Zierikzeesche Ife Nieuwsbode abonnement: Maandaa 2 Mei 1932 zierikzeesche courant. gö«te jaargang - no 12305 advertentien Inzending Advertentiën Uit Stad en Provinole. Uw Zenuwen kalmeeren en Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. q 'JU*-Dir. k. J. DE LOOZE. UltrrRimitur M J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets, per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit* gave vóór 10 ure. UiUrlIjk 10 aar op dea dag uitgaaf binnenland. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 29 April. De Winkelsluitingswet. Aan de orde is de interpellatie-Boon omtrent de groote bezwaren, verbonden aan het op 1 Mei a.s. in werking treden van de Winkelsluitingswet. De heer Boon (lib.) licht eenige vragen toe, n.l. ot nu verschillende gemeen ten hun verordeningen nog niet hebben vastgesteld of zien goedgekeurd de wet niet later dan 1 Mei a.s. in werking behoort te treden, en voorts, of de crisis het niet wenschelijk maakt de wet in werking te doen treden op een tijdstip, waarop het welvaartspeil zich eeniger- mate zal hebben hersteld. Minister Verschuur betoogt, dat de ge meenten meer dan voldoenden tijd heb ben gehad om verordeningen te maken. Zij wisten genoegzaam van te voren, wanneer de wet in werking zou treden. Er is meer dan voldoende consideratie gebruikt. Er is maar één middel de ge meenten op gang te krijgen: invoering van de wet op 1 Mei. Wat thans wette lijk geregeld wordt, geldt reeds voor 7/8 van Nederland en is dus geenszins een schokkende economische gebeurtenis. Het is gewenscht een vaste lijn te blijven volgen en den datum van 1 Mei te be houden. De heer Boon repliceert en dient twee moties in. De eerste noodigt den minister uit, nu verschillende verordeningen nog niet gereed zijn, de inwerkingtreding te doen geschieden na 1 Mei, de tweede om wegens de crisis de invoering van de wet aan te houden tot het welvaartspeil zich ©enigszins zal hebben herrsteld. De minister ontraadt beide moties. De eerste motie 'wordt verworpen met 39 tegen 13 stemmen, de tweede met 40 tegen 12 stemmen, zoodat de poging om deze wet nog wat uit te stellen geen succes-sorteerde en de wet gisteren (Zon dag) in werking trad. ZIERIKZEE. 4 Mei a.s. vergadert de commissie voor beroepskeuze van 7 tot 8 uur in het Stadhuis. Waar we tegen het eind-exambn van verschillende scho len loopen, vestigen wij de aandacht op deze gelegenheid, waar inform'atiën zijn te bekomen van het voor en tegen van verschillende beroepenbenevens de eischen, waaraan voldaan moeten wor- fden. Als voorzitter zal deze keer fun- geeren, id© heer de Kam1, die een en ander zal zeggen over de opleiding bij de ad ministratie .der belastingen. Als één van ide middelen, om op die Staatsuitgaven te bezuinigen, is voor het dienstvak van 's Rijks belastingen door kien Minister van Financiën genoemd biet opheffen van een aantal kleinere ont vangkantoren. In verband met deze te nemen maatregel is van af 1 Mei 1932 over het geheele land ingevoerd de ge legenheid tot het betalen van belasting ,op de post hulppost- en bijkantoren der posterijen. Naar wij thans vernemen, bestaat het voornemen, alleen in. de provincie Zee- lanld 6 kantoren op te heffen, en wel ld© kantoren Brouwershaven, Dom burg, 's Gravenpolder, Hontenisse, St.- Maartensdijk en Nieuwerkerk. De gemeenten op Schouwen en Duive- lanidi zullen dan allen onder het kantoor Zierikzee ressorteeren, ;die gemeenten op Tholen met St.-Philipsland onder 't kan toor Tholen. Ter completeering van ons bericht van Vrijdag j.l. over de mooie reclame die de heer G. D. Kosters alhier maakt' voor het vliegwezen zij vermeld, dat de 7 legervliegtuigmodellen zijn vervaar digd door Cor v. d. Berg alhier. D© Minister van Justitie heeft blijkens mediedeeling in het Algemeen Politieblad een circulaire gericht tot de procureurs-generaal bij de gerechts hoven, waarin hij verzoekt te willen be vorderen, dat door de justitie en politie, voor zoover zulks nog niet mocht zijn geschied, spoedig en miet kracht tegen zoogenaamde prikplanken en buitenland- sche loterijen wordt opgetreden. Bij Kon. besluit van 26 April no. is toegekend de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau aan den heer J. J. Isheim, se dert 50 jaren werkzaam bij de Boekhan delaren S. Ochtman Zoon, Hofleveran ciers van H.M. de Koningin en van H.M. de Koningin-Weduwe. De firma de Jong, autoverhuurinrich ting alhier, heett voor tochtjes naar W. Schouwen en omstreken, een pracht-tou ringcar, die met dit soort wagens elders gebruikt, wedijveren kan, aangeschaft, Het is een Chevroletwagen, die 22 pas sagiers kan bevatten en voor wie elk een comfortabele plaats gereserveerd Langs de wanden glas, aan de achter zijde, waar een bank is over de geheeli breedte, eveneens een ruime uitkijk, ter wijl aan weerszijden zich een deur be vindt. Al naar de weersgesteldheid kan het dak geopend of gesloten worden. Aan weerszijden van de carosserie is het wapen van Zierrikzee aangebracht. De car ziet er tip-top uit. Voor gezelschap pen een ideaal vervoermiddel naar strand en duin, welke tocht we, op uitnoodiging van de firma, eens meereden. Het is een aangenaam ritje geworden. De wagen ligt vast op den weg, schokt niet en beschikt over een bekwaam en betrouw baar chauffeur, die kalm en doelbewust zijn weg kiest naar Schouwen's west rand, waar de mooiste landouwen ge legen zijn. HAAMSTEDE. Zaterdagmiddag onge veer 1 uur had op het vliegveld „Westen- Schouwen" een vliegtuigongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Het militair vliegtuig No. 526 wild© landen, maar tijdens de landing draaide de Winld en het vliegtuig bleef uitrollen. Om te j voorkomen, 'dat het vliegtuig in een groep daar aanwezige menschen zou rollen, trok de bestuurder de staartrem uit, waardoor de staart een schok omhoog kreeg en het toestel op zijn 'neus ging staan en kalm over de kop ging. De bestuurder, de le luit.-vliegenier ir. J. Verwijs, kwam met de schrik vrij, terwijl de sergeant- vlieger v. d. Veur bewusteloos in het toestel bleef hangen. Door spoedig toegeschoten hulp werd hij uit zijn moeilijke positie bevrijd. Na korten tijd kwam' hij weer bij kennis. Hij 'bleek een hoofdwonde te hebben op- geloopen, die door dr. W. Boerma werd verbonden. De gewonde werd onderge bracht in „De Schouwsche Boer". De com mandant van de Vrijdag geplaatste eerste hulp bij ongelukken, post-Jhr. Röell, was direct ter plaatse. Later in den na.mid- Was de gewonde weer op 't vlieg veld present. De staart en schroef van het militair vliegtuig zijn licht beschadigd. Reeds vroeg in den namiddag van Zaterdag begaven zich talrijke belangstel lenden per auto, fiets of te voet naar het vliegveld; „Haamstede", om getuige te zijn van de landing der vliegexcursie. Op het veld waren in groote bloemen lef ters (Narcissen) 'de woorden „Welkom" „Haamstede" aangebracht. De Shell- Mpij., de benzine- en olieleverancierster Ider K.L.M.- en militaire vliegtuigen, had het Veld omrand met haar bekende recla meborden, terwijl haar gele vlaggen lustig wapperden. Ongeveer half vijf, dus een half uur na den aangegeven tijd (de tijd- regeling van excursie's is niet altijld met een schaartje te knippen), kwam het eer ste vliegtuig vanaf Vlissingen in 't zicht, successievelijk gevolgd door nog 7 andere. Verscheidene machines voerden enkele mooie bewegingen uit. D© landing ge schiedde zonder eenige stoornis. De gasten werden op het veld ontvangen en verwelkomd -door den burgemeester, jhr. R. Roëll, die hem daarna in het hotel „De Schouwsche Boer" een verversching aan- boojd en de deelnemers aan den tocht, nam'ens het gemeentebestuur van Haam stede en V.V.V., het welkom toeriep. Het ,dleed spr. [genoegen hen ditmaal met zonneschijn tè kunnen begroeten. Het vorige jaar, op 4 Mei, bij Idle opening van het vliegveld openden de sluizen des hemels en der welsprekendheid zich in nog al ontstellende mate. Het speet spr., dat 't oponthoud van zoo korten duur 'was waaridioor er geen gelegenheid bestaat idle imooie omstreken en het vele interes sante te toonen, doch hij hoopte, dat de deelnemers hun bezoek nog eens zullen herhalen, wat voor de niet-bezitters van eigen vliegtuigen wordt vergemakkelijkt door den 2 Mei weder in werking tre dende K.L.M.-dienst Rotterdam—Haamste- thans verlengd tot Vlissingen. Spr. einjdigde -met hulde te brengen aan de organisatoren van dieze 2-daagsche rond vlucht, ld© K.L.M. en de A.N.V.V. Vervolgens trok het gezelschap weer naar het vliegtuig en stegen de sierlijke vogels -met hun enthousiaste lading on verhinderd in het luchtruim om hun weg te vervolgen naar Waalhaven en Schip hol. Een mooie reclame voor ons vlieg veld! RENESSE. Tot secretaris-penningm. van het Burg. Armbestuur is benoemd dhr. J. Braber Jr., die 4 stemmen kreeg, tegen L. J. Kappers 3. Zes sollicitatiën waren voor die betrekking bij den Raad gekomen. BROUWERSHAVEN. Raadsvergadering, gehouden op Vrijdag 22 April. Alle leden aanwezig. Voorzitter,' burgemeester C. Gast. Ged. Staten verzoeken, het raaidsbe- sluit dJdi. 1 Maart 1932, betreffende die zekerheidsstelling vain 'den Gem.-Omtv!. zoodanig te wijzigen, dat de beurswaarde der effecten het bedrag der zekerheid met ten minste 10 pCt. moet te boven gaan. De heer Lijbaart vindt dit voor den ontvanger onaangenaam en acht 5 pCt. overwaarde wel voldoende. Z.hs. wordlt overeenkomstig het verzoek van Ged. St.- besloten. Het voorstel om adhaesie te be tuigen aan het adres van iden raad van Oioststellingwerf, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vóór stemden ide heeren van Schelven en v. Nieuwenhuize. Schrijven van de N.V. Prov. Zeeuwsohe Electr.-Mpij. dJd. 11 Maart 1932, waarbij wordt toegezonden een credit-nota ad| f 2047,50 inzake den meerprijs van het kabelnet. De raad kan zich hiermede thans vereenigen en gaat in principe aceoord met Ide afsluiting van een geldleening waarbij wordt gevraagd; of de gemeente met ide aansluiting van het perceel van P. D. Bos heeft bedoeldl daarvoor garant te zijn. De raad is eenstemmig van oor deel djat de gemeente niet garant kan zijn, en verzoekt B-. en W. /dit aan die P.Z.E.M. te berichten, onder mediedeeling dat voor d|e aansluiting van de woning van het hoofd d|er school ook geen ga rantie is gevraagd. Ad/vies van de Com missie voor de werkverschaffing tot niet- invoering van een steunregeling, zooals deze is gevraagd! door de Landarbeiders- bond, di'och tot uitbreiding van de werk verschaffing te besluiten. De heer Ringel- berg zegt, dat de secretaris van de fede ratie Zeelanld voor die werkverschaffing, dhr. Spanning, gaarne met Bi. en W. een bespreking zou willen hebben over de steunregeling. Spr. vraagt dit ondierhoud toe te staan met het oog op de slteun- verleening in ide a.s. winter. Voorts d|eelt spr. me|de, d,at dhr. Spanning het gemeen tebestuur heeft 'geprezen voor de uit- stekenjdie regeling van die werkverschaf fing hier ter plaatse. De voorzitter heeft tegen het onderhoud geen bezwaar. De heer Priem is over de werkverschaffing niet geheel tevreden. De voorzitter zegt met Iden Inspecteur van de Rijkswerk- verschaffing te hebben gfesproken over ld© voortzetting van die werkverschaffing na 30 April a.s. De inspecteur was van meening, dat verlenging vermoedelijk wel zal woridien verleend. Die werkloosheid neemt echter af. Die heer Priem ziet voor- loopig nog wel werkloosheid. De voor zitter zegt, dat met havenuitbaggiering wel kan worden doorgegaan. Behoudens goedkeuring van dien minister, wordt z. h. s. besloten tot voortzetting van de werkverschaffing. Het rapport van ide commissie voor Idle werkverschaffing wordt overigens voor kennisgeving aangeno men. Zonlder discussie en h. s. wordt vast gesteld een verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van d|e veldwachters in deze gemeente, zooals deze djoor Bi. en W. wordt voorgesteld, overeenkomstig 'het model van d|en heer Commissaris der Ko ningin^ met schrapping van art. 4. De rekening en verantwoording van dje Ge- zonldlheidjscommissiej, gezeteld te Zierikzee wor|dt vervolgens goedgekeurd. Balans en verlies- -en winstrekening over 1931 enz. van de N.V. Waterleidjing-Mpij. „Schou wen en Duiveland", alsmedie benoeming van afgevaardigdjen naar de vergadering van aandeelhoüdjers op 28 April. De heer Verhoeff vindt dje instelling van een fonjds voor waterdjebiteuren een bevor dering om niet te betalen en zou in plaats daarvan ddt geld willen besteden voor ta riefsverlaging. Er zijn debiteuren dlie on willig zijn om te betalen en er zijn er ook idie lijdelijk verzet plegen. De vallen, waarbij tegen de menschen wordt opgetreden, zijn nog maar sporad|isch. De heer Ringelberg zegt, dat d|e f 1 boete nooit wordt toegepast en vraagt of dlaar nooit eens iets aan wordt gedjaan? De voorzitter zegt, dat d|e door de heeren gemaakte vergelijkingen niet opgaan, om dat dte waterleiding tot stand is geko men voor het geheele eilanid en niet v.oor de gemeenten apart. Betaling van het achterstallige heeft nog steeds plaats. Procentisch genomen staat de waterlei ding niet achter bij andere instellingen, De achterstand bediraagjt 5 a 6 pCt. Beta ling van het abonnemetsgeld per week en per maand is ook meermalen bespro ken, doch deze wijze van inning kost te veel. Er wordt door de Directie ook een scherp onderscheidj gemaakt tus- sch-en hen die niet kunnen en hen die niet willen betalen. Die niet kunnen be talen worden niet vervolgd). Spr. neemt tem sterkste stelling tegen het voornemen om voor te stellen het fonds niet in te stellen. Iedere zaak moet reserveeren. voor dubieuze debiteuren. Er worden nog steeds wanbetalers vervolgd) en veroor deeld}, In de laatste 2l/2' maand is nog 1/4 van het totaal-bedrag binnengekomen. De heeren Ringelberg en Priem meenen, dat djestijds is besloten, dat de gemeenten voor de niet-betalers zouden betalen. De voorzitter ontkent Idit. Wel is beslojten, dat d|e gemeenten zullen betalen in het exploitatie-tekort. Inldien die gemeenten voor idle niet-betalers zoudjen betalen, zou dit toch weer op dje belastingbetalers worfden afgewenteld'. De heer van Schelven vraagt ot het niet mogelijk is het fonds wat kleiner te maken en bovendien een tariefsver laging in te voeren van b.v. 5 °/o. De voorzitter zegt dat de winst volgend jaar ongetwijfeld lager zal zijn. Op voor stel van den voorzitter wordt tenslotte z.h.st. 'besloten de afgevaardigden, weth, v. Nieuwenhuijze en Verhoeff, vrij man daat te geven, opdat deze na hoor en wederhoor naar bevind van zaken kun nen handelen. (Wordt vervolgd). Vrijdagavond had in hotel „Jacob Cats" alhier een propaganda-vergadering plaats van de vereeniging „Steunverlee ning bij ziekenhuisverpleging voor Schou wen en Duiveland". De vergadering stond onder leiding van den burgemeester C. Gast, die den spre ker van dien avond, den administrateur der vereeniging, dhr. H. Uijl, inleidde met de woorden: „Zorg is dikwijls oor zaak van te weinig voorzorg". De heer Uijl gaf daarna op aangename en onder- het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Teneinde propaganda buiten de vergadering te maken om te komen tot de vorming van een afdeeling, werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren J. P. Everwijn, W. J. Boot en H. A. Vermeulen. Tenslotte sprak dhr. S. J. Gast, bestuurs lid der vereen., een woord van opwek king en aanbeveling en bracht hij den voorzitter 'dank voor zijn aangename lei ding. ZONNEMAIRE. De raad benoemde in zijn vergadering van Woensdag 27 April tot plaatsvervangend ambtenaar van den Burgerlijken Stand den heer J. Rijstenbil. In den loop der vorige week ont stond er bij den arbeider D. Smalheer een schoorsteenbrand, die zich aanvan kelijk zeer ernstig laat aanzien. Door buren opmerkzaam gemaakt, ging men dadelijk naar 'boven, om daar te ont dekken, dat een linnenkast bij den schoor steen reeds aan 't branden was. Het ge lukte alsnog door het uitgieten van een 20 emmers water den voortgang van het vuur te stuiten, zoo dat de brandweer niet 'behoefde gealarmeerd te worden. De vrij aanzienlijke schade aan meubilair en kleeren w'ordt door verzekering ge dekt. SIRJANSLAND. Door de jongedames J. I. J. Hanse en C. Stuik werd voor het Emmabloempje gecollecteerd de som vön f7.65. STAVENISSE. Vrijdagavond hield de afdeeling van het Groene Kruis alhier hare jaarvergadering. Voor de ledenver- gadèring werd voor een talrijk publiek vertoond de bekende mooie film „Ach ter de wolken schijnt de zon". Daarna had de eigenlijke ledenvergadering plaats. Er werd medegedeeld, dat het aantel le den, ongeveer 260, stationair blijft. Het materiaal is, dank zij de goede zorgen van den bew'aarder-magazij'nmeester in een zeer goeden toestand. Er werd ruim 80 m'aal van het materiaal gebruik ge maakt en van de ligtenten waren er 3 in gebruik geweest. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. W. v. d. Slikke. De inkomsten aan contributies hadden in 1931 bedragen f418.50 en aan een ge- 'meentesubsidie f 100. De uitgaven bedroe gen in totaal f208.87. Op 31 Dec. 1.1. was er in de Boerenleenbank alhier gede poneerd f 1451.63. Aan interest was 'bij geschreven f 46.74. Als lid der commis sie voor het nazien der rekening werden aangewezen de heeren: D. v. d. Berg, M. Stoutjesdijk en M. C. van Ouden aarden. In de vorige ledenvergadering was aangenomen een voorstel tot het aanschaffen van een „Philips Röntgen- apparaat", maar de voorzitter meende, dat de aanschaffing er van niet op den weg der afdeeling lag en weigerde dat besluit uit te voeren. De meerderheid van het bestuur was het niet met hem eens. Daarom 'besloot men arbitrage van het Hoofdbestuur in te roepen. Na maan den wachtens kwam1 daarvan het bericht, dat men liever pogingen moest aanwen den om een pleegzuster te krijgen. Door het bestuur der afdeeling -werd nu una niem' voorgesteld aan deze algemeene vergadering om het verleden jaar geno men Röntgen-'besluit voorloopig niet uit te voeren en dus op te schorten. Na langdurige besprekingen werd aan het bestuur het mandaat gegeven alle pogin gen in het werk te stellen, tot het ver krijgen van een pleegzuster. Enkele jaren geleden heeft men daartoe ook pogin gen aangewend, maar die zijn destijds totaal mislukt. Kan het bestuur over vol doende gegevens beschikken, dan zullen nadere plannen, in deze aan de alge meene vergadering worden voorgelegd, Dr. Bernhardi verdedigde zijn gehouden standpunt in deze zaak en verklaarde, dat als er een goede pleegzuster kan komen, hij er ook voor is, maar gelet op de mislukking ervan een paar jaar geleden, had hij het voorstel „Röngten- apparaat" gedaan. Kan er geen zuster komen, dan moet het Röntgen-besluit uit gevoerd worden, want het is een wettig besluit in een wettige vergadering ge nomen, zulks was ook de meening van vele der aanwezigen. De voorzitter zeide het te betreuren, dat enkelen, als zij geen hulp meer noodig hebben, bedan ken als lid der afdeeling en bij nood zaak weer lid worden. Voor dezulken w'ordt de minimum-contributie op f 1.50 gesteld. Den heer van Prooijen werd weder een gratificatie van f 10 voor dit jaar geschonken, hoewel de heer v Slikke voorstelde hiervan zijn jaarloon met f10 te verhoogen. De voorz. vond evenwel beter de tijden af te wachten, Na dankzegging aan allen werd de ver gadering op een vergevorderd uur ge sloten. RECHTZAKEN. groot f 11000, af te lossen in 40 jaren, j houdende w'ijze een uiteenzetting van het ter betaling van de meerkosten. Schrijven doel en de werkwijze der vereeniging. van de N.V. „P.Z.E.M.", id.d. 31 Maart '32, Daarna werd gelegenheid gegeven voor Ter Openbare Terechtzitting der Arr. Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 29 April, werd o.m. uit spraak gedaan in de zaak tegen M. L. 37 j„ gemeenteveldwachter, wonende te Duivendijke. Verdachte werd van de hem ten laste gelegde meineed vr ij gesproken. Ter genoemde terechtzitting werd o.m behandeld de zaak tegen J. O., landbou wer, 47 jaar, wonende te Zierikzee, die bij vonnis van den Kantonrechter te Zie rikzee van 2 Maart 1932 wegens als be- Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. Ons klimaat. Niets is zoo wispelturig, Zoo grillig, ongedurig Als 't weer in Nederland. Het zit steeds vol met kuren, Het wisselt alle uren En is haast nooit constant. Wat gister ging gebeuren, Herhaalt zich uit den treuren; Mensch, erger je maar niet. Wat 't weer ook mocht beloven, Je imoet het niet gelooven Aleer je 't wonder ziet. Ik zeg je in gemoede: Wees altijd' op je hoede, Pas op voor het klimaat. Laat 't weer je niet verrassen, Denkt omi de regenjassen Wanneer je wand'len gaat. Het weer houdt ons voor 't lapje, Het maakt met ons een grapje, Het lokt ons uit het huis Naar lanidelijke wegen, Dan, plots'ling, komt er regen En 't slot is: doornat thuis. Dat weertje, o, dat weertje, Dat stak al menig keertje Een stokje in het wiel. 't Heeft vaak z'n plicht vergeten En heeft op z'n geweten, Dat veel in 't water viel. stuurder van een vierwielig motorrijtuig rijden over een weg op zoodanige wijze, dat het verkeer in gevaar wordt ge bracht, werd veroordeeld tot f 20 b. s. 3 dagen hechtenis. Verdachte was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De Officier van Justitie eischte bevesti ging van het vonnis van den Kanton rechter. De uitspraak werd bepaald op 13 Mei a.s. worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhard*'* Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ot. Bij Apoth, en Drogisten. ONDERWIJS. Bij de Vrijdag j.l. gehouden overgangs examens aan de U.L.O. te Tholen slaag den uit deze gemeente van de le naar de 2e klas: Jo Heiboer, Jan Melse, Rienus Krijger en S. Lindhout. Van de 2e naar de 3e kl. Marie Ornee en Theo Krijger. LANDBOUW EN VEETEELT. ONTWIKKELINGSDAG. Zaterdag 7 Mei wordt te Middelburg in 'd-e sociëteit „De Vergenoeging" een ontwikkelingsdag voor den landbouw ge- houiden. Een 4-tal inleiders zullen het woord voeren over diverse landbouw- aangelegenheden. Zoo spreekt de heer ir. C. Stevens over „Een en ander over d-e aardappelteelt", dr. W. J. Franck over „Contractteelt in land- en tuinbouw", W. Spinnay over: Beteekenis van onderwijs en ontwikkeling voor het platteland", terwijl ide heer A. C. Zandee, beschou wingen houdt over „De Tarwet-eelt". POST EN TELEGRAPHIBe ST.-PHILIPSLAND. De tweeide buiten bestelling 'der posterijen wordt alhier op geheven. „In het land" krijgt men dus in 't vervolg maar éénmaal per Idag meer „post". Het gevolg van een en anidier is, dat onze hulpbesteller buiten (dienst wordt gesteld. VEKKOOPINGEN, ENZ. BROUWERSHAVEN, 29 April. Ten over staan van notaris van 'tHaaff werd he den alhier voor de familie Goos, publiek verkocht het woonhuis en erf in de Mo lenstraat alhier, wijk E no. 24, aan den heer Joh.s Goos, voor f 1460. VISSCHERIJBERICHTEN. Vrijdag j.l. kwamen van de botvis- scherij te Tholen binnen 13 vaartuigen met een gezamenlijke besomming van 1640 pond bot en 160 pond zeeforellen. De prijs van de bot was f8 per tobbe van 40 pond. Vorige week f 10. Süt^RNÏÊüWS] ST.-PHILIPSLAND. Moesten wij enkele weken geleden berichten, dat in de Ned. Herv. Kerk alhier niet alles op rolletjes liep,' ook in ide Oud-Ger. Kerk schijnt het, idiat tegenwoordig de ware een dracht nog al eens zoek is. Verschillende geruchten doen daarover de ronde. Uit b'evoegldJe, zeer betrouwbare bron wordt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1