Spiervorming DERDE BLADE Briand da Vredesapostel. Schoonmaak Uit Stad en Provincie bahoorsnde bij da Aadara tljdan, andara prljiaa I 20 ZAMBOS Sigiratten 25 ctj. Geen cadoaui eto. X00"/„ waarde voor Uw geld. «au Vrijdag 18 Maart 1831, ao. 18287. „Briand est mort, vive Briand!" Zoo kondigde een. blad de dood van den „Vredesapostel" aan. Dit was hij inder daad èn voor zijn land èn voor de wereld. Zijn systematisch streven tol internationale toenadering, bemiddeling, overleg tusschen de volken, herziening der oorlogsschulden, Pan-Europa is te i bekend om er hier "dp in te gaan. In de praktijk heeft Briand deze plannen maar ten deele kunnen verwezenlijken. Indien j zijn politiek niet volledig geslaagd is gedurende zijn leven, dan ligt dit waar lijk niet aan hem. Jaren heeft hij ge zwoegd om ontspanning te brengen en den vrede in het Westen te verzekeren. De zoo gewichtige verdragen van Lo carno zijn de vrucht van deze politiek, die Briand poogde voort te zetten, in- samenwerking met dien anderen grooten vredespionier Stresemann. Hierbij werden hem onoverkomelijke hinderpalen in den weg gelegd door een woeste oppositie der nationalistische elementen in parle ment, pers, openbare vergaderingen en geheime intriges. Alle middelen werden gebruikt om de verdere ontwikkeling van Briand's nieuwe richting te fnuiken. Deze moest dan ook al zijn krachten aanwen- w. den om het reeds bereikte te verdedigen en ten minste nog theoretisch de door hem noodig geachte Europeesche oriëntee ring en zijn principiëele vredespolitiek hoog te houden. Ridders van de droeve figuren, als Franklin, Bouillon, Louis Marin c.s. in de Kamer; de Wendel en de Warren van de oorlogsindustrie, met hun overwegen den invloed op ministers, als Laval en Tardieu, Coty, Aymard, Lion Daudet, Maurras in hun niets ontziende pers, dwongen Briand, steeds op zijn qui-vive te blijven en verlamden aldus zijn werk kracht en initiatief. Zij bewerkten de verkiezing van Dounier tot president van de Republiek, waarna Briand nog als „decoratieve" figuur in de regeering be houden werd. Toch bleef hij tot het uiterste om te redden wat nog te redden was. Toch stelde hij te Genève zijn laat ste krachten met zijn ongeëvenaard rede naarstalent in den dienst van Volkenbond en Vrede. Hij verklaarde zich zelfs be reid den pelgrimsstaf op te nemen en in heel Frankrijk den vredeskruistocht te gaan prediken! Nu hij gevallen is in den strijd voor betere internationale ver houdingen en uitbanning van den oorlog, legt de Fransche regeering beslag op zijn persoon en tracht de openbare mee ning tevreden te stellen door de hoog ste eerbewijzen aan den grooten doode te brengen waarbij dezen tegenstander van militair geweld de militaire parade op zijn laatsten tocht niet gespaard bleef. In extreem nationalistische bladen als „L'Action frangaise", ,,L' Ami du Peuple", ,,L' Intransigeant", „Journal des Débats", wil men het doen voorkomen, of het nu met het „briandisme" gedaan is. Zij hopen op succes voor Hitier, om het Franse he volk voor hun nationalistische geweldpolitiek te winnen. Maar steeds harder stuiten de reactionnaire pogingen af op een parlementair linkerbloc, op een snel toenemende organisatie van vre desgezinde groepeeringen, waarvan ik en kele der belangrijkste hier wilde opsom men: Ligue des anciens combattants pa- cifistes, Ligue des mères et éducatrices pour la Paix, Comité d'action pour la Paix, Les combattants républicains, Ligue internationale contre Pantisémitisme, Li gue des Droits de PHomme, Ligue de la Jeune République et les Volontaires de la Paix. Union universelle pour suppri- mer ce crime, la guerre. De aanhangers hiervan hebben onlangs in de Salie Japy voor een schitterend eerherstel gezorgd! na het Trocadére-schandaal. Zij sluiten zich onder aanvuring van Briand's geest steeds nauwer aaneen en bereiden het „briandisme" een mooie toekomst voor. en W. vinden evenwel deze post niet te hoog, waarom zij dan ook voorstel len deze te handhaven. Aldus besloten. Het in de vorige vergadering genomen besluit tot in erfpacht uitgifte van een strookje grond aan C. v. d. Velde, wordt gewijzigd. Vastgesteld worden achtereenvolgens het verslag schoolvoe- ding 1931, kohier hondenbelasting '32 en enkele wijzigingen begrootingen havenen gemeente 1931. Het terrein, verkregen door demping dorpsput, wordt verkocht aan J. Stoel Kz., voor f75. In behande ling komt het verzoek R.T.M., om een bijdrage over 1932. B. en' W. stellen voor een bijdrage te geven, gerekend naar f 0,10 per inwoner. Na breedvoe rige bespreking over het belang, dat de gemeente bij de tram heeft, wordt het voorstel van B. en W. miet 5 tegen 2 st. verworpen. Voor de beide wethouders. Ten aanzien van het in de vorige ver gadering aangehouden verzoek van M. Beije, om verhooging zijner wedde als havenmeester en fairbankweger, wegens mindere ontvangsten door de verlaagde tarieven, stellen B. en W. voor, hem! over 1931 een toeslag te geven van f80. Dan ontvangt hij in totaal evenveel, als hij zou hebben ontvangen, als de tarieven niet waren verlaagd. Na langdurige dis cussie wordt dit voorstel aangenoimten mlöt 4 tegen 2 stemmen en 1 onthouding; tegen de heeren Geleijnse en Geluk. De voorzitter brengt ter sprake de afvoer van het water van het dorp naar de vaart, wat kan plaats hebben door rio- leering of aanleg van een betongoot'. Besloten wordt prijsopgaaf te vragen voor het leggen eener rioleering. Op voor stel van dhr. Geleijnse wordt besloten voor de werkverschaffing een werkcom- missie in het leven te roepen. Na rond vraag volgde sluiting. mogelijk en zoo voordeelig mogelijk te boeren. De zwavelzure ammoniak, een goed koop nationaal product, zal men met groote kans op succes op grasland aan wenden en wanneer daarna ook Thomas- slakkenmeel gegeven wordt (natuurlijk niet gelijktijdig, doch met een voldoende tusschenpoos), dan geeft men daarmee èn fosforzuur èn kalk aan den bodem, om 'door het gras opgenomen te worden en zoo voor het welzijn van het dier lijk lichaam te dienen. Zwavelz. ammo niak geeft een krachtige aansporing tot een rijke oogst van eiwitrijk (stikstofhou dend) voedsel. Dit kan alleen voortge bracht worden als ook fosforzuur, kalk en kali aanwezig is. Als men de beide eersten, die in den regel niet voldoende voorradig zijn, door slakkenmeel aan brengt, krijgt men een (deugdelijk, goed koop veevoeder, en houdt of krijgt inen gezond vee, dat een stootje kan uit staan. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden Deze worden wederom ppoedig gaaf, zacht en blank door Parol BOEKENNIEUWS. MMüROUW SN VJSETEKLT. VEEVOEDERVRAAGSTUKKEN. Tot voor enkele jaren meende men het geheele veevoedingsvraagstuk te beheer- schen, als men wist te spreken over eiwit, koolhydraten en vetten. Later kwa men daar nog enkele andere zaken als zetmeelwaarde, voedereenheid, melkwaar- (die, enz. bij. En nog weer later sedert 1912 is men begonnen aandacht te schenken aan .die vitaminen, eerst twee, toen drie „DE JONGE KRUISWEG", door J. P. Zoomers—Vermeer. U. M. v. Holkema Warendiorf. In {diit boek schouwt de bekende schrijf ster diep in 't leven van een jong meisje, tusschen haar oudiers levend, daar zij in voortdurende disharmonie leven en elkaar (de liefde voor hun kind misgunnen. Hoewel het meisje meer voor haar vajdier voelt, heeft zij toch ook weer medelijden met haar ziekelijke moeder. Wanneer er eindelijk van een scheiding sprake is, weet ze dan ook niet te kiezenf. Maar Idan komt haar „moment". De jeugdl- vrienld, een volwassen rn'an, is na ontmoeting een igroote plaats in haar hart gaan innemen. Zich zelf vergetend, besluit zij hem' bij te staan, haar leven anders in te richten dan haar ouders deden. Vol'moed, ondanks zorg en on bekende toekomst, gaat ze met den man, dien zij lief heeft, naar het Zuiden, waar heen ook zijn oudiers en verpleger trek ken. Na tegenover haar zieken vriend haar plicht te hebben gedaan, begint hiaar leven. Dit boek van m'evr. Zoomer-Vermeer zal, onze lezeressen speciaal, zeker boeien1. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad op 14 Maart. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomen stukken is een bericht van de Coöp. Boerenleen bank alhier, dat de* Centrale Raffeisen- bank te Utrecht het aangaan van een rek.-courant met deze gemeente niet toe staat. Thans is evenwel bericht ontvan gen, dat genoemde Centrale op zijn aan vankelijk ingenomen standpunt terug komt. Evenwel zijn intusschen pogingen aangewend, een gelijke overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Ned. Gem., welke Bank zich bereid heeft verklaard een crediet in loopebde rekening van f2000 te verschaffen. Waar de rente percentages bij de Boerenleenbank gun stiger zijn dan bij de Bank van Ned. Gemeenten en het gemakkelijker is het geld aan de Boerenleenbank op te bemen, wordt besloten toch de over eenkomst met de Boerenleenbank aan te gaan. De begrootingen haven en ge meente '32 zijn van G. S. met enkele op merkingen ter wijziging terug ontvan gen. Voor zoover de gemeentebegrooting betreft, stellen B. en W. voor, aan de opmerkingen gevolg te geven, doch de havenbegrooting ongewijzigd te laten. G. St. verlangen namelijk de post onvoor ziene lasten, die is uitgetrokken opruim f500, te verlagen, omdat deze ten on rechte als sluitpost is aangemerkt. B. en vier, en thans reeds vijf, onontbeerlijke stoffen voor een goede veevoeding1. Over geen Idieel der veevoeding is zoo veel geschreven en gepraat als over dleze vitaminen. Zooveel, Idat eveneens kleine, doch daarom niet minder belangrijke en onmisbare ondlerdeelen van 't voedsel;, die minerale bestanddeelen, daardoor een tijdlang op den achtergrond geschoven •zijn. Nu is in idle laatste jaren gelukkig weer nieer idle aandacht aan deze stoffen ge schonken en hebben meerdere nauwkeu rige voederproeven bewezen, dat een ge brek aan voldoende minerale bestand deelen zeer funeste gevolgen voor het vee kan hebben. Gebleken is zelfs, dat, als men de dieren voedert met voldoende hoeveelheden vet, eiwit en zetmeel en men haalt de uiterst geringe hoeveelheden mineralen uit het voedsel, de dieren nog eerder sterven, dan wanneer ze heele,'- maal geen voedsel krijgen, dus verhon geren. Twee van de voornaamsten dezer mineralen zijn wel fosfor en kalk, die in alle cellen voorkomen. En, zooals men zal weten, is het geheele lichaam der dieren (geraamte, spieren, huid, enz.) op gebouwd uit cellen. Ook chloor, ijzeri natrium, kalium, enz. komen in verschil lende deelen van het lichaam, o. a. het bloed, voor. Melkkoeien hebben bijzonder veel kalk en fosforzuur nooidig, want de melk be vat per Liter c.a. 7 gram z.g.n. zouten, waarvan ongeveer een vierde deel kalk, en een ander vierde deel fosforzuurL zouten zijn. Wanneer de. koeien flink melk geven, wordt meer van deze mine ralen in de melk afgescheiden, dan dat uit het voedsel voor het lichaam be schikbaar komt. Het lichaam teert dus in aan deze stoffen. Wanneer (dit te krachtig gaat, dan zal de gezondheid van het dier er door lijden. Men doet dus goed in den tijd, dat de koeien 'droog staan of weinig melk geven voor een reserve te zorgen. Dit kan 'door het geven van voedingsstoffen, die rijk zijn aan fosforzuur en kalk. Wij zouden daarom de aandacht er op willen vestigen, van hoe groote beteekenis het is, dat men zorgt voor voldoende hoe veelheid fosforzuur en kalk in 't weide- gras en in het hooi te krijgen. Een slecht beendergestel treft men daar juist aan, waar het weidegras arm is aan deze be standdeelen. Ook komt daar het meest voor het verwerpen, zwak of doodge boren worden bij koeien en varkens. De, in het voorjaar kort na het in de weide laten van het vee, in ons land nogal eens voorkomende gevreesde kop- ziekte, ontstaat door een stoornis van de kalkstofwisseling. Weinig hooi verstrekken en veel kracht- voeder met stroo als „buikvulling" geven verhoogt de kans op een verkeerde ver houding der minerale bestanddeelen in het dierlijk lichaam zéér. Wij raden dan ook aan te zorgen voor een goede weide en voor een goed hooi land. Door een goede en daarbij goed- koope bemesting te geven, is men zijn eigen veevoederfabrikant. Dit is een voor. deelige zaak. In deze tijden moet alles alles „uitgekiend" worden om zoo goed Quaker bestaat voor !6°/o uit proteïne, onontbeerlijk voor de ontwikkeling der spieren en bindweefsels. Boven dien bevat het vetten en mineralen. Quaker Is een „volkomen" voedsel en bovendien bijzonder smakelijk. VOOR DE HUISVROUW. Gordijnen wasschen. Een van de werk jes, die onverbrekelijk met de schoon maak verbonden zijn, is het wasschen der tulle, vitrage, neteldoeksche, filet en andere gordijnen, die vlak voor de j zen hangen. Daar in vele gevallen deze gordijnen echter teer zijn en er, ook al door invloed van het zonlicht, gauw scheuren inkomen, is tiet wasschen er van een heel voorzichtig karweitje. Men neemt dus de gordijnen voorzichtig af en klopt ze uit, kijkt goed na, of er hier of daar niet een winkelhaak of gaaitje te repareeren valt en tornt metalen gor dijnringen er af. Wanneer de gordijnen los voor de glazen hangen, d.w.z. niet tusschen twee latjes of koordjes gespan nen, dan doet men verstandig precies de lengte en de breedte op te meten, op dat de boel niet na het wasschen over matig, hetzij in de lengte, hetzij in de breedte, uitgerekt wordt. Om te begin nen spoelt men de te wasschen gor dijnen een paar keer uit in een teil water met een paar flinke handen soda erin. Vervolgens wascht men ze heel voorzichtig in een lauw sop, dat men van gewone huishoudzeep bereidt. Wordt het sop erg vuil, dan moeten de gor dijnen nog een tweede keer in een schoon sop gewasschen worden. Heeft men een wringmachine, dan worden ze daardoor gehaald en met de handen verder nog zoo droog mogelijk gedrukt, doch voor al niet gewrongen. Daarna een keer of drie in lauw schoon water uitgespoeld. Opnieuw droogknijpen (of door de wring machine halen), ze stijven, op maat rek ken en met een tamelijk warm ijzer droog strijken. Voor kleine gordijnen gebruiken we rauwe stijfsel. Voor groote gordij nen, of gordijnen, die tusschen latjes of roeden gespannen worden, past men de gekookte stijfsel toe. De volgende maten worden voor stijfsel aangegeven: voor grove gordijnen een .1/2 ons stijfsel op 2 liter water, voor fijnere tulle en vi trage gordijnen een kwart ons stijfsel pp 2 liter water. Groote gordijnen wor den, nadat ze gesteven zijn in een doek uitgeknepen (dit doet men trouwens ook met kleine gordijnen), waarna men op een zolder of ongebruikte kamer een groot schoon laken speldt op den grond; op dat laken speldt men dan weer het natte gordijn; waarvan wij immers voor af de maat hebben genomen en rekken het tot op de juiste oorspronkelijke maat, eerst in de lengte aan één kant, daarna, in de breedte en eindelijk langs den anderen lengtekant. Het ligt voor de hand, dat men voor dit vastspelden roest vrije spelden moet gebruiken. Deze gor dijnen moeten eerst drogen, waarna men ze voor het strijken (dat in de lengte moet gebeuren) eerst even invocht. HUISVROUW. keering van zijn moederlijk erfdeel. Her haaldelijk ontstonden hevige ruzies. De vader riep de hulp in van den psychiater, die den jongeman den raad gaf zich in een ziekenhuis te doen opnemen, teneinde de daar te kalmeeren. Dit weigerde de jonkman. Toen daarna weer een hevige ruzie uitbarstte, verkregen de vader en de zuster van den psychiater een ver klaring dat de jongeman krankzinnig was. Door tusschenkomst van <mr. Roobol is hij ontslagen met een verklaring van den gestichtsgeneesheer, dat hij niet krank zinnig is. Dit geval vestigt opnieuw de aandacht op een leemte in de wijze, waarop verklaringen van krankzinnigheid kunnen worden afgegeven. DE KONING EN DE BLINDE. Op zijn prachtig buitengoed 'bij Pisa pleegt de koning van Italië zeer vaak geheel al leen groote wandelingen te maken, waar bij hij ook in de omgeving van Pisa komt. Op een van deze wandelingen zag de koning een man, die groote moeilijk heden had bij het oversteken van de straat. Toen de koning naderbij kwam, zag hij, dat de man blind was. „Kan ik u misschien helpen?" vroeg hij. „Graag", antwoordde de blinde, „wilt u mij naar (mijn woning aan het einde van de straat brengen?" De koning greep den arm van den blinde en bracht hem voorzichtig naar zijn huisje. Onderweg babbelde hij met den blinde over koetjes en kalfjes. De koning vernam, dat de man met zijn beide kinderen in huis was bij een bosch wachter. Toen de kinderen, die er natuurlijk evenals hun vader zelf, niet het flauwste vermoeden van hadden wie de vriendelijke begeleider was, vroolijk hun vader tegemoet kwamen huppelen, zei de blinde: Hun moeder is dood en ik heb niemand, die op hen let. God geve, dat iemand voor hen zal zorgen, zoodat zij, als zij eenmaal groot zijn-, hun eigen brood kunnen verdienen". „Daar zal ik voor zorgen", zei de ko ning. „Ja, maar met wien spreek ik dan eigenlijk?" vroeg de onthutste blinde man. „Met den koning", luidde het ant woord ZWARE BRAND. Dinsdagmorgen heeft in het gehucht Mantinge onder de ge meente Westerbork (Dr.), een zware brand vier boerderijen in de asch gelegd. Alle inboedels gingen verloren, alsmede een hoeveelheid bouwmateriaal, bij een der boerderijen opgeslagen, en groote kwan- tums kunstmeststoffen, kiie juist dezer dagen waren ontvangen. De brandweer van Westerbork, die mét twee spuiten vrij spoedig ter. plaatse was, stond mach teloos tégenover het vuur. 2 koeien, een varken, 3 kalveren, een paard en 60 kippen kwamen In de vlammen om. VERDUISTERING. Op last van de justi tie heeft de politie aangehouden H. van 't W., gemeente-ontvanger te 'sHeeren- hoek, verdacht van verduisteringen in zijn betrekking, naar verluidt tot een be drag van f 10.000 ongeveer. De aange houdene bekleedt zijn betrekking reeds 25 jaar. BEDREIGING. De rijkspolitie heeft aan de justitie te Middelburg voorgeleid den 24-jarigen werkman L. S. uit Kapelle, die aan zijn vroegere verloofde, wonen de te Colijnsplaat, brieven schreef, waar in hij dreigde haar te zullen dood schieten. drik van Schelven en Neeltje Pieternella v. d. Zande; 18, Johannis Hendrik, z. van Arent Vaders' en Neeltje Mol; 19, Ma- rinus Jacobus, z. en Jannetje Janna, d. v. Cornelis Tichem en Jacoba Verwijs; 19, Lena, d. van Thomas Bakker en Dina Cornelis Reijngoudt. STAVENISSE. Overleden: 4, Maria Crucq, 76 j., wed. van Jac. Droogendijk. Verkaeislastan vu den A N W.B. Steek den rijweg loodrecht overJ A.N WD, TOERISTENBOND VOOR BEDERL^ND VE18CMLLENDE BUMCMTMN. EEN LEEMTE IN DE WET. Verleden week is een Arnhemsch jongmensch op een verklaring van den psychiater over gebracht na8r een krankzinnigengesticht. De jongeman, vertaft de „Nwe Arnhem- sche Crt.", leefde In onmjn met zijn fa- milie wegens oneenigheid over de uit- I >stand Hubrecht, z. van Cent Johan Hen- t BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Februari. SEROOSKERKE. Gehuwd: 12, Jacobus van 't Hoff, 23 j. jm., en Cornelia Fran- sina van Graafeiland, 22 j. jd. NOORDGOUWE. Geboren: 5, Anthonie Pieter, z. v. J. H. van der Cingel en J. L. Kaat, Overleden: 26, Lena van Felius, 42 j., echtgen. van K. Fokker. DREISCHOR. Geboren: 14, Marinus Jan, z. van C. P. de Waaij en C. Klippel; Gehuwd: 3, W. J. van der Maas, 21 j. jm., en M. van Felius, 22 j. jd. ELLEMEET. Geboren: 12, Jan Machiel, z. van Hendrikus Leendert Bodbijl en Johanna Maatje Boot; 12, Hubrecht, van Cornelis Pieter Bouwman en Janna Boot. NIEUWERKERK. Geboren: 17, Maatje Adriana, d. van K. G. Heijboer en P. Peute;; 17, Leendert, z. van Jacobus Smalheer en A. Kenters; 29, Laurina An drina, d. van J. G. Viergever en A. de Jonge. BRUINISSE. Geboren: 4, Johannes, van L. M. van der Bijl en L. van den Ouden; 27, Martinus, z. van M. van der Sluis en D. C. de Waal; 28, Hendrik, van H. Kok en K. J. Reinhoud. Overleden: 14, Prijntje Scherpenisse, 75 j., wed. van J. van den Berge; 17, Aaltje Geluk, 67 j., wed. van Huibr. Stoutjesdijk. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 3, Catha- rina Wilhelmina, d. van Adrianus Schou teren en Johanna Maria v. Geel; 4, Con- De eerste les behandelt het oversteken van een drukke straat. „Steek den rijweg loodrecht over" is het onderschrift van dit zegel en de afbeelding vertoonthoe onbezonnen Pietje het verkeerd en hoe slimme Jantje het goed doet. Bij deze eerste les kan het kind eraan worden herinnerd, dat de rijweg bestemd is voor auto's en fietsen (tenzij er voor de fietsers een afzonderlijk rijwielpad is, want dan hooren ze daar thuis). Het trottoir is voor de voetgangers. Daar loo- pen ze veilig en dreigt geen gevaar. Toch moet de wandelaar ook wel eens op den rijweg komen, als hij de straat moet oversteken en nu is het de kunst om dat goed en veilig te doen. Moeilijk is dat niet, maar je moet goed opletten. Op het rechter plaatje doet Jan het] goed. Hij steekt recht over, dat is de kortste weg. Het is ook de veiligste weg, want Jan kan nu naar links en rechts uitkijken, of er ook een auto, of een kar, of een fiets aankomt. Hij heeft al uitgekeken vóórdat hij overstak. Eerst heeft hij naar links gekeken, om dat van dien kant het eerst gevaar dreigt;. Weet ge waarom? Het is gemakkelijk te onthouden: omdat alle verkeer de rech terzijde van den weg houdt. Dat is de grondwet van het verkeer. Die grond wet moeten allen goed kennen en dat is gemakkelijk genoeg, want ze bestaat maar uit 2 woorden: „Houd rechts". Daarom moet ge eerst naar links kijken en tijdens het oversteken naar rechtsj, want dan ziet ge het verkeer, dat van den anderen kant komt. Piet op het linkerplaatje doet dat niet, die blijft maar naar links kijken en ziet den auto niet, die op hem af komt. Piet maakt dus twee fouten. Zijn eerste fout is, dat hij schuin oversteekt en dus den weg naar den overkant noodeloos ver lengt en zijn tweede fout is, dat hij niet tijdig naar rech s kijkt en daardoor groote kans loopt overreden te worden. Steek dus den rijweg loodrecht over en kijk, vóórdat je oversteekt, eerst naar links, of de weg vrij is en dan naar rechts of er tijdens het oversteken geen gevaar nadert. En als dat onverwacht nadert, vlieg dan niet terug, maar blijf liever kalm staan tot het gevaar voorbij is en ga dan rustig verder. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden Zierikzee, Maart 1932. M. d§ Beleefd verzoek ik U een plaatsje ter rechtvaardiging van de houding der café houders te Brouwershaven, die geen Chi- neezen wenschten te herbergen. De twee zonen van het Hemelsche Rijk kwamen 's middags half 1 in Zierikzee, waaruit !ze 5 uur weer vertrokken zonder logies. Overal bestelden de twee Chineezen plaats. Ze gingen telkens bij een ander kijken of 't daar goedkooper en beter was. Overal moesten ze de slaapgele genheid zien, zetten hun bagage (7 kof fers) neer en gingen dan bij een ander kijken. Ze verlangden voor 50 cent per nacht een afgesloten kamer met 's avonds en 's morgens koffie en thee. Bij mij kwamen ze het laatst en ik besloot geen personen te nemen, die mijn collega's voor den gek hadden gehouden. Zoo stonden de 2 Chineezen half vijf zonder logies en trokken ze naar Brouwersha ven, waar voor genoemde prijzen nergens plaats te bekomen is. Het is niet de schuld van de caféhouders te Brouwers haven, dat de 2 Chineezen in handen der politie moesten vallen. Het was hun eigen schuld. Met denk voor* de plaatsing, K. ELSHOUT. Varremarkt, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 9