal dagboek- posten bedroeg 2551 (v. j. 2518). Het aan tal inlagen 680, terugbetalingen 714. Verder waren vermeldenswaard de vol gende posten: ontvangen van de spaar bank f364698,72; uitgegeven aan derspaar bank f 453,874,49terugbetaalde voor schotten f77,975; gegeven voorschotten f 60,650; ontvangsten in loopende rekening f 969,194,37uitgaven in loopende rekening f900,126,27; ontvangen rente f30,925,87; uitgegeven rente f 26,442,16; ontvangen provisie en kosten f719,93; opjt de reserve gebrachte winst f2,846,89; eindcijfer in ontvang en uitgaaf f1,452,281,97. Het actief van de balansi wees ,o.a. aan: uitstaande vooorschotten f203,010; tegoed in loopende rekening f 536,581,84 (reke ninghouders f 219,268,84; Centrale Bank f 56,886; jaar-deposito C. Bi. f 200,000; waardepapieren f 59,560). .Het passief: schuld aan de spaarbank f673,305,53; schulden in loopende rekening: a. reke ninghouders f42,641,56; b. reservefonds f26,972,18; totaal f69,613,74; saldo winst f381,51. Totaalcijfer van actief eb passief f 743,300,78. Bij de daarna plaats hebbende ver kiezing van een lid van het bestuur wegens everlijden van den heer, B*. Kodde, wordt na herstemming benoemd de heer C. J. J. Kooyman. Del heer Johs. Elenbaas Jzn., wordt herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht. Volgens art., 7 wordt, wegens vertrek uit de gemeente, het lid maatschap opgezegd van de heeren C. Scherpenisse Az. en M. Scherpenissei Wz. En volgens art. 8 wordeni uit het lidmaat schap ontzet de heeren A. Rididerhot Jz. en H. M. Scheertmeier. Behoudens even- tueele wijzigingen vanwege de Centr. B,ank is in overleg met den Raad van Toezicht de rente voor 1932 als volgt vastgesteld: voor spaargeld en tegoed in loopende rekening 4 o/o (v.j. 3,6 °/o). Voor niet-leden 3,6 o/o boven f500. Voor te leenen oi te verstrekken; gelden 4,5 o/ö (v.j. 4,25 o/0). Daar geen voorstellen schriftelijk bij den voorzitter zijn inge diend, sluit deze op de gewone wijze de vergadering. wordt ook Uw baby, ala hij zijn slaapje maar ongestoord kan genieten. En slapen doet het, wanneer U de roode, gesmette en stukke plekken van zijn huidje ver zacht en geneest door ze in te wrijven met Mijnhardt's Kinderzalt'. Doos 25, Tube 40 ct. Bij Apoth. en Drogisten. OUD-VOSSEMEER. Openbare raads vergadering, gehouden op Zaterdag 7 Mei. Aangeboden wordt de verordening houdende regeling van het vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein en van het verlofs- recht voor den verkoop van zw'ak-alco- holische drank. De heer Daane infor meert naar den laagsten- en hoogsten aanslag in het vergunningsrecht. De voorzitter licht toe dat de laagste aan slag f40, de hoogste f 50 is. De heer Daane wijst -er op, dat dit niet billijk is, -en zou gaarne nadere toelichting vernemen. De voorzitter licht toe dat f 40 verplichtend is. Daar, kan men dus niet buiten. De verhoogingen ^ijn volgens de Wet zoodanig dat men een te groote huurwaarde zou moeten gaan schatten om1 meer dan f 50 recht te doen innen. De heer Daana legt zich dan hierbij neer. De heer Daane legt zich dan hierbij neer. begrijpen om in deze moeilijke tijden meerdere kosten op de caféhouders te brengen. Juist de kleine herbergiers wor den weer het zwaarst getroffen. De com binatie wijkverpl.-verloskundige stuit op bezwaren. Het Groene Kruis kan geen subsidie krijgen v?n de Provincie als deze combinatie gehandhaafd blijft, waar om ook de f 500 van de gemeente niet aanvaard kan worden. B. en W. stellen daarom' voor f 500 subsidie te verleenen alleen in de kosten van aanstelling van een wijkverpleegster. De heeren Ampt en Daane blijven bij hun financieele be zwaren. De heer Lindhout zegt dat het Groene Kruis aan jaarwedde raamt f1500. Daarmede hield ook de 1500 subsidie verband. Nu de verplichting vroedvrouw vervalt, zal het Groene Kruis wel goed- kooper terecht kunnen dan f 1500. Ver moedelijk zal men wel voor f1200 sla gen. En dan is f300 subsidie voldoende. De heer Heijboer zegt dat hij vorige keer alleen stemde voor de combinatie verpleegster-vroedvrouw. Dit kan nu niet en daarom wordt de f 500 subsidie voor hem een bezwaar. Gaarne zou hij zien dat de heer Lindhout f 300 voorstelde. Na eenige discussie wordt het voor stel ven B. en W. om f 500 subjsidie te verleenen in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmem Voor de heer van Gorsel en den Engels man. De heer Lindhout stelt thans voor f300 subsidie te verleenen. Dit voor stel in stemming gebracht, wordt aan genomen lbet 4 tegen 3 stemmen. Te gen de heeren Ampt, Daane en Mees. Aan de orde is aanvulling van het amb tenarenreglement om 65-jarigen met pen sioen te doen gaan. De heer Heijboer gelooft dat binnen afz!enbaren tijd een dergelijke bepaling wel verplichtend zal worden; hij is er voor. De heer Ampt acht ide bepaling te streng voor de te genwoordige ambtenaren en zou de leef tijd Willen brengen op 68 jaar; voor nieuw' benoemden 65 jaar. De voorzitter verklaart dit onnoodig. De heer van Gor sel zegt dat men telkens personen op het oog heeft. Dit is niet goed. Van de 100 zijn er 99 blij als ze met 65 jarigen leeftijd met pensioen kunnen gaan. Het voorstel in stemming gebracht wordt ver worpen rnlet 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren van Gorsel, den Engelsman en Heijboer. Het voorstel van den heer Ampt wordt niet gesteund, zoodat dit niet in stemming komt. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. BECHTZAKES. De Officier van Justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg van 29 April 1932, waarbij M. L., gemeenteveldwachter te Duiven- dijke, werd vrijgesproken van del hem ten laste gelegde meineed. Voor den Bredaschen Politieireohter werd Maandag j.l. onder meer behandeld de zaak tegen dan 51-jarigen veMarbeid(e)n L. S. uit Stavenisse, idiej zich had te ver antwoorden wegens een ernstige mis handeling. Op 16 April van dit jaar kreeg ver dachte met zijn buurvrouw oneenigheid, waarbij hij zich zoo driftig maakte, dat hij deze vrouw M. J. Bi. genaamd, huis vrouw van M. A. del Gr., ,op hapr erf een klap met een schop toediende. De ge troffene ;o.a. als getuige gehoord ver telde uitvoerig hoe verdachte na een woordenwisseling met een schop naar haar isloeg. Als getuige haar} arm' niet ter afwering bad opgeheven, was de slag beslist op haar hoofd terecht gekomen. De slag kwami op getuige's» arm zoo aan, idat zij zich 3 weken onder doktersbehan deling moest stellen. Thans ondervindt getuige nog de gevolgen hiervan, en kan haar arm nog niet voor alles gebruiken. Na zijn daad ging verdachte kalm weg alsof er niets gebeurd was., Toen verdachte Maandag voor den Po litierechter verscheen nam hij een houding aan alsof alles de m'oeitq van die reis niet waard was. Biij de behandeling dezer zaak bleek hoe S. all eens eerder anderen nfet een schop bedreigde. Aangaande dfit feit verklaarde hij zich niet veel te kun nen herinneren. Dit was evenwel geen beletsel, want de verklaringen van een tweetal getuigen waren voldoende. De Officier van Justitie in deze zaak requisitoir nemende, achtte' deze mishan (deling van ernstigen aard en eischte tegen S., die als een driftkop bekend staat en reeds eerder werd veroordeeld, voor dit feit 6 maanden gevangenisstraf. Dit viel verdachte schijnbaar niet mee en hij ver telde zoo'n straf niet te kunnen aanvaar den, doch de Politierechter in deze zaak vonnis wijzende, oordeelde idie gerequi- reerde straf ten volle vierdiend' en gaf een vonnis dat eveneens 6 maanden gevangenisstraf luidde. Verdachte zeide in hooger beroep te zullen gaan. BEEKHlEUm Ned. Herv. Kerk. ELKERZEE. In de namiddag-gods dienstoefening werd op Zondag 8 Mei ten behoeve der Kerk o.a. glecollecteerd een bankbiljet van f25, Waarvan dank baar mededeeling geschiedt. Oud-Geref. Gem. ST.-PHILIPSLAND. Waar in ons blad van 9 dezer het bericht, dat ds. Kersten van Rotterdam alhier een spreekbeurt zou komen vervullen, wordt tegen gesproken, lijkt het ons goed mede te deelen, dat wij door Ids. L. Bioone, pre dikant der Oud-Geref. Gemeente alhier, van één en ander schriftelijk waren in kennis gesteld. Na de publicatie schijnt over het al of nietji komen van ds. Kersten een vergadering gehouden te zijn van den Oud-Geref. Kerkeraad en gaan! er nu geruchten, idat op die vergadering een belangrijke meerderheid zich verklaarde tegen het optreden van ds. Kersten •alhier. Nu is door ons dan ook een be richt ontvangen, waarin ds. Boone ver klaart, dat ds. Kersten hier niet zal komen spreken. i LATOBOUW EN VEETEELT. BURGH. Dinsdagnamiddag j.l. werd op het terrein van dhr. M. A. Beije door de provinciale commissie voor de rundvee verbetering in Zeeland de gewone jaar- lijksche keuring gehouden. Volgens het oordeel der commissie, bestaande uit de heeren Koopman, Sytema, Kleinepier en Kloek was het aangebrachte vee over 't algemeen zeer goed. Toegekend werden de volgende prijzen: Koeien 1 keer ge kalfd: „Mina" 78 p.; „Flora" 77.9 p., beide van M. Dalebout, resp. Ie en 2e pr.; Koeien 2 keer gekalfd zonder productie- gegevens: „Dora" van M. v. d. Panne, 76.9 p., 2e pr.; met productiegegevens: „Rika", 84 p., „Marie II", 80 p.; „Ju liana", 80 p., alle van J. Dalebout Az., resp. Ie, 2e en 3e pr. Oudere koeien zonder productiegegevens: „Mina" van M. v. id. Panne, 81 p., 16 pr. en „Mina" van A. v. Zuijen, 80.5 p., 2e pr.; oudere koeien met productiegegevens: „Tan netje" van J. Dalebout, 80.5 p., le pr. „Sinda" van M. A. Beije, 79.5 p., 2e pr.; „Marie", 78 p. en „Anna'', 77 p., beide van J. Dalebout Az., resp. 3e en 4e pr. Drachtige vaarzen: „Rina" van J. Dale- bout Az., le pr. en „Koosje" van M. A. Beije, 2e pr. Kalveren: M. v. d. Panne le pr. en J. Dalebout Az„ 2e pr. KUNSTNIEUWS, De hooge verwachting, die het pro- gramma van het door Mevrouw Jeanne Oskam—van Rangelrooij en de heeren E. W. Oskam en E. F. Ph. van Bergen Zondagavond gegeven kerkconcert, èn door den inhoud, èn door den goe den naam der uitvoerenden, bij ons had opgewekt, is verre overtroffen. Wij waren dan in het statige, stille kerkgebouw bijeengekomen, om 'n oogen- blik den strijd om het bestaan te ver geten en ons open te stellen voor het geen ons door de meesters der toon kunst is geschonken. „Höre, Israel" uit Elias van Mendels sohn gaf mevr. Oskam reeds direct de gelegenheid te toonen, dat zij zich aan een groote ruimte weet aan te passen. Haar mooie, groote stem stelde haar in staat de zuivere opvatting van deze mu ziek tot het einde toe vol te houden. Heel mooi en getuigende van ernstige studie was het slot „Denn ich bin dein Gott, ich starke dich". Zangerig en fijn genuanceerd werd het Arioso van Han del gezongen, waarbij de organist be scheiden, tmaar toch duidelijk, de tegen- melodie wist aan te brengen. Ook tegen de technische moeilijkheden van de aria uit Cantate no. 32 van Bach bleek de talentvolle zangeres ten volle opgewas sen, terwijl haar gevoelvolle voordracht van het Gebet der Elisabeth uit „Tann- hauser" niet naliet indruk op de aan wezigen te maken. Was het toeval of fijne berekening, dat de heer Oskam, juist toen de sche mering viel, het Abendlied van Schu mann inzette? Waren wij door deze om standigheid ontvankelijk of was het de teere vertolking alléén, die zichtbare ont roering teweeg bracht? De techniek werd hier geheel op den achtergrond gedron gen; dat was echte gave muziek! In Prélude du Déluge van Saint-Saëns en het Andante uit de Cello-sonate van Grieg konden wij het instrument van dezen kunstenaar in den geheelen omvang be wonderen. Door zijn flinke toonvorming kwamen zelfs bij unisono's de diepe, donkere tonen geheel tot hun recht. De organist zorgde, vooral door aanwen ding van de fluiten in het eerste werk, voor een artistiek geheel. De heer van Bergen bracht het eerst ten gehoore Preludium en fuga in c kl. t. van Bach. Deze kerkorgelmuziek bij uitnemendheid werd prachtig in stijl uit gevoerd. De registers waren met zjorg gekozen, waardoor niet alleen elke stem duidelijk, hoorbaar was, maar ook een mooi geheel werd verkregen. Dat een bekwaam organist ook met de eenigszins beperkte middelen van het kerkorgel or kestrale effecten kan bereiken leerde ons de voortreffelijke vertolking van de So nate no. 18 van Rheinberger. De uitste kende kwaliteiten van het orgel kwamen wel bijzonder op den voorgrond in de machtige finale uit de Sonate no. 1 van Mendelssohn, waarmede werd besloten. Wij vertrouwen, dat het persoonlijk genoegen, dat in de uitvoering van zóó'n programma is gelegen, wel ruim zal op wegen tegen de teleurstelling over het feit, dat niettegenstaande de bijdrage in de onkosten beneden het minimum was gesteld, niet door meerderen deze bui tengewone gelegenheid is aangegrepen om het goede te genieten. ANWB TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND Virknrslimc van den A.N.W.B. 9e Les, Hou als fietser zooveel m o g e I ij k rechts! De grondregel ven het verkeer is „Hou rechts!" Dat werd al in de eerste les geleerd en de menschen hebben dat van de mie ren afgekeken, die in een mierennest, ook rechts houden. Blijf dus zooveel mo gelijk aan den rechterkant van den weg. Wie een ander wil inhalen, moet hem links voorbij gaan. De langzaamste rijder wordt op een weg natuurlijk het meest door anderen ingehaald en een auto, die snel rijdt, zal dus meer menschen moeten inhalen dan een fietser. Daarom moet een fietser die op den rijweg lietst, zooveel moge lijk rechts houden. Op het plaatje geeft een stippellijn het midden van den weg aan en nu blijkt het duidelijk, dat de fietsers op de recht- sche teekening verkeerd rijden. Ze mo gen niet zoo op het midden van den weg komen, want nu versperren zij den weg voor de auto die hen achterop rijdt. De man met de* handkar doet het goed;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1