Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 18 April 1932 zierikzeesche courant, advertentien Inzending Advertentiën "binnenland. Uit Stad en Provinoie Een nieuwe lente I Prijs p. 3 maanden [ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. 12299 J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar op des dag v. uitgaaf TWEEDE KAMER. Wetsontwerp-Eb els afge handeld. Sombere klan ken van Knottenbelt. De Kamer heeft Vrijdag de behandeling van het wetsontwerp-Ebels, houdende bij zondere maatregelen t. a. v. loopende pachtovereenkomsten beëindigd, na afdoe ning van een stroom amendementen. Bij den aanvang der vergadering op Woens dag a.s. komt het geheele ontwerp in stemming. Onmiddellijk na afloop van de behande ling van het crisis-pachtontwerp-Efoels, hielden al weer crisispröblemen en nu over nog heel wat uitgestrekter gebied de aandacht bezig. Thans was het de leider der liberale fractie, de heer Knot tenbelt, die het verre van eenvoudige vraagstuk, wat er momenteel dient te ge schieden om aan de dreigende gevaren eener verdere economische inzinking zoo goed mogelijk het hoofd te bieden, aan de orde stelde. Mr. Knottenbelt heeft 15 Dec. j.l. een motie ingediend, waarin de Kamer van oordeel, dat tal van burgerrechterlijke overeenkomsten een belemmering vormen om te komen tot een spoedige verlaging van de productiekosten en van de kosten voor levensonderhoud, de regeering uit- noodigt te bevorderen, dat daartegen tij delijke maatregelen worden genomen. Het was naar aanleiding van die motie dat mr. Knottenbelt betoogde, dat de pro ductiekosten door regeeringsmaatregelen moeten worden verlaagd; evenzoo de hu ren en prijzen van levensonderhoud. De werkeloosheid legt een ondragelijke last op de gemeenschap, door den minister op f300 millioen geschat. Inmiddels te ren wij dagelijks op het nationaal ver mogen in en algemeene ellende staat voor de deur voor allen, als wij niet spoe dig radicaal het roer omgooien en over gaan tot bezuiniging en versobering. Ook bepleitte spr. regeeringsmaatregelen tot verlaging der woninghuren. De heeren Marchant en Hiemstra ble ken niet veel waardeering te hebben voor het optreden van mr. Knottenbelt. Beide critici lieten natuurlijk de hun ge boden gelegenheid om vooral het aan den dag getreden verschil tusschen den inhoud der motie en de thans gegeven toelichting te onderstreepen, niet voorbijgaan. Kolping's Zonen", Donderdag a.s. her haald. Verschenen is het verslag der G e - ondhelidscommissie over 1931. De gemid. bevolking in 1931 bedroeg in t ambtsgebied, waartoe Schouwen—Dui- veland en St.-Philipsland behoort, 25686 inwoners. Het aantal levend geborenen bedroeg 462 of 17,98 per 1000; de totale sterfte 308 of 11,99 per 1000 inwoners. In 1931 werden, evenals vroeger, verschil lende tochten naar (diverse gemeenten ge maakt en speciaal gelet op de steenen vloeren in sommige oude huizen en der gemeenten verzocht daarin zoo spoedig mogelijk verandering in te brengen, door die vloeren te vervangen door houten dito. Slechts 5 gevallen van besmettelijke ziekte kwamen in 1931 voor, w. o. 4 rood- vonkgevallen. Aan de bij de commissie ingekomen klachten werd steeds de noo- dige aandacht geschonken en, indien de klacht gegrond bleek en tot den werk kring der commissie behoorde, werd steeds 't zij langs minnelijken weg, 't zij, waar hiermede geen resultaat te bereiken viel, door tusschenkomst van het betroKKen gemeentebestuur, tot opheffing der aan gegeven misstanden te komen, zooals uit de verschillende hoofdstukken van 't ver slag blijkt. De ontvangsten en uitgaven voor 1932 worden geraamd op f 1306,44. ZIERIKZEE. Na Zaterdagavond in de Concertzaal een half uur gewacht te heb ben op de acteurs, die dien avond voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling zouden optreden met de reeds te voren aangekondigde stukken, verscheen de secretaris der afd'. Zierikzee, de heer Catshoek, voor het voetlicht, om de wach tenden de teleurstellende mediedeeling te doen, dat het gezelschap niet was ver schenen. In Amsterdam was een telegra fisch onderzoek ingesteld, maar daar kon men geen uitsluitsel geven, waar de ac teurs zich bevonden. Pogingen zullen wor den aangewend', het gezelschap binnen kort hier te krijgen; mochten die pogin gen geen resultaat hebben, dan kan men op vertoon van zijn entrée-biljet zijn geld terug ontvangen. Het Comité van Actie voor de ver betering van het veer A. J.-P older Z ij p e heeft zich met een adres tot den minister van Waterstaat gericht, waarin 't o.m. 'betreurt, dat de „Hollandsch Diep' welke vorig jaar reeds in de haven van Numansdorp gereed lag, per 15 Febr. nog niet in dienst is gesteld. Toen bericht werd, dat de „Keizersveer II" ter beschik king zou worden gesteld, heeft het co mité zich verheugd, dat nu een eind© zou komen aan de bestaande verkeers- misère. Maar ook deze boot kwam niet in de vaart. Met den meesten aandrang verzoekt het comité één der genoemde booten in de vaart te brengen. Mocht het juist zijn dat alles wacht op 't tot stand komen van een overeenkomst tusschen het Rijk en de R.T.M., dan verzoekt het comité dringend spoed te betrachten uit deze overeenkomst. Met klem wijst het comité er in dit adres op, dat het niet gaat om persoon lijke belangen, doch enkel en alleen om verkeersverbeteringen ten behoeve van het algemeen. Bij Kon. besluit is aan den heer Schoofl' op zijn verzoek met ingang van 1 Mei e.k. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Noordwelle en Serooskerke. Naar men ons mededeelt zal de fa Risch, hier ter stede, mededingen in den nationalen étalagewedstrijd. Deze wed strijd zal door geheel Nederland gehou den worden van 18—25 April. Wij wen schen deze firma met haar etalages, die gezien moge worden, succes toe. Zooals de lezer in een advertentie in dit nummer zal kunnen zien, wordt op verzoek, de opvoering van „Scheu rend© Muren", door de R.K. Tooneelver, HAAMSTEDE. Door wijlen den heer S. d. Weijde, overleden te Haamstede, is aan de Harmonie „Witte van Haemstede" een bedrag van f150.gelegateerd. Een welkome gift voor deze vereeniging, die helaas, minder kapitaalkrachtig is. RENESSE. Dinsdagavond hield de ver oor ziekenhuisverpleging „Noordwelle en Omstreken" haar jaarlijksche algem. vergadering in de zaal van den heer P. Telle. Wegens ziekte van den voor zitter, den heer J. Sehooff, werd dje vergadering gepresideerd door het be stuurslid. den heer J. M. de Nooijer, die in zijn openingswoord de beste wen- schen uitsprak voor het herstel van den voorzitter. Aan het jaarverslag zij het volgende ontleend: De heer A. van Too- ren, naar Zierikzee vertrokken, werd als administrateur opgevolgd door dhr. W. L. v. d. Linde te Serooskerke, tevens secretaris der vereeniging. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1931 1076, waarvan 416 woonachtig te Renesse, 337 te Noord welle en 323 te Serooskerke en een deel van Ellemeet. De inkomsten bedroegen f 2688.70, de uitgaven f 2882.02, alzoo een nadeelig saldo van f 193.92, waarom het bestuur ook niet kon komen met voor stellen tot verhooging der uitkeering of tot contributieverlaging. Totaal aantal uitkeeringen 33, ten bedrage van f2711.25 (de laagste f 10.15, de hoogste f208.80). Aan de Burgerl. Armbest. en Diaconieën in het ressort zal wederom voor 2 jaar subsidie worden aangevraagd en aan de gemeentebesturen garantstelling voor de eventueele tekorten. Toetreding tot een te vormen Federatie Zeeland zal worden overwogen; allereerst zal echter samen- Werking gezocht worden met de véreeni- gingen op Schouwen-Duiveland. Op voor stel van het bestuur wordt verworpen; het 'beroep van een der leden tegen een beslissing van het bestuur, waarbij geen vergoeding werd toegekend voor een verlossing met de verlostang in het zie kenhuis te Noordgouwe, welke verlossing naar dit lid meende viel onder het be grip „operatie". Tot leden van het be stuur werden herkozen de heeren J. J. Pieterse te Serooskerke en W. v. Kloos ter te Renesse. In de vacature-v. Tooren werd benoemd dhr. M. van 't Hof te Noordwelle. Tot leden der controle-com missie werden benoemd dhr. P. Goe- mans, Serooskerke; J. Steur, Noordwelle en W. Steur, Renesse. NOORDWELLE. De raad, in spoed eischende vergadering bijeen op Woens dag 6 April, ter behandeling van een ver zoek van de borgen van den pachter Leeuw om voor 't vervolg van hun ver plichtingen ontslagen te worden, waarbij aangeboden wordt zelf pachter te wor den. De voorzitter is er voor om dit verzoek in te willigen, doch de andere leden zijn van meening, dat het verzoek jegens de andere pachters met de bor gen niet toegestaan mag worden. Nage gaan wordt, wat er te dier zake in het pachtcontract staat, waaruit blijkt, dat de gemeente vrij is om al of niet tot nieuwe verpachting over te gaan, waartrij de kosten dier nieuwe verpachting en het verschil, dat de nieuwe verpachting minder opbrengt, voor rekening van den ouden pachter blijven. Besloten wordt de bepalingen van het pachtcontract te handhaven en de borgen gelegenheid te geven om zich uit te laten of ze aan een zoodanige nieuwe verpachting de voorkeur geven. Bij de rondvraag vraagt dhr. Goudzwaard naar de werkloosheid in de gemeente en dhr. Viergever naar de stellage op het gras bij den toren. Daarna sluiting. BROUWERSHAVEN. Loop der bevol king over Maart. Gevestigd: M. A. Jon ker van Zierikzee; C.a A.a van de Sand' van Haarlem, J. van Beveren van Rot terdam. Vertrokken: C. den Boer gezin naar Rotterdam; K. A. van de Velde naar Serooskerke; L. J. A. Fondse naar Oosterland; M. Koopman naar Zie rikzee en J. Lindenberg naar Goes. De verordening op de winkelslui ting in deze gemeente, waarhij is be paald dat gedurende de zomertijd de i familie van dr. ide Koek en een zeer winkels 1 uur langer mogen openblijven is door de Kroon goedgekeurd. Door het ziekenhuis te Noordgouwe is aan den Raad dezer gemeente verzocht het jaarlijksch subsidie, mede in verband met den 'bouw van baj-akken voor lijders aan besmettelijke ziehjten, te verhoogen tot 26 cent per inwojier. DREISCHOR. Vrijdag 15 April had op de bovenzaal bij Aarnoudse, de alge meen© jaarvergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank. Na opening door den voorzitter van het bestuur, dhr. C. van Langeraad, en lezing der no tulen der vorige vergadering, welke on veranderd werden goedgekeurd, werd. be handeld de rekening en balans over het afgeloopen jaar. Uit deze rekening teeke nen wij aan, dat de omzet over het af geloopen jaar f938256,50 heeft bedragen. In de Spaarbank werd ingelegd f85914,50 en terugbetaald f 98678,35. Aan voorschot ten werd terug ontvangen f20025 en uit gegeven f 6250. In loopende rekening werd ontvangen f 342851,96 en uitgegeven 341933,95. Het meubilair werd tot op fl afgeschreven. Volgens de balans had de Bank op het einde van het jaar aan voor schotten uit te staan f47820, terwijl in de Spaarbank op het einde van het jaar was ingelegd een bedrag van f153624,25. De overblijvende winst, na de ruimte afschrij ving, werd bij de reserve gevoegd. Bij1 daarop volgende verkiezingen werd tot lid van het bestuur herkozen die heer J. C. van Langeraad, en tot lid van den raad van toezicht de heer Joh. Doeleman Jz. De rentecijfers voor 1932 werden vast gesteld op 31/2 pCt. voor credit en spaar cent© en op 43/4 pCt. voor debet. Onder dankzegging voor de goede opkomst en de vlotte besprekingen werd' de vergade ring door den voorzitter gesloten. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad van Dinsdag 12 April. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Mededeeling geschiedt van het vastge stelde subsidie-percentage door het Rijk in 'de kosten der werkverschaffing en van de goedkeuring bij K. Bi. van de vastgestelde verordening ingevolge de Winkelsluitingswet. Op het verzoek van M. Kwaak, om alsnog te mogen bouwen volgens de rooilijn van 1912, wordt af wijzend beschikt. De rekening 1931 van de Gezondheidscommissie wordt goedge keurd. Besloten wordt adhaesie te betui gen aan het adres der gemeente Ooststel lingwerf aan de Regeering, om aan te dringen bij het invoeren van maatregelen van steuiiverleening aan land- en tuin bouw den meest mogelijken spoed te be trachten. Tot het treffen van maatrege len inzake het tegengaan van dansmuziek in herbergen op Christelijke feestdagen, verzocht in een adres door de Chr.-Hist. Kiesvereeniging, wordt niet ingegaan. Ver wacht wordt, dat onregelmatigheden, in het adres bedoeld, in den vervolge slechts zelden meer zullen voorkomen. Het ver zoek van de afd. Oosterland van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouwbe drijf, om gratis beschikbaarstelling van de conferentiekamer voor het houden van vergaderingen, wordt in handen gesteld van B|. en W., om advies. Kennis woridt genomen van de voorideelige aanbieding der gemeente Bergen-op-Zoom van een motor-brandspuit. Bi. en W. worden ge machtigd in nader overleg te treden. Op het verzoek van den Commissaris der Koningin wordt een verordening, rege lende ide eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters, vast gesteld. Besloten wordt het erfpachts- recht van grond bij den Leuvenput aan te koopen. Gehoord wordt het voorstel van den Polder, om eenige dorpswegen in onderhoud bij den polder aan de ge meente over te doen. Wijl het genoemde bedrag niet ide instemming der vergade ring heeft zal, waar reeds een voorstel van gemeentewege is gedaan, een tus- schenvoorstel plaats vinden. In verbabnd met een periodieke verhooging van den burgemeester wordt diens jaarwedde en pensioensgrondslag nader geregeld. Bij de rondvraag woridt gewezen op de wensche- lijkheid van het doortrekken der leuning van de geul bij Ide Markt en het verwij deren aldaar van den steenen trap. Hier toe wordt besloten. Daarna sluiting. De bestelauto van den heer M. te Nieuwerkerk, reed Zaterdagnamiddag op den Prov. Straatweg nabij de Blauwe Keet, doordat de vooras brak, met groote hevigheid eerst tegen een telefoonpaal, die afbrak, daarna tegen een daarbij staan- den boom, waarna de «uto tot stilstand werd gebracht. Het voorste gedeelte werd geheel ingedrukt en zwaar gehavend. De bestuurder, een zoon van M., is er ge lukkig afgekomen. Hij had zich bezeerd aan z'n knie en eenige kleine ontvellingen opgeloopen, doch werd direct met een auto naar huis vervoerd. Het ongeval be- teekent voor den betrokkene een belang rijke schadepost. BiRUlNlSSE. Dinsdagnamiddag j.l. had een zeer droeve plechtigheid plaats op het kerkhot te Ellemeet. Daar werd aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van mej. T. de Moor, in leven onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. De gemeenteraad was vertegenwoordigd door den burge meester, den lsten wethoujder en 2 raads leden, den secretaris met den ontvanger, het schoolpersoneel, de beide oud-onder- wijzers, de oudercommiseie, benevens de groote schare belangstellenden. Toen de kist, bedekt door een 9-tal kransen, in de groeve was neergelaten, trad de burge meester naar voren. Met weemoed in het hart, vervuld van droefheid, zei spreker, neem ik het woord. Het is nu juist 4 weken geleden, dat ik aan de groeve te Goes stond van haar beste vriendin, mej. Goedbloed, met wie zij 26 jaren heeft te samen gewerkt. Zij was, oogensöhijnlijk nog gezond, zelf bij die droeve plechtig heid tegenwoordig en mocht ik haar toe spreken en hartelijk danken voor de samenwerking in de beste harmonie ge durende die lange reeks van jaren. En zie, nu staan wij aan haar groeve. Wie heeft dat toen kunnen vermoeden! Wat een ontzettend verlies is haar heengaan voor haar hoog bejaarde ouders en familie leden, idie zij ten allen tijde met liefde bijstond, immer hare hulpvaardigheid, toonde. Maar ook wat een verlies voor de school, waarin zij 30 jaren met onver droten ijver heeft gewerkt. Aan hare zor gen was de moeilijkste klas toevertrouwd, de eerste, in die lange reeks van jaren. Zij genoot de liefde van al de kinderen, de achting en. toegenegenheid der ouiders, van wie er velen zijn, die zij vroeger onder 'haar leerlingen had geteld. Door haar vriendelijken omgang, door haar zacht karakter was zij geëerd en gezien, niet alleen bij de voorstanders van het openbaar, maar ook bij die van 't bijzon der onderwijs. Spr. was haar dankbaar voor alles wat zij had gedaan in het belang van het onderwijs en voor veel in meinig ander opzicht. Dien dank sprak hij uit als hoofd der gemeente, namens de geheele burgerij. Moge die gedachte, en nu richtte spreker zich tot de familie, tot troost en bemoediging zijn in deze dagen van diepen rouw en mogen uw hoogbejaarde ouders door Gold getroost en gesterkt worden in het onherstelbare verlies dat U allen getroffen heeft. Ver volgens trad naar voren dhr. Minderhoud, vroeger hoofd der school te Bruinisse, thans te Middelburg, die zich gedrongen gevoelde ook bij deze plechtigheid tegen woordig te zijn en Ide overledene, met wie hij 10 jaren had samengewerkt, dank bracht voor haar trouwe plichtsbetrach ting en grooten ijver. Daarna nam dhr. F. D. van Vessem het woord, die namens de ouldercommissie de overledene hartelijk dankte voor alles wat zij gedaan had in die 30 jaren, in het belang van ,het onderwijs. De heer M. K. Krepel uit Zie rikzee, trad vervolgens naar voren en schetste, hoe de overledene zich bemind wist te maken door haar edel karakter in den familiekring. Met eerbied en ach ting zal steeds aan haar gedacht worden. De heer H. W. Betz, hoofd der school te Bruinisse, prees mej. De Moor voor haar onvermoeiden ijver en hooge op vatting van haar plicht. Dankbaar voor al wat zij gedaan heeft, zal zij blijven voortleven in de herinnering van allen, die haar hebben gekend. Als laatste spre ker trad nu naar voren ds. Boschloo, die een gedeelte uit 1 Corinthen 15, voorlas, waarin gesproken wordt over de opstan ding (d'er dooden. Naar aanleiding daar van hield spreker zijn toespraak en be sloot ideze met een innig dankgebed. Diep ontroerd dankte een harer broe ders voor ide troostrijke, vriendelijke woor den en voor de talrijke bewijzen van belangstelling en deelneming. Diep onder den indruk verlieten de talrijke aanwezi gen den idoodenakker. Naar wij vernemen, bestaat het plan ook .op het graf van mej. de Moor, zooals op dat van mej. Goedbloed, een eenvoudig gedenkteeken op te richten, als blijk van liefde en vriendschap. THOLEN. Vrijdagavond werd in de zaal van den heer Hoek in tegenwoor digheid van het bestuur en de leeraren van de school voor hand- en bouwkundig teekenen alhier, aan de leerlingen der hoogste klasse, het einddiploma uitge reikt. Voor timmeren aan P. Blaas Lz., schilderen, L. v. Dijk en H. G. Deurloo en typografie J. v. d. Zande, allen te Tholen. Voor timmeren aan M. Priem en P. Geluk te St.-Maartensdijk. Zaterdagmorgen was de echtgenoote van den (oinderwijzer, dhr. v. Elsacker bezig met het schoonmaken van kanten kraagjes in een pan met benzine, terwijl op eenigen afstand een gascomfoor stond te branden. Plotseling vatte de benzine vlam en geraakte mevr. E. in brand, Behalve een gedeelte van het haar en hoofd, kreegl het slachtoffer ernstige brandwonden aan borst, handen en ar men. Twee artsen, dr. L. uit Tholen en dr. P. uit Scherpenisse verleenden de eerste hulp. Ofschoon de toestand van de patiënte ernstig in, bestaat er momenteel geen levensgevaar. DE WATERLEIDING-MPIJ. „THOLEN". Een poging tot saneerinj de oorzaken van de moe lijkheden.der m a a t. p ij. De waterleidingmaatschappij Tholen gaat het geenszins voor den wind; ieder bedrijfsjaar lievert tekorten op, en de reserve, die in den tijd, toen met de levering van water werd begonnen 160.000 gulden bedroeg, is reeds tot f 19000 ge slonken. Onder de Thoolsche bevolking wekt deze gang van zaken al geruimen tijd ongerustheid, en al meermalen zijn pogingen in het werk gesteld om het Rijk van de onhoudbaarheid van den toe- Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. stand te overtuigen en tot hulpverlee- ning te bewegen. De laatste poging omvat het verzoek tot algemeene saneering, waarover door de betrokken autoriteiten, naar we ver nemen, inderdaad beraad wordt. Te be- voegder plaatse in Den Haag informeer de een onzer medewerkers naar den toestand van de waterleiding-maatschap pij en naar de oorzaken van de moeilijk heden waarmede zij te kampen heeft. Medegedeeld werd, dat de betrokken maatschappij de eenige waterleiding maatschappij in het land is, die slechte uitkomsten heeft. Als oorzaken werden genoemd: het comité, dat de waterlei ding voorbereidde heeft den aanvanke- lijken opzet gebaseerd op een aanwas der bevolking, en deze neemt af inplaats van toe; 'bij de vaststelling van de ta rieven heeft men zich verlaten op enkele steekproeven op aansluitbare pereeelen, en in de practijk bleven de opbrengsten ver onder de raming; de verwachting dat de waterleiding de vestiging van indus trieën op Tholen zou bewerkstelligen is niet verwezenlijkt; de waterleiding werd in een zeer duren tijd gebouwd; ieder jaar moeten rente-lasten worden opge bracht. Op de vraag of het Rijk reeds iets voor de maatschappij gedaan heeft, werd ge antwoord: „De aangeslotenen hebben ge durende tien jaar 33 pCt. korting op de tarieven gehad, en tot nu toe zijn ze niet verhoogd geworden, hoewel zulks in de bedoeling heeft gelegen. Men stelt het wel voor alsof de bevolking en de gemeenten op Tholen gedupeerd' zijn, doch inderdaad is Ide eenige gedupeerde het Rijk, dat tegen een verlaagden rentevoet destijds kapitaal verstrekte en een risico- garantie gaf. Geen enkele gemeente heeft tot nu toe ook maar iets bij behoeven te passen in het verlies, en het tarief van het water voor de bevolking is zelfs lager dan dat van een andere Zeeuwscha Waterleiding-Mpij., n.l. die op Schouwen- Duiveland. Desniettemin kan verwacht worden, dat 't Rijk de Waterleiding-Mpïj. Tholen ook thans niet in den steek zal laten? Gevraagd werid nog of de slechte uit komsten op Tholen als een waarschuwing moet gelden voor de bevolking in de streken, waar de stichting van waterlei dingen in voorbereiding is. Deze vraag werd ontkennend' beant woord als volgt: „Zeer zeker niet. Op Tholen zijn destijds fouten gemaakt bij den opzet, o. a. met ide steekproeven voor de vaststelling van het tarief, waaruit bij de oprichting van andere maatschap pijen leering is getrokken. Na de Thool sche waterleiding ontstonden .tal van an dere waterbedrijven, en de uitkomsten van geen enkele geeft reden tot onge rustheid". Zooals de warme BohutblaadjeB het leven der knoppen aan boom en etrnik tegen kou en wind besohermen, vrij waart „Zij"-Crème het ontwakende leven in Uw huid tegen de nukken van den grilligen voorj aarstij d. In prijzen van 203045 en 75 oent. EECHT2AKE& MEINEED', In November van het vorige jaar brandde in de gemeente Duivendijke een schuur af. Het ging bij die gelegenheid onder het publiek nog al rumoerig toe, hetgeen er niet op verminderde toen er conflict ontstond tusschen het publiek, dat bij afwezigheid van de brandweer bij het blusschen had geholpen, en den gemeente-veld wachter L. Een en ander leidde er toe, dat ide gemeente-veldwach ter tegen eenige personen proces-verbaal opmaakte wegens beleediging en huis vredebreuk, welke zaken destijds voor d® rechtbank te Middelburg werden behan deld. Gevolg was, dat zekere G. tegen wien proces-verbaal wegens huisvrede breuk, gepleegd ten huize van den ge meente-veldwachter, werd vrijgesproken. G. heeft vervolgens een klacht ingedienjd tegen den gemeente-veldwachter L., op grond dat deze laatste zich op de terecht zitting der rechtbank zou hebben schul dig gemaakt aan meineed, om'dat deze tweemaal achter elkaar zou hebben ge vorderd, dat G. die in de gang van de woning van den veldwachter zou hebben gestaan, de woning moest verlaten, ter wijl G. beweerde niet in de gang te zijn geweest. Deze meineed, waarin de ge meenteveldwachter L. verdachte was, dien de Vrijdag voor de rechtbank te Middel burg. Van de zijde van het O.M. waren een negental getuigen gedagvaard, ter wijl verdachte rechtskundig werd bijge staan door mr. dr. J. de Vrieze, advocaat te Amsterdam, idie een zestal getuigen décharge had doen dagvaarden. De offi cier van justitie, na het getuigenverhoor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1