ROGA abonnement: Woensdag 27 April 1932, zierikzeesche courant. jadvertentien Inzending Advertentiën H.H. Correspondenten binnenland." Uit Stad en Provlnole. Prijs p. 8 maanden 1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode 88ste JAARGANG - No 12303 Dir. A. J. DE LOOZE. Ullg.-RxiiLftir M. J. KOSTEN van 1—8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uitariqk 10 ur op dei dag v, uitgaaf dia oa« opgaaf varttrakkao dar Pradikbaurtan goliovan ar voor to zorgoo dia voor Hamalvairtsdag VRIJDAQMORBEN ia oos bozit zijn. DE REDACTIE. AMSTERDAM'S UNIVERSITEIT 300 JAAR. De Academische Senaat der Amster- damsche Universiteit heeft ter gelegen heid van het 300-jarig bestaan der Uni versiteit aan verschillende personen eere doctoraten verleend, o. a. aan den heer W. de Vlugt, burgemeester van Amster dam, president-curator dier Universiteit. De heer De Vlugt werd 19 December 1872 te Amsterdam geboren. Na jaren in de practijk te zijn werkzaam geweest, werd hij lid der aannemersfirma De Vlugt Domhof. In 1909 werd hij lid der Tweede Kamer; later kwam hij in ide Am- sterdamsche raad en in de Prov. Staten. In 1918 werd hij gekozen tot wethouder en kreeg de af deeling Publieke Werken en Handelsinrichtingen. In 1921 volgde hij wijlen den heer Tel- legen op als burgemeester, en in 1937 werd hij herbenoemd als burgemeester. Inmiddels had de heer De Vlugt ook zijn intrede gedaan in de Eerste Kamer. De heer De Vlugt bezit tallooze bui- tenlandsche onderscheidingen. REZUINIGINGSRAPPORT AANGEBODEN. Aan de Koningin is aangeboden 't eer ste deel van het rapport ider bezuinigings commissie. Het bevat behalve economi sche en finaneiëele beschouwingen bezui nigingsvoorstellen van algemeene strek king, betrekking hebbende op alle depar tementen. In de voorstellen der bezuinigingscom missie zou o. m. het denkbeeld worden aanbevolen om nog verdere salarisver mindering toe te passen en wel vijf pCt. meer dan het huidige percentage voor de gehuwde en tien procent meer voor de ongehuwde rijksambtenaren, zoodat (dus in totaal de vermindering dan voor Ide eerste categorie acht, voor de tweede categorie dertien procent zal bedragen. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 20 April. De heer Boon (lib.) vraagt verlof, den minister van arbeid, handel en nijver heid vragen te mogen stellen betreffend de groote bezwaren, aan het op 1 Mei as. in werking treden van de Winke 1- s 1 u i t i n gs w e t verbonden. Morgen wordt hierover beslist. Aan de orde komt het wetsontwerp over ide wering van den Colorado-kever bij in- en doorvoer van aardappelen en versche groenten. De heer van Rappard (lib), wil in ver band met de Fransche repressaille-maat- regelen een internationale conferentie in zake den Colorado-kever. De minister zegt, dat de regeering met verwondering kennis heeft genomen van die maatregelen. De gedachte van den heer van Rappard zal gaarne worden overwogen. De heer Kortenhorst (r.k.) zegt, dat Frankrijk niet kan volhouden, dat dit wetsontwerp anders dan van alleen sa- nitairen aard is. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Aan de orde zijn verschillende kleinere wetsontwerpen. ZIERIKZEE. Sjef van Dongen, onze bekende Noordpoolheld, die zich ver dienstelijk maakte 'bij de opsporing der slachtoffers van het verongelukte lucht schip de „Italia", zal als vertegenwoor diger in dienst treden der Biscuitfabrie ken „Liga" te Bergen-op-Zoom. Zooals men zich zal herinneren werd door deze fabrieken indertijd een ex peditie uitgerust, die een speciaal be reid krachtvoedsel naar het hooge Noor den bracht hetwelk o.a. ook aan Sjef van Dongen werd verstrekt. Het April-nummer van „Artsilk'", een maandblad voor den familiekring, uit gegeven door de reclame-afdeeling van de „Artsilk"-Mpij. te Breda, bevat ook ditmaal prettige lectuur met fraaie, zeer duidelijke foto-reproducties, terwijl tevens een lente-foto-wedstrijd wordt uitgeschre ven, waarvoor geldprijzen worden uitge loofd. ZONNEMAIRE. De kantonnier van het waterschap „Nieuw-Bommenede", Joh. Kooreman, herdenkt 1 Mei e.k. den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij voornoemd waterschap. ST.-ANNALAND. Gedurende het lees- seizoen 1931-'32 (van 31 October tot 2 April) werden door de volksbibliotheek uitgegeven: aan leden 845 boeken en aan niet-leden 2332 boeken. THOLEN. Vergadering van iden gemeen teraad, op Dinsdag 19 April. Voorzitter^ mr. A. J. v. d. Hoeven. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met ambtsge bed. Voor kennisgeving worden aange nomen de bekendie verzoeken van de gemeente Ooststellingwerf en van het Instituut van Architecten. Afwijzend wordt beschikt over het verzoek der ka naalcommissie West-Brabant, om subsi die van 1 ct. per inwoner. Een verzoek van den Bond van Ned. Arbeiders in Bouwvakken, Land- en Tuinbouw en S. D-. A. P., om hier in te stellen een com missie voor advies, inzake werkeloozen- zorg en steunregeling, geeft een ruime stof tot bespreking. B<. en W. stellen voor het le gedeelte aan te houdien en het 2e verzoek af te wijzen. B-. en W. achten het beter deze gelden te bewaren tot het najaar, daar deze dan misschien har der noodig zijn dan nu en jdlat Tholen niet een geheel jaar werk kan verschaf fen of steun geven. Evenwel sluit dit niet in, dat er straks weer eenig werk zal worden gedaan, indien het plan tot verbetering van den Oud-Vosmeerscheweg tot Goorden wordt aangenomen. Dhr. Overbeeke (S.D.A.P.) kan zich hiermede niet vereenigen, te meer niet, daar op vele gemeenten zoo'n commissie in het leven is geroepen en een steunregeling] is vastgesteld. Straks met 1 Mei houdt de steun uit de kassen op en wat dan met deze menschen, daar zij toch met hun gezin moeten eten en het er naar uit ziet, dat zij in ide bedrijven niet zullen worden geplaatst, temeer 'daar bij de landbouw weinig bieten wonden gezaaid en men aan de tarwe weinig laat doen. De heer Moelker (V.Bi.) meent, dat men in een kleine gemeente als Tholen alles gedaan heeft wat men kan doen voor de menschen. Straks met 1 Mei komt er wel meer werk en indien |dit niet mocht zijn, kan men een en ander altijd nader bezien. De menschen kan men niet van kommer en gebrek doen omkomen. Evenwel acht spr. de tijd nog niet zóó slecht, want als men in de slagerswinkels ziet, dat spek genoteerd staat voor een gulden per 7 pond en men dit niet kwijt kan, heeft dit wel wat te zeggen. Spr. is er voor als er straks gebrek is, de ge meente spek koopt om uit te deelen aan de behoeftigen. De heer Overbeeke: Het schijnt dat het spek in de mode komt om den arbeider te dupeeren. Neen, mijn heer M„ de kwestie is anders dan U voorstelt. Indien men met een gezin van f 10 per week moet rond komen, kan men geen spek koopen voor fl de 7 pond. Ik weet zeker, dat indien U dit plan wilt uitvoeren, de menschen hier van gaarne gebruik zullen maken. De voorz.: Laat het nu geen spekdebat wor den. Het gaat nu over steunregeling en hiervoor achten B-. en W. het nu niet de tijd. Men in geneigd een en ander te overdrijven, daar men ieder jaar ook om dezen tijd menschen heeft, die geen werk hebben. Als de nood aan de man komt, zal de Raad de menschen niet laten verkommeren. Tholen heeft reeds zeer veel 'gedaan aan werkeloozenzorg en zal zich nog niet onttrekken als het noodig is en al roepen andere gemeenten derge lijke maatregelen in het leven voor steun enz., daarom behoeft Tholen het niet te doen en de gemeente naar den kelder helpen. De heer Overbeeke zegt, dat hij niet ontkent, dat Tholen niet veel heeft gedaan, doch de steunregeling acht hij urgent, temeer daar dan ook de regee ring steun geeft. De voorz. merkt op, dat, indien deze regeling wordt aange nomen, de menschen morgen al om steun aan de deur staan en men veelal dan niet meer naar werk omziet. De heer Over beeke zegt, dat hij het nog nooit ont moet heeft, dat men werk alhier heeft geweigerd en dat hij het bestrijdt, dat de menschen werkschuw zijn. Besloten wordt in een aparte commissie deze kwestie nader te zullen bezien. Aangehou den wordt een verzoek tot beperking der verloven en drankvergunningen, gedaan door de Ned. Vereeniging tot beperking van alcoholisme. Met alg. st. worden vastgesteld: wijziging der begr. der ge meente- en brugbedrijf over 1931; idem. verordening tot geldigverklaring van strafverordeningen; idem. verordening re gelende de eischen van benoembaarheid enz. veldwachters; idem verordening rege lende de heffing en invordering van ver gunningsrecht voor verkoop van sterken drank; idem de heffing en invordering van verlofsrecht voor verkoop van zwak alcoholischen drank. Goedgekeurd wordt de rekening der Gezondheidscommissie 1931. Bi. en W. stellen hierna voor, de weg van de Voorstad tot Goorden, te verbeteren. Raming f 13900, waarvan 3/4 door de Provincie zal worden betaald. Op een vraag van den heer Overbeeke zegt de voorz., dat in de voorwaarden zal worden opgenomen, dat Thoolsche werkloozen hieraan te werk zullen moe ten worden gesteld. Weth. van den Berge (St. G.P.) zegt hier tegen te zijn. Ten eerste omdat het nu geen tijd is, zoo'n bedrag uit te geven en ten tweede heeft hij bezwpar tegen de uitvoering, zooals die is voorgesteld. Een uitgebreid debat ontstaat tusschen de heeren van den Berg en Dekker over de technische uitvoering, waarbij de heer Dekker opmerkt, dat de voorgestelde methode de juiste is, terwijl weth. v. d. Berg dit ontkent, daar hij een vaste bodem, zooals die er nu is, beter acht, dan deze weg te breken en zand hier voor in de plaats te stellen. In verband hiermede wijst hij' op de Molenvlietsche straat. De heer Oveibeek juicht het toe, dat men nu een goede weg zal krijgen, indien men straks het ongeluk zal heb ben deze te moeten gaan naar de be graafplaats. Na verdere discussie w'ordt het voorstel van B> en W., met de stem van weth. v. d. Berge tegen, aangeno men. Hierna wordt vastgesteld een rooi lijn aan de Waterpoort. Aan G. Vis wordt voor de som van f1300 verkocht een gedeelte der voormalige onderwijzerswo ning aan de Dalemschestraat, volgens voorwaarden hiervoor bepaald. Hierna sluiting. j&ECHTZAKEN. Voor het Kant onge r echt te Tho- 1 e n hadden zich Maandagochtend aller eerst te verantwoorden G. H., H. D. en A. I. D„ allen te O u d-V o s s e m ee r, die zich hadden schuldig gemaakt aan het bij politie-verordening uitgevaardigd verbod om zich op te houden voor stoe pen of' ramen aldaar, in casu voor de woning van van den Hout op Zondag avond, welk object van ergernis, ondanks herhaalde waarschuwing, niet. eindigde, dan met eene bekeuring. De Kantonrech ter laakte zulk eene tartende houding ten zeerste en veroordeelde hen, over eenkomstig de eisch tot f2 to. of 1 d. h., resp. 1 week tuchtschool. L. J. al daar werd voor eenzelfde feit tot de zelfde straf veroordeeld. P. J. te O ud-V ossemeer had ge durende een drietal dagen zijn 13-jarig nog leerplichtig kind uit de school ge houden omdat hij het in het huishouden beslist noodig had. Van de 7 kinderen was deze de oudste en een van 5 jaar de jongste. De eisch luidde fl of 1 d. h., terwijl de Kantonrechter, verzachten de omstandigheden in aanmerking nemen de, hem wel schuldig verklaarde doch geen straf toepaste. M. J. S. te Scherpen is se en P. S. te S t.-A n n a 1 a n d (niet verschenen) bevonden zich 's avonds ongeveer half 12 nog in het café van Gaakeer te St.- Annaland. Laatstgenoemde had beweerd dat hij een fiets moest afleveren en eerst genoemde, die met zijn schuit in de ha- van lag, had zich even derwaarts be geven om eenige verstrooiing te hebben, zoo had hij zelfs wat meegeholpen om het lokaal schoon te maken. Als vreem deling was hij onbekend met het ver bod om op dat uur nog in het café te mogen vertoeven. Tegen de eisch (voor elk f 3 b. of 2 d. h.) verzette hij zich omdat hij in de tegenwoordige omstan digheden die f 3 niet kan betalen. Na het clemente vonnis (voor P. S. f2 of 2 d. h.) en voor M. J. S. f 1 of 1 d. h„ betaalde hij staande de zitting deze 'boete, hetgeen aan den Kandonrechter de opmerking ontlokte, dat zijn verplich ting over die boete van f 3 wel wat overdreven leek en misschien aanleiding zou zijn om buiten de zaal zich te ver heugen over de vermeende opwekking van het medelijden van den rechter. J. d. R. te S t.-P h i 1 i p s 1 a n d (niet verschenen) had in een bocht op den weg van Anna-Jacobapolder naar St.- Philipsland een vrachtauto zoodanig ge plaatst, dat de tram van Anna-Jaco'ja- polder, ondanks herhaalde seinen, daar tegen op was gereden, wijl d. R. de wagen niet van richting deed verande ren. Eisch f6 b. of 3 d. h„ vonnis fb. tof 5 d. h. C. N. te Tholen was reeds voor de derde maal in conflict gekomen met de leerplichtwet. Het was voor hem een dringende noodzakelijkheid dat de tweede nog leerplichtige van de 8 kinderen een enkele maal ging venten met fruit om iets bij te brengen in het huisgezin waarvan de vrouw erg ziekelijk was. Financieele steun had hij van geen en kele instelling zoodat deze inkomst on ontbeerlijk was. Met klem wees de kan tonrechter er op, dat verd. steun moest vragen aan het kerk - en het burgerl. arm'bestuur en gratis hulp van den ge meente-dokter. In dezen tijd is deze vraag absoluut geen schande meer en de eer komt zoo'n vraag ook allerminst te na. Waar thans reeds hechtenis zoude moe ten worden gevorderd, eischte de amb tenaar na de reeds meermalen betrachte clementie f5 b. of 3 d. h„ terwijl het vonnis luidde f2 b. of 2 d. h. Tegen A. W. te St.-Philipsland, G. J. K. S. en H. J. N. te St.-Maartensdijk, werd bij afwezigheid verstek verleend. DE FRAUDE BIJ DEN PENSIOENRAAD. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft uit spraak gedaan in 'de strafzaak tegen J. L. P., J. J. Z. en F. E. F. R., verdacht van het plegen van malversatiën bij den Pen sioenraad. Het O.M. had geëischt tegen P. twee jaar en zes maanden en tegen Z. en R. drie jaar gevangenisstraf. De rechtbank heeft de drie verdachten schuldig verklaard aan valsohheid in ge schrifte en het opzettelijk gebruik ma ken van de vervalschte stukken en hen onderscheidelijk veroordeeld: verdachte P. tot 2 jaar en verdachte Z. en R. ieder tot 2 jiaar em 6 maanden gevangenisstraf, ejlke straf verminderd met 3 maanden voorloopige hechtenis. ONDERWIJS. OOSTERLAND. Met ingang van 16 Mei a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de O.L. school te Doorn, de heer A. H. Moelijker, geb. alhier, thans in gelijke betrekking te Oldenzaal. Zeeland's eersteling Hooge belangstelling Toekomstverwachtingen Maandag j.l. was de dag der opening van ide nieuw-gebouwde tuinbouwschool in de gemeente Haamstede, een gewich tige- en 'bij uitzondering van dit koude jaargetijde 'n bijzonder zonnige dag. Te ongeveer 's midd. één uur hadden zich verscheidene genoodigden, onder wie wij o.a. opmerkten den Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, de Secre taris-Generaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, le den van Ged. Staten, en Prov. Staten, Griffier der Staten, het oud-lid van ge noemd college dhr. A. v. d. Weijde, burgemeester en wethouders der gem. Haamstede, en omliggende gemeenten, Raadsleden, land- en tuinbouw-autoritei- ten, de architect dhr. J. Hoogenboom, den bouwmeester der school, den direc teur der R.T.M. e.a. Vóór het fraaie ge meentehuis werd een foto der gasten genomen, waarna men naar het in ide buurt zijnde hotel Bom trok om in de feestelijke, door geoefende handen met palm en narcissen versierde zaal, te lunchen. Deze Schouwsche koffiemaaltijd, waarbij de bekende Schouwsche paling en meeuwen-eieren zelfs niet ontbraken, herinnerde ons weer aan de bekende ge- renomeerde maaltijden door Ide familie Bom 'bereid. Om 2 uur vertrok het ge zelschap onder 'belangstelling der dor pelingen door de bevlagde kom der ge meente naar het Sluispad, waaraan de school gelegen is. Zoowel btiiten- als binnenbouw1 der inrichting troffen ons door stijl en keurige afwerking, eveneens het meubilair. Een en ander een genoeg doening voor den bekwamen architect. Het ruime schoollokaal, de plaats der opening, Was versierd met geschonken bloemstukken, terwijl tusschen de ver siering boven Ide borden aardig uitkwa men de hagelwitte bloemkoolen, een vroeg-product der broeikassen op den proeftuin. De burgemeester van Haam stede, Jhr. R. Röell heette namens het Gemeentebestuur en de Ver. tot Bevor dering van Tuin'bouwonderwijs op Schou wen en Duivel and allen welkom. In het bijzonder heet hij welkom den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den Commissaris der Koningin in ons Gewest. Voorts de heeren Leden van Gedeputeerde en Pro vinciale Staten, Land- en Tuinbouwauto- riteiten, de Gemeentebesturen van Burgh, Renesse en Noordwelle, vertegenwoordi gers van Vereenigingen en corporatie's, en de overige autoriteiten en 'belangstel lenden. Het is heden aldus spr. een dag van groote beteekenis voor het geheele eiland en niet minder voor de Gemeente Haamstede, die verrijkt wordt met het bezit van een Lagere Tuinbouwschool. Ik moge U met een enkel woord de wordingsgeschiedenis dezer school in herinnering brengen. Teruggegaan moet worden tot Januari 1928, toen naar aan leiding van een lezing te Zierikzee ge houden door Ir. Stevens over de stich ting van Landbouwscholen, op initiatief van den heer W. G. Boot en in overleg met Ir. van der Plassche, alhier op 17 Februari 1928 werd opgericht de Ver. tot Bevordering van Tuin'bouwonderwijs op Schouwen-Duiveland. In April 1928 diende deze Vereeniging, die inmliddels een proeftuin had gesticht, bij den Ge meenteraad een verzoek in om mede werking tot stichting van een Lagere Tuinbouwschool, en op 9 Mei 1928 be sloot de Raad na een warm pleidooi van zijn voorzitter, wijlen burgemeester van Citters, met algemeene stemmen hiertoe over te gaan, terwijl de gemeentebestu ren van Burgh, Renesse en Noordwelle Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. zich bereid verklaarden in de exploitatie kosten van deze school te zullen bij dragen. Tevens werd grooten steun on dervonden van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, dat onder enkele voor waarden bereid was een derde der bouw kosten tot een maximum van f6000 voor zijn rekening te nemen, terwijl het Rijk tenslotte de stichting van de school deed slagen, door een post op de begrooting uit te trekken voor inrichting en leer kracht. Vanwege den onontbeerlijken Rijks- steun kon pas in 1931 met den bouw worden aangevangen. Op 31 Aug. 1931 had de aanbesteding plaats en half Sep tember werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het mooie ontwerp van den architect Joh. Hoogenboom te Re nesse, terwijl de eerste steenlegging op sobere wijze plaats vond op 26 October d. a. v. Dank zij het gunstige weer had de bouw een vrij voorspoedig verloop en thans ziet U het fraaie en verblijden de resultaat van aller samenwerking. Een resultaat, waaraan zeer velen der aanwezigen hebben medegewerkt en die spr. namens het Gemeentebestuur open lijk dank brengt. In de eerste plaats de autoriteiten en Colleges zooeven ge- noenid; doch zonder iemand te kort te willen doen zij het mij vergund één persoon met name te noemen, en wel dhr. W1. G. Boot, de Voorzitter van de Tuinbouwvereeniging. Mijnheer Boot, ik weet zeker dat iic uit naam van alle aanwezigen spreek, indien ik u hier openlijk hulde breng voor uw onvermoeid en belangeloos stre- van Haamstede een Tuinbouwschool te bezorgen. Uw groote wensch gaat thans in vervulling. En ook u, mijnheer van Toledo, de Secretaris van de Vereeniging, hebt in de tot-stand-koming een zeer be langrijk aandeel gehad, waarvoor wij u dank zeggen. Ik zou mij aan eene nalatigheid schul dig maken, indien ik verzuimde een woord van dank uit te spreken tot den kundigen architect; de opzichter bij den arbeid; de verschillende aannemers en de werklieden die aan den bouw me dewerkten. Er zijn stemmen opgegaan dat de stich ting van een Tuinbouwschool te Haam stede in deze tijden op een mislukking zou uitloopen. Verleden jaar op den 4en Mei, werd door onzen Commissaris der Koningin, die steeds toont een open oog te hebben voor de belangen van Zeeland en Westelijk Schouwen in het bijzonder, het uitstekende vliegveld op het terrein van de N.V. Ontginnings-Maatschappij „Nieuw Haamstede" te Haamstede ge opend, en het vliegwezen werd in 1931 al de pessimisten ten spijt een bui tengewoon groot succes. En nu ook weer; ruim 30 leerlingen komende uit de ge meenten Burgh, Haamstede, Renesse en Noordwelle gaven zich voor de school op, zoodat het noodzakelijk is de Klasse te splitsen, terwijl allerwege groote be langstelling wordt ondervonden. En waar de tuinbouw ook in onze streek thans een zeer moeilijken tijd doormaakt, moe ten We juist nu door vakkundig onder richt en voorlichting trachten te berei ken dat de tuinders door intensievere teelt, met minder kosten een beter pro duct naar de markt kunnen brengen, een product waarmede wij op de wereld markt met succes kunnen blijven con- curreeren. Aan u, mijnheer Hartog, is een verantwoordelijke taak opgelegd en wij wenschen U veel succes toe. Zonder al te groot optimisme kan dan ook de verwachting uitgesproken wor den dat deze eerste Openbare Lagere Tuinbouwschool in Zeeland er toe zal bijdragen de zich nog steeds belangrijk uitbreidende tuinbouw in Westel. Schou wen in het algemeen en in onze mooie gemeente in het bijzonder tot nog groo- tere ontwikkeling te brengen. Het is mijn overtuiging dat óók op tuinbouwgebied Haamstede een mooie toekomst is weg gelegd en indien de normale tijden aan breken, zal zeker de geheele streek de vruchten plukken van de stichting dezer school. Daarna verkrijgt Mr. Dr. Frederiks het woord. Spr. verklaart de uitnoodi- ging met genoegen aangenomen te heb ben; dit is voor hem de laatste ambte lijke daad in dien geest voor het De partement van Landbouw. Hij releveert de moeilijkheden in dezen tijd, ook voor land- en tuinbouw, die vooral in ons land een groot gewicht in de schaal leggen. Gaat het deze bedrijven goed, dan komt dit ook volop ten goede aan de gemeenschap. Laat ons echter niet wanhopen, „Luctor et Emergo", „End© despereert niet", eenmaal zal de zon weer van achter de donkere wolken te voorschijn konten. Hij beschouwt den hoognoodigen steun aan den landbouw •niet uitsluitend als een economisch, maar als een sociaal vraagstuk. De land- en tuinbouwbedrijven hebben ook behoefte aan een geestelijken steun. Wiordt dit ten volle beseft, dan zal van deze school

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1