Zierikzeesche fH Nieuwsbode De Landlooper abonnement Woensdag 6 April 1932. zierikzeesche courant, saste jaammnb advertentien Inzending Advertentiën KIEZERSLIJST. binnenland. feuilleton. Uit Stad en Provlnoie. SPROETEN komen vroèg fn'l SPRUTOL I Prijs p. S maanden 1.50, franco p. post 1.80. Voor het buiten!, per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 137677. - No. 12294 Ullg.-Ridutnr M i. KOSTEN van 1—8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar op dia dag tuitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de op 22 Februari j.l. vastgestelde kiezerslijst zooals deze thans luidttot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, be houdens de wijzigingen daarin tengevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijzi ging der lijst bevelen, te 'brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage ne- dergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Zierikzee, 4 April 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE LIBERALE STAATSPARTIJ. Na eenige bestuursverkiezingen, heeft de algemeene vergadering van de Liber- rale Staatspartij „De Vrijheidsbond" te Leeuwarden hel concept-beginsel en con cept-werkprogram aangenomen. Hieraan is 't volgende ontleend: Afwijzing van iedere niet strikt nood- kelijke overheidsbemoeiing; ver mindering van overheidsuitgavenreorga nisatie van de openbare diensten; een klein doch goed gesalarieerd ambteneren- corps. Onder vooropstelling van de nood zakelijkheid dat de productieicosten zich bij een sterk gedaald prijspeil op de we reldmarkt aanpassen, medewerking aan maatregelen tot tijdelijken steun aan be drijven, welke tengevolge vap buitenge wone omstandigheden ten onder dreigen te gaan, doch onder normale omstandig heden behoorlijken waarborg voor levens vatbaarheid bieden. Verruiming en v e r- eenvoudiging van de Arbeids wet, in dien zin, dat meer vrijheid aan de bedrijven wordt gelaten om zich aan te passen aan de omstandigheden. Invoe- ring van premievrij staatspen sioen voor allen boven een bepaalden leeftijd, wier inkomen blijft beneden een door de Wet te stellen bedrag, onafhan- lijk van het feit, of zij al dan niet in loondienst geweest zijn. Bestrijding van elke achterstelling van het openbaar bij het bijzonder o n d e r w ij s. Bezuini ging op de uitgaven van het lager en uitgebreid lager onderwijs door strenger maatstaf aan te leggen aan de oprichting en het voortbestaan van scholen. Herzie ning van de Radiowet'. Verlof tot het bouwen van nieuwe zenders aan erkende omroepvereenigingen, die daartoe mach tiging vragen. Streven naar uitbreiding van zendgelegenheid. Toestaan van niet- politieke uitzendingen naar onze overzee- sehe gebieden. Maatregelen tot behoud van een kraehtigen landbouwenden stand, mede door goede uitrusting van het land bouw- en landbouwhuishoudonderwijs. In tensieve voorziening van het platteland met telefoon, electriciteit. ©n waterleiding. Tenslotte werd bij acclamatie aangeno men de volgende motie: „De algemeene vergadering, kennis ge nomen hebbende van het rapport en de conclusie van de Landbouw-commissie, de oogen niet sluitende voor de moeilijk- 41 door IVANS. Besluit. Dienzelfden avond liet meneer Van Set ten Fred bij zich in zijn werkkamer komen. „Fred!" zei hij. „Ik heb alles wat wij nu weten eens rijpelijk overdacht en ik ben tot de overtuiging- gekomen, dat Dr. Van Genkel ook onschuldig is aan de misdaad, waarvoor hij al vijf jaren gevangen heeft gezeten". Fred was tengevolge van deze mede- deeling geheel ontdaan. „Hoe is U op die gedachte gekomten?" vroeg hij. „Hoofdzakelijk door de zeer juiste op merking, die jij gisteren gemaakt hebt, jongen!" antwoordde hij. „Maar ik ben nog niet verder dan vermoedens en onderstellingen. Nu ga ik feiten ver zamelen!" De advocaat ging daarop voor enkele dagen op reis. Toen hij terug kwam, zag Fred dade lijk aan zijn gezicht, dat hij goede tij ding meebracht. Hij vertelde wat hij te vertellen had, aan Tante Wenida en Fred, die hem letterlijk de woorden uit dien mond keken! „Ik weet nu precies, wat er vijf jaar geleden gebeurd is" zei hij. „En ik kan jelui onmiddellijk zeggen, dat Dr. Van Genkel werkelijk onschuldig veroor deeld werd. Zijn ontslag uit de gevan genis, met volledig herstel van eer, is nog slechts een kwestie van enkele da gen: er zijn natuurlijk nog formaliteiten te vervullen". „En wat heb je nu precies ontdekt?" vroeg Tante Wenda. heden, waarin andere bedrijfstakken ver- keeren, verklaart diep overtuigd te zijn van den noodtoestand, waarin de Neder- landsche landbouw verkeert en dringt er bij de Kamerfractie op aan, om in den geest van het concept-werkprogram alle pogingen in het werk te stellen (en te steunen), welke een verlichting in deze kunnen te weeg brengen". STEUNVERLEENING VEEHOUDERIJ. De Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw heeft als antwoord op het petiotionnement bericht van den Min. ontvangen, dat een wetsontwerp tot steunverleening ten behoeve van de vee houderij het departement heeft verlaten, terwijl maatregelgen ten behoeve van de varkenshouderij een punt van onderzoek uitmaken. NOODTOESTAND BINNENSCHIPPERIJ. Op de vragen van den heer Duijmaer Twist inzake de van regeeringswege te treffen maatregelen ter voorziening in den noodtoestand, waarin de binnenschip- perij verkeert en betreffende onverwijlde vaststelling van een rijkssteunregeling voor de binnenschippers anders dan door tewerkstelling in de werkverschaffing heeft de min. van Arb., H. en N. geantwoord dat hij geen vrijheid kan vinden, onver wijld een rijkssteunregeling voor de bin nenschippers in het leven te roepen, we gens de consequenties, verbonden aan het steunen anders dan door werkver schaffing van zelfstandige ondernemers. ZIERIKZEE. Het vorig1 maal was de zitting door Beroepskeuze gehoulden ten Stadhuize, een succes. Door een 9-tal jongelui werd de uiteenzetting voor den cursus van automobieltechniek aandach tig gevolgd en ditmaal, des avonds om 7 uur, 7 April, zal hierop worden terug gekomen en het is niet onwaarschijnlijk, dat eenige bezoekers tot het volgen van dien cursus zullen besluiten. In aanslui ting hieraan zal de heer Goettsch mede- deelingen doen over studie aan Techni sche scholen en de mogelijkheden, die hierdoor worden geopend. Het is zeer te wenschen, dat deze verandering van werkwijze van het Bureau door hen, die voorlichting zoeken in de een of andere richting, worde aangegrepen om vragen te stellen, die bijna altijld beantwoord zullen kunnen worden, zij het niet dade lijk, dan toch na eenig onderzoek. Daar de voorlichting steeds gratis is, kan het voor niemand eenig bezwaar zijn, daarvan gebruik te maken, maar men bedenke wel verder dan voorlich ting, die tot eenig doel kan leiden, wordit niet gegaan. DE THOOLSCHE BRUG. Op een verzoek van den A.N.W.Bi. en de K.N.A.C. aan het gemeentebestuur van Tholen, een tariefsverlaging zooveel mógelijk te willen bevorderen, is ge antwoord, dat thans een brugtarief geldt, dat voor vijf jaren eindigend, in No- v]eimber 1938 is bepaald en dat voor 't einde van deze periode de Raad der gemeente Tholen zal te onderzoeken heb ben, op welke punten eventueeie verla ging van het tarief kan worden aange bracht. Het is nu nog niet te bepalen, welke verlagingen mogelijk zullen blij ken, doch in zoover kan in gunstigen zin worden geantwoord', dat stellig met alle bezwaren van het publiek zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. „Ik ging op reis met dit in mijn ge dachten: de broer van Vrouw Bongers, die Ulrich heet, haatte Van Genkel en liet de verdenking van inbraak en geweld pleging in het huis van zijn tante op dezen rusten. En: er was een kostbare aanwijzing voor Van Genkel's onschuld aan de misdaad, waarvoor hij veroor deeld was: het niet reinigen van de kle dingstukken, die hij gedragen zou hebben bij het plegen daarvan. Jij, Fred, hebt dat heel goed ingezien. „Waar was Ulrich Bongers, de Zigeu ner, toen die misdaad plaats vond? In Zwolle kan men mij daaromtrent niet inlichten, maar in Twello vernam ik op de Secretarie, dat er juist in die dagen een Zigeunerkamp in de buurt geweest was. Het kostte mij weinig moeite (ik had immers vooruit mijn licht ook hier opgestoken), te ontdekken, dat dit de zelfde troep was, die nu hier op de heide gelegerd is. Het was dus méér (dan waarschijnlijk, dat Ulrich Bongers, ten tijde van de inbraak bij Van Genkel's tante, in de buurt geweest was. „Kon Bongers den ochtend na dien inbraak in Zwolle geweest zijn en kon hij, zonder dat iemand dat bemerkt had, toen en ook den vorigen dag in huis bij de Van Genkels geweest zijn? „Ik telegrafeerde hierover aan Vrouw Bongers, met de aanwijzing, geen ster veling over mijn telegram1 te spreken, Uit haar telegrafisch antwoord bleek, dat zij op den dag, waarop 's avonds |de misdaad had plaats gehad, uren lang van huis geweest was en dat het huis toen gesloten was. Den volgendein och tend was zij eveneens eenigen tijd van huis geweest. Meer zeide haar antwoord niet, maar het sterkte mij in mijn nog ietwat vage vermoedens. Er was, naar ik de zaak inzag, weinig kans, dat ik, wat ik vermoedde, zou kunnen bewijzen. Ik nam toen een middel te baat, waarvan voorjaar. Koop tijdiq Pot 90ct.Tube 50ct.Zeep60ct.Bij alle drogisten HAAMSTEDE. De officiëele opening der Lagere Tuinbouwschool in deze ge meente zal plaats hebben op Dinsdag 26 April a.s. THOLEN. Tot bestuurslid der Boeren leenbank alhier werd herkozen dhr. Iz. v. 't Hof, als lid van den raad van toezicht de heer W. L. Klompe en als pl.v. de heeren D. W. Klompe en J. C. Stoutjes- dijk. -Ingekomen: in MaartJ. Theuns, van Halsteren; J. L. Potappel en gezin, van Stavenisse; C. W. Slootmaker, van Poortvliet; W. v. Dijke en gezin, van St.-Annaland; J. Uil, wed. Th. v. Seer, van Bruinisse; J. Hage, van St.-Annaland; J. de Vin, van Willemstad. Vertrokken B>. Bogert, naar Breda; J. M. Deurloo, naar Terheide. RECHTZAKEN. HET DRAMA TE AMELAND. De officier van justitie bij de recht bank te Leeuwarden heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de rechtbank, waarbij ds. A., de vroegere predikant te St.-Anna Termuiden, schuldig bevonden, aan doodslag op zijn echtge- noote op Ameland, ontoerekenbaar is verklaard, en zijn plaatsing in een krank zinnigengesticht voor hoogstens 1 jaar is gelast, waarna ter beschikking stelling van de regeering zal volgen. LANDBOUW EN VEETEELT van nieuwe bewijzen ten name van recht hebbenden, bij gebreke waarvan het uit gereikte garantiebewijs door de commis sie van onwaarde zal worden verklaard. DE PLUIMVEEHOUDERIJ. De Ned. Federatie van Pluimveehou- dersvereenigingen heeft zich een even- tueelen overheidssteun als volgt gedacht: Het uit de markt nemen door de regee ring van een aantal eieren gedurende de maanden van groote productie (Maart tot en met Juni), indien de prijzen dalen tot 21/2 cent of lager per ei van 60 gr. Deze eieren 20uden dan door de regee- ring moeten worden opgeslagen in koel huizen en wel tot een maximum van 100 millioen stuks, dus 6 millioen k.g. netto. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BURGH. In de goidsdienstoefening van Zondag j.l. is, onder dank aan |den nïil- den gever, o. m. een bedrag van f 10 gecollecteerd. Wie volgt het goede voor beeld? Bedankt: Voor Poortvliet, A. Dekker te Nieuwe-Tonge. LUCHTVAART. DE „GRAF ZEPPELIN". Na herstel van de aan het omhulsel ge leden beschadiging, is de „Graf Zeppe lin" Dinsdagmogrgen 6,30, onder comman do van kapitein Lehman, met negen pas sagiers aan boord, onder wie een kind, voor zijn tweede reis naar Zuid-Amerika opgestegen. De start had een vlot verloop. DE STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT. De commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt deelt in verband met den naderenden zaaitijd het volgende mee: Zooals reeds vroeger is vermeld, kon aan alle vóór 20 Maart j.l. ingediende aanvragen worden voldaan. Ook omtrent de aanvragen welke na 20 Maart j.l. jzijn ingekomen en welke betrekking hebben op vroegere teelt, heeft de Commissie een gunstige beslissing genomen. Omtrent aanvragen na 20 Maart j.l. ingekomen, betrekking hebbende op nieuwe teelt, is een beslissing genomen, welke aan be langhebbenden rechtstreeks binnen eenige dagen zal worden medegedeeld. De toe wijzing van deze aanvragen zal slechts voor een gedeelte kunnen geschieden. Alle op 1 April nog niet ingekomen aan vragen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Nadrukkelijk herhaalt de commissie het voorbehoud, dat in het aanvraagformulier voorkwam en hetwelk ook in de uit te reiken garantiebewijzen zal worden opgenomen, luidende: Voor zoover de toegestane hoeveelheid meer bedraagt dan 80 pCt. van eigen teelt, res pectievelijk van die zijner rechts voorgan gers, over de jaren 1928, 1929 en 1930, is degene, aan wie het garantiebewijs wordt uitgereikt, verplicht, dit meerdere ter beschikking te houden van de bieten telers, die tot levering van garantiet- bieten gerechtigd zijn, doch uit de ge gevens der fabrieken aan de commissie niet bekend zijn. Op hun aanvrage zal hij dientengevolge het garantiebewijs aan de commissie inzenden voor uitreiking ik in de practijk meermalen resultaten heb (gezien. Ik ging naar de gevangenis te A., waar de Zigeuner in vóórarrest zit, en had met hem1 een onderhoud, waarbij ik -hem vierkant ervan beschuldigde, dat hij vijf jaren geleden zijn zwager had laten veroordeelen voor de misdaad, die hijzelf gepleegd had, en dat hij,'op lis tige wijze, de schuld daarvan op 'dezen geworpen had. „En nu gebeurde, wat ik meermalen ge zien heb: de man, plotseling gesteld voor zijn schuld in het verleden, alsof daaraan niet de minste twijfel bestond, viel door de mand. Hij bekende, in de hoop, door die bekentenis minder zwaar gestraft te zullen worden. De manier, waarop hij te werk gegaan was, was uiterst sluw. In koelen bloede had' hij het plan ont worpen, de rijke tante van zijn gehaten zwager te berooven en de schuld daar van op dezen te werpen. Op die wijze zou hij zich wreken voor de bruuske en verachtelijke wijze, waarop zijn zwa ger hem placht toe te spreken. Die zwa ger zelf was immers zelf 'n vrijwel ge ruïneerd en weinig gezien man? „Hij begaf zich naar Zwolle en wist zich met een looper toegang tot de woning van zijn zuster te verschaffen, toen hij deze had zien uitgaan. Het slot was in zulk een arbeiderswoning van de meest eenvoudige constructie. Daar op nam hij Van Genkel's pak en jas tot zich en beging, daarin gekleed, dien zelfden avond, toen de duisternis reeds lang gevallen en het een waar nood weer geworden was, zijn misdaad. Het toeval, dat in deze wereld zulk een groote rol speelt, werkte hem in de hand, door dat Van Genkel zelf in den ochtend van dienzelfden dag zijn tante om geld ge vraagd en, toen zij dit weigerde, ruzie met haar gemaakt had. 's Avonds, ver vuld van woede en bitterheid, had Van Genkel inderdaad, door weer en wind, KORT VERSLAG VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ZIERIKZEE. In de Dinsdag m i d |d a g gehouden vergadering van ,onze vroedschap, waarin 12 leden tegenw,oor)dig waren, deöd de voorzitter o.m1. 'm'ede'deeling, dat van dien Minister van O., K. en W. bericht was ontvangen, waarin wordt mtedegedeeljdl, dat de noodzakelijkheid om het eindbe drag |der ontwerp-begrooting voor 1932 te verlagen, er toe leidde om o.m. de aanvankelijk voor den verbouw van |de R.H.B.S. te Zierikzee uitgetrokKen vervolg- post te schrappen. Bjij de rijksbegrooting voor 1933 zal worden overwogen of het mogelijk zial zijn een vervolgpost voor dit werk uit te trekken. Adhesie werd betuigd aan het adres van den raad van Ooststellingwerf om er bij de regeering op aan te dringen met het invoeren van maatregelen tot steunverleening aan dein land- en tuin bouw idem meest mogelijken spoed te betrachten. De rekeningen en verantwoordingen over 1931 der drie bewaarscholen wor den in handen gesteld van een com missie, bestaande uit ide heeren Panny, van Schelven en A. den B,oer. Aan A. Flikweert worden twee per ceeltjes ^gemeentegrond in iden Hem in erfpacht (uitgegeven. Ingetrokken wordt het raadsbesluit van 17 November j.l., tot toepassing eener korting pp de salarissen der ambtenaren dezer gemeente. (Het betrekkelijke voor stel was vastgekoppeld aan het idee, wanneer de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger niet werden ver laagd, |de salarissen van het gemeente- personeel evenmin zouden worden ver laagd). Nu Ged. Staten de salarissen van de jdrie bovengenoemden niet wenschen te verlagen, worden ook de salarissen van het gemeentepersoneel niet ver laagd. Het voorstel tot verleenen van sub sidie aan de R.T.M., werd aangenomen op de reeds genoemde voorwaarden, na dat een voorstel-Catshoek met 9—3 st. was verworpen, om aan de voorwaarden ook nog te verbinden, dat alleen dan de subsidie wordt verleend, wanneer die Mpij. de loonen van haar personeel niet kort met 5 pCt. De raad besloot gebruik te maken van zijn bevoegdheid, neergelegd in art. 0 sub 3 der wet op (de Winkelsluiting, Idle 1 Mei a.s. in werking treedt. Voor 21 dagen per jaar zullen de in die wet neergelegde bepalingen omtrent ide slui tingsuren niet van kracht zijn en wel kermisdagen, 10 winkel weekdagen, de 2e Paaschdag, ide 2e Pinksterdag, de 2e Kerstdag en Ide dag van Ide Paarden markt, Het primitief kohier hondenbelasting werd vastgesteld op f7861. Het voorstel van B. en W., om af wijzend te beschikken op het initiatief voorstel-van Schelven, tot verlaging van het keurloon van de voor huisslachting bestemde varkens, tot f 1.werd met 9—3 stemmen verworpen en het initiatief voorstel met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. Een voorstel-Gerritsen om aan C. Douw alléén te vergoeden wat deze in verband met de wettelijke verplichtingen over 1931 heeft moeten betalen, werd verworpen, met 8—4 stemmen, en het voorstel van B. en W. (zie ons nummer van Maandag) aangenomen. Het voorstel, om ten bate van het Crisis-Comité 5 ct. per inwoner beschik baar te stellen, waardoor het Nat. Crisis- Comité een zelfde bedrag voteert, werd, met algem. stemmen goedgekeurd. Tot regent van het Burgerl. Armbestuur werd gekozen de heer A. D. Constandse. Aan den Min. van Arbeid zal bij adres verzocht worden den bouw van een baraa bij het Ziekenhuis te Noordgouwe nog eenigen tijd uit te stellen. Bij de stemming over het voorstel- Catshoek, waarover in de vorige verga dering de stemmen hebben gestaakt, om de thans bestaande commissie voor de werkeloozenzorg uit te breiden met eenige leden van vakorganisaties of wel op te dragen aan de commissie voor werkverruiming, staakten de stemmen op nieuw: 6—6; zoodat het voorstel nu werd verworpen. Na de rondvraag ging de openbare vergadering eenigen tijd in geheime zit ting over. 'n wandeling over de hei gemaakt, zooals hij dikwijls deed om, na een groote ge moedsbeweging, tot kalmte te komen. „Dien volgenden ochtend ging de Zi geuner opnieuw naar Zwolle, met het pak en de jas, in een paket, onder den arm. Hij vond het is verwonderlijk, hoe dikwijls somimige misdadigers door de omstandigheden begunstigd worden 1 zijn zuster opnieuw afwezig, ging we derom het huis binnen en hing de toe- modderde kleeren in ide eerst-beste kleer kast. Daar vond de politie ze, nog vóór dat Van Genkel ze uit Zijn kast gemist had. Het net was nu gespannen en zijn zwager geraakte daarin inderdaad ver strikt. „Niemand verdacht den Zigeuner, om dat men hem in het (geheel niet met ide zaak in verbinding bracht. „Ook de buren hadden hem niet in of uit het huis zien gaan: het was bijna onbegrijpelijk, hoe het geluk dezen on- beschaamden kerel begunstigde! „Maar nu is het ,uit met de pret! Hij zal zijn straf niet ontgaan!" Nog dienzelfden dag bezochten meneer Van Setten en Fred het huisje op de heide, waar zij, daar wat zij méde te 'J deelen hadden, vrouw Bongers en haar zoon onuitsprekelijk gelukkig maakten' 1 Vijf dagen later was de kleine familie 1 der Van Genkels hereenigd: de vader 1 was teruggekomen, en op zijn eer kleefde 'j geen smet meer. De vijf jaren, in de gevangenis door gebracht, hoe vreeselijk ook, hadden hem j ernstiger en bezadigder gemaakt. Boven- dien stelden nu vele menschen belang in zijn lot. De ontdekking van zijn onschuld had een geweldige sensatie gemaakt en van verschillende kanten kwamen aan biedingen om te helpen. HERIJK. De herijk van de maten en gewichten zal in 1932 plaats hebben in de navolgen de gemeenten en op den tijd, daarbij ver meld: St.-Philipsland 9 en 10 Mei; Oud- Vossemeer 12 Mei; Tholen 18, 19 en 20 Mei; Stavenisse 23 Mei; St.-Annaland 24 en 25 Mei; St.-Maartensdijk 31 Mei en 1 Juni; Scherpenisse 2 Juni; Poortvliet 3 Juni; Bruinisse 5 len 6 Juli; Oosterland 7 Juli; Nieuwerkerk 8 JJuli; voor /Zierikzee, Ouwerkerk en Kerkwerve 12, 13, 14, 15, 18, 19 en 20 Juli; Noordgouwe 26 Juli; Dreischor 27 Juli; Brouwershaven en Dui- vendijke 28 en 29 Juli; Zonnemaire 2 Augustus; Eikerzee en Ellemeet 3 Augus tus; Renesse 4 Augustus; Haamstede en en Burgh 5 Augustus; Noordwelle en Se- rooskerke (Schouwen) 6 Augustus. Ten slotte aanvaardde hij een betrek king als Gouverneur van twee kinderen op een kasteel in Gelderland. Met vrouw en zoon bewoont hij thans een klein huisje in het uitgestrekte park. De eige naar van het kasteel een breed-den- kend en menschlievend man verheugt zich in het goede werk, dat hij aldus tegenover den wreed vervolgden man kon doen. Over de dankbaarheid, die het kleine gezin tegenover meneer Van Setten en Fred gevoelt, zwijgen wij: zoo iets laat zich beter begrijpen dan beschrijven! Oom Karei en zijn gezin wonen in Den Haag. Hij heeft zijn zuster en zwager nooit meer iets van zich of de zijnen laten hooren. Men beweert, dat hij in de Hofstad niet zéér populair is en dat vele menschen, die hij als „goede ken nissen" beschouwt, hem in werkelijkheid zooveel mogelijk ontloopen. Het is vqor hemzelven een geluk, dat hij zich daar van in het geheel niet bewust is. Tante Wenda heeft wel geleden onder den breuk met haar broer. Maar zij heeft zich in het onvermijdelijke geschikt en denkt maar het liefst aan hem „zooals hij vroeger was", gelijk zij het uitdrukt. Haar man geeft haar daarin groot gelijk. Diens practijk heeft zich nog aanzien lijk uitgebreid en hij is op weg een rijk man te worden. Otto Blees studeert te Amsterdam in de medicijnen. En Fred? Fred studeert te Delft en deöd daar onlangs zijn eerste examen, met een succes, dat onder de Professoren veel besproken werd. „Goed zoo!" zei de Commissaris van Politie, toen hij dit vernam. Einde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1