Zierikzeesche 6 Nieuwsbode abonnement: advertentien Maandag 25 April 1932 sihhkieesche courant. mmmjmum - - - Inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad en Provlnole. Prijs p. 3 maanden ^1.50, franca p. post J 1.80. Voor het buitenl. per jaar J10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. UitarlIJk 10 aar ep du dag s, uitgaaf buitenland. DE VERKIEZING IN PRUISEN. Aan den vooravond van de landdag- verkiezingen in Pruisen heeft de premier Braun in een rede o.m. gezegd: het gaat er Zondag niet om, dat de Pruisischs re geering in andere handen komt, het gaat om't prestige van Duitseh- 1 a n d in de wereld, want van het resul taat van deze verkiezingen hangt af of het 'buitenland vertrouwen in Pruisen zal kunner. blijven stellen. Dit vertrouwen is de grondslag, die noodig is voor de economische herwording en voor het overwinnen van de vreeselijke werkeloos heid. In vijf Duitsche landen vonden Zondag verkiezingen plaats. Deze vijf landen (Pruisen, Beieren, Wurtemberg, Hamburg en Anhalt) omvatten pl.m. 83 pet. van de oppervlakte en ruim 80 pet. van de be volking van het rijk. De verdeeling van de zetels moest zeer zorgvuldig worden uitgerekend, daar dit maal de rest stemmen een zeer groots rol kunnen spelen voor het vormen van de toekomstige meerderheid in Pruisen. De berekening werd nog ingewikkelder door het feit, dat verschillende partijen hun candidatenlijsten met elkander had den verbonden. De uitslag in Beieren en Pruisen. Volgens de laatste stemmeneijfers zal de Pruisische Landdag als volgt worden samengesteld: Soc.-Dem. 93 zetels (137), Duitsch-Na- tionalen 31 (71), Centrum 67 (71), Commu nisten 57 (48), Nat. Soc. 160 (9), Duitsche Volkspartij 6 (40), Staatspartij 2 (22), Econ. Partij 2 (16), Chr. Soc. Partij 2 (4), Duitsche Hannoveranen 1 (5). Vol gens deze berekening, die waarschijnlijk de definitieve uitslag is, zal de nieuwe Landdag dus waarschijnlijk 'bestaan uit 421 mandaten tegen 450 in de oude Land dag. Do absolute meerderheid zal 211 bedragen, waarvan de rechterpartijen te zamen 202 stemmen hebben. De coalitie van Weimar zal in den nieuwen Land dag over 163 stemmen beschikken. Daar de oude Landdag kort voordat hij werd ontbonden een wetsontwerp heeft aan genomen waarbij wordt bepaald, dat de minister-president alleen met absolute meerderheid van stemmen zal kunnen worden gekozen, zullen de rechtsche par tijen geen minister-president kunnen kie zen, tenzij de communisten de rechtsche partijen in deze tegen de regeering stem men of het Centrum uit de coalitie van Weimar treedt en zich bij de rechtsche partijen aansluit. De Beiersehe Landdag. De nieuwe Beiersehe Landdag zal, vol gens de Zondag op de verschillende par tijen uitgebrachte stemmen bestaan uit 128 zetels, als volgt over de partijen verdeeld: Beiersehe volkspartij 45 (46), Soc. Dem. 20 (34), Boerenbond 9 (17), Duitsch-Nationalen 3 (13), Nat. Soc. 43 (9), Communisten 8 (5). BEVOLKING VAN NEDERLAND. Volgens gegevens van 't Centraal-Bureau voor de Statistiek zijn er thans in ons land 1078 gemeenten, als volgt verdeeld: Boven 100.000 inwoners 6 Van 50.000 tot 100.000 inwoners 12 Van 20.000 50.000 28 Van 10.000 20.000 86 Van 5.000 10.000 172 Van 2.000 5,000 375 Van 1.000 2.000 231 Van 500 1.000 140 Minder idan 500 inwoners 28 Sinds 1899 is het aantal gemeenten (door annexatie) met 43 verminderd. Wanneer wij vervolgens de 11 provin ciën, waarover deze 1087 gemeenten ver deeld zijn, rangschikken naar het bevol kingscijfer, krijgen wij dit resultaat: Mannen Vrouwen Totaal Zuid-Holl. 957.413 1.000465 1.957.578 Noord-Holl. 737.129 772.458 1.509.587 Noord-Brab. 452.367 446.019 898.386 Gelderlanid 417.397 411.896 829.293 Limburg 281.192 269.648 550.840 Overijsel 263.602 257.186 520.788 Utrecht 199.548 207.412 406.960 Friesland 200.079 199.580 399.659 Groningen 195.240 197.196 392.436 Zeeland 123.914 123.692 247.606 Drente 114.795 107.637 222.432 ZIERIKZEE. Woensdagavond werd in School A een ouderavond gehouden, on der leiding van den voorzitter, dien heer W. F. v. d. Ende, die die aanwezigen, o.w. de burgemeester, hartelijk welkom heette en de aandacht vestigde op het nieuwe vak, dat in deze school gedo ceerd wordt, n.l. het vak handenarbeid. De burgemeester, daarna het woord ver krijgend, zeide veel voor het nieuwe leer vak te gevoelen. Z.E.A. was dien middag reeds op de tentoonstelling geweest en had verbaasd' gestaan wat door kindieren van 6—14 jaar in het eerste jaar, dat han denarbeid is ingevoerd, is vervaardigd. De heer Breetvelt komt lof toe voor zijn ijver en energie, waarmede hij het vak aan zijn mede-personeel heeft bijgebracht, die hun talenten weer aan de leerlingen overbrachten. Het geheele personeel komt lof toe voor zijn opofferende arbeid. Dhr. Breetvelt dankte voor den steun van het gemeentebestuur, ondervonden bij de invoering van het nieuwe leervak; ook mocht spr. steun ondervinden van vele ingezetenen, ambachtslieden en van de Ambachtsschool. De ouders wekte hij op, er vooral voor te zorgen, dat hun kin deren geen enkele dag de school zullen verzuimen. Na de gemaakte voorwerpen te hebben bezichtigd en nadat thee was aangeboden, besprak de voorzitter het idee-schoolarts. 1 De heer Quist spoorde de ouders aan i voor hun kinderen een schooltuintje te i huren. De huur bedraagt slechts 1 gulden. Ook hier wordt handenarbeid gedoceerd i onder deskundige leiding, j Over 'het tentoongestelde stonden de i ouders verbaasd. De voorzitter sprak zijn i verwondering uit over hetgeen hij gezien had. Zoo had reeds een 14-jarig meisje haar eigen japonnetje vervaardigd. Voor de leiding bij de handwerken dankte djen voorzitter de jdaxnes onderwijzeressen voor hun gewaardeerde leiding. Met een op wekking een volgende ouderavond ook de buren, die schoolgaande kinderen heb ben, mede te brengen, sloot de voorzitter deze welgeslaagde ouderavond'. Van de Stoomvaart-Mpij. „Neder land" ontvingen we een fraai geïllustreerd boekje voor het excursieverkeer 1932. Naast de prijzen voor verschillende goed- koope retourbiljetten voor het gewone reizigersverkeer, bevat het boekje ook tarieven voor excursies met auto, motor of rijwiel, zoomede voor gezelschappien, padvinders en scholieren. Vrijdag vond te Kruiningen de plech tige installatie plaats van den nieuw be noemden burgemeester, Iden heer Bi. C. de Mul, tot voor kort commies ter secre tarie dezer gemeente. Aan de grens der gemeente werd de burgemeester opge wacht door een blije feeststoet en toege sproken door Iden voorzitter van het feestcomité, dhr. H. C. Baarens. In het gemeentehuis vond de installatie plaats door weth. Kole, 'die den burgemeester, tna het uitspreken van een rede, den ambtsketen omhing. De heer de Mul, de rede beantwoordend, verklaarde o. m. naar Kruiningen te zijn gekomen om te dienen, niet om gediend te worden. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, o.a. de burgemeester van Zierikzee, dhr. J. C. A. Bannink en de heer G. v. Duin, lid van de Prov. Staten, welke laatste, namens vele vrienden en vereenigingen uit Zierikzee, den nieuwen magistraat als herinnering een prachtig schilderij aan bood, voorstellend een stadsgezicht van Zierikzee. Van de daarop volgende recep tie werd een druk gebruik gemaakt. HAAMSTEDE. Namens de vereeniging tot steun bij ziekenhuisverpleging voor Schouwen-Duiveland, gevestigd te Zierik zee, trad Zaterdagavond in hotel Bom in openbare vergadering, die wel wat beter bezocht had kunnen zijn, dhr. Uil cis spreker op. Na opening en welkom door dhr. L. L. Bolle behandelde spr. op be vattelijke wijze het werk en de werk wijze der vereeniging. Na het uitbrengen van het financieel verslag werd mede gedeeld, dat voortaan geen Röntgenfoto's ten koste der vereeniging meer worden genomen, tenzij operatie noodzakelijk blijkt. Voor zelfbetalenden blijft dus op verzoek het nemen der foto's steeds mo gelijk. Enkele gestelde vragen werden door den spreker beantwoord, waarna de vergadering door dhr. Bolle onder dank aan spreker en publiek werd ge sloten. BURGH. Mej. A. J. A. Hartog, onder wijzeres aan de openbare school alhier, komt voor als No. 3 op de voordracht aan de school Keizerstraat te Breda. RENESSE. Vorige week Maandag hield de eontröle-vereeniging Westelijk Schou wen te Renesse hare vergadering in het café van dhr. Telle. Na afdoening der agenda sprak de voorzitter zijn spijt uit over het feit, dat het ledental der ver eeniging zoo sterk is teruggeloopen. Het groofce nut van controle op de productie van het melkvee moest toch voor iederen melkveehouder iduidielijk zijn, ook in deze sombere tijdsomstandigheden. Controle op de opbrengst van elke koe achtte spreker daarom onmisbaar en hij sprak de hoop uit, dat alle melkveehouders hun belang zullen begrijpen en zich zullen aansluiten 'bij de vereeniging. ELKERZEE. Het bestuur van de heden (Maandag) geopende tuinbouwschool te Haamstede hield op 19 April een pro- paganda-avond in café Hanse, In welke bijeenkomst de voorzitter, de heer W. G. Boot, het groote belang, aan deze zaak veibonden, uiteenzette en met voorbeel den uit de practijk aantoonde, dat ook in tijden van druk degenen, die een vol doende theoretische en practische oplei ding hebben genoten, de meeste kans i van slagen hebben. Geldelijk bezit blijkt tegenwoordig in vele gevallen een on berekenbare factor te zijn; het nut en het voordeel, aan een goede opleiding verbonden, kan niemand ons ontnemen. Tot heden zijn 29 leerlingen ingeschre ven, waaronder 4 vrouwelijke en gaarne worden nog meerdere aangenomen. De aan de school verbonden proeftuin staat onder de leiding van een zeer 'bekwamen tuinbaas, terwijl de school zal worden geleid door den heer Hartog, van wien het 'bestuur eveneens de beste verwach tingen koestert. Feitelijk staat of valt met hem de school. De heer Hartog be sprak hierna het aan de school te ge ven onderwijs, verdeeld over 4 leerjaren en deed vooral uitkomen, dat het voor niemand een beletsel kan zijn z'n jongens of meisjes naar deze school te zeniden, daar het schoolgeld zeer laag is gesteld en alleen in het eerste jaar 2 dagen per week les wordt gegeven. De volgende jaren is het slechts één dag per week, zoodat de gelegenheid om mee te werken in het eigen bedrijf nog ruimschoots over blijft. Eenige vragen, door enkele aan wezigen gesteld, werden op bevredigenldje wijze beantwoord, waarna de heer T. J. van den Bout, voorzitter van de land- bouwver. „Scharendijke" beide sprekers hartelijk dank bracht voor hunne duide lijke uiteenzetting en de beste wenschen uitsprak voor den groei en den bloei van de tuinbouwschool. Nieuwe leerlingen werden niet ingeschreven., SCHARENDIJKE. Zuster van Nieuwen- huize bereikte met den verkoop van de „Emmabloem" ten behoeve der t.b.c.-be- strijding in de gemeenten Ellemeet, Ei kerzee en Duivendijke een totaal bedrag van f74.37. DREISCHOR. Vergadering van den ge meenteraad op Woensdag 20 April. Aan wezig alle leden. Naar aanleiding van de notulen der vergadering van 12 Fe bruari j.l. deelt de voorzitter mede, dat de paal bij de woning van de wed. Goudswaard van de P.Z.E.M. is en on derzocht zal worden of die daar ver wijderd kan worden en geplaatst bij de woning van den heer Jan Blom, waar vroeger een telefoonpaal stond. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat de beslissing over de toegrooting 1932 is verdaagd tot 1 Juli a.s,; van den Min. van Arbeid, Handel en Nijverheid dat de verordening betreffende, de wijziging van de Winkelsluitingswet bij K.B. is goedgekeurd. Aan het bekende adres van den raad van Ooststellingwerf wordt met alg. stemmen adhaesie betuigd. De re kening van de Gezondheidscommissie, aanwijzende in ontv. f 1568.90 en in uitg. f 935.35, alzo.0 een batig slot ad f 633.55 wordt voor kennisgeving aangenomen. De houthandel firma de Goederen te Lin- sehoten wiendt zich tot den raad met het verzoek tot restitutie van een gedeelte liggelc'. voor 30 iepenboomen, waarvoor f 45 is betaald en waarvan genoemde firma de helft zou willen teruggegeven zien. Op voorstel van B. en W. wordt m.a.st. 'besloten f 0.50 per boom terug te geven. Voor de, in een vorige raads vergadering besproken, herziening der haventarieven benoemt de voorzit ter een commissie, bestaande uit de hee- ren de Vrieze, Barendregt en van der Doe, waaraan als vertegenwoordiger van B. en W. weth. Mol toegevoegd wordt. Allen nemen de benoeming aan en in Juli of Augustus a.s. zal de commissie met voorstellen komen. Over het be kende verzoek van de R. T. M. om sub sidie ad f 0.10 per inwoner voor het jaar 1932, ontspint zich eenige discussie. De meerderheid van B. en W. stelt voor geen subsidie te verleenen, welk voorstel tenslotte met algemeene stem men wordt aangenomen. Vastgesteld wordt vervolgens n. a. v. een verzoek van den Commissaris der Koningin, een ver ordening voor den gemeenteveldwachter, welke vooraf vroeger geregeld was in het Provinciaal Blad. Uit de toelichting van den voorzitter blijkt dat er in de bestaande toestand hiermede geen ver andering komt. Dan komt ter tafel een schrijven van de Ver. „Ziekenhuis op Schouwen-Duiveland" met het verzoek aan de gemeente een overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente zich ver bindt: le. de reeds toegestane bjjdrage ad f 0.20 per inwoner per jaar te willen blijven bestendigen en 2e. voor de barak voor lijders aan besmettelijke ziekte een bijdrage van 6 cent per inwoner per jaar te willen verleenen. De voor. licht deze kwestie uitvoerig toe en wijst er op dat art. 1 van de overeenkomst een tegenstrijdigheid bevat, daar hier staat dat de barak „ten allen tijde" beschik baar is voor lijders uit de gemeente, terwijl er ook staat dat „het ziekenhuis zich niet verbindt tot het treffen van noodvoorzieningen wanneer alle beschik bare ruimte is ingenomen". De voorz. heelt den secretaris der ver. dan ook verzocht de redactie van dit art. te wij zigen, hetgeen deze ook heeft toege zegd. Het einde der discussies is dan het verzoek om de bijdrage van f0.20 tot wederopzegging te willen bestendi gen m. a. st. wordt ingewilligd, terwijl op voorstel van wethouder Mol m. a. st. wordt 'besloten ook de gevraagde f0.06 bij te dragen, doch zulks onder pro test tegen de maatregel der regeering. Goedgekeurd wordt verder een kleine begrotingswijziging, waarbij de voorz. den raad toezegt een verhooging van den post stroomlevering nader te on derzoeken. Van het Comité „Muziekcon- cours" was een verzoek ingekomen om j het voorterrein des avonds voor reke- j ning van de gemeente te verlichten, doch j na eenigo discussie zegt de heer de Vrieze (voorzitter van genoemd Comité) dat het Comité haar verzoek intrekt. De voorzitter vraagt en verkrijgt een blanco crediet voor de ontvangst der Comité's e.d. ten gemeentehuize. In verband met de nieuwe Drankwet wordt een veror dening vastgesteld voor het innen en heffen van vergunningsrechten. Vastge steld wordt het kohier Hondenbelasting, aanwijzend 74 honden met een eindcijfer ad f231. N.a. v. een in de vorige raads vergadering geopperd idéé van den heer de Vrieze om overtollig kasgeld te be leggen, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen bij de Bank van Ned. Gemeenten een rekening-courant overeenkomst te sluiten voorloopig tot een maximum van f 10.000. Dit wordt m. a. st. goedgekeurd. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede dat in ver band met de kosten voortaan voor gemeenterekening geen koffie meer zal worden geschonken tijdens de raadszittingen en zegt deze n. a. v. een vraag van den heer de Vrieze, dat de teruggave van 5 o/0 van het betaalde voor ondergrondsche kabels door de P. Z. E. M., binnen afzienbaren tijd zal ge schieden en via de gemeente aan het kabelfonds zal worden uitgekeerd. De heer Barendregt wijst op den toestand aan de Stoofpad en vraagt of de put ten daar opgevuld kunnen worden. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer P. v. d. Linde zou achter de woning van den Hoofdonderwijzer een septic-tank aangebracht willen zien. De voorzitter vreest dat dit hooge kosten mee zal brengen, doch wil het wel onderzoeken. De heer v. d. Doe zou B. en W). in over weging willen geven de haven tot aan het steiger in Mei of Juni eens na te laten zien, waaraan dan eventueele werk- loozen zouden kunnen werken. De voor zitter antwoordt hierop dat B. en W. de scheepszaten zouden willen laten af nemen door werkloozen 'bij aanbesteding. Wiellicht kan hetgeen dhr. v. d. Doe voorstelt hiermede gecombineerd wor den. Weth. der Weduwen klaagt er over dat er zooveel uien in de haven vallen, die op de schorren terecht komen waar de koeien ervan eten, hetgeen niet aan de melksmaak ten goede komt. De voor zitter zal hierover met den havenmees ter spreken. Nadat dhr. Barendrgt ver zocht had om bij het uitbaggeren van de haven voortaan niet meer van de z.g. onderlossers gebruik te maken, waar van de voorzitter goede nota zal ne men, wordt de vergadering gesloten. OUWERKERK. De raad verwierp in zijn Dinsdag gehouden vergadering het voorstel van B. en W., om aan de R.T.M. voor 1932 een subsidie van f 25 te ver leenen, met 52 stemmen. Een voorstel- Kuijper, om f 10 subsidie toe te staan, werd verworpen met 4—3 stemmen. SIRJANSLAND. Doordat Zaterdagmor gen de paarden van den landbouwer v. H. alhier schrokken van een vrachtauto van dhr. v. IJ. van Bruinisse, geraakten ze 'met een beladen kar in een sloot. De geleider, eenn zoon van voornoemden landbouwer, kon door van de kar te springen, zich in veiligheid brengen. Ook de paarden waren spoedig op 't droge. Met wat materiëele schade liep dit on geval af. ST.-PHILIPSLAND'. Dhr. J. Quist Jz. alhier, is benoemd tot agent van politie te 's-Gravenhage. THOLEN. Aan de U.L.O.-school alhier, zijn voor den nieuwen cursus, eerste leer jaar, na gehouden examen, 22 leerlingen toegelaten. Niemand werd afgewezen. Doör 13 uitgaande botvisschers uit deze gemeente, werd vorige week aan gevoerd 1480 pond bot. De prijs was f 10 per tobbe (40 pond). ST.-MAARTENSDIJK. In de op 19 April gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad was de heer Geluk, wegens verblijf elders afwezig. In handen van den voorzitter legt het nieuw toegelaten lid, dhr. Bout, de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht den heer Bout met zijn toelating geluk. Door de eeds aflegging is na een tijdsverloop van 7 maanden ide gemeenteraad voltallig. Hij hoopt, dat hij zich zal toonen een waardig raadslid de belangen dier gemeente be hartigende in harmonie samenwerken de met andere leden. Zoodoende zal hij medewerken tot heil ider gemeente. De heeren Quakkelaar en endere leden feli- citeeren den heer Bout eveneens. De heer Bout sluit zich bij het gesprokene door den voorzitter aan. Wanneer het aankomt op goede samenwerking zal het aan hem niet liggen. Hij komt, als bekend, in de eerste plaats op voor de belangen der arbeidersklasse. De voorzitter herinnert aan den jaardag van Prins Hendrik. Hij deelt mede een telegram van gelukwensch aan Z. K. H. te zullen verzenden. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten aan het bekende adres van Oostellingwerf adhaesie te betuigen. A. den Engelsman en C. G. Noom wordt vergoeding toege kend ingevolge artikel 13 der Lager- onderwijswet. Een verzoek van A. C. de Graaf, huurder eener gemeentewoning, betreffende huurverlaging, wordt aange houden tot in December a.s., wanneer alle huishuren opnieuw zullen worden vastgesteld. Met 4 tegen 2 stemmen Quakkelaar en Bout wordt afwijzend beschikt op een adres van A. J. op den Brouw, hem voor de zangvereeniging een schoollokaal beschikbaar te stellen. Een verzoek van C. de Korte, om vrijstelling van schoolgeld, wordt aangehouden voor nader onderzoek. Een verzoek van Jac. Hage, Molenstraat alhier, betreffende ver breeding van die straat door opruiming van stoepen enz., wordt aangehouden tot een volgende vergadering, om te zien, welke kosten dit zou meebrengen. De voorzitter deelt mede, dat de voor de woningen liggende stoepen gemeente- eigendom zijn. Ged. Staten verzoeken op de begrooting 1932 het totale nadeelig slot der rekening 1930 te plaatsen. Hier toe wordt na eenige bespreking besloten. Weder komt in behandeling het schrijven van den Commissaris der Koningin be treffende het aansluiten bij Bergen-op- Zoom, voor het verkrijgen van een barak voor besmettelijke zieken. De voorz. acht toetreding aangewezen. De heer Koop man wil, als in Driewegen, een verzoek doen om vrijstelling. Hij maakt hier een voorstel van waarover de stemmen sta ken. Een adres van de vereenigingen tegen alcoholisme wordt voor kennis geving aangenomen, daar men hier voor een groot aantal verloven niet bevreesd behoeft te zijn. In verband met de nieu we Drankwet worden nieuwe verordenin gen vastgesteld betreffende het heffen van rechten voor vergunningen en ver lof. De minimum-rechten zijn volgens de wet resp. 40 en 25 gulden. Vastgesteljdi wordt een kohier hondenbelasting, dienst jaar 1932. Hierna volgt een zeer uitvoe rige bespreking over het treffen van een steunregeling, welke aan de goedkeuring van den Minister zou zijn onderworpen. Deze zaak wordt Idoor den heer Bout op duidelijke en heldere wijze toegelicht. Op enkele punten volgt bestrijding van den heer Vroegop. Deze zou voor een steunregeling zijn, indien personen, die hier thans zouden buiten komen te val len, een gelijk bedrag werd uitgekeerd vanwege het crisiscomité. Over een voor stel hiertoe staken de stemmen. Voor de heeren Hage, Vroegop en Bout. Het voor- stel-B|Out, een steunregeling te treffen, onderworpen aan de goedkeuring van den Minister, voor een tijd van vier weken, wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. (Hage en Bout). De heer Bout vestigt er nu nog eens de aandacht op, dat het crisiscomité nu ook tniets van het Nationaal Comité ontvangt, daar Küt mede hiervan afhangt of een steunrege ling al dan niet bestaat. Voor de ge meente is het niet treffen van een steun regeling een financiëel nadeel. Met alge meene stemmen wordt nu besloten aan het plaatselijk crisisoomité 10 cent per inwoner beschikbaar te stellen uit de gemeentekas. De heer Bout wijst nog op een onhoudbare toestand achter Bosch, in verband met de demping eener sloot aldaar. Bij regenval zal nu alles ver stopt raken. De voorzitter zegt over weging toe. Hierna sluiting. MCHTZÏEMo JACHTOVERTREDING. De 37-jarige veldarbeider J. W. S. uit St.-Maartensdijk, die door den Kanton rechter te Tholen veroordeeld was tot 3 weken hechtenis, met verbeurdverkla ring van het inbeslag genomen jachtge weer, omdat hij in den voormiddag van Zondag 10 Januari, onder Stavenisse, zon der voorzien te zijn van. de vereischte jachtacte |0;f vergunning zich met een geweer had bevonden in het veld buiten openbare wegen en voetpaden, en wel op pereeelen grond in den Nieuwenpolder en den Noordpolder aldaar. Deze straf vond S. wel wat zwaar, zoodat hij in hoo- ger beroep ging. Deswege Vrijdag voor de Bredasche Rechtbank terecht staande, bekende verdachte de feiten zooals hem die waren ten laste gelegd. Nadat in deze zaak de verbalisant als getuige ge- hoora was, nam de Officier van Justitie requisitoir in deze zaak. Spr. achtte het bewijs geleverd, maar meende dat de opgelegde straf te streng was. De offi cier requireerde om aan dezen verdachte geen vrijheidsstraf op te leggen, maar een geldboete van f 15 ot 15 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het geweer. Nadat verdachte's verdediger, die zich met het requisitoir van den officier wel kon vereenigen, zich hierbij aangesloten had, bepaalde de Rechtbank de uitspraak in deze zaak op 2 Mei e.k. FUIF MET NASLEEP. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair-Gerechtshof eischte vernietiging van het vonnis van den Krijgsraad te 's-Her- togenbosch, waarbij een luitenant werd vrijgesproken van de hem ten laste ge legde mishandeling van een politie-agent. De advocaat-fiscaal vorderde veroordiee- ling van beklaagde tot veertien dagen gevangenisstraf, wegens mishandeling van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefe ning van zijn functie. Zooals men zich herinneren zal, zou beklaagde, volgens de tenlastelegging, dronken geweest zijn in een cabaret te 's-Gravenhage, waaruit hij daarom was verwijderd. Hij had zich daarbij verzet en zou tijdens de strubbe lingen aan den uitgang van idle publieke gelegenheid een agent van politie eecn «lag in het gezicht gegeven hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1