Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement}; Maandag 14 Maart 1932, zierikzeesche courant, ssstej-aargmjg - no 12235 Ultg,-Rsdiit8ir M J. KOSTEN advertentien Inzending Adverientiën llitirlljk 10 nr op dca dag t, uitgaa f ZIJ, dia zloh van af heden op om blad abonnearen, ontvangen da.tot 1 April a.a. varschljninde nummert gratis. BEKENDMAKING. BUITENLAND. Hierop letten! Uit Stad en Provincie. binnenland. Prijs p. 3 maanden 'f 1.50, franco p. post f 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee roepen op, gegadigden voor het pachten van 12 Are 20 centiaren MOESLAND en KADE, gelegen in den Westhoek, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, Sectie C no. 516, welke pacht ingaat met ingang van het passeeren der pachtakte en eindigt op 31 December 1934. Insehrijvingsbilejtten worden ingewacht vóór of op 19 Maart 1932 bij den Bur gemeester. Zierikzee, den 12en Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. IVAR KREUGER. f De Zweedsche luciferskoning Ivar Kreu- ger heeft zelfmoord gepleegd. Naar me degedeeld werd door met Kreuger in contact staande kringen, wordt deze ver twijfelde daad in verband gebracht met Kreuger's buitengewoon inspannenden ar beid der laatste maanden. Reeds tijdens zijn verblijf te New Nork had Kreuger een aanval van zenuwoverspanning ge kregen, die onder zijn medewerkers groote ongerustheid veroorzaakt had. Naar de perschef van Kreuger Toll verklaarde is men thans bezig met een intensief onderzoek naar den toestand in het geheele concern. Ivar Kreuger was Vrijdag van een reis naar Amerika in zijn Parijsche woning teruggekeerd. Hij had dringend een zakenvriend naar Parijs ontboden, die hij in hotel du Rhiu, aan de Place Vendóme Zaterdag zou ontmoeten. Toen Kreuger niet verscheen, telefoneerde men naar zijn woning, waar op de huishoudster zeidie, dat hij nog te bed lag. Toen men hem wilde gaan wek ken, vond men hem dood op bed lig gen, geheel gekleed, met een revolver naast zich, waarmede hij zich door het hart had geschoten. Er werd een af scheidsbrief op hem gevonden, waarin hij mededeelde, dat een dokter in Ame rika hem had geadviseerd zijn zenuwen te ontzien en zich géheel uit het zaken leven terug te trekken. Hij was zeer vermoeid en voelde zich tegen de zor gen van de crisis niet opgewassen en meende idaarom een einde aan zijn leven te moeten maken. De wanhoopsdaad van Kreuger werd eenige uren lang geheim gehouden met het oog op het feit, dat de beurs ge sloten was en met het oog op de be grafenis van Briand. BRIAND's UITVAART. Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van den grooten Franschen Staats man, Aristide Briand, ter aarde besteld. Tegen half twee kwamen aan den Quai d'Orsay President Doumerde leden van de Fransche regeering en de vertegenwoordigers van de staatshoof den bijeen. Eenige minuten voor tweeën verscheen ide aartsbisschop van Parijs, mgr. Ver- idier, die de kerkelijke ceremonie van de inzegening verrichte, welke slechts kort jduurlde. Onder de tonen van den treurmarsch vanChopin begon daarop de officiëele plechtigheid. Zies mannen dToegen de met de Tri colore bedekte kist uit het gebouw naar de voor het hek van den tuin opgerichte catafalk. Van de tegenover de catafalk opge richte tribune hield minister-president Tardieu de herdenkingsrede. Na de rede van Tardieu had een défilé der troepen plaats en daarna zette de lijkstoet zich in beweging. Voor den lijkwagen schreed een depu tatie van de vroegere frontstrijders. Ach ter den lijkwagen liepen na de familie leden, de leden van de regeering, de vertegenwoordigers van vreemde rëgee- ringen, het diplomatieke corps, delega- gaties van Fransche en buitenlandsche persvereenigingqn. Aan het Trocadéro ge komen werd de stoet ontbonden en ver der vergezelden de leden van de fami lie en de ministers den lijkwagen naar het kleine kerkhof van Passy, waar de voorloopige bijzetting plaats had. Minister Tardieu heeft handig gespror ken. Zijn taak was verre van gemak kelijk. Het is bekend, dat Tardieu en Briand elkaar niet te best verdroegen. Tardieu besloot met de woorden: „Bri and was de tolk van een van de mach tigste stroomingen van onzen zoo smar- telijken tijd. Daarom beweent het volk hem als een apostel". nister van Financiën de volgende vraag gericht: Is de minister niet van oordeel, dat thans, nu velen in den lande van uiterst geringe inkomsten moeten leven, het minimum van f 5 boete, dat krachtens art. 5 der Rijwielbelastingwet moet wor den opgelegd, te hoog is en den rechter geen gelegenheid biedt de straf naar evenredigheid van de schuld en de draag kracht van den overtreder toe te passen? Zoo ja, is dan de minister bereid een wetswijziging op dit punt voor te stellen? DE WIELINGEN DOOR NEDERLAND PRIJSGEGEVEN? Van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt 't Dagblad van Noord-Brabant, dat minister Beelaerts van Blokland op nog andere punten idjan het vraagstuk der nieuwe verbinding tusschen Schelde en Rijn tegenover den Belgischen aandrang gecapituleerd heeft. Volgens onzen zegsman, die over uit- nemende middelen beschikt om in gelicht te worden, over hetgeen tusschen de Nederlandsche en Belgische onderhande laars overeengekomen is, en die hoege naamd geen reden kan hebben, om ons iets te vertellen, waarvan hij de juistheid zou moeten betwijfelen, heeft minister Beelaerts van Bloklanjd, aldus het bla(d, toegestemd in de parafeering van een voorloopige overeenkomst met België waarin Nederland feitelijk afsta|nd doet van de Wielingen. Op sommige punten van het nieuwe verdrag met België wil minister Beelaerts van Blokland dus nog verder gaan dan destijds minister van Karnebeek. Min. Beelaerts van Blokland geeft de Wielingen prijs, zooals hij ook de „essen- tiëele belangen van het land", welke immers in zijn Memorandum van 7 Mei 1929, ieder Moerdijk-kanaal of ieder daar aan gelijkend kanaa|l verbieden, prijs geeft. In tegenstelling met hetgeen men uit de gepubliceerde memorie van antwoord bij jde begrooting voor buitenlandsche za ken aan de Eerste Kamer gericht, zou kunnien afleiden, zijn er van Belgische zijde aan Nederland volstrekt geen com pensaties gegeven, (die ook maar eenigs- zins kunnen opwegen tegen hetgeen onze minister van buitenlandsche zaken aam België wil toestaan. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 11 Maart. Bij (de voortgezette behandeling van de Indische begrooting zegt minister De Graaff, dat men een overzicht van den toestand kan krijgen, als uien de uit komsten van 1931 vergelijkt met die van andere jaren. Vergeleken met de jaren 1925 tot 1929, is er een achteruitgang van de inkomsten met 43 pCt. Spr. wijst veider op den stijgenden salarislast, daar Idie laatste jaren het aaintal ambtenaren met 25 pCt. is gestegen. Voor louter pes simistische beschouwingen is intuspchen geen relden, omdat bij eenige verbetering van den wereldtoestand, Indië zich vlug kan herstellen. De totale schuldenlast van Inlddë op 1 Januari 1933 zal 1400 millioen gulden zijn, wélk bedrag aanleiding moet geven tot een zeer voorzichtige finan- ciëele politiek, ook ten aanzien van ka- pitaalscredieten. Spr. bespreekt voorts eenige onderwijsbelangen en zegt, dat op het bijzonder onderwijs niet meer zal wordien bezuinigd dan op het openbaar ondierwijs. Op defensie is reeds 20 millioen bezui nigd. Er moet echter een militair appa raat blijven, idiat voldoende is ter ver zekering van orde en rust. Hij betoogt voorts, dat de salariskorting noodzake lijk was en een bezuiniging "brengt van 17 imillioen. Poeders en tabletten zijn alléén acht, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. RIJWIELBELASTINGWET. Mevr. Bakker—Nart heeft tot den mi ZIERIKZEE. Het was ongetwijfeld een goede gedachte van de firma Verkade om ook in Zierikzee een vertooning te geven van haar bedrijfsfilm en zoodoende vele belangstellenden eens in de gele genheid te stellen kennis te nemen van de fabricage harer verschillende produc ten en van de inrichting en werking harer fabrieken, want velen meeren- deels dames hadden aan haar uitnoo- diginig gevolg gegeven en waren Vrijdag avond ter Concertzaal gekomen, waar een vertegenwoordiger der firma, ma een hartelijk woord van welkom!, een kort overzicht gaf van de wordingsge schiedenis der firma en van den inhoud van de film. Na deze inleiding werd de zaal in het donker gehuld en maakten de aanwezigen in gedachten per K.L.M.- vliegtuig een tocht naar Zaandam, waiar allereerst de aanvoer der grondstoffen uit alle deelen van de wereld de aan dacht vroeg. Vervolgens werd het fa brieksterrein betreden waar 's morgens om 8 !uur voor het momenteel uit 1200 personen bestaande, personeel de dag taak begint. Na een kijkje in het labo ratorium volgde een rondgang door de beschuitfabriek, waar het geheele proces, van meel tot beschuit, duidelijk te vol gen was. Het eerste deel van de film werd besloten met aardige opnamen van een dier cantines, waar om 12 uur „ver zamelen" geblazen wordt voor het nut tigen van het twaalfuurtje, en een kijkje op het ruime speelterrein, waar de vrije tijd verder op aangename wijze door gebracht kan worden. Het 2e deel van de film bracht de wordingsgeschiedenis van het biskwietje en de honingkoek in beeld, terwijl het 3e deel beelden vei* toonde uit de Chocolade- en Bonbonfa- briek en de speciale fabriek voor de Waxinelichten, van welke lichten de toe passing in een paar aardige scènes dui delijk werd gemaakt. Het 4e deel liet de bezoekers een kijkje (nemen in het groote kantoor, dat opgevroolijkt wordt door bloemen uit de eigen bloementuin, en op de afdeeling „plaatjes en albums", de reclameafdeeling der fabriek, waar een staf van personeelgeregeld in de weer is zoo vlug mogelijk aan de aan vragen der talrijke verzamelaars te vol doen. Een aardige apotheose vormt dan een pakkend slot van deze mooie be drijfsfilm, die ide aanwezigen onafgebro ken met groote aandacht volgden en waarbij ter aangename afwisseling in de pauze een kop thee met 2 proefjes Ver- kade's biscuit werd geserveerd, terwijl, ter voortzetting van de kennismaking, aan elk der dames, bij het verlaten der zaal, een keurig proefblikj e [diversen werd uitgereikt. Het was een in alle opzichten rftooie reclame-avond! Van de N.V. „Artsilk" te Breda ont vingen we de eerste aflevering van haar maandelijks te verschijnen tijdschrift „Art silk", dat gratis ter beschikking wordt gesteld voor de verbruiksters van de haak- en weefgarens van bovengenoemde maatschappij. Het goed verzorgde tijd schrift bevat bijdragen over allerlei voor werpen voor jong en oud. Morgen (Dinsdag) bestaat de zaak in meubelen en muziekinstrumenten van de fa. Weltevreden op de Nieuwe Haven al hier 25 jaar, welk jubileum we hier in 't kort willen herdenken. Niet altijd diende het groote pand voor winkelzaak. Reek sen van jaren was in het huis een so ciëteit gevestigd, waar een voorgeslacht en een deel van de thans nog levenden, hun vergaderingen en gezellige bijeen komsten hielden. Zoo stichtte in 1798 Da niël de Winter in het pand een sociëteit met biljart. Hij bleef er tot 1802. Achter eenvolgens waren zijn opvolgers: Pieter Stiphout, 1802—1817; Hugo Ball, 1817— 1825; Pieter Anthony de Reur, 1825—1859; Willem Kanaar, 1859—1890; diens weduwe Cornelia Helena de Looze en dochter So phia Wilhelmina Kanaar zetten de za,ak voort tot 1906. In 1907 kocht de familie Weltevreden het pand om er een zaak in meubelen en «muziekinstrumenten te vestigen. De instrumentenhandel was in 't begin van beteekenis, vooral toen de gramtaiophoon allerwege burgerrecht ver kreeg. Later kwam ook de meubelafdee- ling meer op den voorgrond. Na een kwart eeuw geniet de zaak nog een al gemeene bekendheid. We wenschen de eigenaresse nog vele goede jaren toe! In de prettig met tulpen en nar cissen versierde zaal van „Juliapa", die geheel gevuld was, gaf Zondagavond het zangkoortje ,,'t Nachtegaaltje", .afdeeling meisjes en kleuters, onder leiding van mej. B. ten Haaf en met medewerking van mej. N. Ochtman, die aan de piano begeleidde, een welgeslaagde uitvoering. Het eerste deel van het rijke programma bevatte vooral frieuterliedjes, het tweede deel moeilijker versjes van bekende com ponisten voor de jeugd. Heel lieve stem metjes waren er te beluisteren, met animo werd gezongen en reidansen uitgevoerd met de ongekunsteldheid van de jeugd. Eenige wijziging in 't programma maakte het noodzakelijk, idat nieuwe liedjes moes ten worden vertolkt, waarvan de tekst door een der debutantjes knap werd voorgelezen. Mej. ten Haaf had de goede gedachte de versjes te laten zingen door de kleuters bij« hun speelgoed, wat het geheel ten goede kwam en waardoor meer uitbeelding aan de zang werd ge geven. Het succes was groot en de bloe men, die de leidster en de pianiste Kre gen, waren welverdiend. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad van Maandajg 7 Maart. Voorzitter, die burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Met voldoening wordt kennis ge nomen van het verslag van den cursus voor avondschoolonderwijs, dat zoo nut tig blijkt te zijn. Het verzoek van de R. T.M., om subsidie voor dit jaar, door de omstandigheid, dat het regeerings- subsidie op 80 pCt. is teruggebracht, wordt, de toelichting gehoord, ingewil ligd. Een bedrag van 10 cent per inwo ner zal worden verleend voor éen jaar. Ben verzoek van C. Klink te Bruinisse am1 vrijstelling van de betaling in het schoolgeld voor het bezoeken van een kibd aan de school te Sirjansland, wordt niet ingewilligd, daar deze persoon geen inwoner der gemeente is. Gelezen wordt een beroepschrift van Johs. van der Maas en M. Kwaak op beschikkingen vah B. en W. op verzoeken om ^vergunnin gen tot het bouwen van woningen. Ten aanzien van J. van der Maas wordt be sloten hem alsnog vergunning tot bou wen te verleenen. Betreffende M. Kwaak wordt de rooilijn, voor diens woning, in afwijking van Ide destijds voor den Dorpsweg vastgestelde lijn, nader be paald in het verlengde van de naast liggende woning van Johs Stouten. De begrooting 1931 wordt gewijzigd, daar enkele posten zullen worden overschre den. Mededèeling wordt gedaan van het verloop der werkverschaffing. Een der léden geeft de wenschelijkheid te kennen na afloop van het werkprogram het werk loosheidsvraagstuk in een aparte vergai- dering onder de oogen te zien. Bij de ronjdvraag wordt gewezen op den on- houdbaren toestand bij den aschbak te Sirjansland, waarom verzocht wordt den bak te verwijderen. Eerst dan wordt ver betering verwacht. Hiertoe wordt beslo ten. Ten slotte wordt gewezen op de wenschelijkheid van het aanbrengen van roosters aan rioleeringsbuizen in de Grioe- ne Poort. Daarna sluiting. BRUINISSE. In het ziekenhuis te Goes is na een betrekkelijk kortstondige ziekte op 48-jarigen leeftijd overleden mej. A. Goedbloed, in leven onderwijzeres aan de O.L. school alhier. Ruim 26 jaar is mej. Goedbloed aan de school verbon den geweest en genoot zij mede door dat zij steeds haar allerbeste krachten aan het onderwijs gaf aller achting. Ha|ar heengaan beteekent dan ook een groot verlies voor de openbare school. STAVENISSE. De kolenbond „Alge meen Belang" alhier herdacht Donder dagavond in een drukke ledenvergadering zijn 25-jarig bestaan. Van de 397 leden wanen er 148 tegenwoordig. Medegedeeld wierd, dat de bestuursleden allen her kozen waren. Onder de aanwezigen wer den een 40-tal mooie voorwerpen verloot, terwijl mader aan elk der leden nog een surprise zal worden aangeboden. Te |dezer gelegenheid bracht het muziek gezelschap „O-BfrKj." het bestuur en den ;opgekojm!enen eene serenade. STAVENISSE. In de onlangs gehouden algemeene ledenvergadering der vereeni- ging voor „Weer- en Sterrenkunde" te Amsterdam, is op voorstel van den heer d'Amérie besloten tot het benoemen van een propagandacommissie, die zal over wegen, hoe het ledental, voornamelijk op plaatsen, buiten de groote Holland- sche steden, door voordrachten enz. te vergrooten. In deze commissie werd ook benoemd Dr. J. L. Bernharde te Stave- nisse. Door deze commissie zullen pogin gen worden aangewend om in het N., het O. en het Z. van ons land meer af- deelingen te krijgen. SCHERPENISSE. Alhier heeft zich een comité opgericht dat zich ten doel stelt om aan den onderwijzer p. J. Hartog die 1 April den dienst met pensioen verlaat, een souvenir aan te bieden. Door het plaatselijk crisiscomité was aangevraagd 114 balen zwavelzure am monia. Thans is bericht binnengekomen dat het Comité 63 balen zijn toegewezen. Toen de heer A. H. Zaterdag even een ritje op den motor wilde maken, had 'hij het ongeluk met een snelle vaart te vallen, waardoor hij' een eind mee gesleurd werd en een paar keeren op zijn hoofd terecht kwam. Door spoedig toegeschoten hulp w©rd hij bewusteloos opgenomen en per auto naar den dok ter vervoerd, die hem, na verbonden te hebben, wederom per auto thuis bracht. PROV. ZEEUWSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Donderdagmiddag hield bovengenoem de vereeniging haar algemeene vergade ring in de Sociëteit St.-Joris te Middel burg onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, die zeide, dat de moeilijke tijdsomstandigheden niet mogen doen versagen, integendeel, in dezen tijd moet men op volle kracht doorwerken, want juist nu zal de gevreesde t.b.c.- ziekte er op loeren om zich uit te brei den. De gevaren zijn nu het grootst en ondervoeding en ongunstige economische omstandigheden zijn nu bezig de t.b.c. op tc voeren. En dus kan de vereeniging „geen cent en geen man" missen. Zelfs stilstand zou achteruitgang beteekenen. Alsnu bracht de secretaris, de heer dr. C. Orb a an, zijn jaarverslag uit. Het contract met het Provinciaal Bestuur is voortreffelijk, toch mag men de oogen niet sluiten voor het feit. dat de finan- cieele steun de Provincie voor het werk in het belang van de t.b.c.-bestrijding en dus van de volksgezondheid in vergelij king met 'wat in de meeste andere pro vincies geschiedt nog steeds van te be scheiden omvang is. Spr. beseft de finan- tieele moeilijkheden der provincie ten volle, maar verheelt desondanks niet, dat de f6000 provinciaal subsidie een mini mum is. Bezuiniging hierop zou z.i. zisch in de toekomst onverbiddelijk wreken door verhooging van allerlei andere uit gaven tengevolge van verhooging van so ciale ellende en vermeerderd ziekte- en besmettingsgevaar. Vervolgens was het woord asn den Districts t.Hc.-arts, dhr. A. J. Hoor weg, tot het uitbrengen van zijn eigen jaarverslag en dat van de Provincialle huisbezoekster. Uit deze verslagen blijkt 03. het vol gende: Het werk op de bureaux is ongeveer op dezelfde wijze voortgezet. Het aantal nieuw ingeschrevenen bedroeg 805 of 9 minder dan het vorig jaar, het schom melt dus om de 800. Vooral op de bu reaux te Zierikzee, Terneuzen, Tholen en Oostburg is de toeloop van patiënten grooter geworden, op de andefe kleiner, een gevolg van het feit, dat er onder de vrienden van het bureau minder t.b.c.- patiënten voorkomen. De meeste huis artsen maken trouw gebruik van het bu reau. In Zeeland overleden «dit jaar vol gens de gegevens van de maandberich ten van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, 164 personen, t.w. 114 aan long- t.b.c. en 50 aan andere vormen van t.b.c. In totaal werden 122 of 74 o/0 aan het bureau bekend. Van de op het bureau ingeschrevenen overleden er 84. Aan 41 patiënten werd een bijdrage ge geven uit het Rijksverplegingsfonds voor de verpleging in Sanatoria, Ziekenhuizen en zeehospitia. Uit 't verpleegfonds Üer vereeniging ontvingen 10 patiënten een toelage. Verschillende' vereenigingen hiel pen krachtig en de heer Hoorweg vraagt wat er van de uitzending zou komen zonder de Raden van Arbeid en deze vereenigingen. Er 'werden via het con sultatiebureau ongeveer evenveel kinde ren naar vacantiekolonies gezonden als het vorig jaar. Als de heer Hoorweg ech ter in het jaarverslag van het CentraaJ Genootschap leest, dat er in 1931 voor Zeeland 943 minder verpleegdagen zijn genoteerd dan in 1930 «dan is er alle re den ontevreden te zijn en zoo krachtig mogelijk mee te werken om te trachten het aantal uit te zenden kinderen zoo groot mogelijk te maken, Want voor de kinderen uit de t.b.c.-gezinnen is niets beter dan deze uitzendingen. Over nazorg is nog Wel gesproken en gecorrespondeerd, doch de besturen der Raden van Arbeid, meenden, dat in dezen tijd van crisis het uiterst moeilijk zou vallen voor onvolwaardigen werk te krij gen of werkverschaffing voor deze per sonen te organiseeren. De wijkzusters- huisbezoeksters en de specifieke huisbe zoeksters deden over het algemeen hun soms zoo moeilijke werk goed. Mevrouw Verburg—Dahmen deelt in haar jaarverslag als districts-huisbezoek- ster mede, dat sinds 1 Januari 1932 in geheel Zeeland wordt gewerkt met een nieuwe administratie. Op 31 Dec. 1931 werd het huisbezoek in Zeeland verricht door 4 specifieke huisbezoeksters en 54 wijkverpleegsters-huisbezoeksters. Er ko men totaal maandelijks 62 rapporten vam haar binnen, omdat vier der zusters ieder 2 afdeelingen hebben. Van deze 62 rap porten is een verzamelstaat samengesteld, die een gemakkelijk en voldoende over- zicht geeft van al het vele en goede werk dat dit jaar (door de huisbezoeksters is gedaan. De penningmeester bracht de rekenin gen over 1931 uit, waarbij bleek, dat die der vereeniging zélf begon met een na- deelig saldo 1930 ad f 1543.68 en eidigde met een goed slot over 1931 ad f343.01. Bij die van het districtsconsultatiebureau steeg het goed slot van f 1265.60 tot f 2326.97. Ook bij die van de verplegings- fondsen steeg het goed saldo en wel van f 168.67 tot f 2399.3.0 Na een bestuursver kiezing sloot de voorzitter de verga dering. ZIERIKZEE. Door den Kantonrechter zijn op 2 Maart j.l. veroordeeld wegens overtreding der Motor- en Rijwiel- wet: C. v. d. W|., 31 j., z. b. te Duiven- 'dijke, bij verst, f2 b. s. 1 d. h.; J. Bfy 21 j., landb.kn. te Zzee, bij verst., 12 b. js. 1 d. h.; J. J. S., 16 j., knecht te Zzee, f3 b. s. 1 w. t.s.; P. J., 18 j., bakkers knecht te Brouwershaven, bij verst, fl b. is. 1 d. h.; A. K., 40 j., veldarb. te Elle- meet, bij verst, f2 b. s. 1 d. h.; J. O., 46 j., landbouwer te Zzee, f20 b. s. 3 d. h.Algemeene Politieveror dening: B. E., 20 j., arbeider te Haam stede, f 0.50 b. s. 1 d|. h.; B. A. G., 17 j., bakkersknecht te Haamstede, fl b. s. 1 w. t.s.; J. J. M. de J., 18 j., landarbei der te Haamstede, bij verst., f3 b. s. 2 d. h.; P. J. K., 15 j., z. b. te Oosterland, berisping; de Leerplichtwet: K. F., 54 j., klein landb. te Zzee, f 10 b. s. 5 d. h.; dronkenschap: P. P., 48 j., arbeider te Eikerzee, bij verst, f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: C. R., 27 j., koopman te Zzee, als verdacht van over treding der Motor- en Rijwielwet. Ont slag van rechtsvervolging: A. de B., 40 j., landb. te Zierikzee, als ver dacht van overtreding der Algemeene P olit ieverordening. HaAMBOUW ra TSETKKLT- SU IKERBlETENSTEUN. Men deelt ons mede, ter nadere toe lichting op die regeling, die door de Commissie inzake Steun aan de Suiker bietenteelt is getroffen: De telers der bieten in de jaren 1928, 1929 en 1930, die in idie jaren niet aan de fabrieken hebben geleverd, en dus bij de Commissie niet bekend zijn, heb ben geen formulieren ter invulling ont vangen. Slechts zij, die aan fabrieken hebben geleverd, hebben de daartoe bestemde formulieren ontvangen en kun nen daarop invullen 80 pCt. van hun levering. Intusschen verplichten zij zich

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1