Zierikzeesche Nieuwsbode COUPONS GOUDEN RINGEN pin ROGA abonnement: BVrijdag 22 April 1932. zierikzeesche óourant. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën binnenland." CkojQjf Aaxzh-e&n 3mmoun£m VOOP - PIRATE GEGARANDEERD 14 kam a ts met ECHTEN DIAMANT GRATIS VERKRIJGBAAR VOOR SLECHTS «WH ZOOALS VERPAKT BIJ VIRGINIA CIGARETTES Uit Stad an Provlnole 50cti i §1 éfl HEERENBAAI de Sigaar voor Kenners. Hoofdpijn 4 en Kiespijn Prijs p. 3 maanden 1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het bultenl. per jaar 10.-—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit* gave vóór 10 ure. Dit Rummtr b.stait uit 22blid*u. Uiterlijk 10 aar op dea dag r. uitgaaf Gevonden voorwerpen Een band van een mantel; een pet; een slinger van een auto; een rijwiel plaatje; een damestasch; een zakdoek; een 'broche; een portemonnaie m. geld; een dameshandschoen; een portemon- fnaie inh. medaillon; een schaar; een schooltasch; een hoepel met haak; sta len sajet. STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERIJ. Bij de Tweede Kamer is thans het wetsontwerp ingediend, houdende tijde lijke maatregelen tot hulpverleening aan de melkveehouderij. Het plan, waarvan de regeering is uit gegaan, is als volgt overzichtelijk weer te geven: I. Voor zuivelproducten. Gecontroleer de verkoop met mogelijkheid van influ- enceering van den prijs, voor wat de binnenlandsche markt betreft. Fondsvor ming uit de baten van dezen verkoop. II. Voor margarine. Opneming in de margarine van een niet onbelangrijk per centage boter, welke te mengen boter, tegen iets lageren prijs dan de bote in het algemeen, centraal wordt gele verd. III. Voor andere spijsvetten van plant- aardigen oorsprong. Gecontroleerde ver koop met mogelijkheid van influenceering van den prijs. De controle op den verkoop zal wor den uitgeoefend door de verleening van merken. Het vervoer enz. van zuivel producten zal slechts zijn toegestaan, in dien deze voorzien zijn van een merk. Uit het te vormen crisis-zuivelfonids zal op alle melk, welke onder controle verwerkt is, een zoodanige bijslag wor den verstrekt, dat de netto prijs van de melk van een zeker vetgehalte, per K.G. een bepaalden prijs bereikt. „SCHUTTEVAER". Woensdag en Donderdag is te Werken dam de 69e algemeene vergadering ge houden van de Schippersvereniging „Schuttevaer". Uit het jaarverslag bleek, dat 't leden tal met 150 is toegenomen. Het batig- saldo was op 31 Dec. gestegen tot f 999,295, de ontvangsten bedroegen, zonder die batige sloten van vorige jaren f2240,075, de uitgaven f2051,90. Bij het Nationaal Crisiscomité heeft het hoofdbestuur, naar het hoopt niet zonder resultaat, de belangen der schippers be pleit, die als gevolg van gebrek aan vervoer noodlijdend zijn geworden. In zake het onderwijs aan schipperskinderen heeft de vereeniging een adres tot de regeering gericht ten einde te bevorderen, dat een aanstaande regeling van dat on derwijs meer zou zijn dan een den groei bevorderende ordening en vestiging van het bestaande, en inderdaad aan alle schipperskinderen zou brengen de moge lijkheid eenigszins voldoende lager on derwijs te ontvangen. Van de daarna in behandeling komende voorstellen nemen we o. a. het voorstel Middelburg, om op de Zeeuwsche stroo men de drijfbakens te vervangen door tonnen. De inspecteur-generaal van het loodswezen zegde toe, die wensch nog maals ter sprake te zullen brengen. De vergadering sprak zich uit tegen e 1 k Moerdijkkanaal en wenschte instand houding en verbetering van den ouden vaarweg. Daardoor blijven anidere moge lijkheden open. Aan de gemeente Amsterdam zal wor den verzocht beter opening van de brug gen over het Jacob van Lennepkanaal (voorstel Schouwen en Duiveland). In de Donderdag voortgezette verga dering kwam 'bij de voorstellen van soc.- econ. aard allereerst aan de orde een voorstel tot afschaffing van alle water- tollen en vervanging daarvan door een belasting per toin-Kilometer. De voorz. zegde namens het hoofdbestuur toe de kwestie in den Haag te berde te bren gen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot invoering van uniforme char ters. Mr. .van Dam verwachtte, dat on derling overleg ook de oplossing kan brengen. Bij de bespreking van de vraag wat zal moeten worden gedaan voor veibetering van de toestanden in de bin- nenschipperij, wees de voorzitter er op, dat het Crisis-Comité een bedrag ter be schikking wil stellen. TWEEDE KAMER. Woensdag heeft de Kamer zich bezig gehouden met ide moties Knottenbelt en Hiemstra, de eerste betreffende 't nemen van tijdelijke maatregelen tot opheffing van de belemmering, welke tal van bur gerrechtelijke overeenkomsten vormen om te komen tot een spoedige verlaging van de productiekosten en van de kosten van levensonderhoud, van dhr. Hiemstra e.s. betreffende het verkrijgen van ver- bettering in de productie en distributie door vergrooting van den invloed van de overheid op het bedrijfsleven. Dtt GARANTIEZEOEl Of EIK ETUI De motie-Hiemstra heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld en ook de motie Knottenbelt is ter ziele. Want be grijpelijkerwijze gaf de liberale fractie leider er Ide voorkeur aan haar, overeen komstig den vrienldelijken raad van min. Verschuur, in te trekken. Met een blij op timisme meende ide heer Knottenbelt te kunnen constateeren, dat het door hem en zijn vrienden beoogde doel toch in hoofdzaak bereikt was. De jongste Kamerdebatten hebben in meer dan een opzicht duidelijker dan ooit het standpunt der verschillende par tijen met betrekking tot de door itfr. Knottenbelt aangeroerde crisis-problemen tot uiting gebracht. Minister Verschuur kreeg de, door hem ook aangegrepen, kans om zekere mededeelingen te ver strekken, die ongetwijfeld1 reden bielden tot toenemend vertrouwen in het besef der regeering, terwijl ide geheele discus sie de veelvuldig en door meer Idan een spreker, goed gebruikte, gelegenheid bood om belangrijke economische waarheden onder de oogen te zien, en, wat van niet minder beteekenis is, om daarop ook buiten de Kamer opnieuw de noodige aandacht te vestigen. Met minister Ver schuur, die o.m. nog eenige frappante cijfers gaf (b.v. over den omvang der werkloosheid, het percentage der opge legde schepen enz.) ter kenschetsing van den ernst van den economisdhen toestand,, zijn we het volkomen eens, dat in nog maar al te breeden kring het eenvoudig ste economische inzicht en begrip voor simpele waarheden ontbreekt: hoe meer en hoe tijdiger men gewaarschuwd wordt voor wat onvermijdelijk komen moet, zoo men biet op het juiste oogenblik de bakens verzet, hoe beter. ZIERIKZEE. De verplaatsing van den Assistent der Directe Belastingen enz., W. Philipse, van Hellevoetsluis naar Brui- nisse, is ingetrokken. Men deelt ons mede, dat met ingang van 1 Mei a.s. de gelegenheid tot het doen van betalingen inzake directe be lastingen zal worden opengesteld aan alle postinriChtingen in het geheele land. Hieruit volgt, dat alle zitdagen tot het doen van betalingen, inzake directe be lastingen, door de Ontvangers der directe belastingen, gehouden buiten hunne stand plaatsen, met ingang van dien datum zijn vervallen. Het Crisis-Comité zal binnen kor ten tijd ten verkoop aanbieden een fraaie, en 4 kleuren gedrukte, prentbriefkaart, geteekend Idoor Anton Pieck, waarvan wij ter aankondiging een exemplaar ont vingen. Met ingang van 1 April 1982 is de per Vi pond ECHTE FRIESCHE jaSA 20d.perons - lOd.perVzons heer B.. S. Uffen ter Inspectie der Directe Belastingen enz. alhier benoemd tot adj.- commies der Directe Belastingen, Invoer rechten en Accijnzen. Met ingang van 16 Mei a.s. is de kommies der Directe Belastingen eïiZ., P. J. Drooger, verplaatst van 'sHeeren- berg naar Bruinisse. Door den Minister van Financiën is met ingang van 1 April j.l. bevorderd tot adjunct-commies ten kantore ider Regis tratie en Domeinen te Zierikzee, de heer E. W. Cashoek alhier, thans rijksklerk aan dat kantoor. Op den ruimen zolder van het huis van het vroegere hoofd van de toen malige school B, onmiddellijk grenzend aan het gebouw1 (nu school A), bezochten wij deze week de tentoonstelling van de door de kinderen van 'deze school, gedurende het schooljaar Mei 1931Mei 1932, gemaakte voorwerpen onder de les „handenarbeid", dat als verplicht leer vak op deze school is ingevoerd. Het personeel mag over de behaalde resul taten tevreden zijn, wanneer men in aan merking neemt, dat men nog maar een jaar bezig is met dit nieuwe leervak, dat den kinderen veel voldoening en genoegen verschaft. De klassen 1 tot en met 4 blijven in hun klas tijdens deze lessen, maar de hoogere klassen gaan naar de handenarbeidzaal, waar flinke werkbanken, materialen en werktuigen aanwezig zijn voor het maken van aller lei voorwerpen uit hout of carton. Met veel 'belangstelling hebben we, voorge licht door een der onderwijzers, de ge maakte voorwerpen bekeken. Het zelf gemaakte speelgoed, door de grooteren trok wel zeer de aandacht, evenals het carton- en teekenwerk. Na afloop van het leerjaar, dus met 1 Mei a.s. mogen Ide leerlingen hun zelfgemaakte voor werpen mede naar huis nemen, waar de ouders dan ook eens kunnen zien wat hun kinderen tijdens handenarbeid doen. De trekkingslij sten van de Grafi sche Verloting zijn van af heden ter inzage. De nummers, waarop prijzen zijn gevallen, zullen a.s. Maandag in dit blad werden gepubliceerd. Nu de schoonmaakkoorts allerwege haar hoogtepunt heeft bereikt en in sommige gevallen al eenige teruggang naar het normale leven te bespeuren valt, vestigen we nogmaals de aandacht op 't Crisis-Comité, dat gaarne gedragen kleejding, schoeisiel en deksel, wat bij 't schoonmaken weer in handen kwam, in ontvangst zal nemen. Wanneer men die goederen bezorgen wil in 't Wijkge- bouw, dan zal dat het bestuur al zeer aangenaam zijn. Naar men aan het Ned. Corr. Bureau mededeelt, blijft ide inwerkingtreding van de Winkelsluitingswet bepaald op 1 Mei. HAAMSTEDE. Ter restauratie van het eeuwenoude Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, waarmede ongeveer een be drag van f 10.000 gemoeid zal zijn, is een commissie gevormd, bestaande uit de Iheeren Jhr. R. J. H. Q. Röell, burge meester dezer gemeente, voorzitter, Cl. Moelijker, secretaris, M. den Boer, pen- ningm., Joh. Hoogenboom, architect, ad viseur, en gewone leden ds. A. Kentie, A. Th. de Vin, T. Beije en H. Branden burg. BURGH. Liefhebbers van bloemen en ander natuurschoon kunnen Zondag en volgende dagen volop genieten van Üe bloemenweelde, Idie de gemeenten Haam stede en Burgh ten toon spreiden. Nog staan verscheidene Narcissen-variëteiten in bloei, terwijl reeds meer de tulpensoor ten in bloei komen. Dit laatste gewas bloeit nog enkele weken. Wanneer men van af den Hoogen Zoom te Haamstede den Kloosterweg volgt en via den Toren- weg de uitgebreide terreinen der N.V. „Nieuw-Haamstede" bezoekt, aan 't Sluis- pad te Haamstede en het duinwegje te Burgh, langs Boeijesbosch, een overzicht neemt en vervolgens Westenschouwem via den Hoogen weg als eindpunt neemt, dan heeft men vrijwel een totaal-overzicht ge had van het bloembollenoentrum. Deze tocht zal bepaald iederen bezoeker inte resseeren, daar in onze mooie omgeving nog meer natuurschoon te genieten valt. De Irisvelden komen over eenige weken in bloei; du» een voortdurende attractie! PREDIKBEURTEN. Zondag 24 April te Zierikzee. Ned. He*?. Keik. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds, Voors. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Pgnacker Hordjjk. Ds. Barnouw hoopt Zondag 1 Mei voor middag in de Nieuwe Kerk gelegenheid te geven tot Doopsbediening. Aangifte Vrijdag 29 April van 10 tot 1 uur, bij Mej. Costerus, Meelstraat B 58. Luth. Kerk. Geen dienst. Geief. Kerk 10 en 6 ure, dr. r. Lonkhugsen. Chi. Geief. Keik. 9.30, ds. Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 ure, da. Hoogendoorn. iT&Bgeliaatie Jenël. 7 ure, Samenkomst. Ond-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref, Gem.° 9 30, 2 en 5.30 ure, Preekleien. mllen spoedig bedaren door MQnhardt's Poeders. Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpfjn- poeders en Mijnhardt's Kiespij npoeders. Alleen eoht als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ot. en per doos 45 ot Verkiijgbaar bij Uw Drogist. NOORDWELLE. De door onze wijk zuster ten bate der Groene Kruisvereen. gehouden „Emmabloem"-verkoop heeft in de gemeenten Renesse—Noordwelle en Serooskerke opgebracht f49.91. BRUINISSE. Een 8-tal jongedames heb ben het bekende Emma-bloempje langs de huizen ten verkoop aangeboden, mef als resultaat een opbrengst van f58,20L STAVENISSE. Door het gemeentebe stuur alhier is ook weder nieuwe steun aan werkloozen, in den vorm van werk verschaffing, gegeven. Een groote weide wordt door een aantal mannen omge spit, waarvan de kosten gedragen wor den door den eigenaar, de gemeenten en het Rijk samen, resp. van 50, 25 en 25 percent. De door eenige jongedames alhier gehouden verkoop van „EmmaAloem- pjes" heeft zuiver opgebracht f 16.50. SCHERPENISSE. In de gehouden jaar vergadering ider Coöp. Electr. Mpij. werd de secretaris J. Ouldesiuijs Jz. als be stuurslid herbenoemd, terwijl in plaats van den voorzitter, (de heer W. L. Klo», die niet meer In aanmerking wenschte te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1