UW NIEUWE ELECTRISCHE FIETS ABONNEMENT: Woensdag 4 Hei 1932 «ewkzeesche sourit. -flXSTSJSffSt ADVERTEMTIEN Inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad en Provlnole Hoofdpijn en Kiespijn Prijs p. 3 maanden [ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ^dO.Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels «0 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uitarlljk 10 aar op dei dog v, uitgaaf BUITENLAND. DE FRANSCHE VERKIEZINGEN. Zondag hebben de kiezers in Frank rijk de dames mogen daar nog niet meestemmen in grooten getale hun stem uitgebracht ter verkiezing van een nieuwe Kamer van afgevaardigden. Bij de eerste ronde, nu Zondag, zijn ge kozen wie de absolute meerderheid in zijn district heeft behaald, terw'ijl in de tweede ronde 8 Mei e.k. het grootste aantal stemmen beslist. Den 1 Mei heeft geen beslissing gebracht. Het aantal her stemmingen bedraagt 359; slechts 244 uit slagen staan vast. Voorzoover de resul taten echter bekend zijn, schijnt de con clusie gewettigd, dat in den strijd tus- schen rechts en links, waarom het in deze verkiezingscampagne ging, tot dus ver de thans regeerende meerderheid van rechterzijde en rechtsche centrum «en klap heeft gekregen in de zetels van Tardieu's partij, terwijl de radicaal-so cialisten eenige winst hebben te boeken en de socialisten niet hebben verloren, zelfs een zetel hebben gewonnen. De oificieele uitslag is als volgt: con servatieven 3; Union Rép. Dem. 44; on ath. rep. 13; dem. popul. 10; rép. de gauche 37; radicalen 25; rad.-soc. 63; on- alh. soc. 4; rep. soc. 5; socialisten (S.P I.O.) 40; soc. comm. 3; communisten 1. In 357 districten moeten herstemmingen plaats hebben. Met het oog op de toekomstige bii- tenlandsche politiek van Frankrijk moet gehoopt worden, dat de nu aan den dag getreden lichte opschuiving naar links, zich bij de tweede ronde op 8 Mei nog op krachtiger wijze zal ma- nii'esteeren. Slechts van een doorslaande overwin ning van links is een aanmerKelijke ver betering te verwachten in de richting, welke als Briandisme zooveel hoop heeft gewekt op een periode van grooter toe nadering tusschen de volken en in het bijzonder tusschen de vroegere tegen standers, zoodat een regeling in der minne op den duur mogelijk zou wor den van Ih.etgeen hen thans gescheiden houdt, ter voorkoming van een regeling op andere, minder vredelievende Wijze. TWEEDE KAMER. Zitting, van Dinsdag 3 Mei. De heer Oud (v.-d.) interpelleert over de voornemens van de regeering met betrekking tot het stichten van scholen in de Wieringermeer. Hij wijst op den plicht 'der overheid, voor voldoende open baar lager onderwijs te zorgen, welke plicht haar wordt opgelegd door de Grondwet. De stichting, die in de Wie- ringermeer wordt opgericht, heeft een raadselachtig karakter. Is spreker goed ingelicht, Idan betreft het hier een bij zondere school voor neutraal onderwijs, en hij ziet hierin een streven om' een bepaalden stempel te drukken op de openbare school. De overheid stimuleert de oprichting van deze bijzondere school, hetgeen in strijd is met de Grondwet. Ook begrijpt spreker niet, waar de minister de bevoegdheid vandaan haalt, lokalen ter beschikking te stellen voor bijzondere scholen. Spr. stelt vervolgens een 6-tal vragen en 'dient een motie in, waarin de Kamer uitspreekt, dat de bijzondere omstandig heden, waarin de Wieringermeer verkeert, het noodzakelijk maken, dat in de be hoefte aan algeméén vermengd openbaar lager onderwijs voorloopig van rijks wege wordt voorzien en waarin de Ka mer de regeering uitnoodigt, de daartoe noodige maatregelen te nemen. Minister Terpstra zegt, dat zich in de Wieringermeer geen gezinnen met kin deren kunnen vestigen, als er geen onder- wijsgelegenheild is. De directie van den Wieringermeerpoldier heeft gemeend, met het scheppen van die gelegenheid niet te mogen wachten. Men meende, de ge meenten met de kapitaalsuitgaven voor scholenbouw niet te mogen bezwaren. Daarbij kwam, dat men niet wist, van welke richting het onderwijs zal moeten zijn, dat gegeven zal worden. Vandaar, dat men begint met voorloopig de kin deren van alle richtingen in een gebouw tje te laten samenkomen. Dit als tijdelijke oplossing in verband met de buitenge wone omstandigheden. De gebouwtjes kunnen later worden overgedragen, hetzij om als openbare of als bijzondere school te dienen. De schoolgebouwen worden tijdelijk ter beschikking gesteld van de stichting „Wieringermeerpoldier". Onnoo- dige scholenbouw wordt voorkomlen Zqo- lang dfe toestanden in de Wieringerm'eer niet geconsolideerd zijn. Na discussie, re- en dupliek wordt de interpellatie gesloten en de motie-Oud verworpen met 47—31 stemmen; rechts tegen links. ZIERIKZEE. Ter viering van het Mei-feest waren Zondagavond velen leden der S.D.A.P., afd. Vara, en andere organisaties van S.D.A.P. en Moderne Vakbeweging en andere belangstellenden in de Concertzaal bijeengekomen, welke na ingeleid te zijn door den af- deelingsvoorzitter, dhr. T. C. Schipper, hun aandacht kregen te bepalen bij een zeer afwisselend feestprogramma, welks uitvoering, gehoord het applaus na elk nummer, door alle aanwezigen ten zeerste werd geapprecieerd. Afwisselend was het programma zeer zeker, want het bevatte muziek, zang, een redevoering en, last not least, de opvoering van een revue ,Geef ze ide ruimte". Het muzikale gedeelte werd verzorgd door een ensemble, bestadnde uit piano, viool, harmonica en slagwerk (bij de begeleiding van de revue nog versterkt met een tuba), dat in geen geringe mate aan het welslagen van den avond heeft medegewerkt. Zoowel bij het spelen der strijdliederen als der „schlagers"' bleek dat ook van hen gerust gezegd kan wor den „Geef ze de ruimte". Dit gedeelte van het programma was inderdaad in goede handen. Het nummer „Zang" bestond uit 4 nummers voor gemengd Kinderkoor en 2 voor gemengd Dames- en Heerenkoor. Ondanks de groote zaal kwamen de kin derstemmetjes goed tot hun recht en vooral 't nummer „Uit der dagen grauwe zorgen" klonk heel mooi. Mej. Willy Pik, die aan de piano begeleidde en de leiding over dit koortje heeft, kan met genoegen aan de prestaties harer kleu ters van dezen avond terugdenken. Het koor der ouderen was vooral op dreef in „Strijdlied" van de Nobel. Als redenaar voor dezen avond trad op de heer A. van der Doe, die zijn gehoor bepaalde bij een bespreking van de leu zen „Socialisatie" en „Ontwapening!", bei den door S.D.A.P. en N.V.V. als parool voor de 1 Mei-viering uitgegeven. Spr. stond uitvoerig stil bij de ontwikkeling van de productie van de vroegste tijden tot op heden met al haar gevolgen en bepleitte een meer planmatige voort brenging, waarbij hij den nadruk legde op het streven der S.D.A.P. om een be tere cultuur te scheppen door middel der socialisatie. Met een opwekking om krachtig mede te werken aan Ontwape ning tot bevrijding der Volken en Vol- kerenvrijheid eindigde spr. zijn rede. De clou van den avond was evenwel de revue, waarvan samenstellers en uit voerders alle eer hebben. Naast komische klanken (het le bedrijf en de Autobus) vielen er hier ook met een ernstige ondergrond en moraal (De Straatveger, de Lorrevrouw) te beluisteren, hetgeen niet anders dan aan het geheel ten goeie kwam. In aankleeding van tooneel en artisten" muntte vooral het 3e bedrijf uit, dat de toeschouwers voerde naar een Wirtshaus in de Beiersehe Alpen en dat een aardig en pakkend slot vormde aan het mooie geheel. Dhr. Pik was aan het eind van den avond zeer zeker de tolk der aanwezigen toen hij allen, die aan het welslagen van den avond hadden bijgedragen, hartelijk dank betuigde, voor al de heer Swenne, die hieraan zulk een groot aandeel heeft gehad. Verder ook de speler uit Ouwerkerk en de violist van Dreischor vobr hunne medewerking. Spr. besloot met een opwekking tot een bezoek aan de opvoering van „Kinder tragedie" op a.s. Pinkstermaandag en een opwekking zich aan te sluiten bij de S.D.A.P. Met een woord van dank voor diens zeer gewaardeerde steun bij de repetities der revue, aan den heer Pik, sloot de voorzitter hierop deze welge slaagde feestavond. Bij Kon. besluit is die bronzen eere medaille in de orde van Oranje-Nassau toegekend aan C. Fondse, arbeider in dienst van A. v. Zuijen te B u r g h. BROUWERSHAVEN. (Vervolg raads vergadering). Subsidie-verleening aan de vereeniging „Het Ziekenhuis voor Schou wen en Duiveland", alsmede contract art. 18 Besmettelijke Ziekentenwet, zulks in verband met het adres van die vereeni ging. d.d. 14 April 1932. De voorz. licht dit punt nader toe en zegt dat het in de eerste plaats gaat over de verleening van het 2de dubbeltje wat in de vor vergadering is afgewezen. Hiervoor heb ben B. en W. een conferentie gehad met het bestuur van het Ziekenhuis, waarvan de secretaris de notulen voorleest. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Ringelberg is het met die administratie en het beheer van het ziekenhuis niet eens. Eerst bedroeg de subsidie 10 cent per inwoner; later moest er nog eens 10 cent bijkomen, hetwelk elk jaar zou worden aangevraagd en door der, secretaris van het ziekenhuis vorig jaar is verzuimd, f4800 wordt per jaar aan gemeente-subsidies ontvangen, Hiervan wordt aan den dokter te Noord- gouwe, die men geneesheer-directeur heeft gemaakt, f750 betaald. Deze heeft bovendien nog zijn practijk. Aan den secretaris wordt betaald f 600 en de rest is voor dokter Huese, den chirurg. Spr. is het met deze tractementen niets eens. Bovendien moeten de arbeiders nog te veel in het ziekenhuis 'betalen. Ook met het beheer van de ziekenauto is spr. het niet eens. De kosten hiervoor bedroegen destijds f 1750. De voorzitter wijst er op dat indien men dokter Huese bij zijn ver trek naar Goes, niet aan het ziekenhuis had verbonden, er een nieuwe chirurg had moeten worden benoemd, waardoor de kosten nog hooger zouden zijn ge weest. Benoeming van een geneesheer- Verkrijgt met BATCO de wereld-COUPONS, zoodra dit nieuwe wonder in den handel wordt gebracht. BATCO-de wereld-COUPONS worden verpakt bij 0.8. Internationale Sigaretten merken van hooge kwaliteit: CLYSMA Mo. 30 NORTH STATE MAVRIDES GOLD DOLLAR MASPERO No. 2 PIRATE RRISTOL FLAG. WBBSt gereed en begint nog heden met het sparen ran deze waardevolle coupons directeur, tevens chirurg,, is practisch niet mogelijk, aangezien een chirurg in het algemeen niets voelt voor de nabehande ling van patiënten. Weth. van Nieuwen- iiuize wijst nog op de meerdere kosten voor het ziekenhuis door de verdubbe ling van het aantal verpleegsters, waar toe, ingevolge de wettelijke bepalingen, moest worden overgegaan. Overeenkom stig het verzoek wordt z.h.s. besloten de jaarlijksche bijdrage te bepalen op 20 cent per inwoner en tot het aa.ngaain van een overeenkomst betreffende op neming en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. B. en W. stellen den raad voor aan de Kroon voor te stellen het maximum aantal verloven A voor deze gemeente vast te stellen op 3. Dienovereenkomstig wordt z.h.st. besloten. In verband met de inwerking-treding van de nieuwe Drankwet bieden B. en W. den Raad ter vaststelling aan verordeningen op de heffing en invordering van vergunnings recht en van verlofsrecht. De ontwer pen wordt z.h.s. vastgesteld. B. en W. stellen den raad voor, krachtens het be paalde bij artikel 9, derde lid, der Win kelsluitingswet 1930', de volgende 21 da gen aan te wijzen, waarop d;e bij ge noemde wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gel den: Goede Vrijdag, tweede Paaschdag, Woensdag voor Hemelvaartsdag, Vrijdag voor Pinksteren, tweede Pinksterdag, de twee Woensdagen der maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September, de Kermis week (met uitzondering van de daarin vallende Zaterdag) en de dagen vallende tusschen eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag. De voorzitter deelt mede dat deze voorgestelde dagen het resul taat zijn van het overleg dat B. en W. hébben gepleegd met de winkeliers en barbiers hier ter plaatse. De heer Priem zou voor den Goede Vrijdag willen le zen: eerste Kerstdag. De voorzitter wijst op de tijdvakken, die de wet reeds vrijstelt, waarin ook de dag voor Kerstmis valt. Overeenkom' stig het voorstel 'wordt besloten. De heer Priem wenscht geacht worden te heb ben tegengestemd. Het kohier van de Hondenbelasting voor het jaar 1932, ver meldende 49 namen, w'ordt vervolgens z.h.st. vastgesteld. Herbenoemd wordt to.t lid van het Burgerlijk Armbestuur, dhr. J. v. d. Velde Lz.; C. van Dijke kreeg 2 stemmen. Voorts Wordt nog besloten de straatverlichting tot 1 Mei tot des nam. 101/4 te laten branden. Hierna sluiting. ZONNEMAIRE. In een openbare ver gadering van den Modernen Landarbei- dersbond besprak de voorzitter het nut der organisatie met. daaraan verbonden werkloozenKas. Bij het eind der verga dering, gaven nog 20 personen zich als lid op, zoodat deze afd. nu 75 leden telt. DREISCHOR. Dinsdag behaalde zuster M. M. Konijnendljk, in het gemeente ziekenhuis te Dordrecht, haar diploma voor ziekenverpleging. THOLEN. Na afloop der Zaterdag j.l. gehouden voetbalmatch alhier, is het op de haven nog een geheel relletje ge weest. Eenige voetballers uit Rilland', welke in een naburige gemeente hadden gespeeld, meenden Tholen des avonds zoo'n beetje overeind te kunnen zetten. In het hotel „Zeeland" maakten zij zoo danig spektakel, dat zij door den eige naar met een billartqueu naar buiten zijn gewerkt. De heeren waren hier ech ter nog niet mede tevreden en verniel den in hun brooddronkenheid nog een groote ruit. Toen de politie kwam, wa ren de helden spoedig zeer kalm en voldeden zij aan den eisch, de door hen gemaakte schade te vergoeden. OPENING LUCHTLIJN R'DAM—W.-SCHOUWEN—VLISSINGEN Maandag is de nieuwe luchtlijn der K.L.M., zooals we reeds kort in ons Maandagnummer vermeldden, Rotterdam --West-Schouwen Vlissingen geopend. Kwart voor tien vertrokKen van Waal haven drie toestellen, om tegen half elf op het vliegveld West-Schouwen te lan den. Op het vliegveld bevonden zich o.a. de burgemeester van Haamstede, jhr. j Röell, de burgemeester van Zierikzee, de heer Bannink, de voorzitter van het comité vliegveld West-Schouwen, de heer Cock, ds. S. H. J. Voors te Zieriitzee, lid van het vliegveldcomité, de direc teur van de N.V. Nieuw Haamstede, dhr. Dussel, en de vertegenwoordiger van de K.L.M., de heer J. E. van den Broek, de meesten met hun dames. Na een korte begroeting stegen allen in de vlieg tuigen en weldra werd de reis naar Vlissingen voortgezet, waar men na een kwartier op het vliegveld onder die ge meente landde. Na begroeting door ver schillende daar aanwezige autoriteiten, werd met autobussen een rit door het eiland Walcheren gemaakt, terwijl enKele Zeeuwsche autoriteiten een tocht boven de eilanden maakten met de vliegtuigen. Later vereenigde men zich aan een noen maal in hotel Brittannia te Vlissingen, an geboden door het gemeentebestuur van Vlissingen. Aan tafel zijn vele har telijke woorden gewisseld, waarbij uiter aard veel lof is gebracht aan de K.L.M. en haar piloten. Het woord hebben ge voerd de burgemeester van Vlissingen zijn ambtgenoot van Middelburg en die van Zierikzee, de heeren Cock en van der Pauw. En toen smoest alweer het sein tot vertrek worden gegeven. Na 10 minuten kwam de luchtbus behouden op West-Schouw'en aa-n, waar de burgemees ter van Haamstede in „De Schouwsche Boer" een thee aanbood en ook daar zijn vele hartelijke woorden gewisseld. O.a. heeft Ide voorzitter van de Vereeniging Vreemdelingenverkeer te Zierikzee, dhr. Gerritsen, 'den heer Cock medegedeeld, dat deze was benoemd tot eerelid van deze vereeniging. Tenslotte heeft burge meester jhr. Röell allen deelnemers bloe men aangeboden. De tocht van Waalhaven naar de Ver. Staten van Zeeland' over de groene eilan den en breede riviermonden werd ver filmd. Voorloopig vliegt deze dienst 3 maal per week en wel op Maandag, Donderdag en Zaterdag. zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt'a Hoofdpijn poeders en Mijnhardt'a Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. N.V. WATERLEIDING-MAATSCHAPPIJ „SCHOUWEN—DUIVELAND". Onder presidium: van haar voorzitter, dhr. A. v. d. Weijde, vond Donderdag middag in een der zalen van de socië teit „Concordia" de vergadering van aan deelhouders van bovengenoemde vennoot schap plaats. Na opening herdacht de voorzitter mét een enkel woord de niet meer terugkee- renlde afgevaardigden der verschillende gemeenten en uitte zijn beste wensChen voor 'het herstel van den heer J.b van der Zande. Bij het appèl nominaal blijken alle 16 gemeenten vertegenwoordigd te zijn, uit brengend 53 stemtaen. Eén mededeeling is er, n.l. een missive van den Minister van Arbeid, waarbij Z.Ex. het wenschelijk acht, dat bij het opmaken van de balans, rekening zal worden gehouden met het advies van den chef-accountant van het centraal- bureau van verificatie van de Vereeniging van Ned. Gemeenten. Daarna stelt de voorzitter aan de orde, de balans plus de verlies- en winstrekening, de balans in debet en crédit aanwijzend f 2.122.216,44, met een post verlies en winst aan de credit zijde van f31597,16; de verlies- en winst rekening f 111.600,99. De heer J. Padmos vraagt, of het nog wei noqdig is, dat aan ongeplaatste aan- deelen f 137700 aan de Debetzijde van ide Balans voorkomen? Speciaal heeft spr. het oog op de gemeente Renesse en wel in verband met een kort geleden geplaatst ingezonden stuk van den heer Joh. Hoo- genboom, welke beweerde, dat de schuld, n.l. van het nog niet aangesloten zijn bij de waterleiding van de gemeente Re- nesse, ligt bij den Raad van Beheer. De vraag naar de eventueele uitgifte van de 225 aandeelen in portefeuille, die op 'de debetzijde van de balans voor komen tot een bedrag van f 137700, houdt verbanld mét de vast te stellen balans en behoort dus, zegt de voorzitter, tot de onderwerpen van het agendum dezer ver gadering. De statuten bepalen, dat in het maatschappelijk kapitaal uitsluitend kan worden deelgenomen door gemeenten op Schouwen-Duiveland en verder dat aandeelen slechts aan gemeenten op Schouwen-Duiveland kunnen worden over gedragen. Verder bevatten de statuten nog voorschriften, a. dat gemeenten, die tot de vennootschap wenschen toe te treden, daartoe schriftelijk het verzoek moeten doen aan den Raad van Beheer en b\ dat de Raad van Beheer omtrent het verzoek beslist en de voorwaarden van toetreding vaststelt. Welke zijn nu de voorwaarden, die de Raad v. Beheer stelt of vroeger stelde? Allereerst het nemén van het contin gent van aandeelen, dus Haamstede 146 en Renesse 79. Na de bijstorting van 1931 moet idius f612 per aandeel worden ge stort en tevens 168 per aandeel afzonder lijk in de vaste reserve. In 1930 is nopens de vastgestelde ver lies- en winstrekening afgeschreven f 17393,24 en over 1931 wordt voorgesteld af te schrijven f 21597,16, samen f 38990. Deze gelden zijn door ons, vormend de aangesloten gemeenten opgebracht; zij waren begrepen in de betaalde water- gelden, zoodat een afzonderlijke bijdrage zal moeten worden gestort in de afschrij ving, in evenredigheid van het getal aan deelen en zulks onverminderd de stor tingen in het aandeelenkapitaal en in de vaste reserve. De statuten behelzen verder die verbintenis der verplichte aansluiting. Geen enkele, der aangesloten gemleenten stelt idaarvoor de garantie op kosten van ide gemeentekas, zoodat bij toetreding ook als voorwaarde wordt gesteld de verplichte aansluiting. Voorts deelt de voorzitter méde, dat eerlang aan de alge- méene vergadering voorstellen zullen worden gedaan tot statutenwijziging, om de statuten in overeenstemming te bren gen met het nieuwe Wetboek van Koop handel. Dan zal tevens voorgesteld wor den de genoemde garanties te doen ver vallen. In geen geval kan deze N.V. de voorwaarde aanvaarden, dat eenige ge meente bij toetreding zelf de tarieven van waterlevering zou bepalen en de waterpenningen zou innen. Dergelijke voorwaarden zouden een afzonderlijk recht of voorrecht scheppen voor te plaat sen aandeelen en zulks is in strijd met het Wetboek van Koophandel. De N.V. Waterleiiding-Mpij. wordt dus niet be- heerscht door het gemeentepaeht, maar idoor het W. v. K. Dan is er nog de Risieogarantie van het Rijk en de Provincie. De statuten herzien in 1926, kennen slechts Ide 16 bij name genoemde gemeen ten als aandeelhouders. De wet op de Risicogarantie in van 1927. Bij toetreding van gemeenten zal de N.V. van den Min. van Arbeid de verklaring moeten verkrij gen, 'dat zoodanige gemeente ook valt onidér de wet op de Risicogarantie. In dien de minister deze verklaring niet kan iof niet wenscht te geven, zullen ide gemeenten bij toetreding van deze N.V. een zekerheidsstelling voor een even redig bedrag behooren te geven. Over Idlen vorm daarvan kan de voorzitter mo menteel igeen nadere verklaring geven. Middelerwijl zijn door den adj .-secre taris Ide notulen der vergadering van aan deelhouders betrekkelijk deze zaak nage slagen en worden deze passages voorge lezen. Er blijkt uit, idat dit in overeen stemming is met het door den voorzitter igegeven resum'ée, behoudens het af schrijvingsfonds, dat toen nog niet be stond. Na deze uitvoerige toelichting op de gemaakte opmerking, worden de balans, verlies- en winstrekening met algemeene stemmen goedgekeurd volgens de voor gedragen cijfers. Ter tafel komt nu het voorstel tojt be schikking van het exploitatie-overschot in afsehrijvings-, vernieuwings- en perequa- tiefondis. Voorgesteld wordt van het exploitatie overschot f 10.000 af te zonderen voor den aanleg van een storting in een fonds van waterdebiteuren. Het overschietende bedrag van het exploitatie-overschot f 31597,16 (f 1000 waterdebiteuren -j- f 12533,07 storting afschrijvingsfonds) f9064,09, zal, naar de bepalingen van art. 37, winst heeten, waarvan 85 pCt. of f7704,48 behoort gevoegd te worden bij Ide reserve, zoodat de storting over 1931 in 't afschrijvingsfonds bedraagt f20237,55. In ideze fondsen zal, met in begrip van alle afschrijvingen van 1930, Idlan f37926,52 zijn gestort. De heer Idle Bruijn wenscht in over weging te geven, bij die koménde wijzi ging (der statuten rekening te houden mét 'de wijze van winstverdeeling en lie ver (directeur en personeel verhooging der jaarwedde te igeven. De voorzitter zegt toe, bij het betrekke lijk artikel daarmede rekening le zullen houden. Die heer Verhoeff kant zich tegen het voorstel om1 f 10.000 te storten in een fonds van wanbetalers. Bij sommigen is het weigeren de waterpenningen te be talen een soort lijdelijk verzet en spr. zou willen voorstellen niet op 't advies van (dien minister in te gaan, maar dit fonids te reserveeren om te komen tot een, zij het ook geringe tariefsverlaging. De voorzitter wijst er op, dat hier het woord „storting" feitelijk niet deugt. Het betreft „overschrijving". Het is niet de béldloeling de zaak cadeau te geven; de schuld blijft bestaan. De zaak zit zoo: wanneer iedér zou betaald hebben, dan is het overschot op de verlies- en winst rekening f 31000. Die f 10.000 worden over geboekt op ide waterdébiteuren, maar er komt geen geld in dit fonds. Het is alléén een overboeking. Men kan er geen geld uit halen. Inmiddels is er al heel wat achterstallig hinnen gekomen. Nu moet mén die achterstalligen splitsen in men* schen |die niet kunnen betalen en wan- willigen. Enkele wanwilligen zijn voor den kantonrechter gebracht, die de vor dering heeft toegewezen. De goed willi gen worden coulant behandeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1