ZierikzeBsche Nieuwsbode Schoonheidsleer DERDE BLADj bihoorande blj .di vai V'ljdag 25 Maart 1931, 12290. B I N NEW LAN D. ACCIJNS OP WIJN, SUIKER EN SIGARETTEN. W ij n a c o ij n s. Met ingang van 1 April a.s. zullen in plaats van twintig, tachtig opcenten worden geheven op den wijnaccijns. Deze wordt dan met inbegrip van de opcen ten van f24 gebracht op f36 de hectoliter. De verhooging van f 12 wordt nagevor derd van ieder die op 1 April a.s., anders dan voor persoonlijk gebruik, meer dan 100 liter wijn in voorraad heeft. Hotel houders, restaurateurs, caféhouders, socië teiten, winkeliers, enz. enz., die 1 April meer dan 100 liter wijn in voorraad hebben, moeten op dien dag bij Iden ontvanger der accijnzen aangifte doen. Die aangifte kan op een gewoon velletje papier worden geschreven. De suikeraccijns. Op den suikeracoijns zullen met ingang van 1 April a.s. tien opcenten worden geheven. Deze opcenten worden nage vorderd van ieder die op (dien datum meer dan 1000 K.G. suiker in voorraad heeft en wel tot een bedrag van f2,25 per 100 K.G. voor alle suikersoorten. Sigaretten-accijns. De opcenten op den accijns van siga retten zullen met ingang van 1 April a.s. van dertig op vijftig worden gebracht. Winkeliers, enz. mogen hun voorraden nog van 1 April tot 1 Augustus verkoo- pen, voorzien van de zegels voor den accijns met dertig opcenten. Hebben zij 1 Augustus nog voorraad daarvan, Idan zullen de meerdere opcenten nagevor derd worden. Het is voor hen dus te hopen, dat zij hun voorraad vóór dien datum verkocht zullen hebben. Gave, zachte, fraaie handen bij dagelijsoh werk zijn alleen mogelijk, wj nneer U zioh tot gewoonte maakt Uw handen van tijd tot tijd met een weinig Purol in te wrijven. Vark*srslass«ii van dan ANWB 3e Les. Let op! Gevaar Er zijn voorzichtige en onvoorzichtige kinderen. De onvoorzichtige zijn nu eens niet op het linkerplaatje afgebeeld, zoo als op de beide vorige zegels, maar op de teekening rechts. Dat is expres ge daan, om idle goede oplossing niet altijd rechts te laten zoeken. Heel onvoorzichtig komen Piet en zijn zusje Annemie achter de tram om, zon der eerst goedi uit te kijken, of de weg, dien ze willen oversteken, wel vrij is. Zie maar eens hoe gevaarlijk dat is. De chauffeur, die juist de tram passeert, kan natuurlijk niet zien, dat 'daar een paar domime, onoplettende kinderen aankomen en hij moet ineens verschrikkelijk haastig uitwijken, om ze niet te overrijden. En door dat plotseling uitwijken loopt hij nog de kans ook, om een botsing met een andere auto te veroorzaken. Annemie laat van schrik haar schooltasch vallen en als Piet niet heel vlug achteruit gaat, raakt hij onder de wielen en dat is heusch zoo prettig niet en heel ongezond! Op het linker plaatje doen Jan en zijn zusje Eulalia het beter. Die letten goed op het gevaar en wachten, als ze achter de stilstaande tram langs komen, veilig op den vluchtheuvel, tot de auto op den drukken rijweg voorbij en de weg vrij is. Dan gaan ze veilig naar den overkant en Eulalia behoeft haar schooltasch niet van schrik te verliezen. Wat houdt ze die stevig onder haar arm vast! Ieder begrijpt natuurlijk wel, dat het niet alleen gevaarlijk is achter een tram over te steken zonder uit te kijken, maar dat je even goed moet opletten, als je achter een auto, of vrachtkar passeert. Kijk dus vóór het oversteken altijd goed uit, of de weg vrij is. Dan breng je jezelf en je schooltasch netjes en veilig thuis. Uit Stad «SB Provinole. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 22 Maart. Tegenwoordig alle leden. Na ope ning door den voorzitter, jhr. R. Roëll, leest deze een schrijven van de P.Z.E.M. betreffende terugbetaling aan de ge meente na 2 jaar, van 5 pCt, der meer kosten van de ondergrondsche geleiding, benevens een nota van genoemde maat schappij, in totaal bedrag van f 1561,52, wegens te weinig stroomverbruik in de gegarandeerde uitbreidingen. Na bespre king door dhr. Gilijamse wordt besloten deze laatste zaak nog eens na te gaan. Ingekomen is ook een verzoek van dhr. L. L. Bolle, hoofdbrandmeester, namens de brandweercommissie, tot aanleg van een gewapend betonvloertje aan den gracht- en den schuitkant, voor een meer vaste standplaats der motorbrandspuit bij eventueel gebruik. Dhr. Bolle licht een en ander toe en zegt, dat de onkosten gering zijn. B. en W. willen een verhar ding met vrijgekomen steenmateriaal en achten plaatselijke verharding aan den schuitkant onnoodig, daar te dier plaatse bestraat is. Na eenige discussie wordt met 6 tegen 1 st. (tegen dhr. Gilijamse) besloten den gevraagden vloer aan den grachtkant te doen aanleggen en mocht het noodig blijken, aan den Schuitkant een steenen vloertje aan te brengen. Be sloten wordt tegen de beslissing van Ged. Staten inzake vergoeding aan )de bijzondere school, niet in hooger beroep te gaan. Op voorstel van B.. en W. wordt voor het plaatsen van een benzinepomp 'n stukje gemeentegrond afgestaan, tegen een vergoeding van 50 ct. en aan J. C. Bom een strook langs diens hotel, voor aanleg van een terras, tegen een vergoe ding van f10 per jaar. Op een verzoek van H. Bos, om vergoeding ingevole ex- art. 16 der L. Onderwijswet, wordt beslo ten per jaar f20 per schoolgaand kind en per daarvoor te gebruiken rijwiel toe te staan en de aan anderen reeds toegekende vergoeding eveneens op f20 te brengen. Op het bekende verzoek der R. T. M., om subsidie, wordt na lezing der adhaesie-adressen van de vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ge meente-ontvangers en de afdeeling de Coöperatieve Tuinbouwveiling, besloten, voor 1932 een subsidie van 10 cent per inwoner te verleenen. Dhr. Blom dient tevens een motie in, waarin hij het groote belang eener blijvende exploitatie door de R.T.M., in verband met de toenemende tuinbouw, vervoer, enz. (een beëindiging der exploitatie zou een ramp zijn) uit een zet, den wensch te kennen gevende, zonder daarbij 'concurrentie tegen andere diensten beoogende, dat ook deze maat schappij concessie voor autobusdienst ver leend worde en deze motie ter kennis van de betrokken Regeeringslichamen te brengen. Vastgesteld worden een instruc tie voor den gemeente-geneesheer, de jaarwedde van den vaccinateur, een ver ordening voor de politie en een door Bi. en W. voorgestelde wijziging der ge meente-begrooting 1931. In behandeling komt een adres van de afd. Haamistede- Burgh van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond, met verzoek om bijbetaling van wat minder dan f9 per week aan het erwtenlezen verdiend is. De voorzitter zegt, dat dit moeilijk zal gaan, daar deze kwestie in verband met eventueele andere werkzaamheden, niet te contro leeren is. B. en W. stellen daarom voor, afwijzend te beschikken. Dhr. den Haan geeft toe, dat de zaak moeilijk is, maar betreurt het, dat sommigen (hij noemt een paar voorbeelden), minder dan f 9 per week, wat toch niet te veel is, ge noten. De voorzitter drukt zijn spijt uit, dat dergelijke gevallen niet ter kennis van hem of den secretaris zijn gebracht. Bij tijdige kennisgeving had, zooals in enkele gevallen gebeurd is, voorzien kun nen worden. Daarna doet de voorzitter verschillende mededeelingen: Aanbeste ding van den vuilnis-ophaaldienst, die thans beduidend minder kost, verhuring der voormalige onderwijzerswoning, waar schijnlijke opening der lagere tuinbouw school op 29 April a.s. en het leggen van de ondergrondsche telefoonleiding via vliegveld. Besprekingen over eventueel te wijzigen opcentenheffing op de gemeente fondsbelasting geven geen besluit; een en ander zal nog eens doorgewerkt worden. De voorzitter stelt voor B. en W. te machtigen tot een blanco crediet van ten hoogste f 100, voor kosten bij de opening der lagere tuinbouwschool; dhr. den Haan kan zich met dit bedrag niet vereenigen. Conform het voorstel van den voorzitter wordt besloten. Dhr. den Haan vraagt, of in verband met het in de laatst giehouden Ouderavond besprokene reeds gewerkt is aan een wijziging van het handwerkonderwijs in de openbare school; de voorzitter zegt, dat wijziging in voorbereiding is. Nadat nog dhr. Blom den secretaris gecomplimenteerd heeft over de keurige portefeuille „stukken ter inzage", sluit de voorzitter de vergade ring. POORTVLIET. Donderdag 17 Maart werd die jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank gehouden. Aanwezig wa ren 47 leden; 3 leiden waren vertegen woordigd' bij volmacht. Het ledental was :teruggeloopen van 163 tot 158. In 1931 was ontvangen: aan spaargelden f82800,58; aan voorschotten f 2727,54; in loopende rekening van ide leden f 107243,30, van de Centrale Bank f 102562,43; aan rente van voorschotten f2551,33; aan rente in loopende rekening f 3567,33. Uitgegeven werd: terug betaalde spaar gelden f 92260,05gegeven voorschotten f 1100in loopende rekening: aan leden f 118458,94, aan de Centrale Bank f8664,04; aan rente aan de Spaarbank f 3763,36 en aan rente in loopende reke ning 1968,90. Het totaal van den omzet bedroeg f 308310,73. Als bestuurslid werd herkozen de heer G. K. Krijger Jz. Tot lid van id'en Raad van Toezicht werd be noemd ide heer J. A. van Nieuwenhuijzen. Tot plaatsvervangende leden werden be noemd ide heeren J, C. Vos en J. Dieurloo. Als leden der Commissie, belast met het nazien der rekening werden aangewezen de heeren L. C. Slings, J. C. van As en C. Goudzwaard. Voor spaar gelden zal in 1932 vergoed worden aan leden 3.24 pCt. en aan niet-leden 3,12 pCt.; voor voorschotten en crediet in loopende rekening zal 41/2 pCt. rente verschul digd zijn. H.M. DE KONINGIN BEZOEKr DE BOEREN. In de kringen onzer boeren Wordt d'ellende en den nood Die hen sedert jaren teistert Met den dag nog meer vergroot. Menigmaal is dat besproken, Maar 't is nu toch haast een feit Dat die zaak voor heel de natie Tot een catastrophe leidt. Al maar luider stijgt de noodkreet Uit dit zwijgzaam volksdeel op. 't Vierde deel van onze natie Takelt af en in galop. Toch is landbouw één der pijlers Waar de maatschappij op rust. Ieder zij van deze waarheid Zich op 't oogenblik bewust. 't Kan voor menigeen een troost zijn In deez' kommervollen tijd Dat de Koningin Haar aandacht Aan dat volksdeel heeft gewijd. Moog'lijk dat zij aller aandacht Daarmee op dien toestand richt Opdat men de redding opvat Als een nationale plicht! De burgemeester, door den voorzitter ontboden om Iden heer Carels te verwijde ren, kon werkeloos blijven; de vergade ring besliste, dat genoemde heer krach tens art. 37, al. 4 der statuten als ver tegenwoordiger der Coöp. Kolenvereeni- ging gerechtigd was aanwezig te zijn. RECHTZAKEN. Xanfongarfrcht t« Tholaa. Zitting van 21 Maart. Heden stonden terecht: N. Bi. te Amster dam (niet verschenen), die frauduleus met zijn auto de brug was gepasseerd, zon der het verschuldigde tarief. Hij gaf te kennen bij de eerste passeering terstond terug te keeren en dan te betalen, doch bij zijn retour bleef hij het andermaal schuldig. Overeenkomstig de eisch van het Openb. Min. werd hij veroordeeld tot 2 boeten van f6 pf 2 maal 6 dagen hechtenis. We weten niet of dit een na volger is van Floris Vos, maar nu een maal de brug er is, en een tarief is vast gesteld, is het volmaakt billijk, dat zoo'n Amsterdammer even goed betaalt als elk ander, ook de i ngezetenen. De uitgestelde zaak van M. L. G., C. G. en A. K. te Sch erpenisse, die, in strijd met de verordening zich op de openbare straat voor het café Groene- wege ophielden, kwam thans nader in behandeling. De igem.-veldwaehter van Scherpenisse verklaarde, dat vend, zich niet op de stoep, maar op den rijweg ophielden, en zich, ondanks eene waar schuwing, niet wilden verwijderen. Het werd een soort pesten, zooals get. van C. G. (alleen verschenen) reeds meerdere malen last had gehad. Verd. hield vol, niet op den weg, maar op de stoep te hebben gestaan, en kon daartoe minstens vijf getuigen meebren- fen. Hij had dit niet gedaan, omdat ij meende ze zelf te moeten betalen. Inmiddels was de ambt. niet overtuigd en eischte tegen M. L. G. en A. K. elk f5 b. of 3 d. h. en tegen C. G. f6 b', of 3 d. h., welke eisch door den kanton rechter werd bevestigd. Verd. zou in appèl gaan. J. Bi. te Tholen had tijdens de uit oefening van zijn vjsehhandel te Scher penisse een kilo-gewicht, dat niet van het laatste ijkkenmerk was voorzien. Bij hoog en bij laag beweerde hij niettemin het tegendeel, ook al kon hij op het in beslag genomen gewicht het vereischte ijkmerk niet aantoonen. Overeenkomstig de eisch werd hij veroordeeld tot fl boete of 1 dag hechtenis, met verbeurd verklaring van het gewicht. Een zekere L. W1. L. uit Renkum, ge- domicileerd te Rotterdam en thans ver blijvende in de Rijks-werkinrichting te Hoorn, had te Poortvliet, ondanks herhaalde waarschuwingen, zich tijdens een staat van dronkenschap zoo ergerlijk aangesteld, dat eene bekeuring er het gevolg van was. Thans had verd. spijt van dit optreden en zag erg op tegen 1 jaar verblijf te Hoorn, weshalve hij de cle mentie van den Kantonrechter inriep. Blijkbaar bleef dat niet zonder gevolg, want inderdaad werd die straf, te Hoorn door t e brengen, vernietigd, en werd hij veroordeeld tot 14 dagen principale hech tenis. Dankbaar verliet bekl. het gebouw. Een paar jongens, nog vallende onder de kinder-afideeling, werden in besloten zitting veroordeeld, eensdeels tot eene berisping, anderdeels tot f 1 boete, om dat zij, gelijk tegenwoordig veeltijds en in weerwil van de ernstige waarschuwin gen, op de treeplank van de rijdende tram waren gesprongen. De praktijk zal moeten leeren of deze les ter harte zal worden genomen, dan wel of een niet onmogelijk ongeluk afschrikwekkender zal zijn. ONDERWIJS. Aan de R. L. W. S. te Goes verwierven o. a. het eind-diploma P. J. v. Langeraad en C. v. d-. Linde te Dreischor en C. Steendijk te Stavenisse. AANBESTEDINGEN, Het bestuur van het waterschap Poort vliet heeft 22 Maart aanbesteed het bou wen van een electrisch gemaal met bijbe- hoorende werken. Ingeschreven werd door Verj aal en de Oude te Dreischor, voor f14800; Havermans te Bergen-op-Zoom, f 18400; J. P. Deurloo te Tholen f 15644; G. K. Krijger te Poortvliet f 14627; Gebr. Stouten te Oosterland, f14395; I. W. Nor- tier te Poortvliet f16000; J. J. Capelle te Bruinisse f20993,50; Blijlevens te Geer- truidenberg f16946; N.V. Visser Smit te Papendrecht f18159; G. van Dijk Zoon te Hardinxveld f18230; J. Slager te Dreischor f15817; J. J. Jansen te Mid delburg f19500; W. J. Gunter te Poort vliet f15200; M. van de Velde te Brui nisse f19790; P. Volker te Sliedrecht f 18125. Het bestuur kan de gunning veer tien dagen aan zich houden. Tegelijkertijd werd aanbesteed' de leve ring van grint, keislag of basaltslag. In geschreven werd door: De Beijer 1de Bok te Nijmegen f'2,95 per kubieke meter; L. Rijker te Werkendam f 1,45 per S.T. (grint, lossen met den bak); J. de Dreu te Goes f3,39, f3,46, f3,47; N.V. Bazalt- Mpij. te Rotterdam f3,45, f3,45 en f3,50; A. J. den Breejen te Hardinxveld f 1,79, f 1,99 per kubieke meter (grint); N.V. Bazalt-Mpij. te Zaandam' f 3,55, f 3,60, f3,60; L. M. Geluk te Tholen f 1,64, f 1,75 (grint); den Haan te Werkendam f 1,48, f 1,55 (grint); Haagsche Bazalt-Mpij. f3,80; J. M. Zwagemaker te Sint-Maartensdijk f 3,75; N.V. Hoogoven-Mpij. te Utrecht f3,60, f3,68, f3,89; A. van den Berg te Bruinisse f4,13 per ton; N.V. Centrale Natuursteen-Mpij. te Zeist f3,65; N.V. de Hoop te Terneuzen f3,36 (porfier). De lossing moet plaats hebben te Strijen- ham', Scherpenisse en te St.-Annaland; vandaar, dat er door sommigen voor ver schillende bedragen is ingeschreven. ST.-ANNALAND. Verslag aanbesteding kunstmeststoffen door „Landbouwbelang" alhier. Geleverd moet worden 4100 K.G; Chilisalpeter (I.), 28500 K.G. zwavelt amoniak (II) en 36400 K.G. kalksalpeter (III). Ingeschreven werd als volgt: Ba- taafsche Import-Mpij. te Bergen-op-Zoom (resp. II en III) f4,58 en f6,64; Mpij. tot verkoop van hulpmeststoffen te Rotter dam (resp. I, II en III) f8,19, f4,26 eri f6,56; Hulshof Co. te Utrecht (I, II en III) f8,34, f4,23 en f6,635; Kostense Zn. te Kruiningen (I, II en III) f8,45, f4,24 en f6,53; Tim!mers te Poortugaal (I, II en III; f8,15, f4,45 en f6,625; Aardenne te Dordrecht (I, II en III) f 8,16, f 4,27 en f6,57; A. Theunisse te St.-Annaland (I, II en III) f8,09, f4,39 en f6,48. De leve ring van 2345 K.G. inlandsche zaaiwik- ken werd opgedragen aan de Firma D'. J. van der Have te Kapelle (Z.) a f 13 per 100 K.G. POST EN TELEGBAPHIEL Benoemd tot besteller bij den post- en telegraafdienst, M. H. van der Kaaij, thans hulpbesteller-Chauffeur ten post- en telegraafkantoor te Tholen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Copie wordt niet teruggezonden St.-Philipsland, Maart 1932. Geachte Heer Redacteur, Uit het laatst geplaatste verslag van onzen gemeenteraad blijkt o. a., dat door een paar vereenigingen het gebruik van een schoollokaal was aangevraagd tot het houden hunner repetities. De burge meester. heeft als gebruikelijk dit ver zoek toegelicht en heeft daarbij tevens de gelegenheid te baat genomen om |den heeren Raadsleden eens (duidelijk te ma ken, op welke manier ondergeteekende gewoon is klachten uit te brengen. Want, niet waar, dhr. Burgemeester weet heel aardig te vertellen, dat er binnen kwa men gegronde en ongegronde klachten, terwijl een verslag in een ander blad, ook nog vermeldt, (dat er klein zielige klachten waren. Nu is het heel eenvoudig achter de „groene tafel" iets te beweren, maar een gewoon mensch zou daar toch zeker ook een h e w ij s bij verwachten. Dit is niet geschied en zal ook nieit geschieden, omdat de burge meester heel goed weet, dat niet Ide klachten ongegrond en kleinzielig waren, maar dat zijn woorden zoo zijn. De eerste klacht, die door mij is uit gebracht, was naar aanleiding van een gehouden repetitie der zangvereeniging. Door Bi. en W. is deze klacht onderzocht. Die burgemeester was zoo overtuigd van den beestenboel in 't lokaal, dat hij direct het verdere gebruik van het lokaal ver bood, tot de Raad over een en ander zou beslissen. Op die volgende Raads vergadering stelde hij voor, het gebruik van een lokaal niet meer toe te staan. De Raad ging hiermee niet accoord. Toen weigerde de burgemeester voor den ver volge elke verantwoordelijkheid hierover en wilde ook niet meer controleeren. Otn de vereeniging nog een kansje te geven, besloot weth. v. Nieuwenhuizen zich met da controle te belasten. Voor het indie nen van eventueele klachten moest ik dus in den vervolge niet meer bij den burgemeester zijn. Herhaaldelijk viel er daarna te klagen. Iedere klacht werd door mij dan ingediend bij het Hoofd der school, die voor doorzending zorgde. Dat ik niet rechtstreeks tot den wethou der ging, is te begrijpen. Kijk eens, dnr. v. Nieuwenhuizen woont een half uur buiten het dorp. De Raad had' ook dhr. v. Strian kunnen aanwijzen, maar ik ge voel me niet verplicht, voor den onwil van den burgemeester, zoo nu en dan eens een paar uurtjes te gaan wandelen. Vóór het Hoofd der school een klacht doorzond, onderzocht hij zelf den toe stand eerst. Nimmer heeft hij mij op on gegrondheid of kleinzieligheid gewezen. Enkele malen is de wethouder zelf wezen onderzoeken. Iedere keer volgde daarop het nemen van maatregelen en het geven van voorschriften, waardoor de vereeni gingen moesten zorgen, dat herhaling werd voorkomen. Kijk, heer Redacteur, ik zou zoo zeggen, dat bewijst toch wel, dat de klachten ge grond waren. Bovendien, zelf heeft de burgemeester nog nooit de kleinzieligneid geconstateerd, want hij controleert niet. Of met andere woorden, als het hem niet verteld wordt, weet hij er niets van! Mijnheer de Redacteur, ik had de ver schillende klachten bij name kunnen noe men, maar i k vermoed, dat U mijn schrij ven al groot genoeg vindt. Wie ze hebben wil, kan zei krijgen. Ik wil nog slechts dit opmerken: Als ik klachten heb, durf en zal ik ze uitbrengen. Met hartelijken dank voor de plaatsing, Uw dw. dr., J. P. ROOZEMOND, Onderwijzer. Poortvliet, Maart 1932. Geachte Redactie, Men schijnt niet goed de bedoeling van "t request aan Ged. Staten inzake de Thoolsche brug begrepen te hebben. Onze Raad vroeg eenvoudig aan Ged. St., te willen bevorderen, dat deze brug, die als dure tol kan worden beschouwd zoo spoedig mogelijk zonder be taling kan worden gepasseerd. Hoofdzaak is dus: de brug vrij. Dat zulks niet kan zonder schadeloos stelling aan Tholen, begrijpt ieder. Daar behoeft niet over gesproken te worden. Toen weth. Krijger hierover bij de voor afgaande bespreking sprak, zeide de voor steller in 't kort: „Tholen zal wel krijgen, wat "t toekomt". Ik geloof, dat de bewoners van het eiland Tholen van de middeneeuwen tot heden wel genoeg tol aan Tholen betaald hebben. Het wordt tijd, dat ook wij met overig Nederland comminucatie mogen hebben zonder nog langer tol te moeten betalen. In de eerste plaats dient "t Rijk en daarna de provincie voor ons te be talen. Alleen in 't alleruiterste ge val zou er iets van de gemeenten ge vraagd kunnen worden. Doch dat offer zou van dien aard dan moeten zijn, dat het geen gewicht in de schaal kon leggen. Voorts vraagt men in het adres, de huidige tarieven zeer belangrijk, b.v. met 75 pCt,, te verminderen. Dit laatste natuurlijk in 't uiterste geval, als de brug niet vrij kwam. Hierbij moet ook opgemerkt worden, wat hiervoren is gezegd: „Tholen zal krijgen wat het ttoekomt'". Gaarne wil ik hopen, dat door' klit schrijven mogelijk misverstand weg ge nomen is, en dat niemand er bezwaar in zal hebben om zonder langer tol te Tho len te betalen, in overig Zeeland en Ne derland te kunnen komen. Uw abonné A. P.S. De brugcontroleur, dus iemand, die het weten kan, schreef, dat de jaar- lijksche uitgaven voor de brug: ren ten, enz., ongeveer f 62000 bedragen en er nog winst was. Beter bewijs stuk voor ons, 180Ö0 bewoners (on geveer) van 't eiland Tholen, kun nen wij wel niet hebben, dat het meer dan tijd is, dat wij van dien on dragel ij ken last ver lost worden: DUIZEND GULDEN per WEEK aan BRUGGELD. FINANCIEEL NIEUWS. WILLY'S OVERLAND MOTOR CAR. De Willy's Overland Motor Car Cy. heelt in 1931 opnieuw met verlies ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 9