Zierikzeesche S§& Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandag 4 April 1932. iierikzeesche courant, saste nnjé .2293 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Uit Stad en Provinole. „Zij" Crème Prijs p. 3 maanden 1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. 'Uitarl||k 10 aar op dca dag »- aitgaaf Toelating Laarliogan tot da Opaa- bare Lagara School A, mat ingang vao 1 Mai 1932. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aan gifte voor toelating van leerlingen tot de openbare lagere school A kan plaats hebben op Woensdag 6 April a.s., aan het schoolgebouw aan de Zuidzijde van het Kerkhof, des avonds zeven uur. De leerlingen moeten op 1 Mei a.s. een leeftijd hebben bereikt van ten minste 5 jaar en 6 maanden en moeten dus ge boren zijn vóór of op 1 November 1926. Zierikzee, den len April 1932. Burgemeester en Wethouders voornóemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. binnTnland. DE VRIJHEIDSBOND. In de Zaterdagavond te Leeuwarden gehouden algemeene vergadering van den Vrijheidsbond, heeft de voorzitter, mr. D. Foch, een rede gehouden, waarin hij o.m. wees op het verschijnsel, dat niet alleen in ons land, doch ook in verschillende andere nog parlementair geregeerde lan den onder het volk de invloed en het aanzien van de volksvertegenwoordiging) dalende is. Naar zijn meening is dit hieraan toe te schrijven, dat men van het parlement iets verwacht, dat het niet geven kan en niet geven mag, namelijk het verschaffen of verzekeren van zoo groot mogelijke voordeelen voor de eigen groep. Ook was mr. Fook van oordeel, dat de radiozendtijldverdjeeling het aan zien van het parlement niet heeft ver hoogd. Om, evenals minister Reijmer, het algemeen belang slechts als een sectarisch partij-belang te zien, daarvoor is ons volk nog te vrijheidslievend. Mr. Fock besprak vervolgens de hou ding der liberalen tegenover het wets ontwerp-Terpstra, betreffende 't lager onderwijs. Hoewel er bezwaren tegen dit ontwerp zijn, brengt het wetsontwerp en kele wijzigingen, die de liberalen kunnen toejuichen. Wat betreft de loon-politiek, weesspr. op de macht van de vakvereeniging, waar door de vrije prijsvorming werd ver broken. Mr. Fock besloot zijn rede met een beroep te doen op alle Nederlanders tot samenwerking, tot versterking van het saamhoorigheidsgevoel om gezamenlijk te trachten aan de moeilijke omstandigheden van het oogenblik het hoofd te bieden. DE ZOMERTIJD. De ijverige voorvechter voor afschaf fing van den zomertijd, het Kamerlid Braat, heeft zich niet neergelegd bij het onlangs door den minister van Water staat gegeven antwoord op de door hem gestelde vraag, of afschaffing van den zomlertijd ten aanzien van de dienstrege ling der treinen bezwaren zou veroor zaken, indien men de plannen der regee ring dienaangaande weet voor de samen stelling der dienstregeling. De heer Braaf vraagt thans of de minister bereid is, in spijt van zijn eigen opvatting, over deze materie alsnog een onderzoek ter zake in te stellen bij de 'directie van de Ned. Spoorwegen. BETEUGELING CADEAUSTELSEL. Naar vernomen wordt, overweegt men hier te lande, in de kringen van belang hebbenden in de porcelein- en aardewerk- industrie en in handel de oprichting van een vennootschap, teneinde de porcelein- en aardewerkzaken in staat te stellen tegen kostprijs koffie aan de cliëntèle te verkoopen. Nog hebben enkele vooraan staanden in die kringen dezen stap voor het oogenblik weten te voorkomen, om dat men hoopt, dat er spoedig een wette lijke regeling van het cadeaustelsel zal komen. TWEEDE KAMER. Zooals het voornemen was, is de Tweede Kamer bijeengeroepen tegen Dinsdag 12 April a.s. De voorzitter zal dan voorstellen een aanvang te maken met de behandeling van het wetsvoor- stel-Ebels c.s., houdende bijzondere maat regelen ten aanzien van loopende pacht overeenkomsten, en de motie-Knottenbelt c.s. betreffende het nemen van tijdelijke maatregelen in zake burgerrechterlijke overeenkomsten, in verband met verlaging van productiekosten en van de kosten van levensonderhoud. EERSTE KAMER. De onderhandelingen rriet België. Minister Beelaerts van Blokland be toogde in de Vrijdag gehouden zitting, dat niet alle critiek op zijn beleid ge rechtvaardigd was. De critiek van den heer v. Embden moet hij onvoorwaarde lijk terugwijzen. Een andere samenstel ling van de delegatie naar de ontwape ningsconferentie ware nog geen betere geweest. De critiek op den Volkenbond acht spr. niet geheel juist. Men moet beden ken, dat men te doen heeft mlet een zeer jonge instelling, waaraan teleurstelling echter niet gespaard is gebleven. Minister Beelaerts van Blokland. Den heer Van Citters antwoordt spr. dat het Nederl.-Belgisch protocol alleen betrekking heeft op oeconomisohe ver- keersbelemmeringen. Andere regelingen kunnen daarin niet worden opgenomen. Het protocol doet niets af aan de uit voering v/tn de Contingenteeringswet. Inzake het verdrag met Bi e 1 g i meent spr., dat de regeering geen man dataris is van één der heide Kamers. Zoowel de Belgische als de Nederlanld's'che regeering hadden gehoopt, de kwestie tot oplossing te kunnen brengén in deze parlementaire periode. Echter zijn eenige moeilijke punten naar voren gekomen, die geruimen tijd van overweging vor deren. Meer op den voorgrond komen nu de oeconomische omstandigheden en het zou van groot belang zijn, als een nieuw 'handelsverdrag zou kunnen tot komen. Dit zou de zeer vriendschappelijke betrekkingen tussehen beide landen nog versterken. De heer de Savornin Lohm'an (c.-h.) repliceert. De minister had kunnen ver klaren, dat voor de ongerustheid geen aanleiding bestaat. Tot die ongerustheid heeft de minister zelf aanleiding gegeve* door zijn antwoord op sprekers inter pellatie. Vóór 1933 zal er nu niets deci siefs gebeuren. Spr. is nu in zoovier gerust, dat het gevaar tot na Jde ver kiezingen van 1933 van de lucht is. Na nog eenige repliek wordt 1de be grooting z. h. s. aangenomen. ZIERIKZEE. Verschenen is het jaar boek 1932 van den Alg. Rond van Oud- Leerlingen van inrichtingen voor Midi- delb. Landbouwonderwijs, bevattende ar tikelen met illustraties, die ditm'aal de bizondere aandacht trekken. Zoo schrijft ir. Ligtenberg, hoofd-ingenieur bij de Zuiderzeewerken, over: „De voorberei ding en verkaveling van de Wieringer- meer" ir. Mesu, lid van de Directie van de Wieringermeer, over: „Het in cultuur brengen van de Wieringermeer- gronden" en ir. Roebroek, eveneens lid van die Directie, over: „De organisatie van den Wieringermeerpolder'Interes sant is voorts het artikel van den heer J. Smid, uit Voorburg, over: „Landbouw crisis en Regeeringssteun". Een algemeene economische beschouwing over „Mecha nisatie in den landbouw", houdt dhr. Al- lersma. Het jaarboek 1932 bevat voor den landbouwer en belangstellenden leek zeer veel wetenswaardigs. Na een vrij druk bezochte receptie in de voorzaal van „Juliena" hield de gymnastiekver. „Rust Roest" Vrijdag avond in de groote zaal van genoemd hötel haar aangekondigde f eestavond ter herdenking van haar 12l/2-jarig bestaan. De zaal was geheel gevuld met leden, oud-leden en genoodigden, o.a. de bur- meester en diens familie. Achter de be stuurstafel voor in de zaal prijkte het mooie vaandel der vereeniging, terwijl de aangeboden bloemstukken een fees telijk aanzien gaven, verhoogd door de schitterende electrische verlichting der zaal. Namens de commissie van voorbe reiding en advies heette de heer B. C. de Mul de aanwezigen welkom, waarna de voorzitter de heer W. ten Haaf en daarna de secretaris de heer J. Coumou een gedetailleerd overzicht gaven van de wordingsgeschiedenis der vereeniging en haar toestand op het oogenblik. De voorzitter dankte de verschillende per sonen, die door hun advies of door het geven van cadeaux het lustrum mede hadden mogelijk gemaakt, terwijl hij in 't bijzonder dhr. J. L. van den Houten huldigde voor diens leiding. Namens de leden sprak dhr. A. Koster den voorzitter toe, die 121/2 jaar de lei ding heeft en bood hem een stoffelijk bewijs van waardeering aan. Nog spra ken het oud-lid dhr. A. Bienefelt en mej. Hillebrand, welke laatste een zilveren medaille aan het vaandel hechtte. En daarmede was de stroom van speeches afgedamd. Het woord was nu aan dhr. Louis Noiret met zijn gezelschap, Polly Noiret an P. Latude, welke den heelen avond gezorgd hebben, dat de vroolijke toon behouden bleef of de pret verhoogd werd door de geestige intermezzo's van Louis Noiret en zijn leuke liedjes achter de piano, door de accordeonvirtuoos La tude, die met het tegenwoordig weer in de mode zijnd instrument wist te boeien en door het aardig samenspel en zang van dhr. en mevr. Noiret in een tweetal éénactertjes. De heer Noiret toonde zich een aangenaam causeur, die steeds de lachers op z'n hand heeft. Een apart woord van iw'aardeering komt het trio toe voor de smaakvolle aan kleeding van het tooneel; een miniatuur cabaret. In de pauze werden door eenige dames leden der vereeniging een aantal loten verkocht ten faveure der kas, aan welke verloting door zeer velen werd deel genomen. Na afloop van dezen geslaag den feestavond had de verloting plaats. Een 50-tal gelukkigen won een prijs. Met ingang van 16 April a.s. is de assistent der Directe Belastingen enz. J. v. d. Boom te Beek (L.) verplaatst naar B r u i n i s s e. -t Buitengewoon concert, dat „Kunst en Eer", Zondagavond met medewerking van rt Zierikz. Strijkorkest" in „Juliana" gaf, was niet druk bezocht. Jamlmer, want het uitstekende programtaia was waard door tientallen gehoord te worden, zoo wel wat door ons Stedelijk muziekcorps ten gehoore werd gebracht, als hetgeen het strijkorkest vertolkte, aan welk laat ste ensemble onze vroegere stadgenoot, dhr. R. Spalter, zijn gewaardeerde nïede- werking verleende. „Kunst en Eer" opende met de pittige, forsche marsoh „Pro Gloria". In „Birds of the forest" beluisterden wij niet veel genoegen de conoertpolka voor 2 pistons, in welk num/m'er de twee leden van „Kunst en Eer" blijk gaven van hun kunnen op het niet lichte in strument. Een levendigen bijval mochten Ide 2 pistonnisten oogstten. Van Weber's „Freischütz" werd in 4 heel goed vertolkt. De picöollo Idreigt wel eens een giltoon aan te nemen, maar toch accentueert het instrumentje heel goed de hoogste tonen. Wat de be speler van de piccollo reeds presteert bleek bij de polka uit „The Linnet?', welk nurbmer hartelijk werd begroet. De 2 numimers vóór en na de pauze werden door het „Strijkorkest" vertolkt. Met Verdi's schepping „Traviata"' werd begonnen. Hierin wist de Idirigent veel te bereiken met zijn actief orkest. We hopen voor hem' en 't gezelschap, dat de club nog eens met 4 of meer violisten zal worden versterkt. Lehar's wals „Gold und Silber" was het laatste nummer voor het strijkorkest, waarin het niet minder dan in de 2 vorige numimers uitstekende vertolking gaf. Met No. 10 kwam „Kunst en Eer" weer voor 't voetlicht. Daarin mlochten we een uitstekende tuba-solo beluiste ren. Rossini's „Willem Teil" kreeg de belangstelling, die ten volle verdiend was. Met de „Kunst en Eer"-marsch van den dirigent werd 'het officiëele programme gesloten. Frisch en opgewekt leidde de heer Theewis ook dit welgeslaagde con cert. Als toegift kregen we het „Zierik zeesche Volkslied". We spreken de hoop uit, dat dit lied hier „burgerrecht" zal verkrijgen, mede door nog te geven con certen van „Kunst en Eer". Wij vestigen gaarne de aandacht op den sprekersavond van Donderdag 7 April a.s. in Hotel „Juliana". De bekende Dominikaan Pater Otten, spreekt dien avond voor de R.K. Prop. Club Benedic- tus XV over „Rome en de Bijbel". Pater Otten, Hoofdredacteur van „de Bazuin" te Amsterdam en mederedacteur van het Apologetische tijdschrift „Het Schild" is voor zeer velen geen onbekende. Het zal dus eene gezaghebbende, maar be zadigde rede zijn. Wij verwijzen verder naar de advertenties in onze courant van Vrijdag 2 dezer en van a.s. Woensdag 6 April. Zondagavond gaf die R.K. Tooneel- vereeniging „Kolping's Zonen" (onderafd. van de St.-Jozef Gezellenviereeniging) haar aangekondigde uitvoering in de Con certzaal. De zaal was tamelijk goed be zet toen de Z.E. Heer van den Bergh als praeses de bijeenkomst opende en na een hartelijk welkomstwoord te-en over zicht gaf over het afgeloopen jaar, be nevens doel en werkwijze van de Ge- zellenvereeniging, waarbij Z.E. tevens even gewaagde van de grootsche plan nen die voor het komende vereenigings- jaar in voorbereiding zijn. Met een aan beveling voor de vereeniging en den wensch voor een aangenamen avond be sloot Z.E. zijn inleiding. Hierna was de beurt aan de tooneelisten die als stuk voor dezen avond gekozen hadden: „Scheurende Muren", drama in 3 bedrij ven van Jan Grosveld. De geheele inhoud weer te geven van dit stuk, dat op aan grijpende wijze de val teekent van een aannemer, die, om God noch gebod ge vend, slechts zich zeiven zoekt in zijn leven, is ons in verband met de plaats ruimte onmogelijk. We willen ons dus bepalen tot het spel, dat, gehoord het applaus na elk bedrijf, bij de aanwezi gen zeer in den smaak viel. Vlot en rolvast waren alle spelers, maar goed spel werd ook vooral gegeven door de vertolkers der hoofdrollen, die zeker voor geen gemakkelijke taak stonden. Aan het eind van den avond dankte de heer Pastoor de spelers yoor bet ge- werkt zaoht en weldadig als een Mei regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. gevene, de heer D. F. Wijsman voor zijn steun bij de repetities en de dames Koe- voets en Wansink, die beiden een sou venir ontvingen, voor hun muzikale me dewerking, waarna spr. met een „tot een volgende maal" de bijeenkomst sloot. STUKKEN VOOR DEN RAAD VAN ZIERIKZEE, te houden op Dinsldag 5 April. Erfpacht. Bi. en W. stellen voor goed te keuren, idat in erfpacht aan A. Flikweert wordt uitgegeven, een tweetal kleine perceelen gemeentegrond, gelegen achter de woning van adressant in den Hem: Intrekking raadsbesluit. On der overlegging van een schrijven met bijlage van Ged. Staten, stellen Bi. en W. voor het raadsbesluit van 17 Nov. 1931, tot toepassing eener korting op de sala rissen der ambtenaren dezer gemleente, in t e trekken. Subsidie R. T. M. Bi. en W. stellen voor 10 cent subsidie per inwoner te heffen ionder voorwaarde, dat ide subsidie alléén voor 1932 geldt en voorts, dat de subsidie alleen wordt uitgekeerd, indien alle belanghebbende genieenten volgens denzelfden maatstaf subsidiëeren. Winkelsl uitings wet. Op 1 Mei a.s. treedt de wet op de Winkelsluiting in werking. In art. 9, punt 3, wordt aan den gemeenteraad de bevoegdheid toe gekend oml ten hoogste 21 dagen van het jaar aan te wijzen, waarop de be palingen van het sluitingsuur niet zullen gelden. Het komt Bi. en W. gewenscht voor daarvan gebruik te maken en zij stellen dan ook voor dat te doen voor 8 kermisdagen, 9 winkelweekdagen, 2e Paasohdag, 2e Pinksterdag, Oudejaars- en Nieuwjaarsdag. Hondenbelasting. Het primitief kohier hondenbelasting 1932 telt 182 hon den van vermaak en 102 honden van beroep, met een eindcijfer van f786. W ij z i g i n g k e u r 10 o n e n. Bi. en W. toen den raad wederom toekomen het inmiddels gewijzigde voorstel van'den heer A. J. van Schelven, betreffende een wijziging der keurloonen. „Keurloon voor een te slachten varken f 2, evenwel met uitzondering van ide varkens voor huis- slachting_bestemd en uitsluitend ter eigen consumptie der belanghebbenden". Bi. en W. stellen voor de verordening ongewij zigd te laten en afwijzend te beschikken op het initiatief voorstel. V e r h o o ig i n g loon. Onder over legging van de adviezen van de Comim!. van Fabricage en den gemeente-bouw meester, stellen B>. en W. voor, te be ginnen met 1 Jan. 1932, het grondloon van den straatmlaker C. Douw mlet 2 ct. per M*., in verband met de verzwaarde wettelijke verplichtingen, te verhoogen en alzoo te brengen op 27 cent per ML'. en v]oorts om' hem! over 1931 ook 2 cent verhooging toe te kennen, welke verhoo ging geraamd wordt op f 215,80. Subsidie C r i s i s - C o m i t Het Nat. Crisis-Comité berichtte Bi. en W., dat de Min. van Binnenl. Zaken heeft goed gevonden om een bedrag van 5 ct. per ingezetene voor een tijdvak van 12 maanden beschikbaar te stellen voör het verleenen van extra hulp aan arbeiders, die bij een gesubsidiëerde werkverschaf fing zijn geplaatst, indien ook de ge meente voor dat doel een zelfde bedrag uitreikt. De hulp zal bestaan vnl. in het verstrekken van kleeding, schoeisel e.d., waartoe de ongeorganiseerden hun aan vrage kunnen indienen bij het plaatselijk comité, terwijl de georganiseerden de aanvragen kunnen inzenden door bemid deling van het bestuur hupner vakver eeniging. Bi. en W. stellen voor om 5 cent per inwoner voor een tijdvak van 12 (maanden voor genoemd doel beschikbaar te stellen. Regent Burgerl. Armbestuur. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer M. J. Constandse, worden aanbevolen de heeren A. D. Con standse en G. van der Vliet. KERKWERVE. Openbare Raadsvergade ring op Woensdag 30 Maart j.l. Alle le den aanwezig. Voorzitter de burgemees ter. Nadat hij het verslag van de com missie voor beroepskeuze te Zierikzee heeft voorgelezen, vraagt hij of een der heeren behoefte heeft zich te uiten om trent de vraag om eenige subsidie. Dhr v. d. Sluis zegt, dat in 't dagelijksch be stuur geen bezwaren er tegen bestonden. De heer v. d. Wekken is voor eenige steun. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van der Sluis om met in gang van 1 Jan. 1932 per jaar te geven f 2.50 z.h.st. aangenomen. Eveneens om adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad van Ooststellingwerf om spoed- betrachting aan den steun van land- en tuinbouw aan den betrokken minister. Op dezelfde wijze om medewerking te verleenen tot bef/rinding van Tellers- weg, tot i/3 der kosten, terwijl de be langhebbende ook i/s za* bijdragen en I het Dag. Bestuur van het waterschap j daarvoor een som ter beschikking heeft I gesteld. Komt tb,pns aan de orde het Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. adres van den Directeur der R.T.M. om subsidie. Nadat de voorzitter mededeeling heeft gedaan van den toestand, stelt hij namens B. en W. (unaniem) voor, 10 ct. per inwoner te geven; zulks voor 1932. De heer van der Linde vindt het voor Kerkwerve, als minder belanghebbende, dan andere gemeenten, wel wat veel. De heer van der Wekken is het hier mede eens en vraagt zich zelf af, waar het op deze manier heen moet. Alles vraagt tegenwoordig subsidie. De heer Dalebout is van dezelfde gedachte. Even zoo de heer Fondse, die de R.T.M. voor deze gemeente ook van niet zoo heel veel belang acht en als zijn meening geeft, als er te kort is, men maar aan salarisvermmdering moet beginnen. Als er dan bedankjes komen, zijn er lief hebbers genoeg. De voorzitter zou wil len, dat onder protest f 82 werd ge geven. Weth. van der Cingel ziet het be lang der R.T.M. wel in. De voorzitter zegt, dat als de gemeenten het niet doen de R.T.M. verdwijnt. Tenslotte wordt het voorstel met 5 tegen 2 (de beide wet houders) verworpen. Daar het niet de bedoeling van het meerendeel van den raad was, niets te geven, stellen de heeren Dalebout en v. d. Linde voor het op de helft te bepalen, wat eveneens met 5 tegen 2 (van der Sluis en Fondse) nu wordt aangenomen. Dhr. van der Cingel zegt, dat hij tegen het voorstel gestemd zou hebben, maar wilde het ge vaar niet loopen, als eerste stemuitbren- gende, dat de R.T.M. niets zou krijgen. Het verzoek om erfpacht van H. Hen- drikse en L. Klaasse wordt z.h.s. goed gekeurd, resp. 69 c.A. tegen f2 en 35.26 c.A. tegen fl per jaar voor den tijd van 30 jaar, met ingang van 1 April a.s. De vaststelling van de verordening, re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter, geschiedt z.h.st. nadat de desbetreffende brief van den Commissaris der Koningin en die verordening is voorgelezen. De af- en overschrijding over 1931 wordt, eveneens z.h.st. goedgekeurd. Bij de om vraag stelt de voorzitter voor een besluit te nemen inzake de afvaardiging naar de vergadering van de waterleiding-mpij. Daarvoor waren aangewezen B. en W. Nu in dat college evenwel verandering is gekomen, dient men opnieuw te be sluiten. De afvaardiging van B. en W. wordt z.h.st. bestendigd. De heer Boot vraagt nog naar de niet aansluiting bij het werkloozenbesluit. De voorz. geeft daarop de noodige verklaring. De heeren van der Sluis zeggen ook, dat zij on- dertusschen van inzicht zijn veranderd en nu wel voor aansluiting zijn. De voor zitter zou dan willen wachten daarmee tot najaar 1932. De heeren Dalebout en v. d. Sluis zouden het vroeger willen, de eerste zelfs op de eerstvolgende ver gadering. Nog een algemeene bespreking volgt. Besloten wordt het op de vol gende vergadering te behandelen. Het verzoek van J. J. Boot om verhooging van salaris inzake de arbeidsbemidde ling, wordt op voorstel van den voor zitter verwezen naar B. en W. Vervolgens sluiting. WESTELIJK SCHOUWEN. Niettegen staande de vele koude dagen en vrij late strenge vorst, komen de Narcissen vel den onder de gemeenten Haamstede en Burgh reeds in vollen bloei. Opmerkelijk is 'het, dat ide bloei der velden in deze streek geregeld vroeger invalt dan in andere bollenstreken, wat toegeschreven wordt aan de meer Zuidelijke ligging en de waterrijke omgeving. Oiok de tulpenvel den vertonnen reeds werking. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen worden er op Zaterdag 9 April a.s. door de Delftsche Studenten-Motorclub belang rijke wedstrijden in deze gemeente ge houden. Deze zullen bestaan in snelheids wedstrijden, een terreinrit en accelleratie- en remproeven. De snelheidswedstrijden worden gehouden bij eb1 op het strand tussehen den Vuurtoren en Westenschou- wen op een baan ter lengte van 1 OA. Op een 25-tal deelnemers (vliegende start) wordt gerekend, die enkele dagen in da gemeente zullen doorbrengen. RENESSE. Onder zeer groote belang stelling werd alhier Vrijdagnamiddag het stoffelijk overschot van wijlen notaris Dalebout ter aarde besteLd. Aan de groeve voerden achtereenvolgens het woord de heer C. Blom' te Haamstede, als familie lid, de heer D'. v. d. Velde, notaris te Tholen en de heer Dr. H. de Noo Bz., Directeur der R.H.Bi.S. te Zierikzee, welke sprekers den ontslapene in treffende be woordingen herdachten. Ds. Klaar sprak ten slotte een gebed uit. Zichtbaar ont roerd verlieten velen den doodenakker. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 1 April. Voorz. de burgemeester. De heer Dorreman is met kennisgeving afwezig. Aan de R.T.M. wordt over 1932 een extra-subsidie ver leend van f30. Men besluit den betrok ken Minister te berichten, dat dit subsidie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1